niedziela, 5 kwietnia 2020 r., imieniny Ireny, Wincentego, Julianny

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

"Kurier Mazowiecki": bociania telewizja online z Olszewa-Borek (wideo)

Fot. kadr "Kurier Mazowiecki"W Olszewie-Borkach jest niezwykłe bocianie gniazdo, którego lokatorzy są nieustannie obserwowani przez kamerę. Niczym w domu Wielkiego Brata, życie bocianiej rodziny jest relacjonowane na żywo. O kamerach nad bocianim gniazdem informował "Kurier Mazowiecki".

Ogromne gniazdo dla bocianów wybudowała Krystyna Nakielska, której zamarzyło się mieć na swojej posesji bociany i obserwować ich życie.

Reklama - Samiec przyleciał 8 kwietnia, samica doleciała 15 kwietnia. Musiał czekać na nią prawie tydzień i chociaż przylatywały inne, to je zganiał i nie chciał przyjąć do gniazda. Czekał na tą jedną jedyną - mówiła dla "Kuriera Mazowieckiego" Krystyna Nakielska.

Nad gniazdem zamontowane są kamery, które rejestrują ich życie 24 godziny na dobę i są relacjonowane online na kanale YouTube. Widzowie, którzy śledzili życie bocianów Ostiego i Lenki, mogli też uczestniczyć w przyjściu na świat ich potomstwa - Mai, Gai i Ramzesa.

Więcej na ten temat w "Kurierze Mazowieckim".

O bocianach z Olszewa-Borek pisaliśmy też w artykule Bocianie gniazdo z ul. Warszawskiej na żywo w internecie (wideo)

Wyświetleń: 2898 komentarze: 1
21.07.2018, 10:33r. Drukuj
Powrót


stara emerytka @ 07:49, 23.07.2018

IP: 79.184...184

Rodzina bociania jest wspaniała. Młode są troskliwie pielęgnowane.odkarmione i już próbują wylatywać z gniazda. Wkrótce wszystkie odlecą, a szkoda ponieważ dla mnie to przemiła okazja obserwować te piękne ptaki. Pani Krystyno to co Pani zrobiła jest wielkie. smile smile smile