piątek, 17 sierpnia 2018 r., imieniny Jacka, Anity, Mirona

Aktualności

Uratowali życie 57-latkowi

Sierż. szt. Agnieszka Bocian i asp. Michał Antczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce z pomocą przypadkowego przechodnia uratowali życie 57-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna stracił przytomność przy ul. Kościuszki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 6 sierpnia. Około godziny 11.55, podczas patrolowania rejonu ul. Kościuszki w Ostrołęce, sierż. szt. Agnieszka Bocian i asp. Michał Antczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zauważyli mężczyznę, który stracił przytomność i przewrócił się na chodnik. Jednocześnie z policjantami zareagował na to przypadkowo przechodzący mężczyzna.

Reklama- Policjanci dokonali oceny stanu nieprzytomnego mężczyzny i za pośrednictwem dyżurnego KMP w Ostrołęce wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Jednocześnie ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej i monitorowali jego oddech oraz puls. Mężczyzna miał uraz głowy i łokcia oraz mocno podwyższony puls. Nie odzyskiwał przytomności i nie odpowiadał na zadawane pytania. Policjanci okryli go kocem termicznym dla zapewnienia komfortu termicznego. Po przybyciu na miejsce załogi pogotowia ratunkowego i wykonanych z jej udziałem czynnościach mężczyzna odzyskał przytomność - mówi asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Z przeprowadzonego z mężczyzną wywiadu wynikało, że do takiego stanu mogło go doprowadzić przepracowanie i wysokie temperatury powietrza utrzymujące się w ostatnim czasie.

ReklamaSzczęśliwie miejsce to patrolowali policjanci posiadający niezbędne przeszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Właściwa ocena sytuacji oraz szybka informacja przekazana dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i wykonane czynności sprawiły, że na miejscu szybko pojawiła się załoga pogotowia ratunkowego, a niezbędna pomoc została udzielona w odpowiednim czasie.

- Przynajmniej dwa razy w roku przeprowadzane jest szkolenie wszystkich policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Takie szkolenia przeprowadza m.in. asp. Michał Antczak z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Ostrołęce, który ma do tego właściwe uprawnienia. Przygotowuje on policjantów do sytuacji związanych z utratą świadomości, oddechu i tętna, a także do właściwej reakcji na różnego rodzaju obrażenia ciała - zaznacza asp. Krzysztof Kolator.

ReklamaMundurowi zwracają się z prośbą do mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, aby nie bali się udzielać pomocy.

- Widząc osobę leżącą na trawie, chodniku czy też ławce w parku, nie zakładajmy, że jest to osoba nietrzeźwa, która prześpi się i wróci do domu. Warto podejść i zapytać, czy nie jest potrzebna tej osobie specjalistyczna pomoc. Nasz telefon wykonany do odpowiednich służb może uratować życie - podkreśla aspirant.

Odsłon: 4155 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 14:43, 08.08.2018r. Drukuj
Powrót


gz @ 17:12, 08.08.2018

IP: *.*.195.167

Brawo dla policjantów.
Jeszcze wyłapywać ile się da pijusów, którzy siadają za kierownicę.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Diamentowa
LUSAR
JAWIX
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko