wtorek, 19 lutego 2019 r., imieniny Arnolda, Konrada, Mansweta

Aktualności

Uratowali życie 57-latkowi

Sierż. szt. Agnieszka Bocian i asp. Michał Antczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce z pomocą przypadkowego przechodnia uratowali życie 57-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna stracił przytomność przy ul. Kościuszki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 6 sierpnia. Około godziny 11.55, podczas patrolowania rejonu ul. Kościuszki w Ostrołęce, sierż. szt. Agnieszka Bocian i asp. Michał Antczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zauważyli mężczyznę, który stracił przytomność i przewrócił się na chodnik. Jednocześnie z policjantami zareagował na to przypadkowo przechodzący mężczyzna.

Reklama - Policjanci dokonali oceny stanu nieprzytomnego mężczyzny i za pośrednictwem dyżurnego KMP w Ostrołęce wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Jednocześnie ułożyli mężczyznę w pozycji bezpiecznej i monitorowali jego oddech oraz puls. Mężczyzna miał uraz głowy i łokcia oraz mocno podwyższony puls. Nie odzyskiwał przytomności i nie odpowiadał na zadawane pytania. Policjanci okryli go kocem termicznym dla zapewnienia komfortu termicznego. Po przybyciu na miejsce załogi pogotowia ratunkowego i wykonanych z jej udziałem czynnościach mężczyzna odzyskał przytomność - mówi asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Z przeprowadzonego z mężczyzną wywiadu wynikało, że do takiego stanu mogło go doprowadzić przepracowanie i wysokie temperatury powietrza utrzymujące się w ostatnim czasie.

Reklama Szczęśliwie miejsce to patrolowali policjanci posiadający niezbędne przeszkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Właściwa ocena sytuacji oraz szybka informacja przekazana dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce i wykonane czynności sprawiły, że na miejscu szybko pojawiła się załoga pogotowia ratunkowego, a niezbędna pomoc została udzielona w odpowiednim czasie.

- Przynajmniej dwa razy w roku przeprowadzane jest szkolenie wszystkich policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Takie szkolenia przeprowadza m.in. asp. Michał Antczak z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Ostrołęce, który ma do tego właściwe uprawnienia. Przygotowuje on policjantów do sytuacji związanych z utratą świadomości, oddechu i tętna, a także do właściwej reakcji na różnego rodzaju obrażenia ciała - zaznacza asp. Krzysztof Kolator.

Reklama Mundurowi zwracają się z prośbą do mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, aby nie bali się udzielać pomocy.

- Widząc osobę leżącą na trawie, chodniku czy też ławce w parku, nie zakładajmy, że jest to osoba nietrzeźwa, która prześpi się i wróci do domu. Warto podejść i zapytać, czy nie jest potrzebna tej osobie specjalistyczna pomoc. Nasz telefon wykonany do odpowiednich służb może uratować życie - podkreśla aspirant.

Wyświetleń: 4305 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 08.08.2018, 14:43r. Drukuj
Powrót


gz @ 17:12, 08.08.2018

IP: 31.182...167

Brawo dla policjantów.
Jeszcze wyłapywać ile się da pijusów, którzy siadają za kierownicę.