piątek, 17 sierpnia 2018 r., imieniny Jacka, Anity, Mirona

Aktualności

Mundurowi zakładu karnego oddali cześć poległym powstańcom (zdjęcia)

Fot. Piotr Wiktorski/Zakład Karny w Przytułach StarychDwóch funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Przytułach Starych wybrało się na kolejną wyprawę motocyklową śladami bohaterskiej walki polskich żołnierzy. Tym razem za cel wędrówki sierż. Janusz Świerszcz i st. chor. Piotr Wiktorski wybrali miejsca pochówku naszych żołnierzy na zachodzie.

Mundurowi odwiedzili między innymi mogiły w Lommel, Bredzie i Dunkierce.

Reklama- Funkcjonariusze przemierzyli szlak bojowy 1 dywizji generała Stanisława Maczka i jego bohaterskich żołnierzy, pokonując kolejne kilometry przez terytorium Belgii, Francji i Holandii. Motocykliści z szacunkiem oddali hołd wszystkim poległym, a także wielkiemu generałowi, którego nazwisko jest znane i czczone na terenie całej Belgii i Holandii - informuje st. chor. Piotr Wiktorski z Zakładu Karnego w Przytułach Starych.

Wyprawa była doskonałą okazją do uczczenia 100-lecia niepodległości poprzez odwiedzenie grobów tych, którzy oddali swe życie w jej obronie. Również motocykle zostały przyozdobione w elementy patriotyczne i barwy narodowe, w związku z czym motocykliści byli przyjmowani przez mieszkańców z dużym zainteresowaniem.

Reklama- W trakcie podróży znaleźli również czas, aby zatrzymać się na krótki postój i o godz. 17.00 1 sierpnia oddać cześć poległym powstańcom w rocznicę powstania warszawskiego. Uczestnicy wspólnie uznali, że był to wspaniały wyjazd i doskonała okazja do poszerzenia swojej wiedzy na temat polskiego oręża na zachodzie, ale również do pielęgnowania postaw patriotycznych w swoich sercach. Bo chyba nic nie potrafi tak dobitne uwidocznić patriotyzmu i umiłowania ojczyzny jak piękne, dumne i posępne krzyże na mogiłach naszych żołnierzy - zaznacza funkcjonariusz.

Wyprawa odbyła się w dniach 30 lipca - 3 sierpnia br. Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć na stronie zakładu karnego.

Odsłon: 1361 komentarze: 3 Wrzuć na Facebooka 09:02, 09.08.2018r. Drukuj
Powrót


katarzyna @ 14:02, 09.08.2018

IP: *.*.254.50

Szacunek dla Panow. 🔱

M @ 19:41, 09.08.2018

IP: *.*.149.223

Dobre Chłopaki. Pozdro 👍😀

Moto @ 20:01, 09.08.2018

IP: *.*.157.83

LWG

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Diamentowa
LUSAR
JAWIX
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko