środa, 22 maja 2019 r., imieniny Heleny, Wiesławy, Romy

Aktualności

Pijani kierowcy na drogach Ostrołęki i powiatu

W ciągu ostatnich dni ostrołęccy policjanci udaremnili dalszą jazdę kilku kierowcom znajdującym się pod wpływem alkoholu. Niestety, pomimo wielu apeli oraz informacji o tragediach, do jakich dochodzi z powodu alkoholu, nadal nietrzeźwe osoby wsiadają za kierownicę.

W nocy z niedzieli na poniedziałek tuż przed północą policjanci z Posterunku Policji w Goworowie zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego mieszkańca Ostrołęki, kierującego samochodem osobowym marki Opel.

Reklama - Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało około 2,2 promila alkoholu we krwi - podaje asp. Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce.

Niedługo potem, bo w poniedziałkowy poranek, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Ostrołęce przeprowadzili kontrolę stanu trzeźwości 42-letniego mieszkańca Ostrołęki poruszającego się skodą po terenie gminy Rzekuń. Wynik badania to około 1,1 promila alkoholu we krwi. Równocześnie inny z policyjnych patroli zatrzymał w Ostrołęce do kontroli osobowego peugeota. Badanie stanu trzeźwości 24-letniego kierującego w tym przypadku wykazało prawie 0,3 promila alkoholu we krwi.

Reklama - Tego samego dnia, około godziny 17.00, ostrołęccy policjanci zatrzymali w Ostrołęce do kontroli osobowego opla. 60-letni mieszkaniec naszego miasta znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu to około 0,53 promila alkoholu we krwi - informuje asp. Krzysztof Kolator.

Kierującym w opisanych przypadkach zatrzymane zostało prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Wyświetleń: 1933 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 09.08.2018, 09:23r. Drukuj
Powrót


nico @ 14:54, 09.08.2018

IP: 77.65...205

Mam nadzieje ze te akcje beda sie powtarzac dosyc juz zmarnwoanych zyc przez pijusow bez mozgu! niech sie policja nimi zajmuje a nie normalnymi kierowcami ktorzy sie w tej chwili musza yanosikiem ratowac a pijacy jezdza jak chca!

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:51, 10.08.2018

IP: 176.109...81

nico, chcesz powiedzieć, że trzeźwi kierowcy nie powodują wypadków? A, może uważasz, że rodziny ofiar trzeźwych kierowców, mniej cierpią niż ofiary pijanych?

To, ja Ci powiem, że trzeźwi powodują ich ponad 90%, podczas gdy nietrzeźwi, niecałe 10%, ostatnio jest to chyba coś około 8% - wnioski?

Głośna była sprawa pewnego Francuza, który pływał motorówką, a którego zatrzymała Policja wodna, stwierdzając stan nietrzeźwości, bo Francuz miał w wydychanym powietrzu, 0,5 promila alkoholu, co we Francji jest zawartością dopuszczalną, a w przypadku Anglii, ów Francuz mógł sobie walnąć jeszcze przynajmniej browara i nadal, wg ich prawa byłby trzeźwy - a, teraz spójrz sobie na statystyki wypadków w krajach gdzie dopuszczalne jest 0,5 (pratycznie cała "stara" Europa), na Anglię gdzie jest 0,8 i na Polskę, gdzie jest to, 0,2 promila - wnioski?

Czy to znaczy, że ten sam kierowca, jeżdżący po "starej" Europie, albo, co nie daj Boże Anglii, jest mniej pijany, niż ten który jeździ po Polsce, mający tę sama zawartość alkoholu we krwi/wydychanym powietrzu, albo ten jeżdżący po Polsce, jest pijany bardziej, niż jeżdżąc po tych krajach?