sobota, 20 kwietnia 2019 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Aktualności

Kulturalnie przy fontannie: Kapela Podwórkowa "Klawa Ferajna"

Na scenie przy "Kupcu" po raz kolejny rozbrzmi koncert. Tym razem przed mieszkańcami miasta zaprezentuje się Kapela Podwórkowa "Klawa Ferajna" z Białej Podlaskiej, istniejąca od 2009 roku. Artyści tworzą własne piosenki. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu pn. Kulturalnie przy fontannie.

Kapela koncertuje na imprezach organizowanych przez samorządy powiatu bialskiego, takich jak dni miast, jubileusze, dożynki bądź festyny rodzinne.

Reklama - W maju 2010 roku artyści po raz pierwszy wzięli udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych w Piotrkowie Trybunalskim. Jako debiutantom udało się im zdobyć wyróżnienie jury. W maju 2014 roku Kapela "Klawa Ferajna" po raz pierwszy wzięła udział w 36 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego w Przemyślu. Zajęła w nim I miejsce zdobywając Grand Prix festiwalu. Pokonała 14 kapel z całej Polski - informują organizatorzy.

Obecnie muzycy tworzą własne piosenki o tematyce związanej z Białą Podlaską oraz radosnymi stronami życia codziennego. Są to między innymi piosenki o draniu, który nie może żyć bez pań i pewnym szalonym traktorzyście.

Reklama Aktualny skład kapeli to: Mariusz Polak - śpiew, akordeon, Jakub Gdela - akordeon, Sławomir Mielniczuk - skrzypce, Arkadiusz Juźko - klarnet, saksofon, Krzysztof Laszewski - gitara, banjo, śpiew, Arkadiusz Saczuk - kontrabas, śpiew, Dariusz Chorąży - bębenek, śpiew.

Koncert odbędzie się w niedzielę 12 sierpnia na scenie przy "Kupcu". Początek o godz. 16.00.

Wyświetleń: 1188 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 10.08.2018, 09:45r. Drukuj
Powrót