piątek, 17 sierpnia 2018 r., imieniny Jacka, Anity, Mirona

Aktualności

Kulturalnie przy fontannie: Kapela Podwórkowa "Klawa Ferajna"

Na scenie przy "Kupcu" po raz kolejny rozbrzmi koncert. Tym razem przed mieszkańcami miasta zaprezentuje się Kapela Podwórkowa "Klawa Ferajna" z Białej Podlaskiej, istniejąca od 2009 roku. Artyści tworzą własne piosenki. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu pn. Kulturalnie przy fontannie.

Kapela koncertuje na imprezach organizowanych przez samorządy powiatu bialskiego, takich jak dni miast, jubileusze, dożynki bądź festyny rodzinne.

Reklama- W maju 2010 roku artyści po raz pierwszy wzięli udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych w Piotrkowie Trybunalskim. Jako debiutantom udało się im zdobyć wyróżnienie jury. W maju 2014 roku Kapela "Klawa Ferajna" po raz pierwszy wzięła udział w 36 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego w Przemyślu. Zajęła w nim I miejsce zdobywając Grand Prix festiwalu. Pokonała 14 kapel z całej Polski - informują organizatorzy.

Obecnie muzycy tworzą własne piosenki o tematyce związanej z Białą Podlaską oraz radosnymi stronami życia codziennego. Są to między innymi piosenki o draniu, który nie może żyć bez pań i pewnym szalonym traktorzyście.

ReklamaAktualny skład kapeli to: Mariusz Polak - śpiew, akordeon, Jakub Gdela - akordeon, Sławomir Mielniczuk - skrzypce, Arkadiusz Juźko - klarnet, saksofon, Krzysztof Laszewski - gitara, banjo, śpiew, Arkadiusz Saczuk - kontrabas, śpiew, Dariusz Chorąży - bębenek, śpiew.

Koncert odbędzie się w niedzielę 12 sierpnia na scenie przy "Kupcu". Początek o godz. 16.00.

Odsłon: 1055 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09:45, 10.08.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Diamentowa
LUSAR
JAWIX
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko