sobota, 20 kwietnia 2019 r., imieniny Agnieszki, Czesława, Amalii

Aktualności

Kadzidło: gminne kolonie po raz ósmy (zdjęcia)

Fot. Urząd Gminy w KadzidleCzterdziestoosobowa grupa dzieci z sześciu szkół na terenie gminy Kadzidło już po raz ósmy wzięła udział w pięciodniowych koloniach. Podobnie, jak w latach ubiegłych odpoczywały w Ośrodku Wypoczynkowym "Mazury" w Krzyżach.

W czasie pobytu oprócz kąpieli pod okiem ratowników w jeziorze, młodzi uczestnicy brali udział w wielu przygotowanych specjalnie dla nich atrakcjach. Nie zabrakło wspólnych spacerów, dyskotek, lekcji udzielania pierwszej pomocy, ogniska z pieczeniem kiełbasek, przejażdżek bryczkami i wspaniałych animacji. Dzieci wzięły też udział w wielu ciekawych wycieczkach.

Reklama - Pod okiem opiekunów: Małgorzaty Białczak, Haliny Cichoń, Natalii Chrostek, Celiny Tańskiej oraz Marzeny Kowalskiej (opieka medyczna) dzieci wybrały się na wycieczki do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie i Grodu Galindów w Iznocie. Ponadto udały się w pięciogodzinny rejs statkiem po mazurskich jeziorach, w trakcie którego, po dobiciu do portu w Mikołajkach udały się na spacer uliczkami tego pięknego miasta oraz na wspaniałe gofry. W drodze powrotnej wysłuchali koncertu organowego w Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce, zwiedzili Muzeum II Wojny Światowej w Mamerkach. Zobaczyli też zamek w Kętrzynie i piękną Bazylikę świętego Jerzego - czytamy na stronie Urzędu Gminy w Kadzidle.

Zdjęcia z kolonii można obejrzeć na stronie UG w Kadzidle.

Wyświetleń: 708 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 10.08.2018, 11:29r. Drukuj
Powrót