środa, 22 maja 2019 r., imieniny Heleny, Wiesławy, Romy

Aktualności

Czesława Lewandowska i Grażyna Dziekońska wyróżnione w Węgorzewie (zdjęcia)

Czesława LewandowskaOstrołęckie twórczynie ludowe - Czesława Lewandowska i Grażyna Dziekońska przywiozły z Jarmarku Folkloru w Węgorzewie wyróżnienia. Jest się czym pochwalić, bowiem przedstawicielki naszego regionu zostały docenione wśród wielu twórców z całej Polski i zagranicy.

Jarmark w Węgorzewie odbywał się 4 i 5 sierpnia br. już po raz 41.

Reklama Podczas wydarzenia na licznych stoiskach wystawiali się rękodzielnicy, twórcy ludowi, ale też grupy śpiewacze i soliści, którzy swój talent prezentowali na scenie. Były kiermasze sztuki ludowej, warsztaty i stoiska edukacyjne. Przybyli goście nie tylko z Polski, ale też z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji. Łącznie było 233 wystawców, z czego 10 stoisk nagrodzono.

Ostrołękę promowały i reprezentowały w Węgorzewie Czesława Lewandowska (koronka szydełkowa i plastyka obrzędowa) oraz Grażyna Dziekońska (plastyka obrzędowa, koronka i kwiaty z bibuły). Panie otrzymały wyróżnienia w konkursie na najlepsze prace prezentowane na stoisku, które przyznało specjalnie powołane jury.

Reklama Na imprezie nie zabrakło też artystów i twórców z powiatu ostrołęckiego. Wśród wyróżnionych byli: Władysław Murzyn za plecionkarstwo z korzenia oraz Stanisław Ropiak za wycinanki i nowe latka.

Głównym organizatorem jarmarku było Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Na tak dużej imprezie tradycji kurpiowskich nie mogło zabraknąć. Nasi przedstawiciele godnie reprezentowali cały region.

Zobacz zdjęcia z pierwszego oraz drugiego dnia jarmarku.

Wyświetleń: 1345 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 10.08.2018, 11:30r. Drukuj
Powrót


123 @ 19:15, 10.08.2018

IP: 77.114...179

Gratulacje