piątek, 17 sierpnia 2018 r., imieniny Jacka, Anity, Mirona

Aktualności

Czesława Lewandowska i Grażyna Dziekońska wyróżnione w Węgorzewie (zdjęcia)

Czesława LewandowskaOstrołęckie twórczynie ludowe - Czesława Lewandowska i Grażyna Dziekońska przywiozły z Jarmarku Folkloru w Węgorzewie wyróżnienia. Jest się czym pochwalić, bowiem przedstawicielki naszego regionu zostały docenione wśród wielu twórców z całej Polski i zagranicy.

Jarmark w Węgorzewie odbywał się 4 i 5 sierpnia br. już po raz 41.

ReklamaPodczas wydarzenia na licznych stoiskach wystawiali się rękodzielnicy, twórcy ludowi, ale też grupy śpiewacze i soliści, którzy swój talent prezentowali na scenie. Były kiermasze sztuki ludowej, warsztaty i stoiska edukacyjne. Przybyli goście nie tylko z Polski, ale też z Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji. Łącznie było 233 wystawców, z czego 10 stoisk nagrodzono.

Ostrołękę promowały i reprezentowały w Węgorzewie Czesława Lewandowska (koronka szydełkowa i plastyka obrzędowa) oraz Grażyna Dziekońska (plastyka obrzędowa, koronka i kwiaty z bibuły). Panie otrzymały wyróżnienia w konkursie na najlepsze prace prezentowane na stoisku, które przyznało specjalnie powołane jury.

ReklamaNa imprezie nie zabrakło też artystów i twórców z powiatu ostrołęckiego. Wśród wyróżnionych byli: Władysław Murzyn za plecionkarstwo z korzenia oraz Stanisław Ropiak za wycinanki i nowe latka.

Głównym organizatorem jarmarku było Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Na tak dużej imprezie tradycji kurpiowskich nie mogło zabraknąć. Nasi przedstawiciele godnie reprezentowali cały region.

Zobacz zdjęcia z pierwszego oraz drugiego dnia jarmarku.

Odsłon: 1197 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 11:30, 10.08.2018r. Drukuj
Powrót


123 @ 19:15, 10.08.2018

IP: *.*.24.179

Gratulacje

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

Diamentowa
LUSAR
JAWIX
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko