niedziela, 21 lipca 2019 r., imieniny Daniela, Dalidy, Benedykta

Aktualności

Nowoczesny system oświetlenia. Jak wybrać odpowiedni czujnik ruchu?

Projektując własny dom lub mieszkanie, warto również zastanowić się nad tym, jaki rodzaj oświetlenia wybierzemy. Bardzo polecane są nowoczesne systemy, które nie tylko pozwalają zaoszczędzić energię, ale również wpływają na zwiększenie komfortu mieszkania.

Nowoczesny system oświetlenia - najważniejsze informacje
Inteligentny system oświetlenia jest oparty na czujnikach ruchu. Są one podstawą koncepcji bazującej na oszczędności i komforcie. Dzięki czujnikom nie tylko ograniczamy ilość zużywanej energii elektrycznej, ale również ułatwiamy sobie codzienne funkcjonowanie w naszym domu.

Reklama Inteligentne systemy oświetlenia często wykorzystują żarówki LED, które dają dobre światło przy niewielkim zużyciu energii. Czujniki ruchu dostępne są w różnych modelach, mających odmienne funkcje. Najlepsze są nowoczesne czujniki, które pozwalają otrzymać taki efekt, że już na kilka sekund przed tym, jak otworzymy drzwi do danego pomieszczenia, światło się automatycznie samo zapali. Dzięki temu wchodzimy do jasnego pokoju, co jest niezwykle komfortowe.

Gdzie można kupić polecane czujniki ruchu?
Czujniki ruchu najlepiej zamówić u firmy specjalizującej się w systemach typu inteligentny dom. Są one dostępne pod różnymi modelami. Zasadniczo można je podzielić na pasywne i aktywne. Czujniki ruchu aktywne działają na zasadzie ultradźwięków i fali elektromagnetycznych, dzięki którym są w stanie wykryć zmiany w otoczeniu. Natomiast modele pasywne uruchamiają się w momencie wyczucia zmian w promieniowaniu podczerwonym.

Warto wiedzieć, że inteligentne systemy oświetlenia są częścią tzw. inteligentnego domu, w którego skład mogą wchodzić też inne rozwiązania, jak np. sterowanie roletami zewnętrznymi, ogrzewaniem czy fontannami w ogrodzie.

Reklama Co dają inteligentne systemy zarządzania domem?
Inteligentne domy są coraz chętniej stosowane w nowoczesnym budownictwie, ponieważ dają wiele korzyści. Mieszkańcy takich domów każdego dnia zauważają jak bardzo taki system wpływa na poprawę komfortu ich życia. Przede wszystkim dlatego, że pozwala obsługiwać dom zdalnie, jak i podczas przebywania w nim, by np. najwydajniej zarządzać zużywaną energią czy wodą. Dzięki temu koszty związane z utrzymaniem domu spadają nawet o kilkadziesiąt procent, co jest dużą oszczędnością dla naszego comiesięcznego budżetu. Zaletą tego typu systemu jest także intuicyjny sposób obsługi, co ma znaczenie dla każdego użytkownika. Dodatkowo systemy można zaprogramować pod siebie, dzięki czemu w efekcie spełniają one wszystkie potrzeby całej rodziny.

Reklama Wybór odpowiedniego systemu inteligentnego domu
Warto pamiętać, że inteligentne systemy można dostać pod różnymi postaciami, dlatego wybierając jeden z nich trzeba się zastanowić, na czym nam najbardziej zależy i czego oczekujemy od takiego rozwiązania. Dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z doświadczonym pracownikiem firmy sprzedającej tego typu systemy.

Zaciekawiła Cię tematyka inteligentnego domu? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj poradnik pt. "Czujnik ruchu w inteligentnym domu. Jak wybrać i zainstalować lampę z czujnikiem ruchu?".

Artykuł sponsorowany
Wyświetleń: 581 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 25.08.2018, 09:47r. Drukuj
Powrót