niedziela, 16 czerwca 2019 r., imieniny Aliny, Justyny, Benona

Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego w Ostrołęce (zdjęcia, wideo)

Uczniowie w całej Polsce rozpoczęli dziś rok szkolny. Po dwóch miesiącach wakacji wracają do szkolnych ław. Na dzieci i młodzież czekają nowe wyzwania, pomysły, nowe przyjaźnie, a przede wszystkim edukacja i pozyskiwanie wiedzy.

Z aparatem odwiedziliśmy ostrołęckie placówki, w których przyglądaliśmy się jak przebiegają uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Reklama Szkoła Podstawowa nr 1
Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 powitał wicedyrektor Zbigniew Milewski. Życzył im wielu sukcesów i osiągnięć. Podczas uroczystości pożegnano też wieloletnią dyrektor Alinę Jabłonowską, która 31 sierpnia br. odeszła na emeryturę. Były ciepłe słowa, kwiaty, a także łzy wzruszenia.

- Witamy serdecznie po wakacjach wszystkich uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów. Miło mi tez powitać uczniów przybyłych z innych szkół. Życzę wam, abyście szybki poczuli się u nas dobrze i bezpiecznie. Przed nami rok wytężonej pracy, wiele zadań i obowiązków - powiedział na wstępie wicedyrektor Zbigniew Milewski. - Żegnamy też naszą dyrektor Alinę Jabłonowską. Postrzegaliśmy ją zawsze jako dyrektora kompetentnego, posiadającego duże zdolności organizacyjne i z powodzeniem zarządzającego pracą szkoły. Efektem tej pracy są wysokie wyniki osiągane w nauczaniu, a także bardzo dobra opinia o szkolnym środowisku. Zawsze kierowała się zasadą, że szkoła powinna być przyjazna dzieciom, chętnie poświęcała im swoją uwagę i czas. Będziemy wspominać nasza dyrektor z wielką sympatia - podkreślił.

- Dzieci wypełniały moje życie. Dziękuję wam za radość jaką mi dawałyście. Zostaniecie w moim sercu na zawsze - mówiła ze łzami w oczach Alina Jabłonowska.

Była dyrektor podziękowała też za owocną współpracę z nauczycielami, rodzicami, pracownikami szkoły. Zaznaczyła, że wspólny dialog był receptą na rozwiązanie nawet najtrudniejszego problemu.

Reklama Szkoła Podstawowa nr 2
Szkolną społeczność powitała także Beata Kowalczyk - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica, która zaprosiła uczniowską brać do nauki i rozwijania się pod okiem nauczycieli.

- Witam wszystkich na rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2018/2019. Szczególne słowa powitania kieruje w stronę uczniów klas pierwszych, którzy mają do pokonania największą barierę, bo z oddziału przedszkolnego przechodzą do klas pierwszych. Gorąco witam też tych najmłodszych, którzy dziś rozpoczynają po raz pierwszy swoją przygodę z nauką - mówiła Beata Kowalczyk.

Szkoła Podstawowa nr 5
Na boisku szkolnym spotkała się społeczność ostrołęckiej "piątki" - dzieci oraz młodzież z klas gimnazjalnych wraz z nauczycielami i rodzicami. Wszystkich powitała dyrektor Jolanta Gawarkiewicz.

- Dzisiejszy dzień to dla najmłodszych uczniów wielkie przeżycie. W naszej szkole czeka na was wiele wiadomości, doświadczeń, wydarzeń i emocji oraz wielu nauczycieli, którym zależy na waszym szczęściu, uśmiechu i wiedzy, chcemy abyście czuli się tu jak w drugim domu. Drodzy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, przed wami dziesięć miesięcy, podczas których szkoła stanie się miejscem waszej intelektualnej przygody, miejscem przyjaznym i bezpiecznym. To wy jesteście przyszłością tej szkoły, będziecie tworzyć jej wizerunek. Muszę się też pochwalić, że nasza placówka ma największą liczbę stypendystów w województwie mazowieckim, dlatego zachęcam was do rozwijania swoich umiejętności - mówiła dyrektor Gawarkiewicz.

Szkoła Podstawowa nr 6
Dorota Kupis, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6, podczas inauguracji roku szkolnego 2018/2019, powitała uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości.

- Mam nadzieję, że wszyscy wypoczęliście podczas wakacji, przeżyliście wspaniałe przygody i radośni wróciliście do szkoły. Przed nami praca, nauka, ale też przygody. Szczególnie gorąco witam pierwszoklasistów i liczę, że starsi koledzy oraz nauczyciele pomogą wam i wesprą w pierwszych chwilach w murach naszej szkoły. Czeka was tu wiele dobrych rzeczy i dużo wspaniałych ludzi - powiedziała dyrektor.

I Liceum Ogólnokształcące
Anna Maksimowska, dyrektor najstarszego ostrołęckiego ogólniaka, powitała uczniów, nauczycieli, a także gości. Szczególną uwagę zwróciła na debiutantów szkoły, czyli uczniów klas pierwszych.

- Jestem przekonana, że I LO to dobry wybór, najlepszy z możliwych. Wiem, że znajdziecie tutaj mądrych nauczycieli, którzy pozwolą wam zrealizować wasze marzenia i plany dotyczące kontynuowania nauki na wyższych uczelniach. Wierzę także, że rozwiniecie swoje talenty, nawiążecie nowe przyjaźnie, będziecie cieszyć się swoją młodością. Ufam, że w naszej szkole poczujecie się dobrze i że będzie wam odpowiadał jej niepowtarzalny klimat, który będziecie sami tworzyć - powiedziała Anna Maksimowska.

Reklama III Liceum Ogólnokształcące
Waldemar Salis powitał serdecznie uczniów, nauczycieli i rodziców. Podziękował pierwszoklasistom, za wybór szkoły, zaznajomił młodzież z wszelkimi powakacyjnymi zmianami w placówce, przedstawił nowych nauczycieli i życzył wszystkim dobrze zakończonego roku. Dyrektor zwrócił szczególną uwagę na upamiętnienie obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W duchu patriotyzmu przygotowano też szkolną akademię.

II Społeczne Liceum Ogólnokształcące
Dyrektor placówki Adam Ochenkowski podczas uroczystości zaznaczył, że nowy rok szkolny będzie rokiem szczególnym dla II SLO.

- Dla II SLO rok szkolny 2018/2019 będzie bardzo szczególny, ponieważ jest to rok, w którym będziemy obchodzić srebrny jubileusz istnienia szkoły. Z tej okazji wielu życzliwych przyjaciół wspierający rozwój szkoły otrzyma szkolną odznakę "Zasłużony dla II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. T. Halika w Ostrołęce - poinformował Adam Ochenkowski.

Zespół Szkół Zawodowych nr 1
Uczniów i nauczycieli powitał także Tadeusz Olszewski, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce. W mury "metalówki" trafiło kolejne pokolenie młodych ludzi, którzy będą się kształcić w wielu kierunkach, w tym również z zagranicy

- Ponad 260 uczniów wybrało naszą szkołę. Wśród tych uczniów są polskie dzieci, które przyjechały do nas z zagranicy. Witamy też ich rodziców, którzy się o nich martwią. Zapewniamy, że będzie im tu bardzo dobrze - zaznaczył dyrektor Olszewski. - Życzę wam kochani, aby rok szkolny, który jest przed wami był rokiem obfitym w rozwój i pracę nad własną osobowością. Chciałbym też, aby wszyscy ludzie, których spotykacie na swojej drodze byli wam bardzo życzliwi - dodał.

Zespół Szkół Zawodowych nr 2
Nowy rok szkolny rozpoczęli też uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. Podczas uroczystej gali podpisano list intencyjny dotyczący współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich w Ostrołęce a firmą Elanco Animal Health. W podpisanym dokumencie strony wyraziły chęć wzajemnej współpracy w zakresie kreowania nowoczesnego wizerunku szkolnictwa zawodowego. Współpraca będzie polegać na wspólnym podejmowaniu inicjatyw z zakresu działalności edukacyjnej, doradczej, promocyjnej, organizowaniu oraz realizacji przedsięwzięć mających na celu rozwój szkolnictwa zawodowego oraz propagowania nowoczesnych rozwiązań technicznych w systemie kształcenia zawodowego.

- Podpisanie listu intencyjnego i planowana współpraca z firmą Elanco mają na celu podnoszenie i dostosowanie kwalifikacji przyszłych kadr technicznych do rozwijającego się rynku pracy - powiedział Grzegorz Żebrowski, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Ostrołęce. W naszej szkole kształcimy przyszłych techników weterynarii i wciąż chcemy uatrakcyjniać naszą ofertę edukacyjną Dzięki współpracy z wiodącą weterynaryjną jaką jest Elanco chcemy zapewnić naszym uczniom dostęp do szkoleń i najnowszej wiedzy w dziedzinie, w której się kształcą w naszej placówce - dodał.

Zobacz zdjęcia:
- Rozpoczęcie roku szkolnego w SP nr 1 (kl. I-IV)
- Rozpoczęcie roku szkolnego w SP nr 1 ( kl. V-VIII )
- Rozpoczęcie roku szkolnego w SP nr 2
- Rozpoczęcie roku szkolnego w SP nr 4
- Rozpoczęcie roku szkolnego w SP nr 5
- Rozpoczęcie roku szkolnego w SP nr 6
- Rozpoczęcie roku szkolnego w I LO
- Rozpoczęcie roku szkolnego w II LO
- Rozpoczęcie roku szkolnego w III LO
- Rozpoczęcie roku szkolnego w II SLO
- Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSZ nr 1
- Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSZ nr 2
- Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSZ nr 3
- Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSZ nr 4

Wyświetleń: 16304 komentarze: 51 Wrzuć na Facebooka 03.09.2018, 13:24r. Drukuj
Powrót


PYTANIE DO DOBREJ ZMIANY @ 14:21, 03.09.2018

IP: 178.235...216

Czemu w tym roku szkolnym został ułożony FATALNIE plan dla najmłodszych dzieciaków z klas 0-3 ? Czy Dziecko ma siedziec na swietlicy od 7 rano do 13 kiedy zaczynaja sie lekcje i konczyc o 17 ?? To jest ta DOBRA ZMIANA ?? Przeciez wiekszosc Rodzicow w tych godzinach pracuje.... Puk Puk ?

Hmm @ 16:01, 03.09.2018

IP: 2a00:f41...950

Jakiś bezdzietny układał ten plan, a ktoś go zatwierdził.

Hmm @ 16:02, 03.09.2018

IP: 2a00:f41...950

Jakiś bezdzietny układał ten plan, a ktoś go zatwierdził.

CIEKAWE @ 16:07, 03.09.2018

IP: 94.254...186

Ciekawe kto zostanie następnym dyr SP1. Czy ten co jak gminna wieść niesie tyle ziem do miasta naszego przyłączył? Kotowski podziękowanie urządził? Czemu jeszcze nowego dyrektora nie ma? Do wyborów Kotowski czekasz z konkursem? Brak teraz godnych następców, czy za mało partyjni?

xxx @ 16:53, 03.09.2018

IP: 178.235...216

Słuchajcie co za bu...del - wszystko pod dyktando.... przeciez to sie w normalnym kraju nie dzieje... szok i niedowierzanie - Hmmmm to Plan zajec Moherowy

UB @ 17:06, 03.09.2018

IP: 95.49...229

Pani dyrektor z SP1 była bardzo fajna. smile

Ojciec jej dziecka @ 17:19, 03.09.2018

IP: 37.47...118

Która loszka przyszła na rozpoczęcie z brzuszkiem ?

mama pierwszoklasisty @ 17:26, 03.09.2018

IP: 188.146...34

Czy nowa pani dyrektor SzP 10 nie rozumie ze dzieci 7-letnie o godz. 16 nie będą w stanie mysleć ani pracować, co najwyżej kręcić się z przemęczenia i przeszkadzać w lekcjach, chociaz to nie będzie ich wina. Czy takie małe dzieci mogą brać udział w lekcjach w godz. 14- 17 i to nie jeden dzień w tygodniu, a przez cały rok. Proszę to jeszcze raz przemyśleć, bo to nie jest normalne. to juz jest nie druga, ale trzecia zmiana.

Prawda @ 17:54, 03.09.2018

IP: 95.40...63

Zgadzam się z przedmówcą! Rozumiem popołudniową zmianę ale na litość lekcje o 13.30! do 17-ej! dla pierwszoklasisty to jakieś nieporozumienie! Panie Prezydencie budynki puste po gimnazjalistach a tu 1300 dzieci!

Do sp 10 @ 18:29, 03.09.2018

IP: 185.166...105

Jak można ułożyć tak plan że 8 latkowie mają zajęcia do 17? Ktoś w ogóle pomyślał?

Mama @ 18:42, 03.09.2018

IP: 5.172...53

Podziękujmy "dobrej zmianie" i pani minister Zalewskiej. A było już tak dobrze, dzieci na obiad przychodziły do domu!!!

Sp 10 @ 18:50, 03.09.2018

IP: 31.0...76

Podziekijcie tym mądrym rodzicom, którzy dwa lata temu krzyczeli że nie zgadzają się na przejście klas 7 do ZS nr 5. To ich zasługą.

PoPis @ 18:54, 03.09.2018

IP: 188.147...82

To wina pani minister Zalewskiej, która ma przecież wszystko policzone.
Zrobiła reformę i spada za granicę ma podobno zostać europsłem.
Czyli liczyć umie ale kasę.

Mały @ 19:07, 03.09.2018

IP: 178.235...41

DO mamy pierwszoklasisty:: Różne żale i pretensje niech pani zgłasza do ratusza , a przede wszystkim do pana od szkolnictwa który jest wszechwładny za to że w tamtym roku zabrał sale lekcyjne SP 10 i oddal je przedszkolu wiedząc że zwiększy się liczba uczniów w szkole.To przedszkole powinno być przeniesione do budynku po byłym gimnazjum .Jest powiedzenie krawiec kraje jak materiał staje, więc jak można ułożyć plan jak brakuje sal lekcyjnych( z ewidentnej winy pana od szkolnictwa )

rodzic @ 19:47, 03.09.2018

IP: 178.42...62

Dlaczego było tyle polityki ( kampania wyborcza PiS ) na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole nr 6. Tam nie tylko dyrektorka ale i dyr. Wydziału Oświaty UM położyli niezły lakier i polskiemu rządowi i urzędowi miasta. Nawet najmłodszych się nie oszczędza tylko pakuje się im do głów propagandę wyborczą.

Anka @ 20:36, 03.09.2018

IP: 94.254...135

A osmoklasisci mogą uczyć się do 17.50?
Trzeba oddać jeszcze kilka sal przedszkolu, a na sale przeznaczyć sekretariat, pokój nauczycielski, stolowke, toalety itp.

UB @ 20:43, 03.09.2018

IP: 95.49...229

Ale 10 do kitu ( bez urazy )

Ja @ 20:54, 03.09.2018

IP: 31.0...171

Kochani Wy naprawdę nie rozumiecie, że to co się dzieje to efekty reformy edukacji. Podziękuję dobrej zmianie i zamiast krytykować dyrektorów to poczytajcie prawo oświatowe i rozporządzenia tej pani minister. Co do czasu odpoczynku, co do godzin jakie i o której jako pierwsze co do przerw w szkołach i tak można wymieniać.

stalker malina @ 20:55, 03.09.2018

IP: 37.47...128

szkodnictwo a nie szkolnictwo i narzędzie SYSTEMU...
"olek i ada poziom b+" macie swój kochany PiS który wprowadza dla sześciolatków propagandę multikulti!!!!! żeby wasze córusie wolały to hołotę islamską co pis ściąga...

ktoś @ 21:00, 03.09.2018

IP: 176.109...140

Wyprowadziliście się za miasto, to zapisujcie dzieci do swoich szkół na wsi i nie będzie problemu z przepełnieniem i planem. tongue
Ciekawe ile % dzieci z ostrołęckich szkół powinno uczyć się tam gdzie mieszka ?

stalker malina @ 21:08, 03.09.2018

IP: 37.47...128

cytat z tej książki, dla SZEŚCIOLATKÓW
„Mamy Kalima, Abdula, Abrahama to Polki. A tatusiowie? Tata Kalima jest z Konga. Abdula z Iraku, a Abrahama z Izraela”
jak to rozumieć???

Anna @ 21:17, 03.09.2018

IP: 71.183...27

Teraz widzicie jaka to dobra zmiana.
Przypominam bo wybory juz niedlugo.

ten @ 21:21, 03.09.2018

IP: 37.47...109

jak czytam te durne komentarze od durnych rodziców to tak sobię myślę jak te dzieci mają być mądre i wyrosnąć na wartościowych obywateli jak mają tak zaKODowanych- POpapranych rodziców ,,a tak na marginesie ci psioczący na DOBRĄ ZMIANĘ to pewnie pierwsi w kolejce po 500+i te 300 zł dodatkowe a narzekają na Polski Rząd bo to modne ,,co nasze Polskie to opluwać ,,tego was nauczyli POjeby antyPolskie -WSTYD

Rodzic dziecka 1-3 @ 21:30, 03.09.2018

IP: 94.254...56

W szkole nr 10 dzieci 1-3 kończą zajęcia o 17 ....to jest karygodne
Promowane są zajęcia dodatkowe aby dziecko mogło doskonalić swój talent zainteresowania ....pytam pedagogów kiedy????
3 klasa dzieci mają do 17 ----czy ktoś pomyślał, że te dzieci oprócz zajęć dodatkowych ,które nie wiem kiedy będą mogły z nich skorzystać ..mają komunię gdzie kościół wymaga uczestniczenia dzieci na różańcu drodze krzyżowej i wiele innych mszy i spotkań z komunią związanych.
Kiedy i o której godzinie dziecko będzie w domu.....odrabianie lekcji nauka w moim przypadku to tylko wieczorem ponieważ rano jesteśmy w pracy ....i znowu nasuwa się pytanie kiedy o której i do której godziny ....

do stalker malina @ 21:38, 03.09.2018

IP: 83.6...116

tatusiowie emigrowali (z rodzinnego kraju), wcisnęli ciemnotę (naszej rodaczce), zrobili co swoje i spier...lili gdzie pieprz rośnie w obawie przed wychowywaniem dzieci. Co w tym dla Ciebie jest niejasnego ?? dziecko musi wiedzieć dlaczego nie ma taty.

do rodziców @ 21:44, 03.09.2018

IP: 83.6...116

przyzwyczajajcie swoje dzieci od najmłodszych lat do trudów życia, bo czeka je niezły sajgon i spłacanie tego, co dostajecie teraz. Gdy widzę, jak "madki" rozpuszczają swoje dzieci, pozwalając im na wszystko, bo tak wygodnie, to nachodzi mnie chęć do przywrócenia kary chłosty. Może ta (kara chłosty) oderwała by tępych rodziców od karier i smartfonów przywracając ich na łono rodziny. Wychowujecie debi.ili i kret.yn..ów, którzy nie mają pojęcia o życiu i zachowaniu w grupie. do siebie miejcie pretensje, pokolenie 500 + wraz znaleciałościami po lewackiej POlityce. tfu.

Pawel @ 21:44, 03.09.2018

IP: 94.254...123

Czy plan w sp10 ma promować politykę 500+? Najlepiej żeby rodzice siedzieli w domu rano (ok 12) piwko i w kolejkę po kolejny zasiłek, zapomogę czy inne dofinansowanie nierobów. Na 13.30 dzieciaka do szkoły sprzedać i do wieczora można balować. A później jeszcze wybrać Januszka bo to dobra zmiana dla nierobów i życiowych nieudaczników.

Tata @ 22:10, 03.09.2018

IP: 176.109...77

Parę lat temu dzieciaki kończyły po 16 prawie 17 i nikt jakoś problemów nie miał, a teraz wielkie halo bo ich dzieciaczek nie wytrzyma w szkole niecałe 5h do tej 17.

Rodzic @ 22:11, 03.09.2018

IP: 178.235...192

Dyrekcji SP 10 gratuluję planu lekcji. Trzeba bylo informować rodziców w czasie rekrutacji, że szkola kształci w trybie wieczorowym, na pewno chętnych byłoby zdecydowanie mniej. Zgoda, szkoła nie jest z gumy, dzieci jest dużo, sal lekcyjnych jak widać za mało,ale w takim razie czas przywrócić rejonizację? Dzbenin i inne okoliczne miejscowości mają swoje szkoły.

do Rodzic @ 22:13, 03.09.2018

IP: 83.6...116

A jakie Tobą kierowały przesłanki w wyborze tej szkoły ?? Szczerze napisz. Wątpię

Zbb @ 22:17, 03.09.2018

IP: 37.47...152

Wstydu trzeba nie mieć, żeby zaproponować taki plan lekcji. Najłatwiejsza to droga, każdy tak potrafi.

Nsjsj @ 22:26, 03.09.2018

IP: 176.109...187

Uważam, że powinna dyrekcja przemyśleć jeszcze ta decyzję

Rodzic @ 22:54, 03.09.2018

IP: 178.235...192

Szczerze? Do SP 10 moje dziecko ma najbliżej...I o jest podstawowa, a nawet jedyna przesłanka. Innych zalet na razie nie widzę

do Rodzic @ 23:04, 03.09.2018

IP: 83.6...116

A nie można posłać malucha do innej placówki ?? może 5 ?? tam jest dużo miejsca, może godziny będą Ci bardziej pasowały ?? dzieci to nie kukułcze jaja, macie dzieci - wasza odpowiedzialność.

Do Tata @ 06:24, 04.09.2018

IP: 157.25...133

A czy parę lat temu zaczynało się szkołę o godzinie 14? Chyba nie. Dziecko siedmioletnie wymaga opieki. Co zrobić z dzieckiem do godziny 14? Wysłać na świetlice i niech cały dzień siedzi w szkole...... Czy może zrezygnować z pracy..... I nie chodzi tu o wygodę dziecka czy rodziców. Jeżeli ktoś nie ma blisko siebie dziadków , którzy mogą pomóc, robi się z tego olbrzymi problem

żart? @ 07:40, 04.09.2018

IP: 2a00:f41...106e

Niektórych tu zdrowo popier..doliło. Pamiętam jak chodziłem do klas 1-3 w Szkole Podstawowej (rocznik '91) i nie raz zaczynało się lekcje o 13, a kończyło o 17/18. Te 'nowoczesne' czasy to niektórym rodzicom we łbie coś przękręciło. Nigdy nikomu nie dogodzisz, jeden pracuje zmianowo, drugi w godz. 8-16 itd.

pkop @ 07:45, 04.09.2018

IP: 91.229...26

Nie jest wstydem przyznać się do błędu. Proszę o przemyślenie i zmianę decyzji.

fhg @ 08:18, 04.09.2018

IP: 176.109...60

Plan został ułożony pod nauczycieli klas wyższych którzy mają zajecia pozalekcyjne w prywatnych szkołach a ci co uczą dzieciaki edukacji wczesnoszkolnej nie mają możliwości dorobić więc mogą pracować popołudniami, rozumiecie o co chodzi. Wasze starsze dzieci mają zajęcia pozalekcyjne w godzinach popołudniowych i to wszystko dlatego, nie dopasujesz nigdy wszystkim.
Tak samo jest w innych szkołach od lat, semestr na rano drugi semestr na popołudnia. Z tego co mi wiadomo to w SP5 jest zawsze na rano i tu chodzą moje dzieci.

xxx @ 09:06, 04.09.2018

IP: 178.213...89

Plan w szkole podstawowej nr 10 to paranoja! Dziecko 7-letnie ma zajęcia do godziny 17, tak się kończy jak wszystkie chętne dzieci są przyjmowane do szkoły, proszę zweryfikować ile dzieci nie mieszka w rejonie szkoły i od razu zwolnią się klasy do nauki w normalnych godzinach!

xxx @ 09:43, 04.09.2018

IP: 194.50...86

wprowadzic rejonizacje i przeniesc przedszkole ze szkoly 10 .jedno jest w bloku na osiedlu centrum to i drugie mozna ulokowac poza szkola

Józef @ 10:59, 04.09.2018

IP: 46.170...201

chyba dziś Prima Aprilis bo pani Kowalczyk jest dyrektorką SP nr 5 a pani Gawarkiewicz Gimnazjum nr 1, a może to chochlik?

mo @ 12:17, 04.09.2018

IP: 212.160...160

Przegłądam fotki z rozpoczęcia roku szkolnego i widzę straszną minę tego bur..ka z szk.nr.2.Pewnie zazdrosny.

flanela @ 12:54, 04.09.2018

IP: 31.172...114

wiadomosci.onet. pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przestalem-wierzyc-w-boga-

czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza/z882hme

off @ 12:59, 04.09.2018

IP: 95.49...177

Rejonizacja? Ok. Tylko niech kuratorium sprawuje opiekę nad wiejskimi szkołami a nie udaje że nic się nie dzieje i nie reaguje na dziwne sytuacje.
To co się wyrabia czasami w wiejskich szkołach woła o pomstę do nieba - nie we wszystkich. Ja nie chcę żeby moje dziecko chodziło do szkoły gdzie na lekcji przebywa jakaś wścibska matka i ustawia wszystko pod swoje dziecko, gdzie nauczyciel napuszcza rodziców na siebie gdzie pani woźna roznosi plotki, gdzie ciocie i wujkowie, sąsiadki i sąsiedzi to nauczyciele i nie reagują jak należy bo przecież rodziny skrzywdzić nie można. Dopóki w wiejskich szkołach będą uczyć "miejscowi" to taka sytuacja się nie zmieni. My jako rodzice chcemy dobra naszych dzieci dlatego często podejmujemy decyzję o tym aby nasze dziecko chodziło do prawdziwej szkoły a nie do imitacji szkoły wsadzonej często pod but proboszcza.
ZLIKWIDUJMY RELIGIĘ W SZKOŁACH I ZWOLNI SIĘ KILKA SAL !!!

SKUTEK @ 13:08, 04.09.2018

IP: 194.50...34

Bardzo, bardzo dużo dzieci z okolicznych miejscowości chodzi do szkół i przedszkoli w Ostrołęce. Nie ma odważnego aby z tym skończył. A szkoły są deficytowe, niestety.
A wystarczy się zapytać w szkołach dzieci gdzie mieszkają.
A szkoły i przedszkola z gumy nie są.

Wyjścia maja MISZKAŃCY Ostrołęki następujące :

a - Zaakceptować to, że dzieci MIESZKAŃCÓW Ostrołęki będą uczyć się na 2 -3 zmiany albo się nie dostaną się w ogóle do przedszkola.
b. - Wozić samemu swoje dzieci do szkół okolicznych miejscowości .; Olszewo Borki. Łazy Ławy Rzekuń itd. Przecież rodzice tamtych miejscowości wożą.
c. - Zagłosować w nadchodzących wyborach na kandydata co zrobi w tej sprawie co obieca. :)

do SKUTEK @ 13:18, 04.09.2018

IP: 95.49...177

zapraszamy do wiejskich szkół....... sami zobaczcie gdzie jest różnica.... dopiero wtedy zrozumiecie dlaczego wozimy dzieci do miasta.

Ka @ 13:26, 04.09.2018

IP: 5.184...56

Wysle dziecko do SP10 bo mam po drodze do pracy. Niewazne ze np SP3 ma wolne moce na utworzenie jeszcze jednej klasy a bloki na Jana Pawla beda wozic dzieci do SP10 bo po drodze na miasto. Narzekajcie dalej bo sie Wam nalezy

off @ 13:29, 04.09.2018

IP: 95.49...177

Jeśli religia wróciłaby do salek przykościelnych to ile godzin wolnych by pozostało?
Sp 10 - 56 klas x 2 religie tygodniowo = 112 godzin religii ...

112 GODZIN !!!!

aaa @ 13:45, 04.09.2018

IP: 159.205...177

A ilu miejsc zabraknie w szkołach średnich w przyszłym roku, kiedy III klasy gimnazjum i 8 postawówki się skumulują? Czy wtedy też usłyszymy coś o świetnej reformie, która jest rewelacyjna i obowiązkowo coś o jakiś 500 czy 300+?

SKUTEK @ 14:33, 04.09.2018

IP: 194.50...34

DO IP 95,49,,177 /do SKUTEK, off/
Wójt rządzi w każdej gminie. Zaraz będą wybory, trzeba iść zagłosować na wójta co zajmie się szkołą. Wybierze mądrego dyrektora, który zatrudni dobrych a nie znajomych nauczycieli. A nie tylko wójta od ...dróg. dróżek, chodników, itp..
Ale po co, jak można przywieść dzieci do Ostrołęki i się wymądrzać,
że jest w szkole religia, która przeszkadza. A w swojej miejscowości ... /patrz wyżej opis..off/
A religia w szkole to wielu, wielu, rodziców, odjęcie dodatkowego obowiązku jakim by było zaprowadzanie swoich dzieci na lekcje religii poza szkołą.

Czyli samemu to po łatwiźnie ale komuś to każdy ciężar.

do wyżej @ 15:00, 04.09.2018

IP: 79.185...144

dobrzy nauczyciele to zawsze znajdą pracę i na pewno nie pójdą na wieś