piątek, 3 lipca 2020 r., imieniny Anatola, Jacka, Ottona

Reklama   |   Kontakt
FatBike

Aktualności

Skrzynka skarg: czy w SP nr 10 są dzieci "gorszego sortu"?

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Dlaczego w Szkole Podstawowej nr 10, w klasach pierwszych, posegregowano dzieci na uprzywilejowane i resztę jak gorszy sort? Z siedmiu klas pierwszych część ma lekcje rano, a pozostałe klasy w godz. 14.00-17.00.

W jaki sposób moja córka ma uczęszczać na zajęcia z języka angielskiego czy naukę tańca? Dlaczego dyrekcja szkoły segreguje dzieci i dzieli na lepszy i gorszy sort?

Reklama Czy naprawdę nie można było ustalić dwóch dni w tygodniu, aby klasy, które mają zajęcia na popołudnie też mogły mieć lekcje od rana i skończyć wcześniej? Ja i moja żona pracujemy. Musimy wysyłać dziecko rano na świetlicę. Córka oczekuje aż cztery godziny na rozpoczęcie zajęć szkolnych. Jak można być skupionym na lekcjach, po spędzeniu czterech godzin w szkolnej, dodatkowo zbyt ciasnej świetlicy? Gdybym wiedział, że taka sytuacja będzie od września w "dziesiątce", zapisałbym dziecko do innej szkoły. Ustalony plan lekcji, który z niewiadomych przyczyn dzieli dzieci na lepsze i gorsze uważam za skandaliczny. Mam też pytanie dlaczego szkolny sklepik został przerobiony na salę lekcyjną? - pisze zbulwersowany czytelnik.

Reklama - Jako rodzice swoich pociech pytamy i wysuwamy publicznie pytanie - bo nie podoba nam się, że dzieci z klas 0-III, a więc często również sześciolatki, kończą zajęcia po godz. 16.00 lub 17.00. Jak wiemy, obowiązują teraz przerwy 5-minutowe - w marcu ma to się zmienić na 10 minut, a więc automatycznie ten czas się wydłuży. Dla nas jako rodziców jest to nie do pomyślenia. Jak takie małe dzieci mają o tej porze myśleć i funkcjonować? Jak mają później odrabiać lekcje? Niestety, będzie też trzeba zrezygnować z dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, na które dzieciaki do tej pory chętnie uczęszczały m.in. język angielski, piłka, tańce, rozwijając swoje dodatkowe pasje i zainteresowania - przecież na to już nie będzie czasu. Jak dyrekcja szkoły wyobraża sobie to, że dzieci w klasach 0-III będą spędzać w murach szkolnych ponad 10 godzin dziennie? Przecież rodzice pracują - musimy zawieźć je o 7.30 na świetlicę po to, żeby czekało do 12.00-13.00 a nawet 14.00 na zajęcia, które de facto skończą się o 16.00-17.00. Przecież to jest skandal! Czy ktoś, kto układa plan wziął to w ogóle pod uwagę? Gdzie zdrowy rozsądek? Kiedy dziecko ma usiąść do lekcji? Przecież to wykracza poza wszystkie normy. Rano też nie da rady, bo przecież musi być na świetlicy. A gdzie w tym wszystkim czas wolny na zabawę, pasję? Czy to jest w ogóle zgodne z kodeksem praw dziecka? Naszym zdanie najmłodsi powinni uczęszczać na lekcje w godzinach porannych. Nie jesteśmy w stanie, pracując zawodowo, zapewnić dzieciom opieki do południa. Dzieci nie są jeszcze na tyle samodzielne, żeby same zostawały w domu i szły do szkoły. Bardzo prosimy znaleźć jakieś normalne rozwiązanie tego problemu.

- Moje ośmioletnie dziecko uczęszcza do drugiej klasy i podczas rozpoczęcia roku szkolnego dowiedzieliśmy się, że dzieci przez cały rok szkolny będą chodziły na popołudnie. Lekcje mają się zaczynać od godz. 12.45 lub od 13.30 i trwać do godz. 17.55. Nowa pani dyrektor nie widzi w tym nic dziwnego, że dzieci od godzin porannych do późnych godzin wieczornych przebywają w szkole. Z mężem pracujemy do godz. 16.00 i dzieci w tym czasie są na świetlicy. Czy pani dyrektor uważa, że dziecko kończąc lekcje o godz. 17.55 będzie w stanie normalnie odrobić lekcje, nauczyć się na następny dzień i jeszcze iść na dodatkowe zajęcia? Czemu nasze dzieci mają być pozbawione jakichkolwiek dodatkowych zajęć np. języka angielskiego, piłki nożnej, karate itp., które rozwijają ich pasje i zainteresowania? - pyta mama jednego z uczniów.

Reklama - Plan był już gotowy i nagle z dnia na dzień został zmieniony - taka niespodzianka na rozpoczęcie roku szkolnego. Rozumiem, że nie ma w szkole wystarczającej liczby sal dla wszystkich uczniów i dlatego lekcje są do późnych godzin wieczornych. Ale dlaczego dzieje się to kosztem najmłodszych klas? Wczoraj była rada nauczycieli, gdzie wybrali się rodzice z petycją. Czekali pod salą do końca lecz nie zostali wpuszczeni i wysłuchani. Co się dzieje w tej szkole? Czyżby nowa pani dyrektor nie dawała sobie rady na stanowisku? - pisze jeden z rodziców.

Od redakcji:
Pytania naszych czytelników przesłaliśmy do Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce oraz do urzędu miasta i kuratorium. Oczekujemy na odpowiedzi.

Wyświetleń: 20392 komentarze: 138
04.09.2018, 14:36r. Drukuj
Powrót


Mural @ 14:47, 04.09.2018

IP: 89.65...225

jakby było odwrotnie, to ktoś byłby poszkodowany. Wszystkim nie dogodzisz, plan ułożyć trudno.

ha @ 14:51, 04.09.2018

IP: 83.17...138

Witajcie w szkole po reformie "dobrej zmiany".
Obecna władza potrzebuje społeczeństwa uległego, a nie takiego, co umie samodzielnie wyciągać wnioski.

Generał Franco @ 14:53, 04.09.2018

IP: 83.6...254

Śmiech na sali z formą edukacji w polskich szkołach , to jest niewolnictwo i zastraszanie dzieci, a nie nauka. W hiszpańskich szkołach dzieci mają lekcje do godz. 13:00 max i rozwijają swoje pasje, mają na to czas , u nas jest jak w obozach koncentracyjnych

googoo @ 14:59, 04.09.2018

IP: 194.50...192

....dobra zmiana dodała do każdej podstawówki po dwa roczniki więcej tylko zapomniała dobudowac sal lekcyjnych i stąd taka sytuacja a szkoły chcą jak najwięcej uczniów aby dostać jak najwięcej kasy to proste. Dalej głosujcie na dobra zmianę..... bo wam obiecaja znów parę stówek, w ogóle to siedźcie w domu i czekajcie na kasę która się wam należy od dobrej zmiany

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:05, 04.09.2018

IP: 78.152...14

PiSzcie na Berdyczów...

Blabla @ 15:06, 04.09.2018

IP: 94.254...3

Większa część mojej edukacji chodziłam na popołudnia, klasy "dojezdzajace" miały zawsze na rano. Cała podstawówka 6 lat, gimnazjum 3 lata, lekcje właśnie w takich godzinach. W szkole średniej pierwsze 2 lata także popołudnia, często do godziny 19. I jakoś żyje, skończyłam studia i myślę że nie odbiło się to negatywnie na mnie i na mojej edukacji, a rodzice pracowali i dawali radę :) w dzisiejszych czasach ludzie doszukują się wszędzie dyskryminacji i są strasznie rozczeniowi. Proszę zmienić szkołę i tyle.

Ostrołęczanin @ 15:13, 04.09.2018

IP: 2a01:110f...4b81

Kolejna reforma edukacji i to robiona na oślep oczywiście mi się nie podoba, aczkolwiek gimnazja też nie były dobrym pomysłam. Myślę że w powyużej opisanej sytuacji co innego gra dominującą rolę. To raczej efetky bezstresowego wychowania rodziców i związany z tym przerost znaczenia własnego JA! To "JA"! tu jestem najważniejsza i ...uj!!!, to DO MNIE!!! mają się wszyscy dostosować bo "JA"! tak chcę! Najwyraźniej personel szkoły nie spełnł oczekiwań Karyny i Brajenek uczy się w innych godzinach niż ona by sobie tego życzyła....Nie ty jedna czytelniczki pracujesz, poza tym można chyba zawsze zmienić klasę czy nawte szkołę. A jak sziecko czy może bardziej rodzie - są tacy wyjątkowi to jest jeszcze nauczanie indywidualne - po co Brajanek ma się z plebsem męczyć.

SKUTEK @ 15:23, 04.09.2018

IP: 194.50...34

Bardzo, bardzo dużo dzieci z okolicznych miejscowości chodzi do szkół i przedszkoli w Ostrołęce. Nie ma odważnego aby z tym skończył. A szkoły są deficytowe, niestety.
A wystarczy się zapytać w szkołach dzieci gdzie mieszkają.
A szkoły i przedszkola z gumy nie są.

Wyjścia maja MISZKAŃCY Ostrołęki następujące :

a - Zaakceptować to, że dzieci MIESZKAŃCÓW Ostrołęki będą uczyć się na 2 -3 zmiany albo się nie dostaną się w ogóle do przedszkola.
b. - Być zmuszonym wozić samemu swoje dzieci do szkół okolicznych miejscowości .; Olszewo Borki. Łazy Ławy Rzekuń itd. Przecież rodzice tamtych miejscowości wożą.
c. - Zagłosować w nadchodzących wyborach na kandydata co zrobi w tej sprawie co obieca. :)

Cielec @ 15:25, 04.09.2018

IP: 178.235...56

Generale, w Hiszpanii nie było tak głupich i nieprzemyślanych reform.


...a swoją drogą, zauważcie jak 500+ poprzewracało w głowach normalnym, skromnym rodzicom.

"Państwo" się rozwydrzyło, zadziera nosa, a przecież nawet nie zarobili sami tych pieniędzy tylko dostali w jałmużnie


.

Do Blabla i Ostrołęczanin @ 15:25, 04.09.2018

IP: 2a00:f41...106e

Popieram w 100%, sam chodziłem większość czasu do szkoły na popołudnie i nikt rabanu z tej okazji nie podnosił. Rodzice w obecnych czasach bardziej pierdo.lnięci od dzieci.

Emerytowany Dyrektor SP @ 15:26, 04.09.2018

IP: 95.49...191

Żaden Dyrektor którejkolwiek SP nie jest winny zaistniałej sytuacji, która jest następstwem reformy systemu oświaty z 2017 roku (reforma struktury szkolnictwa). W większości szkół sytuacja jest podobna.

rodzic @ 15:31, 04.09.2018

IP: 79.185...36

Najważniejsze, że podczas rozpoczęcia roku szkolnego przemówienia władz świeckich i katolickich zapewniały, jak to bardzo zależy na dobru dzieci. Oczywiście wręczono już nawet kwiaty dziękczynne za wspaniałą organizację wszystkiego i to było i jest najważniejsze bo kto by się martwił, że dzieciak musi siedzieć w szkole do 17 bez możliwości rozwoju na jakichkolwiek polach. Żal patrzeć na tą obłudę,gdy nie mówi się prawdy jak jest i to jeszcze zasłaniając się wiarą katolicką.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:33, 04.09.2018

IP: 78.152...14

Czy Wy w ogóle czytacie, to, co PiSzecie???

To ma być argument, że Wy też nie mieliście lekko - to po co Świat idzie do przodu, po to, żeby następni mieli tak, jak mieliście Wy - to może wrócimy na drzewa, w końcu tamta ludzkość też jakoś dawała sobie radę - to po primo, po secundo, z wypowiedzi rodziców wynika, że był inny, satysfakcjonujący ich plan lekcji, który został zmieniony.

Jeśli już, klasy I - III, muszą uczęszczać na II zmianę, to, jak słusznie zauważa jeden z rodziców, zróbcie plan na I-wsze półrocze, że jedne klasy 2 dni w tygodniu na pierwszą, a drugie 3 dni w tygodniu - na drugie półrocze to zmieńcie, a tak, to faktycznie, wygląda jakby dokonano jakiejś segregacji i przestańcie z tym "za moich czasów...", bo się jedynie kompromitujecie, jako rodzice.

zmianowość to zło @ 15:45, 04.09.2018

IP: 46.170...18

Jako specjalista gorąco popieram protest rodziców. Zmianowość w nauczaniu jest szkodliwa zarówno w podstawówce jak i szkole średniej. Zamiast rozdawać kasę na prawo i lewo, zacznijcie inwestować w szkoły. A jak nie to coraz więcej uczniów będzie pacjentami psychologów i psychiatrów.

rodzic @ 15:46, 04.09.2018

IP: 217.97...9

a ja zapytam dlaczego rodzice do szkoły nr 10 przywożą swoje dzieci z Dzbenina, Czarnowca, Rzekunia i innych miejscowości? dlaczego 50 procent pojazdów pod szkołą to WOS? Wyprowadziliście się na wieś to tam edukujcie dzieci, wtedy będzie mniej uczniów i łatwiej ułożyć logiczny plan. Poza tym jak szkoła szkołą tak były różne godziny lekcji, jeśli Pani/u nie odpowiada taka forma to śmiało przepisujcie do szkół prywatnych.

Rodzić @ 15:50, 04.09.2018

IP: 176.109...157

Rodzice podziękują za chaos w szkołach organom założycielskim i nadzorującym przy urnach.

Lol @ 16:09, 04.09.2018

IP: 94.254...38

Odkąd chodziłam do tej szkoły, a był to kawałek czasu temu, to tak było i sie wtedy nikt nie skarzyl... Ale zawsze jakaś maDka się musi przyczepić... Leccie maDki do biedronki bo zaraz slodziakow zabraknie.

Mama @ 16:28, 04.09.2018

IP: 188.146...222

Mam swoje dzieci w SP. 10(KL.2 i 7).W tej szkole zawsze była dwuzmianowosc. W tamtym roku córka w 1 kl. Kończyła zajęcia po 16. Sprawiedliwe było jedno półrocze rano drugie na południe.
W tamtym roku było zebranie, na którym padła propozycja aby cześć zajęć odbywała się w III LO po drugiej stronie ulicy. Temu pomysłowi kategorycznie sprzeciwili się rodzice właśnie.
Dlaczego miasto nie wybuduje przedszkola tylko zabiera SP 10 sale lekcyjne?
Konkludujac:wiadomo było, że taka sytuacja będzie miała miejsce, dyrektor ten czy inny szkoły nie rozciągnie. Za funkcjonowanie placówki odpowiada organ prowadzący szkole czyli miasto i to tam powinniśmy protestować my - rodzice

Pojon @ 16:56, 04.09.2018

IP: 94.254...27

Zawsze winny jest dyrektor !
Z tym , że jego wina polega na tym , że jest z nadania i musi słuchać się urzędasów z magistratu , a Ci co "lepszym" załatwiają wszystko.
A pogodzić da się zawsze , ale trzeba chcieć , a chcieć no to już powstaje konflikt
bo co zrobić jak już się komuś naobiecywało !!!

eee @ 16:58, 04.09.2018

IP: 83.28...126

Kiedyś jeździli furmankami z końmi po Ostrołęce tak było i co teraz tak ma być?

Na tak @ 17:11, 04.09.2018

IP: 178.42...19

Byłoby fajnie, jestem za:)

Rodzic @ 17:15, 04.09.2018

IP: 178.213...70

Przyszła dobra zmiana i zrobiła porządek zamiast ulepszyć to co było.

Do tych @ 17:18, 04.09.2018

IP: 176.109...192

Tym, co piszą, że kiedyś tak było i nic się nie stało, proponuję w.y.cz.sz.a.c się za stodołą, zjeść szczaw i mirabelki, a na koniec odjechać stąd pekaesem, bo kiedyś tak było.

aaaa @ 17:19, 04.09.2018

IP: 83.31...149

Ja 25 lat temu też chodziłam na popołudnie i lekcje kończyłam po 17 i jakoś przeżyłam

B @ 17:23, 04.09.2018

IP: 178.235...193

Ta szkoła jest tak przeludniona ze bardziej nie można! Czy jest w ogole jakis limit w przyjmowaniu dzieci do tej szkoly? Przeciez tam jest strasznie!

Rodzic @ 17:24, 04.09.2018

IP: 188.146...30

Najgorsze jest chyba to że następuje segregacja i znajomości biorą górę. Tak być nie może. Dobrze że w końcu rodzice wzięli się za problem A nie tylko narzekają. Należy zmienić te popołudnia dla klas 1-3 ponieważ dzieci po pierwsze nie mają szans na zajecia dodatkoweg czy korekcyjne a przede wszystkim dzieci późnym wieczorem nie mają już sił na naukę. Pytanie do Pani Dyrektor czy swoje dzieci też by zostawiła na 10 godzin W szkole? Czy wtedy też nie widzialaby problemu? Należy pisać skargi do organu prowadzącego i do Kuratorium i wysłać odpowiednią kontrolę.

baca @ 17:37, 04.09.2018

IP: 83.9...6

Dalej glosujcie na Pis. Dobra zmiana się WAM należy. Mądry Polak po szkodzie - Kurp też. Wybory blisko. Narodzie przebudż się . Czas na podziękowanie za ten stan państwa, który w każdej dziedzinie pis położył.hej!!.

Kiepski @ 17:37, 04.09.2018

IP: 83.28...126

Zbojkotować szkołę. nie wysyłać dzieci. nagłośnić w TV, skończyć z prezencikami i wazeliną dla nauczycieli, olać wywiadówki, zasadzić im wszystkim urzędnikom i nauczycielom wielkiego kopa w D... zasłużyli sobie tongue wink

Mieszkańcy zmęczeni tym miastem i fanaberiami władzy Was popierają.

ktoś @ 17:38, 04.09.2018

IP: 94.254...208

Zapraszamy do SP5. Tutaj nie ma takich problemów :)

dodam @ 17:41, 04.09.2018

IP: 83.28...126

Dodam, nie chodzić na ich te uroczystości szkolne (otwarcia, zamknięcia i inne wymyślanki dla wazeliniarzy), bez dzieci szkoła nie istnieje. wink

Ból du py dla szkoły i urzędasów ogromny i gwarantowany smile

Bbbb @ 17:46, 04.09.2018

IP: 31.0...14

Czego się czepiacie PIS-u od lat jest w szkołach plan lekcji na rano i na popołudniu i wara od PIS-u bo po 500+ i 300 na start to do PIS-u łaska wyciągacie!!!!

hellwind @ 17:50, 04.09.2018

IP: 178.213...121

Jeszcze nie tak dawno lekcje w szkołach były nawet w w soboty (dawna SP 7 na przykład) a zmiana popołudniowa to była norma i NIKT na tym nie ucierpiał. Niewolnictwo? zastraszanie? Bojkotowanie szkoły? Delirium! To co mówią nauczyciele to jednak prawda, dzieci to pryszcz, gorsi są rodzice - kre tyni

PiS Da! @ 17:57, 04.09.2018

IP: 178.235...56

;


Głupi klamot myśli, że PiS DAJE cokolwiek obywatelom!

Bzdura! PiS nic nie daje bo nic nie ma (poza drobnymi na biura poselskie)

PiS po prostu ZABIERA pracującym Polakom a ROZDAJE nierobom!


.

Kiepski żart @ 17:58, 04.09.2018

IP: 83.28...126

Czyja norma? i przez kogo wymyślona? przez urzędników i nauczycieli? utrzymujących się z podatków pracujących rodziców? To czemu w innych miastach i krajach mają inne normy? Wy i wasze normy to porażka ministerstwa edukacji narodowej i jarzmo dla społeczeństwa.

tak @ 18:10, 04.09.2018

IP: 95.49...17

Wystarczy zajęcia klas 7-8 przenieść do wygaszonego gimnazjum po drugiej stronie ulicy. Proste

Walczący @ 18:14, 04.09.2018

IP: 5.184...68

Bezwzględnie nowobogaccy mieszkańcy okolicznych gmin wciskają po znajomosci swoje dzieci do szkół miejskich i pszedszkoli. Skoro stać na wille poza miastem niech będzie stać na opiekunki itp.

xxx @ 18:15, 04.09.2018

IP: 2a00:f41...6d91

Wina zmian... Nie ma gimnazjum i doszły 2 roczki. Nie ma Sal lekcyjnych i dlatego wydłużone do późniejszej godziny.

:) @ 18:25, 04.09.2018

IP: 188.146...27

Jak ktoś łączy to że dzieci będą miały lekcje do 17.55 z polityką to zalecam jak najszybciej udać się do lekarza od nóg, bo na głowę już za późno 😅😅😅😅

Do baca @ 18:31, 04.09.2018

IP: 94.254...57

Oczywiście ze będziemy głosować za PIS, poprzednia władza praktycznie zrujnowała kraj wyprzedając majątek państwowy i zostawiajac kraj z prawie 1 bln długu!!! Przypomnę ze ta sama partia po dobrych gospodarczo rządach PiS w 2007 roku obiecała szybszy wzrost gospodarczy etc a skończyło sie prawie na zapaści gospodarczej. Jak rząd PIS doszedł do władzy znów straszyli z tym ze teraz bankructwem, chociaż po ich rządach to pewnie tak prognozowali... i co? Znów mamy boom gospodarczy, dług Polski przestał rosnąć w takim szalonym tempie a ludziom żyje sie dobrze. Już nikt mnie nie na mówi na inna partie niż PIS

Mural @ 18:39, 04.09.2018

IP: 89.65...225

jak za rządów PO i 1 reformy/6-latki do szkół/ w mojej szkole było 5 klas/ normalnie 3/, to uzyskano zgodę, gdy w I semestrze 3 klasy były na rano,a w drugim zmiana- 2 miały na rano.Moją szkołę zbudowano w 1970 r. W tym roku nagle zlikwidowano prywatną na Okęciu i rodzice ruszyli na pobliskie szkoły. Jak można zaplanować pracę, podręczniki zamówić w maju/czerwcu?Nie ma tak mądrego dyrektora. Limit dzieci narzucany przez dzielnicę to teoria. Liczy się rejon, więc nie uniknie się zmianowości i przepełnionych klas. Na stronach kuratorium mnóstwo ofert pracy. terminy podają nawet do połowy września. To odpowiedź na deformę PIS.Ukraińcy, Wietnamczycy, Hindusi, nawet jeden Pers, mówiący tylko po persku. Z takimi dziećmi pracuje się w warszawskiej szkole. Bez żadnych dodatków za pracę z cudzoziemcami.

do IP: 94.254...57 @ 18:40, 04.09.2018

IP: 83.28...126

żartowniś laughing mieszkańcy o problemach ze szkołą, a ten pajac o polityce wassat

free @ 18:43, 04.09.2018

IP: 2a00:f41...c89d

Podziękujta wos-om za ten bajzel:-) Widać to przede wszystkim po paraliżu komunikacyjnym na osiedlu Centrum w godzinach porannych. 80% to "farbowane" wos-y zamieszkałe w ościennych gminach dowożące dzieci do miasta. Tak ma wyglądać edukacja w mieście? Na ten bajzel płacimy podatki, chyba czas najwyższy coś z tym zrobić...

Zadowolony rodzic @ 18:45, 04.09.2018

IP: 5.172...145

Polecam sp5 dzieci maja na jedną zmianę, dobra organizacja.

Mural @ 18:52, 04.09.2018

IP: 89.65...225

do baca: sorry ale bzd...y mówisz. Wystarczyło rozdawnictwo a już mówisz o cudzie gospodarczym. Za Gierka też była podobna propaganda sukcesu, a po latach co? Ogromny dług.
Dlaczego w ;latach 80-tych zbudowano szybko 10-kę? Bo była siódemka wykipiała!
1600 dzieci w krótkim czasie, na nowym Centrum. A co zrobiły obecne władze w O-ce??/Spowodowały przenosiny szkół. Zmiany rejonów i nr szkół. Czy dzieci w szkołach pojawiają się z porodówek?

O-ka pustoszeje, więc skąd tyle dzieci w szkołach?Budują bloki, a władze miasta nie zauważyły tej tendencji? Galopem muzeum itp., a co dla ludzi? rodzin?Zdaniem Zalewskiej miejsc w szkołach nie zabraknie. Tak ale dopchniętch kolanem.Przecież to problem nauczycieli, Nie?

Cielec @ 18:58, 04.09.2018

IP: 178.235...56

..."utrzymujących się z podatków pracujących rodziców"...

laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing


laughing laughing laughing

Ci najbardziej roszczebiowi rodzice żyją z zasiłku, 500+ i opieki społecznej!laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing

iro @ 18:59, 04.09.2018

IP: 79.184...81

proponuie przeniesc przedszkole ,religie tam gdzie ich mieisce

Do mural @ 19:16, 04.09.2018

IP: 188.146...27

Nie odzywaj się jak nie wiesz o czym piszesz, za PO przez 8 lat sprzedano setki Polskich firm, wyjeto z OFE 150mld zł zlikwidowano wszystkie ulgi podatkowe, podniesiono podatek VAT a pomimo tego dług Polski wzrósł z 400mld do prawie 1bln!!! Jakoś dziwnie teraz już tak szybko nie rośnie, mało tego zamiast wyprzedawac polski majątek rząd kupuje spółki pod swoje skrzydła. Podobna sytuacja jak w 2007r, wtedy też była dobra koniunktura ale oklamali nas ze będzie lepiej.. A skończyło sie prawie jak w Wenezueli... Wracając do tematu, w szkole nie ma wcale mało miejsc, poprostu ludzie z okolicznych wiosek pchają tu swoje dzieci... Najsprawiedliwiej jak za komuny sprawdzić kto mniejsza na wsi i tych dać na popołudnie a miasto na rano... Tylko sprawdzić gdzie faktycznie mieszka a nie gdzie jest zameldowany...

stalker malina @ 19:37, 04.09.2018

IP: 37.47...21

pff wielki mi tu PRESTIŻ szkoły, trzy nadajniki gsm w BARDZO bliskiej odległości...

Mural @ 19:40, 04.09.2018

IP: 89.65...225

A skończyło sie prawie jak w Wenezueli...//jeszcze ma szansę się skończyć. Jeśli za komuny w O-ce wybudowano tyle bloków, po stanie wojennym dwie duże szkoły, wysiłkiem licznych zakładów pracy. Wiem, co mówię, bo nie urodziłam się wczoraj. Do 40-tki mieszkałam w O.ce, pracowałam w szkołach. Wiem, o czym piszę, inaczej bym nie pisała.Bo to jest artykuł o szkole, nie?Gdyby kiedyś okupant dał 500+ itp. na szeroką skalę, to nie musiałby wybić tylu ludzi. Chyba że nie chcieli by brać. Co do ludzi ze wsi: na wsiach zamyka się szkoły. I nie ma zakazu przeprowadzania się do miast i miasteczek.

C_ipiek @ 19:42, 04.09.2018

IP: 195.136...21

..przypominam koledze powyżej, że światowy kryzys finansowy właśnie rozpoczął się w latach 2007/2008. Hmm ..a może to z powodu "afery Leppera"? Nie jestem wyborcą PO, ale obiektywnie oceniam sytuację gospodarczą. Dla ciemnych: Populizm jest dla de_bili i nierobów będących beneficjentami rządowego rozdawnictwa. Kiedyś w Ostrołęce został prezydentem miasta pewien gość (zgubiła go potem s_aczka w sejmie i został zwykłym pajacem) :-) którego ojciec co niedziela stał w pierwszym rzędzie w klasztorze i na tacę rzucał "najgrubszy banknot" a potem po wyjściu w kościoła dawał każdemu menelowi w mieście 20 zł za głos na swojego syna. Skonał w przybytku miłości w Łomży wtulony w piersi tej co mu "dała". Dalej chcemy tej obłudy???

Mural @ 19:43, 04.09.2018

IP: 89.65...225

cd.: czytaj więcej niż kreatywna księgowość. Nie wmówisz mi, że kasy przybywa, gdy się jej więcej wydaje, niż do niej wkłada.Zwłaszcza jak się rozdaje bez opodatkowania i oskładkowania.

xxx @ 19:47, 04.09.2018

IP: 188.147...61

Wystarczy zajęcia klas 7-8 przenieść do wygaszonego gimnazjum po drugiej stronie ulicy.

Do xxx @ 20:03, 04.09.2018

IP: 79.184...83

W tym "wygaszonym gimnazjum" od 21 lat jest III Liceum Ogólnokształcące

Studentka @ 20:07, 04.09.2018

IP: 2a00:f41...cb01

😂😂 nie wierze... co za głupie czasy!!! Chodząc do 1-3 (nie w Oce) mialam caly czas na popoludnie... Biedne dzieci nie będą mialy kiedy sie uczyć na dodatkowych zajeciach czy poprostu wku..ly sie ze po szkole nie będą mogly szlajac sie po galerii😂😂 Jest cos takiego jak świetlica czy "dzieci gorszego sortu" jak autor nazwał swoje dziecki i inne posiechy nie mają tam wstepu 😂😂? guwno-burza

Nnnn @ 20:08, 04.09.2018

IP: 37.47...191

Wstyd , proszę bardzo dyrekcję o zmiany decyzji. Prosz się pochylić i nas zrozumieć. Pracujemy od rana do wieczora, starsze dziecko to w domu samo zostanie. Bardzo prosimy o pomoc.

Zosia @ 20:13, 04.09.2018

IP: 178.235...22

A ja powiem tak skarga śmieszna jak przesolony obiad dla męża. W każdej podstawówce dzieci chodzą na 2 zmiany. Od września do ferii np. na rano od 8.00-13.00, a po feriach od 13.00-17.00. Tak mój syn chodził i córka i nie widzę w tym nic dziwnego. Gorzej jak ktoś dzieci pozapisuje na różne inne zajęcia poza szkołą, a potem ma pretensje nie wiadomo o co. Skoro tak lubisz rozwijać pasje swoich pociech to zapisz do prywatnej szkoły je sobie a nie piszesz takie bzdurne skargi. Stać Was na takie zajęcia zobaczymy czy dziecko pogodzi naukę z pasjami a dopiero to 1 klasa-powodzenia.

Blabla @ 20:15, 04.09.2018

IP: 94.254...215

Chodzi o to, że tak jest od wielu wielu lat, a nagle jakiś rodzic pierwszoklasisty jest zaskoczony, że w szkole jest zmianowasc.. może go edukacja ominęła i nie zdawał sobie sprawy że tak jest, i zapewne bedzie przez długi czas, ponieważ nie da się z dnia na dzień powiększyć szkoły. W tej chwili rodzice dezorganizują pracę szkole, a cierpią na tym ich dzieci, bo nauczyciele zamiast skupić się na dzieciach i zajęciach muszą rozwiązywać problemy rodziców, którzy zachowują się jak by nie mieli nigdy stucznosci z realiami jakie panują w szkole. Wiadomo, każdemu by było lżej jak by się zgrywało wszystko godzinowo, ale nie zawsze się tak da. I zamiast narzekać na wszystkich w około, najlepiej samemu się wykształcić, zasiasc na wysokim stołku i wprowadzić zmiany, bo jakimiś protestami czy skargami nie wiele zdziałacie, ponieważ jest to nie możliwe organizacyjnie żeby wszyscy mieli na rano.

Silas @ 20:31, 04.09.2018

IP: 217.99...179

Na zachodzie cywilizacja upada. Z jednej strony agresywny i rozrastający się islam, z drugiej coraz słabszy i bardziej zniewieściały, ulegający propagandzie LGTB Europejczyk . Ogólna degrengolada moralna, aborcja, eutanazja. Wszystko to jest nam wciskane przez Unię Europejską, jednak Polska zachowuje swoją tożsamość (dzięki katolicyzmowi i naszemu przywiązaniu do tradycji) wbrew lewackim urzędasom i zachodnim trendom. A ci kibole i onrowcy, którzy są przez polskojęzyczne media (w rękach niemieckich oczywiście) tak wyśmiewani i poniewierani to może i nieokrzesani, ale patrioci, którzy w chwili próby staną w naszej obronie przed hordami islamistów i lewactwa.

Trzyma się kupy? Tak się może wydawać, ale ta narracja to kupa, szambo które nas zalewa. Pozornie logiczna, trafia w głęboko ugruntowane poglądy Polaków. Ja wcale się nie dziwię, że tak wielu młodych ludzi tak czarno-biało widzi świat. Na tego typu propagandzie jedzie prawica i póki co jesteśmy w odwrocie. Wydawało się, że kiedy otworzą się granicę, zobaczymy świat to przestaniemy się go bać. To były mrzonki. Erasmusy, Schengen dotarły tylko do ograniczonej ilości ludzi. Jeśli te wielki projekty zawiodły, to co robić? Co jeszcze Europa może nam zaoferować byśmy uznali się jej częścią? Bo to ostatnia nasza szansa.

meteor@ @ 20:34, 04.09.2018

IP: 37.47...147

ha ha ci zaKODowani tatusie i mamusie to mają nieżle zryte berety ,,sami się segregują jako n gorszy sort a póżniej zażalenie do garbatego że ma proste dzieci ,,odpowiedz jest prosta KODziarze-bagażnikowa opozycją sfiksowaliście do reszty jak już własne dzieci wciągacie w te wasze chore rozgrywki

Andrzej @ 20:36, 04.09.2018

IP: 37.47...182

W zeszłym roku też była zmianowość ale dziecko po południu kończyło o 16.05 i to było do zaakceptowania, po półroczu zmiana na rano i było ok. Teraz kończy o 17 tak cały rok ma tak być. To moim zdaniem jest już problem.

GO HA @ 20:51, 04.09.2018

IP: 31.11...185

Najgorsza szkoła podstawowa w całym województwie mazowieckim, nie polecam angry angry

WYBORCY @ 20:58, 04.09.2018

IP: 176.109...187

DZIWIĘ SIĘ ŻE PRZED WYBORAMI TAKIE SZOPKI ODSTAWIACIE. CHYBA NIE ZDAJECIE SOBIE SPRAWY ILE SZKOLA MA RODZICÓW I ILE GŁOSÓW. NIE WIEM KTO TAK PODPOWIADA, ALE ZLE PODPOWIADA.

ja @ 21:08, 04.09.2018

IP: 188.146...39

No pewnie najlepiej wszystko zwalić na dyrekcję. Czy osoba pisząca skargę nie widzi, że doszły do podstawówek dwa roczniki, a sal jest tyle samo??? Jak mają pomieścić dodatkowe klasy przy jednakowej ilości sal? Może dlatego nawet sklepik przerobili na salę, bo dyrekcja robi co może, żeby wprowadzić reformę rządu..
Zamiast na nauczycieli, zapytajcie się władzy w jaki sposób wprowadzają reformę, że nauczyciele są zdezorientowani i nie wiedzą co i jak, a wymaganiom muszą sprostać.

A. @ 21:15, 04.09.2018

IP: 109.241...221

Reforma szkolnictwa. Będzie jeszcze gorzej. Powiedzenia i szczęścia życzę z obecną władzą.

Nauczycielka @ 21:26, 04.09.2018

IP: 83.28...9

Jestem nauczycielką angielskiego, to co widzę w szkołach jest straszne. Każdego roku jest co raz to więcej młodszych dzieci zapisywanych na prywatne lekcje. W tym roku to po prostu tragedia. Wiedza dzieci jest tragicznie niska, nie potrafią mówić gramatyka to tylko nauczona na aby aby. Nie jest to wina w 100% nauczycieli ale klas które są przepełnione.

alebaran @ 21:39, 04.09.2018

IP: 80.161...194

Jan Kowalski z Ostrołęki najlepszy w Polsce jest najlepszy w Polsce jest

Ostrołęczanka @ 21:52, 04.09.2018

IP: 94.254...116

Za to w Trójce na Stacji jest indywidualne podejscie do dziecka. Klasy są mniejsze i bardziej kameralne. Jeśli ktoś nie jest zadowolony z wybranej szkoły zawsze można to zmienić. Lepiej teraz, dopóki nie nawiązały się jeszcze przyjaźnie. Chodzi mi tu o klasy 1. Dzieci chodzą w systemie 2 zmianowym. Zawsze tak było jest i będzie.

K. @ 22:02, 04.09.2018

IP: 176.109...26

Jestem rodzicem niespełna 9 - latka, który jest uczniem IV klasy, oczywiście całoroczna popołudniowa zmiana. 6-latki, które obowiązkowo poszły do szkoły stały się ofiarą politycznych przepychanek. Każdego dnia muszą realizować niedostosowany do ich psycho-fizycznych możliwości program nauczania, ten sam który realizują równolegle dzieci o rok (czasem nawet prawie o 2 lata) starsze. W klasach 1-3 zapewniano maluchy, że druga zmiana kończy się wraz z edukacją wczesnoszkolną, że to tylko jeden semestr w roku.... Dziś słyszą, że na "poranną zmianę" mogą liczyć za rok.
Odnosząc się do argumentów typu "Ja chodziłam/em na drugą zmianę i w soboty" i żyje, mam pytanie: Co to za życie? Najprawdopodobniej bez pasji i hobby, zapewne w wolnym czasie przed TV. Ja miałam to szczęście, że chodziłam do szkoły na 8, a o 15 mogłam grać w piłkę na boisku, jeździć rowerem, czytać, odwiedzać dziadków i przyjaciół. Wieczorem spędzać czas z rodziną i się wysypiać w godzinach, które najlepiej służą regeneracji małych ciał i umysłów. Mamy postęp i rozwój, a elementarne i czysto humanistyczne kwestie są dla nas obce i mniej ważne.
W takim układzie mam w nosie wyzwania nowych technologii, przebudowę ulic, ścieżki, światłowody, jeśli wychowujemy pokolenie dzieci bez przyszłości. Z obciążeniem depresją i brakiem czasu na kreatywność.
Gratuluję władzom miasta - braku pomysłów na edukację. Natomiast konsekwentnym wyborcom - decyzji, które od lat wpływają na jakość życia naszych dzieci.

Piotr10 @ 22:15, 04.09.2018

IP: 94.254...76

Polecam szkołę w Rzekuniu zajęcia tylko 1 zmiana klasy mniejsze miło i przyjemnie

brexit @ 22:30, 04.09.2018

IP: 82.28...1

A Ty bezmózgi manipulancie znowu swoje.
Już zapomniałeś jak to kiedyś raczyłeś nas tu podobnymi bzdetami.
Zamknąłeś mordę na jakiś gdy zacytowałem raport Instytutu Kocha, dotyczący lawinowego wzrostu zachorowań w Niemczech na choroby tropikalne, których zalew pojawił się po najeździe nachodźców. Koszty goszczenia tej dziczy to w przypadku tylko Niemiec kilkadziesiąt miliardów euro rocznie.
Na razie budzą się tylko Węgrzy i Włosi.Choć tendencja jest dobra w innych krajach.
PiS to niestety rewers tej fałszywej monety ,której awersem jest obecnie PO.
Ale tak naprawdę między tymi partiami nie ma żadnej różnicy.W istotnych sprawach w knessejmie głosują zgodnie- wbrew polskim interesom.

A co za różnica Wam na którą dzieci do szkoły chodzą ? I tak jak tak dalej będziecie głosować to będą obywatelami drugiej kategorii we własnym kraju.
Tak Silas matołku - UE to komunizm w nowej postaci.A jeszcze dodatkowo Polska do tego eurobajzlu dokłada krocie.

Rodzic ucznia @ 22:40, 04.09.2018

IP: 188.146...134

A ja proponuję zamiast bojkotować szkołę i nauczycieli to przekierujmy dzieci z powiatu do szkół na wsiach i problem przepełnienia się rozwiąże. Poza tym ewidentnie widać, że problem mają rodzice, a nie uczniowie.

xxxc @ 22:40, 04.09.2018

IP: 2a00:f41...3517

Te późne godziny wynikają z tego że jest mało klas a dużo dzieci. Myślę ze Prezydent powinien zająć się przeniesieniem przedszkola do innego budynku . TO jest paranoja żeby przedszkole znajdowało się w szkole a jeszcze w tamtym roku Pani dyrektor przedszkola zabrała szkole 2 klasy .Jak tak można !!!!!! . No ale jak.na się dobre wtyki w Urzędzie TO widać wszystko można !!!!!!!

Mama @ 22:45, 04.09.2018

IP: 5.172...87

Sp3 najlepsza pod każdym względem

Rodzic @ 23:08, 04.09.2018

IP: 178.235...22

Ojcom z dużymi wypłatami i dodatkiem 500+ w głowach się przewraca. Zapisz sobie do prywatnej szkoły jak cie stać na angielski, tańce i inne rzeczy. Normalni rodzice ledwo koniec z końcem trzymają aby rodzinę utrzymać, a ten nie może dzieci na tańce dowozić. Tyle mieszkańców w Ostrołęce a znalazł się Pan i Pani kierownik - wielkie państwo. Pozmieniajcie Plan zajęć bo im nie pasuje.

Do rodzica ucznia @ 23:20, 04.09.2018

IP: 109.241...28

Pewnie, że problem mają rodzice bo dziecko w 1 czy 2 klasie nie wie jeszcze co to dla niego oznacza dopiero po paru tyg zrozumie, że nie ma czasu na zabawę i sił na odrabianie lekcji. Więc ktoś kusi poruszyć ten temat w jego imieniu. A jeśli chodzi o problem uważam że trzeba trzymać się sztywno rejonizacji dzieci powinny chodzić do najbliższych szkół pomijając wybrane klasy kierunkowe takie jak sportowe. A dzieci spoza miasta do szkół w swojej gminie. Niestety kto chciał się wyprowadzić poza miasto niech nie przeszkadza tym którzy specjalnie zamieszkali blisko szkół by ich dzieci miały lżej i bliżej do szkoły.

Do rodzica ucznia @ 23:20, 04.09.2018

IP: 109.241...28

Pewnie, że problem mają rodzice bo dziecko w 1 czy 2 klasie nie wie jeszcze co to dla niego oznacza dopiero po paru tyg zrozumie, że nie ma czasu na zabawę i sił na odrabianie lekcji. Więc ktoś kusi poruszyć ten temat w jego imieniu. A jeśli chodzi o problem uważam że trzeba trzymać się sztywno rejonizacji dzieci powinny chodzić do najbliższych szkół pomijając wybrane klasy kierunkowe takie jak sportowe. A dzieci spoza miasta do szkół w swojej gminie. Niestety kto chciał się wyprowadzić poza miasto niech nie przeszkadza tym którzy specjalnie zamieszkali blisko szkół by ich dzieci miały lżej i bliżej do szkoły.

jawor @ 23:54, 04.09.2018

IP: 37.47...147

o głupi otępiały Jaśko Kowalski z Ostrołęki jak zwykle ma coś głupiego do napisania Dobre sobie wszechwiedzący dureń

kolo @ 00:11, 05.09.2018

IP: 83.28...46

Widocznie autorka jest mało znaczącą personą. Ludzie z wpływami tu i tam, mają nawet nauczycieli których chcieli. Takie życie.

Radny @ 00:32, 05.09.2018

IP: 94.254...56

Cała opozycja w naszym mieście to gorszy sort i ich rodziny też!
Jak przejmiemy sądy to zaczniemy ich wsadzać za organizowanie nielegalnych manifestacji!

Do Pana Prezydenta @ 01:00, 05.09.2018

IP: 176.109...187

Panie Prezydencie, wiemy, że los dzieci nie jest dla Pana obojętny, DLATEGO BAARDZO PROSIMY PANA O POMOC.

Rt @ 06:10, 05.09.2018

IP: 31.41...51

Tylko rejonizacja rozwiaze tu problem. Nie rozumiem dlaczego mamy przyjmować tyle dzieci z okolicznych miejscowości. Mają szkoły blisko swoich domów niech tam chodzą. A druga sprawa. Jaka mądra głowa zdecydowała że w budynku szkoły będzie przedszkole, które co chwila odbiera szkole jakieś pomieszczenia. Albo szkola albo przedszkole. Trzeba się zdecydować. Dobrze że wybory blisko - podziękujemy. Szkoda tylko, że nieliczni z krzyczacych tu rodziców będą mogli wyrazić swoje niezadowolenie przy urnie wyborczej. Duża ich część będzie przecież wybierać wójta w swoich gminach gdzie szkoły świecą pustkami i jest wizją ich zamykania.

Do Pana prezydenta @ 06:14, 05.09.2018

IP: 94.254...62

Panie Prezydencie prosze nie zmieniamy tego niech ludzie się ogarną wkoncu A nie całe życie na łatwiznę jest dobrze tak jak jest damy radę

Rodzic @ 06:31, 05.09.2018

IP: 188.146...212

Do rodzica składającego skargę i do innych trzeba sobie tak zorganizować czas według dziecka a nie według siebie zawsze tak było że dzieci chodziły na rano i na popołudnie sami zapomieliscie jak się chodziło do szkoły w pierwszych klasach nie ma tak dużo nauki jak już w starszych gdzie zachwile będą kończyć i przygotowywać się do średniej szkoły a muszą w książkach siedzieć bo nauki jest dużo więc rodzice nie narzekać bo wam się w głowach poprzewracalo a swoje skargi składać do oświaty tego mądrego w naszym mieście a nie do dyrekcji

Mirek @ 06:55, 05.09.2018

IP: 37.248...153

Zlikwidować III lo i zrobić dziesiątkę bis. To liceum to jakaś porażka.A co do nauczycieli to za pìęć tysięcy niech do wieczora opiekują się dziećmi , a nie porę godzin i do domku.W głowach im sìę poprzewracało.

😎 @ 07:03, 05.09.2018

IP: 94.254...17

A mnnie sie wydaje ze to rodzice przesadzają zawsze byly godz poranne i popoludniowe i nic nikomu sie nie dzalo tylko teraz dzieci tak sa rozpieszczone przez rodzicow i rodzice bardziej przezywaja i ryja psychike dzieciom i chcieliby realizowac swoje marzenia zeby dziecko bylo alfa i omega a to taniec a to pilka pianino itp itd opanujcie sie ludzie i zcznijcie zyc normalnie jak kiedyś nie nakrecajcie sie bo sami popadniecie w spazme pozdrawiam szalone mamusie😊😊😊😊&
#128522;😊

Heloł @ 07:26, 05.09.2018

IP: 95.49...177

Przecież nasza kochana pani minister miała wszystko policzone!
Miało być tak pięknie
Zrobiła bu...del w szkołach a teraz zaczynają się żreć rodzice.
Rejonizacja nie była problemem dopóki się PiS nie wziął za "Deformę"

Pffff @ 07:43, 05.09.2018

IP: 94.254...85

Się chce dziecko posyłać do "ekskluzywnej" szkoły to tak jest. W zamian macie tablice multimedialne i dzieci prominentów na korytarzach. 10 tka to nie jedyna szkoła w Ostrołęce.

Zmartwiona @ 07:44, 05.09.2018

IP: 46.171...50

Osobiście nie mam tego problemu bo mam najukochańszą instytucję jaką jest Babcia, ale rozumiem innych rodziców. Moi Drodzy zwróćcie uwagę, że gro dzieci będzie przebywać w szkole blisko 10 godz., czyli dobry etat z nadgodzinami, a szkoła to jednak nie przedszkole, że jest śniadanko, II śniadanko, obiadek i leżakowanie czy inna relaksacja. Dlatego podniesiony przez rodziców temat jest jak najbardziej uzasadniony. Żyjemy w XXI wieku, jesteśmy wrażliwi na los zwierząt, lasów, a własne dzieci zmuszamy do katorżniczej pracy. Poddaję pod rozwagę.

Silas @ 07:44, 05.09.2018

IP: 217.99...179

Dobra Szkoła – tak brzmi tytuł spotu, jaki właśnie wypuściło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Chwali się w nim przeprowadzonymi reformami, np. tą dotyczącą niepełnosprawnych uczniów oraz zmianą programu nauczania historii. W całej tej propagandzie sukcesu ktoś chyba zapomniał o niedotrzymanych obietnicach.

Niezrealizowanych obietnic jest sporo, ale o nich MEN milczy. Jako pierwszy upadł pomysł wydłużenia przerw między lekcjami. Według początkowych założeń, przerwy nie mogły być krótsze niż 10 minut, a raz dziennie uczniom przysługiwałaby przerwa obiadowa trwająca 40 minut. Wycofano się także z pomysłu, aby o długości przerw decydowali sami uczniowie i rada rodziców.

Po konsultacjach z rodzicami i dyrektorami szkół odstąpiono także od zmian w planie lekcji. Wcześniej ministerstwo zapowiadało, że plan powinien być ułożony w taki sposób, aby zajęcia z bardziej wymagających przedmiotów odbywały się w godzinach porannych.

Do Mirek @ 07:47, 05.09.2018

IP: 94.254...116

Podaj mi gdzie w szkole nauczyciela zarabia 5 tysięcy?
A jeśli praca w szkole jest taka prosta i trwa tak krótko to czemu nie zostałeś nauczycielem ?

Ewa @ 07:53, 05.09.2018

IP: 94.254...147

Ludzie dajcie spokoj, przecież te komentarze typu, ja tez chodziłem do szkoły na popołudnie piszą osoby odpowiedzialne za taki rozkład zajęć !!!!

Ola @ 08:36, 05.09.2018

IP: 188.147...49

Pewnie dzieci z Dzbenina , Czarnowca i Rzekunia bogatych rodziców mają na rano? A może nowe śliczne jeszcze nieotwarte muzeum przerobić na szkole z oddziałem przedszkolnym.

Ola @ 08:39, 05.09.2018

IP: 188.147...49

Pewnie dzieci z Dzbenina , Czarnowca i Rzekunia bogatych rodziców mają na rano? A może nowe śliczne jeszcze nieotwarte muzeum przerobić na szkole z oddziałem przedszkolnym.

Pokraki i Szuje @ 08:47, 05.09.2018

IP: 188.146...58

macie 500+ ??? No i starczy mato_łki. Dalej głosujcie na PIS_lam. Dalej na Kotowskiego. Bedziecie żyli w PRL bis coraz bardziej przypominajacej Buałoruś.

Wiadomo, ze "reforma" PIS_lamska szkolnictwa, miała na celu wprowadzenie chaosu, tak aby młodzi ludzie byli coraz mniej wykształceni, aby po 8 klasach szli do roboty, zwłaszcza na wsi. Zamiast wydłuzyć gimnazjum aby każdy dzieciak miał minimum 10 klas. Teraz obywatele będa bardziej dopasowani do władzy. Takimi obywatelami łatwiej bedzie mógł rządzić wieczny wódz Jarosław. 10 godzin "prawdziwej" historii, 5 religii i 1 matematyki. Do tego wszytko zmierza. Jak ponownie wybierzecie Kotowskiego to bedzie swiadczyło o waszym wrodzonym kre_ty_ni_źmie

jan @ 08:48, 05.09.2018

IP: 178.235...135

szkoła nie układa grafiku dla rodziców tylko dla uczniów jak rodzicom nie pasują godziny pójścia dziecka do szkoły niech zmieni sobie godziny pójścia do pracy dlaczego szkoła ma być obciążona obowiązkami rodziców

olq @ 08:57, 05.09.2018

IP: 194.50...85

??? DŁUG ??? Chyba ktoś ma kiepskie pojęcie. Niech sobie obrońcy PiS poczytają o poziomie długu kiedyś i dziś. Koleżanka pracuje na wysokim stanowisku rządowym i mówi, że nigdy długu na taką kwotę i rosnącego w takim tempie wcześniej nie było.

uip @ 09:07, 05.09.2018

IP: 83.3...209

Dzieci spoza Ostrołęki powinny mieć zajęcia na drugą zmianę.

Do olq @ 09:14, 05.09.2018

IP: 81.15...33

Dziwne, dane gospodarcze mówią zupełnie coś innego...

Ols @ 09:22, 05.09.2018

IP: 188.147...49

Popieram uip,

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:37, 05.09.2018

IP: 78.152...14

brexit, PiSowska łachudro, kłamco, oszczerco i oszuście, wytłumacz nam, w czym Ty, jako domniemany imigrant dla Anglika, jesteś lepszy, nic imigranci, na których tak szczujesz, dla Polaka?

Taka łajza jak Ty, powinna być ostatnią, który to krytykuje.

POMOCY @ 09:39, 05.09.2018

IP: 91.229...26

BARDZO PROSIMY MY, JAKO RODZICE O POMOC OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA OBECNY STAN RZECZY. PRZECIEŻ SAMI PRACUJECIE I MACIE DZIECI!! POMÓŻCIE NAM.

Mama @ 09:39, 05.09.2018

IP: 83.6...225

Jestem zbulwersowana zaistniałą sytuacją ! Obecny system jest krzywdzący, proponuję protest ! Na rozpoczęciu roku szkolnego poinformowano nas, że na prośbę rodziców dzieci otrzymały taki plan. Ja się pytam -jakich, których?! Dzieci z 1-3 są zdecydowanie za małe aby siedzieć tyle godzin w szkole. Pani dr to stara panna, że o tym nie wie? Moje dziecko ze względów zdrowotnych musi korzystać z pływalni która oferuje opiekę instruktora podczas zajęć o 16:00-17:00 Zróbcie coś z tym. Czekam do zebrania

wybory 2018 @ 09:42, 05.09.2018

IP: 178.42...158

Co na to urząd miasta? Znów cisza? I co złego to nie my? A to z urzędu miasta płyną wytyczne do szkół.
Podziękujecie tym, na których głosowaliście. Specjalistom od muzeów, przepraw, fontann i pomników, którzy wasze dzieci poupychali jak popadło. Czy ktoś nad tym jeszcze panuje?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:46, 05.09.2018

IP: 78.152...14

Cyt.:
"wyjeto z OFE 150mld" - i co z nimi zrobiono?

A, o tym, że OFE wyssały z naszych emerytur, wg optymistycznych wyliczeń kilkanaście, a wg pesymistycznych, kilkadziesiąt miliardów złotych, słyszało, czy naumiało się PiSowskiego paciorka i powtarza go w biezdurno?

Słyszało o tym, że pierwsza emerytura z OFE dla kobiety wyniosła 25 złotych - słyszało, czy tego już onemu nie powiedzieli?

nacjonal. @ 09:47, 05.09.2018

IP: 176.109...87

Drugi sort przejawia konstytucyjną aktywność na ulicach,to i w szkołach sieje
''konstytucyjną''anarchię.
...z pierwszym dzwonkiem starają się obalić wszelkimi sposobami PiS-owską władzę i to jest ich główny cel

Prawie 30 lat... a postkomuna nadal mąci w szkołach

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:51, 05.09.2018

IP: 78.152...14

Rodzice, zróbcie to, co zrobić powinniście - dopóki, ktoś nie zorganizuje z Wami spotkania a w tej sprawie, nie posyłajcie dzieci do szkoły, wysyłając jednocześnie informację o tym, do ratusza, kuratorium i szkoły - zobaczycie, jak szybciutko znajdą się rozwiązania, które zresztą sami sugerujecie, a które wydają się być proste i oczywiste - ale, żeby to zrobić, ktoś musi ruszyć cztery litery i się tym zająć, bo jak na razie, to jesteście, po prostu totalnie olewani, na zasadzie "pokrzyczą, pokrzyczą i przestaną".

olq @ 10:08, 05.09.2018

IP: 194.50...85

Skoro dane gospodarcze mówią co innego to znak, że źródłem wiedzy jest TVP i TVP INFO. :D

Do uip @ 10:13, 05.09.2018

IP: 95.49...5

Kopnij się w czoło
A co dzieci winne???
Idąc Twoim tokiem myślenia to i dorośli z poza miasta powinni np.robić zakupy w nocy żebyś w kolejce nie stał.
Najlepiej to pozakładajcie getta i odizolujcie "niemiastowych"
Porąbało Was???
Kolejne podziały?????
Mało jeszcze?

Sierżant Pieprz @ 10:23, 05.09.2018

IP: 79.190...57

W latach 80- tych jako 7 latek sam chodziłem do szkoły i żadna siła nie zmusiłaby mnie do siedzenia na świetlicy! Chodziło się na rano lub popołudnie. Samemu się robiło kanapki. Było się samodzielnym.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:30, 05.09.2018

IP: 78.152...14

Sierżant, i co z tego?

Lola @ 11:47, 05.09.2018

IP: 83.28...90

CO TA NA PREZYDENT? I wielki Pan Dyrektor Oświaty?? Czekamy na odpowiedź! Zamiast ładować miliony w muzeum żołnierzy zaklętych, to kłania się praca u podstaw i dobro nadrzędne jakim jest edukacja. Wiele lat temu przedszkole nr 9 powinno zostać przeniesione, a sale wykorzystane pod 1-3 i zerówki. To nie do pomyślenia, że maluchy nie są w żaden sposób oddzielone od starszej młodzieży-nikogo to nie obchodzi. A teraz, po dojściu klas 7-8 sytuacja jest już dramatyczna. Jak miasto zamierza rozwiązać ten problem???

Nn @ 12:05, 05.09.2018

IP: 37.47...187

JA NIE MAM POJĘCIA KTO JEST WASZYM DORADCĄ. ZA PASEM WYBORY A WASZE DECYZJĘ TO STRZAŁY W KOLANO. WYSTARCZY ZOBACZYĆ JAKA OGLĄDALNOŚĆ MA TEN TEMAT I PRZEŁOŻYĆ TO NA ILOŚĆ GŁOSÓW. POZA TYM KTOS POMYSLAL I DZIECIACH?

Nsn @ 12:10, 05.09.2018

IP: 37.47...187

Ja na waszym miejscu to znalazłbym szybko rozwiązanie, dzieci żeby chodziły na rano i chcąc wyjść z twarzą poinformował że to było tymczasowe rozwiązanie. Jedyne racjonalne wyjście z sytuacji. Inaczej jedyne osoby którzy się z tego cieszą to wasi konkurenci w wyborach. Ja będę na was głosował, bo uważam że Prezeydent nadaje się do tej funkcji ale na litość boską nie można popełniać takich błędów przed wyborami.

Dagmarra @ 12:23, 05.09.2018

IP: 31.2...223

Rodzice obecni czy wy nie chodziliście do szkół na rano lub popołudnie.Czy niesiedzieliście w szkolnych świetlicach.Wasi rodzice też pracowali.Teraz zrobiło się francuskie pokolenie.Ciągle niedobrze!!!W d...ch wam się poprzewracało i tyle!!!

do Dagmarra @ 12:23 @ 12:40, 05.09.2018

IP: 178.42...158

Tu chodzi o organizację oświaty w mieście. W jednych szkołach jest zbyt mało uczniów, a w innych są przepełnione. To urząd miasta, nie prowadził konsultacji z rodzicami, nie zorganizował spotkań, nie zaproponował żadnych propozycji, aby sytuację dostosować. Rozkopali miasto i myślą o wyborach. Każda sytuacja ich przerasta. Zawsze zaskoczeni. I siedzą cicho myśląc, że mieszkańcy machną ręka i odpuszczą, ale mamy rok wyborczy i rodzice nie odpuszczą pójdą do wyborów, aby coś zmienić, bo znów będzie przez kolejne cztery lata tak jak zawsze. Odsyłanie mieszkańców z kwitkiem. Trzeba wybrać takich, którzy będą otwarci na potrzeby mieszkańców, a nie myśleli tylko o stołkach. Wstyd, że są 12 lat przy władzy i ciągle wpadka za wpadką. Może niech odpoczną od stołków i ciepłych podsadek, finansowanych z naszych podatków.

Wojciech @ 14:30, 05.09.2018

IP: 31.11...6

NA POPOŁUDNIOWE ZMIANY POWINNY CHODZIĆ DZIECI OD 5 KLASY WZWYŻ, SĄ SAMODZIELNE, MOGĄ SAME ZOSTAĆ RANO W DOMU, MALUCHY POWINNY CHODZIĆ WYŁĄCZNIE NA RANNĄ ZMIANĘ. PRZEDSZKOLE POWINNO BYĆ PRZENIESIONE DO BUDYNKU LICEUM (wydzielone skrzydło, remont, dostosowane łazienki itd.)

do Wojciech @ 14:30 @ 14:52, 05.09.2018

IP: 178.42...158

Człowieku, zostawienie dziecka bez opieki? A jak coś się stanie? Dziecko zgodnie z prawem nigdy nie może być bez opieki rodzica czy opiekuna.

rodzic @ 14:54, 05.09.2018

IP: 94.254...59

A co z dziećmi z klas IV, które poszły rok wcześniej do szkoły. Miały mieć program opracowany dla nich , program jest taki sam jak dla dzieci rok starszych

Matka Polka @ 15:07, 05.09.2018

IP: 176.109...25

Szanowni Państwo, a dlaczego widzicie rozwiązanie w zagospodarowaniu pomieszczeń IIILO. To samodzielna placówka oświatowa. W tym roku przyjęła 9 klas pierwszych LO. ZA rok czeka podwojony rocznik, tzn. ósmoklasiści i gimnazjaliści. LO też potrzebuje sal lekcyjnych. SP10 niech ograniczy się do przestrzegania rejonizacji i problem się rozwiąże sam.

załamany @ 16:12, 05.09.2018

IP: 178.42...158

Pytania i skargi proszę kierować do urzędu miasta, wydział oświaty jest odpowiedzialny za rejonizacje. Ktoś przydzielił za dużo dzieci do części szkół gdy inne mają wolne miejsca. Poumieszczano przedszkola w szkołach. kto o tym zdecydował? Jak zwykle brak rozwiązań i odpowiedzialnych. Czy ktoś panuje nad sytuacją w szkołach? Rodzice bądźmy solidarni, gdyż za rok sytuacja się powtórzy w większej skali. ZA rok czeka podwojony rocznik, tzn. ósmoklasiści i gimnazjaliści. Ktoś musi się tym zająć przed wyborami, bo po wyborach nic nie wskóracie.

Brak organizacji w szkołach, brak przedszkoli, brak żłobków, brak odpowiednio ułożonych rozkładów jazdy MZK to jakaś kpina ze strony Ratusza.

jh @ 16:17, 05.09.2018

IP: 31.41...51

do Mirek. Powiedz mi, w której szkole zarabia się 5000zł, chętnie się przeniosę. A z jakiej racji Wasze dzieci mają siedzieć do wieczora w szkole? Może czas wziąć się za wychowanie swoich dzieci, a nie zrzucać wszystko na szkołę, Nasze dzieci też chcą mieć rodziców w domu. Ale nie... musimy Waszym dzieciom organizować dyskoteki, ogniska, wycieczki (opieka 24h - oczywiście nikt nam za tyle nadgodzin nie zapłaci), zajęcia dodatkowe (niepłatne). Usiądź chociaż raz, porozmawiaj z dzieckiem, zagraj w grę PLANSZOWĄ, poczytaj mu książkę. Szanowni rodzice, nie znacie swoich dzieci, bo nie spędzacie z nimi czasu. Zapisujecie swoje pociechy na milion zajęć dodatkowych, czasami mam wrażenie, że chcecie się ich pozbyć z domu. I to jest przykre.

uip @ 16:34, 05.09.2018

IP: 37.248...249

Dzieci spoza miasta na popołudnie albo do szkoły w swojej wsi

Nowa @ 16:42, 05.09.2018

IP: 77.20...40

Witam!
Ja od 11 roku zycia jestem w Niemczech.
W polsce mialam zajecia od 8 do 16 i tak samo w Niemczech. Jednak tu jest tak ze do 5 klasy dzieci koncza o 13:30 lub 14:15 i nie pozniej!!!!
Dopiero starsze klasy maja do 15:45 z jednogodzinna przerwa na obiad.
Moim zdaniem jest to najlepsze co mozna zrobic, bo dzieci do 5 klasy szukaja "SIEBIE", szukaja zainteresowan, hobby oraz zabawy. W tym wieku dzieci dorastaja i maja mnostwo zaineresowan! I takie cos trzeba rozwijac a nie kazac malym dzieciom przebywac od 8 rano do 17:55 w SZKOLE... to jest 9 godzin w tym 4 czy 5 kompletnie zmarnowanych.
ZLITUJCIE sie nad tymi maluchami, dajcie im czas swobodny i czas w ktorym beda mialy okazje robic to co im sprawia radosc. A nie siedziec godzinami w scislej swietlicy :(

Trzeba sie przeprowadzic na wies @ 16:47, 05.09.2018

IP: 131.165...132

Tam jest jedna klasa, wszyscy maja na rano. A jak sie pracuje to sie wynajmje opiekunke na 4 godziny, ktora odprowadza dziecko do szkoly. Albo wysyla dziadkow. Kazdy sobie jakos radzi, tylko przegrywy zyciowe wszedzie widza spisek.

Brawo dyrektorze od edukacji z I piętra Urzę ... @ 17:29, 05.09.2018

IP: 5.184...233

Umknęła Państwu jedna sprawa.
Czy ktoś zauważył że dzieci gorszego sortu w klasie jest 30 natomiast lepszy sort uczy się w klasie, w której jest 22 albo coś koło tego.
Pozdrawiam i pragnę poinformować iż jestem an etapie pisania skargi do kuratorium tylko że ono podlega dalej pod dyrektora na R...... wiec pewnie nic to nie da.

załamany @ 17:54, 05.09.2018

IP: 178.42...158

Trzeba zorganizować protest, nie wysyłać dzieci do szkoły, a na zwolnienia lekarskie i zaprosić TV, niech cała Polska wie, może ktoś potrząśnie w Ostrołęce i przemówi im do rozumu przed wyborami.

Rodzic @ 18:09, 05.09.2018

IP: 2a00:f41...e1c8

Wyrzucić dzieci nie z tego rejonu. Koniec kropka. Żebym musiał przenieść dziecko do innej szkoły aby moglo mieć zajęcia dodatkowe to jest skandal. REJONIZACJA

Fiona @ 19:53, 05.09.2018

IP: 83.6...3

Nie ma co narzekać tylko trzeba działać.Ja przeniosłam dziecko z dziesiątki do sp 5. Gwarancja jednej zmiany do 8 klasy, przestrzeń, super zaplecze sportowe, brak tłoku i hałasu.. Szkoda, że dziesiątka poprzez taką organizację na własne życzenie pozbywa się najlepszych uczniów. ...

Optymista @ 20:11, 05.09.2018

IP: 5.172...252

Jedynie słuszna decyzja to - głosujcie na PiS, partia to naprawi, przeprowadzi kolejną reformę, wysłucha suwerena, będzie dobrze.

Do Fiony @ 21:25, 05.09.2018

IP: 107.167...86

A kto Ci dał gwarancję jednej zmiany do końca nauki?

Fiona @ 21:58, 05.09.2018

IP: 83.6...3

Szkoła jest tak duża a klas relatywnie tak mało że nie ma potrzeby robienia drugiej zmiany. Za rok będą jeszcze większe luzy bo wygaszone zostanie gimnazjum, tak więc...

toja @ 23:41, 05.09.2018

IP: 178.235...124

KŁAMSTWA KŁAMSTWA KŁAMSTWA!!! Mam tam dziecko i doskonale zdaję sobie sprawę, że co najmniej połowa argumentów tych rodziców to albo ignorancja albo czyste kłamstwa. Poza tym są szkoły językowe, które prowadzą zajęcia poranne. Np. szkoła YES. Większych bzdur nie czytałam już dawno...

Kobieta i matka @ 08:04, 06.09.2018

IP: 83.28...204

Myślę, że lepiej być bez żony niż zdradzać, maltretować, bić żonę i dzieci.
W niedzielę pod rękę do kościoła, a od poniedziałku znęcanie się nad rodziną przecież ksiądz rozgrzeszył, a wszyscy wokół udają, że nic się nie stało i tak ma być.
Najważniejsze, aby kandydat stworzył warunki dla rodzin, kobiet i dzieci, a to co robią niestety nie zachwyca. Utrudnienia w mieście są ogromne, a życie kobiet w Ostrołęce stało się bardzo trudne, praca, dom, dzieci, obowiązki i wszystkie ostatnie decyzje urzędu miasta były nietrafione. Ktoś doskonale to ujął. Nikt nie myśli o rozwiązywaniu problemów mieszkańców tylko bezdusznie wprowadzają nieprzemyślane zmiany.
Mieszkańcy w wyborze kandydata kierujcie się własnym interesem, a nie propagandą. Co kandydaci mają nam do zaproponowania, aby nam kobietom i dzieciom, całym rodzinom żyło się miło w naszym kochanym mieście, bo ostatnie lata to katastrofa, a z roku na rok gorzej. Brak stabilności i komfortu wszystkim dokucza.
W tym roku wybieram się na wybory. Zrozumiałam, że mój głos jest ważny, a nikt do tej pory się z nim nie liczył. Kandydaci jak chcecie mój głos to czekam na propozycje.

esmeraldo @ 08:08, 06.09.2018

IP: 83.3...174

TOY toja - szkoły tańca, kółko plastyczne, karate - też odbywają się rano? Kłamstwem i jedną wielką pomyłką jest twoja beznadziejna wypowiedź. Idąc tonem twojej wypowiedzi powtórzę - BEZNADZIEJNA, BEZNADZIEJNA, BEZNADZIEJNA.

XXX @ 08:42, 06.09.2018

IP: 159.205...117

Dobra dojna zmiana. Nie wszyscy muszą być wyedukowani , wystarczy spojrzeć i posłuchać tych którzy rządzą. Im naród głupszy tym łatwiej nim manipulować.

Mural @ 15:37, 06.09.2018

IP: 89.65...225

"– Dziecko w III klasie trzy razy w tygodniu idzie do szkoły na 12 i spędza w niej czas do godziny 17 – donosi rodzic ucznia podstawówki na warszawskim Mokotowie. W innej szkole z tej samej dzielnicy VI klasa ma w poniedziałki 10 lekcji, a młodsze dzieci zaczynają naukę o godz. 7.10. W kolejnej brakuje pięciu nauczycieli. To problemy powtarzające się w wielu szkołach w całym kraju. Integracyjna klasa IV w Łodzi ma trzy razy w tygodniu zajęcia do godziny 18. W innej 11-letnia uczennica ma w dziennym planie dziewięć lekcji. Mama z Kielc pokazuje plan, w którym dziecko jednego dnia kończy o 18.25, a następnego zaczyna o 7.40. Rodzice mają pretensje do lokalnych władz. Ale te nie są w stanie rozwiązać wszystkich problemów związanych z reformą. /.../"

Oriana @ 09:28, 11.09.2018

IP: 83.6...229

3 na Stacji jest najlepsza pod każdym względem, a wyniki mówią same za siebie. smile

Raz dwa trzy @ 21:35, 11.09.2018

IP: 94.254...76

To wina tego, że szkoła jest przeludniona. I niestety będzie gorzej, bo dzieci będzie coraz więcej. Albo dobudują jakieś budynki, albo niech nie przyjmują tylu dzieciaków, bo na razie idą na ilość a nie jakość! Mając 30 osób w klasie NIE DA SIĘ porządnie nauczyć czegokolwiek, nauczyciel nie jest w stanie poświęcić uwagi więcej niż kilku osobom (najczęściej to tacy, co rozrabiają i trzeba ich uciszać), a efektem jest głupienie społeczeństwa!
Rodzice, nie posyłajcie dzieci na siłę do 10-tki! Inne szkoły też są dobre!

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter