piątek, 21 września 2018 r., imieniny Jonasza, Mateusza, Hipolita

Aktualności

III LO startuje z Erasmusem+

III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce rozpoczyna realizację unijnego projektu pt. "Zbudujmy most między pokoleniami" w ramach programu Erasmus+. Dwuletnią współpracę podejmie pięć szkół partnerskich z Polski, Bułgarii, Cypru, Portugalii i Turcji.

Celem projektu jest zmniejszenie dystansu między generacjami, ponieważ współpraca pomiędzy młodym, a starszym pokoleniem może przynieść wiele korzyści obu stronom. Młodzi ludzie mają pomysły, a starsi doświadczenie i mądrość życiową. Działania wynikające z realizacji projektu, mają pomóc uczniom dostrzec problem wykluczenia seniorów i zainspirować ich do podjęcia aktywności.

ReklamaDziałania szkół partnerskich będą obejmowały warsztaty pod hasłem: "Podziel się swoją pasją". To spotkania, podczas których seniorzy nauczą młodzież np. rękodzieła, zaś młode pokolenie nauczy seniorów np. korzystania z mediów społecznościowych. Zaplanowano również warsztaty "Internet-nie taki diabeł straszny", służące wdrażaniu seniorów do korzystania z sieci.

Ważną inicjatywą będzie powołanie kół wolontariuszy współpracujących z seniorami. Realizacji celów posłuży również cykl spotkań pod hasłem: "Opowiedz mi swoją historię", podczas, których seniorzy będą dzielić się z doświadczeniami, ucząc też młodych tradycyjnych i uniwersalnych wartości. Owocem tych spotkań będzie e-book "Superheros", książka prezentująca sylwetki seniorów i promująca przez nich wzorce postępowania.

ReklamaPartnerskie szkoły zaangażują się w zaprojektowanie logo projektu i wyprodukowanie koszulek. To tylko niektóre z zaplanowanych działań. Projekt "Zbudujmy most między pokoleniami" stwarza szansę, aby społeczności szkolne zachęcić do współpracy międzypokoleniowej, środowiska lokalne zaangażować do działań na rzecz seniorów, a ich samych zaktywizować.

Już niebawem, w październiku, odbędzie się w Ostrołęce spotkanie szkół partnerskich. Będzie to początek wspaniałej przygody, która zapewne przyczyni się do zmniejszenia międzyludzkich podziałów i zapoczątkuje liczne przyjaźnie-zarówno międzynarodowe, jak i międzypokoleniowe.

Odsłon: 997 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 11:36, 13.09.2018r. Drukuj
Powrót


No ładnie @ 12:38, 13.09.2018

IP: 194.50...86

Déjà vu - odczucie, że przeżywana sytuacja wydarzyła się już kiedyś, w nieokreślonej przeszłości, połączone z pewnością, że to niemożliwe.

Silas @ 08:02, 14.09.2018

IP: 188.146...97

Oj, nie spodoba się to Towarzyszowi Prezesowi.
Współpraca z wyimaginowaną wspólnotą toć nie przystoi.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Zbyszko
Neo
MKKK