niedziela, 16 czerwca 2019 r., imieniny Aliny, Justyny, Benona

Aktualności

III LO startuje z Erasmusem

III Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce rozpoczyna realizację unijnego projektu pt. "Zbudujmy most między pokoleniami" w ramach programu Erasmus+. Dwuletnią współpracę podejmie pięć szkół partnerskich z Polski, Bułgarii, Cypru, Portugalii i Turcji.

Celem projektu jest zmniejszenie dystansu między generacjami, ponieważ współpraca pomiędzy młodym, a starszym pokoleniem może przynieść wiele korzyści obu stronom. Młodzi ludzie mają pomysły, a starsi doświadczenie i mądrość życiową. Działania wynikające z realizacji projektu, mają pomóc uczniom dostrzec problem wykluczenia seniorów i zainspirować ich do podjęcia aktywności.

Reklama Działania szkół partnerskich będą obejmowały warsztaty pod hasłem: "Podziel się swoją pasją". To spotkania, podczas których seniorzy nauczą młodzież np. rękodzieła, zaś młode pokolenie nauczy seniorów np. korzystania z mediów społecznościowych. Zaplanowano również warsztaty "Internet-nie taki diabeł straszny", służące wdrażaniu seniorów do korzystania z sieci.

Ważną inicjatywą będzie powołanie kół wolontariuszy współpracujących z seniorami. Realizacji celów posłuży również cykl spotkań pod hasłem: "Opowiedz mi swoją historię", podczas, których seniorzy będą dzielić się z doświadczeniami, ucząc też młodych tradycyjnych i uniwersalnych wartości. Owocem tych spotkań będzie e-book "Superheros", książka prezentująca sylwetki seniorów i promująca przez nich wzorce postępowania.

Reklama Partnerskie szkoły zaangażują się w zaprojektowanie logo projektu i wyprodukowanie koszulek. To tylko niektóre z zaplanowanych działań. Projekt "Zbudujmy most między pokoleniami" stwarza szansę, aby społeczności szkolne zachęcić do współpracy międzypokoleniowej, środowiska lokalne zaangażować do działań na rzecz seniorów, a ich samych zaktywizować.

Już niebawem, w październiku, odbędzie się w Ostrołęce spotkanie szkół partnerskich. Będzie to początek wspaniałej przygody, która zapewne przyczyni się do zmniejszenia międzyludzkich podziałów i zapoczątkuje liczne przyjaźnie-zarówno międzynarodowe, jak i międzypokoleniowe.

Wyświetleń: 1125 komentarze: 2 Wrzuć na Facebooka 13.09.2018, 11:36r. Drukuj
Powrót


No ładnie @ 12:38, 13.09.2018

IP: 194.50...86

Déjà vu - odczucie, że przeżywana sytuacja wydarzyła się już kiedyś, w nieokreślonej przeszłości, połączone z pewnością, że to niemożliwe.

Silas @ 08:02, 14.09.2018

IP: 188.146...97

Oj, nie spodoba się to Towarzyszowi Prezesowi.
Współpraca z wyimaginowaną wspólnotą toć nie przystoi.