niedziela, 16 czerwca 2019 r., imieniny Aliny, Justyny, Benona

Aktualności

Mariusz Popielarz: "katastrofa komunikacyjna w Ostrołęce to efekt zaniedbań władz miasta" (zdjęcia, wideo)

Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej zaprosiła na konferencję, podczas której przedstawiono założenia planu inwestycji drogowych dla Ostrołęki. Mariusz Popielarz skrytykował obecne władze miasta, zarzucił zaniedbania i brak realizacji przedwyborczych obietnic.

Mariusz Popielarz, kandydat na prezydenta Ostrołęki z ramienia PO i Nowoczesnej, w ostrych słowach wypomniał obecnej władzy niespełnione obietnice sprzed czterech lat oraz to, że wszelkie inwestycje drogowe są wykonywane tuż przed wyborami.

Reklama - Od wielu lat Ostrołęka się nie rozwija, miasto przeznacza bardzo mało pieniędzy na inwestycje, a gdy już rozpoczęło prace w roku wyborczym, roboty idą bardzo opieszale, na placach budowy nic się nie działo, ale gdy dziś zorganizowaliśmy konferencję, coś się ruszyło. Może to sposób, aby pogonić trochę wykonawców, prezydenta i inwestorów. Obecna katastrofa komunikacyjna to efekt wieloletnich zaniedbań obecnej władzy miasta, która za inwestycje wzięła się dopiero w roku wyborczym - mówił Mariusz Popielarz.

Mariusz Popielarz wypomniał też włodarzowi Januszowi Kotowskiemu, że nie spełnia obietnic wyborczych złożonych cztery lata temu.

Reklama - Obietnica, która rozwiązałaby problemy komunikacyjne w mieście to budowa trzeciego mostu. Na jego budowę można było pozyskać fundusze ze środków europejskich. Prezydent obiecywał, że po wyborach złoży wniosek do samorządu województwa mazowieckiego o pozyskanie funduszy na budowę mostu. Okazuje się, że prezydent okłamał mieszkańców cztery lata temu, nie spełnił obietnicy i nie złożył wniosku. Powtarzał za to, że to ówczesna koalicja Platformy Obywatelskiej i PSL uniemożliwia pozyskania tych środków. Nie można jednak przekazać pieniędzy, jeśli miasto o to nie wnioskuje - mówił kandydat na prezydenta.

Popielarz przypomniał, jak niezwykle ważna jest budowa trzeciego mostu dla ruchu lokalnego. Podczas konferencji przedstawiono także kilka kluczowych zadań w ramach poprawy sytuacji komunikacyjnej w mieście - to plan inwestycyjny i drogowy, zawierający budowę obwodnicy Ostrołęki, budowę trzeciego mostu na Narwi, remonty i budowy ulic w mieście, bezpieczne chodniki, przejścia dla pieszych i ścieżki rowerowe, utwardzenie dróg gruntowych w mieście oraz właściwe oświetlenie ciągów komunikacyjnych.

Reklama - Obecnie władze nie reagują na paraliż komunikacyjny, brakuje wizji w rozwiązywaniu problemów, a mieszkańcy cierpią, stojąc w korkach i tracą cenny czas - mówił Popielarz.

Mariusz Popielarz wezwał także wszystkich kandydatów na prezydenta Ostrołęki, wszelkie partie, ugrupowania, aby wspólnymi siłami zbierać podpisy i wnioskować o jak najszybsze wybudowanie obwodnicy miasta. Za tydzień kolejna konferencja i dalsze punkty wyborczego programu.

Konferencja odbyła się w czwartek 13 września br. u zbiegu ulic Witosa i 11 Listopada. Celem konferencji jest przedstawienie założeń planu inwestycji drogowych dla Ostrołęki.

Zobacz zdjęcia:
Konferencja PO i Nowoczesnej - plan drogowy dla Ostrołęki

Wyświetleń: 6632 komentarze: 66 Wrzuć na Facebooka 14.09.2018, 11:47r. Drukuj
Powrót


Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:59, 14.09.2018

IP: 78.152...14

Panie Popielarz, powiedz Pan jeszcze, że Słońce świeci - co do tego, że to wina władz miasta, nikt o zdrowych zmysłach, nie ma wątpliwości, przy władzy, która sprawuje rządy (rządzeniem, trudno to nazwać), od trzech kadencji, a zapytana dwa lata temu, co zrobiła, odpowiedziała, że właśnie zaczęła robić, w sytuacji, w której most, groził katastrofą.

Skup się Pan, na tym, co należy, a nie należało zrobić.

Rebeliant Remek @ 12:14, 14.09.2018

IP: 188.146...201

Panie kandydacie brzmi to wszystko jak stara, zdarta płyta, którą z sentymentem Pan nuci nie mając pomysłu na nowy kawałek. PiS to zło najgorsze z możliwych dla naszego regionu, ale skoro gang katechetów gardził współpracą z PO PSL i śmierdziały im pieniądze z UE to trzeba było budować z powiatem . Wychodzić z
inicjatywą w kwestiii mostu i obwodnicy, a tu specjalnie Pańskiej determinacji również nie widziałem. Proponuję również uderzyć się w pierś.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:24, 14.09.2018

IP: 78.152...14

Remek, nie da się tego "budować z powiatem", bo powiat, ma zupełnie inne zadania - za drogi, w granicach miasta, na prawach powiatu, odpowiadają wyłącznie władze miasta - zaś w kwestii obwodnicy, pamiętamy posła z PO, z Ostrołęki, który stwierdził, że Ostrołęce, obwodnica potrzebna nie jest - chciałbym jednak, żebyśmy byli obiektywni - radny, traktowany w radzie miasta, jak zło konieczne - dotyczy, każdego radnego, opozycyjnego do PiS - nie może nic, poza patrzeniem władzy na ręce, w czym, pana Popielarza, prawie zawsze wyręczał, przede wszystkim, Łukasz Kulik i rzadziej Maciej Kleczkowski.

brexit @ 12:27, 14.09.2018

IP: 82.132...53

Brak obwodnicy i trzeciego mostu to wina poprzedniej koalicji PO i PSL.

A czy mówi coś Panu, panie Mariuszu nazwisko Andrzej Kania?
Był w tym samym czasie, w tej samej co Pan partii.Z regionu ostrołęckiego został posłem na sejm.
To pewnie Pan go nie zna 🐒
A wsławił sięgłosowaniem w sejmie przeciw przyznaniu środków na projekt obwodnicy Ostrołęcki- głosując razem z kolegami partyjnym.

Bob budowniczy @ 12:51, 14.09.2018

IP: 188.147...8

Wiarygodność 120%. Pan Popielarz mówi o braku inwestycji, ale go nie słychać bo w tle pracują maszyny budowlane i widać uwijających się ludzi:) Mówi o korkach, a kamera pokazuje płynnie przejeżdżającego radnego Kulika:) Czy ta konferencja to część wyborcza teatralnego Inqubatora?:) Państwo obok w czarnych koszulach, jak na stypie. No i Ryszard Sidorzak w ciemnych okularach jakby obawiał się rozpoznania:) No i ta tablica trójnóg przyłożona jakimiś krawężnikami, jak kamieni kupa:) Ej Platforma, Platforma:))

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:53, 14.09.2018

IP: 78.152...14

brexit, PiSowska łachudro, kłamco, oszczerco i oszuście, naPiSz nam, co władze miasta zrobiły w celu, zachęcenia rządu, do wybudowania, czy to trzeciego mostu, czy obwodnicy - jeśli nie rozumiesz, na czym polega rola władz miasta w takich projektach, to udaj się na korepetycje do władz Suwałk, Serocka, Sochaczewa, Sieradza, czy jakiegokolwiek innych, w którym, nie tylko za rządów PO + PSL, powstały obwodnice.

Przy okazji, naPiSz nam, gdzie obecnie wylądował były, już, na szczęście, poseł Kania.

P.S.
NaPiSz nam, czy znasz, jakiekolwiek inne władze miasta, które dofinansowują wyjazd, na antyrządową manifestację i co to ma wspólnego, z zarządzaniem miastem?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:55, 14.09.2018

IP: 78.152...14

Bob, wypowiedź dotyczy 4, a właściwie, to 12 lat, a nie bieżączki, na potrzeby kampanii wyborczej.

Rebeliant Remek @ 12:57, 14.09.2018

IP: 188.146...201

Jan Kowalski. Wszystko, się zgadza. Uważam jednak, że przy większej aktywności kandydata była możliwość rozpoczęcia procesu budowy mostu poza granicami miasta we współpracy z gminami i oczywiście starosty. Takiej szansy nie wykorzystano. Myślę nawet, że Kotowski widząc, że jest odseparowany od projektu sam by w końcu poszedł po rozum do głowy.

Jednym słowem. Takiej szansy nawet nie spróbowano rozważać, co dopiero realizować. A Pan kandydat miał prawo, jeśli nie obowiązek takie rozmowy prowadzić niezależnie od stanowiska lokalnego posła głosującego nad ustawą budżetową.

Co do postawy rannego Kulika i Kleczkowskim i ich pracy uwag nie mam. Błyszczą wśród bladej Rady.

OLO @ 13:00, 14.09.2018

IP: 83.6...98

HA,HA,HA laughing

Paweł2 @ 13:01, 14.09.2018

IP: 78.10...145

Niesamowita laska stoi koło Popielarza a on wskazuje w stronę tego chłopca z brodą

Jerzy Brojek @ 13:13, 14.09.2018

IP: 178.235...157

Pozdrawiam wszystkich Państwa komentujących. Uporczywie powraca do mnie
pamięć o spotkaniu mieszkańców Ostrołęki - z ówczesnym prezydentem miasta
Panem Ryszardem Załuską ( w dużej sali OCK ). Zapał z jakim szczególnie Pan Mariusz Popielarz krytykował inwestycje kanalizacyjne Pana Ryszarda Załuski -
wręcz zdumiewał ( sekundowali tej krytyce związani z PiS - Krzysztof Majkowski
i Dariusz Maciak ). Oczywiście że prezydent Janusz Kotowski także ma "swoje za
uszami". Uporczywe b o j k o t o w a n i e trzeciej przeprawy mostowej na przedłużeniu tak zwanej "obwodnicy" ( dzieła prezydenta Ryszarda Załuski ) - na rzecz ( lansowanego przez Pana posła Czartoryskiego ) mostu na wysokości Ronda
Łupaszki - STANOWI do dziś swoiste KURIOZUM. Chciałoby się więc przywołać to
mądre staropolskie przysłowie "wart Pac pałaca, a pałac Paca".
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 14 września 2018 roku

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:17, 14.09.2018

IP: 78.152...14

Cyt.:
"Uważam jednak, że przy większej aktywności kandydata była możliwość rozpoczęcia procesu budowy mostu poza granicami miasta we współpracy z gminami i oczywiście starosty."

Nie broniąc, broń Boże, radnego, uważam, że takiej możliwości, chociażby z formalnego punktu widzenia, nie było, chyba, że próbowalibyśmy budować most do nikąd - taka inwestycja, wymagałaby planu zagospodarowania przestrzennego, od miasta, w którym musiałby by zostać wytyczone drogi dojazdowe - nikt, nie zdecydowałby się na budowę mostu, bez dróg dojazdowych - wprawdzie, mieliśmy już taka sytuację, w Płocku, wiele lat temu, ale od tamtej pory, nikt o zdrowych zmysłach, takiej inwestycji, by się nie podjął.

O przemyśleniach i refleksjach Kotowskiego, możemy rozmawiać przez pryzmat jego stosunków z ówczesnym wojewodą - bądźmy więc realistami.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:26, 14.09.2018

IP: 78.152...14

Pan Popielarz, nie ma nawet cienia szans, na sukces w tych wyborach i zdziwiłbym się wielce, gdyby stało się inaczej - dziwię się PO, że przez tyle lat, nie znalazła w Ostrołęce, człowieka, który miałby chociaż cień szansy na powalczenie o wygraną i to zarówno na Prezydenta miasta, jak i radnych - pytaniem pozostaje, nie znalazła, czy nie szukała - tak, czy inaczej, Ostrołęka, nie leżała w sferze zainteresowań PO i nadal nie leży, dlatego trzeba pogonić te partyjne koterie, to totumfactwo i postawić na ludzi, którzy, mają kompetencje, ale nie mają partyjnego zaplecza - nie mam tu na myśli Pana Frydryka, który, moim zdaniem, jest kołem ratunkowym PiS, wobec faktu, że Kotowski nie ma najmniejszych szans i uważam, że nie wejdzie nawet do II tury.

Mirek @ 13:50, 14.09.2018

IP: 80.50...118

W końcu coś się mówi o ul. Cieplińskiego


obyś mówił prawdę, a masz mój głos i mojej rodziny, mieszkamy przy tej ulicy.

Torres @ 14:16, 14.09.2018

IP: 2a00:f41...a620

j.k. gdzie ty chłopie znajdziesz robotę po wyborach 🙂

zsz nr1 @ 14:18, 14.09.2018

IP: 2607:fb90...9c60

Pamietam go jak zawsze wyczekiwal w szkole sredniej pod pokojem nauczycielskim. Zastanawialem sie co to za dziwny czlowiek ze sie tak ciqgle przymila....

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:23, 14.09.2018

IP: 78.152...14

Torres, dzięki za troskę, ale zarówno "robotę", jak i pracę, mam bez względu na wybory.

Wiesz, czym się różni "robota" od "pracy"? - do pracy zdejmuje się marynarkę, do roboty spodnie laughing

Gość @ 14:25, 14.09.2018

IP: 83.28...211

Zobaczymy jak będzie po wyborach jak Struzik nie będzie marszałkiem?

qq @ 15:30, 14.09.2018

IP: 188.147...233

"
W środę, 8 stycznia wiceprezydent Ostrołęki, Paweł Stańczyk złożył w Urzędzie Marszałkowskim projekt pod nazwą „Poprawa zewnętrznej i wewnętrznej dostępności potencjału Mazowsza poprzez budowę przeprawy mostowej przez rzekę Narew oraz rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 544 wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie miasta Ostrołęki i gmin partnerskich”. Jeśli projekt uzyska akceptację zarządu województwa będzie realizowany w latach 2014 – 2017.".

Czy ten projekt uzyskał akceptację pana Mariusza?

qq @ 15:37, 14.09.2018

IP: 188.147...233

9 stycznia 2014

"- Budowa trzeciego mostu w Ostrołęce jest niezwykle ważną inicjatywą. Oczywiście nie rozwiąże to wszystkich problemów komunikacyjnych i nie spowoduje, że jednocześnie przestaniemy walczyć o prawdziwą obwodnicę Ostrołęki, ale rzecz jest godna uwagi, zwłaszcza, że pojawia się szansa pozyskania środków zewnętrznych. Bardzo cieszy współpraca już na etapie składania wniosku z starostą powiatowym i wójtami kilku gmin okolicznych gmin. Jeśli pomysł uda nam się zrealizować jestem przekonany, że tak mieszkańcy Ostrołęki jak i powiatu odczują, że warto było podjąć starania – powiedział nam Janusz Kotowski, prezydent Ostrołęki.

Wspólne działania w realizacji tego projektu podjęły samorząd Ostrołęki, Starostwo Powiatowe oraz gminy Olszewo Borki, Rzekuń, Baranowo i Goworowo. Budowa nowej przeprawy mostowej mogłaby być wiodącym działaniem w ramach RIT.

- Wszelkie koncepcje i starania, które dotyczą budowy kolejnej przeprawy przez Narew na wysokości miasta Ostrołęki i gminy Olszewo Borki są jak najbardziej trafione i sensowne. Obecnie jest zbyt wcześnie by mówić o tym czy jest to możliwe do realizacji czy nie, ponieważ w tym temacie musi się wypowiedzieć instytucja zarządzająca tymi środkami. Wtedy też będziemy wiedzieli, czy pomysł ma szansę na realizację czy też nie – powiedział Krzysztof Szewczyk, wójt gminy Olszewo Borki."

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:52, 14.09.2018

IP: 78.152...14

qq, a o tym cytacie zapomniałeś:

"- Jest to tak naprawdę początek długiej drogi do realizacji najważniejszej w moim przekonaniu inwestycji drogowej w naszym regionie. Mam nadzieję, że zakończy się ona sukcesem ukazując doskonałą formę współpracy na płaszczyźnie samorządu miasta, powiatu i kilku partnerskich gmin – powiedział nam Paweł Stańczyk, wiceprezydent Ostrołęki."

Pytam więc, jaki był dalszy przebieg, tej, jak to określił Stańczyk "długiej drogi", bo jak widać, zakończyła się ona na pierwszym kroku - samym chciejstwem, jeszcze nikt nic nie zbudował, poza tym, ten projekt miał jedną bardzo poważną "wadę" ideologiczną, miał połączyć most z obwodnicą - tą, za którą PiSiory, chciały stawiać Prezydenta Załuskę, przed wszelkimi możliwymi wymiarami sprawiedliwości, dzięki czemu, wygrały w 2006 roku, wybory samorządowe, oparte na brudnej i oszczerczej kampanii.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:54, 14.09.2018

IP: 78.152...14

Gdyby w 2006 roku, wybory wygrał Prezydent Załuska, to już dawno jeździlibyśmy nowym mostem.

Panie Jurku B. @ 15:56, 14.09.2018

IP: 2a01:110f...c334

"Uporczywe b o j k o t o w a n i e trzeciej przeprawy mostowej na przedłużeniu tak zwanej "obwodnicy" ( dzieła prezydenta Ryszarda Załuski ) - na rzecz ( lansowanego przez Pana posła Czartoryskiego ) mostu na wysokości Ronda
Łupaszki - STANOWI do dziś swoiste KURIOZUM."
Tak sobie zerkam na mapę i wydaje mi się że jedna koncepcja = drugiej. W granicach miasta dokończenie drogi szumnie nazywanej obwodnicą musi się kończyć na rondzie Łupaszki. Innej opcji nie dostrzegam.

qq @ 15:56, 14.09.2018

IP: 188.147...233

Też jestem ciekaw jak na ten projekt zareagowali lokalni politycy Platformy? Czy pan Mariusz i inni z PO "chodzili" w sprawie mostu do marszałka Struzika? Co załatwili przez 8 lat rządów PO dla miasta i regionu?

qq @ 16:00, 14.09.2018

IP: 188.147...233

Dzięki za prezydenta Załuskę i jego most

Rebeliant Remek @ 16:00, 14.09.2018

IP: 188.146...201

Warto przypomnieć, że Ryszard Załuska władał miastem zaledwie jedną kadencję. Janusz Kotowski kończy trzecią, bez specjalnych sukcesów.

qq @ 16:05, 14.09.2018

IP: 188.147...233

Następny chwalibieda. Ryszard Załuska nie miał sukcesów i dlatego rządził tylko jedną kadencję.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:07, 14.09.2018

IP: 78.152...14

qq, a ja mam inne pytanie, czy władze miasta próbowały zaangażować radnych opozycji w tę sprawę, bo z tego, co widać na przekazach z posiedzeń Rady Miasta, są traktowani jak zło konieczne, a ich pytania i wątpliwości, są zbywane, wątpliwej jakości merytorycznej, wymijającymi odpowiedziami Kotowskiego - pytam, więc, po raz kolejny - czy imć Kotowski, ma zdolności konsyliacyjne, mogące doprowadzić do współpracy rządzących z opozycją?

Czy Rada Miasta, dofinansowująca wyjazd na antyrządową manifestacje, wykazuje się zdolnością do wspólnego, z opozycją, rządzenia miastem?

Rebeliant Remek @ 16:07, 14.09.2018

IP: 188.146...201

To masz po dwunastu latach chwalinędzę i chwaliruinę😀

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:09, 14.09.2018

IP: 78.152...14

Cyt.:
"Ryszard Załuska nie miał sukcesów"

1. Obwodnica, a co za tym idzie, najważniejsze, czyli zdywersyfikowanie ruchu przez Czeczotkę.
2. Uruchomienie specjalnej strefy ekonomicznej.
3. Remont oczyszczalni ścieków.
4. Projekt szybkiej drogi do Warszawy.

Teraz Ty, wymień te Kotowskiego.

qq @ 16:10, 14.09.2018

IP: 188.147...233

Chwalibieda w cztery lata zbudowała chwalinędzę i chwaliruinę
w postaci "obwodnicy".

do j kow @ 16:18, 14.09.2018

IP: 83.28...212

ogadalem w tv mape inwest tam gdzie wygral PiS pieniazkow nie bylo wygral PiS PO nie dalo pieniazkow teraz wygra PO to PiS nie da na inwestycje i tak Ostroleka zarosnie

tren @ 16:20, 14.09.2018

IP: 78.152...49

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:26, 14.09.2018

Widać, że pojęcie o sytuacji politycznej masz blade i powtarzasz co ci guru podpowie. Ciągłe pchanie Frydryka w stronę PiS to świadoma strategia konkurentów politycznych, oczywiście nieprawdziwa. Wszak to PiS czynił największe starania by rozmontować jego komitet. Nie wierzysz to zapytaj samego kandydata smile gość jest realnie bezpartyjny, ma na listach ludzi którzy nie są członkami żadnej partii i to jest solą w oku co niektórych.

Sylwester @ 16:20, 14.09.2018

IP: 109.241...45

nie wiem co napisać więc napisze Konstytucja konstytucja konstytucja dobra zadanie wykonane idę spać konstytucja

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:30, 14.09.2018

IP: 78.152...14

do j kow @ 16:18, 14.09.2018 IP: 83.28...212

Łomża, Siedlce...

Cyt.:
"powtarzasz co ci guru podpowie"

Czyli kto?

Jak widzę, nie potrafisz się wyzwolić z poczucia, że nie można myśleć samodzielnie - już widzę, jak kandydat Frydryk, ogłasza wszem wobec i każdemu z osobna, że jest PiSowskim pomysłem na wybory samorządowe - nie wiem, czy bardziej jesteś śmieszny, czy żenujący.

Jerzy Brojek @ 16:33, 14.09.2018

IP: 178.235...21

Do Do Panie Jurku B. - pozdrawiam. W annałach Tygodnika Ostrołęckiego można
o d s z u k a ć polemiki - odnośnie t r a f n o ś c i lokalizacji mostu im Antoniego
Madalińskiego. Wtedy to po raz pierwszy apelowałem do ostrołęckiego Ratusza -
O ZLECENIE ZEWNĘTRZNEJ KOMPETENTNEJ INSTYTUCJI (specjalizującej się Politechnice Łódzkiej) - opracowania dla miasta Ostrołęka - całościowego "STUDIUM KOMUNIKACYJNEGO".
Państwo Komentujący jako niewątpliwie ludzie inteligentni wiecie doskonale - że takie
opracowanie w y k l u c z y ł o b y JAKIEKOLWIEK DECYZJE PRZYPADKOWE.
Niestety nie dorośliśmy do takiej formy zarządzania miastem ( i powiatem) i... ponosimy tego skutki - przeważnie u c i ą z l i w e dla Mieszkańców.
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 14 września 2018 roku

tren @ 17:07, 14.09.2018

IP: 78.152...49

Po prostu śmieszy mnie spychanie Frydryka w tę stronę, co też czynisz nie raz w komentarzach smile A Rebeliant to już w ogóle ananasek, twierdzi, że Frydryk jest partyjny, a Kulik nie. No cyrk na kółkach panowie, ogarnijcie się laughing

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:22, 14.09.2018

IP: 78.152...14

tren, śmieszyć Cię może, dowolnie wszystko - jednego faceta śmieszyło to, że złamał rękę, no po prostu zanosił się od śmiechu, a łapa puchła - dopiero później okazało się, że gość jest naćpany jak Meserszmit - to jest kwestia poczucia humoru..., a propos humoru, przy kandydaturze Frydryka, przypomniał mi się roast, Abelarda Gizy, na którym wystąpił, między innymi, Tomasz Jachimek - po kolei przedstawiał uczestników imprezy, czytając o nich z kartki, które wyrzucał po przedstawieniu kolejnej postaci - doszedłszy do nazwiska Antonii "Syrek" Dąbrowski, spojrzał na kartkę i powiedział:
- K...wa, kto? - i wyrzucił kartkę.

1. Kotowski - obecny prezydent miasta.
2. Popielarz - wielokrotny kandydat na prezydenta.
3. Kulik - radny, rady Miasta, który w ubiegłych wyborach, o włos przegrał z Kotowski w II turze.
4. Frydryk - K...wa, kto? - "Filip z Konopi" lub, jak kto woli "królik z kapelusza" - facio, pojawia się w przestrzeni publicznej jak meteor i mówi "głosujcie na mnie" i coś tam o dyrektorach na bilbordzie - jeśli to nie jest żenujące, to co jest?

olo @ 18:09, 14.09.2018

IP: 31.41...128

A kto to, ta super brunetka? Obejrzałem całość ale bez dźwięku.
tongue

tren @ 18:40, 14.09.2018

IP: 78.152...49

Nowa jakość dla tych, którzy uważają, że wciąż tym samym startującym mordom trzeba podziękować. A nie pojawia się w przestrzeni publicznej pierwszy raz, znany jest z akcji charytatywnych, kampanii społecznych itd. Dlatego niektórych boli, że niezależny kandydat startuje, bo odbierze głosy innym. Ale to już problem zakutych łbów.

Up^ @ 18:55, 14.09.2018

IP: 2a01:110f...57fa

Znani z akcji charytatywnych to są harcerze, Owsik albo Janka Ochojska. Pan Jakub nie jest z niczego znany poza obecną kampanią wyreżyserowaną na konkurencyjnym portalu. Oczywiście nie kwestionuję tego, że udzielał się charytatywnie ale bez przesady. Tak na marginesie to być może jest to bardzo sympatyczny i zaradny człowiek. Niestety nachalna propaganda i tworzenie różnych mitów działają na jego niekorzyść sad

lou @ 18:55, 14.09.2018

IP: 176.109...105

No i proszę. Kto to się pojawił. Pan polityk, który zabiera głos raz na 4 lata ;)
I jak tu ma PiS nie rządzić w tym mieście...

.. @ 19:35, 14.09.2018

IP: 94.254...219

Na skarge do brukseli ,tylko to wam jakos jeszcze wychodzi .

. @ 19:39, 14.09.2018

IP: 94.254...150

Panie Jerzy Brojku, jak już ktoś zasugerował, ten 3 most - wyprowadzony na Przasnysz, to istotnie ten most wieńczący obwodnicę Załuski. Ale 4 lata temu władze miasta zapomniały, że nie mają (no przecież!) projektu tego mostu i obtrąbili, że nie będą go (projektu) robić, bo nie mają pewności, że dostaną dotację w ramach RIT. Czyli jak zwykle czekamy na gotowe, a jak coś zawalimy to już nie my.

krzys @ 19:46, 14.09.2018

IP: 31.41...42

Pan Jakub to taki Gowin czy Ziebro, niby tworzy nową partię a później głosy w zębach prezesowi przynosi , nie dosłownie oczywiście.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:59, 14.09.2018

IP: 78.152...14

tren, z takimi osiągnięciami, to niech ten Pan, wystartuje w plebiscycie, na człowieka roku, a nie prezydenta miasta.

Goldstein @ 20:10, 14.09.2018

IP: 2a01:110f...f2a7

Jan Kowalski to taki tępiciel lemingów tylko przegięty na inną stronę.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 20:21, 14.09.2018

IP: 78.152...14

Na, jaką?

tren @ 20:36, 14.09.2018

IP: 78.152...49

Up^, jaka nachalna propaganda?

wiktor @ 20:59, 14.09.2018

IP: 31.41...214

z tego co pamietam to platforma rządziła 8 lat to powiedz popielarz co zrobiliscie dla OSTROLEKI bo ja to pamietam że mimo że sie zgodiliscie na budowe Elektrowni to i tak pobudowaliscie w Opolu a teraz rzniesz głupa że niby cos nam zrobisz uważaj zebys sobie nie zrobił czegos

wiktor @ 21:01, 14.09.2018

IP: 31.41...214

popielarz tacy frajerzy cosami nic nie umiejo nigdy w OSTROŁECE nie wygrajo

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 21:23, 14.09.2018

IP: 78.152...14

wiktor, jeśli Ci mało syfu w Ostrołęckim powietrzu, to umów się na "inhalacje", z jakimś właścicielem dymiącego dyszla.

brexit @ 21:50, 14.09.2018

IP: 82.28...1

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 16:09, 14.09.2018
IP: 78.152...14

Cyt.:
"Ryszard Załuska nie miał sukcesów"

1. Obwodnica, a co za tym idzie, najważniejsze, czyli zdywersyfikowanie ruchu przez Czeczotkę. "

A komu to przeszkadza jak regularnie bierzesz tabletki i dajesz się wyprowadzać na spacery siostrze oddziałowej ?

Dywersyfikacja ruchu przez Czeczotkę- rajstopy mi opadły jak to przeczytałem.
laughing laughing laughing

Może jeszcze dwupasmowy kanał Czeczotka -Morskie Oko z wodą płynącą w przeciwnych kierunkach w każdym z dwu koryt.
Jeszcze się okaże, że gdyby nie spisek PiS z prezydentem Kotowskim, to za kadencji prezydenta Załuski wdrożono by do produkcji bezprzewodowy prysznic.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 22:03, 14.09.2018

IP: 78.152...14

brexit, PiSowska łachudro, kłamco, oszczerco i oszuście, tak właściwie, poza, karygodnym błędem "dwóch", a nie "dwu", co miał wnieść do dyskusji, ten Twój wPiS? - nie lepieh było milczeć, uchodząc za idi(o)tę, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości?

brexit @ 22:21, 14.09.2018

IP: 82.28...1

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 22:03, 14.09.2018
IP: 78.152...14

brexit, (..), tak właściwie, poza, karygodnym błędem "dwóch", a nie "dwu", co miał wnieść do dyskusji, ten Twój wPiS?"

Sam się niedorżnięty matołku doucz zanim się kolejny raz skompromitujesz.
Za slownikiem PWN :"Dwóch i dwu w dopełniaczu występuję obocznie, forma dwóch jest częstsza.
Mirosław Bańko, PWN "

Co za matoł laughing laughing laughing laughing

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 22:37, 14.09.2018

IP: 78.152...14

brexit, PiSowska łachudro, kłamco, oszczerco i oszuście, przyjmuje na klatę tych "dwu", chociaż dla mnie, to brzmi obco, ale pozostaje pytanie, co Twój wPiS, miał wnieść do dyskusji?

Gdzieś tam bredziesz, że tymi wpisami się nie przejmujesz, a tu nagle zainteresowanie? - potrafisz być bardziej żenujący?

OPS @ 00:29, 15.09.2018

IP: 37.7...127

A którędy chcesz most i drogę prowadzić?
obwodnica TAK. A problem z mostem rozwiąże odbudowa starego.

czesław @ 02:45, 15.09.2018

IP: 5.172...101

wszyscy państwo do roboty ,,jest jeszcze wiele do zrobienia w tym mieście dla każdego władza to służenie i dobrze by było aby kurpie zrozumieli to pierwsi ,wszyscy na jakimkolwiek stołku ,macie służyć ,a mieszkańcy mają do bólu was rozliczać ,aktywność ma być przez cały czas ,a nie tylko przed wyborami ,wszyscy zróbcie rachunek sumienia i albo odejdzcie ,albo nikt nie powinien na was głosować .Kurpie obudzcie się ,śpicie od 1989 roku nie dajcie już nic więcej sobie ani wyrwać ,ani wmówić,bądzcie mądrzy i bogaci,należy się to WAM..........................

Uczeń @ 03:08, 15.09.2018

IP: 82.132...95

Jego stara mnie kiedyś uczyła Polskiego , rozp..iła jabko mi na głowie bo jadłem na lekcji 😭

john @ 05:05, 15.09.2018

IP: 2604:2000...7611

Polpielarzyno tobie juz jezyka w gebie brak! dukasz i kombinujesz w oprzedbiegu wiec co bedzie pozniej-) hahah nic...koryto!

sadsdsds @ 07:16, 15.09.2018

IP: 194.50...65

i tak się nie nadajesz

Polski patriota @ 07:48, 15.09.2018

IP: 94.254...106

Ten 3 most obiecywala platforma juz przed rzadami Kota.. Wciskasz brednie.. Narzekasz na remonty to załóż firme wygraj przetarg i pokaż jak wyrabiasz się w terminie, twoja wypowiedź wygląda jak pana Bronka Komorowskiego przed wyborami koparki laduja ciężarówki, ktory w kółko przerzucaja piasek z miejsca na miejsca.. Przegracie te wybory woke Pisiorow niz was jestescie anty polska partia wspoeracie zachodni liberalizm UE bo was ojciec dostal stolek, za wazzych rzadow sprzedaliacie Ostrolecki Pks, zamiast go odkupić, idzcie lepiej do domu my nie powiemy nikomu idzccie do domu my nue powiemy nikomu!!!

Jerzy Brojek @ 08:58, 15.09.2018

IP: 178.235...54

do OPS IP 37.7...127 pozdrawiam, ale nie podzielam Pańskiego optymizmu. Zakończenie remontu starego mostu niczego nie poprawi. Po prostu powróci
intensywny ruch ciężkich pojazdów (TIR-ów), które obecnie częściowo omijają
Ostrołękę. Przy ciągu ulic stanowiącym OBECNY miejski odcinek D.K. 61 znajdują się budynki mieszkalne, a co najważniejsze LICZNE S Z K O Ł Y. Jeżeli ktoś uważa
że spaliny i hałas nie pogarszają zdrowia - to ubolewam. Ciąg ulic stanowiących
tak zwaną "obwodnicę" nie jest tak gęsto zabudowany, a jeżeli miejscami tak - to
w odległości pozwalającej na POSADZENIE PIĘTROWYCH EKRANÓW ZIELENI.
Z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 15 września 2018 roku

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:13, 15.09.2018

IP: 78.152...14

Do "Polski patriota" - idi(o)ta - kiedy niby, przed rządami Kota, PO obiecywała 3 most, może za rządów Czartoryskiego?
Wykonawcy, w zawieranych umowach, te terminy zaakceprowali, a następnie ich nie dotrzymali, a więc czyja to wina?
Tego, że wolisz PiSiorów nie musiałeś PiSać, bo to widać aż nadto, z wyPiSywanych przez Ciebie bredni.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:27, 15.09.2018

IP: 78.152...14

Dzisiaj, żadna obwodnica Ostrołęki, nie jest nikomu, do niczego potrzebna - po oddaniu do użytku Via Batliki, przez Ostrołękę, nie przejedzie nikt, kto nie będzie musiał, pozostaniemy na całkowitym uboczu - dzisiejsze rozmowy o obwodnicy, są opowiadaniem "Bajek z mchu i paproci" - na chwilę obecną, Ostrołęce, potrzebny jest trzeci most, który połączy istniejącą obwodnicę z ul. Warszawską.

O obwodnicy, trzeba było rozmawiać w roku, kiedy nie został jeszcze przesądzony przebieg Via Baltiki - po prezydenturze Ryszarda Załuski, pozostała obwodnica i plany jej doprowadzenia, poprzez most, do ul. Warszawskiej - wówczas trzeba było "kuć żelazo, póki gorące", a nie straszyć Ryszarda Załuskę sądami, prowadząc brudną kampanię wyborczą - wówczas u PiSiorów, zabrakło jednej rozsądnej osoby, która by powiedziała "panowie, atak na Załuskę, to samobój, bo jeśli wygramy, to w jaki sposób wytłumaczymy "ciemnemu ludowi", że z jednej strony go atakujemy, a z drugiej kontynuujemy jego projekt?

Chociaż patrząc z drugiej strony, gdyby nie ten bezpardonowy atak, to wyborów by nie wygrali - kto na tym stracił?

Jerzy Brojek @ 14:15, 15.09.2018

IP: 178.235...101

Do Jan Kowalski z Ostrołęki - pozdrawiam i dziękuję za ostatni komentarz,
z poważaniem Jerzy Brojek z Ostrołęki dnia 15 września 2018 roku