niedziela, 16 czerwca 2019 r., imieniny Aliny, Justyny, Benona

Aktualności

O komunikacji PKS i opóźnieniach w inwestycjach na sesji rady miasta (wideo)

Szybko zakończyła się nadzwyczajna sesja rady miasta, zwołana w celu zatwierdzenia uchwały w sprawie utworzenia w mieście odrębnych obwodów głosowania. Radni, korzystając z okazji, zadali prezydentowi pytania odnośnie dworca PKS oraz inwestycji drogowych w Ostrołęce.

Klub radnych Platformy Obywatelskiej złożył do prezydenta miasta zapytania dotyczące następujących zagadnieniach:

Reklama 1. Zwracam się z prośbą o przedstawienie informacji o stanie bezpieczeństwa komunikacyjnego mieszkańców miasta Ostrołęki, ze szczególnym uwzględnieniem opisu faktycznego stanu technicznego budynku dworca autobusowego.
2. Proszę o przedstawienie stanu wykonania inwestycji miejskich zaplanowanych na 2018 r. Proszę również o podanie terminów zakończenia inwestycji przewidzianych w pierwotnie zawartych umowach oraz deklarowane przez wykonawców terminy ich odbioru. Proszę, aby odpowiedzi na powyższe pytania zostały udzielone na najbliższej nadzwyczajnej sesji rady miasta.

Reklama Prezydent Kotowski udzielił odpowiedzi, uprzedzając, że ze względu na czas, odpowiedź może nie być pełna i o udzielenie odpowiedzi warto zwrócić się w formie interpelacji.

- Przypomnę, że miasto jako samorząd odpowiada za prowadzenie publicznego transportu na terenie miasta i mogę powiedzieć, że zapewniamy bezpieczeństwo komunikacyjne dzięki spółce MZK, niebawem zakupimy dziesięć nowych autobusów. Obsługujemy gminy Rzekuń, Olszewo-Borki i Lelis. Przypominam, że w 2009 roku zabiegaliśmy o przejęcie PKS Ostrołęka, ale ówczesny minister obiecywał, że ma świetnych inwestorów, chodziło zapewne o Mobilis, który rozwinie PKS Ostrołęka i jak to się stało w praktyce myślę, że każdy zauważył. Miasto nie odpowiada za połączenia na terenie powiatu, ale podjęliśmy działania, aby nie było pustek. Pierwszy najemca zrezygnował z dzierżawy, teraz firma lokalna podjęła się tych zadań. To jednak jest ponad nasze obowiązki. Jeśli chodzi o stan techniczny dworca, nie mam szczegółowych informacji, ale nie jest to pytanie dobrze adresowane - mówił prezydent Kotowski.

Reklama Włodarz podjął się też odpowiedzi na temat inwestycji drogowych w mieście zaplanowanych na 2018 rok.

- Na budowach występują czasami okoliczności nieprzewidziane np. pogodowe, klęski żywiołowe, konieczne prace dodatkowe i wykonawca zwraca się z prośbą do inwestora o zmianę terminu zakończenia robót. Zbiera się wówczas komisja wraz z inspektorami nadzoru i oceniamy, czy propozycja wykonawcy ma uzasadnienie - jeśli tak, terminy są przesuwane, jeśli nie, to zostaje tylko naliczanie kar. Wykonawca może się nie zgodzić z naszą oceną i wystąpić do sądu, który rozstrzyga. W tej chwili kilka wniosków o przesunięcie terminów wpłynęło i nasi specjaliści rozpoznają, czy argumenty wykonawcy są uzasadnione. Terminy niektórych inwestycji zostały już przekroczone - mówił prezydent.

Nadzwyczajna sesja rady miasta odbyła się w czwartek 13 września br.

Relację z przebiegu obrad można zobaczyć na facebookowym profilu Macieja Kleczkowskiego.

Wyświetleń: 2470 komentarze: 20 Wrzuć na Facebooka 14.09.2018, 13:21r. Drukuj
Powrót


Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:34, 14.09.2018

IP: 78.152...14

Prezydent miasta, nie zna ustawowych obowiązków, nałożonych przez ustawodawcę na władze miasta - to jest dopiero kuriozum - facet, który od 12 lat sprawuje swój urząd, nie wie, jakie obowiązki nakłada na władze miasta istniejące prawo w dodatku, chce kandydować na następną kadencję - to, co - naumie się?

Quest @ 14:39, 14.09.2018

IP: 37.47...91

A co Kowalski, wygooglowales sobie że taki bystry w przepisach prawa i ustawach jesteś? Ciekawe jakby na odpytki cię wziął bez Pana gugla 😁

do Quest @ 15:21, 14.09.2018

IP: 2a01:110f...8fad

Przy Kowalskim jesteś mały niedouczony PIKUŚ tak samo jak Kotowski, nie nadawał się na księdza ale gorliwie wykonuje polecenia kurii.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:21, 14.09.2018

IP: 78.152...14

A, wygooglowalem sobie, tak samo, jak mógł sobie wygooglować, zamiast opowiadać głupoty, imć Kotowski, a jeśli sam tego nie potrafi, to powinien zlecić googlowanie działowi prawnego ratusza - trzeba umieć korzystać z dostępnej wiedzy.

Seba @ 16:23, 14.09.2018

IP: 89.65...225

a jaki kataklizm tym razem???Z pośpiechu, bo wybory za pasem????I zatorek się zrobił?

Wybory @ 16:29, 14.09.2018

IP: 176.109...41

Precz z Kotowskim

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:37, 14.09.2018

IP: 78.152...14

Cyt.:
"niebawem zakupimy dziesięć nowych autobusów"

Ogłaszając, szósty przetarg, bo do poprzednich nikt nie stanął.

Cyt.:
"Na budowach występują czasami okoliczności nieprzewidziane np. pogodowe, klęski żywiołowe, konieczne prace dodatkowe..."

Trzęsienia ziemi, tornada, erupcje wulkanów, gradobicia, koklusz, przemarsze wojsk..., tylko dlaczego nic z tych rzeczy, nie stało się w Ostrołęce - mało tego, praktycznie nie było zimy.


Radni, dlaczego pozwalacie się zbyć tą mową trawą, przecież to świadczy również o Was - nie wystarczy zadać pytanie, trzeba jeszcze wyegzekwować odpowiedź - odpowiedź, a nie lanie wody.

oka @ 18:02, 14.09.2018

IP: 185.166...90

Drodzy Wyborcy firma Ostrada powinna skończyć już remontować ul.Witosa, Dobrzańskiego, Ostrowską, Turskiego jestem ciekaw jaką podstawę napiszą teraźniejsi włodarze miasta o przedłużenie terminu dla wykonawcy w/w robót drogowych.
Oczywiście nie zapomnijmy o ul. Blachnickiego gdzie Ostrada nie weszła na teren budowy w uzgodnionym terminie.
Tak dla ciekawości napiszę że np. ul. Ostrowska jest już 14 dni po terminie końca nie widać, roboty rozliczane na koniec oczywiście jest ryczałtowa zapłata w kocie ok 20 mln zł czyli patrząc na umowę ze SIWZ ostrada na dzień dzisiejszy jest 7 % w plecy od kwoty zamówienia. Tylko na jednej robocie.

oka @ 18:10, 14.09.2018

IP: 185.166...90

"pogodowe, klęski żywiołowe" od kwietnia do dnia dzisiejszego pogoda wręcz idealna

Wszystkie wnioski przedłużenie terminu powinny być oddalone.

Kkkk @ 18:38, 14.09.2018

IP: 2a00:f41...da01

Czas na zmiany

Kkkk @ 18:39, 14.09.2018

IP: 2a00:f41...da01

Czas na zmiany

oka @ 20:21, 14.09.2018

IP: 185.166...90

Ludzie muszą iść na wybory pokazać co myślą

brexit @ 11:11, 15.09.2018

IP: 82.28...1

Miasto odpowiada za publiczny transport na terenie miasta.
To powinno być zrozumiałe, mało tego, że dla idiotów, to nawet dla Końwalskiego.
I miasto wywiązuje się z tego obowiązku-MZK.

Natomiast problemem są inwestycje drogowe.Nie wiem czy istnieją jakieś przepisy obligujące zamawiającego do sprawdzenia, czy wykonawca posiada niezbędne zasoby, aby inwestycje wykonać w terminie.
Nie wiem jakie były warunki pogodowe, ale znajomi mieszkający w Ostrołęce nie wspominali nic o ekstremalnych.Więc wygląda na to ,ze czynniki niezależne od wykonawcy, przynajmniej pogodowe, utrudniające wykonanie inwestycji w terminie, nie wystąpiły.

Podczas mojego pobytu w Ostrołęce przespacerowałem się wzdłuż ulicy Witosa i nie widziałem na budowie żywego ducha, a przeszedłem tak z połowę długości.
Był środek dnia roboczego, słoneczna pogoda.Ewidentnie ratusz stracił panowanie nad kierownicą.
Opieram się tylko na materiałach z mediów-nie mam czasu na weryfikację.
Jeżeli cytat z wypowiedzi prezydenta Kotowskiego jest wierny, to znaczy , że termin oddania części inwestycji już minął.
I te inwestycje , które miały zapewne zwiększyć szanse na reelekcję obecnego włodarza, tylko go dodatkowo pogrążą.

Najlepiej dla mieszkańców byłoby, aby wybory wygrał kandydat z partii bądź koalicji, która wygra przyszłoroczne wybory parlamentarne.Bo tylko wtedy będą realne szanse na inwestycje z budżetu centralnego.
Z tego punktu widzenia najlepsza kandydatura to obecnie urzędujący prezydent Janusz Kotowski.
Bo niestety zagrożenie ,że PiS przyszłoroczne wybory wygra jest realne.To byłby najgorszy dla Polski wariant.PiS tak samo jak PO ,PSL ,SLD powinny znaleźć się na śmietniku historii.

Szkoda, że nie kandyduje starosta Kubeł.Wydaje się być politykiem doświadczonym i zręcznym. I byłby do zaakceptowania dla każdej koalicji możliwej do wyobrażenia zarówno w Warszawie jak i w województwie.Nie byłoby więc powodów na żadnym szczeblu do blokowania rozwoju regionu, jak to bywało w przeszłości.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:01, 15.09.2018

IP: 78.152...14

brexit, PiSowska łachudro, kłamco, oszczerco i oszuście - to, ani Ty, ani Kotowski o tym nie decydują, ale obowiązujące w Polsce prawo, a więc, zanim naPiSzesz kolejną brednię, zapoznaj się z tym prawem.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:06, 15.09.2018

IP: 78.152...14

Cyt. :
"jak to bywało w przeszłości."

brexit, PiSowska łachudro, kłamco, oszczerco i oszuście, a jak bywało?

PiSzesz, PiSowski pachołku, o dofinansowaniu wyjazdu na antyrządową manifestację?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:34, 15.09.2018

IP: 78.152...14

Cyt. :
"Wydaje się być politykiem doświadczonym i zręcznym."
brexit, PiSowska łachudro, kłamco, oszczerco i oszuście, w tym właśnie "szkopuł", że Kubeł nie jest politykiem, tylko dobrym gospodarzem, który rozumie, na czym polega rządzenie - jak wyglądają rządy polityka, widzimy w Ostrołęce.

brexit @ 18:22, 15.09.2018

IP: 82.28...1

Napiszcie lepiej, o tym stoisku z kandydatem na prezydenta Łukaszem Kulikiem w mieście.I jak radny Kleczkowski zasuwa w gajerku i rozdaje słodycze.
Mógłby zamiast cukierków rozdawać kiełbasę.
Konkurencja już napisała.A jak portal m-o będzie z tradycyjnym opóźnieniem publikował, skompilowane na bazie pracy innych teksty to nie zdąży przed wyborami.
Żeby Wam ułatwić zadanie i trochę zmobilizować, to wkleję fragment :

"U boku Kulika stoi też Maciej Kleczkowski, radny Platformy Obywatelskiej , który nieoczekiwanie nie startuje z ramienia macierzystej partii. Tym bardziej to dziwi, że szef ostrołęckich struktur PO Mariusz Popielarz przyznał ostatnio, że Kleczkowski wciąż jest członkiem partii. W przeszłości radny Kleczkowski znalazł się na na liście hańby "Pulsu Biznesu", jako szwagier ówczesnego posła Andrzeja Kani. Wymieniono tam nominatów Platformy, którzy w szybki sposób robili karierę na sowicie opłacanych posadach. Mijają lata, a Kleczkowski wciąż jest wicedyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce. W 2017 roku zarobił tam ponad 127 tysięcy złotych.

Radny Kleczkowski nie chciał pozować do zdjęć. Choć jedno mu trzeba oddać - był bardzo zajęty, gdyż częstował przechodzących ostrołęczan słodkościami."

Rebeliant Remek @ 07:39, 16.09.2018

IP: 188.146...72

I czym się tak podniecasz? Byle/Jaki kandydat na prezydenta Warszawy/ PiS ogłosił, że jego zastępcą będzie Guział/niedawne SLD.

radny @ 00:42, 17.09.2018

IP: 94.254...59

"Radni, dlaczego pozwalacie się zbyć tą mową trawą, przecież to świadczy również o Was - nie wystarczy zadać pytanie, trzeba jeszcze wyegzekwować odpowiedź - odpowiedź, a nie lanie wody."
To oczywiste, że prezydent leje wodę, gada co chce, nie odpowiada na pytanie (co świadczy o tym, że dworzec stanowi zagrożenie a roboty maja ogromne opóźnienia!) ale niestety procedura obrad sesji nie pozwala zadać dodatkowych pytań ani dyskutować na temat zapytania!

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:37, 17.09.2018

IP: 78.152...14

Radny, jeżeli porządek obrad przewiduje zadanie pytania i udzielenie odpowiedzi na nie, to taka odpowiedź powinna paść - jeśli nie pada, to znaczy, że porządek obrad nie jest realizowany - równie dobrze, Kotowski, na każde zadane pytanie, mógłby odpowiadać, żeby przywołać zabawę sprzed lat, "pomidor".

Radni, w sposób stanowczy, powinni domagać się odpowiedzi na zadane przez siebie pytania - radny, to nie jest Pan X, czy Pan Y - to jest przedstawiciel mieszkańców, a więc zadaje pytanie w umieniu mieszkańców i powinien na nie otrzymać wyczerpującą odpowiedź.