środa, 24 kwietnia 2024 r., imieniny Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Drugi dzień "InQbatora" (zdjęcia, wideo)

Drugi dzień festiwalu teatralnego przeniósł widzów w świat baśni Hansa Christiana Andersena, to także podróż w świat kosmicznych konstelacji, relacji międzyludzkich, życiowych wyborów, upływającego czasu, miłości i codzienności, która niesie nam wiele niespodzianek.

Drugi dzień festiwalowy rozpoczęto od powtórki pokazu dla najmłodszych widzów, a zakończono późnym wieczorem interesującym spektaklem nawiązującym do opowieści o pierwszych ludziach.

Reklama"Czarny Łabędź" w wykonaniu Teatru Scena to spektakl inspirowany bajką o Brzydkim Kaczątku Hansa Christiana Andersena. Barwna oprawa plastyczna, piękna scenografia i bogata warstwa akustyczna i muzyczna stworzyły przestrzeń ciekawą dla dzieci i ich opiekunów. Spektakl nie tylko bawił, ale też zapewnił wiele estetycznych wrażeń. Poruszono w nim m.in. problem braku tolerancji dla odmienności, innego wyglądu, innego zachowania, niż to ogólnie przyjęte i akceptowane w określonym środowisku.

Po przedstawieniu dla dzieci, przyszedł czas na spektakle dla dorosłych. O godz. 19.00, na scenie kameralnej Ostrołęckiego Centrum Kultury wystawiono "Konstelacje" Fundacji Artystycznej Perform. Spektakl skupił się na opowieści o nieuniknionych zdarzeniach i złożonych relacjach międzyludzkich w kontekście upływającego czasu. Twórcy starali się odpowiedzieć na pytania, co determinuje nasze wybory życiowe? Co jest początkiem, a co końcem cyklu miłości? Czy miłość jest zjawiskiem ponadczasowym i pozawymiarowym, a także jakie są cechy miłości wiecznej? Jednak dla każdego z uczestników i widzów spektaklu odpowiedzi mogły być zupełnie inne.

ReklamaW dalszej kolejności publiczność miała okazję obejrzeć "Wieczór profesorski" w wykonaniu Aleksandry Biliińskiej, Anny Haracz i Andrzeja Morawca, wystawiony na głównej scenie OCK. Pierwszy spektakl pt. "Fun AB®-ja" skupia się na potrzebie wpasowania się we wzorce, które często są sprzeczne same ze sobą. Drugi obraz pt. "Nie bójmy się" to przedstawienie z perspektywy mijającego czasu, gdy patrzymy na swoje wybory, błędy, sukcesy i porażki. Nadajemy im różne znaczenia, przyklejamy im odmienne etykiety. Uwikłani w codzienne relacje wiemy, że dzień dzisiejszy to suma naszych lęków i aktów walki z nimi. Ten spektakl to opowieść o jakże niemodnym dziś temacie dojrzałości, miłości, banalnościach dnia codziennego i niespiesznego starzenia się.

ReklamaO godzinie 21.30 na parkingu przed Ostrołęckim Centrum Kultury wystawiono spektakl "Adam et Eva. In vivo" w wykonaniu Warszawskiego Centrum Pantomimy - Street. Aktorzy podjęli próbę zmierzenia się z wyobrażeniami na temat pierwszych ludzi na ziemi, wyborów przed którymi być może musieli stanąć i możliwych konsekwencji ich działań. To wspólna podróż po obszarach przypowieści sprzed tysięcy lat, zaskakująco dziś aktualnych, ukazanych przez pryzmat człowieka współczesnego. Teatr bezsłownego obrazu, wykorzystał bogactwo swych środków, stanowiąc niewyczerpane źródło różnorodności narracyjnych. Te natomiast w zależności od wrażliwości i wyobraźni widza, układają się w indywidualną całość, tworząc ostateczną treść spektaklu. W tym wszystkim dystans i humor, bo czy można inaczej jeśli zdamy sobie sprawę, że po tak wielu latach od naszego początku, wobec pojęcia miłości nadal stajemy zdumieni i bezradni?

W przerwie pomiędzy spektaklami, uczestnicy "InQbatora" mogli wziąć udział w wernisażu pokonkursowej wystawy fotograficznej, na której zaprezentowano najciekawsze zdjęcia wykonane podczas ubiegłorocznej, ósmej edycji festiwalu. W holu OCK zaprezentowano wystawę, na której obejrzeliśmy zeszłoroczny festiwal uchwycony w kadrach.

Przed miłośnikami teatru kolejna porcja rozrywki. Już wieczorem finał warsztatów i spektakle. Szczegóły w programie festiwalu teatralnego "InQbator".

Zobacz zdjęcia:
- Spektakl "Adam et Eva. In vivo"
- Spektakl "Wieczór profesorski"
- Spektakl "Konstelacje"
- Wernisaż wystawy "InQbator 2017"





Wyświetleń: 1472 komentarze: -
08:40, 15.09.2018r. Drukuj