Quantcast

wtorek, 28 czerwca 2022 r., imieniny Ireneusza, Leona, Benigny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

W kinie Jantar "Kleru" nie będzie. Producent przewiduje specjalny seans dla ostrołęczan!

Możliwe, że mieszkańcy miasta i regionu obejrzą "Kler" w Ostrołęce, ale nie w kinie "Jantar". - Producent filmu przewiduje specjalny seans dla ostrołęczan - poinformował na Twitterze Zbigniew Hołdys. Na razie nie wiadomo jednak, gdzie i kiedy odbędzie się emisja.

Reklama Dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury, Bogdan Piątkowski, potwierdził nasze przypuszczenia, że kino Jantar nie planuje emisji "Kleru". W rozmowie z katolickim radiem Nadzieja powiedział: "Póki co podjęliśmy decyzję, że filmu "Kler" w Ostrołęce nie będzie."

Brak produkcji Wojciecha Smarzowskiego w repertuarze ostrołęckiego Jantaru odbił się szerokim echem w całej Polsce. Sprawę w ostrych słowach skomentował Zbigniew Hołdys i przypomniał prezydentowi Kotowskiemu, że odbieranie mieszkańcom dostępu do kultury, to powtarzanie tego, co robili zbrodniczo komuniści. Mało tego, wziął sprawę w swoje ręce i poruszył temat wśród grona twórców filmu.

- Jestem po rozmowie z producentami filmu "Kler" i jest decyzja: zorganizują pokaz filmu w tym mieście dla tych, którym kino "Jantar" zarządzane przez tamtejszego prezydenta odmówiło projekcji. Więc luz - napisał na Twitterze Zbigniew Hołdys.

Reklama Podczas, gdy Hołdys tratuje sytuację poważnie, Szymon Majewski na Facebooku sypie żartami w sprawie braku emisji "Kleru" w Ostrołęce.

- Z ostatniej chwili: W Ostrołęce złapano mężczyznę z Warszawy który za piwo opowiadał mieszkańcom "Kler" - żartuje Majewski.

Na razie nie znamy szczegółów o specjalnym seansie w Ostrołęce. Emisja mogłaby się odbyć np. w auli Wyższej Szkoły Administracji Publicznej czy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce. W tej sprawie będziemy kontaktować się z producentem.

Tymczasem w czwartek do ostrołęckiego ratusza przyjechali reporterzy TVN24 oraz redakcji Fakt.pl. Przed kamerą pytali prezydenta Janusza Kotowskiego i dyrektora OCK Bogdana Piątkowskiego o powody braku emisji "Kleru" w Ostrołęce. Materiał TVN24 zostanie wyemitowany dzisiaj o godz. 21.15 w magazynie "Polska i Świat".

Wyświetleń: 22699 komentarze: -
27.09.2018, 12:40r. Drukuj


Powrót