poniedziałek, 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Aktualności

Październik w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ciekawe propozycje kulturalne i rozrywkowe przygotowało Ostrołęckie Centrum Kultury w październiku. Zaplanowano między innymi spektakle, wystawy, koncert. Ponadto odbędzie się Ostrołęcki Festiwal Fotografii 2018. Szczegółowy program przedstawiamy poniżej.

1 października (poniedziałek)
Inauguracja roku akademickiego
Uroczysta inauguracja kolejnego roku pracy Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz koncert Andrzeja Rybińskiego.
- godzina 12.00, sala widowiskowa OCK.

5-31 października
Ostrołęcki Festiwal Fotografii
Festiwal jest kontynuacją corocznej imprezy, która na dobre wpisała się w kalendarz kulturalny miasta. Tegoroczna edycja jest poświęcona szlachetnym technikom fotograficznym.

Reklama 14 października (niedziela)
"Porwanie Baltazara Gąbki"
Spektakl dla dzieci powstały na podstawie opowiadań Stanisława Pagaczewskiego. Ta oryginalna historia z humorem wykorzystuje tradycyjne motywy, takie jak książę Krak czy Smok Wawelski.
Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Taracińska-Badura, obsada: Paweł Pabisiak, Marcin Zarzeczny, Filip Kosior, Bartosz Głogowski, Anna Kózka.
- godzina 12.00, sala widowiskowa OCK, bilet 7 zł (dziecko) i 15 zł (dorosły), sprzedaż biletów w kasie Kina Jantar od godziny 15.00.

19 października (piątek)
"Zacznij od Bacha"
Artystki Studia Piosenki przypomną utwory Zbigniewa Wodeckiego - wszechstronnego muzyka, wirtuoza, kompozytora, aranżera, wybitnego wokalisty obdarzonego mocnym głosem o szlachetnym brzmieniu i czystej barwie, którego wszystkie piosenki stawały się przebojami. Wystąpią: Martyna Dulewicz, Gabriela Laska, Wiktoria Dobrowolska, Weronika Popiołek, Katarzyna Staśkiewicz. Akompaniament: Tadeusz Kowalewski - pianino i Katarzyna Staśkiewicz - skrzypce.
- godzina 19.00, klub "Oczko", wstęp wolny.

Reklama 20 października (sobota)
Recital Urszuli
Urszula - wokalistka rockowa, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej.
- godzina 17.00, sala widowiskowa OCK, bilet 30 zł.

24 października (środa)
"Wincenty Witos - współtwórca Niepodległej"
Spektakl powstał w związku z obchodzonym 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego celem jest uczczenie pamięci Wincentego Witosa, wielkiego przywódcy polskiego ludu i męża stanu, zaliczanego do grona współtwórców niepodległej Polski. Wydarzenie powstało na podstawie biografii oraz pamiętników tego wybitnego polityka i działacza ludowego.
- godzina 10.30, sala widowiskowa OCK, wstęp wolny. Bilety wstępu można uzyskać w kasie kina od 10 października.

24 października (środa)
Każdy taniec ma swoją historię
Koncert z cyklu spotkania z muzyką. Nie będzie on tylko taneczną zabawą, ale również okazją do poznania kultury ludowej naszych wschodnich sąsiadów. Każdy z przedstawionych tańców ma swoją własną historię, w której zapisane są dawne obyczaje i ludzkie losy. Podczas koncertu wystąpią tancerze Baletu Dworskiego Cracovia Danza, grać będzie klarnet i akordeon.
- godzina 13.15, sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł.

Reklama 25 października (czwartek)
Piąty Dzień Planszówek
Już po raz piąty Ostrołęckie Centrum Kultury zaprasza do wspólnej zabawy przy popularnych grach.
- godzina 17.30, Kultownia, wstęp wolny.

W związku z tym, iż 25 października obchodzony jest Dzień Kundelka organizatorzy proszą o przyniesienie starych koców czy kołder lub karmy dla zwierząt w celu przekazania tych rzeczy do schroniska dla zwierząt (zbiórka trwa przez cały październik).

28 października (niedziela)
Koncert poetycki "Komu ja gram - Zbigniew Herbert"
28 lipca 2018 r. minęło 20 lat od śmierci Zbigniewa Herberta, jednego z najwybitniejszych polskich poetów XX wieku. Z tej okazji postanowiono uczcić jego poetycką twórczość ustanawiając rok 2018 Rokiem Herberta. Jako twórca Zbigniew Herbert zawsze stał po stronie zasad: w sztuce - kanonu piękna, hierarchii i rzemiosła, w życiu - kodeksów etycznych, jasno rozróżniających pojęcia dobra i zła. Był uosobieniem wierności - samemu sobie i słowu.
- godzina 16.00, OCK, wstęp wolny.

Wyświetleń: 3222 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 30.09.2018, 09:04r. Drukuj
Powrót