poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Reklama   |   Kontakt
Ubezpieczenia

Aktualności

Skrzynka skarg: budowa chodnika i parkingu w Dąbrówce

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Właśnie rozpoczęła się w Dąbrówce realizacja wspólnej inwestycji powiatu ostrołęckiego i gminy Lelis - budowa chodnika i parkingu, przy drodze powiatowej na trasie Ostrołęka-Nowogród.

Jest to droga intensywnie eksploatowana, zwłaszcza przez ciężarówki. Okazuje się, że parking budowany jest nie na placu gminnym, usytuowanym między drogą a ogrodzeniem kościoła, gdzie dotychczas parkowano na trawie, lecz teraz parkować będzie trzeba bezpośrednio przy tej drodze, prostopadle do niej.

Reklama Chodnik zaś zaplanowano nie przy drodze, lecz głęboko, przez środek placu. Przez taki projekt, teraz zmieści się nie więcej jak ze 25 samochodów, zaś plac stanie się bezużyteczny. Aż się prosiło zrobić wjazd, parking z dwustronnym ustawieniem samochodów, następnie wyjazd. Zmieściłoby się ze cztery razy więcej samochodów i byłoby bezpieczniej. No i zgodnie z rozsądkiem.

Inna sprawa, to po której stronie drogi usytuowano ten chodnik. Przecież ta część Dąbrówki, która będzie z niego korzystać znajduje się po przeciwnej stronie drogi. Teraz podążając na zakupy czy do szkoły, trzeba będzie dwa razy pokonywać ruchliwą trasę.

Stąd apel: Przerwijcie tę inwestycję, przeprojektujcie i zróbcie jak należy albo zostawcie jak jest. Wydawanie pieniędzy jedynie po to, żeby utrudniać życie ludziom, jest nieodpowiedzialne.

Reklama Wydano już w Dąbrówce prawie 300 tys. zł na niepotrzebny dach nad garażem dla strażaków, 50 tys. zł na remont budynku po tzw mleczarni, teraz zaś dostajemy następny kwiatek do wiejskiego ogródka, który będzie trochę robił pozytywnego wrażenia wizualnego, lecz dużo smrodził, utrudniając życie mieszkańcom. Czy wszystkie decyzje odnośnie inwestycji w naszej gminie muszą być tajne, pozbawione jakichkolwiek konsultacji społecznych? Czy cena ok. 260 tys. zł za 100 m chodnika i trochę parkingu to nie za wiele.

Odpowiada Grzegorz Bakuła, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Ostrołęce:
Powiat ostrołęcki rozpoczął wspólnie z gminą Lelis budowę parkingu oraz chodnika w msc. Dąbrówka. Jest to pierwszy etap realizacji projektu. Całość dokumentacji obejmuje również budowę utwardzonego pobocza po przeciwnej stronie drogi, tzn. od strony sklepu. Zdecydowano, że w roku 2018 zostanie wykonana część całego projektu, która dotyczy robót branży brukarskiej. Dlaczego? Dlatego, że utwardzone pobocze zaprojektowane po przeciwnej stronie drogi jest zaprojektowane jako bitumiczne. Niestety, w bieżącym roku na tak małe ilości robót bitumicznych prawdopodobnie nie byłoby oferty.

Reklama Na parkingu zaprojektowano 43, a nie 25 miejsc parkingowych. Budowa parkingu wg niniejszej dokumentacji nie wyklucza podjęcia dalszych działań i wybudowania dodatkowych miejsc parkingowych w ilości dużo większej niż teraz. Istniejący zjazd umożliwia takie rozwiązanie. Zjazd na ewentualne dodatkowe miejsca parkingowe jest tuż przed pierwszym miejscem parkingowym, a wyjazd może być od strony drogi gminnej.

Jeśli chodzi o cenę to niestety takie są w tym roku ceny na roboty drogowe. Niestety, prawdopodobnie w przyszłym roku będą jeszcze wyższe.

Wyświetleń: 2287 komentarze: 17
30.09.2018, 09:54r. Drukuj
Powrót


Autor zapytania @ 13:11, 30.09.2018

IP: 95.41...90

Na ostatnim zebraniu wiejskim w Dąbrówce, obecny Pan Wójt Prusik powiedział wyraźnie, że po drugiej stronie drogi nie brakuje jej pasa (jest za wąsko), by cokolwiek tam zrobić, teraz Pan Bakuła mówi, że dokumentacja obejmuje również tę drugą część drogi, gdzie ma być nawierzchnia bitumiczna, zatem tzw "ścieżka dla rowerów".

Decyzja o tej inwestycji powstała nagle, celem przygotowania Dąbrówki na Dożynki Diecezjalne. Tylko że przed dożynkami postawiono jedynie kilka palet kostki brukowej i to wszystko. Następne dożynki zapewne nie wcześniej jak za sto lat... . Po co więc ta inwestycja? Już i tak Dąbrówka tylko parkingami stoi.

Pan Wójt tłumaczył, ze projekt wykonał jakiś znany, wybitny projektant. Może on jest wielki, ale kierowcą na pewno nie jest. Parkowanie wprost z drogi głównej, prostopadle do niej, następnie cofanie by wyjechać, nie jest rozsądne. Ciężarówki u nas, najbardziej te z drzewem, nie zwykły zwalniać w terenie zabudowanym... . Przede wszystkim ten parking - już piąty! - Dąbrówce nie jest potrzebny. Usytuowany tuż przed sklepem, przyda się jedynie jako zatoka dla ciężarówek, które go szybko zniszczą.

Nie ma jakiegoś przemyślanego planu inwestycji w naszej wiosce, wszystko raczej pod publiczkę, obliczone na doraźne cele, korzystne dla władzy. Wójt pytany, na co zostało wydanie grubo ponad pół miliona złotych odpowiada, że teraz wieś jest piękniejsza. Rzeczy niepotrzebne, ale robiące wrażenie, są działaniami jedynie pod publiczkę. I tak, oprócz pięciu parkingów, mamy trzy szopki i dwa kibelki drewniane w centrum, które jakby chciały mówić, gdzie ma nas władza... .

Natomiast nie ma i nas gdzie zrobić nawet zebrania wiejskiego, jedynie w - pięknym z zewnątrz co prawda - garażu strażaków.

Wszystkie te poronione pomysły były nam narzucane tajnie. Dochodzą mnie słuchy, że planowana jest sprzedaż pewnych naszych dóbr wiejskich. Oczywiście, nasz sołtys i radny jak zwykle nic nie wiedzą... Proboszcza też nic nie interesują te podchody...

Pisał mieszkaniec Dąbrówki, nie biorący udziału w wyborach.

Roma @ 18:19, 30.09.2018

IP: 94.254...232

Robią- źle, nie robia- jeszcze gorzej. Wszyscy parafianie wiedzą że ludzie z Dąbrówki- czego by dla nich nie zrobili- ocenią to negatywnie. Więcej radości i empatii drodzy pesymiści 🌻🌷. " Pisał mieszkaniec Dąbrówki nie biorący udziału w wyborach" pfff... Na pewno😆

Autor zapytania @ 18:49, 30.09.2018

IP: 31.2...215

Oczep się od ludzi z Dąbrówki! Wszyscy Dąbrówiacy wiedzą, że do dożynek nie dołożyły się inne wsie, a tylko nasz fundusz sołecki poszedł na przygotowania. Pozostały nam te słynne szopki i dwa kibelki, by zamiejscowi mieli gdzie.... Wójt mówił, że teraz plac jest więcej wart. Ten pod sra,,,mi też ponoć na sprzedaż. Mając takiego sołtysa i radnego jakich ma, wójt może wszystko. Specjaliści od działań tajnych, krętacze i przekręciarze.

O jakiej ty empatii mówisz Romo? Do kogo?

Nika @ 19:59, 30.09.2018

IP: 31.2...253

Przepraszam bardzo, mieszkam w Nasiadkach i u nas sołtys "zbierał " w kopertę na dożynki po 30zł od rodziny, więc nie tylko z Dąbrówki pieniądze były przekazane na te uroczystości. Pozdrawiam.

Autor zapytania @ 20:22, 30.09.2018

IP: 46.76...62

Nika! Ale ja pisałem o funduszach sołeckich. Kiedyś jeden "Nasiadczak" chwalił mi się, jak to Nasiadki najwięcej dawały na Kościół (a ksiądz wymieniał na ogłoszeniach ile kto dał). Zażartowałem, że Nasiadki to największe wazeliniarze... A ten jak się obrazi!...

Roma @ 21:36, 30.09.2018

IP: 94.254...184

Mówię o zwykłej empatii do drugiego człowieka, ale jak czytam ile złości jest w Twoich komentarzach wobec wójta, soltysa, radnego... to stwierdzam że ten termin jest Ci obcy... Startuj na radnego lub sołtysa i skończ te przekręty... Tydzień po dożynkach ksiądz dziękował wszystkim parafianom za zaangażowanie w przygotowaniach a najbardziej Nasiadkom więc ich udział był chyba duży...

Autor zapytania @ 21:54, 30.09.2018

IP: 46.76...62

Roma! Uwagi o empatii skieruj do cyników: wójta, radnego i sołtysa Dąbrówki.... najpierw wyjaśniając im znaczenie słowa.

Autor zapytania @ 21:57, 30.09.2018

IP: 46.76...62

Roma! W Nasiadkach macie dobrego sołtysa, który Was reprezentuje, a nie służy ślepo wójtowi, jak nasz bezradny. Zresztą nawet wójt już go nie chce, więc pis przyjął odpada.

Roma @ 22:16, 30.09.2018

IP: 5.173...70

Nie wiem kto jest sołtysem w Nasiadkach i w Dąbrówce ale staram się nie patrzeć na ludzi źle... polityka to często jest temat który wywiera w ludziach różne emocje. Staram się być jak najdalej od tego tematu. Nie mam też na celu obrażać "autora zapytania" jeśli tak się stalo- przepraszam. Jutro poniedzialek- miłego tygodnia.

Autor zapytania @ 23:29, 30.09.2018

IP: 31.1...5

Roma! Wiesz co mówi ksiądz z Dąbrówki mówił a nie wiesz kto jest sołtysem w Nasiadkach i Dąbrówce? Dziwne...

Roma @ 23:49, 30.09.2018

IP: 94.254...98

Nie mam obowiązku znać wszystkich sołtysów w parafii Dąbrówka. Z powodu odleglosci nie jestem częstym gościem w tym kościele ale jak tylko mam okazje- jadę z ogromnym sentymentem 🙂

Marcin @ 07:41, 01.10.2018

IP: 31.0...7

Wójt jest bardzo elastyczny. Angina żeby się dopasować. Jeśli Bakula mówi że zaprojektowano to znaczy ze teren jest. Jeśli to prawda to znaczy ze wojt na spotkaniu nie mówił prawdy. Ludzie czas zmienic Wojta

Ja @ 09:57, 01.10.2018

IP: 5.173...211

Bo wam się w d....pach przelewa. Za dobrze mata

Ty! @ 11:24, 01.10.2018

IP: 46.76...237

Wójt prawdy nie umie mówić, łgać w żywe oczy to tak. Z zebrań wiejskich, na których miano decydować jedynie o funduszach wiejskich, zrobił sobie wabik by zegnać ludzi dla wysłuchania jego chwalenia się. Czy od niego zależy wielkość budżetu? Nie! Więc nikt mu nic nie zawdzięcza... poza tymi, którzy od niego otrzymują pensję lub zasiłek. Nawiasem mówiąc, nie wszystkim się to należy. Uważam też, że emeryci nie powinni otrzymywać pensji z budżetu państwa. Ostatnie tyczy nie tylko wójta, również redaktora Wieści Gminnych - zagorzałego komunisty. Itd.

zosia @ 12:39, 01.10.2018

IP: 95.49...79

"autor" TY wiesz co mówisz????? jest świetlica szkoła a czy zadałeś sobie trud zrobienia wywiadu ile osób przychodzi na zebranie??? Nie. wiec jestes żałosnym dupkiem który sam nie wie co chce.Tobie nic nie pasuje , może pokaż sie z dobrej strony i angażuj w życie społeczeństwa skoro tak Ci zależy na poprawie, sądzę że bardziej pomieszać przed wyborami.

Kochana Zosiu! @ 12:59, 01.10.2018

IP: 5.60...249

Dlaczegóż to mieszkańcy nie chcą przychodzić na zebrania? Czy to nie wina władzy wiejsko gminnej i tajności jej działań? Czy tylko do jednego zebrania rocznie potrzebne jest Dąbrówce jakieś lokum? Zapewne Miła Zosieńko jesteś z tej lepszej, wyższej, równiejszej kategorii mieszkańców Dąbrówki i stąd ten zły humorek. Stań się trochę otwarta na konstruktywną krytykę tego niższego gatunku, który ma duży potencjał, ale nie musi i nie chce nikomu czapkować ani nie ma aspiracji należenia do rządzącej braci - bo ma trochę honoru. Ty Milusia chyba nie wiesz co to zasady takie jak szczerość, prawdomówność. Proszę Cię o jedno Kochanieńka - błagam wręcz! - nie używaj takich brzydkich słów, bo to nie przystoi Damie, jaką zapewne jesteś... Cmooook!

Ja @ 14:57, 01.10.2018

IP: 5.173...211

Nie mam pojęcia o co tu chodzi ? Wszystko jest cacy piękny parking chodnik a kiedyś jak nie wkurzycie starosty i wójta może doczekać się remontu drogi i skrzyżowań. A dziś szacun dla inicjatywy. .... miłego dnia.