poniedziałek, 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Aktualności

Jak nie drzwiami to oknem. Kotowski pisze do rodziców o remoncie drogi przez... szkolny e-dziennik

"Ostrołęka Samorządowa", biuletyn wydawany za publiczne pieniądze, nie wystarcza już prezydentowi Kotowskiemu do chwalenia się inwestycjami i mówieniu o świetlanej przyszłości miasta. Ostatnio wykorzystał szkolny e-dziennik, na łamach którego pisał o... remoncie drogi.

Przed wyborami samorządowymi prezydent Kotowski, aby dotrzeć do mieszkańców z dobrą nowiną o miejskiej inwestycji, postanowił wykorzystać szkolny e-dziennik.

Reklama Rodzice dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9 oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 10 i Zespołu Szkół nr 5 otrzymali od prezydenta list na temat remontu dawnej ulicy Berlinga (obecnie Blachnickiego), który rozpoczęto w trakcie roku szkolnego i który mocno utrudnia rodzicom dojazd do placówki.

Prezydent miasta postanowił wytłumaczyć się z utrudnień, w związku z remontem arterii, gdyż - jak napisał - wie, że niektórzy rodzice wprost obwiniają go o trudności komunikacyjne. Stwierdził, że sam doświadcza tych niedogodności, bo podwozi swoje dzieci do placówek edukacyjnych. Jest jednak przekonany, że decyzja o rozpoczęciu budowy w tym roku była słuszna.

"Ostrołęka Samorządowa", miejski biuletyn wydawany za pieniądze podatników już nie wystarcza prezydentowi do mówienia o sukcesach i słusznych - jego zdaniem - decyzjach. Przed wyborami samorządowymi włodarz miasta sięga po różne środki, by tylko przyciągnąć uwagę wyborców. Szkolny e-dziennik stał się jednym z nich.

Sprawę w ostrych słowach skomentowali dla naszego portalu kandydaci na prezydenta Ostrołęki. Łukasz Kulik zaznaczył, że ta sytuacja nie jest pierwszą, gdy placówki edukacyjne są wykorzystywane do zdobywania głosów.

Reklama - Mimo iż prowadzenie kampanii w szkołach jest zabronione, to ta informacja nie jest dla mnie zaskoczeniem. To nie pierwszy raz, gdy szkoły są wykorzystywane do zdobywania głosów, jednak tym razem przekroczono granicę przyzwoitości. Zapewne wkrótce dowiemy się, że to nie prezydent o tym decyduje i o niczym nie wiedział, że dyrekcja szkoły była na urlopie, a za całą sprawę odpowiada osoba, która obsługuje LIBRUS-a. Cała sytuacja pokazuje dobitnie, jak bardzo upolityczniona jest ostrołęcka oświata i jak instrumentalnie traktuje się dzieci i ich rodziców, czuję jednak, że takie metody u nas na Kurpiach przyniosą odwrotny skutek - powiedział w rozmowie z nami Łukasz Kulik, lider komitetu Ostrołęka dla Wszystkich, kandydat na prezydenta miasta.

Jakub Frydryk stwierdził, że jest to agitacja wyborcza.

- Uważam, że jest to nietaktowne, dla mnie jest to agitacja wyborcza. Nie powinien w ten sposób się zwracać. Dla mnie są to przechwałki, ale przede wszystkim agitacja polityczna w szkołach, która nie powinna mieć miejsca, bo jest zakazana w kodeksie wyborczym - stwierdził Jakub Frydryk, kandydat na prezydenta miasta z ramienia komitetu Bezpartyjne Miasto Ostrołęka. - Podejrzewam, że tonący brzytwy się chwyta. Z tej obawy, że przychodzi nieuchronne odejście samorządu, to każde chwyty są już dla nich dozwolone - dodał.

Mariusz Popielarz twierdzi, że prezydent Kotowski uprawia tanią propagandę w najgorszym stylu.

- To co robi prezydent Kotowski, zarówno w listach rozdawanych uczniom, jak i w "Ostrołęce Samorządowej", piśmie wydawanym przez ratusz, to ordynarna kampania wyborcza za pieniądze naszych mieszkańców. Prezydent powinien wstydzić się tego. W mojej ocenie nie ma to nic wspólnego z Prawem i Sprawiedliwością, a partia, którą reprezentuje prezydent właśnie Prawo i Sprawiedliwość ma w nazwie. Niestety, to pokazuje że tylko w nazwie. Zarówno prezydent Kotowski, jak i jego środowisko z prawem i sprawiedliwością nie mają nic wspólnego. Prezydent powinien wstydzić się tej taniej propagandy, jaką uprawia w najgorszym stylu - powiedział Mariusz Popielarz, kandydat na prezydenta Ostrołęki z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

Reklama Bartłomiej Bodio, kandydat na włodarza Ostrołęki z ramienia PSL zaznaczył, że Janusz Kotowski zaczyna dostrzegać swoje błędy i za nie przepraszać.

- Prezydent chwali się, że dzięki staraniom parlamentarzystów z PiS uzyskał kwotę 1,6 mln zł i nie chce, aby ta kwota przepadła. Przyznaje też, że ostatnie dwa lata to okres skutecznego pozyskiwania środków z UE. Jednocześnie przyznaje, że wcześniej było dużo gorzej - powiedział Bartłomiej Bodio. - Nie jest dziwne, że pan Janusz Kotowski przeprasza akurat uczniów i rodziców szkoły nr 10. Jest to społeczność, która najbardziej odczuła nieudolność władz miasta. Dzieci w tej szkole uczą się do późnych godzin, w najgorszych warunkach i wieczorami. Co do samych inwestycji to planuje się je wcześniej i zabezpiecza ich skutki. Wszędzie na świecie się buduje, ale w Ostrołęce robi się to wyjątkowo bezmyślnie. Efekty wszyscy widzimy. Wpływ każdego remontu na ruch drogowy można przewidzieć i zapobiegać, minimalizować utrudnienia. Zarząd miasta miał wiele kadencji, dzisiaj mogą tylko przepraszać i prosić o wyrozumiałość. Mam wielką nadzieję, że ostrołęczanie mają swój rozum i nie dadzą się ponownie nabrać. Wystarczy już wyrozumiałości - dodał.

Poniżej cały treść listu prezydenta Kotowskiego zamieszczona w e-dzienniku.

Szanowni Państwo
Rodzice Przedszkolaków z PM nr 9,
Uczniów ze SP nr 10,
ZS nr 5

Ostatnie dwa lata to czas wyjątkowo skutecznego pozyskiwania przez Samorząd Ostrołęki potężnych zewnętrznych środków inwestycyjnych nie obciążających budżetu Miasta. Pochodzą one z dotacji rządowych oraz z UE. Wielkim wsparciem są dla nas działania parlamentarzystów A. Czartoryskiego i R. Mamątowa oraz dobre relacje prezydenta Ostrołęki z wieloma ministrami oraz z premierem Mateuszem Morawieckim.

Dzięki pozyskiwanym pieniądzom z zewnątrz udało się nam przygotować do przebudowy wiele ulic. Na kompletną przebudowę ulicy Ks. Fr. Blachnickiego pozyskaliśmy 1 637 468,00 zł ze środków rządowych. Są to pieniądze, które można wykorzystać wyłącznie w roku 2018. Pozostałą część na tę inwestycję zabezpieczyliśmy w budżecie Miasta.

Niestety, w pierwszym postępowaniu przetargowym na przebudowę ulicy nie wpłynęła żadna oferta wykonawcza. W kolejnym przetargu komisja wyłoniła wykonawcę, ale bez winy samorządu straciliśmy cenne miesiące i prezydent stanął przed dylematem, czy rozpoczynać budowę jeszcze w tym roku.

Szanowni Państwo!

Mimo że mam świadomość, iż inwestycja wiąże się ze sporymi utrudnieniami w ruchu zarówno dla Mieszkańców jak i dla Rodziców dowożących dzieci i młodzież do szkół i przedszkoli, zdecydowałem o podpisaniu umowy i rozpoczęciu budowy. Najistotniejszym argumentem było dla mnie to, że wsparcie finansowe na przebudowę ul. Ks. Fr. Blachnickiego nie mogło być „przełożone” na kolejne lata. Do nadzoru nad inwestycją skierowałem doświadczonych inspektorów. Budowa będzie prowadzona starannie i zgodnie ze wszystkimi wymogami. Z pewnością uda nam się wykorzystać w pełni środki zewnętrzne.

Reklama Jednakże wiem, jak trudno dojechać do szkoły i przedszkola zwłaszcza ok. godz. 8 00. Sam doświadczam trudności, bo podwożę moje dzieci. Wiem, że niektórzy Rodzice wprost obwiniają prezydenta Miasta o trudności komunikacyjne.

Jestem jednak przekonany, że decyzja o skorzystaniu z pomocy rządowej i rozpoczęciu budowy w tym roku była słuszna. Powtarzam, z potężnej dotacji Miasto mogło skorzystać tylko w tym roku. Przykro mi. że wielu spośród Państwa jeszcze mocniej niż wcześniej doświadcza komunikacyjnych niedogodności, serdecznie za to przepraszam. Wierzę jednak, że przebudowana ulica Ks. Fr. Blachnickiego, z odnowionymi sieciami, całkowicie wymienioną nawierzchnią, dobudowanymi miejscami parkingowymi, estetycznymi chodnikami już za kilka miesięcy ucieszy nas wszystkich, pozwoli zapomnieć o czasowych trudnościach i będzie przez lata służyć nam wszystkim.

Bardzo proszę Państwa o wyrozumiałość.

Prezydent Miasta
Janusz Kotowski

Wyświetleń: 8343 komentarze: 39 Wrzuć na Facebooka 05.10.2018, 14:17r. Drukuj
Powrót


O @ 14:22, 05.10.2018

IP: 213.238...202

Ten co to pisal tak sie podniecil nienawiscia do kotowskiego ze byk na byku w tekscie ... A i byle co przeciw kotowskiemu i juz poemat leci na portalu mo hehe

Free @ 14:25, 05.10.2018

IP: 178.235...207

Ta agitka na Librusie to tylko kolejny Pański strzał, tym razem w drugie swoje kolano. Dno i wodorosty

Anna @ 14:29, 05.10.2018

IP: 80.246...15

Ludzie nie dajmy rządzić Kotowskiemu i Czartoryskiemu przez kolejne cztery lata. To będzie śmierć dla tego miasta. Wszyscy muszą iść na wybory, bo jak mało nas pójdzie, to Ci co są poustawiani będą poustawiani do końca życia. Zmieńmy te miasto!!!

Wstyd @ 14:30, 05.10.2018

IP: 5.173...59

Pan Frydryk ma rację, tonący brzytwy się chwyta.

Dawid @ 14:33, 05.10.2018

IP: 185.210...120

Pierwszy komentarz to chyba pisał nasz pOseł, on ostatnio często używa słowa podniecił laughing laughing laughing Podniecił się klerem, podniecił się nienawiścią. Prostactwo.

do Anna @ 14:36, 05.10.2018

IP: 188.147...215

Zawiść , zawiść i jeszcze raz zawiść . Prosta kobito wracaj tam skad przyjechalas czyli na łąkę

oka @ 14:41, 05.10.2018

IP: 188.147...78

zje.bało go już doszczętnie.

Korki @ 14:42, 05.10.2018

IP: 2a02:c7d...fce6

Mogliby w końcu mcdonald wybudować w Polsce.

wyborca @ 14:42, 05.10.2018

IP: 188.147...215

Zreszta czemu nie ma sie chwalic ? Miasto sie zmienilo i zmienia caly czas . Tylko politycznie zindoktrynowany bezmozg tego nie widzi . Widza tylko utrudnienia w ruchu , ktore niedlugo sie skoncza a nowe drogi pozostana . O czym bedziecie wtedy pisac ? Ze Kleczkowski z kamerka je wyremontowal ? Czy Popielarz z ,,kolega " je zmodernizowali ? Frydryk ze swoimi kolegami ?
Wszystkie te ,,utrudnienia " sa dla WAS mieszkancy miasta , rdzenni , odecni i ci co na furmankach wala z kazdej strony do miasta .

Krzyś @ 14:44, 05.10.2018

IP: 79.189...129

Moim zdaniem to czystej wody sku-ństwo za pieniądze wszystkich mieszkańców.Tak małe i żałosne jak władza tego miasta oprócz dwóch radnych.

małpa @ 15:15, 05.10.2018

IP: 185.128...93

Zawiść laughing laughing laughing to nie zawiść, to wściekłość, że doszło do tego wszystkiego.

rikitiki @ 15:47, 05.10.2018

IP: 95.49...168

niepokojące jest, że prezydent pisze o sobie raz w 1 osobie ("zdecydowałem o podpisaniu umowy"), a raz w 3 ("prezydent stanął przed dylematem")... a może ratuszowi miszczowie pióra tak poklecili bez ładu i składu laughing

Do wyborca @ 16:09, 05.10.2018

IP: 185.195...21

Drogi pozostaną? Co Ty gadasz? Może i pozostaną, ale się nie będą nadawać albo trzeba je będzie ciągle remontować. Ostrołęka się zmieniła? Owszem, ale na gorsze. Cenzura w kinie, miasto świeci pustkami, wszyscy w durnej galerii, Narew nie zagospodarowana, a nam się buduje muzeum żołnierzy wyklętych, którego wcale nie chcemy! Most do bani. Ostrołęka to dziura! Moim zdaniem jest to miasto, które mogło by o wiele więcej osiągnąć. Przestańcie chwalić kiedy nie ma czego.

Marcin @ 16:17, 05.10.2018

IP: 31.0...70

A ja dziękuję za tą informację.
Bardzo dobrze że pozyskał pieniądze i buduje.
Przeciwnicy w wyborach chyba dostali s..r....cz ....ki. Miasto pozyskuje dotacje. Brawo Panie Prezydencie

Do wyborca @ 16:21, 05.10.2018

IP: 5.173...171

Co ty człowieku bierzesz??odstaw klej.

Ale syf @ 16:27, 05.10.2018

IP: 37.248...161

Jak większość prawych i sprawiedliwych nasz pseudo prezydent w du@ie ma prawo i ordynację wyborczą zabraniającą agitacji w szkołach.
A może jego mały mózg nie jest w stanie pojąć tak prostego zakazu w ordynacji i ktoś powinien mu to powolutku i dużymi literami wytłumaczyć.

Kitekot @ 16:47, 05.10.2018

IP: 170.61...1

Koty za ploty

Do małpy @ 16:59, 05.10.2018

IP: 176.109...101

Na drzewo!!!!

mieszkaniec @ 17:03, 05.10.2018

IP: 46.76...123

Przed wyborami politycy dostają małpiego rozumu, byle tylko dorwać się do ciepłych posadek.

Ja @ 17:51, 05.10.2018

IP: 95.49...207

Ja się pytam po co polityka w szkole???
Dlaczego w dzień nauczyciela dzieci pędzone będą do kościoła??? Co kurła jest??? No do wuja karmazynowego!!!

do do wyborca @ 17:53, 05.10.2018

IP: 188.147...35

Pisanie o sobie w liczbie mnogiej swiadczy o tobie ze jestes czescia jakiejs grupy , wiec popros kolegow i kolezanki zeby wzieli sie do roboty i pozamiatali ulice bo lisci naspadalo

mieszkaniec O-ki @ 18:23, 05.10.2018

IP: 2a01:110f...ef8e

PIS-dzieców pogonić do rydzyka, do Rozóg, do Usnika - tak żeby nigdy nie zaistnieli w naszym mieście.
Ludzie obudźcie się i idźcie do wyborów, nie dajcie się omamić moherom i im podobnym.

Abc @ 18:34, 05.10.2018

IP: 37.248...210

Ten człowiek jest niereformowalny! A pieniądze zaoszczędzone na darmowej reklamie do gruzińskiej torby!

carlo @ 18:51, 05.10.2018

IP: 80.55...250

Zagłosujmy mądrze raz na zawsze pogonić tą klikę Pisowską bo miasto się nie rozwija,nie ma inwestycji jesteśmy jako miasto Ostrołęka trzecie od konca tzn 44 miejsce na 47 miejsc w rankingu.Jedyna osobą którą widzimy na miejsce Pana Kotowskiego jest Łukasz Kulik który będzie mocno współpracował z mieszkańcami i dla nich służył

SKUTEK @ 19:14, 05.10.2018

IP: 178.42...184

Czy Pan Prezydent ma dostęp do wysyłania masowego wiadomości za pomocą elektronicznego dziennika w szkole? jeśli tak to kto i z jakiego powodu mu to udostępnił? jeśli nie ma a zrobił to ktoś w jego imieniu to oznacza, że jest to nadużycie stanowiska, naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych przetwarzanych w ramach elektronicznego dziennika. Czy rodzice wyrazili zgodę w ramach podpisanych oświadczeń o zgodę na przetwarzanie danych osobowych za pomocą urządzeń elektronicznych pozwalającą urzędowi miasta na komunikacją z nimi? czy owa zgoda dotyczy jedynie komunikacja w sprawach edukacyjnych?
myślę, że pierwszy lepszy prawnik znający RODO mocno może dobrać się do tych którzy ów dziennik elektroniczny wykorzystali do komunikacji w sprawach innych niż związanych z edukacją.

Ostrołęczanka @ 20:20, 05.10.2018

IP: 178.235...166

Wiecznie wam źle Ostrołęczanie ! Zmienia się Ostrołęka robi się pięknie.. na wszystko trzeba czasu. Inwestycji nie ma bo inwestorów nie ma na większe przedsięwzięcia! Mogłyby powstać fabryki... Ale prawda taka ze miasto umiera kulturalnie , mało się w nim dzieję ..

wyborca @ 20:28, 05.10.2018

IP: 188.147...14

Moja Ostroleka to tuba propagandowo- manipulacyjna Kleczkowskiego . Odcial sie od PO ale metody manipulowania mieszkancami pozostaly .
Kleczkowski nie udawaj lokalnego patrioty na FB , tylko ludzie za granica w ciebie wierza . Ktos kto mieszka w Ostrolece od urodzenia nie uwierzy w twoje ,, chytre " zagrywki

Obcy @ 20:53, 05.10.2018

IP: 78.152...100

I tak na dziada nie będę głosował obudził się kocmeluch przed wyborami a Ostrołęka jeśli ktoś już wie gdzie to jest to kojarzy się tylko ze smrodem

:) @ 20:59, 05.10.2018

IP: 178.235...181

Tylko Kotowski prowadzi normalna kampanie, pokazuje co udało mu się zrobić, pokazuje plany na przyszłość.... A co robi opozycja? Tylko szczuje, żadnych pomysłowa na miasto... Tylko same opluwanie... Dlatego spokojnie głosuje na Kotowskiego dopóki nie trafi się ktoś w miarę rozsądny.

Kolo @ 21:19, 05.10.2018

IP: 83.28...9

Niedługo ten shit z pisu będzie nawet u nas w lodówce.

do :) @ 23:54, 05.10.2018

IP: 178.175...107

co za bzdury :P każdy prowadzi normalną kampanię :)

Ja @ 00:12, 06.10.2018

IP: 31.0...92

Tylko kotowski prowadzi kampanię żalu połączonego ze strachem....
Chciał być księdzem ale prawdopodobnie zobaczył jak to wygląda od środka.
Czysto teoretyczne założenie....

Każde zjawisko pedofilii zgłaszane trafiało na mur. i wrogość ze strony przełożonych....

Po jakimś czasie młody kleryk dowiaduje się że aby ktoś pochylił się nad jego zgłoszeniami sam musi się pochylić by zwierzchnik dogłębnie spenetrował jego wnętrze mentalne.....
Po takim "sprawdzeniu" część odchodzi......
ale są pewnie tacy którzy to przyjmują jako jeden ze sprawdzianów dla pełni wiary.....
by za jakiś czas samemu przeprowadzać sprawdzian.
I tak koło się nakręca.................................
A jakby jakiś trybik z tego koła wpadł to wysyłamy go do innej parafii żeby tam dogłębnie sprawdzał wiarę.
Pozadrościć można jedynie sprawności czujników wiary.....
......ale to pewnie wynik treningów w łomży przy zjeździe na łomżycę.
Dziewczyny pisały legendy......

Czerwony Szmat @ 09:10, 06.10.2018

IP: 93.115...8

To może niech jeszcze napisze, który to przedsiębiorca zniszczył nasz basen.
Przypominam, że ochrona danych osobowych dotyczy osób fizycznych, natomiast nie dotyczy firm, nawet jeślio w nazwie firmy jest imię i nazwisko właściciela.

E. @ 16:31, 06.10.2018

IP: 2a00:f41...cb77

Miejsc parkingowych jest wystarczająco dużo, stoją puste. Nie kasujcie nam trawników i żywopłotów ☹ Ktoś wie jak będzie teraz wyglądać ulica????

Kler @ 09:55, 07.10.2018

IP: 178.213...27

Wczoraj byłem na filmie Kler w Łomży .a przed kinem same samochody z ostrołęka i powiatu.kto chce to obejrzy i tak ten film a nasze kino straci kupę kasy ale miasto bogate to stać je na dopłacanie do kina

KRZYSZTOF @ 11:52, 07.10.2018

IP: 2a00:f41...ed99

Kiedy te wybory bo już nie mogę słuchać tych błahych h.u.j.ó..

Franciszek @ 18:40, 07.10.2018

IP: 195.225...39

Dlaczego dzieci dygnitarzy z PIS i zwolennicy partii z układów uczą się w klasach, które posiadają przywileje, lepsze warunki i plan lekcji. Chodzą na poranną zmianę, gdy inne dzieci spoza układów uczą się na korytarzach, ćwiczą na korytarzach, chodzą na godziny popołudniowe. Gdzie ta sprawiedliwość? Kto będzie na was głosował? Gdy zawiedliście i pozbawiacie inne dzieci równych szans.

Sądy PIS @ 19:05, 07.10.2018

IP: 195.225...39

Łamię prawo i co mi zrobicie?

art. 108 § 2 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks Wyborczy (Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.) zabroniona jest agitacja wyborcza na terenie szkół

Złamanie tego zakazu warunkowego zagrożone jest sankcją karną przewidzianą w art. 494 § 2 Kodeksu Wyborczego.

Sergiusz Makowski @ 05:09, 08.10.2018

IP: 5.173...12

To kpina z rodziców i wszystkich mieszkańców Ostrołęki, co ten Pan Prezydent pisze. To jest typowy list wyborczy z pieniędzy publicznych., Ktoś to powinien nareszcie sprawdzić. 3 lata rządów pis w Sejmie i cztery kolejne lata rządów Pis w Ostrołęce a dopiero się obudzili, , przespali kolejne lata nwestycji W dalszym ciągu mówią i piszą, że to wszystko przez Platformę. To jest żałosne.