wtorek, 16 października 2018 r., imieniny Gawła, Florentyny, Grzegorza

Aktualności

Koncert "Gloria Polonica" na 100-lecie niepodleglości

Fot. Urząd Miasta w OstrołęceZ okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w Ostrołęce odbędzie się koncert symfoniczny "Gloria Polonica" symfonia h-moll op. 24 "Polonia" Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej Sonata im. Bogumiła Łepeckiego.

Orkiestra Sonata, w swojej ponad trzydziestoletniej historii, koncertowała już ponad 650 razy w wielu miastach Polski i zagranicznych. Odbyła 10 artystycznych podróży po Europie, Bliskim Wschodzie, Ameryce Północnej uczestnicząc w kilku prestiżowych festiwalach m.in. w Brieve we Francji czy w Guadalajara w Meksyku.

Reklama- Koncertów Sonaty wysłuchało w sposób bezpośredni około 500 tysięcy słuchaczy, zaś za pośrednictwem Telewizji Polskiej, Niemieckiej i Izraelskiej - kilkanaście milionów. Warszawska Orkiestra Symfoniczna jest dziełem i instytucją ojca i syna, ustanowionym w 1984 roku przez powstańca warszawskiego, dyrygenta i aranżera Bogumiła Łepeckiego. Jej misją jest promocja ogromnego kapitału polskiej muzyki klasycznej symfonicznej i kameralnej ze szczególnym uwzględnieniem polskiej muzyki sakralnej i przepięknych polskich kolęd i dzieł wielkopostnych oraz upowszechniania tradycji i historii oręża polskiego właśnie polskich kompozytorów - czytamy na stronie urzędu miasta.

W Ostrołęce orkiestra zagra pod dyrekcją maestro Stanisława Winiarczyka. Gospodarzem koncertu będzie dyrektor generalny orkiestry - Jacek Łepecki.

Koncert odbędzie się 14 października br. w hali im. A. Gołasia w Ostrołęce. Początek o godzinie 19.00.

Odsłon: 805 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09:03, 09.10.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Kurpia
NestBank