sobota, 6 czerwca 2020 r., imieniny Dominiki, Norberta, Laurentego

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Koncert "Gloria Polonica" na 100-lecie niepodleglości

Fot. Urząd Miasta w OstrołęceZ okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, w Ostrołęce odbędzie się koncert symfoniczny "Gloria Polonica" symfonia h-moll op. 24 "Polonia" Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Symfonicznej Sonata im. Bogumiła Łepeckiego.

Orkiestra Sonata, w swojej ponad trzydziestoletniej historii, koncertowała już ponad 650 razy w wielu miastach Polski i zagranicznych. Odbyła 10 artystycznych podróży po Europie, Bliskim Wschodzie, Ameryce Północnej uczestnicząc w kilku prestiżowych festiwalach m.in. w Brieve we Francji czy w Guadalajara w Meksyku.

Reklama - Koncertów Sonaty wysłuchało w sposób bezpośredni około 500 tysięcy słuchaczy, zaś za pośrednictwem Telewizji Polskiej, Niemieckiej i Izraelskiej - kilkanaście milionów. Warszawska Orkiestra Symfoniczna jest dziełem i instytucją ojca i syna, ustanowionym w 1984 roku przez powstańca warszawskiego, dyrygenta i aranżera Bogumiła Łepeckiego. Jej misją jest promocja ogromnego kapitału polskiej muzyki klasycznej symfonicznej i kameralnej ze szczególnym uwzględnieniem polskiej muzyki sakralnej i przepięknych polskich kolęd i dzieł wielkopostnych oraz upowszechniania tradycji i historii oręża polskiego właśnie polskich kompozytorów - czytamy na stronie urzędu miasta.

W Ostrołęce orkiestra zagra pod dyrekcją maestro Stanisława Winiarczyka. Gospodarzem koncertu będzie dyrektor generalny orkiestry - Jacek Łepecki.

Koncert odbędzie się 14 października br. w hali im. A. Gołasia w Ostrołęce. Początek o godzinie 19.00.
Wyświetleń: 978 komentarze: 0
09.10.2018, 09:03r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter