poniedziałek, 22 lipca 2019 r., imieniny Magdaleny, Bolesławy, Marii

Aktualności

Bezpartyjni? Ujawniamy z kim do jednej bramki gra Jakub Frydryk

Na listach "Bezpartyjnego Miasta Ostrołęki" znalazło się wiele młodych osób. Nie brakuje studentów i wolontariuszy. Nierzadko są to osoby, które do tej pory nie miały żadnego związku z polityką i nie startowały w wyborach do rady miasta. Kto wspiera Jakuba Frydryka w wyborach?

Komitet Wyborczy "Bezpartyjne Miasto Ostrołęka" przedstawił listy kandydatów do rady miasta Ostrołęki. "Jedynką" na listach będzie w pierwszym okręgu Jakub Frydryk, który jest też kandydatem ugrupowania na prezydenta miasta. Do rady miasta kandydują też osoby bardzo znane, blisko związane z obecnym samorządem Ostrołęki, których kariery zawodowe były, delikatnie mówiąc, barwne.

Reklama Okręg nr 1
W pierwszym okręgu z czołowego miejsca na liście startuje lider partii oraz kandydat Bezpartyjnego Miasta Ostrołęki na prezydenta miasta Jakub Frydryk. Jest przedsiębiorcą, bankowcem i prezesem stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne, które przez wiele lat otrzymywało dotacje z urzędu miasta na różnorodne akcje i wydarzenia. Frydryk corocznie angażuje się w organizowaną także w naszym mieście Świąteczną Zbiórkę Żywności. Jest dobrym znajomym Mariusza Mierzejewskiego, byłego członka PiS, do niedawna blisko związanego z prezydentem Januszem Kotowskim.

Drugie miejsce na liście zajął Robert Brzósko. Jest to postać dobrze znana za sprawą głośnych roszad na stanowisku dyrektora parku wodnego w Ostrołęce. Brzósko pracował na basenie jako zastępca kierownika ds. technicznych. Dyrektorem aquaparku był wówczas blisko z nim związany Mariusz Mierzejewski. Gdy ten w 2015 roku złożył wypowiedzenie z pracy i odszedł ze stanowiska, Brzósko zastąpił go, sprawując rolę pełniącego obowiązki dyrektora parku wodnego. Kilkanaście miesięcy później też pożegnał się z posadą. W czerwcu 2016 roku za sterami basenu zasiadł Wojciech Dobkowski, a Robert Brzósko otrzymał wypowiedzenie. W przeszłości Brzósko ubiegał się już o mandat radnego. W wyborach samorządowych z 2010 roku startował do rady miasta z list Prawa i Sprawiedliwości, niestety bez powodzenia, zdobywając zaledwie 31 głosów.

Reklama Okręg nr 2
W okręgu drugim z "jedynki" startuje Jacek Łuba - dziennikarz lokalnego serwisu internetowego o Ostrołęce. Przez lata blisko współpracował z urzędem miasta, a serwis, którym zarządza, otrzymywał pieniądze z ratusza za urzędowe ogłoszenia. Gdy Mierzejewski odchodził z PiS, urząd miasta wycofał się z reklam i zaczął płacić za publiczne ogłoszenia katolickiemu radiu Nadzieja. Gdy stosunki z PiS były dobre, Jacek Łuba znalazł pracę w spółce Energa Serwis w dziale ofertowania. Z firmy odszedł na początku 2017 roku. Według naszego informatora rozstanie nastąpiło w złej atmosferze. Kontakty Łuby i Mierzejewskiego są tak bliskie, że nawet siedziba serwisu Łuby znajduje się w budynku należącym do spółki byłego działacza PiS.

Dopiero na czwartym miejscu na liście znalazł się Hubert Zabielski, który przez kilka lat organizował w Ostrołęce finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo przeszkód i braku niechęci prawicowych polityków rządzących ratuszem Zabielski potrafił znaleźć sponsorów i zorganizować sztab. Przez wiele osób uznawany jest za ikonę ostrołęckich finałów WOŚP i osobę, które na stałe zapisze się na kartach historii Ostrołęki za podejmowany co roku trud wsparcia potrzebujących.

W okręgu nr 2 z list Bezpartyjnego Miasta Ostrołęki startuje m.in. Karolina Milewska - zaledwie 20-letnia studentka ratownictwa medycznego, wolontariuszka, harcerka. Ukończyła Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych, działała jako przewodnicząca samorządu uczniowskiego, a obecnie udziela się jako ratownik w Grupie Ratowniczej "Nadzieja".

Okręg nr 3
W trzecim okręgu "jedynką" na liście jest Mariusz Mierzejewski. W niedalekiej przeszłości działacz Prawa i Sprawiedliwość oraz zaufany współpracownik prezydenta Janusza Kotowskiego. Przez wiele lat czynnie wspierał politykę ratusza, zajmował różnorodne, dobrze płatne stanowiska kierownicze. Mariusz Mierzejewski jest magistrem prawa. W trakcie pierwszej kadencji prezydenta Janusza Kotowskiego rozpoczął pracę w ratuszu, gdzie pełnił funkcję rzecznika prasowego. Kiedy nie sprawdził się na tym stanowisku, włodarz zmienił regulamin organizacyjny urzędu miasta i w ratuszu pojawił się nowy etat - pełnomocnik ds. komunikacji społecznej. Mierzejewski zgłosił się do konkursu i jako jedyny spełnił wymagania formalne, wygrywając konkurs. W 2010 roku Mierzejewski został miejskim radnym startując z list Prawa i Sprawiedliwości. Musiał wówczas zrezygnować z pracy w ratuszu, jednak szybko znalazł zatrudnienie w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie nieoczekiwanie powstało nowe stanowisko. Został "informatorem turystycznym" w MOSiR. W czerwcu 2011 roku prezydent miasta ogłosił konkurs na dyrektora basenu. Idealny na to stanowisko okazał się być Mierzejewski. W trakcie zarządzania basenem wyszło na jaw, że Mierzejewski prawdopodobnie naruszył ustawę antykorupcyjną. Mając udziały w prywatnej firmie, zasiadał na stanowisku dyrektora ostrołęckiego basenu. Tym samym złamał prawo, czego nieuchronną konsekwencją powinno być zwolnienie dyscyplinarne z pracy. Zanim to się stało, Mierzejewski sam zrezygnował. Oficjalną rezygnację z funkcji szefa pływalni złożył 27 maja 2015 r. Mierzejewski nie musiał długo szukać nowej pracy. Wrócił do ratusza, gdzie został kierownikiem referatu działalności gospodarczej. Przez ostatni rok jego stosunki z PiS pogorszyły się. Mierzejewski musiał zrezygnować z pracy w urzędzie miasta i rozpoczął przygotowania do wyborów i tworzenia własnego komitetu do rady miasta.

Na liście Bezpartyjnego Miasta znalazł się także Dariusz Małkowski - wieloletni członek Platformy Obywatelskiej. W ostrołęckich strukturach PO przez długi czas pełnił funkcję sekretarza. Kilkukrotnie bez powodzenia próbował zostać miejskim radnym z list rodzimej partii. Od wielu lat z powodzeniem trenuje ratowników wodnych i jest prezesem WOPR-OS. Na co dzień pracuje w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ostrołęce, którego jest dyrektorem.

Do rady miasta startuje też Dorota Andrzejczyk - była przewodnicząca rady osiedla Sienkiewicza. Ze stanowiska zrezygnowała na początku 2013 roku. Swoją decyzję uzasadniała brakiem czasu. O mandat ubiega się również Karol Frydrych - znany z ostrołęckich dyskotek jako DJ Feekey. Na liście pojawiły się też mało znane nazwiska. To m.in. Ewa Osłowska - młoda wolontariuszka, obecnie studentka pielęgniarstwa czy Róża Gutowska - wolontariuszka w Caritas, pracująca jako koordynator w Spółdzielni Socjalnej. Działa też charytatywnie jako wolontariusz w Caritas Polska.

Na liście w trzecim okręgu znalazł się także Daniel Bobowski - informatyk w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych. W przeszłości próbował zostać księdzem, był alumnem w seminarium. W tegorocznych wyborach samorządowych jego matka Grażyna została kandydatką Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin do sejmiku województwa mazowieckiego. W przeszłości ojciec Sławomir bez powodzenia próbował uzyskać mandat radnego z list Prawa i Sprawiedliwości.

W trzecim okręgu, na liście Bezpartyjnego Miasta, jedna z kandydatek wycofała się z wyborczej gry. To 36-letnia Lidia Lisowska zamieszkała w Ostrołęce. Pierwotnie jej nazwisko figurowało w trzecim okręgu jako numer 5 na liście. Rezygnacja jest już potwierdzona i kandydatki nie będzie na listach, które nie zostały jeszcze wydrukowane. Wycofanie się kandydatki skutkuje tym, że w trzecim okręgu zmieniły się numery poszczególnych kandydatów, od numeru 5 do końca listy. Z numerem 5 wystartuje teraz Karol Frydrych, a kolejne nazwiska przesunęły się o jeden do góry.

Pełne listy kandydatów do rady miasta z ramienia Bezpartyjnego Miasta:

Reklama Okręg nr 1
1. Jakub Frydryk (zam. Ostrołęka, wiek: 36)
2. Robert Brzósko (zam. Ostrołęka, wiek: 42)
3. Nina Konarzewska (zam. Ostrołęka, wiek: 42)
4. Leszek Staszczuk (zam. Ostrołęka, wiek: 58)
5. Agnieszka Irena Kopeć (zam. Ostrołęka, wiek: 36)
6. Mariusz Leszek Fułek (zam. Ostrołęka, wiek: 37)
7. Justyna Piersa (zam. Ostrołęka, wiek: 27)
8. Karolina Szewczyk (zam. Ostrołęka, wiek: 31)
9. Natalia Kuskowska (zam. Ostrołęka, wiek: 31)

Okręg nr 2
1. Jacek Łuba (zam. Ostrołęka, wiek: 38)
2. Karol Piersa (zam. Ostrołęka, wiek: 36)
3. Magdalena Deptuła (zam. Ostrołęka, wiek: 29)
4. Hubert Zabielski (zam. Ostrołęka, wiek: 36)
5. Paulina Rawa (zam. Ostrołęka, wiek: 32)
6. Ewa Jarka (zam. Ostrołęka, wiek: 28)
7. Karolina Milewska (zam. Ostrołęka, wiek: 20)
8. Daniel Wierzbowski (zam. Ostrołęka, wiek: 21)
9. Kazimierz Cekała (zam. Ostrołęka, wiek: 63)
10. Agnieszka Sierzputowska (zam. Ostrołęka, wiek: 35)

Okręg nr 3
1. Mariusz Mierzejewski (zam. Ostrołęka, wiek: 41)
2. Daniel Grzegorz Prus (zam. Ostrołęka, wiek: 35)
3. Dariusz Małkowski (zam. Ostrołęka, wiek: 47)
4. Dorota Andrzejczyk (zam. Ostrołęka, wiek: 55)
5. Karol Frydrych (zam. Ostrołęka, wiek: 37)
6. Ewa Osłowska (zam. Ostrołęka, wiek: 20)
7. Róża Gutowska (zam. Ostrołęka, wiek: 52)
8. Daniel Tomasz Bobowski (zam. Ostrołęka, wiek: 33)
9. Tomasz Piotr Lipiński (zam. Ostrołęka, wiek: 37)
Wyświetleń: 15565 komentarze: 103 Wrzuć na Facebooka 09.10.2018, 10:33r. Drukuj
Powrót


Krzysiek @ 10:54, 09.10.2018

IP: 83.28...26

O co takie wielkie halo, wiadomo było że plan Pana Jakuba z bezpartyjnością to tylko zagrywka w celu przyciągnięcia niezdecydowanych i tych którzy nie wiedzą kto kim jest i z kim współpracuje. Publikacja piosenki też raczej wpłynęła negatywnie na jego kampanię, bo miastu potrzebny jest dobry gospodarz a nie muzykant. Dziwi mnie tylko że ktoś wycofał się z kandydowania, co świadczy o tym że może być problem ze zrobieniem 5% w skali miasta i choćby jednym mandatem w radzie. Co nie zmienia faktu że akurat Pan Jakub mógłby nim zostać i spokojnie przygotować się do wyborów za 5 lat. Złapie doświadczenia i kto wie ...

tren @ 10:57, 09.10.2018

IP: 78.152...49

Ilu członków partii politycznej jest na listach Bezpartyjnego Miasta? Z tego co mi wiadomo to zero. Idąc tym samym tropem, to u pana Kulika jest były lub obecny działacz PO, byli działacze SLD, były komunistyczny działacz na listach i ten ktoś chce rządzić miastem... Więc uderzyliście w złe tony smile

jaa @ 11:06, 09.10.2018

IP: 176.109...28

to i nowiny

NoRad @ 11:09, 09.10.2018

IP: 178.42...21

Skoro z tak wielkim iście rewolucyjnym zapałem i czujnością proletariacką opisujecie inne komitety to poproszę o opis kandydatów startujących z list Komitetu Ostrołęka dla wszystkich... Tam dopiero byłoby o czym pisać, bo skansen komunistyczny i pełoski na kilometr widać... Poza tym artykuł jest tendencyjny i widać że wyraźnie redakcja optuje owym komitetem który został wymieniowy wyżej.

Krzysiek @ 11:28, 09.10.2018

IP: 83.28...26

Ale z Was hipokryci. Kleczkowski u Kulika, partyjniak, z kim ten Kulik współpracuje !!! Małkowski u Frydryka, o nie ... on jest bezpartyjny bo już nie należy do PO. Żukowski w PiS to dobry kandydat, Oracz u Kulika, o nie, ten Kulik współpracuje z komunistami. Jeszcze dwa tygodnie i skończy się to bagno.

ad @ 11:32, 09.10.2018

IP: 156.67...210

Ale o ile wiem partia Kulika nie jawi się pod nazwą "Bezpartyjnego Miasta Ostrołęka" :)

tren @ 11:35, 09.10.2018

IP: 78.152...49

Bezpartyjność, czyli brak przynależności do partii politycznej. Jeżeli kwestionujecie bezpartyjność, musicie udowodnić, że któryś z członków tego komitetu jest aktualnie członkiem partii. Jeżeli nie, to wytykamy przeszłość, więc proszę napisać o panu Kleczkowskim i Oraczu smile

Tomasz @ 11:36, 09.10.2018

IP: 5.173...96

Jak tak lustrujecie to może wypada zacząć od Kulika, kleczkowskiego, Szatanka czy innych Oraczy? Tonący brzytwy się chwyta, a wy tak niskich artykułów. Wstyd.

Krzysiek @ 11:45, 09.10.2018

IP: 83.28...26

W tym samym czasie na dwóch portalach informacyjnych poszły artykułu których celem jest wywołanie walki między dwoma kandydatami na fotel prezydenta. Jedyną osobą która może na tym zyskać jest obecnie nam panujący. Zbieg okoliczności, nie sądzę.

Janek @ 11:46, 09.10.2018

IP: 212.7...34

Kulik już milion razy powtarzał, że on łączy ludzi o różnych poglądach politycznych i chce współpracować z różnymi ludźmi, nawet partyjnymi. A bezpartyjne miasto ciągle na każdym kroku powtarza, że jest bezpartyjne. Wolę szczerego Kulika, który nie trąbi na prawo i lewo o bezpartyjnych kandydatach.

Nosacz @ 11:52, 09.10.2018

IP: 37.47...77

Czerstwy artykuł, jak cała MO

Nosacz @ 11:55, 09.10.2018

IP: 37.47...77

Miastem powinni rządzić jego mieszkańcy a nie partie polityczne.

Zawiedziony @ 12:02, 09.10.2018

IP: 5.173...15

Łukasz nie fajnie zrobiliście. Szkoda, gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Wspólnie mogliście coś zmienić teraz straciłem nadzieję.

Ktoooo @ 12:21, 09.10.2018

IP: 83.28...55

Zapomnieliście dodać że Pan Mierzejewski ma firmę w której pracują bądź współpracują pan Jacek Łuba, a także pani Agnieszka Sierzputowska nr 10 okręg 2.

Dziwnym trafem z jednej firmy tyle kandydatów, ciekawe o co tu może chodzić...

Blue @ 12:22, 09.10.2018

IP: 5.173...32

Ludzie to nie Łukasz pisze artykuły. Spójrzcie na nazwy komitetów : Ostrołęka dla Wszystkich, czyli dla partyjnych i bezpartyjnych, zielonych i różowych. A Bezpartyjne Miasto brzmi jakby nie było tu miejsca dla ludzi z partiami, a jednak na listach są. Dajcie spokoj Łukaszowi. Jak chcecie kogoś obwiniać za artykuł to obwiniacie samych siebie bo to wy wystąpiliście tych ludzi. Co w tym artykule jest nieprawdziwego? Kulik też ma byłych partyjnych i się nie burzy, że ktoś mu o tym mówi.

urabura @ 12:26, 09.10.2018

IP: 37.248...137

Łukasz, z przykrością muszę stwierdzić, że zachowaliście się jak skończeni de bile. Zamiast przynajmniej się nie atakować, tylko lać PiS, to atakujecie ludzi, którzy nawet nie są przeciwko Wam. Strzał w stopę taki jak z darmową komunikacją miejską w drugiej turze. Masakra, ostrołęckie januszostwo w czystej postaci.

pater @ 12:28, 09.10.2018

IP: 5.184...180

liczą się ludzie a nie szyldy

tren @ 12:30, 09.10.2018

IP: 78.152...49

Blue, który z ludzi na listach jest członkiem jakiejkolwiek partii politycznej?

Blue @ 12:32, 09.10.2018

IP: 5.173...32

A gdzie w artykule jest napisane ze jest? Napisałem byłych partyjnych

rerere @ 12:33, 09.10.2018

IP: 185.76...249

obwodnica coraz bliżej.
www rynekinfrastruktury pl/wiadomosci/drogi/mazowieckie-rusza-przetarg-na-stes-dla-obwod

nicy-ostroleki-64586.html

jestem za zmianą @ 12:33, 09.10.2018

IP: 37.248...158

Polityka tak zwanych "małych ojczyzn" skupia uwagę na lokalnych sprawach, co nie zwalnia nas z odpowiedzialności za całe państwo i naród i obowiązek śledzenie polityki rządu i parlamentu przez obserwacje wprowadzanych ustaw i głosowanie lokalnych posłów. PIS przywłaszczył sobie +500 a kiedy wcześniejsze partie za rządów pisu chciały wprowadzić +1200 na każde dziecko (2007 r) to pis odrzucił także z głosem ostrołęckiego posła (A.Cz). Kłamstwa, manipulacje, arogancja, poprawność polityczna nie należą do demokracji ale są faszyzacją. Dlatego należy odrzucić partie a zebrać się od nowa dla dobra życia publicznego i rodaków.
Jestem za nowym składem i za panem Jakubem.

Adams @ 12:34, 09.10.2018

IP: 31.0...234

Jejku jaki glupi ten portal, glowa mala. Przeciez Wy w MO nawet nie bawicie sie w obiektywnosc...

Blue @ 12:34, 09.10.2018

IP: 5.173...32

Może faktycznie chcą ich skłócić ...

Evi @ 12:35, 09.10.2018

IP: 5.173...85

Wielkie zdziwienie, że kandydaci z jednej listy sie znają, albo co ze współpracują zawodowo. Znają się od lat, a kiedyś to było to i tamto. W tym mieście wszyscy wszystkich znają, nie potrzebne są takie artykuły niby "uświadamiające". Stare dzieje idą w zapomnienie, bo teraz ma nastać nowe. Niech młodzi zaczną coś robić dla tego miasta, bo narazie to katastrofa nad nami wisi.

Gosc @ 12:39, 09.10.2018

IP: 2a01:110f...3720

Wiec tylko wypada glosowac na pana Bodio bo nie jest zwiazany z ta klika ostrolecka

tak @ 12:45, 09.10.2018

IP: 95.49...211

Wiadomo - pis bis i tyle w temacie!!! crying

jak najdalej @ 12:49, 09.10.2018

IP: 176.109...248

rany, ale żenujący artykuł
aż nie mogę się oprzeć skojarzeniu jak ta debata w redakcji wyglądała przy pisaniu tego artykułu i zbieraniu danych.
czas wyborów na wsi i wojny lokalnych gigantów medialnych laughing

gosc @ 13:03, 09.10.2018

IP: 157.25...130

nie którym dobrze pracowało się w urzędzie cągneli ile mogli z urzędu i dalej chcą pchać się do koryta M.M. okręg 3poz1.

Do MO @ 13:27, 09.10.2018

IP: 178.235...216

Listę kandydatów podaliscie inna niż ta oficjalna danego komitetu. Co za brak profesjonalizmu. Nawet skopiować nie umiecie

666 @ 13:33, 09.10.2018

IP: 79.184...133

Dla mnie nawet sam diabeł byle nie pis.

Franek @ 13:47, 09.10.2018

IP: 194.50...76

Byle nie „selfie kijek” , co niedorozwój ośmieszył nasze miasto, ze filmu o Batmanie nie puścili.
Wyszło na to, ze Ostroleka jest pośmiewiskiem , a katecheta tylko miał darmowa reklamę wśród ludzi , którzy w tym regionie są religijni a mieli dość już włodarzy.
Lepiej wez się za robotę, a nie do kamery gadasz.
Jeszcze Kulik na tym stracił,ze zgodził się na taka patologie.
Porażka

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:03, 09.10.2018

IP: 78.152...14

Franek, jesteś kolejnym przedstawicielem PiSowskiej sekty, która nie potrafi pojąć, że nie chodzi o żadne film, tylko o fakt, złamania zasad demokracji, a więc nie ośmieszaj się - Ty, jak PiSowska sekta, uważa, ze Ostrołęka, leży na jakiejś bezludnej wyspie, która komunikuje si,e z reszta Świata, przy pomocy gołębi pocztowych, albo korespondencji wrzucanej do morza w butelkach.

Ostrołęka, nie stała się pośmiewiskiem, dlatego, ze ktoś ujawnił stosowanie cenzury, tylko dlatego, że taka została zastosowana, nie myl zatem przyczyny ze skutkiem i odwrotnie.

Jeśli łamanie zasad demokracji, miałoby dla kogokolwiek być "reklamą", to znaczy, że nie dorośli oni do panującego obecnie ustroju politycznego w Polsce, nadal tkwiąc w "kumuniźmie", w którym partia, decydowała o wszystkim.

Wieszcz @ 14:46, 09.10.2018

IP: 5.173...219

Koniec ze selfie stickiem i agresywną propagandą kkw ODW i PO

Do Franek @ 14:59, 09.10.2018

IP: 5.173...108

A skąd wiesz, że Kulik się zgodził na tę patologię? Z tego co wiem to on nie ma żadnego wpływu na artykuły na mo.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:04, 09.10.2018

IP: 78.152...14

Zaraz, chwileczkę... to znaczy, że patologią, nie jest patologią, tylko pisanie o niej?

pupa @ 15:13, 09.10.2018

IP: 185.244...234

Pozwólcie, że wam wytłumaczę jak to działa. Media nasze ostrołeckie są tak bezsensowne, że to głowa mała. Bezpartyjne miasto nie berze reklam na MO to walą w Frydryka, Kulik nie bierze reklam na eostrołece to walą w Kulika i tyle. Wszystko rozchodzi się o pieniądze.

zmiana konieczna @ 15:14, 09.10.2018

IP: 37.248...250

Dawnych ludzi z PZPR jak i układających się z dawną władzą (jak naczelnik) jest w pisie dużo, także na stanowiskach rządowych. Zatem wygarnianie przynależności do tej partii zwykłym ludziom z takiej mieściny oraz określanie ich mianem "Komuniści" nie ma najmniejszego sensu. W tej sytuacji politycznej należy jednoczyć Polaków narodowości Polskiej, bo widzicie co ten rząd już uczynił i z tej perspektywy można się tylko domyślać jaka będzie dalsza polityka państwa - dla nas coraz trudniejsza.
W Oświęcimiu zginęła rodzina mojej matki, dodam narodowości Polskiej - a w tym roku dzięki tej partii z ofiar staliśmy się katami i zapłacimy za ten fałsz. Wszystkich, który tak myślą nazywać trzeba współczesnymi patriotami.

Pani Pupo @ 15:15, 09.10.2018

IP: 5.173...219

Każdy jest pod kogoś podpięty

Sympatyk normalnych @ 15:35, 09.10.2018

IP: 91.199...106

Łukaszu Kuliku, Macieju Kleczkowski i Sabo, nie idźcie tą drogą! Czy Wy nie rozumiecie, że takie teksty bardziej Wam szkodzą, niż pomagają? Czy Wy macie ludzi za totalnych idiotów? To bardzo źle o Was świadczy. Pan Chojnowski jest obecnie postrzegany na mieście jak lokalna podróbka Urbana niskiej klasy. Waszym jedynym plusem obecnie jest fakt, że po drugiej stronie ośmieszają się Kotowski i Czartoryski, ale takie teksty jak ten skutecznie tę różnicę niwelują.

Elo @ 15:38, 09.10.2018

IP: 107.167...94

Budynek w którym znajduje się siedziba e ostrołęki nie należy do spółki Mierzejewskiego a do wspólnoty mieszkaniowej!! Nie wprowadzajcie ludzi w błąd jak nie macie pojęcia.

klik @ 15:39, 09.10.2018

IP: 193.138...153

Bezpartyjne miasto na swojej stronie umieściło post, że konkurencja się ich boi. Czy w takim razie ich artykuł oznacza, że bezpartyjne miasto boi się konkurencji? A tak w ogóle nie wiedziałem, że ich konkurencja jest portal internetowy MO. :D laughing

Maria @ 15:53, 09.10.2018

IP: 176.109...183

Bezpartyjne miasto = PIS BIS

haha @ 15:58, 09.10.2018

IP: 178.235...78

Ten artykuł to strzał we własną stopę, ludzie teraz wrócą do głosowania na PIS

LoveOka @ 16:07, 09.10.2018

IP: 37.47...35

MO zapewne napisała artykuł na zlecenie.... Wiadomo, że najtrudniejszym przeciwnikiem dla Kulika jest Frydryk. Ostrołęko obudź się, zdejmij klapki z oczu! Głosujmy na młodych a nie starych wyjadaczy, starczy już tego lansu i koryta!

Andrzej @ 16:32, 09.10.2018

IP: 185.101...19

Cytat ze strony Bezpartyjne Miasto: "Jasno wskazujemy, że obecność partii politycznych w samorządzie nie służy interesom naszej małej Ojczyzny. Samorząd nie jest miejscem na załatwianie partyjnych interesów."

Słowa Łukasza Kulika z jego strony na fb: "Startując w wyborach jako lokalny komitet chcemy pokazać mieszkańcom, że nie partie polityczne, a dobro miasta jest najważniejsze.Tylko jednocząc ludzi o różnych poglądach mamy szansę wznieść Ostrołękę na wyżyny."

O tyle ile Kulik przyznaje, że łączy ludzi o różnych poglądach, o tyle Frydryk mówi, że nie ma miejsca na partie, po czym bierze człowieka, który tyle lat należał do PIS.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:05, 09.10.2018

IP: 78.152...14

1. Kotowski - obecny prezydent miasta.
2. Kleczkowski - samorządowiec.
3. Kulik - samorządowiec.
4. Frydryk - ..., k...wa, kto?
5. Bodio - ..., k...wa, kto?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:09, 09.10.2018

IP: 78.152...14

Cyt.:
"który tyle lat należał do PIS."

Który, tyle lat zależał od PiS, który przez tyle lat, zarabiał dzięki PiS, dla którego PiS, tworzyła specjalne stanowiska.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:11, 09.10.2018

IP: 78.152...14

Na dwa miesiące przed wyborami, przychodzi człowiek znikąd i mówi - "chce być prezydentem Waszego miasta".

Ręka w górę, kto dwa miesiące temu słyszał o Frydryku albo Bodio.

tren @ 17:22, 09.10.2018

IP: 78.152...49

6. Oracz - sprawdź w IPN.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:26, 09.10.2018

IP: 78.152...14

Oracz, jest kandydatem na prezydenta miasta?

Aaa @ 17:32, 09.10.2018

IP: 178.235...96

Wolę ich niz rozwodnikow i kochających inaczej.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 17:35, 09.10.2018

IP: 78.152...14

A, co oni mają to wyPiSane na czole?

Masz zamiar z nimi romansować?

Rozwiedziona @ 17:35, 09.10.2018

IP: 89.46...11

DO Aaa. Ja jestem po rozwodzie i chuk Ci do tego, nie oceniaj, bo sam się możesz jeszcze przejechać! Lepiej wziąć rozwód niż udawać kochające małżeństwo, a za plecami odczyniać nie wiadomo co.

tren @ 17:52, 09.10.2018

IP: 78.152...49

Nie ale jest w komitecie i czynnie wspiera politykę jednego z kandydatów.

Obywatel @ 17:59, 09.10.2018

IP: 2405:8100...599

Dlaczego Pan Kleczkowski milczy na temat domniemanego oszustwa i fałszerstwa swojej partnerki. Zakłamanie i obłuda .

leicipęt wógnimel @ 18:04, 09.10.2018

IP: 188.146...210

I co takiego zrobili dla mieszkańców miasta tacy samorządowcy jak Kulik i Kleczkowski?

Wszystko po staremu.. @ 18:10, 09.10.2018

IP: 37.47...99

Patrzę- robią reklamę Frydrykowi??? a nie to tylko negatywne ukazanie kandydatów. Wszystko po staremu....

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:10, 09.10.2018

IP: 78.152...14

To, jaki miał sens, dodawanie mu numeru 6, skoro nie jest kandydatem na prezydenta, a wyłącznie o takich pisałem.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:13, 09.10.2018

IP: 78.152...14

Tępy, a co niby mieli zrobić?
Co zrobili radni PiS, w czasie prezydentury Prezydenta Ryszarda Załuski?
Co zrobili dla Polski, parlamentarzyści PiS, w czasach, kiedy byli w opozycji?

21 października @ 19:19, 09.10.2018

IP: 178.235...238

Jakub Frydryk - przystojny, inteligentny, młody....woli działać niż spacerować... trzymam kciuki :)

tren @ 19:41, 09.10.2018

IP: 78.152...49

Taki sam jak numer 2, drogi Janku.

Truth @ 19:45, 09.10.2018

IP: 178.183...252

Banki/Finansjera/Mamona/Szatan//Materializm/Nihilizm mają obstawionych swoich ludzi w każdej partii, polityka to teatrzyk dla plebsu. Niestety, nie wydaje mi się, że prawica polska się zjednoczy. Najlepszym tego przykładem jest AGENT KORWIN, który ma za zadanie zbierać elektorat ale tylko do 4,9%. Ten człowiek jak dostał się do EU parlamentu to się wystraszył - wiem to od osoby, która stała przy nim kiedy ogłosili wyniki. Już nie wierzę, że ludzie w polityce są głupi. Taka Angela czy Kaczyński to co robią wydaje się szaleństwem ale to jest plan. Jakie teczki mają na nich, że tak wykonują cudze polecenia nie wiem i aż się boje pomyśleć. Osobiście kibicuje Kukiz 15 ale też wiem od kuchni, że jest tam masa złych ludzi albo inaczej z interesem odbiegającym od Narodowego. To jest Globalny Satanizm.Czy dożyjemy lepszego świata? W końcu w świętych księgach jest zapisane, że będzie ucisk a później pokój na zawsze. W każdym wieku jak spojrzymy w przeszłość w latach 15-25 wybuchały powstania i rewolucje, historia kołem się toczy. Jeżeli przeżyjemy nadchodzącą zmianę światopoglądu to będzie zupełnie inny świat.

Niby cacy... @ 20:08, 09.10.2018

IP: 83.24...178

Wszystko fajnie z panem Jakubem: może i przystojny, może i młody, inteligentny? Wykształcenie: średnie! Nie mogłem uwierzyć jak zobaczyłem na słupie wyborcze ogłoszenie...

stanislaw @ 20:09, 09.10.2018

IP: 178.235...242

Gdyby Pan Kulik i Pan Kleczkowski mieli do dyspozycji 3,5 mld złotych to jest tyle co miał do dyspozycji Pan Kotowski przez 12 lat wtedy można byłoby porównywać zasługi jednych z drugim, a tak tylko postawione pytanie co zrobili jest mało mądrym pytaniem, ale i na takie można znależć odpowiedż.Nie sprzedali OPEC-u,nie zadłużyli miasta,nie wprowadzili cenzury prewencyjnej.

Miki @ 20:18, 09.10.2018

IP: 178.42...185

A pan Rosak dalej dyrektorem wydziału oświaty JEST i fest. Do tego koordynatorem tego i tamtego. Na drzwiach podobno dwie tabliczki wiszą. PRAWDA czy FAŁSZ? Po co było kłamać?!

Kk @ 20:27, 09.10.2018

IP: 83.6...165

Frydrych i Łuba to raczej rodzaj marionetki Modrzejewskiego niż samodzielni kandydaci

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 20:46, 09.10.2018

IP: 78.152...14

Moja pomyłka oczywiście, na pozycji nr 2, powinien być kandydat PO - Popielarz.

Mo @ 20:49, 09.10.2018

IP: 31.0...1

Moja Ostrołęka najbardziej bezpartyjny portal w Polsce. Może o Kuliku też coś złego napiszecie? A może to polityk idealny po prostu?

carlo54 @ 20:53, 09.10.2018

IP: 5.173...119

Skład węgla i drewna

Ela @ 21:15, 09.10.2018

IP: 185.189...28

Widzieliście tego Mierzejewskiego na plakatach? Normalnie takim cwaniactwem od niego bije i ten chytry uśmiech. angry

hmmm @ 21:50, 09.10.2018

IP: 176.109...191

a ja mam pytanie do panów startujących w wyborach - jakie mają panowie wykształcenie? Tak, wiem, to ogólnie mało istotne, ale chciałabym poznać. Pana Kotowskiego przeszłość (studia) już znam. A dwaj młodzi kandydaci co skończyli?

Ostrołęckanin @ 21:54, 09.10.2018

IP: 2a01:110f...7dca

To był spisek!!

21 października @ 22:00, 09.10.2018

IP: 178.235...238

Pamiętajcie, żeby skutecznie omijać jedynki.

Genius @ 22:19, 09.10.2018

IP: 31.11...20

Żeby w dzisiejszych czasach kandydaci na prezydenta mieli średnie wykształcenie! To trzeba się starac😂😂😂

..... @ 22:44, 09.10.2018

IP: 178.235...238

Żeby mieć wykształcenie i przegrywać w Internetach to też trzeba się nieźle wystarać Geniusu. Niedługo Kulika wyprzedzi Popielarz.
Polecam portal samorządowy.

Wyborca @ 23:19, 09.10.2018

IP: 185.166...101

Większość wpisów niepochlebnych włodarzom naszego miasta i Pisowi cudownie znika nocą w opublikowanych wcześniej komentarzach. Czy to legalne, a może przestępstwo ??????? Kto to usuwa???

Olo @ 02:03, 10.10.2018

IP: 176.109...128

Szkoda, że Hubert Zabielski jest tak daleko na liście. gdyby był pierwszy to głosowałbym właśnie na niego :) a tak liczą, że uczciwym człowiekiem zbiorą kilkdziesiąt lub może nawet kilkaset głosów dla pierwszych na liście... może następnym razem Panie Hubercie, pozdrawiam.

Rebeliant Remek @ 03:05, 10.10.2018

IP: 188.147...42

Tępy. Co miał zrobić Kulik? Zapytaj co zrobił, a raczej, czego nie zrobił Kotowski przez 12 lat. Kulik dopiero zrobi. Tego bądź pewien. Mam nadzieję, że pierwszą decyzją będzie wykopanie darmozjadów z ratusza. Ciebie tępy, łonuce i grubasa nacjonala.

kl @ 05:24, 10.10.2018

IP: 178.235...105

Pisowcom jak sam to powiedział pomaga Świerad a jak on to robi, to tak samo postępuje cała ostrołęcka czarna brygada. Ratuszowym trollom to nie przeszkadza i nie wadzi. Już w najbliższą niedzielę będziecie słuchać ,,patriotycznych kazań, uczestniczyć będziecie w nocnych czuwaniach,, , wybrańcy będą czytać na mszach święte księgi - cyt. z wywiadu redaktora ,,Faktu,, ze ŚWIERADEM. TROLLE TYM SIĘ ZAJMIJCIE BO ONI ŁAMIĄ PRAWO WYBORCZE!!

Tryn tryn @ 05:25, 10.10.2018

IP: 2a01:110f...9a7d

Kulig jako Platformowiec niczego sam nie zrobi.. Platforma rządziła juz w Oce i bylo to samo co za PiS.. Afery w plywalni w MOSiR sprzedaż Pks i inne rzeczy, aby co kolwiek zrobić trzeba miec poparcie rady a tu najlepsi chyba z Bezpartyjnych.. Takze redakcja jeśli bedziecie partyfikowac w systemie to bedziecie drugim TVN niestety smuci mnie wasze podejście

Tylko prawda @ 06:58, 10.10.2018

IP: 178.42...113

Panowie nie wzięli chyba pod uwagę że bloków socjalnych takich jak Pekin nie ma za dużo.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:15, 10.10.2018

IP: 78.152...14

Cyt.:
"Kulig jako Platformowiec"

A, poza Tobą, w domu wszyscy zdrowi?

marek60 lat!!! do @ 09:43, 10.10.2018

IP: 83.28...218

kur.... wa kiedy się skończy ta zaklamana poprawność polityczna! ladnie wypowiedzi rodzina SAMI WALCZACY WE WALKACH! lecz chyba pod knajpa, Ostroleka jak pamiętam była tylko partyjna czerwona! posluchac ludzi to nie maja pojęcia co się dzieje. lecz to oni na wybory pojda!

do 21 październik @ 10:33, 10.10.2018

IP: 37.47...199

Po co omijać jedynki jak i tak oni przejmą głosy tych niżej- Polski system na 5!

mili @ 11:58, 10.10.2018

IP: 31.41...155

Święta prawda. Nie mam dzieci w wieku szkolnym , ale to co się teraz dzieje to śmieszne. Nagle wszyscy zrobili się tacy święci , tacy religijni. Chcą się komuś przypodobać czy co ?

MARTA @ 12:12, 10.10.2018

IP: 46.113...226

do Genius
znam osoby, które bez posiadania wyższego wykształcenia osiągnęły spektakularny sukces (Steve Jobs).
Posiadając papierek informujący o ukończeniu nauki w WSAP, lub jakimś prywatnym "uniwersytecie" nie powinno się szczycić wyższym wykształceniem.

Do Marta @ 13:09, 10.10.2018

IP: 2a00:f41...9cc6

Niby tak, ale to dosc dziwne...

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:26, 10.10.2018

IP: 78.152...14

Marta, 100% racji - znam gościa, który nie znając po niemiecku, nawet tego, czego można się nauczyć z "4 pancernych i psa", na WSAP w Ostrołęce, jeszcze wówczas, kiedy była na Kołobrzeskiej, na egzaminie dostał 5 do indeksu.

Sytuację na tego typu "uczelniach", pokazuje skecz "Kabaretu Skeczów Meczących", gdzie słuchacz jest pracodawcą, dla kadry nauczającej - jak mu nie będzie szło na jednej "uczelni", to sobie pójdzie na inną - taki papierek, to kiedyś można było kupić na "Różycu", za wcale niewygórowane pieniądze.

Wojtek @ 14:29, 10.10.2018

IP: 5.173...193

Anka Pisanka chce zeby wygrał Fryderyk. Jest to niepokojące

do tryn @ 14:29, 10.10.2018

IP: 37.47...237

"Platforma rządziła juz w Oce i bylo to samo co za PiS.. Afery w plywalni w MOSiR sprzedaż Pks i inne rzeczy,...."

... coś chyba ciebie ominęło. Czyżby hibernacja, podróż w czasie ?????? wassat

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:52, 10.10.2018

IP: 78.152...14

Nie, to jest "rzeczywistość równoległa" - już, po przeczytaniu pierwszego zdania, zrezygnowałem z czytania reszty, a szkoda - taką świadomość ma ostrołęcki elektorat, chyba, że była to zwyczajna prowokacja, bo aż tak głupim, chyba być nie można.

oburzony @ 16:41, 10.10.2018

IP: 194.242...94

Ale jesteście beznadziejni!!!

WOŚP, ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI, ROCKOŁĘKA - zgadnijcie kto to organizował ???
to pewnie organizowali Wasi uczeni.
zasmucę Was , właśnie to Pan Frydryk wszytko organizował- tak Dla Was-dla mieszkańców !!!
a teraz obrażacie . Wstydzie się !!!!

To Pan Jakub Frydryk robi sporo dla mieszkańców -ja oddam swój głos właśnie na niego, bo wiem ,że dla nas będzie dalej działać.

Do tryn tryn @ 17:30, 10.10.2018

IP: 79.189...129

Rządziła pod przewodnictwem Arka Cz. z Sokolową do spółki.Muszisz być bardzo młody jak nie pamiętasz.To wtedy sprzedali pół OCK wraz z wejścsalęi windą na górną salę kinową,pisać dalej?

filip @ 17:43, 10.10.2018

IP: 31.41...214

do jestem za zmiano ja rozumiem wszystko ale zeby pisac taklie bzdety ze niby ktos chciał dac czyli cico 8lat robili afery i wszstko niszczyli imówili że niema

senior @ 20:07, 10.10.2018

IP: 5.173...40

prawie same farbowane pisowskie lisy...najpierw brali pieniądze w różnych formach od miasta, a teraz się odpłacają startując jako tzw. bezpartyjni ... pis-bis ... żenada

Do Marta i JK @ 21:15, 10.10.2018

IP: 176.109...191

Tak tylko zadałem pytanie - próbowałem się czegoś dowiedzieć o kontrkandydatach obecnego prezydenta i szukałem informacji. Dla mnie ktoś po szkole średniej wcale nie jest gorszy - zeby nie było porozumień. Mam sporo znajomych, którzy skonczyli tylko zawodowke i mają taki łeb do interesów, że szok. Zarabiają grubą kasę, przedsiebiorczy są niesamowicie. I tez takich, co przed nazwiskiem mają mgr lub dr a robią za najniższą lub prawie najniższą krajową, bo boją sie wyjść przed szereg. Na prawde, pytanie było czysto informacyjne. Nadal nie wiem na kogo zagłosować, ale na pewni chce zmian.

Hmm @ 21:16, 10.10.2018

IP: 176.109...191

* nieporozumień.

wacek @ 21:38, 10.10.2018

IP: 5.184...32

To nie jest bezpartyjne miasto.

Prawda @ 22:41, 10.10.2018

IP: 188.146...45

Ależ Bezpartyjny Powiat się stresuje a to dopiero początek prawdy o kandydatach.

~~Ostr @ 22:55, 10.10.2018

IP: 178.235...111

A ja i moja rodzina glosuje na PIS .Nie chce jak moj ojciec za glosowal i zaluje do dzis ze glosowal na Walesa

Prawda @ 23:42, 10.10.2018

IP: 188.146...143

Bezpartyjne miasto

Na pierwszym miejscu po wejściu na Waszą stronę jest coś wymienione. Panowie pochylcie się nad tym co piszecie. Jeszcze jest czas stanąć w prawdzie.

Heniek @ 23:49, 10.10.2018

IP: 77.115...115

A kto to jest ten pan, na zdjęciu pierwszy z lewej ?

Edi @ 00:46, 11.10.2018

IP: 178.42...113

Nie wiem... Z twarzy podobny zupełnie do nikogo

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter
NestBank