wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Bezpartyjni? Ujawniamy z kim do jednej bramki gra Jakub Frydryk

Na listach "Bezpartyjnego Miasta Ostrołęki" znalazło się wiele młodych osób. Nie brakuje studentów i wolontariuszy. Nierzadko są to osoby, które do tej pory nie miały żadnego związku z polityką i nie startowały w wyborach do rady miasta. Kto wspiera Jakuba Frydryka w wyborach?

Komitet Wyborczy "Bezpartyjne Miasto Ostrołęka" przedstawił listy kandydatów do rady miasta Ostrołęki. "Jedynką" na listach będzie w pierwszym okręgu Jakub Frydryk, który jest też kandydatem ugrupowania na prezydenta miasta. Do rady miasta kandydują też osoby bardzo znane, blisko związane z obecnym samorządem Ostrołęki, których kariery zawodowe były, delikatnie mówiąc, barwne.

ReklamaOkręg nr 1
W pierwszym okręgu z czołowego miejsca na liście startuje lider partii oraz kandydat Bezpartyjnego Miasta Ostrołęki na prezydenta miasta Jakub Frydryk. Jest przedsiębiorcą, bankowcem i prezesem stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne, które przez wiele lat otrzymywało dotacje z urzędu miasta na różnorodne akcje i wydarzenia. Frydryk corocznie angażuje się w organizowaną także w naszym mieście Świąteczną Zbiórkę Żywności. Jest dobrym znajomym Mariusza Mierzejewskiego, byłego członka PiS, do niedawna blisko związanego z prezydentem Januszem Kotowskim.

Drugie miejsce na liście zajął Robert Brzósko. Jest to postać dobrze znana za sprawą głośnych roszad na stanowisku dyrektora parku wodnego w Ostrołęce. Brzósko pracował na basenie jako zastępca kierownika ds. technicznych. Dyrektorem aquaparku był wówczas blisko z nim związany Mariusz Mierzejewski. Gdy ten w 2015 roku złożył wypowiedzenie z pracy i odszedł ze stanowiska, Brzósko zastąpił go, sprawując rolę pełniącego obowiązki dyrektora parku wodnego. Kilkanaście miesięcy później też pożegnał się z posadą. W czerwcu 2016 roku za sterami basenu zasiadł Wojciech Dobkowski, a Robert Brzósko otrzymał wypowiedzenie. W przeszłości Brzósko ubiegał się już o mandat radnego. W wyborach samorządowych z 2010 roku startował do rady miasta z list Prawa i Sprawiedliwości, niestety bez powodzenia, zdobywając zaledwie 31 głosów.

ReklamaOkręg nr 2
W okręgu drugim z "jedynki" startuje Jacek Łuba - dziennikarz lokalnego serwisu internetowego o Ostrołęce. Przez lata blisko współpracował z urzędem miasta, a serwis, którym zarządza, otrzymywał pieniądze z ratusza za urzędowe ogłoszenia. Gdy Mierzejewski odchodził z PiS, urząd miasta wycofał się z reklam i zaczął płacić za publiczne ogłoszenia katolickiemu radiu Nadzieja. Gdy stosunki z PiS były dobre, Jacek Łuba znalazł pracę w spółce Energa Serwis w dziale ofertowania. Z firmy odszedł na początku 2017 roku. Według naszego informatora rozstanie nastąpiło w złej atmosferze. Kontakty Łuby i Mierzejewskiego są tak bliskie, że nawet siedziba serwisu Łuby znajduje się w budynku należącym do spółki byłego działacza PiS.

Dopiero na czwartym miejscu na liście znalazł się Hubert Zabielski, który przez kilka lat organizował w Ostrołęce finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo przeszkód i braku niechęci prawicowych polityków rządzących ratuszem Zabielski potrafił znaleźć sponsorów i zorganizować sztab. Przez wiele osób uznawany jest za ikonę ostrołęckich finałów WOŚP i osobę, które na stałe zapisze się na kartach historii Ostrołęki za podejmowany co roku trud wsparcia potrzebujących.

W okręgu nr 2 z list Bezpartyjnego Miasta Ostrołęki startuje m.in. Karolina Milewska - zaledwie 20-letnia studentka ratownictwa medycznego, wolontariuszka, harcerka. Ukończyła Zespół Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych, działała jako przewodnicząca samorządu uczniowskiego, a obecnie udziela się jako ratownik w Grupie Ratowniczej "Nadzieja".

Okręg nr 3
W trzecim okręgu "jedynką" na liście jest Mariusz Mierzejewski. W niedalekiej przeszłości działacz Prawa i Sprawiedliwość oraz zaufany współpracownik prezydenta Janusza Kotowskiego. Przez wiele lat czynnie wspierał politykę ratusza, zajmował różnorodne, dobrze płatne stanowiska kierownicze. Mariusz Mierzejewski jest magistrem prawa. W trakcie pierwszej kadencji prezydenta Janusza Kotowskiego rozpoczął pracę w ratuszu, gdzie pełnił funkcję rzecznika prasowego. Kiedy nie sprawdził się na tym stanowisku, włodarz zmienił regulamin organizacyjny urzędu miasta i w ratuszu pojawił się nowy etat - pełnomocnik ds. komunikacji społecznej. Mierzejewski zgłosił się do konkursu i jako jedyny spełnił wymagania formalne, wygrywając konkurs. W 2010 roku Mierzejewski został miejskim radnym startując z list Prawa i Sprawiedliwości. Musiał wówczas zrezygnować z pracy w ratuszu, jednak szybko znalazł zatrudnienie w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie nieoczekiwanie powstało nowe stanowisko. Został "informatorem turystycznym" w MOSiR. W czerwcu 2011 roku prezydent miasta ogłosił konkurs na dyrektora basenu. Idealny na to stanowisko okazał się być Mierzejewski. W trakcie zarządzania basenem wyszło na jaw, że Mierzejewski prawdopodobnie naruszył ustawę antykorupcyjną. Mając udziały w prywatnej firmie, zasiadał na stanowisku dyrektora ostrołęckiego basenu. Tym samym złamał prawo, czego nieuchronną konsekwencją powinno być zwolnienie dyscyplinarne z pracy. Zanim to się stało, Mierzejewski sam zrezygnował. Oficjalną rezygnację z funkcji szefa pływalni złożył 27 maja 2015 r. Mierzejewski nie musiał długo szukać nowej pracy. Wrócił do ratusza, gdzie został kierownikiem referatu działalności gospodarczej. Przez ostatni rok jego stosunki z PiS pogorszyły się. Mierzejewski musiał zrezygnować z pracy w urzędzie miasta i rozpoczął przygotowania do wyborów i tworzenia własnego komitetu do rady miasta.

Na liście Bezpartyjnego Miasta znalazł się także Dariusz Małkowski - wieloletni członek Platformy Obywatelskiej. W ostrołęckich strukturach PO przez długi czas pełnił funkcję sekretarza. Kilkukrotnie bez powodzenia próbował zostać miejskim radnym z list rodzimej partii. Od wielu lat z powodzeniem trenuje ratowników wodnych i jest prezesem WOPR-OS. Na co dzień pracuje w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ostrołęce, którego jest dyrektorem.

Do rady miasta startuje też Dorota Andrzejczyk - była przewodnicząca rady osiedla Sienkiewicza. Ze stanowiska zrezygnowała na początku 2013 roku. Swoją decyzję uzasadniała brakiem czasu. O mandat ubiega się również Karol Frydrych - znany z ostrołęckich dyskotek jako DJ Feekey. Na liście pojawiły się też mało znane nazwiska. To m.in. Ewa Osłowska - młoda wolontariuszka, obecnie studentka pielęgniarstwa czy Róża Gutowska - wolontariuszka w Caritas, pracująca jako koordynator w Spółdzielni Socjalnej. Działa też charytatywnie jako wolontariusz w Caritas Polska.

Na liście w trzecim okręgu znalazł się także Daniel Bobowski - informatyk w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych. W przeszłości próbował zostać księdzem, był alumnem w seminarium. W tegorocznych wyborach samorządowych jego matka Grażyna została kandydatką Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin do sejmiku województwa mazowieckiego. W przeszłości ojciec Sławomir bez powodzenia próbował uzyskać mandat radnego z list Prawa i Sprawiedliwości.

W trzecim okręgu, na liście Bezpartyjnego Miasta, jedna z kandydatek wycofała się z wyborczej gry. To 36-letnia Lidia Lisowska zamieszkała w Ostrołęce. Pierwotnie jej nazwisko figurowało w trzecim okręgu jako numer 5 na liście. Rezygnacja jest już potwierdzona i kandydatki nie będzie na listach, które nie zostały jeszcze wydrukowane. Wycofanie się kandydatki skutkuje tym, że w trzecim okręgu zmieniły się numery poszczególnych kandydatów, od numeru 5 do końca listy. Z numerem 5 wystartuje teraz Karol Frydrych, a kolejne nazwiska przesunęły się o jeden do góry.

Pełne listy kandydatów do rady miasta z ramienia Bezpartyjnego Miasta:

ReklamaOkręg nr 1
1. Jakub Frydryk (zam. Ostrołęka, wiek: 36)
2. Robert Brzósko (zam. Ostrołęka, wiek: 42)
3. Nina Konarzewska (zam. Ostrołęka, wiek: 42)
4. Leszek Staszczuk (zam. Ostrołęka, wiek: 58)
5. Agnieszka Irena Kopeć (zam. Ostrołęka, wiek: 36)
6. Mariusz Leszek Fułek (zam. Ostrołęka, wiek: 37)
7. Justyna Piersa (zam. Ostrołęka, wiek: 27)
8. Karolina Szewczyk (zam. Ostrołęka, wiek: 31)
9. Natalia Kuskowska (zam. Ostrołęka, wiek: 31)

Okręg nr 2
1. Jacek Łuba (zam. Ostrołęka, wiek: 38)
2. Karol Piersa (zam. Ostrołęka, wiek: 36)
3. Magdalena Deptuła (zam. Ostrołęka, wiek: 29)
4. Hubert Zabielski (zam. Ostrołęka, wiek: 36)
5. Paulina Rawa (zam. Ostrołęka, wiek: 32)
6. Ewa Jarka (zam. Ostrołęka, wiek: 28)
7. Karolina Milewska (zam. Ostrołęka, wiek: 20)
8. Daniel Wierzbowski (zam. Ostrołęka, wiek: 21)
9. Kazimierz Cekała (zam. Ostrołęka, wiek: 63)
10. Agnieszka Sierzputowska (zam. Ostrołęka, wiek: 35)

Okręg nr 3
1. Mariusz Mierzejewski (zam. Ostrołęka, wiek: 41)
2. Daniel Grzegorz Prus (zam. Ostrołęka, wiek: 35)
3. Dariusz Małkowski (zam. Ostrołęka, wiek: 47)
4. Dorota Andrzejczyk (zam. Ostrołęka, wiek: 55)
5. Karol Frydrych (zam. Ostrołęka, wiek: 37)
6. Ewa Osłowska (zam. Ostrołęka, wiek: 20)
7. Róża Gutowska (zam. Ostrołęka, wiek: 52)
8. Daniel Tomasz Bobowski (zam. Ostrołęka, wiek: 33)
9. Tomasz Piotr Lipiński (zam. Ostrołęka, wiek: 37)
Wyświetleń: 17224 komentarze: -
10:33, 09.10.2018r. Drukuj