wtorek, 21 maja 2019 r., imieniny Kryspina, Wiktora, Jana

Fat-Bike

Aktualności

Rusza Tydzień Mediacji w Ostrołęce i regionie (program)

Sąd Okręgowy w Ostrołęce oraz placówki mu podległe w regionie, przyłączają się do obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji. Wydarzenie służy popularyzacji wiedzy związanej z metodami pokojowego rozwiązywania konfliktów oraz pozasądowego rozstrzygania sporów.

Podczas obchodów w wielu sądach, prokuraturach, ośrodkach mediacyjnych czy kancelariach prawnych organizowane są spotkania mające na celu promowanie idei mediacji, a przede wszystkim informowanie społeczeństwa o jej zasadach i korzyściach płynących z tej formy rozwiązywania konfliktów.

Reklama Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga - nie narzucając jednak żadnego rozwiązania - w wypracowaniu kompromisu. W sprawach karnych mediacja ma na celu naprawienie wyrządzonych przestępstwem szkód materialnych i moralnych, pozwala pokrzywdzonemu na wyrażenie jego uczuć, oczekiwań i potrzeb. Sprawcy pozwala przejąć odpowiedzialność za skutki przestępstwa oraz podjąć związane z nią działania. Sprzyja trwałemu zakończeniu konfliktu lub jego załagodzeniu.

W tym roku Tydzień Mediacji trwał będzie od 15 do 19 października. W sądach rejonowych w okręgu ostrołęckim czyli w Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej, Przasnyszu, Pułtusku i Wyszkowie dyżury pełnić będą sędziowie mający największe doświadczenie mediacyjne oraz asystenci sędziów i kuratorzy. Niektóre sądy prowadziły będą także dyżury mediatorów, którzy zgłosili chęć współpracy.

Reklama Lista wydarzeń związanych z obchodami Tygodnia Mediacji w Sądzie Okręgowym w Ostrołęce:

15-16 (poniedziałek, wtorek) i 18 października (czwartek) - Sąd Okręgowy w Ostrołęce
W ramach Tygodnia Mediacji stali mediatorzy będą pełnić dyżury w siedzibie sądu.

19 października (piątek) - Sąd Okręgowy w Ostrołęce
Spotkanie dla mediatorów okręgu ostrołęckiego z przedstawicielami sędziów sądów rejonowych w okręgu ostrołęckim, omówienie dotychczasowej współpracy w tym dyskusja na temat konstrukcji pisania ugód.

Reklama Od 15 do 19 października (poniedziałek-piątek)
Sądy Rejonowe w okręgu ostrołęckim (Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Przasnysz, Pułtusk, Wyszków)
Pełnienie dyżurów przez sędziów mających największe doświadczenie mediacyjne oraz przez asystentów sędziów oraz kuratorów. Niektóre sądy rejonowe będą również organizowały dyżury mediatorów, którzy zgłosili chęć współpracy.

Od 15 do 19 października (poniedziałek-piątek)
Sądy Rejonowe w okręgu ostrołęckim (Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Przasnysz, Pułtusk, Wyszków).

Szczegóły dotyczące poszczególnych wydarzeń będą udostępniane w placówkach oraz na stronach internetowych sądów.

Wyświetleń: 458 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 10.10.2018, 09:47r. Drukuj
Powrót


Nie skorzystamy @ 13:51, 10.10.2018

IP: 37.47...52

laughing laughing laughing laughing laughing laughing laughing