poniedziałek, 22 lipca 2019 r., imieniny Magdaleny, Bolesławy, Marii

Aktualności

O przemocy i agresji rówieśniczej w szkołach (zdjęcia)

Fot. KMP w OstrołęcePolicyjni spece od profilaktyki, dzielnicowi z ostrołęckiej komendy i komisariatu z Myszyńca od początku roku szkolnego podejmują ważną i trudną tematykę jaką jest przemoc i agresja rówieśnicza. W tym celu spotykają się z z uczniami i kadrą pedagogiczną w szkołach.

Spotkania organizowane są głównie w celu ukazania młodzieży negatywnych skutków niewłaściwego zachowania wobec innych osób. Przemoc i agresja rówieśnicza może mieć zarówno charakter bezpośredni, jak też pośredni. Dokonywana jest w bezpośrednim kontakcie lub za pośrednictwem internetu i różnego rodzaju komunikatorów.

Reklama - Policjanci przekonują, że nie można zezwalać na stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec rówieśnika. Często zdarza się, że takie zachowanie wobec jednej osoby przejawia kilku uczniów. Inne osoby przyglądają się temu i nie chcą się wtrącać. Jest to również postawa negatywna. Dużą rolę w takich spotkaniach odgrywają policjanci z ostrołęckiego zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii, a także dzielnicowi, którzy każdego dnia spotykają się z młodzieżą i dziećmi i rozmawiają na tematy związane z bezpieczeństwem w różnych jego aspektach, m.in. w domu, szkole, oraz na drodze - mówi asp. Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce.

Reklama Często uczniowie nie zdają sobie sprawy, jakie konsekwencje mogą wyniknąć z ich zachowania. Ich skutki odczuwalne są nawet przez kilka lat. Mundurowi przypominają o odpowiedzialności nieletnich za czyny niezgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego oraz przedstawiają procedurę postępowania w sprawach nieletnich.

- Apelujemy, aby o tego typu sytuacjach powiadamiać policję i kadrę pedagogiczną szkoły. Pamiętajmy, że agresja i przemoc ze strony innych osób może dotknąć każdego - mówi policjant.

Zdjęcia ze spotkań można zobaczyć na stronie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.
Wyświetleń: 696 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 11.10.2018, 09:12r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter
NestBank