wtorek, 16 października 2018 r., imieniny Gawła, Florentyny, Grzegorza

Aktualności

O przemocy i agresji rówieśniczej w szkołach (zdjęcia)

Fot. KMP w OstrołęcePolicyjni spece od profilaktyki, dzielnicowi z ostrołęckiej komendy i komisariatu z Myszyńca od początku roku szkolnego podejmują ważną i trudną tematykę jaką jest przemoc i agresja rówieśnicza. W tym celu spotykają się z z uczniami i kadrą pedagogiczną w szkołach.

Spotkania organizowane są głównie w celu ukazania młodzieży negatywnych skutków niewłaściwego zachowania wobec innych osób. Przemoc i agresja rówieśnicza może mieć zarówno charakter bezpośredni, jak też pośredni. Dokonywana jest w bezpośrednim kontakcie lub za pośrednictwem internetu i różnego rodzaju komunikatorów.

Reklama- Policjanci przekonują, że nie można zezwalać na stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec rówieśnika. Często zdarza się, że takie zachowanie wobec jednej osoby przejawia kilku uczniów. Inne osoby przyglądają się temu i nie chcą się wtrącać. Jest to również postawa negatywna. Dużą rolę w takich spotkaniach odgrywają policjanci z ostrołęckiego zespołu do spraw profilaktyki społecznej i patologii, a także dzielnicowi, którzy każdego dnia spotykają się z młodzieżą i dziećmi i rozmawiają na tematy związane z bezpieczeństwem w różnych jego aspektach, m.in. w domu, szkole, oraz na drodze - mówi asp. Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce.

ReklamaCzęsto uczniowie nie zdają sobie sprawy, jakie konsekwencje mogą wyniknąć z ich zachowania. Ich skutki odczuwalne są nawet przez kilka lat. Mundurowi przypominają o odpowiedzialności nieletnich za czyny niezgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego oraz przedstawiają procedurę postępowania w sprawach nieletnich.

- Apelujemy, aby o tego typu sytuacjach powiadamiać policję i kadrę pedagogiczną szkoły. Pamiętajmy, że agresja i przemoc ze strony innych osób może dotknąć każdego - mówi policjant.

Zdjęcia ze spotkań można zobaczyć na stronie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Odsłon: 573 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 09:12, 11.10.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót

Reklama

LUSAR
Bowling
Sklep Enter

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Spaja
LuxKredyt
Kurpia
NestBank