piątek, 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Tymona, Pafnucego

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

PiS-bis stawia na Kotowskiego

Dariusz MaciakTransferowa karuzela dotknęła także listy kandydatów do rady miasta Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki. Ugrupowanie zwane przekornie PiS-bis na pierwszym miejscu na liście wystawiło Dariusza Maciaka, przyjaciela Janusza Kotowskiego, bohatera afery z pieniędzmi w reklamówce.

TPO to wieloletni koalicjant PiS w radzie miasta. Przez ostatnie trzy kadencje radni towarzystwa popierali politykę Janusza Kotowskiego. Członkowie ugrupowania nawet nie udają, że czymkolwiek różnią się od radnych startujących z list PiS.

ReklamaCztery lata temu doszło do tego, że TPO skopiowało przebieg konwencji PiS. W tym roku plagiatu nie było, ale na konwencji prawicowych polityków, siedzieli Wiesław Szczubełek, wiceprzewodniczący rady miasta, który do rady miasta dostał się z list TPO oraz Maria Rochowicz, wiceprezes TPO, co podkreśla mocne związki obu ugrupowań.

Podczas tegorocznej kampanii wyborczej TPO ponownie nie wystawiło własnego kandydata na prezydenta miasta. Ugrupowanie popiera kandydaturę Janusza Kotowskiego.

ReklamaOkręg nr 1
"Jedynką" na liście TPO w pierwszym okręgu jest Wiesław Szczubełek, obecnie zastępca przewodniczącego rady miasta. Mandat radnego sprawuje od 2002 roku. Od 2007 roku Szczubełek kierował ostrołęckim oddziałem Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Ostrołęce. W październiku 2016 roku otrzymał akt powołania na zastępcę dyrektora MODR w Warszawie. Jest też prezesem "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Ostrołęce i wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki. W przeszłości próbował ożywić Narew organizując rejsy po rzece.

Trzecie miejsce należy do nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrołęce, Piotra Charkiewicza. Pedagog zdobył m.in. złoty medal na Mistrzostwach Polski Weteranów w Krakowie w rzucie oszczepem.

Czwarte miejsce na liście zajął Wojciech Domański, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce. Stanowisko to objął po wieloletnim dyrektorze szkoły Ryszardzie Kaliszewskim, który odszedł na emeryturę. Wcześniej był wicedyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsze zatrudnienie Domańskiego w II LO. Przez pewien czas pracował tam jako nauczyciel wychowania fizycznego. Pełnił też m.in. obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2, szefa delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce, był też radnym miasta (PiS). Domański udziela się również w sporcie. Jest m.in. sędzią koszykówki i karate.

Kolejna na liście jest Beata Kowalczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce. Wcześniej zarządzała Szkołą Podstawową nr 5. Szóste miejsce zajmuje Iwona Ewa Mróz, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 8 w Ostrołęce. Do rady miasta kandyduje też m.in. Marek Niedziółka, były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce, obecnie nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 5.

ReklamaOkręg nr 2
W drugim okręgu z pierwszego miejsca kandyduje Dariusz Maciak, w przeszłości przewodniczący rady miasta. Przyjaciel Janusza Kotowskiego. Po utracie stanowiska przewodniczącego rady miasta stał się szeregowym radnym. Coraz rzadziej zabierał głos podczas sesji, końcu odszedł z Prawa i Sprawiedliwości. W tegorocznych wyborach po raz pierwszy Maciak startuje z komitetu TPO i o dziwo od razu otrzymał pierwsze miejsce na liście.
Maciak nadal jest menedżerem w Parku Wodnym Aquarium w Ostrołęce. O tym co robi w pracy pisaliśmy np. trzy lata temu. Maciak w przeszłości był prezesem Narwi Ostrołęka. Budziło to kontrowersje, gdyż jako samorządowiec miał realny wpływ na przyznawanie dotacji dla klubu, którym zarządzał. Po tym, jak sprawa Narwi Ostrołęka trafiła do organów ścigania, Maciak zrezygnował z funkcji prezesa pozostawiając klub z ogromnym długiem. Piłkarze upominali się o zaległe pensje i długo czekali. W styczniu 2011 roku drzwi do siedziby Narwi Ostrołęka zostały zaplombowane.
Dariusz Maciak to także bohater głośnej afery z pieniędzmi prezydenta Kotowskiego, które zamiast na koncie w banku, trzymane były w torbie w jednym z mieszkań na terenie Ostrołęki, w którym pomieszkiwał były przewodniczący rady.

Drugie miejsce należy do Anny Mynyk, nauczycielki biologii w II Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce, a także przewodniczącej Rady Osiedla Stare Miasto.

Na kolejnej pozycji znalazł się Roman Balcerzak, który cztery lata temu bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego powiatu. Startował z komitetu Nasz Samorząd w w okręgu Czerwin i Goworowo. Jego kandydaturę poparło 81 osób.

Z czwartego miejsca startuje Andrzej Bojarski, były działacz Narodowej Ostrołęki. Krótko po wyborach znalazł zatrudnienie w referacie kultury, sportu i turystyki ostrołęckiego ratusza. Na stanowisku zastąpił Michała Skowrońskiego, który został wtedy radnym miasta. Bojarskiego w listopadzie 2014 roku odwiedzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w związku z szeroko zakrojoną akcją, jaka odbywała się w całej Polsce. Do domów i mieszkań, w których mieszkali członkowie stowarzyszeń o charakterze skrajnie narodowym, przychodzili policjanci i wypytywali o ich udział w Marszu Niepodległości w Warszawie. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego na zlecenie warszawskiej prokuratury przeszukali mieszkanie Bojarskiego i skonfiskowali jego komputer. Sprzęt wydał dobrowolnie. Funkcjonariusze szukali wszelkich przedmiotów oraz danych zgromadzonych na komputerze, które propagują faszyzm lub inny totalitarny ustrój państwa.

Do rady miasta kandydują też m.in. Anna Maksimowska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce; Bogumił Ozgowicz, członek Rady Osiedla Sienkiewicza; Edward Prusiński, członek rady osiedla Stare Miasto i nauczycielka Ewa Welk.

ReklamaOkręg nr 3
W trzecim okręgu z "jedynki" startuje Tadeusz Giers, obecny radny miasta, a także egzaminator w WORD w Ostrołęce.

Na drugim miejscu znalazło się nazwisko Cezarego Liżewskiego, prywatnie syna Piotra Liżewskiego, komendanta Straży Miejskiej w Ostrołęce. 32-latek jest prezesem rodzinnej spółki Tettsui oraz wiceprezesem spółki Eko Energetyka i Ciepłownictwo.

Bożena Glinka, 42-letnia kandydatka startująca z piątego miejsca na liście opisuje siebie jako "prosta kobieta wierząca, iż wszyscy mają równe szanse". I dodaje: "Twój głos, to Nasz los" (pisownia oryginalna). Niewątpliwie los polityków leży w rękach wyborców. Minimalne zarobki radnego przez pięć lat kadencji wynoszą łącznie ponad 52 tys. zł. Któż by nie chciał zostać radnym.

Na liście znalazły się też m.in. Małgorzata Mierzejewska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 10, Katarzyna Fabisiewicz - historyk, archeolog, animator działań kulturalno-edukacyjnych z młodzieżą, pisarka. Halina Bartłoszewska - nauczycielka języka angielskiego w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce; Arkadiusz Burghardt, były członek rady os. Stacja, nauczyciel w ZSZ nr 3 w Ostrołęce; Paweł Antośkiewicz, pracownik instytucji publicznej; Edward Jastrzębski, emerytowany oficer Państwowej Straży Pożarnej oraz Wiesława Gałka, długoletnia nauczycielka w ZSZ nr 2 w Ostrołęce.

Pełne listy kandydatów do rady miasta z ramienia Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki:

Okręg nr 1
1. Wiesław Cezary Szczubełek (zam. Ostrołęka, wiek: 53)
2. Mirosław Mielnicki (zam. Ostrołęka, wiek: 59)
3. Piotr Charkiewicz (zam. Ostrołęka, wiek: 41)
4. Wojciech Domański (zam. Ostrołęka, wiek: 50)
5. Beata Kowalczyk (zam. Ostrołęka, wiek: 51 )
6. Iwona Ewa Mróz (zam. Ostrołęka, wiek: 48)
7. Marek Zenon Niedziółka (zam. Ostrołęka, wiek: 61)
8. Renata Nowak (zam. Ostrołęka, wiek: 44)
9. Beata Rutkowska (zam. Ostrołęka, wiek: 46)

Okręg nr 2
1. Dariusz Maciak (zam. Ostrołęka, wiek: 44),
2. Anna Jadwiga Mynyk (zam. Ostrołęka, wiek: 40)
3. Roman Henryk Balcerzak (zam. Ostrołęka, wiek: 60)
4. Andrzej Bojarski (zam. Ostrołęka, wiek: 36)
5. Ewa Kinga Bednarczyk (zam. Ostrołęka, wiek: 35)
6. Anna Maksimowska (zam. Ostrołęka, wiek: 48)
7. Bogumił Ozgowicz (zam. Ostrołęka, wiek: 36)
8. Edward Prusiński (zam. Ostrołęka, wiek: 59)
9. Ewa Jadwiga Welk (zam. Ostrołęka, wiek: 55)
10. Mirosław Stanisław Zięba (zam. Ostrołęka, wiek: 55)

Okręg nr 3
1. Tadeusz Giers (zam. Ostrołęka, wiek: 63)
2. Cezary Liżewski (zam. Ostrołęka, wiek: 32)
3. Arkadiusz Burghardt (zam. Ostrołęka, wiek: 44)
4. Paweł Antośkiewicz (zam. Ostrołęka, wiek: 42)
5. Bożena Glinka (zam. Ostrołęka, wiek: 42)
6. Katarzyna Fabisiewicz (zam. Ostrołęka, wiek: 41)
7. Halina Bartłoszewska (zam. Ostrołęka, wiek: 55)
8. Edward Jastrzębski (zam. Ostrołęka, wiek: 65)
9. Małgorzata Mierzejewska (zam. Ostrołęka, wiek: 57)
10. Krystyna Wiesława Gałka (zam. Ostrołęka, wiek: 68)
Wyświetleń: 10678 komentarze: -
10:15, 11.10.2018r. Drukuj




Reklama

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter

Warto odwiedzić

Spotted Ostrołęka Logo infoprasznysz.com