środa, 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny, Beaty

Reklama   |   Kontakt
Leclerc

Aktualności

PiS-bis stawia na Kotowskiego

Dariusz MaciakTransferowa karuzela dotknęła także listy kandydatów do rady miasta Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki. Ugrupowanie zwane przekornie PiS-bis na pierwszym miejscu na liście wystawiło Dariusza Maciaka, przyjaciela Janusza Kotowskiego, bohatera afery z pieniędzmi w reklamówce.

TPO to wieloletni koalicjant PiS w radzie miasta. Przez ostatnie trzy kadencje radni towarzystwa popierali politykę Janusza Kotowskiego. Członkowie ugrupowania nawet nie udają, że czymkolwiek różnią się od radnych startujących z list PiS.

Reklama Cztery lata temu doszło do tego, że TPO skopiowało przebieg konwencji PiS. W tym roku plagiatu nie było, ale na konwencji prawicowych polityków, siedzieli Wiesław Szczubełek, wiceprzewodniczący rady miasta, który do rady miasta dostał się z list TPO oraz Maria Rochowicz, wiceprezes TPO, co podkreśla mocne związki obu ugrupowań.

Podczas tegorocznej kampanii wyborczej TPO ponownie nie wystawiło własnego kandydata na prezydenta miasta. Ugrupowanie popiera kandydaturę Janusza Kotowskiego.

Reklama Okręg nr 1
"Jedynką" na liście TPO w pierwszym okręgu jest Wiesław Szczubełek, obecnie zastępca przewodniczącego rady miasta. Mandat radnego sprawuje od 2002 roku. Od 2007 roku Szczubełek kierował ostrołęckim oddziałem Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Ostrołęce. W październiku 2016 roku otrzymał akt powołania na zastępcę dyrektora MODR w Warszawie. Jest też prezesem "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Ostrołęce i wiceprezesem Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki. W przeszłości próbował ożywić Narew organizując rejsy po rzece.

Trzecie miejsce należy do nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrołęce, Piotra Charkiewicza. Pedagog zdobył m.in. złoty medal na Mistrzostwach Polski Weteranów w Krakowie w rzucie oszczepem.

Czwarte miejsce na liście zajął Wojciech Domański, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce. Stanowisko to objął po wieloletnim dyrektorze szkoły Ryszardzie Kaliszewskim, który odszedł na emeryturę. Wcześniej był wicedyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsze zatrudnienie Domańskiego w II LO. Przez pewien czas pracował tam jako nauczyciel wychowania fizycznego. Pełnił też m.in. obowiązki dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2, szefa delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce, był też radnym miasta (PiS). Domański udziela się również w sporcie. Jest m.in. sędzią koszykówki i karate.

Kolejna na liście jest Beata Kowalczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce. Wcześniej zarządzała Szkołą Podstawową nr 5. Szóste miejsce zajmuje Iwona Ewa Mróz, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 8 w Ostrołęce. Do rady miasta kandyduje też m.in. Marek Niedziółka, były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrołęce, obecnie nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 5.

Reklama Okręg nr 2
W drugim okręgu z pierwszego miejsca kandyduje Dariusz Maciak, w przeszłości przewodniczący rady miasta. Przyjaciel Janusza Kotowskiego. Po utracie stanowiska przewodniczącego rady miasta stał się szeregowym radnym. Coraz rzadziej zabierał głos podczas sesji, końcu odszedł z Prawa i Sprawiedliwości. W tegorocznych wyborach po raz pierwszy Maciak startuje z komitetu TPO i o dziwo od razu otrzymał pierwsze miejsce na liście.
Maciak nadal jest menedżerem w Parku Wodnym Aquarium w Ostrołęce. O tym co robi w pracy pisaliśmy np. trzy lata temu. Maciak w przeszłości był prezesem Narwi Ostrołęka. Budziło to kontrowersje, gdyż jako samorządowiec miał realny wpływ na przyznawanie dotacji dla klubu, którym zarządzał. Po tym, jak sprawa Narwi Ostrołęka trafiła do organów ścigania, Maciak zrezygnował z funkcji prezesa pozostawiając klub z ogromnym długiem. Piłkarze upominali się o zaległe pensje i długo czekali. W styczniu 2011 roku drzwi do siedziby Narwi Ostrołęka zostały zaplombowane.
Dariusz Maciak to także bohater głośnej afery z pieniędzmi prezydenta Kotowskiego, które zamiast na koncie w banku, trzymane były w torbie w jednym z mieszkań na terenie Ostrołęki, w którym pomieszkiwał były przewodniczący rady.

Drugie miejsce należy do Anny Mynyk, nauczycielki biologii w II Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce, a także przewodniczącej Rady Osiedla Stare Miasto.

Na kolejnej pozycji znalazł się Roman Balcerzak, który cztery lata temu bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego powiatu. Startował z komitetu Nasz Samorząd w w okręgu Czerwin i Goworowo. Jego kandydaturę poparło 81 osób.

Z czwartego miejsca startuje Andrzej Bojarski, były działacz Narodowej Ostrołęki. Krótko po wyborach znalazł zatrudnienie w referacie kultury, sportu i turystyki ostrołęckiego ratusza. Na stanowisku zastąpił Michała Skowrońskiego, który został wtedy radnym miasta. Bojarskiego w listopadzie 2014 roku odwiedzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w związku z szeroko zakrojoną akcją, jaka odbywała się w całej Polsce. Do domów i mieszkań, w których mieszkali członkowie stowarzyszeń o charakterze skrajnie narodowym, przychodzili policjanci i wypytywali o ich udział w Marszu Niepodległości w Warszawie. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego na zlecenie warszawskiej prokuratury przeszukali mieszkanie Bojarskiego i skonfiskowali jego komputer. Sprzęt wydał dobrowolnie. Funkcjonariusze szukali wszelkich przedmiotów oraz danych zgromadzonych na komputerze, które propagują faszyzm lub inny totalitarny ustrój państwa.

Do rady miasta kandydują też m.in. Anna Maksimowska, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce; Bogumił Ozgowicz, członek Rady Osiedla Sienkiewicza; Edward Prusiński, członek rady osiedla Stare Miasto i nauczycielka Ewa Welk.

Reklama Okręg nr 3
W trzecim okręgu z "jedynki" startuje Tadeusz Giers, obecny radny miasta, a także egzaminator w WORD w Ostrołęce.

Na drugim miejscu znalazło się nazwisko Cezarego Liżewskiego, prywatnie syna Piotra Liżewskiego, komendanta Straży Miejskiej w Ostrołęce. 32-latek jest prezesem rodzinnej spółki Tettsui oraz wiceprezesem spółki Eko Energetyka i Ciepłownictwo.

Bożena Glinka, 42-letnia kandydatka startująca z piątego miejsca na liście opisuje siebie jako "prosta kobieta wierząca, iż wszyscy mają równe szanse". I dodaje: "Twój głos, to Nasz los" (pisownia oryginalna). Niewątpliwie los polityków leży w rękach wyborców. Minimalne zarobki radnego przez pięć lat kadencji wynoszą łącznie ponad 52 tys. zł. Któż by nie chciał zostać radnym.

Na liście znalazły się też m.in. Małgorzata Mierzejewska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 10, Katarzyna Fabisiewicz - historyk, archeolog, animator działań kulturalno-edukacyjnych z młodzieżą, pisarka. Halina Bartłoszewska - nauczycielka języka angielskiego w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrołęce; Arkadiusz Burghardt, były członek rady os. Stacja, nauczyciel w ZSZ nr 3 w Ostrołęce; Paweł Antośkiewicz, pracownik instytucji publicznej; Edward Jastrzębski, emerytowany oficer Państwowej Straży Pożarnej oraz Wiesława Gałka, długoletnia nauczycielka w ZSZ nr 2 w Ostrołęce.

Pełne listy kandydatów do rady miasta z ramienia Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki:

Okręg nr 1
1. Wiesław Cezary Szczubełek (zam. Ostrołęka, wiek: 53)
2. Mirosław Mielnicki (zam. Ostrołęka, wiek: 59)
3. Piotr Charkiewicz (zam. Ostrołęka, wiek: 41)
4. Wojciech Domański (zam. Ostrołęka, wiek: 50)
5. Beata Kowalczyk (zam. Ostrołęka, wiek: 51 )
6. Iwona Ewa Mróz (zam. Ostrołęka, wiek: 48)
7. Marek Zenon Niedziółka (zam. Ostrołęka, wiek: 61)
8. Renata Nowak (zam. Ostrołęka, wiek: 44)
9. Beata Rutkowska (zam. Ostrołęka, wiek: 46)

Okręg nr 2
1. Dariusz Maciak (zam. Ostrołęka, wiek: 44),
2. Anna Jadwiga Mynyk (zam. Ostrołęka, wiek: 40)
3. Roman Henryk Balcerzak (zam. Ostrołęka, wiek: 60)
4. Andrzej Bojarski (zam. Ostrołęka, wiek: 36)
5. Ewa Kinga Bednarczyk (zam. Ostrołęka, wiek: 35)
6. Anna Maksimowska (zam. Ostrołęka, wiek: 48)
7. Bogumił Ozgowicz (zam. Ostrołęka, wiek: 36)
8. Edward Prusiński (zam. Ostrołęka, wiek: 59)
9. Ewa Jadwiga Welk (zam. Ostrołęka, wiek: 55)
10. Mirosław Stanisław Zięba (zam. Ostrołęka, wiek: 55)

Okręg nr 3
1. Tadeusz Giers (zam. Ostrołęka, wiek: 63)
2. Cezary Liżewski (zam. Ostrołęka, wiek: 32)
3. Arkadiusz Burghardt (zam. Ostrołęka, wiek: 44)
4. Paweł Antośkiewicz (zam. Ostrołęka, wiek: 42)
5. Bożena Glinka (zam. Ostrołęka, wiek: 42)
6. Katarzyna Fabisiewicz (zam. Ostrołęka, wiek: 41)
7. Halina Bartłoszewska (zam. Ostrołęka, wiek: 55)
8. Edward Jastrzębski (zam. Ostrołęka, wiek: 65)
9. Małgorzata Mierzejewska (zam. Ostrołęka, wiek: 57)
10. Krystyna Wiesława Gałka (zam. Ostrołęka, wiek: 68)
Wyświetleń: 10119 komentarze: 82
11.10.2018, 10:15r. Drukuj
Powrót


Qwert @ 10:17, 11.10.2018

IP: 2a00:801...1

Gunwo burza za 3 2 1......

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:20, 11.10.2018

IP: 78.152...14

Nie musisz odliczać, właśnie Ty ją rozpocząłeś, tym swoim infantylnym wPiSem smile

lechin @ 10:31, 11.10.2018

IP: 178.235...45

Kadencja Rady Miasta trwa 4 a nie 5 lat,zatem i podana łączna kwota diet jest również błędna !

Kabrio @ 10:55, 11.10.2018

IP: 194.50...52

Nieprawda, nowa kadencja będzie trwać pięć lat, bo zostały zmienione przepisy.

~~Ostr @ 11:00, 11.10.2018

IP: 178.235...111

Moge glosowac na wszystkich z wyjatkiem Kleczkowski , Popielarz i Kulik na nich mowie nie nie nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:05, 11.10.2018

IP: 78.152...14

@up, dziękuję za informację, była mi, naprawdę niezbędna do życia - jeśli będziesz miał kolejne, równie sensacyjne, to nie zapomnij, żeby o nich poinformować.

a może by tak... @ 11:43, 11.10.2018

IP: 217.97...9

A może by tak napisać o wałkach i eskapadach innych kandydatów? Np.pana Mirosława A, albo ekscesach erotyczno rozrywkowych pana M,P. P :) Naprawdę będzie co opowiadać i pisać i gwarantuję że będzie sporo otwarć strony,a redakcji chyba głównie o to chodzi

Wyborca @ 11:48, 11.10.2018

IP: 194.99...109

Ja stawiam na Łukasza Kulika. smile

Ostrołęczanka @ 11:53, 11.10.2018

IP: 185.216...220

Jeju wszyscy ze szkół. Niedziwne jak poustawiani, że popierają Kotowskiego. Jak ja bym chciała żeby te wszystkie układy się im pokończyły i w końcu były prawdziwe konkursy na stanowiska.

ostrołęczanka @ 11:54, 11.10.2018

IP: 79.185...85

Tylu nauczycieli i dyrektorów do Rady Miasta! A kiedy będą uczyć, jak będą musieli brać udział w sesjach oraz innych uroczystościach miejskich często odbywających się
w czasie godzin pracy. Swoją drogą, radni TPO powinni mieć swoje zdanie podczas sesji, a niestety są jak "choragiewki" - kto rządzi, to są za tymi.

Wyborca @ 12:11, 11.10.2018

IP: 188.147...55

Niestety ale pan Kulik miał już swoje piec minut i dlatego, ze inni nie mieli komitetu do kandydowania, znowu kandyduje. Przecież nie każdy musi znać powiedzenia, ze dwa razy do tej samej wody się nie wchodzi. Przepowiadam, ze w tych wyborach przepadnie z kretesem i żadna kamerka nie pomoże.
Koniec polityczny pana Kulika, wedle mojej oceny, będzie 21 października.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:27, 11.10.2018

IP: 78.152...14

Wyborca, a ile razy PiS dostawało w dudę, ile razy "wchodzili do tej samej wody"?

do Wyborca @ @ 12:27, 11.10.2018

IP: 2a01:110f...84d9

Chyba w kiblu... tongue laughing laughing laughing laughing

Do wyborca @ 12:31, 11.10.2018

IP: 185.158...234

Kiedy Pan Kulik miał swoje pięć minut, ja ciągle czekam aż będzie miał i będzie mógł się wykazać jako prezydent. Nie mogę dłużej patrzeć na to co się dzieje w tym mieście i zamierzam głosować przeciwko Kotowskiemu. Na PO nie zagłosuję na osobę obcą też nie, może był zagłosował na Frydryka, ale ma za mało doświadczenia. Pozostaje tylko Kulik.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:32, 11.10.2018

IP: 78.152...14

Uważasz, że jedna przegrana, w II turze, w dodatku o mały włos, po 4 latach zasiadania w radzie miasta, powinno eliminować kandydata?

Każdy, kiedyś wygrywa pierwszy raz, nie uważasz?

Ile razy PiSiory pchały się do władzy i dostawały w dudę, podpowiem - 7- wg Twojego schematu, po 2007 roku, kiedy rząd PiS, osiągnął poparcie na poziomie 18 procent, nie powinno ich zmieść z powierzchni Ziemi, a powinno Pana Kulika - o czym Ty do nas bredzisz?

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:35, 11.10.2018

IP: 78.152...14

Cyt.:
"Koniec polityczny pana Kulika, wedle mojej oceny, będzie 21 października."

A, kiedy był początek?

Chodzi właśnie o to, żeby, ani Prezydent, ani Rada Miasta, nie była politykiem i nie dopłacała do wyjazdów, na antyrządowe manifestacje.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:46, 11.10.2018

IP: 78.152...14

Jak myślicie, co by się stało, gdyby w czasie rządów PiS, jakakolwiek Rada Miasta, dofinansowała wyjazd na manifestację antyrządową?

Czy przedstawiciel władzy, zaproponowałby władzom miasta, 50% dopłatę do remontu mostu?

tren @ 12:55, 11.10.2018

IP: 78.152...49

Ja uważam, że pana Kulika dyskwalifikuje obecność na listach pana Oracza

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:02, 11.10.2018

IP: 78.152...14

tren, a, nie dyskwalifikuje Frydryka, obecność, na jego listach Mierzejewskiego, który wbrew prawu, pełnił funkcję dyrektora Aqaparku?

Przypominam, Oracz startuje z miejsca 7, Mierzejewski z 1.

olo @ 13:04, 11.10.2018

IP: 2604:2000...b312

syn lizewskiegi-malo im...gers -po co ci to chlopie-toc ty ledwo sie pchasz odpusc,,,reszta tez jest pomylka

geos @ 13:09, 11.10.2018

IP: 178.235...219

"De gustibus non disputandum est" - od dawna wiadomym jest, że o gustach się nie dyskutuje. Coś na wątrobę podać ???

Emil @ 13:46, 11.10.2018

IP: 83.31...25

Jest kilka fajnych kandydatów niezrzeszonych partyjnie. Może miasto na tym skorzysta .

kanoea @ 13:51, 11.10.2018

IP: 79.184...112

i dlatego nie PIS ani PIS bis tylko NO - lista 15 , poz. 2 okręg 1 . i tyle

wielebny @ 14:09, 11.10.2018

IP: 95.49...109

współczuję tym nauczycielkom, na jednej liście z faszystą, pewnie zostały zaszantażowane przez pisią władzę

carlo @ 14:11, 11.10.2018

IP: 5.173...59

Niestety jedynym kandydatem na Prezydenta jest Pan Kulik dośwadczony radny,Pan Kotowski miał już swoje 12 lat nic w miescie nie zrobił prócz parkingów z kasy mieszkańców,na PO nie Pan Frydrych kto to jest skąd ten Pan się wziął przywieziony w walizce.Głosujemy na Pana Kulika

Seba @ 14:14, 11.10.2018

IP: 80.55...89

skoro zapewnia miejsce przy korycie...jak tu nie popierać

Www @ 14:16, 11.10.2018

IP: 213.238...23

i Pan Bojarski

tren @ 14:17, 11.10.2018

IP: 78.152...49

Janku, jeżeli wbrew prawu to gdzie jest wyrok sądu? Rządziła wtedy Platforma więc mogli grillować przestępcę ile wlezie. Nie zrobili tego, bo nic nie było wbrew prawu. Natomiast obecność pana Oracza na stanowiskach kierowniczych komunistycznej partii nie podlega dyskusji, to wynika z akt IPN.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:34, 11.10.2018

IP: 78.152...14

trenku, to nie wiesz, że przed postępowaniem, Pan Mierzejewski, "dał nogę", z zajmowanego stanowiska, uzasadniając swe odejście, względami osobistymi - kto miałby grillować, jakiegoś, byłego dyrektora pływalni, w prowincjonalnym miasteczku, Ostrołęka - żarty sobie robisz?

Nie wiem, w jakim jesteś wieku, ale wygląda na to, że PRL, znasz jedynie z komedii Barei - Pan Oracz, nie mógł być w komunistycznej partii, bowiem wówczas, takowej w Polsce nie było - była socjalistyczna - "komuna", to jest jedynie, skrót myślowy, to tak gwoli, wyjaśnienia.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:42, 11.10.2018

IP: 78.152...14

Tak, przy okazji - nie znam Pana Oracza, słyszę o nim, pierwszy raz w życiu, ale jeśli ma, tak niechlubną przeszłość, to faktycznie, błędem było umieszczanie go na listach wyborczych, tym bardziej, że ludzie, którzy weryfikowali, mam nadzieję kandydatów, w przeciwieństwie do mnie, musieli tę jego przeszłość znać.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 14:50, 11.10.2018

IP: 78.152...14

Tak, z ciekawości, wszedłem sobie na stronę IPN - ot, szary członek, kilkakrotnie pełniący funkcję sekretarza organizacji miejskich w pipidówkach typy Ostrów, Wyszków - w Ostrołęce zwykły członek komitetu wojewódzkiego, a więc raczej nie awansował, z I sekretarza w Wyszkowie, na członka w Ostrołęce - jego historia w PZPR, w każdym razie, w zasobach IPN, kończy się na 1979 roku, a więc przed wypadkami sierpniowymi 1980 roku - nie widzę, żeby dopuścił się jakichś zbrodni, za które miałby dzisiaj odpowiadać, jeśli takowe znasz, to o nich napisz.

Jimmy @ 15:03, 11.10.2018

IP: 109.241...100

Ludzie z przeszłością w aparacie PRL powinni odejść w niesławie i nie wiem o co ta dyskusja. Gość był w PZPR i trudno, wstawili go na listy trudno, więc niech się nie dziwią że ludzie to wyciągają

PS. PRECZ Z KOMUNĄ

Jimmy @ 15:05, 11.10.2018

IP: 109.241...100

Jan, jeżeli pan Mierzejewski złamał prawo to sąd by go skazał. Tyle w temacie. Nie złamał, nie został skazany. Pokaż wyrok sądu, później będziemy dyskutować.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 15:16, 11.10.2018

IP: 78.152...14

Jimmy, w PZPR, było 3 mln ludzi, to byli czyiś ojcowie, czyjeś matki, czyiś wujkowie, styjkowie - wielu, musiało być w niej, żeby mieć możliwość pracy i rozwoju, wszystkich kształciły "komunistyczne" szkoły i wyższe uczelnie - taka była ówczesna rzeczywistość, tyle, że ktoś, kto tego nie doświadczył, nie jest w stanie tego pojąć - innej Polski, wówczas nie było.

Miliony młodych Polaków szło do Ludowego Wojska Polskiego, gdzie składali przysięgę na wierność ówczesnym sojuszom - to, że nie było Ci dane żyć w tamtych czasach, nie upoważnia Cię do takiej krytyki, bo nie wiesz, o czym Piszesz.

O złamaniu prawa, przez Pana Mierzejewskiego, pisał portal MO - skoro to jest nieprawda, to gdzie jest sprostowanie - przecież takie kłamstwo, podlega zaskarżeniu w trybie wyborczym - o sprawie MO, pisało dawno temu, gdzie jest zatem pozew Pana Mierzejewskiego, o zniesławienie?

Wyborca @ 18:02, 11.10.2018

IP: 31.0...206

Dziwię się nauczycielom i dyrektorom szkół, że wchodzą w to bagno. Akceptują to co dzieje się w szkołach po reformach PiS i tzw. minister Zalewskiej??? Jako rodzic jestem wściekły na ten stan w szkole i na pewno nikt z PiS -u ani z przybudówek nie otrzyma głosu wielu rodziców, również pełnoletnich uczniów szkół, wśród których na lekcjach niektórzy nauczyciele prowadzili swoją kampanię wyborczą!!!

tren @ 18:14, 11.10.2018

IP: 78.152...49

Janku, to nie MO wydaje wyroki tylko sąd, a MO to żaden autorytet. Nie było nawet żadnego postępowania w tej sprawie, więc wszystko jest zgodnie z prawem. Żeby tylko takie oskarżenia były jak wypociny co niektórych "redaktorów" to pół biedy. Co mamy w niektórych komitetach to aż strach pomyśleć. Tu oszust, tu komunista, tu gość z innego miasta, a miłościwie nam panujący też już wyczerpał baterie.

Ola @ 18:26, 11.10.2018

IP: 2a01:110f...bcbc

Tylko pan Janusz Kotowski utrzyma porozumienie z rządem i w końcu będzie dobrze a wszystkie inwestycje dopniemy do końca.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 18:33, 11.10.2018

IP: 78.152...14

trenku, co może być gorszego dla kandydata na radnego, niż oskarżenie o działanie pozaprawne? W trybie woborczym, postępowanie takie trwa zdaję się 48 godzin, kiedy więc, jeśli nie teraz?

Maniek @ 18:59, 11.10.2018

IP: 37.248...160

Tfu! Pierniczę, nie głosuje!

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:10, 11.10.2018

IP: 78.152...14

trenku, za portalem Moja Ostrołęka, cyt.:

"W trakcie zarządzania basenem wyszło na jaw, że Mierzejewski prawdopodobnie naruszył ustawę antykorupcyjną. Mając udziały w prywatnej firmie, zasiadał na stanowisku dyrektora ostrołęckiego basenu. Tym samym złamał prawo, czego nieuchronną konsekwencją powinno być zwolnienie dyscyplinarne z pracy. Zanim to się stało, Mierzejewski sam zrezygnował."

Jak więc czytamy, konsekwencją złamania tego prawa, miało być dyscyplinarne zwolnienie, a w jaki sposób, można zwolnić kogokolwiek, kto sam wcześniej się zwolnił?

Nie rób więc "z tata, wariata" i nie szukaj "ciemnego ludu".

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:14, 11.10.2018

IP: 78.152...14

Dzięki Twojej dociekliwości, odszukałem ten fragment i będę go zamieszczał pod każdym artykułem, dotyczący, czy to kampanii wyborczej, czy wyborów - dzięki za ten bodziec :)

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 19:23, 11.10.2018

IP: 78.152...14

Brawo trenku, wpadłem nawet na pomysł, żeby to zamieścić na konkurencyjnym portalu - zobaczymy, jak długo te wpisy tam pozostaną :)

stasiek @ 19:26, 11.10.2018

IP: 83.28...54

Roman B to ten z ekipy Stanislawa kurpiewskiego SLD ?????????????????

wszyscy roman na ciebie bedziemy glosowac , babcia i dziadek jak uslyszeli ze ty startujesz to juz chcieli ruszac zajac kolejke przed lokalem wyborczym

Oj Janie!!! @ 19:57, 11.10.2018

IP: 176.109...253

Wiesz dużo,piszesz składnie pewnie i masz aparycję i trochę politykujesz i notujesz i jesteś lubiany, doceniany... i patrz nie kandydujesz???.Pocisz się na tym gniocie lokalnym . Zrób coś wymiernego, pożytecznego i pokaż się w końcu na plakatach .
No Janku!!!!

Yeti @ 20:07, 11.10.2018

IP: 188.146...134

Kurka blaszka - wydoją budżet do cna. Firm nie otwierają, nie tworzą miejsc pracy ale dla nas szaraków się poświęcą. I będą robić nic za grube pieniądze...

tren @ 20:08, 11.10.2018

IP: 78.152...49

To naruszył czy prawdopodobnie naruszył?
Gdzie jest wyrok sądu?

Jeżeli złamał prawo to czy zrezygnował czy nie, to nie ma żadnego znaczenia. Zostałby ukarany za czyn niedozwolony, który popełnił. Wypociny pismaka nie mają tu żadnego znaczenia.

StareMiasto @ 20:14, 11.10.2018

IP: 78.152...181

90% moich znajomych bedzie glosowalo na Pana Kotowskiego co uwazam za sluszne.Jest to jedyny czlowiek ktorego do ktorego mam zaufanie jesli chodzi o wybory

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 20:35, 11.10.2018

IP: 78.152...14

trenku, czekam na pozew Pana Mierzejewskiego, złożony w trybie wyborczym - to, kto zarzuca kandydatowi na rednego, złamanie prawa, nie ma nic do rzeczy - to forum, jest forum publicznym, a więc zamiast, nieptrzebnie zużywać klawiaturę, doradź Panu Mierzejewskiemu, żeby domagał się od redakcji MO, sprostowania, podawanej publicznie informacji - to, na pewno przyczyni się do wzrostu jego notowań.

omg @ 20:48, 11.10.2018

IP: 176.109...108

Ale kandydaci ..... porażka

tren @ 21:56, 11.10.2018

IP: 78.152...49

Ja czekam na wyrok sądu, Janku. Pan Mierzejewski nie musi wszystkich mediów czy pseudomediów o wątpliwej reputacji czytać, może nawet nie wie że jedni czy drudzy tak o nim piszą... I doucz się, w jakich przypadkach działa tryb wyborczy. W tym nie działa, bo oskarża pismaczek nie podpisany z nazwiska. Co innego jak wypowie się inny kandydat smile

do kowalskiego @ 22:52, 11.10.2018

IP: 2a01:110f...d359

czy Ty człowieku wielu przecinków, nie czujesz, że zbytnio narzucasz się innym ? nie masz takiego wewnętrznego inteligentnego głosu, który powiedziałby Ci, że może trochę mniej graformani ?
Nie masz, nie masz taktu, obrażasz innych bezpodstawnie, za to tylko, że mają odmienne zdanie. Mógłbym wyliczyć w ilu kwestiach wprowadzałeś ludzi w błąd, okazując się zwykłym thebile m, ale nie chcę tracić czasu. Skończ już swoje tyrady na każdy temat, znawco wszystkich dziedzin nauki, życia... żal ogarnia człowieka na myśl, jak prze..bane mają Twoi bliscy...

Hg @ 00:13, 12.10.2018

IP: 5.173...219

Treść kampanii katechety - teraz zrobimy więcej, śmiech na sali co Robili w ostatnich 4 LATACH, NIC NIC NIC DLA MIESZKAŃCÓW, MUZEUM HISTORII WSADŹCIE W DNIU SOBIĘ W DU...KTO TEGO POTEZQ? Dziadostwo przez 8 lat obudźcie się w końcu ludzie

Nolu @ 02:31, 12.10.2018

IP: 82.132...202

Pisowskie mordy

czesław @ 03:33, 12.10.2018

IP: 5.172...155

PO OWOCACH ICH POZNACiE !!!!!Jeszcze wrócę do szpitala w naszym mieście ,wszyscy do roboty i to bez szemrania ,wszyscy ,nie ma lekarzy,pielęgniarek ,to przyjadą ze wschodu i będzie ich nadmiar ,poszanują pacjenta ,uszanują jego cierpienie i krzyż który chory niesie ,dosyć pogardy i ciągłego narzekania ,najpierw zacznijcie szanować chorych ,,a potem oczekiwania ,piękną demokrację zbudowali nam w kraju ,pełną pogardy i wstydu ,i pytam ponownie-czyj jest parking ,pod szpitalem ,bo powinie być szpitalny ,a pieniądze powinny iść na potrzeby chorych ,pytajcie i jeszcze jedno,siostry zakonne muszą wrócić do szpitali -dopilnujcie tego.....idą wybory ,rozliczcie każdego do bólu ,po owocach ,każdego oddzielnie ,wtedy was poszanują KURPIE jesteście WIELCY -działajcie..i skończyć najwyższy czas z finansowaniem partii politycznych ,macie w mieście elektrownię a ceny za prąd warszawskie jak to jest ,który z tych wszystkich chętnych do władzy zmieni ,pamiętajcie od was zależy kolejne parę lat w tym mieście .....szacunek i podziękowania dla Pań salowych,,,,,,,

Walewska @ 05:15, 12.10.2018

IP: 178.235...83

,,tren,, - pisowski, katolsko-prawicowy trollu. Nie opluwaj ludzik, których nie zupełnie nie znasz. Pan Oracz to uczciwy człowiek z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Kiedyś do pracy w partii tylko tacy awansowali. Nie to co teraz np. hurtowy sprzedawca słodyczy ,,awansuje,, na zastępcę dyrektora szpitala lub wójt z Pćimia staje się prezesem ,,Orlenu,,. Jedż na Otok w Ostrołęce i zobacz ,,rodzinne,, osiedle. Rozejrzyj się wokół i zobacz jacy ,,fachowcy,, zatrudniani są w instytucjach samorządowych. Zobacz jakie majątki już zdobyli. Tak bo to jest ich zdobycz i oni przypuszczam tak to traktują. Mieszkają poza Ostrołęką a są na listach wyborczych w Ostrołęckich okręgach. To ci głupolu nie przeszkadza? A co złego tępaku zarzucasz Oraczowi?

leicipęt wógnimel @ 06:25, 12.10.2018

IP: 188.146...190

Walewska - komunistyczna, ateistyczna lewicowa trollka.

uczeń @ 07:41, 12.10.2018

IP: 188.146...76

Belfrom zamarzyło się politykowanie bo i dodatkowa kasa a i ze szkoły można się urwać, na sesję, na imprezę, na uroczystość, przy okazji wcześniej do domciu..

PI @ 07:44, 12.10.2018

IP: 176.109...48

@02:31,miejscowe pełowskie mordy jako balast polityczny są nam udręką i niebawem trafią do wyborczego kubła ze śmieciami

uczeń II @ 09:28, 12.10.2018

IP: 194.50...58

Dyrektorzy: I LO - pani A. Maksimowska i II LO Pan W. Domański chyba wiedzą, że, gdyby zostali wybrani do RM, to nie mogliby być dyrektorami szkół ( jednostek podległych Miastu ). Funkcii dyrektorskich na pewno się nie zrzekną, a wówczas ich uzyskany mandat radnego przechodzi na pierwszego z tej samej listy wyborczej, który w normalny sposób nie byłby radnym. Tę hipokryzję wyborcy powinni rozumieć i nie głosować na dyrektorów szkół, którzy jednocześnie nie mogą być radnymi.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:49, 12.10.2018

IP: 5.173...102

Drogi trenku, takich bredni się po Tobie nie spodziewałem :)

Cyt.:
"Ja czekam na wyrok sądu" - jaki wyrok sądu, czy Ty nie umiesz czytać - karą za to złamanie prawa, jest dyscyplinarne zwolnienie z pracy.

Cyt.:
"Pan Mierzejewski nie musi wszystkich mediów czy pseudomediów o wątpliwej reputacji czytać"

Oczywiście, że nie, ale inni je czytają, również jego potencjalni wyborcy.

Cyt.:
"może nawet nie wie że jedni czy drudzy tak o nim piszą..."

To, może warto, żeby się tym zainteresował.

Cyt.:
"I doucz się, w jakich przypadkach działa tryb wyborczy. W tym nie działa, bo oskarża pismaczek nie podpisany z nazwiska. Co innego jak wypowie się inny kandydat."

Aleś Ty głupi i niedouczony - sprostowania musi się domagać od redakcji, a nie od autora informacji, bowiem za informacje podawane na forum, odpowiada redakcja, rozumiesz i ewentualne konsekwencje, podawania nieprawdy poniesie ona, a nie autor wpisu, kimkolwiek by nie był.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:53, 12.10.2018

IP: 5.173...102

Cyt.:
"Mógłbym wyliczyć w ilu kwestiach wprowadzałeś ludzi w błąd"

Nie stras, nie stars, bo się zesras, a poza tym do strasenia, to są duchi - jak masz, to dawaj.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:58, 12.10.2018

IP: 5.173...102

Cyt.:
"czy Ty człowieku wielu przecinków"

Ja rozumiem, że ktoś na takim poziomie intelektualnym, ma problemy nie tylko z rozumieniem, ale nawet czytaniem zdań wielokrotnie złożonych, ale przecież dla takiego półmózga, nie będę zmieniał stylu pisania, zresztą wśród takich ćwierćinteligentów, nie szukam adresatów moich wpisów - Tobie wystarczają, PiSane, pojedyńczymi zdaniami, przekazy dnia, od Twoich PiSowskich "bogów".

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 10:05, 12.10.2018

IP: 5.173...102

Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa - Pan Mierzejewski, zasiadając na stolcu dyrektora spółki miejskiej, nie miał prawa posiadać udziałów w prywatnej firmie - to, że zasiadał wiem, a więc do wyjaśnienia pozostaje jedynie kwestia tego, czy takowe udziały posiadał, czy też nie - odpowiedź jest czarno - biała i nie posiada żadnych niejasnych kwestii - posiadała czy nie?

Dodatkowym smaczkiem, jest to, że podobno Pan Mierzejewski, jest z wykształcenia prawnikiem, a więc, jeśli te udziały posiadał, to dopuścił się złamania przepisów ustawy antykorupcyjnej, z pełną świadomością, czy, jak kto woli - z premedytacją, chyba, że z niego taki prawnik, "jak z koziej dudy, torba podróżna.", co oczywiście, w żaden sposób nie zwalnia go z tej odpowiedzialności.

oszukany wyborca @ 10:08, 12.10.2018

IP: 185.99...74

TPO - PIS bis przy korycie od 12 lat otrzymali stanowiska, premie i nagrody na miliony złotych, których zabrakło na niezbędne inwestycje w Ostrołęce. W Ostrołęce przeznaczono więcej na nagrody i premie niż na remont starego mostu, który został zaniedbany. Nigdy więcej nie zagłosuję na tę ekipę PIS - TPO.

Prezydent Janusz Kotowski wzbraniał się, jak mógł, przed opublikowaniem listy nagród przyznanych urzędnikom z Ostrołęki w 2017 roku. Mimo próśb opozycyjnych radnych, nie poznaliśmy skali hojności prezydenta w stosunku do jego zastępcy i sekretarza. Postanowiliśmy więc sami wyliczyć nagrody. Ich zarobki są na naprawdę wysokim poziomie.
Sekretarz miasta Ostrołęki w 2017 roku zarobił 193 731,57 zł. To o blisko 70 tysięcy złotych więcej niż osoba na podobnym stanowisku w Łomży. Mało tego, Mariusz Prusaczyk zarobił więcej niż osoba na takim samym stanowisku w 700-tysięcznej Łodzi. Z kolei wiceprezydent Grzegorz Płocha zarobił 201 526,76 zł, a to zarobki dużo większe niż mają wiceprezydenci Wrocławia czy Gdańska. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.
Prezydent Janusz Kotowski nie chciał ujawnić wysokości nagród, jakie zostały udzielone pracownikom Urzędu Miasta - o tym mogliście przeczytać tutaj. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jaki wymiar mogą mieć nagrody sekretarza miasta i wiceprezydenta Ostrołęki.
Zarobki sekretarza miasta określa regulamin wynagradzania pracowników zatrudnionych w Urzędzie Miasta Ostrołęki. Maksymalny poziom wynagrodzenia sekretarza miasta to 5.600 zł miesięcznie. Osoba przez wiele lat pracująca na tym stanowisku może liczyć także na 20-procentowy dodatek za wysługę lat - w tym przypadku 1.120 zł. Do tego dochodzi jeszcze dodatek funkcyjny, w tym przypadku w kwocie maksymalnej 2.100 zł. Łącznie daje to 8.820 zł miesięcznie. Urzędnicy dostają 13 pensji w roku, dlatego daje nam to łączną kwotę 114.660 zł. Jak nietrudno wyliczyć, sekretarz miasta w 2017 roku mógł otrzymać nawet około 79 tysięcy złotych nagród i dodatków specjalnych!
Pobory wiceprezydenta miasta określa rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Maksymalny poziom wynagrodzenie zasadniczego to 5.600 zł miesięcznie, do tego dochodzi dodatek za wieloletnią pracę - pensja może więc wzrastać do 6.720 zł. Do tego dochodzi dodatek funkcyjny - w tym przypadku nawet do 250 procent średniej krajowej miesięcznie. Średnia krajowa netto w 2017 roku wyniosła 1459,48 zł, dlatego dodatek mógł wynieść nawet 3648,70 zł miesięcznie. Załóżmy, że tak mogło być. Łączna pensja wiceprezydenta Ostrołęki to maksymalnie 10.368.70 zł na miesiąc. Mnożąc to przez 13 pensji w roku otrzymujemy 134.793,10 zł. Tyle maksymalnie mógł zarobić Grzegorz Płocha w 2017 roku. Zarobił ponad 200 tysięcy złotych, a więc ponad 66 tysięcy złotych mógł uzyskać z nagród i dodatków specjalnych.

Zuza @ 11:05, 12.10.2018

IP: 5.184...78

panu Kotowskiemu już podziękujmy, widać ile zrobił dla miasta, niech już odpocznie i więcej nic nie robi.
Każdy kandydat będzie lepszy, ponieważ daje nadzieję że jednak coś się zmieni. Przy obecnym prezydencie wiadomo że wszystko będzie jak do tej pory.
Na hasło wyborcze pana Kotowskiego :,, razem zrobimy więcej'' odpowiadam że aż takim ryzykantem nie jestem.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 11:17, 12.10.2018

IP: 5.173...43

Cyt.:
"razem zrobimy więcej'' - szkoda, że nie wiemy czego - może przepraw przestępczych, na których co kilka tygodni trzeba zmieniać nawierzchnię, a może przykościelnych parkingów, które de facto, są dojazdami do domów parafialnych, a może... jeśli każdy zrobi swoje, to będziemy mieli, jedną wielką... kupę.

Belfer @ 12:34, 12.10.2018

IP: 188.146...193

A co to dyr szkół startują, agitacja w szkole, co oni tu robią, okręt speca od reklamówek tonie

Tomasz A. @ 13:43, 12.10.2018

IP: 89.174...50

Zamieszczam informację zamieszczoną na stronie internetowej Tygodnika Ostrołęckiego pod wpisaniu w wyszukiwarce internetowej hasła: Wojciech D. Ostrołęka skazany:
Sąd Okręgowy w Ostrołęce utrzymał wyrok jaki wcześniej zapadł w Sądzie Rejonowym. Wojciech D. - były dyrektor jednej z podstawówek, były radny miejski i były szef ostrołęckiej delegatury Kuratorium Oświaty, został skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. To postać doskonale znana w Ostrołęce. W ostatnich wyborach samorządowych (jesienią 2006 roku) dostał się do Rady Miasta z listy PiS. Długo jednak w radzie nie zasiadał, bo w połowie 2007 roku złożył mandat, żeby móc objąć stanowisko dyrektora ostrołęckiej delegatury Kuratorium Oświaty. Dziś jest wuefistą w jednym z ogólniaków w Ostrołęce. A jeszcze wcześniej, zanim zaczął polityczną karierę, był dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2. I wówczas właśnie dopuścił się przestępstwa niedopełnienia obowiązków służbowych. O to był formalnie oskarżony i za to został skazany. Chodzi o to, że jako dyrektor, poza administrowaniem placówką, powinien prowadzić trzy godziny zajęć dydaktycznych tygodniowo. Nie prowadził, a pensję dyrektorską, z wliczonymi w nią godzinami zajęć dydaktyczny brał. Skazujący wyrok oznacza, że Wojciech D. będzie się musiał pożegnać z pracą. Osoba skazana nie może być nauczycielem.

Rr @ 14:48, 12.10.2018

IP: 5.173...65

Reklowka

Matt @ 15:01, 12.10.2018

IP: 78.11...225

Odnośnie Bojarskiego, czy kiedykolwiek, ktokolwiek postawił mu chociażby jakiś zarzut? NIE !! Za (nie)rządów) platformy, po prostu trwała jedna wielka nagonka na środowiska patriotyczne.

Rebeliant Remek @ 15:04, 12.10.2018

IP: 188.147...147

He he. Nacjonal i środowiska patriotyczne😀😀😀 Chyba faszystowskie, rafykalno narodowe 😀😀😀

Uczeń @ 15:41, 12.10.2018

IP: 178.42...29

Czy pan D to dyrektor II LO startujący z okręgu 1 pozycja 4 Wojciech Domański?

Podatnik @ 16:47, 12.10.2018

IP: 31.171...139

Co pan radny zrobił dla miasta, że prezydent jest mu taki wdzięczny?
Zarządzanie parkiem Wodnym, bezpieczeństwo i higiena tego obiektu pozostawia wiele do życzenia, ale koledze pan KOTOWSKI słowa nie powie, przecież zawsze podnosi rękę kiedy wymaga tego interes pana KOTOWSKIEGO, nie mylić z interesem mieszkańców. Takich ludzi z PIS-TPO nam mieszkańcom w radzie miasta nie potrzeba.

Dariusz Maciak (oświadczenie majątkowe 2017r)
- zatrudniony w Parku Wodnym jako kierownik, gdzie zarobił 98 864,93 zł;
- otrzymał dietę radnego w wysokości 15 805 zł;

Po wymianie władzy taki menadżer z doświadczeniem dostanie chyba pracę?
Miasto poszuka młodszego, tańszego, pełnego energii i pomysłów.

tak @ 17:40, 12.10.2018

IP: 95.49...208

Reklamówka kasy była???

klekot koryciarz @ 00:40, 13.10.2018

IP: 77.111...110

A co tam słychać u osobnika z Listy Wstydu, czyli bezpartyjnego radnego Kleczkowskiego ? Jakoś tak nie miałem czasu ostatnio na śledzenie tej redakcyjnej siermięgi , specjalistów od wychodków ,więc może radny na K nie jest już , że tak się wyrażę członkiem.


Czy już wyjaśnił swoje powiązania z tym portalem? Czy dalej udaje ,że tematu nie ma ?
Jak przed wyborami ma w tyle wyborców , to co będzie dopiero gdy się dochrapie do koryta w końcu ?

Samozaoranie @ 01:12, 13.10.2018

IP: 2001:67c...2a3

Samozaoraliście się radny Kulik tym kopaczem.
Czemu to na listach nie macie mumii Lenina?
Skoro KWW zamierza nam zrobić downgrade do PRL , to może zrobimy zakłady.
Po ilu tygodniach po wygranej KWW Ostrołęka dla wszystkich-korytko dla aktywu- zabraknie papieru toaletowego.

Oby to był bój Wasz ostatni.

czesław @ 03:53, 13.10.2018

IP: 5.172...148

PO OWOCACH ICH POZNACiE !!!!!Jeszcze wrócę do szpitala w naszym mieście ,wszyscy do roboty i to bez szemrania ,wszyscy ,nie ma lekarzy,pielęgniarek ,to przyjadą ze wschodu i będzie ich nadmiar ,poszanują pacjenta ,uszanują jego cierpienie i krzyż który chory niesie ,dosyć pogardy i ciągłego narzekania ,najpierw zacznijcie szanować chorych ,,a potem oczekiwania ,piękną demokrację zbudowali nam w kraju ,pełną pogardy i wstydu ,i pytam ponownie-czyj jest parking ,pod szpitalem ,bo powinie być szpitalny ,a pieniądze powinny iść na potrzeby chorych ,pytajcie i jeszcze jedno,siostry zakonne muszą wrócić do szpitali -dopilnujcie tego.....idą wybory ,rozliczcie każdego do bólu ,po owocach ,każdego oddzielnie ,wtedy was poszanują KURPIE jesteście WIELCY -działajcie..i skończyć najwyższy czas z finansowaniem partii politycznych ,macie w mieście elektrownię a ceny za prąd warszawskie jak to jest ,który z tych wszystkich chętnych do władzy zmieni ,pamiętajcie od was zależy kolejne parę lat w tym mieście .....szacunek i podziękowania dla Pań salowych,,,,

wyborca @ 06:53, 13.10.2018

IP: 188.146...108

PYTAM : co zrobil Kulik przez te lata pracy na rzecz Ostroleki .
ODPOWIADAM : NIC !
Nie zrobil absolutnie NIC !
Jest wyciagany z szafy przed wyborami i chowany po nich

leicipęt wógnimel @ 07:23, 13.10.2018

IP: 188.146...46

Podatnik,

"Miasto poszuka młodszego, tańszego, pełnego energii i pomysłów."

Czyli Kulik, Kleczkowski i Oracz?

PI @ 08:27, 13.10.2018

IP: 176.109...48

...towarzysze,nie macie nic do roboty,to reaktywujcie se ostatni raz polską zjednoczoną partyje robotniczą-pełowską,bo po prze...nych przez was wyborach czeka was straszliwa smuta

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:46, 13.10.2018

IP: 78.152...14

Cyt.:
"PYTAM : co zrobil Kulik przez te lata pracy na rzecz Ostroleki .
ODPOWIADAM : NIC !
Nie zrobil absolutnie NIC !
Jest wyciagany z szafy przed wyborami i chowany po nich"

To jest dobre, Twoi kumple od opluwania Kulika,a może i Ty sam, ilekroć zabrał głos, albo zadał PiSowskiej władzy w mieście, pytanie, wrzeszczeliście w niebogłosy, że to lanserka, teraz okazuje się, że tego wszystkiego, za co go krytykowaliście, po prostu nie było - Pan Radny, przez cztery lata, siedział cicho w kąciku i nic nie mówił - jesteście żałośni.

Przejrzyj sobie zapisy z posiedzeń Rady Miasta i wskaż mi, bardziej aktywnego radnego niż Kulik - czekam!

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 08:49, 13.10.2018

IP: 78.152...14

Zanim, po raz kolejny zrobicie z siebie pajaców, wejdźcie sobie na stronę IPN i poczytajcie, jakich to "komunistycznych zbrodni" dopuścił się Oracz - dostaliście przekaz i zostaliście zaprogramowani, jak psy Pawłowa - Oracz - komunista, Oracz - komunista, Oracz - komunista.

Jesteście, jedną wielką, bezrefleksyjną masą, nie potrafiącą indywidualnie myśleć, bo po co, skoro myśli za Was ktoś inny.