niedziela, 24 marca 2019 r., imieniny Gabriela, Marka, Gabora

Ubieram

Aktualności

Razem wybierzmy przyszłość Ostrołęki

Wchodzimy w ostatni etap kampanii wyborczej, a już 21 października zdecydujemy o przyszłości Ostrołęki. Dzisiaj przedstawiam Państwu dwie wizje rozwoju naszego miasta. Pierwsza, to hasło wyborcze mojego konkurenta "Zdobędziemy więcej dla Ostrołęki".

Przypominam, że w roku 2017 jedynie niecałe 6 proc. wydatków zapisanych w budżecie miasta przeznaczono na inwestycje, a wykonanie inwestycji budżetowych w tym samym roku wyniosło tylko 38 proc. Czy tak wygląda owo zdobywanie "więcej dla Ostrołęki"? Do tej pory ten sam konkurent nie przedstawił również swojej wizji miasta i tego, jak chce rozwiązać główne problemy naszego miasta, np. brak nowego przedszkola.

Natomiast Koalicja Obywatelska, której jestem kandydatem na prezydenta Ostrołęki, prezentuje inną wizję rozwoju naszego miasta. Nasze pomysły skupiły się wokół hasła "Czas na dobre inwestycje". Uznaliśmy, że priorytetem dla władz musi być zapewnienie równomiernego rozwoju całego miasta oraz skoncentrowanie własnych działań na szybkim realizowaniu potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Nie da się tego uczynić bez inwestycji wpływających korzystnie na jakość życia w Ostrołęce.

Nasz program jest zbiorem rozwiązań, mających na celu uczynienie z Ostrołęki miasta:
- wygodnego (np. dłużej otwarty urząd miasta, więcej kursów autobusów),
- przyjaznego (np. brak barier architektonicznych, bezpieczne ścieżki rowerowe),
- ładnego (np. rewitalizacja starego miasta, nowe parki i skwery),
- nowoczesnego (np. jeden numer telefonu/aplikacja do zgłaszania awarii, nowy wielofunkcyjny dworzec autobusowy),
- z dobrą infrastrukturą drogową (np. trzeci most na Narwi, budowa nowych ulic),
- z przyjazną i nowoczesną opieką zdrowotną (np. darmowe wizyty dzieci u stomatologów, systemy monitorowania zdrowia w warunkach domowych),
- z bardzo dobrą oświatą (np. nowe przedszkola, specjalistyczne sale przedmiotowe),
- przyjaznego kulturze (np. nowy amfiteatr, więcej imprez plenerowych),
- nastawianego na sport (np. rozwój ogólnodostępnej infrastruktury sportowej,modernizacja stadionu, bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i dla dorosłych),
- życzliwego seniorom (np. centra aktywności wielopokoleniowej, miejska karta seniora, bezpłatne zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku).

Nie ma szybkiego rozwoju miasta bez uważnego wsłuchiwania się w głosy mieszkańców i bez przyznania im większego wpływu na kształtowanie swojego najbliższego otoczenia. Dlatego proponujemy, żeby wszystkie osiedla miały własne budżety obywatelskie.

Wiem jak zmienić Ostrołękę w nowoczesne i sprawnie zarządzane miasto. Wiem jak stworzyć miasto dla mieszkańców oraz miasto, w którym cały czas podnosi się jakość życia. Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o oddanie głosu na mnie.


Materiał sfinansowany przez KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska
Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 4984 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 12.10.2018, 10:46r. Drukuj
Powrót