czwartek, 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka, Elwiry

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Koniczynka z kabrioletem. Czy PSL ma szansę w wyborach w Ostrołęce?

Bartłomiej Bodio promuje się na ulicach Ostrołęki niewielkim kabrioletemPolskie Stronnictwo Ludowe w tegorocznych wyborach promuje się jako "Nowe PSL". Na listach przeważają jednak stare, znane od lat nazwiska. Czy ludowcy są w stanie wywalczyć choćby jeden mandat w ostrołęckiej radzie miasta i czy kandydat na prezydenta Bodio sprawi niespodziankę?

Ogólnopolskie media zgodnie mówią, że tegoroczne wybory samorządowe to dla PSL najważniejszy od lat test. W najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost" czytamy, że politycy PSL martwią się utratą władzy w sejmikach wojewódzkich.

Reklama- Wśród PSL-owców dominują minorowe nastroje, bo jeżeli w tych wyborach zdobędą mniej niż 8 proc. poparcia, to wtedy stracą władzę w połowie sejmików - podaje tygodnik "Wprost".

Ludowcy w tym roku walczą także o Ostrołękę. Jako jedyny komitet ludowcy nie zarejestrował pełnych list do rady miasta. Kandydatem na prezydenta miasta został poseł Bartłomiej Bodio, który nie mieszka w Ostrołęce. Po naszym mieście promuje się kabrioletem i flagami ze swoim nazwiskiem.

Okręg nr 1
W pierwszym okręgu z "jedynki" startuje Dorota Czyż, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce. Trzecie miejsce należy do Mirosława Ładosza, byłego członka Rady Osiedla Leśne. Do rady miasta kandydował też w 2010 roku, także z list PSL, jednak bez powodzenia. Uzyskał wówczas zaledwie 15 głosów.

Kolejna na liście jest Edyta Maria Pliszka-Późniewska. W 2010 roku w wyborach samorządowych ubiegała się o fotel wójta gminy Rzekuń. Wybory wygrał jednak Stanisław Godzina. Pliszka-Późniewska jest czynną promotorką Kurpiowszczyzny. W 2017 roku została nagrodzona Laurem Marszałka Województwa Mazowieckiego za regionalny przysmak - "Smalec kurpsioski z dodatkiem łogórka kisonego".

Z list w tym samym okręgu startuje m.in. także Leszek Kurpiewski, pracownik Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie.

ReklamaOkręg nr 2
Listę w drugim okręgu otwiera Elżbieta Mech, kierownik Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Ostrołęce.

Do rady miasta kandydują też Włodzimierz Andrzej Mieszkowski i Wacław Józef Orzoł. W 2010 roku również startowali do rady miasta z list PSL, jednak bez powodzenia. Uzyskali kolejno - 12 i 21 głosów. O mandat radnego starał się w przeszłości także Wacław Józef Orzoł, który w 2010 roku zdobył 21 głosów.

Czwórką na liście jest Irena Maria Struniewska, pracownik ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

ReklamaOkręg nr 3
W trzecim okręgu z czołowego miejsca startuje Krzysztof Konstanty Bałdyga. Był wieloletnim kierownikiem biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Ostrołęce, specjalistą w zakresie programów unijnych. Na tym stanowisku zastąpiła go Danuta Małkowska. Startował w wyborach parlamentarnych do Sejmu RP w 2015 roku z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zdobył 549 głosów.

Drugie miejsce należy do Feliksa Stanisława Abramczyka, byłego wieloletniego członka zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Centrum i Rady Osiedla Centrum.

Trójką na liście jest Edward Głażewski, członek Rady Osiedla Pomian. Z czwartego miejsca kandyduje Czesław Duszak, były wicedyrektor szpitala w Ostrołęce, zastąpiony na tym stanowisku przez Ryszarda Sidorzaka. Duszak nie rozstał się jednak z placówką medyczną, a jedynie zmienił stanowisko. Obecnie jest pracownikiem administracyjnym szpitala. Przez wiele lat Duszak był członkiem Platformy Obywatelskiej. W tym roku zmienił jednak barwy i w wyborach samorządowych startuje z list ludowców.

Na liście w trzecim okreu znalazło się również nazwisko Iwony Dudziak, pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ostrołęce. Do rady miasta kandyduje również 60-letnia twórczyni ludowa Marianna Pokora, która w 2016 roku otrzymała odznakę honorową "Zasłużony dla kultury polskiej".

Na ostatnim miejscu na liście znalazł się Leszek Janusz Elert. W 2010 roku kandydował do ostrołęckiej rady miasta. Wówczas zdobył 21 głosów.

ReklamaPełne listy kandydatów do rady miasta z ramienia PSL:
Okręg nr 1:
1. Dorota Czyż (zam. Ostrołęka, wiek: 45)
2. Emilia Śniadach (zam. Ostrołęka, wiek: 30)
3. Mirosław Ładosz (zam. Ostrołęka, wiek: 56)
4. Edyta Maria Pliszka-Późniewska (zam. Ostrołęka, wiek: 39)
5. Leszek Kurpiewski (zam. Ostrołęka, wiek: 59)
6. Tomasz Marcinkowski (zam. Ostrołęka, wiek: 35)

Okręg nr 2:
1. Elżbieta Mech (zam. Ostrołęka, wiek: 39)
2. Włodzimierz Andrzej Mieszkowski (zam. Ostrołęka, wiek: 75)
3. Elżbieta Janina Dąbkowska (zam. Ostrołęka, wiek: 59)
4. Irena Maria Struniewska (zam. Ostrołęka, wiek: 58)
5. Janusz Paweł Kosek (zam. Ostrołęka, wiek: 57)
6. Wacław Józef Orzoł (zam. Ostrołęka, wiek: 63)
7. Marek Gryczka (zam. Ostrołęka, wiek: 31)
8. Ewa Gumowska (zam. Ostrołęka, wiek: 62)

Okręg nr 3:
1. Krzysztof Konstanty Bałdyga (zam. Ostrołęka, wiek: 56)
2. Feliks Stanisław Abramczyk (zam. Ostrołęka, wiek: 69)
3. Edward Głażewski (zam. Ostrołęka, wiek: 61)
4. Czesław Duszak (zam. Ostrołęka, wiek: 62)
5. Danuta Elżbieta Chrzanowska (zam. Ostrołęka, wiek: 56)
6. Iwona Dudziak (zam. Ostrołęka, wiek: 43)
7. Marianna Pokora (zam. Ostrołęka, wiek: 60)
8. Leszek Janusz Elert (zam. Ostrołęka, wiek: 57).
Wyświetleń: 6805 komentarze: -
11:09, 14.10.2018r. Drukuj