wtorek, 16 kwietnia 2024 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Sprawdzone nazwiska, lojalni kandydaci? Nasza Ostrołęka przedstawiła listy do rady miasta

Nasza Ostrołęka po raz kolejny walczy o mandaty w radzie miasta. Tegoroczne wybory są dla tego mocnego od lat ugrupowania wyjątkowe. Aż troje radnych, którzy uzyskali mandat cztery lata temu z list Naszej Ostrołęki zmieniło barwy i o głosy mieszkańców będzie zabiegać z komitetu PiS.

Mowa o Grażynie Sosnowskiej, Grzegorzu Milewskim i Janie Rzewnickim. Cała trójka bezkrytycznie popierała w ostatnich latach politykę Janusza Kotowskiego.

ReklamaCo ciekawe wiosną tego roku żona Grzegorza Milewskiego znalazła pracę w ostrołęckiej delegaturze Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie. Wcześniej Anna Milewska pracowała na kuchni w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrołęce. W WIOŚ zatrudniona została na stanowisku specjalisty ds. administracyjno-technicznych.

- Z uwagi na postawę trójki radnych obecnej kadencji - Grażyny Sosnowskiej, Grzegorza Milewskiego i Jana Rzewnickiego, którzy przez trzy lata bezkrytycznie popierali pomysły władz ratusza oraz politykę PiS, zdecydowaliśmy, jako komitet Nasza Ostrołęka, nie proponować im startu z naszych list - poinformował nas Wojciech Zarzycki.

Osłabiona Nasza Ostrołęka ma nowe twarze. Komitet nie miał kłopotów ze znalezieniem chętnych do skorzystania z biernego prawa wyborczego. Do rady miasta w trzech okręgach wystawiono komplet kandydatów. Komitet nie popiera w pierwszej turze wyborów żadnego z kandydatów na prezydenta. Wskazania konkretnej osoby możemy spodziewać się podczas ewentualnej drugiej tury.

ReklamaOkręg nr 1
Listę w pierwszym okręgu na listach Naszej Ostrołęki, podobnie jak w 2010 i 2014 roku, otwiera Agnieszka Bałazy. To była radna miasta, aktualnie kierownik administracyjny w Spółdzielni Mieszkaniowej "Parkowa".

Kandydatami Naszej Ostrołęki w tym okręgu są także m.in. Wojciech Parzychowski - ostrołęczanin, wieloletni przewodniczący rady osiedla Łazek, Sławomir Chludziński - przewodniczący rady osiedla Wojciechowice, Ewa Duszak - nauczyciel w Przedszkolu Miejskim nr 5 z oddziałami integracyjnymi czy Hanna Tyszka - ostrołęczanka, prowadzi sklep na osiedlu Parkowe.

Z listy w tym samym okręgu startuje do rady miasta także Mariusz Panuś - ostrołęczanin, przez wiele lat związany z kościołem pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce, w którym pracował jako kościelny. Znajdziemy tu także Elżbietę Rogalską, 63-letnią emerytkę, która przez niemal 40 lat pracowała w bankowości i administracji.

W pierwszym okręgu do rady miasta z list NO startuje także Wiesława Czyżak - obecna przewodnicząca zarządu nowego miejskiego osiedla Leśniewo, które utworzono po tym, jak miasto wchłonęło część terenów gminy Rzekuń. Rada ukonstytuowała się podczas zwołanego zebrania.

Listę w pierwszym okręgu zamyka Piotr Wierzba - radny miejski obecnej kadencji, z zawodu listonosz, w przeszłości sekretarz w radzie osiedla Parkowe.

ReklamaOkręg nr 2
Jedynką na liście w drugim okręgu jest Wojciech Zarzycki - przewodniczący klubu Nasza Ostrołęka, radny miasta czterech kadencji od 2002 roku do chwili obecnej, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku oraz Podyplomowego Studium Odnowy Biologicznej i Fizjoterapii. Od 2013 r. wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w latach 1999-2002 przewodniczący rady osiedla Łęczysk. Działacz sportowy i trener koszykówki. Z zamiłowania triathlonista, maratończyk i narciarz. W radzie miasta dał się poznać jako człowiek mający własne zdanie, lubiący jasne zasady i rzeczowe argumenty.

W tym samym okręgu startują też m.in. Grzegorz Gołaś - policjant zatrudniony w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, dzielnicowy oraz wieloletni przewodniczący rady osiedla Łęczysk, Ewa Krupka - pracownik i członek zarządu Radia Oko, z wykształcenia pedagog, działa w stowarzyszeniach "Kto Jest Kto" i "EkoLeśne" oraz Kurpiowskim Towarzystwie Kultury Teatralnej. To także aktorka Ostrołęckiej Sceny Autorskiej działającej przy klubie "Oczko" Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Na liście znaleźli się także Marek Sutnik - były radny miejski, przedsiębiorca (prowadzi dom pogrzebowy Arka) oraz Wojciech Jarząbek - ekolog, społecznik, działacz lokalny, pasjonat fotografii, prezes stowarzyszenia Ekomena, wiceprezes koła wędkarskiego PZW Narew, członek komisji ochrony i zagospodarowania wód okręgu mazowieckiego PZW. Jarząbek to inicjator wielu akcji ekologicznych, sportowych i rekreacyjnych, propagator zdrowego stylu życia, zabiega o stworzenie w Ostrołęce i okolicach turystycznych szlaków spacerowych i rowerowych.

Z tej listy startują także: Katarzyna Jemielity - przedsiębiorca, współzałożycielka "Jarmarku Ostrołęckiego", który w sezonie letnim odbywał się przy scenie koło "Kupca" oraz Marcin Chojnowski - szachista, medalista Mistrzostw Świata i Europy w szachach niewidomych i niesłyszących, niepełnosprawny, który do wyborów idzie z hasłem: "Ostrołęka bez barier". O mandat ubiegają się też: Danuta Olkowska-Ciszkowska - wieloletni pracownik Poczty Polskiej, od 1996 roku wiceprezes spółdzielni mieszkaniowej, Ewa Wnęt - absolwentka UWM w Olsztynie na wydziale technologii żywności, pełnomocnik zarządu ds. systemu jakości w firmie Narev sp. z o.o., oraz Grzegorz Żochowski - ostrołęczanin, związany z osiedlem Łęczysk, pracuje w firmie AmeriGas (dawne ShellGas).

ReklamaOkręg nr 3
Listę w trzecim okręgu otwiera Magdalena Balcerzak - prywatny przedsiębiorca, prowadzi własną firmę na osiedlu Stacja w Ostrołęce, lokalna działaczka oraz członek osiedlowej rady.

Z tej listy startują też m.in. Ewa Gurzęda - lekarz rodzinny i pediatra, Katarzyna Anastassopoulou, 42-letnia ostrołęczanka, nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Miejskim nr 1, Czesław Bączek - wieloletni przewodniczący rady osiedla Bursztynowe czy Tadeusz Kaczyński - radny miejski w kadencji 2010-2014, w przeszłości związany z radą osiedla Stacja, pracownik Meditransu. O mandat radnego ubiegają się też: Grażyna Dąbrowska - wieloletnia, była kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Ostrołęce oraz Klaudia Frydrych - młoda, 29-letnia ostrołęczanka, absolwenta AWF w Warszawie i wolontariuszka.

W trzecim okręgu na radnego startuje także Paweł Niewiadomski - adwokat i wolontariusz z Ostrołęki. Jak sam o sobie pisze - baczny obserwator życia politycznego Ostrołęki, któremu nie podoba się zarządzanie miastem przez obecną władzę. Prowadzi blog z poradami prawniczymi. Kandydat startuje w okręgu numer 3, który obejmuje swoim zasięgiem osiedla Centrum, Stacja, Pomian, Bursztynowe i Kwiatowe.

Kolejny kandydat w trzecim okręgu to Norbert Kolanowski - zawodowo pełnił funkcje kierownicze w firmach usługowych i produkcyjnych, w przeszłości pracownik firmy świadczącej usługi komunalne w gminie Rzekuń oraz członek zarządu spółdzielni mieszkaniowych "Ganek", a następnie "Zorza". Od 2006 roku aktywnie działa w zarządzie klubu sportowego UMKS "Trójka" Ostrołęka. Uhonorowany Srebrną Odznaką Zasługi przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Obecnie pracuje w prywatnej firmie świadczącej usługi dla przemysłu.

Listę w trzecim okręgu zamyka Ryszard Załuska - były prezydent Ostrołęki. W przeszłości, przez blisko 20 lat pracował w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce jako nauczyciel, następnie w latach 1985–1988 pełnił funkcję dyrektora tej placówki. Od 1988 do 1998 zajmował stanowisko kuratora oświaty w województwie ostrołęckim, następnie do 2002 pracował w starostwie powiatu ostrołęckiego. W roku 2002 został prezydentem Ostrołęki na kadencję 2002-2006. Ubiegał się o reelekcje, jednak przegrał wybory z Januszem Kotowskim. Jak wówczas mówił pokonany Załuska, do głosowania na Kotowskiego namawiali nawet księża w kościele. Po przegranej próbował jeszcze swoich sił w polityce - w 2007 roku startował do senatu i w 2010 ponownie na prezydenta Ostrołęki. Prowadził też bloga, na łamach którego często polemizował z władzą w ratuszu i prezydentem Kotowskim.

Listy kandydatów na radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Ostrołęka:
Okręg nr 1:
1. Agnieszka Jadwiga Bałazy (zam. Ostrołęka, wiek: 55)
2. Sławomir Jarosław Chludziński (zam. Ostrołęka, wiek: 48)
3. Wiesława Czyżak (zam. Ostrołęka, wiek: 55)
4. Ewa Duszak (zam. Ostrołęka, wiek: 57)
5. Mariusz Panuś (zam. Ostrołęka, wiek: 42)
6. Wojciech Zdzisław Parzychowski (zam. Ostrołęka, wiek: 56)
7. Elżbieta Rogalska (zam. Ostrołęka, wiek: 63)
8. Hanna Tyszka (zam. Ostrołęka, wiek: 41)
9. Piotr Stefan Wierzba (zam. Ostrołęka, wiek: 48)

Okręg nr 2:
1. Wojciech Zarzycki (zam. Ostrołęka, wiek: 47)
2. Marcin Chojnowski (zam. Ostrołęka, wiek: 40)
3. Grzegorz Jacek Gołaś (zam. Ostrołęka, wiek: 40)
4. Wojciech Jarząbek (zam. Ostrołęka, wiek: 55)
5. Katarzyna Jemielity (zam. Ostrołęka, wiek: 40)
6. Ewa Agnieszka Krupka (zam. Ostrołęka, wiek: 42)
7. Danuta Olkowska-Ciszkowska (zam. Ostrołęka, wiek: 60)
8. Marek Sutnik (zam. Ostrołęka, wiek: 61)
9. Ewa Jadwiga Wnęt (zam. Ostrołęka, wiek: 53)
10. Grzegorz Żochowski (zam. Ostrołęka, wiek: 56)

Okręg nr 3:
1. Magdalena Agnieszka Balcerzak (zam. Ostrołęka, wiek: 52)
2. Katarzyna Anastassopoulou (zam. Ostrołęka, wiek: 42)
3. Czesław Bączek (zam. Ostrołęka, wiek: 68)
4. Grażyna Dąbrowska (zam. Ostrołęka, wiek: 63)
5. Klaudia Izabela Frydrych (zam. Ostrołęka, wiek: 29)
6. Ewa Maria Gurzęda (zam. Ostrołęka, wiek: 58)
7. Tadeusz Kaczyński (zam. Ostrołęka, wiek: 67)
8. Norbert Paweł Kolanowski (zam. Ostrołęka, wiek: 46)
9. Paweł Niewiadomski (zam. Ostrołęka, wiek: 31)
10. Ryszard Władysław Załuska (zam. Ostrołęka, wiek: 71)
Wyświetleń: 7816 komentarze: -
09:50, 16.10.2018r. Drukuj