wtorek, 16 lipca 2019 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Aktualności

Alpakoterapia w "Kolorowej Szkole" (zdjęcia)

Fot. "Kolorowa Szkoła" Niepubliczna Szkoła Podstawowa z klasami gimnazjalnymi w OstrołęceW "Kolorowej Szkole" w Ostrołęce zorganizowano zajęcia alpakoterapii. To forma zajęć, która pomaga dzieciom w nauce kontaktów ze zwierzętami. Alpaki sprzyjają leczeniu dzieci, wspierają usprawnianie czynności ręki i ciała. Terapie z ich udziałem działają cuda.

- Praca z dziećmi przy udziale zwierząt pozwala zastosować klasyczną rehabilitację w lżejszej formie, jaką jest zooterapia. Obcowanie z alpakami pomaga rozluźnić się i otworzyć, może poprawić samopoczucie. Kontakt z tymi zwierzętami zmniejsza lęk i uczucie stresu, pomaga oderwać się od codziennego życia - informuje Małgorzata Szafrańska, wicedyrektor.

Reklama - Alpakoterapia jest to terapia wspomagająca inne terapie, mająca ogromny wpływ na sferę emocjonalną, społeczną, intelektualną i psychoruchowa człowieka. Alpaki są motywatorem do wykonywania określonych działań. Ta forma terapii skierowana jest do osób z porażeniem mózgowym, autyzmem zespołem Downa oraz innych dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością - informuje Natalia Gąska, alpakoterapeuta.

Alpakoterapia Narsena wpływa też pozytywnie na samoocenę, budowanie relacji interpersonalnych,wyrażanie emocji, oraz pokonywanie leków i własnych ograniczeń.

- W sferze poznawczej poprawia zapamiętywanie,rozwija pracę wszystkich zmysłów oraz wpływa na koncentrację. Podczas wykonywania ćwiczeń ruchowych oddziałuje na równowagę rozwija motorykę oraz zmniejsza napięcie mięśniowe - dodaje Natalia Gąska.

Zobacz zdjęcia:
Alpakoterapia w "Kolorowej Szkole" w Ostrołęce
Wyświetleń: 715 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 16.10.2018, 10:25r. Drukuj
Powrót


Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter
NestBank