piątek, 3 lipca 2020 r., imieniny Anatola, Jacka, Ottona

Reklama   |   Kontakt
FatBike

Aktualności

Skrzynka skarg: zebranie w Ławach nie dla wszystkich? Sołtys jest innego zdania

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Chciałbym wyrazić swoje niezadowolenie spowodowane działaniem sołtysa wsi Ławy. Niedawno odbyło się zebranie sołeckie, na którym dzielono środki na zadania dla naszej miejscowości. Byli tam tylko wybrańcy.

Sołtys startuje do rady gminy w tegorocznych wyborach z listy pana wójta Stanisława Godziny. O spotkaniu sołeckim zostali poinformowani tylko wybrańcy, a pozostali mieszkańcy zostali całkowicie zlekceważeni.

Reklama Dzwoniłem do wielu swoich sąsiadów, znajomych, nikt o zebraniu nic nie wiedział. Sołtys wykonywał telefony do swoich zaufanych ludzi i zapraszał na zebranie. Ławy to duża miejscowość, nigdzie nie było żadnego ogłoszenia o terminie zebrania. Jak się również poufnie dowiedziałem, zaproszonych obowiązywała tajemnica. Jako mieszkaniec Ław chciałbym zauważyć, że obecny sołtys nie wyprawiał imienin, ani swoich, ani pana wójta, to było zebranie sołeckie wynikające z funkcji jaką pełni, a fundusze, które dzielono - gminne, czyli wszystkich mieszkańców. Jakim prawem zdecydował, kto ma mieć wpływ na podział tych środków? Jest sołtysem dla mieszkańców czy dla wójta? Kto dobierał gości - on czy wójt? Mieszkam tu od niedawna i jestem zbulwersowany takimi nieetycznymi działaniami.

Reklama Od redakcji:
Skargę mieszkańca przesłaliśmy do Urzędu Gminy w Rzekuniu. Skontaktowaliśmy się także z sołtysem wsi Ławy, który jednoznacznie poinformował, że skarga jest bezzasadna i wytłumaczył, że zarzuty kierowane pod jego adresem nie są prawdziwe. W rozmowie telefonicznej przekazał nam swoje stanowisko w tej sprawie.

- Z pretensjami dzwonią najczęściej osoby, które do mnie na zebranie sołeckie zazwyczaj nie przychodzą. Nie jest prawdą, że nie poinformowałem mieszkańców o spotkaniu. Tyle na ile mogłem, dzwoniłem, wysyłałem wiadomości SMS, poinformowałem też radę sołecką, aby przekazywali wieści. W moim obowiązku jest wywieszanie tylko ogłoszeń z urzędu gminy, reszta to sprawa umowna. Mimo to informowałem, kogo mogłem. Na zebraniu było bardzo dużo osób, dzięki czemu mieliśmy kworum, aby podjąć decyzję w sprawie funduszu sołeckiego na 2019 rok. Do dyspozycji mamy 38 tys. zł z przeznaczeniem na wyposażenie świetlicy wiejskiej. Komuś widocznie się to nie spodobało i mimo, że wiedział o zebraniu, nie poinformował innych osób. Nie czuję się winny. Na zabraniu, za przyjęciem punktu dotyczącego przeznaczenia funduszu sołeckiego, 99 osób było za, tylko jedna osoba się sprzeciwiła - poinformował sołtys wsi Ławy.

Wyświetleń: 2331 komentarze: 31
18.10.2018, 11:48r. Drukuj
Powrót


Sąsiad @ 12:04, 18.10.2018

IP: 188.146...70

A dlaczego nie rozwiesiles na tablicy ogłoszeń informacji o zebraniu. Przecież wcześniej to robiłeś. Mamy kilka takich tablic i można było ludzi poinformować. Czy masz do wszystkich mieszkańców numery telefonów? czy tylko do tzw. swoich? Sołtys powinien działać przejrzyście. A nasza sołtys już zaczyna postępować jak wójt w Rzekuniu,zaprasza tylko wybranych mieszkańców. To nie demokracja to dyktat. Ułan tak nie postępuje! WSTYD!

azl @ 12:28, 18.10.2018

IP: 157.25...196

Jestem mieszkańcem Ław byłem na owym zebraniu, na które zostałem zaproszony osobiście przez Sołtysa. Jednak nie czuję się wybrańcem. Sołtys 3 dni przed zebraniem jeździł na ulicy gdzie mieszkam i pukał do wszystkich domów. Potwierdza to fakt, że nie było jego zamiarem wybierać uczestników zebrania.

Tak @ 12:30, 18.10.2018

IP: 5.173...187

Z tym hejtm na wójta i zacnych ludzi to już przesada.

Krysia Wojtkiem pany P. baba od jak
Myślą wygrać wybory na nienawiści.

Brawo Darek. Kto chciał to był

Zresztą tylko obecny radny był przeciw

Ale co się dziwić on jest zawsze i przeciwko wszystkim i wszystkiemu

mieszkaniec @ 12:34, 18.10.2018

IP: 5.173...1

kto się z gnidą zadaje gnidą się staje...panie sołtysie

Mieszkaniec Ław @ 12:46, 18.10.2018

IP: 94.254...136

Ja też byłem na tym zebraniu. O terminie powiadomił mnie sołtys i nie było to żadną tajemnicą. Wystarczy się interesować sprawami Ław. Jeśli komuś zależy, żeby w naszej miejscowości było coś zrealizowane, to zawsze może iść że sprawą do Sołtysa i wyjaśnić. Wielu osobom zależało na tym , żeby świetlica działała, więc potrafili przybyć na zebranie i wziąć udział w głosowaniu.

Ławianka @ 13:26, 18.10.2018

IP: 188.146...165

Bartku, ciebie nikt nie zapraszał, bo dzięki Bogu tu nie mieszkasz! Twoja zacna świta i ty siedzieliście jak te zakapiory na końcu nie wiedząc o co chodzi z typowym dla was obłędem w oczach. Wysłaliście suchego na bulwers ale tylko się ośmieszył. Darek zapraszał wszystkich! Zobacz ile było osób. Ledwo się tam pomieściliśmy! Nie wtryniaj się do Ław! Od Darka Wara! Od Ławiaków też! Twoja seria poniżeń u nas nie zadziała! Głosujemy na p. Godzinę!

kolega @ 13:31, 18.10.2018

IP: 5.172...220

Darku kłamstwo ma krótkie nogi wydzwaniałeś i pisałeś sms-y tylko do swoich kolegów itd a wczesniej jak to bywało były wywieszanne informacje o spotkaniach podobnie było jak za skłdkowe pieniądze organizowałeś imprezy wiejskie promując swoją osobę bądz zostań radnym bo pragniesz tego chyba bardzo tylko co zamierzasz zrobić dla mieszkańców ław jak pan Podolak zostanie wójtem? Masz parcie na szlo tylko głos na ciebie będzie zmarnowany jesteś jak osobą niekompetetną zrobisz taką karierę jak nikodem dyzma.

Z ław @ 14:27, 18.10.2018

IP: 205.201...28

Zgodnie ze statutem sołectwa, nie tylko Ław, informacja o zebraniu podana być podana do publicznej wiadomości najpóźniej na 5 dni przed zebraniem!!! Proszę sobie panie sołtysie poczytać i przyswoić. Informacja to nie poczta pantoflowa. To informacja zawieszona na tablicy ogłoszeń, żebym mogła iść i się zapoznać. Ja też nie wiedziałam o zebraniu i chętnie bym poszła. Za dużo tajemnic z tą obecna władzą i sołtysem jest związanych. Lawiacy też chcą zmiany wójta, stawiamy na młodość, czyli na pana Podolaka.

Potwierdzam @ 17:06, 18.10.2018

IP: 94.254...205

Mieszkam na Ławach, ani ja, ani moi znajomi pojęcia nie mieli że odbyło się jakieś zebranie. Dowiedziałem się kilka dni później w sklepie. Pytałem sąsiadów oni też nie wiedzieli tam nikogo nie było spoza popleczników wójta. Zadzwoniłem d9 radnego i on też powiedział, że w ostatniej chwili się dowiedział bo nie było żadnych ogłoszeń. Wstyd Panie Sołtysie. Dbasz o interesy swoje i wójta a nie o nasze.

Nie było informacji.... @ 17:27, 18.10.2018

IP: 5.173...173

Nigdzie nie było informacji o zebraniu. Żadnej . Promował się Pan Olech i promował Wójta. Dlatego wójta nie popre za taką konspiracyjną działalność. A chciałem na niego zagłosować.

Mieszkaniec Ław @ 17:34, 18.10.2018

IP: 5.173...124

Właśnie się dowiedziałem o jakimś zebraniu a tu mieszkam. Podziękuje w wyborach za takie potraktowanie.

Karyno @ 17:36, 18.10.2018

IP: 178.235...218

Jakiego sołtysa wybraliście takiego macie.

Mieszkaniec @ 17:45, 18.10.2018

IP: 37.248...170

Też mieszkam w Ławach i o zebraniu nie wiedziałem, szkoda bo miałem kilka pytań do wójta, przed wyborami obiecał i do dziś nie wykonał. Wstyd Darku, wszyscy powinniśmy być traktowani jednakowo. :-(

Zarośle @ 17:50, 18.10.2018

IP: 37.248...10

Panie sołtysie dlaczego nie było ogłoszenia na tablicy ogłoszeń.Czy sołtys to reprezentuje interesy mieszkańców czy wójta? Jeszcze rok temu psioczyl Pan na obecnego wójta ,teraz popiera go,a wcześniej jeszcze innego.W ciągu roku to chyba czarty kandydat na wójta którego każe pan popierać.To niech się Pan określi komu sieczkę a komu ogarek.I niech zostawi Pan ten mundur!

dobre @ 18:21, 18.10.2018

IP: 178.42...222

Dobre sobie! Drodzy Ławiacy. Sołtys to nie służący.

Ogłoszenia były wiec o co chodzi?? Kto chciał to wiedział. Wiadomym wszem i wobec że fundusz sołecki do końca września. Był już koniec. Jak by ktoś chciał wiedzieć się interesował to mógł sołtysa powiedizeć zę mu szczegolnie zalezy i by go na pewno poinformował. Podobnie można bylo powiedzieć poprowsić sąsiada.

Informacja na wsi rozchodzi sie zwyczajow. Więc jerden do drugiego.

Mieszkanka Ław @ 19:16, 18.10.2018

IP: 5.173...147

Czytając skargę i te komentarze, nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Ja byłam na zebraniu. A dlaczego? Na pewno nie dla tego, że popieram wójta. Po prostu zależało mi , żeby świetlica zaczęła funkcjonować i była szansa przeznaczyć na to pieniądze. Takie zdanie miała większość. Nie rozumiem po co miesza ktoś do tego obecne wybory. Osobiście miałam głosować na B. Podolaka, bo uważam że trzeba dużo w gminie zmienić. Ale jak widzę tak prowadzoną kampanię, te ciągle intrygi i oczernianie, to przychodzi mi do głowy jedno : zamienił stryjek siekierkę na kijek. Panie Bartoszu , naprawdę w Ławach mieszkają rozsądni ludzie, którzy widzą , wiedzą i myślą i nie trzeba uciekać się do takich intryg, jak głupie skargi i komentarze. A swoją drogą jestem ciekawa, czy osoba pisząca skargę ( o ile jest to miaszkaniec Ław ) chociaż raz był u sołtysa w sprawie zebrania lub jakieś propozycji odnosnie przeznaczenia pieniędzy sołeckich.

do wyzej @ 19:32, 18.10.2018

IP: 95.49...225

Przy nim Obecny wojt to kryształ


Ktoś napisał pod innym art.

W gminie Lelis rządzi PSL. Pan Podolak 32 lata -od 10 lat dyrektor jakichś ŻAKÓW i innych CUDAKÓW. CK-bis utworzone dla PSL, by potem rozdawać posady swoim. Do konkursu przystąpiły osoby z gminy, mające duże zasługi i doświadczenie, ALE nie - przeflancowali Podolaka z PSL z innej gminy. Teraz szykują sobie stołki.!!. Spójrz na ulotkę ojca Marek Podolak na tym waszym zdjęciu- reklama pierwszych liter PSL, a ktoś wcześniej już pisał o przynależności Bartosza do młodzików PSL. Bartosz Podolak zarządza automatami na wodę w szkołach, a Piroman Prusik stempluje gaśnice w szkołach. Czy są na to przetargi lub zapytania o cenę ????Bo to trwa już wiele lat. Proszę by MO sprawdziła dziennikarskim śledztwem, bo szkoły to instytucje publiczne, a kandydaci to też osoby publiczne!!! Ich powiązania biznesowe są dla wyborców bardzo ważne. Weźcie się za robotę redaktorzy MO!!!! A załatwianie pracy członkom rodziny ? To dla nas ważne. To może wiele wyjaśniać.

Do Mieszkanki @ 19:54, 18.10.2018

IP: 5.173...134

To Jak dostałaś semsa od sołtysa trzeba było innym przekazać informacje. Chyba że jak inni obecni dostałaś i kazali trzymać w tajemnicy.

Do do wyżej @ 20:02, 18.10.2018

IP: 5.173...134

Wybiorę każdego ale NIGDY grabieżcę naszych ziem. Żadnego PISOWCA!!!! NIKOGO KTO JEST ODPOWIEDZIALNY za okrojenie naszej gminy i zubożenie budżetu. Wybiorę dziesięciu z PSLu ale żadnego z Pisu. Godzina jest na przegranej pozycji. Załatwili to kumple z Ostrołęki. Dał sie wykiwać .

l @ 20:53, 18.10.2018

IP: 176.109...26

Ten wasz sołtys to jakiś śmieszny. Cztery lata temu na godzinę psy wieszał jak mało kto. Potem z nim się dogadał, bo ten mu coś obiecał. Następnie chciał z Antośkiewiczem , bo ten z kolei obiecywał jeszcze więcej. Teraz z godziną. Facet tak się zachowuje? Kim ty jesteś człowieku? Troki w kalesonach mają większy kręgosłup od ciebie. Jednym gadasz to , innym tamto , byle z wiatrem. Opamiętaj się śmieszny sołtysiku.

TYLKO PAN PODOLAK @ 21:28, 18.10.2018

IP: 2a01:110f...e2bf

Nie rozumiem dlaczego próbujecie oczernić Pana Podolaka.

Pan Bartosz zawsze przyjeżdżał na zebrania wiejskie w Ławach i wszystkie uroczystości odbywające się w naszej wsi.
Pan Bartosz zawsze odnosił się do nas z szacunkiem, często tłumaczył zawiłości prawne lub budżetowe.

Dwa lata temu dziękowałam Panu za uczestnictwo w zebraniu w naszej wsi. Dziś również dziękuję, że Pan przyjechał. Miło widzieć takie zaangażowanie dla mieszkańców naszej Gminy.

ZAGŁOSUJĘ TYLKO NA PANA BARTOSZA PODOLAKA

NASZEGO MIESZKAŃCA

NASZEGO SĄSIADA I DOBREGO CZŁOWIEKA

do wyzej @ 21:38, 18.10.2018

IP: 83.24...8

To ty widocznie nie spotkałeś dobrych ludzi

albo nie masz żadnej nawet elementarnej wiedzy o tym karierowiczu

Jak bedzie potrzeba to cię zdepcze byle do władzy

PSL @ 00:10, 19.10.2018

IP: 188.146...161

...ludzie nie dajcie się omamić Podolakom i PSLowi. Granda popadła w samozachwyt nad sobą. Mają parcie na władzę aż zbiera się na wymioty. Ojciec z Synkiem prześcigają się w pisaniu komentarzy na Wójta i osoby z nim powiązane. Wstyd i żenada.👼dwa aniołki z PSLu.

Do wyżej @ 07:43, 19.10.2018

IP: 2a00:f41...4c23

Pod każdym artykułem oczerniasz Bartka, czy ktoś ci za to płaci? To nic nie da Podolak będzie wójtem. Miłego dnia Panie Godzina

ewa @ 10:13, 19.10.2018

IP: 83.17...154

komentarze pisze zaledwie kilka osób podszywając się pod inny NIK. zobaczcie IP komputera

Dla Ław @ 10:43, 19.10.2018

IP: 2a01:110f...fa5e

Panie sołtysie z Ław
Po to są tablice, żeby na nich umieszczać informacje dla mieszkańców o zebraniach.
Ławy są rozległe, jest kilka tablic do informacji.
TRZEBA BYŁO NA TABLICACH POWIESIĆ INFORMACJE !!!

Ma pan numery telefonów do wszystkich mieszkańców ?? NIE!!
Uważa pan, że łatwiej do wszystkich wysłać sms niż rozwiesić kartki z informacją o zebraniu !!??? Koń by się uśmiał !!! Co pan plecie !!!

Gołym okiem widać, że pan kłamie. Spekuluje. Wprowadza w błąd i lekceważy.
Pan chodził po domach !!??? Kto pana tam widział?? Może do swoich pan poszedł.
To pana mają szukać zainteresowani mieszkańcy i pytać ??? A pan siedzi w jednym miejscu??? Każdy przecież ma swoje zajęcia, pracę, i dom często jest zamknięty - zarówno u pana jak i mieszkańców.
NA TABLICACH SIĘ OGŁASZA takie informacje. Tam ludzie patrzą. Pan nie ogłosił !!!

FAŁSZ i OBŁUDA panie sołtysie!!! Celowe wprowadzanie w błąd !! Lekceważenie mieszkańców. Nie będę głosować na pana - ani na radnego ani na sołtysa.
Nie zasługuje pan na zaufanie mieszkańców!

Pan Smoliński - to człowiek honorowy, odpowiedzialny, prawdziwy, szlachetny.
Nigdy by tak nie postąpił jak obecny pan sołtys.
Szanowni mieszkańcy Ław - rozważcie rozsądnie. Wybierzcie Człowieka a nie marionetkę. Głosujmy na Pana Smolińskiego!! To propozycja moja, przemyślana.
Decyzja należy do każdego z Was. Kadencja będzie trwać 5 lat.

ANEKSJA? - na nasz wniosek! @ 11:50, 19.10.2018

IP: 2a01:110f...fa5e

Panie wójcie - kłamie pan po raz kolejny!!! Celowo wprowadza pan w błąd!!
Mówię o aneksji.

ANEKSJA naszych ziem nie została dokonana odgórnie!!!
ANEKSJA NASZYCH ZIEM ZOSTAŁA DOKONANA NA WNIOSEK ZAINTERESOWANEJ GMINY !!!
Wyjaśniam:
Rada Ministrów może dokonać zmian granic, łączenia, dzielenia, .......
----- z własnej inicjatywy,
----- na wniosek zainteresowanej gminy.
Pamiętamy - pisano w mediach i tak mówił wójt, że :
- mieszkańcy z Nowej Wsi Wsch. os.Leśniewo, gmina RZEKUŃ napisali wniosek o przyłączenie się do Ostrołęki, - złożony w Ostrołęce. Nie udostępniono do wiadomości publicznej podpisanych osób do dnia dzisiejszego.
Wójt do dziś mówi, że nie wie kto podpisał się na wniosku. /??????!!!!!/
- miasto Ostrołęka pozytywnie rozpatrzyła wniosek i rozpoczęła się cała dalsza procedura. Rada miasta podjęła uchwałę w tej sprawie ...
- Rada Ministrów - na koniec procedury, po złożeniu potrzebnej dokumentacji, --zaakceptowała, pozytywnie rozpatrzyła wniosek zainteresowanej gminy.

Przypominam - rozpoczęło się od wniosku mieszkańców z naszej gminy!
a NIE z własnej inicjatywy Rady Ministrów, jak nas kłamie wójt . Miasto mogło odrzucić wniosek czy nawet unieważnić podjętą w tej sprawie uchwałę. Nie zrobiło tego.
Moje zdanie: Pan Kotowski skutecznie przyczynił się dla dobra miasta.
Pan wójt nas zdradził, nie informował, i kłamie, że to odgórnie .... FAŁSZ WÓJTA!!
= sprytna strategia na korzyść miasta, + ogromna strata naszej gminy Rzekuń.
Już nieodwołalna.!! Data aneksji przejdzie do HISTORII wraz z GODZINĄ. i krzywdami naszych mieszkańców do których przyczynił się pan Godzina.
Kto wybrał pana Godzinę?? !! To był ogromny błąd!!!

Ghost @ 15:47, 19.10.2018

IP: 5.173...218

Pido..k ty się już uspokój z tymi plakatami bo aż mnie podbija na widok twojej ped..... ej gęby cała gmina oblepiona jak choinka. Sołtys się podnieca, podobno sobie twój plakat pod prysznicem powiesił i robi te rzeczy patrząc ci w oczy 😉

I @ 16:34, 19.10.2018

IP: 176.109...211

Co to za prymityw ten Ghost....Aha, wyborca Godziny.... i wszystko jasne.

Ghost @ 17:37, 19.10.2018

IP: 5.173...218

A co to za I aha wierny oddany żołnierzyk pido....a

tylko zmiana @ 22:14, 19.10.2018

IP: 2a01:110f...dfad

Naszej gminie jest potrzebna zmiana na stanowisku wójta


GŁOSUJĘ NA PANA PODOLAKA

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter