czwartek, 22 października 2020 r., imieniny Halki, Kordiana, Kordelii

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Przegrani

W składzie nowej Rady Miasta Ostrołęki zabrakło wielu osób, które bezkrytycznie popierały politykę prezydenta Kotowskiego. Poznajcie przegranych.

Reklama Wyborcy na pięć lat (tyle trwać będzie nowa kadencja samorządu) wykluczyli z rady miasta przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki. PiS-bis, jak pisaliśmy dwa tygodnie temu, na pierwszym miejscu na liście w jednym z okręgów wystawił Dariusza Maciaka, byłego polityka PiS. TPO zamiast promować ludzi z własnego komitetu, postawiło na ciało obce. I niespodziewanie bardzo mocno przegrało wybory.

Mandatu nie zdobył ani Dariusz Maciak, ani dotychczasowy wiceprzewodniczący rady miasta Wiesław Szczubełek, którego kandydatura została poparta 309 głosami (5,02 proc.). Szczubełek pełni funkcję zastępcy dyrektora MODR w Warszawie, prezesa "Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Ostrołęce i wiceprezesa Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki.

Z nową radą miasta nie będzie też obradował Dariusz Bralski, wieloletni pracownik Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Starował z list PiS. Uzyskał 188 głosów (3,05 proc.). Rok temu przegrał w sądzie z obecnym zarządem OSM i musiał zwrócić ponad 6,5 tys. zł za bezprawne pobieranie pieniędzy podczas nieobecności w pracy. O spółdzielniach mieszkaniowych wypowiadał się krytycznie, mówiąc o "molochach, gdzie się szerzy korupcja i władza starej komunistycznej gwardii". Nie przeszkadzało mu to jednak pobierać pensji wiceprezesa OSM będąc jedynie dozorcą. Działo się tak, bo koledzy w radzie miasta nie zgodzili się na zmianę warunków pracy. Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa po sprawiedliwość udała się do sądu i wygrała z Radą Miasta Ostrołęki. Naczelny Sąd Administracyjny w całości podzielił argumentację OSM i nie miał żadnych wątpliwości, że wydając przedmiotową uchwałę rada naruszyła prawo.

Reklama Mandatu radnego nie będzie także sprawował przyjaciel Janusza Kotowskiego, przez lata działający u jego boku. Mowa o Dariuszu Maciaku, który w przeszłości był przewodniczącym rady miasta. W dobiegającej końca kadencji był szeregowym radnym, o wiele rzadziej zabierał głos podczas sesji, w końcu odszedł z PiS. W tegorocznych wyborach startował z list TPO, czyli koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości. Pomimo pierwszego miejsca na liście otrzymał zaledwie 51 głosów (0,68 proc.), co jest niemal najgorszym wynikiem spośród jedynek w tegorocznych wyborach w Ostrołęce.
Maciak nadal jest menedżerem w Parku Wodnym Aquarium. W przeszłości był prezesem Narwi Ostrołęka. Budziło to kontrowersje, gdyż jako samorządowiec miał realny wpływ na przyznawanie dotacji dla klubu, którym zarządzał. Po tym, jak sprawa Narwi Ostrołęka trafiła do organów ścigania, Maciak zrezygnował z funkcji prezesa pozostawiając klub z ogromnym długiem. Piłkarze upominali się o zaległe pensje i długo czekali. W styczniu 2011 roku drzwi do siedziby Narwi Ostrołęka zostały zaplombowane.

Do rady miasta nie dostał się również Michał Skowroński, były pracownik urzędu miasta, obecnie zatrudniony w Placówce Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w Ostrołęce na stanowisku kierownika Wydziału Świadczeń. Kandydował z list PiS. Uzyskał 265 głosów (3,07 proc.).

Reklama Przy wspólnym stole w sali konferencyjnej nie zasiądzie też Jan Rzewnicki, kandydat z list PiS, choć cztery lata temu do rady miasta dostał się z komitetu Nasza Ostrołęka. W niedzielę jego kandydaturę poparło 342 osoby (3,96 proc.). Pracuje jako nauczyciel w ZSZ nr 1 w Ostrołęce. Cztery lata temu zdobył 236 głosów. Rzewnicki od początku zasiadania w radzie uważany był za osobę mającą własne zdanie. Kryzys nadszedł bardzo szybko, bo już w 2015 roku. Prezydent Janusz Kotowski miał ingerować w warunki pracy opozycyjnego wtedy radnego Rzewnickiego, który będąc nauczycielem podlega pośrednio władzy w miejskim ratuszu. Powodem miała być złożona interpelacja, która nie spodobała się włodarzowi Ostrołęki. Jak pisaliśmy na łamach "Mojej Ostrołęki" Jan Rzewnicki, radny klubu Naszej Ostrołęki, ze swoimi kolegami złożył interpelację dotyczącą przeprowadzenia w mieście referendum w sprawie budowy Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Wniosek nie spodobał się prezydentowi Kotowskiemu, który w odwecie miał wpłynąć na dyrektora ZSZ nr 1 w Ostrołęce, Tadeusza Olszewskiego, aby Rzewnickiemu zmniejszyć liczbę godzin w szkole i tym samym pomniejszając zarobki. Kotowski podczas jednej z sesji stanowczo zaprzeczył zarzutom. Zachowanie Rzewnickiego jednak się zmieniło i zaczął popierać politykę prezydenta Kotowskiego oraz pojawiać się u boku prawicowych polityków na miejskich uroczystościach. Z opozycyjnego radnego Rzewnicki stał się członkiem proprezydenckiej koalicji, a w tegorocznych wyborach zmienił klubowe barwy i o mandat radnego ubiegał się z list Prawa i Sprawiedliwości.

W nowym składzie rady nie będą też obradować Magdalena Jaworowska (PiS), pracownik Stora Enso i Tadeusz Giers (TPO), egzaminator w WORD w Ostrołęce. Otrzymali kolejno 266 (3,55 proc.) i 162 głosów (1,88 proc.).

Kilkoro dotychczasowych radnych nie skorzystało z biernego prawa wyborczego i w ogóle nie kandydowali do rady miasta. Są to Irena Nosek, Edward Górecki, Andrzej Rykowski i Norbert Dawidczyk.
Wyświetleń: 17759 komentarze: 117
25.10.2018, 09:01r. Drukuj
Powrót


sssaaa @ 09:11, 25.10.2018

IP: 83.19...210

Janusz Kotowski i tak jest Najlepszym Kandydatem na Prezydenta Miasta Ostrołęki.
Pozyskał środki w okresie 3 lat od momentu kiedy centralnie rządzi PIS:
1. Remont Mostu
2. Dobrzańskiego
3. Witosa
4. Program Mobilność (Autobusy, przystanki, ścieżki rowerowe itd).
5. Ostrowska
6. etc.
Nowo pozyskane środki na rok 2019:
1. Przebudowa ul. Pomian
2. Przebudowa ul. Goworowskiej
3. Słoneczna
4. Rondo na Stacha Konwy
Doprowadził do rozpoczęcia prac przy Obwodnicy Ostrołęki ogłoszone postępowanie przetargowe na Studium.

Panie Łukaszu proszę odpowiedzieć jak Pan głosował w sprawie przyłączenia gruntów z Rzekunia do Ostrołęki ? Czy był Pan za dobrem Miasta ?

mik @ 09:21, 25.10.2018

IP: 31.41...155

A pan Godzina głosował za dobrem Rzekunia ?

:) @ 09:22, 25.10.2018

IP: 81.15...33

Kotowski bije Kulika na glowe, ma mój głos...

Zniecierpliwieni Ostrołęczanie @ 09:22, 25.10.2018

IP: 176.109...18

My mieszkańcy Ostrołęki w dobie internetu domagamy się DEBATY online.
MO bez problemów jest w stanie takową zorganizować.

Blank @ 09:23, 25.10.2018

IP: 5.173...217

Niedługo dopiszemy kolejnych

tendencyjny artykuł @ 09:24, 25.10.2018

IP: 80.51...3

Do rady nie dostało się 170 osób, to są wszyscy przegrani. Czemu akurat skoncentrowaliście się na tych kilku osobach skoro największymi przegranymi są np. :
Gogulski Marek Włodzimierz (KO) - 285
Czartoryski Krzysztof Adam (PiS) - 282
Prusiński Edward (TPO) - 213
Truszkowski Bartosz (KO) - 207
Kruczyk Arkadiusz Stanisław (PiS) - 198
czy
187. Choromański Tadeusz (KO) - 8
188. Jarosz Martyna Teresa (KO) - 7
189. Welk Ewa Jadwiga (TPO) - 7
190. Gryczka Marek (PSL) - 4
191. Mierzejewska Małgorzata (TPO) - 4
192. Ładosz Mirosław (PSL) - 1
193. Nowak Renata (TPO) - 1

Gabi @ 09:25, 25.10.2018

IP: 89.67...104

Panie Januszu, proszę nie pisać na forum pod pseudonimem. smile
Mimo wszystko nie trzeba wstydzić się swojego nazwiska.

Do sssaaa @ 09:25, 25.10.2018

IP: 178.42...82

Jaką obwodnice Ostrołęki ?😅 dla twojej świadomości będzie to tylko skrót z drogi na Warszawę do drogi na Olsztyn😂

wierze, że będzie dobrze @ 09:25, 25.10.2018

IP: 83.15...37

Tylko co zmieni Kulik co...?? Na pewno nie jest za budową elektrowni w Ostrołęce, która jest wielką szansą na rozwój naszego Miasta, więcej miejsc pracy, wzrost wartości nieruchomości, rozwój kolei, transportu, hoteli, restauracji i wiele innych... przede wszystkim o to powinniśmy walczyć. Wierzę, że mieszkańcy przy tym głosowaniu jednak docenią starania i możliwości Prezydenta i zawalczą o swoją lepszą przyszłość w swoim mieście.

Krzysiek @ 09:27, 25.10.2018

IP: 178.42...30

Może fakty a nie kłamstwa
1) Remont mostu - jeszcze nic nie pozyskał, na razie to budujemy z naszych pieniędzy
2) Dobrzańskiego - pieniądze gwarantowane od 2014 roku (tryb bezkonkursowy) od Sejmiku w którym rządzi PO i PSL
3) Witosa - jak wyżej, to też z Sejmikowej kasy od Struzika
4) Program Mobilności - podobnie od PO i PSL, tylko że na razie to nie widać żadnej mobilności bo w 4 z rzędu przetargu nikt się nie zgłosił bo nie chcę z obecną władzą w Ostrołęce robić żadnych interesów - nawet państwowy Autosan
5) Ostrowska - to też pieniądze z Sejmiku

Co do pozyskanych pieniędzy na 2019, to na razie wysłano pisma i przyszła odpowiedź że będą, jak wszystko przed wyborami. Proszę więc przestać kłamać, a co do Pana Kulika, to przypominam, że w 2014 roku mówił, żeby z tych pieniędzy na remonty drug, zbudować obwodnicę. Pan Kotowski zdecydował inaczej i widać co mamy na mieście.

bezpartyjni @ 09:29, 25.10.2018

IP: 83.28...74

Mamy większość bezpartyjnych w radzie miasta, potrzebny nam bezpartyjny prezydent.

Koniec polityki w kościołach, szkołach, urzędach, instytucjach, niech partie prowadzą politykę w parlamencie. Samorząd bezpartyjny nie ma obowiązku wykonywać programy partyjnego, jest niezależny, może pracować dla mieszkańców i ze wszystkimi się dogada.
Sejmik mazowiecki należy do opozycji (mają większość), powiat jest bezpartyjny, a to oni rozdają setki milionów dotacji na szpitale, szkoły, drogi, na różne projekty. Nie odcinajmy się od tych pieniędzy. Wszyscy wiemy powtarzano nam wielokrotnie, ze opozycja nie dała nam pieniędzy. Bezpartyjny kandydat bez problemu zdobędzie te pieniądze dla miasta, gdyż jest niezależny, nie prowadzi polityki jednej partii.

Bezpartyjni nigdy nie są w opozycji, bo nie wspierają żadnych partii, więc nikt nas nie będzie nagradzał czy karał za przynależność miasta do jakieś opcji politycznej.

Bezpartyjni mogą więcej, żadna partia ich nie ogranicza, pracują tylko dla miasta.

Zaufaliście młodym bezpartyjnym, poprzyjmy kandydata bezpartyjnego, który z każdym będzie mógł współpracować w sejmiku mazowieckim, w powiecie, tylko dla mieszkańców, a nie dla partii. Skończmy w Ostrołęce z tymi partiami, jestem bezpartyjny i nie wierzę żadnym partiom. Wielu podziela moje zdanie. Partie to zło, które dzieli ludzi na dobrych i złych, daje przywileje jednym, a odbiera szansę bezpartyjnym. Bezpartyjni to my, większość mieszkańców. Będzie ciężko, ale zwróćmy miasto bezpartyjnym, zwróćmy miasto mieszkańcom.
Panowie z partii znajdą zawsze prace w partii, nasze dzieci muszą wyjeżdżać za praca do innych miast, bo jesteśmy bezpartyjni.

Miasto bezpartyjne to szansa dla nas wszystkich bezpartyjnych.

PI @ 09:30, 25.10.2018

IP: 176.109...175

PiS-przegrani,postkomuchy uradowani,oto miara upadku zdegenerowanego plebsu.

Dworzec @ 09:32, 25.10.2018

IP: 37.47...111

Ciekawe jak p,Kotowski nie wygra w 2 turze , to co bedzie z dworcem autobusowym,jestem przekonany ze terazniejszemu wlascicielowi obiecywano pomoc, a nowo wybrany prezydent p,Kulik moze miec inne zdanie i My znow przegramy.A dworzec kolejowy i jego wizja ,dla mnie to w pierwszej kolejnosci szybkie polaczenie z Warszawa a buda to pozniej wassat

Malnay @ 09:33, 25.10.2018

IP: 94.254...3

Kotowski pozyskał od momentu jak PIS zaczął rządzić w Polsce 159mln zł z zewnątrz! Mamy najniższe podatki lokalne w kraju, dochody większe niż dużo większa Łomża, mamy bardzo małe zadluzenie miasta, w Polsce rządzi PIS, w mazowieckiem w sejmikach wygrał PIS i mamy tam swojego reprezentanta z Ostrołęki, w radzie wygrał PIS, wybranie na prezydenta Kulika w obecnej sytuacji spowoduje że znów ominą nas pieniądze z zewnątrz jak było za rządów PO. A chcąc spełnić obietnice wyborcze Kulik będzie musiał zasłużyć miasto ewentualnie podnieść podatki... W tej chwili każdy mądry i logicznie myślący zagłosuje na Kotowskiego.

Xyz @ 09:35, 25.10.2018

IP: 94.254...182

I uj wszystkim pisiorom w kapelusz. Prezydent Kulik zrobi z wami wszystkimi porządek.

h @ 09:36, 25.10.2018

IP: 5.173...127

bedzie kler w kinie?

Ostrołęczanka @ 09:38, 25.10.2018

IP: 188.146...23

Nie ma debaty nie wiem co mi nowy może zaproponować, wole w takim razie stabilizację niż niewiadome zmiany.

Xyz @ 09:39, 25.10.2018

IP: 94.254...182

Do Eh.Barana se Pie....lnij.Teraz wszyscy żyjemy na kredytach a jak ciebie nie stać żeby go wziąć to zamknij mordę i się nie wypowiadaj!!!

ostrołęczanin @ 09:42, 25.10.2018

IP: 94.254...13

Nakradli tyle, że dadzą sobie radę bez bycia radnym.. nie ma co żałować

Krzysiek @ 09:43, 25.10.2018

IP: 178.42...30

Kulik MA KREDYT !!! Głosuję na KULIKA !!!

Ja też mam kredyt, hipotekę na 20 lat, w końcu normalny kandydat.

Dolek @ 09:43, 25.10.2018

IP: 5.172...165

Proszę chociaż nie kłamać w sprawie pozyskiwania środków przez miasto Ostrołęka bo FAKTEM JEST, że przez lata kandydatury Kotowskiego zajmowaliśmy jedno z OSTATNICH miejsc pośród byłych miast wojewódzkich w pozyskiwaniu Unijnych Funduszy Rozwojowych. Czyżby wielbiciele prezydenta Kotowskiego zapomnieli już o znikomych efektach pracy jego podwładnego, pana Pawła Stańczyka ?

As @ 09:44, 25.10.2018

IP: 94.254...160

Zagarnięcie ziem Rzekunia było złem wyrządzonym bliźniemu. Można było zawrzeć porozumienie. Gmina daje tereny pod inwestycję, a Miasto pozyskuje inwestora. W ramach współpracy procentowy podział dochodów z tytułu podatków. Jak to mówią chciwy traci dwa razy. To co Miasto zrobiło nie jest dobre. A Panu Kulikowi należy się szacunek, bo zapewne chcę dobrze dla miasta ale nie kosztem obdzierania sąsiednich gmin z ich ziemi i to wyłącznie inwestycyjnych tj. dochodowych. Jak ta władza się utrzyma i w Olszewo Borkach Pisiorki będą mieli swoją Panią Wójt to strach pomyśleć jak tereny Melvitu itp. zostaną wchłonięte pod Miasto.

bezpartyjni @ 09:45, 25.10.2018

IP: 83.28...74

Nie chcemy partii PO PIS, my mieszkańcy jesteśmy bezpartyjni.

Czemu prezydent Kotowski nie podał wysokości nagród jakie rozdał, komu i za co?

Tylko bezpartyjny prezydent i bezpartyjni radni są gwarantem jawności wszystkich decyzji podjętych przez prezydenta i radę miasta.

Bezpartyjni to nasi ludzie, nie powiązani z żadna partią. Żadna partia nie może nimi rządzić są niezależni i mogą więcej, nie prowadzą wojenek ideologicznych, pracują dla miasta i mieszkańców. Nie ma rozkazów z góry, bezpartyjni w mieście są na górze, nie ma presji partii, nie ma zakazów czy nakazów partii.

Nie chcemy w mieście partii PO PIS. Członkowie partii PIS głosujcie na swojego prezydenta, a mieszkańcy bezpartyjni niech głosują na swojego bezpartyjnego prezydenta.

Ostrołęczanka @ 09:48, 25.10.2018

IP: 5.173...217

Debata z tymi ludzmi jest bezsensowna. Oni tylko obrażają. Kulik ma program, poczytaj to nie takie trudne i się dowiesz co proponuje!

Dedej @ 09:54, 25.10.2018

IP: 178.235...94

dobrze prawi kolega Malnay

"Kotowski pozyskał od momentu jak PIS zaczął rządzić w Polsce 159mln zł z zewnątrz! Mamy najniższe podatki lokalne w kraju, dochody większe niż dużo większa Łomża, mamy bardzo małe zadluzenie miasta, w Polsce rządzi PIS, w mazowieckiem w sejmikach wygrał PIS i mamy tam swojego reprezentanta z Ostrołęki, w radzie wygrał PIS, wybranie na prezydenta Kulika w obecnej sytuacji spowoduje że znów ominą nas pieniądze z zewnątrz jak było za rządów PO. A chcąc spełnić obietnice wyborcze Kulik będzie musiał zasłużyć miasto ewentualnie podnieść podatki... W tej chwili każdy mądry i logicznie myślący zagłosuje na Kotowskiego."

Krzysiek @ 09:54, 25.10.2018

IP: 178.42...30

Większość Ostrołęczan zagłosowała na lokalne komitety, pokazując że nie chcą polityki w samorządzie, i bardzo mnie to cieszy. 4 listopada pójdę na wybory, żeby przypieczętować tą zmianę.

Dedej @ 09:56, 25.10.2018

IP: 178.235...94

Czy wam się podoba Kotowski czy nie, w interesie każdego Ostrołęczanina jest oddanie na niego swojego głosu, nie z sympatii po prostu to nam się opłaci wreszcie

Krzysiek @ 09:57, 25.10.2018

IP: 178.42...30

Do Dedeja i Malnaya - kolejne kłamstwa

Te 159 milionów to kolejne kłamstwo, Pan Kulik mówił o tym na ostatniej sesji rady miasta (każdy może sprawdzić). Według sprawozdania z realizacji budżetu, miasto pozyskało do końca sierpnia tego roku około 60 milionów przez ostatnie dwa lata, reszta to pieniądze wirtualne, wymyślone na potrzeby kampanii obecnego Prezydenta.

Do Krzysiek @ 10:11, 25.10.2018

IP: 94.254...3

Ale on nie ma hipotecznego tylko konsumpcyjny. Wystarczy prześledzić jego roczne oświadczenia majątkowe. W jednym roku miał kredyt konsumpcyjny do oddania 48tys zł oraz debet na 25 tys zł, a w kolejnym już tych zobowiązań nie było tylko jedne wielkie na 158 tys zł!!!! Czy to nie jest tzw rolowanie długu? Gdy zaczynał pracę w radzie miał kredyt konsumpcyjny na 10 tys zł. I to jest mądre zarządzanie pieniedzmi?! Moim zdaniem fatalne, i nie chce takiego gospodarza w mieście.... Chłopak wychowany na garnuszku rodziców, któremu zamarzyła się polityka i władza... Nie wyobrażam go sobie na spotkaniu z ministrami itd. poza tym jak go kilka razy widziałem to zawsze coś klikal w telefonie, a może to on sam komentuje? W sumie raz Kotowski udowodnił że coś tam komentowal....

wybierzmy racjonalnie @ 10:20, 25.10.2018

IP: 178.42...96

Przyjdzie jeszcze czas na wybór Pana Kulika na prezydenta, ale teraz kiedy w rządzie i sejmiku woj. mazowieckiego mamy PIS to i naszym miastem powinien rządzić osoba z PISu. Nie blokujmy kasy, która płynie do naszego miasta coraz to większym strumieniem. Za 5 lat być może sam zagłosuję na Pana Kulika lub innego kandydata, ale teraz jest to po prostu nieracjonalne.

Wietnamski długopis @ 10:22, 25.10.2018

IP: 82.28...1

sssaaa @ 09:11, 25.10.2018IP: 83.19...210

To wszystko prawda. To teraz się jeszcze zastanówcie cy mbały z PiS ,którzy odpowiadacie za wybory w Ostrołęce, jak mając takie atuty można było dopuścić do nie wyświetlenia jakiegoś tam filmu. I zamiast o inwestycjach i osiągnięciach obecnej ekipy musieliście miesiąc walczyć z propagandową nagonką ? Na miesiąc przed wyborami.Toż to thebilizm polityczny.

Ta nagonka zdominowała wszystkie media nie dając Wam szans na pokazanie jak realnie wygląda kadencja prezydenta Kotowskiego. Sami sobie zawdzięczacie ten wynik.Pomimo niewątpliwych osiągnięć nie mieliście szans na to ,żeby się nimi pochwalić.Bo trzeba było odpierać zarzuty ,a to o cenzurę w kinie , a to o jakieś ankiety w szkole.
Sami się zepchnęliście do narożnika , a teraz płacz.Jak można mając pewną inwestycję -blok C elektrowni- wartą miliardy , którą udało się uzyskać dla Ostrołeki, co oznacza rozwój i miejsca pracy te wybory przegrać , bo komuś tam się ubździło , że sobie filmu nie wyświetli ?
Przecież chyba nie macie wątpliwości w jakim celu ten film powstał i dlaczego miał premierę przed wyborami. Tak się dać podpuścić. Pojęcia nie macie o polityce.
Wygrywa ten , kto zdominuje przestrzeń publiczną swoimi narracjami.
A Wy mając tyle atutów, ściągając olbrzymie pieniądze do regionu narzuciliście sami sobie narrację, w której nie mieliście szans na pokazanie Waszych osiągnięć , a trzeba się było na kolanach z płaczem prawie tłumaczyć bo jakiegoś filmu nie ma.
Macie jakieś medium elektroniczne w regionie ? Ktoś o tym pomyślał kilka lat temu ?
Co to za żale , że opozycja po Was jeździ , a Wy nie macie się jak bronić ?
Walą Was w gołe doopsko batem bo bat sobie zorganizowali wcześniej, a Wy sami na własne życzenie ściągneliście sobie majty i dumnie z pokorą wypieliście poś lady.

Jakieś dziwne kombinacje z przeprawą zastępczą.I chcecie wygrać wybory ?
Zmiany w rozkładzie MZK i komunikacja za darmo.

Mati @ 10:22, 25.10.2018

IP: 5.173...140

A co z kolegami pana prezydenta kotowskiego!!!!!!!!!!

Wietnamski długopis @ 10:23, 25.10.2018

IP: 82.28...1

Jakieś dziwne kombinacje z przeprawą zastępczą.I chcecie wygrać wybory ?
Zmiany w rozkładzie MZK i komunikacja za darmo.

Czy Wy w tym ratuszu jesteście tak du rni ,że nie dociera do Was , że rewolucyjne zmiany na rok przed wyborami bez konsultacji społecznej to jest proszenie się o kłopoty ? Nawet do tych łb ów Wam nie przyszło , żeby konsultacje społeczne zrobić.
Milibyście dwa miesiące na pokazywanie jak to troszczycie się o mieszkańców i jak liczycie się z ich zdaniem. Można by każdorazowo przykrywać tym problem asfaltu w przeprawie zastępczej , jak już ją spie przono , ustalajac z mieszkańcami rozkład jazdy.

Nie wiem ile inwestycji musicie dostać z centrum , żeby wybory wygrac skoro inwestycja warta miliardy to za mało. Plus jeszcze ponad sto baniek drobnych.
Jakby wybudować tu stację do lotów na Księżyc za pieniądze NASA , to też byście coś znaleźli żeby się pogrążyć.

Pomniejszych rzeczy nie poruszam nawet, bo to jest litania na kilka stron.
Jedno jest pewne. Osoby ,które tu same się zarż nęły powinny sobie przemyśleć , co mają zamiar robić.Bo polityka to nie jest to czym powinny się zajmować.

Krzysiek @ 10:23, 25.10.2018

IP: 178.42...30

Pytałem o to Pana Kulika kilka dni temu, tak, ma konsumpcyjny i kupił działkę za 70 tysięcy, co widać w oświadczeniu. Nie brał pod nią hipoteki, bo nikt nie bierze kredytu hipotecznego na zakup działki. Tego kredytu nie ma w oświadczeniu na koniec 2017 roku, wziął go na kampanię wyborczą, ponieważ nie przyjmuje wpłat od osób postronnych, żeby później nikt nie musiał nikomu się "odwdzięczać".

PS. UWAGA UWAGA UWAGA - do wszystkich płatnych troli

Wybory w SEJMIKU MAZOWSZA wygrała koalicja PO i PSL !!!

Więc Pan Kulik POZYSKA pieniądze z funduszy UE bez problemu.

Pan Kotowski jak wygra, znowy będzie tłumaczył że go nie lubią.

Paweł2 @ 10:37, 25.10.2018

IP: 78.8...143

Głosujmy na Kulika zamówi nam KLer 2 Kler 3 aż do Kler123,ale nic więcej nie ogarnie .Nawet nie ma swojej firmy jak chce rządzić.Niech się najpierw wykarze jako dobry przedsiebiorca ,a nie uczy za nasze pieniądze.

Do Krzysiek @ 10:40, 25.10.2018

IP: 94.254...3

Na mazowszu wygrał PIS miał zdecydowanie najwięcej głosów i tu mamy swojego reprezentanta z Ostrołęki! A kwestia koalicji to się wlasnie rozstrsyga, także spokojnie :)

Alejaja @ 10:43, 25.10.2018

IP: 5.173...22

Sssaaa dlaczego do zasługi obecnego prezydenta nie dodasz;
Wiarygodność kredytowa ,to niewątpliwy sukces Kotowskiego. Mianowicie wskaźnik wiarygodności kredytowej Ostrołęki wynosi 4,02 i oznacza że kredyt to ostrołęka może wziąć u bociana albo w chwilówce. Dla wyjaśnienia dodam że wśród miest na prawach powiatu zajmujemy 3, słownie trzecie miejsce od końca

Lalala @ 10:44, 25.10.2018

IP: 5.173...202

Dajcie już spokoj z tym klerem. Pieprzycie jak potłuczeni

Warka @ 10:48, 25.10.2018

IP: 5.173...202

No naprawdę kredyt 150 tys , działka, mieszkanie , kampania, to aż tak duzo ????? Przestan trollowac, dzis każdy ma kredyt

bezpartyjni @ 10:52, 25.10.2018

IP: 83.28...74

Mieszkańcy pan prezydent wydał ogromne pieniądze na kampanie wyborczą, a mimo to większość mieszkańców wybrała bezpartyjnego kandydata.

Skąd on je ma? Kto za nim stoi? Czemu tak zawzięcie walczy?

Za bezpartyjnym kandydatem stoją mieszkańcy naszego miasta.
My bezpartyjni mieszkańcy mamy swojego bezpartyjnego kandydata.

Pracuje, ma kredyt, czasami za ostro skrytykuje prezydenta, nie jest święty jest normalny taki jak my wszyscy, a my chcemy normalnego miasta, normalnych szkół, normalnych ulic, normalnych mostów, normalnych kin, normalnych rozrywek dla młodych ludzi, chcemy po prostu normalnie wspólnie żyć z dala od polityki.

Nikt nas święty nie jest, jesteśmy tylko normalnymi ludźmi, wybierzmy sobie normalnego bezpartyjnego prezydenta.

Panowie partyjni szybko sobie znajdą posady przydzielone przez partię, ich miejsce zajmą normalni bezpartyjni ludzie, mieszkańcy tacy jak my.

H @ 11:09, 25.10.2018

IP: 5.173...238

Chcemy debaty . DEBATA!

mattizz @ 11:10, 25.10.2018

IP: 2003:7d...ae5

Symbolem wladzy Kotowskiego jest ulica Sienkiewicza,a raczej stan jej nawierzchni.
Dziekuje za uwage.

Alien on vacation @ 11:11, 25.10.2018

IP: 95.49...46

Better Dead Than Red ! Te chłoptasie (Kulig i Kleczkowski) mówicie , że są bezpartyjni ? Śmiech na sali !!! Jestem w domu na urlopie a pracuję w Anglii. Miałem jutro lecieć z powrotem ale zostaję do wtorku 06.11.2018 . Mało tego , wszyscy czonkowie mojej rodziny oraz wielu znajomych specjalnie przylatuje na Niedzielę by zagłosować . Wypełnimy swój obywatelski i dołżymy cegiełkę by nigdy więcej czerwona zaraza nami rządziła .

Ostrołęka Dla Wszystkich! @ 11:19, 25.10.2018

IP: 107.167...72

Dobry Wujek Łukasz, co to i kredyt ma i babcię przez ulicę przeprowadzi i dzieciom cukierki rozda, taki swój chłop. I polityką się nie interesuje, bezpartyjny przecież, a prezydentem chce zostać, no bo dobry chłopina chce tylko, żeby było normalnie. A co stoi za tą normalnością? Nooo odsunie pis od władzy i kler w kinach będzie i już będzie normalnie!

Ostrołęka Dla Wszystkich! @ 11:21, 25.10.2018

IP: 107.167...72

A i podobno pan Łukasz to prawie nie przeklina, papierochów nie kurzy, kawę to tylko tak przy okazji wypije, a alkohol to coś tam czasem dziabnie, no ale który chłop nie lubi wypić! Tylko nienormalny! A on jest normalny! Dobry chłop!

dede @ 11:21, 25.10.2018

IP: 46.113...33

$$
Największym przegranym to będzie Ostrołęka. Kulik jako jedyny radny głosował PRZECIWKO przyłączeniu od Ostrołęki gruntów pod elektrownię. angry Czy trzeba mówić coś więcej o tym panu?

d @ 11:27, 25.10.2018

IP: 46.113...33

Ta cała "Ostrołęka dla Wszystkich" to jest PO-bis. A PO nie jest zainteresowane rozwojem Polski wschodniej.
Przyszły wiceprezydent Kleczkowski od miesięcy trąbi że elektrownia nie powstanie. A przyszły prezydent Kulik jest jeszcze lepszy, bo był nawet przeciwnikiem dołączenia do miasta ziem na elektrownię.

do Ostrołęka Dla Wszystkich! @ @ 11:28, 25.10.2018

IP: 83.28...74

Pan KULIK nie ma całej partii na utrzymaniu, a to jest normalne.

Ostrołęczanie przez waszych zostali nazwani de bilami, tylko dlatego, że poparli bezpartyjnych.

Wierzę, że wasze legitymacje partyjne po II turze stracą moc w Ostrołęce i to jest normalne.

Bezpartyjne miasto, które nie musi nigdy więcej utrzymywać partii politycznej.

marek60 lat!!! @ 11:39, 25.10.2018

IP: 178.42...10

Czytam te wasze wypociny az wierzyc się nie chce. tylko pospiech tylko kasa przez was przemawia!!! DROGI OBWODNICE MIEJSCA PRACY i taka jest dzisiaj OSTROLEKA sport nie potrzebny - wyczynowy kino-filmy tylko dobre dla władzy i KOSCIOLKA(jestem praktykujący) MIASTO pelne CNOTY spia tylko z zonami w lozeczku od czasu do czasu seks!!

Do Krzysiek @ 11:53, 25.10.2018

IP: 2a01:110f...defb

"Może fakty a nie kłamstwa
1) Remont mostu - jeszcze nic nie pozyskał, na razie to budujemy z naszych pieniędzy
2) Dobrzańskiego - pieniądze gwarantowane od 2014 roku (tryb bezkonkursowy) od Sejmiku w którym rządzi PO i PSL
3) Witosa - jak wyżej, to też z Sejmikowej kasy od Struzika
4) Program Mobilności - podobnie od PO i PSL, tylko że na razie to nie widać żadnej mobilności bo w 4 z rzędu przetargu nikt się nie zgłosił bo nie chcę z obecną władzą w Ostrołęce robić żadnych interesów - nawet państwowy Autosan
5) Ostrowska - to też pieniądze z Sejmiku"

JAK SOBIE PAN ŻYCZY - FAKTY:

pkt. 2. - element projektu dofinansowanego z UE dz. 4.3.1. RPO WM 2014-2020 nabór wniosków RPMA.04.03.01-IP.01-14-027/16, tryb KONKURSOWY
pkt. 3. - projekt dofinansowany z UE dz. 7.1. RPO WM 2014-2020 (wpisany do RIT - na pewno Pan Krzysiek wie co to za FAKTYCZNY dokument), TRYB KONKURSOWY
pkt. 5 - j.w.
pkt. 4 - to właśnie ten projekt dofinansowany z UE dz. 4.3.1. RPO WM 2014-2020 nabór wniosków RPMA.04.03.01-IP.01-14-027/16, tryb KONKURSOWY, którego elementem m.in. jest ul. Dobrzańskiego. KTO WYMYŚLIŁ TEN CAŁKOWICIE NIEADEKWATNY SKRÓT MYŚLOWY "MAŁA MOBILNOŚĆ"?? Nie wiem czy jeszcze pozyskają kiedyś jednostkowo większe pieniądze z UE w ramach jednego konkursu.

W żadnym z powyższych przedsięwzięć "kasa" nie pochodzi od Struzika bo te projekty nie są finansowane z udziałem budżetu Państwa, środki dzielone są między UE a wnioskodawcę, którym Struzik oraz PO/PSL nie było :D No chyba, że sugeruje Pan, że wyniki oceny merytorycznej punktowanej ww. projektów były zależne od indywidualnej decyzji p. A. Struzika... Zapraszam do zapoznania się z tematem głębiej. Listy rankingowe i informacje o naborach to dane publiczne dostępne pod adresem: funduszedlamazowsza.eu Nie jestem zwolennikiem p. J. Kotowskiego, ale jak czytam bzdury, które p. Ł. Kulik i jego zwolennicy opowiada o pozyskiwaniu funduszy z UE to ręce mi opadają...

Krzyś @ 11:58, 25.10.2018

IP: 83.12...25

Liżewski ich meźmie na ochroniarzy do CiećSui,po 4 zeta na godzinę.

do IP: 2a01:110f...defb @ 12:10, 25.10.2018

IP: 83.28...74

3 lata rząd PIS rozdaje pieniądze, a u nas bida z nędzą. To ten sukces 2 ulice oddane przed wyborami laughing laughing laughing

mieszkańcy masywnie głosowali na bezpartyjnego KULIKA, tak wierzą w wasze obietnice poprawy

Bb @ 12:14, 25.10.2018

IP: 178.235...142

Dlaczego nigdzie nie moge znalezc obietnic wyborczych pana Kulika? Dlaczego nigdzie się nie udziela do mieszkancow w zaden sposob. Brak jakiegokolwiek kontaktu z tym czlowiekiem, to chyba nie jest odpowiedni kandyt na prezydenta ktory powinien byc otwarty do ludzi.

efka @ 12:26, 25.10.2018

IP: 5.173...3

ładne zdjęcie Ostrołęki.

do Bb @ 12:14, @ 12:29, 25.10.2018

IP: 83.28...74

Chyba nie wiesz jak ciężko się spotkać z prezydentem Kotowskim. Mieszkańcy czekają tygodniami jak i nie dłużej

Xyz @ 12:31, 25.10.2018

IP: 94.254...182

Do Desej. Żyjesz gdzieś w kanałowej dziurze. Chcesz to sobie głosuj na kleche. Ja postawie dwoma rękoma x na Łukasza Kulika czas wreszcie oczyścić to miasto z popapranców i ciebie też się to tyczy. Przekonałem już wiele osób żeby głosowali na Łukasza także wasze dni są policzone a kotek WON z Ostrołęki 😠😠😠😠

o @ 12:32, 25.10.2018

IP: 188.146...159

moje komentarze kasowane?

hahahaha @ 12:42, 25.10.2018

IP: 91.207...130

laughing laughing laughing


widzę, że Pan czartoryski mocno zmobilizował swoich podwładnych. Nawet Pan Brudziński przyjechał laughing laughing laughing


to nic nie pomoże. za mało was w spółkach miasta pracuje - przykro mi, ale trzeba odejść od żłoba

pozdrawiam

Wietnamski długopis @ 12:47, 25.10.2018

IP: 82.28...1

Program wyborczy pana Łukasza Kulika jest dostępny na jego stronie:
www lukaszkulik pl
Zamiast spacji kropki.

Jest tam kilka moim zdaniem ciekawych pomysłów.Niestety większość to tylko obietnice.Nie do zrealizowania. Bez względu na to , kto będzie prezydentem to zderzy się nie tyle z długiem Ostrołęki , bo ten jest wyjątkowo niski, Ostrołęka nie jest zadłużona w porównaniu do innych miast, ale z brakiem nadwyzek operacyjnych.

I czy to będzie Łukasz Kulik , czy Janusz Kotowski to czeka ich to samo zadanie.
Skąd pozyskać środki na inwestycje , gdy będzie problem z dalszym zadłużaniem się miasta.
I jak na razie to żaden nawet się na ten temat nie zająknał , tak podając konkrety.
Tylko jakieś mityczne dotacje z UE., którą Polska tak naprawdę dotuje , a nie odwrotnie.

do IP: 82.28...1 @ 13:00, 25.10.2018

IP: 83.28...74

Bądź choć trochę obiektywny, nie będzie łatwo, ale doskonale wiesz, że pan Kotowski nie ma szans na wsparcie z sejmiku mazowieckiego i powiatu.

Kulik nie jest opozycją dla sejmiku mazowieckiego, a tam są pieniądze na rozwój regionów.

Ostrołęczanin do bezpartyjnych. @ 13:01, 25.10.2018

IP: 81.15...1

Panowie bezpartyjni czemu się wstydzicie swych przynależności- Kulik partyjniak SLD, jak nie wieżycie to poprzeglądajcie zdjęcia jak te komuchy obchodzą święto 1 maja, Sz- diabełek także partyjniak SLD legitymacją, Kleczkowski Platformers nawet wypisał się i wielu innych macie szemrane życiorysy a czepiacie się tych z PiSu, macie szczęście,że jesteście z ułożeni z tymi bezpartyjnymi z MO od tego wędrowniczka a wału.
Mieszkańcy nie dajcie się nabrać tym FARBOWANYM !!!!!!!!!

Wwe @ 13:02, 25.10.2018

IP: 78.152...19

Może Pan Kotowski przedstawi w jakiej wysokości jest zadłużenie M.Ostrołęka

do IP: 82.28...1 @ 13:09, 25.10.2018

IP: 83.28...74

Pan KULIK jest bezpartyjny w TVP i TVN przedstawiają go jako kandydata BEZPARTYJNEGO czyli takiego, który nie ma partii na utrzymaniu

Kryzys @ 13:24, 25.10.2018

IP: 188.146...245

Niech wraca do pracy na katechete ale najpierw niech obejrzy ,Kler' w Łomży i popatrzy jak tam budująca 3 most i obwodnice! Zastał Ostroleke murowaną , a zostawił ruinę. Zablokował miasto dla kierowcow. nie pozyskał dotacji z UE przez 2 kadencje. Zbudowali muzeum i przyznali sobie nagrody. Chciał sciagnać smog do naszego miasta i tani prąd dla innych miast. Miastem Rzadziła partia i sekretarz Żukowski

Darek @ 13:28, 25.10.2018

IP: 5.173...32

Każda kolejna kadencja Kotowskiego była coraz gorsza. Ostatnia, to 3 lata totalnego marazmu, nic nie było robione. Nadszedł rok wyborczy, zrobili dwie ulice i myślą, że ludzie są głupi i nie pamiętają co było wcześniej. Przyszła kadencja będzie trwała 5 lat, więc przez 4 lata znów nic nie będą robić, w piątym roku zrobią dwie ulice, żeby zamydlić oczy wyborcom. Ja mam tego dość i wybieram Kulika.

Dżeki Czan @ 13:49, 25.10.2018

IP: 176.109...141

Będą skwerki, pasy zieleni i park i więcej od Kulika ogrodnika nie dostaniecie

Konserwa @ 14:14, 25.10.2018

IP: 91.197...10

A ja powiem, że zdjęcie tytułowe jest Pryma Sort.
Tylko szczerze mówiąc nowy włodarz mógłby ogarnąć trochę ten ratusz i ujednolicić ciąg budynków bo wychodzi z tego w ch*j brzydka kolorowanka. Taki pociąg, każdy wagon inny z paskudnym zegarem na kominie.

ada @ 14:16, 25.10.2018

IP: 83.17...154

piszecie co zmieni Kulik? Dajcie mu szansę to się wtedy przekonacie.

do za @ 14:19 @ 14:35, 25.10.2018

IP: 2a00:8620...3a1

Nie prawda. Wypisując kłamstwa nie wygracie.

Przemoc w rodzinie to głownie katolicy praktykują, a w niedziele pod rękę do kościoła.

x @ 14:41, 25.10.2018

IP: 178.235...17

Do "wierzę, że będzie dobrze"
"Tylko co zmieni Kulik co...?? Na pewno nie jest za budową elektrowni w Ostrołęce, która jest wielką szansą na rozwój naszego Miasta,". Jest tylko i wyłącznie szansą jeszcze większego smrodu w Ostrołęce.

zxc @ 14:41, 25.10.2018

IP: 83.144...118

Kotowski out - czas na zmiany w tym skansenie smile

do za @ @ 14:43, 25.10.2018

IP: 188.146...245

do za @ 14:19 @ 14:35, 25.10.2018IP: 2a00:8620...3a1

Ja słyszałem, że właśnie z tego powodu ma kuratora czy coś, a Ty skąd wiesz, że nie prawda? W każdej plotce rąbek prawdy

do IP: 188.146...245 @ 14:58, 25.10.2018

IP: 194.99...163

W plotce może, ale w kłamstwie nie ma prawdy. Nie uda się wam zniszczyć normalnego człowieka jakim jest pan KULIK, mieszkańcy stoją za nim murem. Mobilizujemy się do głosowania, aby was odsunąć. wink

do x @ 14:41 @ 15:02, 25.10.2018

IP: 2a00:8620...3a1

Minister łopatę wbił publicznie, więc tylko rząd PIS może wstrzymać budowę elektrowni.

Wyborca @ 15:21, 25.10.2018

IP: 178.232...115

Dobrze że Maciak nie przeszedł, kiedyś mnie uczył Religi. Nie lubię gościa. Już 4 lata temu powinien odejść.

IP: 194.99...163 @ 15:31, 25.10.2018

IP: 188.147...207

do IP: 194.99...163
"W plotce może, ale w kłamstwie nie ma prawdy. Nie uda się wam zniszczyć normalnego człowieka jakim jest pan KULIK, mieszkańcy stoją za nim murem. Mobilizujemy się do głosowania, aby was odsunąć. wink"

mieszkańcy? czyli kto Ty? hahahaha dobre sobie

Ostrołęczanin @ 15:32, 25.10.2018

IP: 5.184...55

Nie znam Kulika, ale każdy będzie chyba lepszy, aby zaszły jakieś zmiany w naszym mieście. Poobsadzał swoimi różne stanowiska w O-ce, np. w II LO, w PP-P córka szefowej TPO i jego żona itd. Ja mam dość prezydenta z takimi kwalifikacjami! ( i nie myślę tu o filmie "Kler", bo także nie zgadzam się z krzywdzącym dla księży przesłaniem tego filmu, bo zboczeńcy i głupi znajdą się wszędzie!) Najwyższy czas na zmiany i nowego innego prezydenta Miasta!

Heheszki @ 16:02, 25.10.2018

IP: 188.146...125

Może po wyborach przybyć managerów aquaparku 😁 jeden od wody ciepłej, drugi od zimnej etc.
😁

Obywatel z kartką @ 16:02, 25.10.2018

IP: 194.224...254

Przewietrzamy Plac Bema.

Obywatel z kartką @ 16:03, 25.10.2018

IP: 194.224...254

Przewietrzamy Plac Bema.

EWa @ 16:08, 25.10.2018

IP: 178.213...59

Do Dżeki Czan: To dobrze, że wybuduje skwerki i park, bo do tej pory nie mamy miejsc, gdzie moglibyśmy odpoczywać, a są one bardzo potrzebne

WESOŁEK @ 16:39, 25.10.2018

IP: 78.152...246

NSJWIĘKSZYM PRZEGRANYM NA PREZYDENTA JEST PAN ,,,,POPIELARZ >< A TU CISZA JAK PO ŚMIERCI ORGANISTY SE STROMY M,O

do sssaaa @ 16:54, 25.10.2018

IP: 176.109...131

Taaaa! A co robił przez osiem lat?

hmmm @ 17:05, 25.10.2018

IP: 2a01:110f...9448

niebo było piękne, niebieskie. Ptacy śpiewali, sielanka, tylko z oddali, dobiegał kwik... odrywanych od koryta....

gość @ 17:11, 25.10.2018

IP: 188.146...200

Kadencja samorządu trwa cztery lata a nie pięć jak podać raczył " pan redaktor". Niby drobnostka , ale wstyd.

do gość @ 17:17, 25.10.2018

IP: 217.99...105

czy oby nic się ostatnio nie zmieniło ?

5 lat @ 17:27, 25.10.2018

IP: 2a00:f41...4b01

Głosuję na Kulika

SKOWRONEK @ 17:59, 25.10.2018

IP: 95.49...148

Nareszcie SKOWRONEK odsunął 😅

SKOWRONEK @ 18:00, 25.10.2018

IP: 95.49...148

Nareszcie SKOWRONEK odsunął 😅

Parafianin @ 18:50, 25.10.2018

IP: 94.254...160

Głosuję na Kulika

Wolna Ostrołęka dla młodych @ 19:02, 25.10.2018

IP: 185.230...108

W Łomży również prowadzi kandydat bezpartyjny, którego wyrzuciliście z PIS, bo był za dobry dla ludzi, a nie dla partii. Młodzi ludzie w Łomży masowo głosują na bezpartyjnych.

Wybory samorządowe 2018. Ciekawa sytuacja jest w Łomży. W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się urzędujący prezydent, startujący z własnego komitetu, Mariusz Chrzanowski (wcześniej PiS) i jego była zastępczyni, obecna kandydatka PiS - Agnieszka Muzyk.

Według danych opublikowanych przez PKW Mariusz Chrzanowski uzyskał 44,19 proc. głosów, a Agnieszka Muzyk – 23,07 proc.

tutejszy @ 19:15, 25.10.2018

IP: 109.243...62

Głosuję na Pana Kotowskiego. Jedyny rozsądny wybór. Za jego rządów Ostrołęką dokonała największego w swojej historii skoku cywilizacyjnego.

ha ha ha @ 19:22, 25.10.2018

IP: 194.59...131

bez mostów, bez dworców, bez ulic,

Skoku to dokona pan Kotowski z rozebranego mostu jak przegra wybory. Gonić PIS z miasta.

do tutejszy @ 19:47, 25.10.2018

IP: 31.0...12

Masz rację biorąc przykład z małp część mieszkańców zeszła z drzewa ale żeby to nazywać od razu skokiem cywilizacyjnym?przesada!

cenzura w miescie @ 19:57, 25.10.2018

IP: 5.172...47

Bedzie kler w kinie czy zabronisz mi ? Nie chce komuny i cenzury w moim miescie nikt nue bedzie nam mowil co bedziemy ogladać.

Pamietam też kasę w reklamowce na telewizor? dobre.....

Wyborca Kulika @ 19:57, 25.10.2018

IP: 5.173...126

Kulik przynajmniej obwodnicę zrobi, nowy dworzec PKS, zlikwiduje straż miejską etc. A Pan Kleczkoski pomoże mu Park Dinozaurów tylko elektrowni nowej nie będzie ale i tak by nie było

Młodzi na wybory @ 20:51, 25.10.2018

IP: 185.108...226

Młodzi ludzie zwołajmy się i głosujmy na KULIKA, bo PIS nie odpuszcza. Koniec spędów organizowanych przez urząd miasta. My mamy swoje sprawy, a nie narzucają nam wysłuchiwanie dennych partyjnych pogadanek PIS.

Nic dla młodych nie organizują tylko te przymusowe spędy partyjne.

Kotowski i PIS do odstrzału. Pogonić dziadków. tongue wink

PewDiePie @ 21:05, 25.10.2018

IP: 109.243...62

Same emocje w tej dyskusji, więc może teraz trochę liczb laughing

Łomża: 65 tys ludności - wpływy do budżetu 362 mln
Ostrołęka: 52 tys ludności - wpływy 380mln tongue

Zadłużenie:
Łomża 147 mln zł
Ostrołęka: 102mln zł

Jeśli ktoś nadal uważa, że Kotowski jest złym zarządcą, to powinien się zastanowić jeszcze raz smile

Fakty @ 21:29, 25.10.2018

IP: 82.221...43

2016-2017 brak inwestycji w Ostrołęce, a w Polsce rządzi PIS od 2015 roku

W 2017 roku miasto na inwestycje wydało 17,9 mln zł. Z zaplanowanych inwestycji udało się zrealizować nieco ponad jedną trzecią – procent wykonania wydatków inwestycyjnych wobec planu wyniósł 38 proc. Trudno uznać 2017 rok za czas rozwoju miasta – wydatki inwestycyjne to było zaledwie 5,6 proc. wszystkich wydatków miasta.

Choć to i tak dużo lepiej niż w roku 2016, który był inwestycyjną katastrofą. Wówczas miasto wydało przez cały rok na inwestycje zaledwie 9,4 mln zł (72 proc. planu). Co większe gminy inwestują w ciągu roku na takim poziomie. A już zupełnie źle wyglądał udział inwestycji w wydatkach ogółem. W 2016 poziom wydatków inwestycyjnych wyniósł zaledwie 3,2 proc. wydatków.

2016-2017 94,6% 96,8% setki milionów złotych przeżarte i/lub rozdane na nagrody

Tak rządzi PIS w Ostrołęce

z każdego 100 złotych 96,80 zł i 94,60 zł przeżarte i/lub rozdane na nagrody.

po 5,40 zł i 3,20 zł na inwestycje. (dlatego łatali dziury z beczkowozu przez 3 lata)

Tak się bawią za nasze pieniądze.

zródło:

to. com. pl ostroleka-sprawozdanie-z-wykonania-budzetu-n


iskie-wydatki-na-inwestycje ar 13066944

Cziczikow @ 22:02, 25.10.2018

IP: 157.25...68

Ten przekręt wyborczy na rzecz PO odbył się za wiedzą i przyzwoleniem a kto wie czy nie we współpracy z PiS-em....nawet nie wiem jak i ile dodatkowych dowodów na fałszerstwo wyborcze wypłynie na światło dzienne , to PiS nawet nie ośmieli się na interwencję...dlaczego? bo tak miało być ... jak to mawia Staś Michalkiewicz: " czyjaś silna ręka nacisnęła na hamulec"--- w tym przypadku myślę, że może to wszystko być konsekwencją jakiegoś dealu Putin- Trump i Polska znów wraca pod kuratelę Niemiec, a być może Rosji ( jeden pies- Polska ma być z powrotem ich strefą wpływów), czyli powrót do stanu sprzed 2015...wybory zostały ustalone z góry, a Po i PiS nie miały nic do gadania....po prostu odgrywają swoje role jako aktorzy, którzy grają scenariusze napisane przez potężnych tego świata..... bo na prawdę, nie da się tego burdelu, tego kompletnego bezsensu polskiej sceny politycznej w żaden inny, mniej lub bardziej logiczny sposób wytłumaczyć...

Krzysiek @ 22:13, 25.10.2018

IP: 2a01:110f...837

Debata debata debata.jesli do niej nie dojdzie to onzacza ze Kulik cos ukrywa.jak brak wiedzy.programu.jak ktos tchorzy przed debata to nie nadaje sie na prezydenta

Stary mieszkaniec @ 22:29, 25.10.2018

IP: 95.174...163

Szanowni mieszkańcy nie dajcie się podejść. Prezydent KOTOWSKI zapomniał w swoich liścikach dodać, że niezbędne inwestycje dla Was nie powstały, ponieważ przez 16 lat rządów miastem Ostrołęka duet Czartoryski-Kotowski pożyczone pieniądze od banków na poczet budżetu miasta przeznaczyli na tworzenie często niepotrzebnych lub fikcyjnych miejsc pracy dla swojej kasty kolegów partyjnych, byłych policjantów, rodzin, znajomych.
Miasto pod rządami PIS prezydentów Czartoryskiego-Kotowskiego wypłaciło kilkadziesiąt milionów złotych nagród i premii dla "swoich" dlatego zaniedbano stary most, który mógłby do dziś funkcjonować, zaniedbano całe osiedla, zaniedbano infrastrukturę ulice i chodniki, place zabaw i zieleń. Zatrudniono kolesi na stanowiska, a Ci nie umieli ani prowadzić spółek miejskich, basenu, kina, które w tej chwili mają rekordowe zadłużenia, a w tym czasie prezydent zamiast inwestować i budować rozdawał nasze pieniądze rodzinom byłych policjantów, klerowi, umarzał podatki biznesmenom, wyprzedawał majątek miasta, nasyłał na mieszkańców straż miejską i policję, organizował łapanki na kierowców i kibiców, dezorganizował oświatę zatrudniając osoby z polecenia, wyeliminował konkurencję, aby zlecać przetargi znanej firmie budowlanej kolegi partyjnego z PIS za wygórowane ceny.
Nigdy nie brano pod uwagę dobra mieszkańców tylko interes "układu ostrołęckiego" (byłych policjantów, kleru, kolegów partyjnych, dyrektorów szkół i placówek oświatowych zatrudnionych przez p. ROSAKA).
Teraz wszyscy trzęsą się, że stracą władze i pieniądze. Będą musieli jak zwykli śmiertelnicy bez przywilejów zapracować na siebie i swoje rodziny jak my wszyscy.
Ci ludzie nigdy nie byli przyjezdni ani dla miasta, ani dla mieszkańców liczył się tylko ich interes. Teraz boją się, że zostaną przez nas rozliczeni i być może część odpowie za krzywdy, które wyrządzali miastu od lat. PIS i związane z nimi osoby od lat wykorzystywały nasze pieniądze dla siebie i swoich, nigdy nie interesowały ich losy i potrzeby czy problemy mieszkańców. Nie dajcie się zwieść, nasze pieniądze nie trafią do nas a trafią do tych cwaniaków partyjnych, w programie pana KOTOWSKIEGO nie ma nic o inwestycjach.
Pan Czartoryski-Mamątow-Kotowski nic dla miasta nie dostali od rządu. PIS nie ma sejmiku mazowieckiego należy do opozycji, Kotowski nie dostanie ani grosza od opozycji. Nie zamierzają ubiegać się o nowy most, nie zamierzają naprawić skandalicznej sytuacji w szkołach i przedszkolach, nie zamierzają rewitalizacji osiedli, nie zamierzają budowy ulic, nie zamierzają budowy dworca PKS, nie zamierzają nowego rozkładu jazdy MZK, nie zamierzają likwidacji straży miejskiej, nie zamierzają likwidacji fikcyjnych miejsc pracy, nie zamierzają poprawienia funkcjonowania basenu miejskiego i kina.

Stary mieszkaniec @ 22:30, 25.10.2018

IP: 95.174...163

Zamierzają siedzieć na stołkach kolejne 5 lat i wyciągnięcie kolejnych kilkudziesięciu milionów złotych w wygórowanych wynagrodzeniach, premiach i nagrodach, a wszystko z naszych pieniędzy uczciwie pracujących POLAKÓW płacących podatki, składki, VAT 23%, cła, akcyzy i inne daniny. Mieszkańcy tylko wy możecie zmienić oblicze naszego miasta.
Rozliczcie duet Czartoryski-Kotowski, którzy stworzyli "układ ostrołęcki" i wykorzystali nas wszystkich przez 16 lat.
Urzędnicy, pracownicy miasta, pracownicy oświatę, pracownicy spółek miejskich i wszyscy podlegający rządom "układu ostrołeckiego" Ci gnębieni, prześladowani, upokarzani, zastraszani, poniżani W wyborach 04.11 możecie mieć wybór i odpłacić się swoim prześladowcom z PIS-TPO, którzy Ostrołęczan otwarcie nazywają de bilami. Wy jesteście jedyną grupą, która uczciwie pracuje dla naszego miasta, będziecie nam potrzebni, aby odbudować nasze kochane miasto z ruin, które zostawił duet Czartoryski-Kotowski rządzący Ostrołęką już 16 lat.

Niech partia PIS uderzy się w pierś i niezawistne sądy rozliczą tych kolesi za kumoterstwo, kolesiostwo, konflikt interesów, mobbing urzędników i pracowników, narażanie na ogromne straty miasta, mieszkańców, pracodawców, firmy, podatników.

2019 @ 22:53, 25.10.2018

IP: 176.109...246

a propos wyborów:
GRABOWSKI Marcin- 23 896 głosów do sejmiku mazowieckiego rok 2018
Czartoryski Arkadiusz - 24 747 głosów do sejmu RP rok 2015
czy PIS postawi na młodego w 2019

do stary mieszkaniec @ 23:09, 25.10.2018

IP: 5.184...142

święta prawda

Głos @ 23:13, 25.10.2018

IP: 79.185...113

Po przeczytaniu powyższych komentarzy można wywnioskować, że piszą je "dobrze poinformowani"
Trzeba uszanować wybór społeczeństwa ... Czas na zmiany...... Nie wiem czy Pan Kulik będzie bardzo dobrym Prezydentem, ale kiedyś trzeba ustąpić i dać szansę innym. W Radzie też można działać na rzecz Miasta . :wink Tak w ogóle to każdy nawet bez władzy może zrobić coś dobrego dla miasta... Można pokazać, że naprawdę chodzi o dobro jego mieszkańców a nie tylko o prywatę i dobro "wybranych" wassat

Do głos @ 23:25, 25.10.2018

IP: 178.235...181

Kiedyś tak ale nie w sytuacji gdy w Polsce rządzi PIS. W sejmiku wygral PIS, w samorządzie PIS :) w takim przypadku pomimo szacunku do Łukasza tylko idiota zagłosuje na niego...

Mój głos na KULIKA @ 23:28, 25.10.2018

IP: 87.239...36

Zastanawiałem się jeszcze do niedawna, czy na pewno chcę głosować na Kulika (głosowałem na Frydrycha). Po tym, co wyrabiają w internecie ludzie związani z ostrołęckim PiSem nie mam już żadnych wątpliwości. To jest niby ta moralność? To jest prawo i sprawiedliwość? Jakiś żałosny ściek! Żałuję z całego serca, że dwa razy zagłosowałem na Janusza. Nie ze względu na niego samego, ale na tą ohydną bandę, która za nim idzie.

do IP: 178.235...181 @ 23:32, 25.10.2018

IP: 87.239...36

Sejmik mazowiecki nie dla PiS. Koalicja Obywatelska i PSL wygrywa w mazowieckim.
wink KULIK ma mój głos.

22 @ 06:34, 26.10.2018

IP: 178.235...70

Jak to jest z tym Szczubełkiem? Jednocześnie może być dyrektorem w jednostce wojewódzkiej i prezesem ,,Społem,, w Ostrołęce? Czy za wszystko bierze pieniądze, czy tak można? Jak on jest w stanie dobrze i uczciwie pracować jednocześnie w dwóch miejscach? CZY TO NIE JEST PARANOJA!!

Ostrołęka w ruinie @ 06:36, 26.10.2018

IP: 83.28...70

Ruina dotyczy nie tylko stanu gospodarowania zasobami, ale niszczenie ludzi. Popatrzcie na zdjęcie przy tym artykule. U którego z panów widzicie zimną mściwość a u którego pogodny błysk w oku?

Drodzy mieszkańcy miasta - przewietrzamy, przewietrzamy Ostrołękę, czas na zmianę, ale zmianę naszą mieszkańców.

WAŻNA UWAGA: W dniu 21 października w Ostrołęce uprawnionych do głosowania było 41 052 osoby PILNUJMY TEGO ABY NIE PRZYROSŁO NAM WYBORCÓW!

normalny @ 07:29, 26.10.2018

IP: 5.173...102

Kotowski to na pewno nie moja bajka (częściowo) ,ale czy tego chcemy czy nie to sikanie pod wiatr zawsze kończy się żle. Zyczę mu zwycięstwa i liczę że zwycięży racjonalizm a katolicka Ostrołęka potrafi się zmobilizować
NIe walczcie tylko z PSL em a raczej pogadajcie z nimi bo to też jak sikanie pod wiatr

Rogaś z Doliny Roztoki @ 08:09, 26.10.2018

IP: 178.235...14

do Do głos @ 23:25, 25.10.2018IP: 178.235...181

PiS wygrał "do sejmiku" Mazowsza ale niestety w nie będzie nim rządził. A Ty chyba z okolic czętso tu wspominanego "ukłądu" ? Tam w modzie o społeczeństwie mówić d/e/bile i/d/ioci i temu podobne. Niestety społeczństwo w większości przejrzało na oczy.

p.s.
W samorządzie Ostrołęki też nie uzyska większości w żaden sposób !!

Mój głos na KULIKA @ 09:47, 26.10.2018

IP: 188.146...6

tak samo wygląda sprawa po drugiej stronie i nie wiem czy nawet nie jest gorzej. Co chcesz osiągnąć głosując na Pana Kulika? Podaj jakieś konkretne argumenty cokolwiek - może znam odpowiedź - nic?

hellwind @ 10:55, 26.10.2018

IP: 178.213...121

Premier Morawiecki niedawno w przemówieniu dął do zrozumienia samorządowcom z PiS (obecnym i przyszłym), że jak już żrą z koryta, to powinni to robić ŁYŻKĄ a nie CHOCHLĄ. Do ostrołęckich działaczy to nie dotarło - dlatego oni i ich przystawki dostali taki sromotny wp....dol. Do tego jeszcze dochodzą takie wisienki na torcie jak Pan Rosak i jego metody, nagły "przyrost" populacji Ostrołęki przed wyborami, że o szopce z Klerem nie wspomnę, i tak dalej i tak dalej. Najśmieszniejsze jest jednak to, że PiSowcy byli w 100 % pewni wygranej. Mało tego, byli pewni, że Kotowski wygra w pierwszej turze. A tu, cytując klasyka "Psikus, k...a jego mać raz-dwa powrót do rzeczywistości" Ale jak to mówią - "Pycha kroczy przed upadkiem". I bardzo dobrze. Niech padają na ryja tak głośno, że łozgot będzie słychać na Nowogrodzkiej. Zapracowali.

PS. Ale Mount Everestem beki i przypału jest i tak to, że w całym kraju PiS na ogół wygrywał, albo robił dobre wyniki - a w takiej Ostrołęce gdzie władał niepodzielnie przez chyba 12 lat - łomot, ino furcało. Jak myślicie, kto ma teraz największą sra...czkę i drży o to, czy w ogóle dostanie miejsce na listach do sejmu ? smile

hellwind @ 10:56, 26.10.2018

IP: 178.213...121

Zapomnaiałem dopisać najważniejszego: Głosujcie na Kulika :)

do hellwind @ 13:19, 26.10.2018

IP: 188.146...193

Skoro tak premier Morawiecki krytykował samorządowców to dlaczego dzisiaj przyjechał do Ostrołęki wspierać kampanię wyborczą obecnego prezydenta Ostrołęki Pana Kotowskiego?

Reklama

Oclean
LUSAR
Carpexim
Bowling
PWSIP
IdealLine

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Kangurek
Neo
Ynet.pl
Sklep Enter