wtorek, 16 lipca 2019 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Aktualności

Listopad w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ostrołęckie Centrum Kultury zaplanowało wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców w listopadzie. Organizatorzy zapowiadają między innymi koncerty, spektakle teatralne, wystawy, w tym również dla dzieci. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program.

2-14 XI
Osobliwości w kolorze blue
Wystawa cyjanotypii Tandemu Fotograficznego "Kaszuby" oraz wystawa fotografii w technice mokrego kolodionu "Powiedz życzenie", której autorem jest Monika Kryszczyńska.
- hol 1 i hol 2 OCK.

Reklama 3 XI (sobota)
Artyści II Rzeczypospolitej
To uroczysty koncert, który przeniesie widzów do lat 30-tych. Do czasów, gdy prawie 20 lat od odzyskania niepodległości, w dniu 23 kwietnia 1937 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił Święto Niepodległości. - Kulturę polską lat 1918-1939 cechuje ogromna różnorodność, poprzez spotkanie się awangardy z tradycją. Gwiazdy śpiewały przepiękne piosenki, które żyją swoim życiem po dziś dzień. Piosenki, które dawały ludziom nadzieję i wiarę. Wirtuozem sceny był szarmancki Eugeniusz Bodo, w którego z całą paletą charakterystycznych gestów i układów choreograficznych wcieli się Dariusz Kordek. Piosenki Hanki Ordonówny zaśpiewa Anna Sokołowska-Alabrudzińska. W rolach sławnych śpiewaków - Jana Kiepury i Marty Eggerth - wystąpią Anna Lasota i Jakub Oczkowski. Między piosenkami, dżentelmeni z lat 30-tych - Adam Biedrzycki i Sławomir Głazek - rozbawią publiczność krótkimi dialogami o mistyce finansów z tamtych lat - zapraszają organizatorzy.
Koncert poprowadzi Conrado Moreno-Szypowski. Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Tomasz Gęsikowski.
- koncert z cyklu Nastroje we Dwoje, sala OCK, godz. 17.00, bilet 30 zł.

4 XI (niedziela)
Koniec bajki
Do różnych opowieści zaprosi Janka Opowiadanka, Pan Forte, Babcia Bajba i Baba Jaga. Tym razem w zastępstwie bajki będzie opowiadać Baba Jaga. Niezwykli bohaterowie bajek Bajby czekają na szczęśliwe zakończenie, jednak Baba Jaga nie zna happy endów. Co wyniknie z zastępstwa Babci Bajby? Może inny koniec bajki przyniesie pociechę lub poradę dla tego, kto go wysłucha?
- spektakl muzyczny żywoplanowo-lalkowy, sala OCK, godz.12.00, bilety 7 zł (dla dziecka) i 15 zł (dla osoby dorosłej).

Reklama 9 XI (piątek)
Wernisaż wystawy Oś życia - Malarstwo Sławomira Rochowicza
Sławomir Jerzy Rochowicz - urodzony w 1957 r. w Sokołowie Podlaskim. Jest uczniem Stanisława Skolimowskiego. Zajmuje się malarstwem olejnym, rysunkiem, linorytem, i ilustracją książkową. Bierze udział w plenerach malarskich i wystawach zbiorowych. Obecnie pracuje w "Galerii Ostrołęka" Ostrołęckiego Centrum Kultury.
- Galeria Ostrołęka, godz. 19.00.

10 XI (sobota)
Obserwator
Koncert w ramach Miejskich Obchodów 100-lecia niepodległości Polski. Spektakl "Obserwator" to 24 utwory autorstwa Jacka Kaczmarskiego o tematyce długo zacieranej historii Polski. Jest to spektakl muzyczny zaśpiewany na żywo wraz z akompaniamentem fortepianu. Autorskie aranżacje przygotowane przez Rafała Kowalewskiego włączają w przestrzeń muzyczną zarówno solistów jak i partie chóralne. Całość definiuje teatralna oprawa, za plecami wykonawców przewijają się wieloplanowe obrazy - inscenizacje. Wartość treści zawartych w utworach Jacka Kaczmarskiego staje się tym bardziej istotna, że dwudziestosiedmioosobowy zespół składa się z aktorów w wieku od 12-25 lat.
Scenariusz i reżyseria: Ewa Czapik-Kowalewska, kierownictwo muz. i aranżacje: Rafał Kowalewski.
- sala widowiskowa OCK, godz. 16.00, wstęp wolny.

Reklama 16 XI (piątek)
Lata dwudzieste i lata trzydzieste (2)
Jest to program artystyczny w wykonaniu grupy wokalno-teatralnej klubu "Oczko", który przeniesie widzów w klimat przedwojennych teatrzyków i filmów.
Wystąpią:
- Iza Duszak - śpiew,
- Karolina Milewska - śpiew,
- Natalia Sobocińska - śpiew,
- Julia Gwiazdowska - śpiew,
- Natalia Rama - śpiew,
- Dominik Opęchowski - gazeciarz,
- Maria Smugorzewska - bufetowa,
- Bartosz Bednarczyk - zawiadowca,
- Filip Kowalski - Komisarz Mańkowski,
- Akompaniament: Tadeusz Kowalewski - pianino,
- Katarzyna Staśkiewicz - skrzypce,
Reżyseria: Wojciech Kraszewski,
Kierownictwo muzyczne: Tadeusz Kowalewski,
Światło i dźwięk: Tomasz Bednarczyk,
Scenografia: Grażyna Kulesik, Marek Suski.
- klub "Oczko", godz. 18.00, wstęp wolny.

16 XI (piątek)
Wernisaż wystawy fotografii - Wolność
Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu i wernisaż wystawy fotografii pn. "Wolność".
- hol OCK, godz. 18.00.

Reklama 18 XI (niedziela)
Ostrołęckie spotkania chóralne
Koncert chórów z okazji jubileuszu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie koncertu będzie można usłyszeć pieśni patriotyczne i sakralne.
- kościół pw. św. Franciszka z Asyżu, godz. 18.30.

21 XI (środa)
Muzyczne Fajerwerki
Spotkania z muzyką organizowane są w celu zaprezentowanie niezwykłości muzycznego świata i zachęcenie do jego poznawania.
- sala OCK, godz. 13.15, wstęp na wydarzenie - 5 zł.

24 XI (sobota)
34 OSPA
Ostrołęckie Spotkania z Muzyką Kabaretową rozpoczną się tradycyjnie - konkursem piosenki kabaretowej, który w tym roku zapowiada się bogaty w piękne prezentacje. Zostanie poprowadzony przez Jarka Marka Sobańskiego, a prezentacje oceniać będą: Barbara Wrzesińska, Krzysztof Jaślar i Aleksander Nowacki. Po konkursie wystąpi Grzegorz Halama i Kabaret "Jurki" zatytułowany "Polskie Święta".
- sala OCK, godz. 18.00, wstęp na wydarzenie kosztuje 80 zł.

24 XI (sobota)
Slajdowisko
Już od dziesięciu lat w Klubie Oczko spotykają się ostrołęccy podróżnicy, którzy na wszelkie możliwe sposoby przemierzają świat. Podczas spotkania prezentowana jest relacja z wyprawy trwająca od 40 minut wzbogacona prezentacją zdjęć lub filmów. W tym jubileuszowym Slajdowisku usłyszeć i zobaczyć będzie można następujące prezentacje:
o godz. 15.00 - Adam Dobrzyński - "Moje 10-letnie Slajdowsko",
o godz. 16.00 - Krzysztof Modzelewski - "Tatrzańskie dwutysięczniki dla Ciebie…część 3",
o godz. 17.00 - Daria Piersa - "Nepal i ja".
Wyświetleń: 3438 komentarze: 3 Wrzuć na Facebooka 01.11.2018, 07:29r. Drukuj
Powrót


Diana @ 21:16, 01.11.2018

IP: 185.240...152

Uuu to jednak Kleru nie będzie.

eska @ 14:34, 03.11.2018

IP: 79.184...52

Zmienimy prezydenta to "Kler" będzie.

Anna @ 11:50, 04.11.2018

IP: 31.41...230

Repertuar do kitu.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter
NestBank