poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r., imieniny Marii, Natalii, Sandry

Aktualności

Zobacz, jak wygląda ograbiony stary basen (zdjęcia)

Nadzieją dla mieszkańców i polityków z ratusza był najemca, który postanowił wynająć stary basen. Okazało się jednak, że za wynajem nie zapłacił, z budynku zabrał metalowe elementy, które można sprzedać, po czym zniknął. Miasto walczy w sądzie.

Kilka dni temu na facebookowym profilu radnego Macieja Kleczkowskiego pojawiły się nowe zdjęcia zdewastowanego basenu.

Reklama Mimo bardzo dobrej lokalizacji obiektu, przez lata nie było chętnych do zagospodarowania tych przestrzeni. Miasto bezskutecznie ogłaszało przetargi na sprzedaż. Nikt nie był zainteresowany. Mocno zniszczony budynek przez kolejne lata popadał w jeszcze większa ruinę.

Po kilku latach, w 2017 roku, nastąpiło przełamanie złej passy, kiedy to znalazł się najemca z wizją zagospodarowania basenu i zamienienia go w salę zabaw dla dzieci. Prezydent Janusz Kotowski nie krył wówczas zadowolenia.

Nowy inwestor, pomimo szumnych planów, z umowy się nie wywiązał. Radość ratusza była mocno przedwczesna i przesadzona. Dzierżawca obiekt wynajął, ale zamiast remontować, zdemontował co cenniejsze elementy infrastruktury budynku i zniknął.

Reklama Obecnie cała nieruchomość wygląda tragicznie. Powybijane szyby, zerwane elementy elewacji, odpadające fragmenty ścian, zniszczone schody, zagrażające bezpieczeństwu elementy zewnętrzne. W środku nie jest lepiej - zdemolowane wnętrza, zniszczone ściany, gruz z wyburzonych ścianek, śmieci i zbite szkło.

Podpisanie umowy z dzierżawcą przyniosło tylko rozczarowanie dla mieszkańców oraz duże kłopoty dla ratusza. Miasto musiało wejść z najemcą na drogę sądową, a prezydent ujawnił, że miasto będzie dochodziło swoich praw wobec nieuczciwości dzierżawcy. Już wówczas jeden z radnych prosił podczas sesji rady, aby podać do publicznej wiadomości dane nieuczciwego przedsiębiorcy. Niestety, z uwagi na ochronę danych osobowych i trwające postępowanie, włodarz powiedział tylko tyle, że wynajmujący jest spoza Ostrołęki i po raz pierwszy miała działać na terenie naszego miasta. Niewykluczone, że najemca w ogóle nie ma założonej działalności gospodarczej, stąd większa ochrona danych osobowych.

Reklama Fiasko umowy na dzierżawę starego basenu oraz przedwczesna euforia władz miasta przyniosły opłakane skutki. Basen popadł w jeszcze większą ruinę. Zdewastowany obiekt nadal będzie straszył mieszkańców i stanowił niechlubną wizytówkę Ostrołęki.

Więcej na ten temat:
- Szykuje się duża afera po dzierżawie starego basenu
- Trwa batalia sądowa ratusza z najemcą starego basenu

Zobacz zdjęcia:
Stary basen w Ostrołęce
Wyświetleń: 20147 komentarze: 130 Wrzuć na Facebooka 01.11.2018, 07:45r. Drukuj
Powrót


Edzio @ 07:48, 01.11.2018

IP: 178.235...196

Trzeba coś zrobić by cała Ostrołęka tak nie wyglądała !!!! Kto do tego doprowadził???

Do edzio @ 07:52, 01.11.2018

IP: 178.235...181

Jakiś inwestor co wydzierżawił basen ...

Fałszerstwa Geodezyjne @ 07:52, 01.11.2018

IP: 37.47...40

W tym mieście prawie wszystko pada, tylko fałszerstwa geodezyjne w Urzedzie Miejskim w Ostrołęce kwitną. Panie Prezydencie Kulik trzeba zrobić porządek w Wydziale Geodezji i Architektury Urzędu Miasta w Ostrołęce tak dłużej być nie może.

Olt @ 07:59, 01.11.2018

IP: 2a00:f41...2e40

Raczej panie wieczny kandydacie..😀,ten pan i tak nic nie wygra..

Adi @ 08:00, 01.11.2018

IP: 5.184...194

Ostrołęka w ruinie.

WKurzony @ 08:00, 01.11.2018

IP: 5.184...98

JAK BYM MIAŁ DUŻO FORSY JUŻ DAWNO BYM TEN BASEN KUPIŁ, KAZAŁ ROZWALIĆ I ZBUDOWAŁ COŚ EXTRA, BYŁA BY TO NOWA WIZYTÓWKA OSTROLEKI. CZERWONA KARTKA DLA OSTROLECKICH BIZNESMENÓW, KTÓRZY MAJĄ KASĘ, A NIC NIE ROBIĄ TYLKO TRZYMAJĄ PRZY DU. PI. E!!!!!!!

? @ 08:06, 01.11.2018

IP: 178.235...181

Czy wasz już do reszty rozum odebrało? Facet co nie radzi sobie z finansami osobistymi, druga kobieta, praca u mamusi w sklepie ogrodniczym /sic/ , brak kontaktu w rządzie PIS, bez poparcia rządu, sejmiku czy rady miasta... Na uzdrowić Ostrołękę??? :D to chyba tylko pokolenie 2000netto może dać się nabrać na tak niepoważne bajki...

skasowane pytanie do kulika @ 08:13, 01.11.2018

IP: 178.235...181

Pytanie do Kulika. Skąd u Pana wzięły się te kredyty konsumpcyjne i debet na 25tys zł wg Pana oświadczenia majątkowego?
Jak to jest gdy stając sie radnym ma Pan 10tys zł długu w banku by po 4 latach ma Pan już 158tys do oddania kredytu konsumpcyjnego? Pytam się czy tak samo chce Pan zarządzać miastem? Dostanie Pan 5 letnia posadkę, raty się spłaci, a następca naprawi to co zostało?
Przypominam że Oka dzięki mądrej i długofalowej polityce Kotowskiego prześcignęła Łomżę w dochodach/pomimo iż Łomża ma o 20 procent mieszkańców/ oraz ma mniejsze zadłużenie o blisko 50mln zł.
Panie Kulik czy zdaje Pan sobie sprawę, ze oprawiając tak agresywną kampanie która wspierają Pana, jesli zadłuży Pan miasto powyżej 26% dochodu jak jest obecnie, i nie ściągnie Pan minimum tych 159mln zł z zewnątrz ludzie Pana wywiozą z tego miasta na taczce? Bo każdy Pana wyborca wierzy w Pana obietnice ze bedzie lepiej. Ale jesli Pan nie podoła temu zadaniu??? Nie obniży zadłużenia, nie zrealizuje obietnic wyborczych, nie zacznie ściągać więcej pieniędzy z zewnątrz?

Panie KULIK niech Pan powie jak facet, biore to na klate, zrobie lepszy wynik... Jesli nie to mozecie zrobic ze mna co chcecie.... wtedy zagłosuje na Pana

Janusz @ 08:14, 01.11.2018

IP: 5.173...143

Lepsze pokolenie 2000 netto niż pokolenie gruzińskich reklamowek

cytat z innego forum @ 08:16, 01.11.2018

IP: 178.235...181

tylko zdrowe myślenie.Kawałek Historii. Mieszkałem kilkanaście lat temu z zachodniopomorskim. Koszalin , tam rządziło PO i miejscowości okoliczne także były we władaniu PO. Jak to Tusk wraz z Maciejem Płażyńskim oraz Andrzejem Olechowskim założyli Platformę Obywatelską 24.01.2001 i wygrali wybory parlamentarne w 2007 roku. Od tamtej pory nieprzerwanie rządząc Polską do 2015. Wszyscy cieszyli się na lepszą zmianę, ja też. Tylko że, wszystkie samorządy, które były wtedy z jedynej słusznej partii, czyli PO miały dofinansowanie z rządu, z urzędów marszałkowskich itp, itd. Znalazło się jednak dziwaczne miasto Białogard, oddalone od Koszalina o 30 km. Tam wygrało wtedy PIS i było tak, że wszystkie samorządy dookoła rozwijały się w zawrotnym tempie, oprócz oczywiście Białogardu. Jak wszyscy wiedzą, posłem z tych ziem oraz vice ministrem środowiska był nasz niechlubny pan Stanisław Gawłowski ( oskarżony o korupcję ) jego wieloletni przyjaciel Roman Szewczyk starosta Koszaliński , także został oskarżony o szereg korupcji i defraudacji. Jednak nie o tym chciałem napisać, otóż biorąc pod uwagę fakt, jaka partia jest obecnie u władzy centralnej, trzeba mocno się zastanowić na jakiego konia postawić. Czy mamy na sercu rozwój Ostrołęki, czy chcemy ją wyhamować i cofnąć się o 10 lat ? Skoro obecny premier Polski, wprost mówi kto jest gwarantem przyszłości naszego miasta, ja bym się nad tym głęboko zastanowił. Odrzućmy emocje i na chłodno przekalkulujmy co nam się opłaca. Prezydent miasta, dzięki któremu obejrzymy KLER w kinie czy Prezydent, który zapewni miastu przyszłość. Nie oszukujmy się, ostatnie 12 lat pana Kotowskiego może nie były idealne, jednak zrobił wiele dla nas. Zdaję sobie sprawę, że PO blokowało jego inwestycje i chęć rozwoju miasta. Tylko trzeba sobie odpowiedzieć, jak będzie kiedy pan Kulik zostanie prezydentem ? Co zrobi PIS ? Nie będę siebie oszukiwał, zrobi dokładnie to samo co PO zrobiło na Pomorzu. Bądźmy pragmatyczni i wybierzmy mniejsze zło, gdyż zdaję sobie sprawę jak wielu ludzi nie popiera pana Kotowskiego. Mam świadomość jak skończy się urząd po 5 latach, prezydenta bez poparcia politycznego. Dajmy też szansę panu Kulikowi za 5 lat, jeżeli zapisze się do takiej partii, która wygra wybory parlamentarne i będzie miał chęć ubiegać się o fotel prezydenta naszego miasta, ma mój głos. Dzisiaj jednak głosuję na Pana Janusza Kotowskiego !!!

Wq @ 08:20, 01.11.2018

IP: 31.0...103

Na .januszkotowski zajrzyj
Tam jest program

Głosuję na Kotowskiego Janusza

Zainteresowany @ 08:25, 01.11.2018

IP: 176.109...121

W tym wszystkim zapominacie o najważniejszym szanowni Panowie kandydaci na urząd Prezydenta - mieszkanczach Ostrołęki. Jeden kandydat w ciagu tygodnia próbuje nadrobić całe 12 lat (czyżby liczył na gigantyczną odprawę po 4 listopada?). Drugi, natomiast przy pomocy dostępnych narzędzi oczernia rządy kontkandydata, zapominając o NAS! cdn

OSTROŁĘCZANIN @ 08:38, 01.11.2018

IP: 31.0...57

INTERSUJE MNIE TYLKO TE SPRAWY PONIŻEJ RESZTA TO BEŁKOT I PROPAGANDA ORAZ STRASZENIE LUDZI PRZEZ WYSTRASZONYCH PISUAROW

*ZDEWASTOWANY STARY BASEN

* AUDYT WYNAGRODZEŃ I NAGRÓD PRZYZNAWANYCH PRZEZ RATUSZ ZATAJONY PRZEZ RZADZĄCEGO

* STARY MOST I JEGO DEWASTACJA SPRAWDZENIE CALEGO PROCESU I ODPOWIEDZIALNOŚCI LUDZI ORAZ PRZETARGI Z TYM ZWIAZANE KOMUNIKACYJNA BLOKADA MIASTA I OGROMNE KORKI W MIEŚCIE NA DROGACH WYJAZDOWYCH. REMONTY MOSTU ZASTEPCZEGO W GODZINACH SZCZUTU, PAMIĘTAMY!!!

*KLER KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA BRAK MOŻLIWOŚCI OBEJRZENIA FILMU W MIEJSKIM KINIE A TYM SAMYM UTRATĘ OGROMNYCH PRZYPŁYWOW DLA MIASTA. OGROMNY WSTYD W CALYM KRAJU. SPRAWA POKAZYWANA W MEDIACH OGOLNOPOLSKICH

*ROZKOPANE I ZABLOKOWANE MIASTO W OSTATNICH KILKU MIESIACACH PRZED WYBORAMI KTORA ZABLOKOWAŁA MIASTO I UTRUDNIA NADAL RUCH W MIEŚCIE UL OSTROWSKA

* AUDYT SPOLEK MIEJSKICH MIN. OTBS MOSIR

* SPRAWA DWORCA PKS!

* ANALIZA I SPRAWDZENIE ZGODNIE Z PRAWEM WSZYSTKICH PRZETARGOW I LICYTACJI GRUNTOW MIEJSKICH, ORAZ OPÓŹNIEŃ W REALIZACJI REMONTOW I INWESTYCJI MIEJSKICH I KAR UMOWNYCH Z TYM ZWIAZANYCH

* ANKIETA SP6! SZOK!!!!!

* SPRAWDZENIE MELDUNKÓW W OSTATNIM CZASIE CELEM ZWERYFIKIWANIA KRĄŻĄCYCH PLOTEK NA TEMAT SZTUCZNEGO ŚCIAGANIA ELEKTORATU Z POBLISKICH WIOSEK I MIAST.

* MUZEUM WYKLĘTYCH AUDYT ! KTO ZARZADZA I NA JAKICH ZASADACH!

JAKO MIESZKANIEC I WYBORCA ŁUKASZA KULIKA PROSZĘ O PILNE SPRAWDZENIE POWYŻSZYCH SPRAW I O UDOSTEPNIENIE MIESZKANCOM TEJ WIEDZY ZARAZ PO PAŃSKIM WYGRANIU WYBORÓW NA PREZYDENTA NASZEGO MIASTA!

Ostrołęczanin @ 08:52, 01.11.2018

IP: 178.235...127

Budynek po komendzie policji to kolejne straszydło, które stoi i niszczeje tylko po to, aby ktoś po układach wziął to za parę groszy. Co prawda p. Kulik nie uzdrowi miasta laughing On jeszcze bardziej by je zrujnował laughing Nie jestem za p.Kotowskim, ale przeciwko p.Kulikowi. To bardzo butny i nieprzyjemny człowiek. Gdy zostanie prezydentem będzie nosem strącał chmury. Tacy ludzie nie powinni piastować takich stanowisk.

Do ostroleczanin @ 08:54, 01.11.2018

IP: 5.173...169

Drugi Macierewicz się znalazł, tylko by szukał spisku i węszył zamiast budować miasto i ściągać środki pieniężne z zewnatrz... Dlatego mój głos oddam na Pana KOTOWSKIEGO... Miasto ma najniższe lokalne podatki w Polsce, niski dług , i cały czas coś nowego się buduje ..

Do wyżej @ 09:07, 01.11.2018

IP: 94.254...247

Zastanawia mnie brak obiektywizmu,gołym okiem widać,zakazy nakazy,cenzury kolesiarstwo,coś trzeba zmienić.wybrać kogoś nowego,dać mu szansę,to miasto jest nasze,a nie zawłaszczone

Tyl @ 09:11, 01.11.2018

IP: 185.166...70

Jak można zasłaniać się ochroną danych osobowych jeżeli coś co jest własnością nas Obywateli wynajmuje firma. Celowe działanie aby zamieść pod dywan brak kompetencji.

Pływak @ 09:12, 01.11.2018

IP: 37.47...93

Idealne miejsce na debatę prezydencka. Będzie tyle lania wody że będziemy mieli dwa baseny po brzegi napełnione. Tylko pływać.

Ostrołęka to nasze miasto @ 09:27, 01.11.2018

IP: 178.175...166

Rzygać się chce wszędzie KOTOWSKI na każdym skrzyżowaniu, na każdym przystanku, w szkołach, w dzienniku elektronicznym, w skrzynkach mieszkańców, dodatkowo doszło spędzanie młodzieży przez ROSAKA i pranie mózgu,

Ten facet jest żałosny. Gdyby był dobrym prezydentem to wygrałby bez takich cyrków, a wie, że tylko kolesie i mohery na niego głosują. Tyle milionów złotych wydoić z miasta i tak uprzykrzać życie mieszkańcom to trzeba mieć tupet. Za te rozdane pieniądze to Ostrołęka powinna być piękna, a mieszkańcy zadowoleni. Widać, że kasa trafia do cwaniaków z "układu ostrołęckiego", a dawno most by stał, ulice powstały, w szkołach byłoby więcej środków, dworce PKS i PKP można byłoby wyremontować i skomunikować z rozkładem jazdy MZK, rozkład jazdy pozostałby ten sam. Niestety jak odbiera się mieszkańcom pieniądze z budżetu z inwestycji na wynagrodzenia , nagrody i premie dla "układu ostrołęckiego, a nie inwestuje to mamy biedę z nędzą.

Takich wypłat i nagród, zgromadzonych bogactw jak w Ostrołęce rządzący nie mają, ani w Warszawie, ani we Wrocławiu, ani w Szczecinie, ani w Łodzi, ani w Poznaniu.

Sam komendant straży miejskiej około 5 milionów złotych, kilka milionów złotych zgromadzili dyrektor oświaty z radną, wiceprezydenci, prezesi spółek, dyrektorzy basenu, OCK, wielu byłych emerytowanych policjantów, całe rodziny i znajomi posady fikcyjne w UM i podległych spółkach, wszystko zadłużone

Niech zarabiają, tylko oni nic dla nas nie zrobili. Inne miasta rozwijają się, a oni od banków na wypłaty i nagrody pożyczają miliony złotych. 16 lat przy władzy i brak pomysłów. Ostatnie trzy lata za rządów PIS nic od rządu nie dostali. Jedynie jakieś muzeum dla kolesia. W programie pana KOTOWSKIEGO rozdawnictwo i brak pieniedzy rządowych na inwestycje. Nie mają przebicia w partii PIS. Na elektrownie nie ma pieniedzy wciąż brakuje 3 miliardy złotych. Kto na nich głosuje? Pójdę głosować, bo mam dość tych starych dziadów i ich pomysłów jak nas obrobić z kasy. Na dodatek czego się nie dotkną to s(p)ierdolą partacze.
(przeprawa tymczasowa, ul. Dobrzańskiego, 3 lata bez inwestycji i rozkopania miasta w roku wyborczym, nasłanie policji na piłkarzy, kibiców i młodzież, wyprzedaż mienia i terenów inwestycyjnych miasta zaprzyjaźnionym bogatym biznesmenom, reforma oświaty w mieście, ankieta w SP 6, cenzurowanie kina, rozkład jazdy MZK, brak komunikacji z regionem PKP i PKS, miasto nie jest właścicielem dworca PKS na dodatek dworce są w ruinie)
W programie pana Kotowskiego ani słowa na temat pilnych rozwiązania dla utrudnień i problemów mieszkańców. Będą Nam utrudniać życie kolejne 5 lat. Wszyscy inny tylko nie Ci z "układu ostrołęckiego"

Mieszkańcy tylko duża frekwencja w wyborach może zmienić przyszłość miasta, a każdy głos jest ważny. Głosować, rozliczać i odsuwać od koryta +, Wam się wszystkim cela + należy i do obozów pracy darmozjady, aby Polakom zwrócić pieniądze

Oszukują prezesa Kaczyńskiego @ 09:28, 01.11.2018

IP: 178.175...166

Duet Czartoryjski Kotowski z "układu ostrołęckiego" niewiele mają wspólnego z PIS poza książeczkami partyjnymi.


Kaczyński: do polityki nie idzie się dla pieniędzy

Osoby, które funkcjonują w spółkach Skarbu Państwa, nie będą kandydowały z list PiS na żadnym szczeblu samorządu - poinformował w piątek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Taką decyzję podął Komitet Polityczny PiS.

- Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, które składaliśmy już niejednokrotnie i które ja składałem. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ci, którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeżeli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. To znaczy, że te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu - powiedział szef PiS w przerwie obrad władz partii.


Pani EWA ŻEBROWSKA ROSAK zasiada w radzie spółki skarbu państwa i została radną miasta z listy KOTOWSKIEGO (oszukał was mieszkańcy i oszukał PIS)

Ewa Żebrowska-Rosak:
- zatrudniona w Energa Elektrownie jako członek rady nadzorczej, gdzie zarobiła 33 382,14;
- otrzymała wynagrodzenie z tytułu wykonywanej pracy w wysokości 127 532,77 zł;
- otrzymała dietę radnego w wysokości 15 805 zł;


Okłamujecie prezesa Kaczyńskiego, ośmieszacie i kompromitujecie partię PIS.

Po przegranych wyborach , PIS rozliczy "układ ostrołęcki" i pod sąd.
PIS ma szanse opróżnić i oczyścić te bagno w Ostrołęce.

Nasze dzieci, nasza przyszłość @ 09:30, 01.11.2018

IP: 178.175...166

Oświata w mieście to totalna porażka (dezorganizacja, brak higieny i porządku, niezdrowa żywność, przyjmowanie do szkół dzieci "uprzywilejowanych" spoza miasta prowadząca do przeludnienia, podziały na dzieci tych uprzywilejowanych i reszty obywateli, tragiczna i krzywdząca rejonizacja, plany lekcji dla najmłodszych dzieci, nauka dzieci na holach i korytarzach, lekcje wf na korytarzach, doszła inwigilacja, ankieta w szkole SP6 i indoktrynacja, brak przedszkoli i żłobków, handlowanie w oświacie miejscami pracy, a zawdzięczamy to panu KOTOWSKIEMU oraz jego podwładnemu dyrektorowi oświaty (byłemu policjantowi)

Mirosław Rosak dwa etaty: 1. dyrektor wydziału oświaty 2. koordynator projektów 3. emerytura policyjna. Na drzwiach urzędu pod tabliczką dyr. oświaty wisi tabliczka koordynatora.

Rosak Mirosław – dyrektor wydziału oświaty
- wynagrodzenie: 146 077,29 zł
- z tytułu najmu: 7 200 zł
- dieta przewodniczącego Rady Osiedla: 3 960 zł
- emerytura: 45 134,88 zł
- działalność wykonywana osobiście: 7 290 zł
- inne źródła: 875 zł

Ewa Żebrowska-Rosak:
- zatrudniona w Energa Elektrownie jako członek rady nadzorczej, gdzie zarobiła 33 382,14;
- otrzymała wynagrodzenie z tytułu wykonywanej pracy w wysokości 127 532,77 zł;
- otrzymała dietę radnego w wysokości 15 805 zł;
- z tytułu najmu 7 200 zł;
- z tytułu działalności wykonywanej osobiście otrzymała 6 043 zł;
- inne źródła: 300 zł;
- prawa autorskie: 33,00 zł;
- prowadziła działalność gospodarczą z tytułu której uzyskała przychód w wysokości 261 702,91 zł (dochód: 4 330,87 zł);
Posiada:
- oszczędności 410 850 zł;
- mieszkanie o powierzchni 41 m2 i wartości 94 100,25 zł (współwłasność małżeńska);
- mieszkanie o powierzchni 49 m2 i wartości 412 768,25 (współwłasność małżeńska);
- działkę rolną o powierzchni 0,41 ha i wartości 2 000 zł
- działkę rolną o powierzchni 0,15 ha i wartości 1 000 zł
- działkę budowlaną o powierzchni 0,15 ha i wartości 5 000 zł
- samochód osobowy citroen c5 o wartości 45 000 zł
- samochód osobowy citroen c3 o wartości 56 000 zł

Szokujące jest, że ludzie w wyborach głosują na tych samych, którzy żyją za pieniądze podatnika (nasze) i z nas pogrywają od lat. Nie dajcie sobą pomiatać i idźcie głosować, gdyż Ci sami ludzie lub ich bliscy będą pomiatać waszymi dziećmi i wnukami. Szkoła to miejsce, gdzie wszyscy Polacy powinni być równo i sprawiedliwie traktowani. Zawalczmy w wyborach o równość w szkole i o lepszą przyszłość dla naszych dzieci, wnuków. Szkoła ponad układami. Twój głos w wyborach poprawi warunki twojego dziecka, wnuka. Twoje dzieci i wnuki mają prawo żyć w sprawiedliwym kraju dla wszystkich, dla nich pracujemy całe życie.

Rozdają miliony nagród i milczą @ 09:31, 01.11.2018

IP: 178.175...166

Gigantyczne nagrody dla wiceprezydenta i sekretarza. Prezydent nie ujawnia, my liczymy!

Prezydent Janusz Kotowski wzbraniał się, jak mógł, przed opublikowaniem listy nagród przyznanych urzędnikom z Ostrołęki w 2017 roku. Mimo próśb opozycyjnych radnych, nie poznaliśmy skali hojności prezydenta w stosunku do jego zastępcy i sekretarza. Postanowiliśmy więc sami wyliczyć nagrody. Ich zarobki są na naprawdę wysokim poziomie.

Sekretarz miasta Ostrołęki w 2017 roku zarobił 193 731,57 zł. To o blisko 70 tysięcy złotych więcej niż osoba na podobnym stanowisku w Łomży. Mało tego, Mariusz Prusaczyk zarobił więcej niż osoba na takim samym stanowisku w 700-tysięcznej Łodzi. Z kolei wiceprezydent Grzegorz Płocha zarobił 201 526,76 zł, a to zarobki dużo większe niż mają wiceprezydenci Wrocławia czy Gdańska. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

Prezydent Janusz Kotowski nie chciał ujawnić wysokości nagród, jakie zostały udzielone pracownikom Urzędu Miasta - o tym mogliście przeczytać tutaj. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jaki wymiar mogą mieć nagrody sekretarza miasta i wiceprezydenta Ostrołęki.

Zarobki sekretarza miasta określa regulamin wynagradzania pracowników zatrudnionych w Urzędzie Miasta Ostrołęki. Maksymalny poziom wynagrodzenia sekretarza miasta to 5.600 zł miesięcznie. Osoba przez wiele lat pracująca na tym stanowisku może liczyć także na 20-procentowy dodatek za wysługę lat - w tym przypadku 1.120 zł. Do tego dochodzi jeszcze dodatek funkcyjny, w tym przypadku w kwocie maksymalnej 2.100 zł. Łącznie daje to 8.820 zł miesięcznie. Urzędnicy dostają 13 pensji w roku, dlatego daje nam to łączną kwotę 114.660 zł. Jak nietrudno wyliczyć, sekretarz miasta w 2017 roku mógł otrzymać nawet około 79 tysięcy złotych nagród i dodatków specjalnych!

Pobory wiceprezydenta miasta określa rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Maksymalny poziom wynagrodzenie zasadniczego to 5.600 zł miesięcznie, do tego dochodzi dodatek za wieloletnią pracę - pensja może więc wzrastać do 6.720 zł. Do tego dochodzi dodatek funkcyjny - w tym przypadku nawet do 250 procent średniej krajowej miesięcznie. Średnia krajowa netto w 2017 roku wyniosła 1459,48 zł, dlatego dodatek mógł wynieść nawet 3648,70 zł miesięcznie. Załóżmy, że tak mogło być. Łączna pensja wiceprezydenta Ostrołęki to maksymalnie 10.368.70 zł na miesiąc. Mnożąc to przez 13 pensji w roku otrzymujemy 134.793,10 zł. Tyle maksymalnie mógł zarobić Grzegorz Płocha w 2017 roku. Zarobił ponad 200 tysięcy złotych, a więc ponad 66 tysięcy złotych mógł uzyskać z nagród i dodatków specjalnych.

W latach 2016-2017 po 5% na inwestycje, reszta 95% poszła na przeżarcie i nagrody.

Nagrody dla wybrańcow @ 09:32, 01.11.2018

IP: 178.175...166

Tragiczną sytuacje komunikacji miejskiej zawdzięczamy panu prezydentowi KOTOWSKIEMU i prezesowi MZK

bezpłatna komunikacja miejska to pomysł radnego KULIKA, bardzo dobry pomysł, gdyż za komunikację płaci budżet miasta czyli mieszkańcy.

Niestety nawet najlepszy pomysł może być tragedią, prezydent chcąc zaoszczędzić w budżecie na nagrody i premie zlikwidował większość kursów i zdezorganizował komunikację miejską, wprowadzając chaos. Pracujący ludzie, uczące się dzieci i młodzież teraz codziennie ponoszą konsekwencję tych błędnych i krzywdzących decyzji pana prezydenta i prezesa

Chrostowski Ryszard – prezes MZK Ostrołęka, członek rady nadzorczej OTBS, zarobił w ubiegłym roku łącznie 250 078,73 zł. Zdołał zaoszczędzić 343 197,39 zł, 939 euro i 480 dolarów. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni 135 m2 i wartości około 500 000 złotych oraz działki o powierzchni 709 2 i wartości około 80 000 zł. Posiada także 164 akcje PKS Ostrołęka o łącznej wartości około 10 złotych. Prezes Chrostowski przekazał w ubiegłym roku darowiznę w wysokości 50 000 zł na rzecz syna.

Po mimo, że MZK przynosi straty wynagrodzenie, premie i nagrody prezesa MZK rosną. Czyżby to był powód, aby zdezorganizować i zlikwidować większość połączeń?
Nikt do dnia dzisiejszego nie pochylił się, aby rozwiązać ten problem i pomóc mieszkańcom. Od momentu wprowadzenia nowego rozkładu MZK mieszkańcy mają ogromne utrudnienia i skomplikowane życie, ale pan prezydent nie zamierzał, ani nie zamierza nic z tym zrobić. Liczy się tylko komfort prezesa MZK.

Tak wygląda ta patologiczna sytuacja od lat

W 2011 roku pan prezydent stawiał prezesa ponad interesem mieszkańców i dbał o jego finanse.

Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski obdarował dwóch miejskich urzędników premiami o łącznej wartości ponad 30 tysięcy złotych. Jednym ze szczęściarzy okazał się prezes MZK - Ryszard Chrostowski. Wydaje się to dziwne zważywszy na fakt, że spółka w ubiegłym roku przyniosła straty, a ostatnio na dodatek wzrosły ceny biletów.

Czy prezes MZK za zgotowanie mieszkańcom takiego rozkładu jazdy powinien otrzymywać ćwierć miliona złotych na rok z odebranych Polakom pieniędzy?

Prezes MZK przez 4 lata kadencji otrzymał w prezencie 1.000.000 (milion) złotych, co dał mieszkańcom w zamian, a my się składamy na ich wynagrodzenia i nagrody?

Idź i zdecyduj w wyborach. Wyraź swoje niezadowolenie, tylko głosując możesz zmienić komunikacje w naszym mieście. Raz na 5 lat możesz rozliczyć tych uprzywilejowanych, którzy zgotowali nam mieszkańcom taki los. Nie głosując popierasz tych, którzy zawiedli wiele razy.

Zadłużają, nic nie inwestują @ 09:32, 01.11.2018

IP: 178.175...166

Miasto Ostrołęka opublikowało najnowsze dane dotyczące obecnego zadłużenia. W porównaniu z poprzednim rokiem, odnotowaliśmy wzrost długu o prawie 4 miliony złotych. Jest jednak bardziej stabilnie jak w latach poprzednich. Zobaczcie, ile wynosi obecnie dług Ostrołęki.

Według najnowszych danych, liczba mieszkańców Ostrołęki wynosi 51 619. Dług miasta w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosi 1985,50 zł.

Zadłużenie miasta jest mniejsze niż w 2014 roku, kiedy wynosiło ponad 107 milionów złotych. Zanotowano jednak wzrost zadłużenia w porównaniu z poprzednim rokiem - o prawie 4 miliony. W poprzednich latach bywało jednak lepiej. Przed 12 laty dług wynosił niespełna 30 milionów złotych.

Rządzącym udało się w ostatnich latach opanować znaczące skoki długu, jakie miały miejsce w latach poprzednich. Spójrzmy przykładowo na rok wyborczy - przed czterema laty, z 2013 na 2014 rok (kiedy to odbyły się wybory samorządowe), dług wzrósł z 81 milionów do rekordowych 107 milionów.

Poniżej dane o obecnym długu miasta Ostrołęki. Urząd Miasta opublikował je w sprawozdaniu rocznym z wykonania budżetu miasta.

Dług Miasta Ostrołęki wg stanu na dzień 31 grudnia 2017 roku wynosi ogółem 102.492.924,90 zł, z czego:

1. zobowiązania z tytułu długoterminowych pożyczek zaciągniętych w WFOŚiGW w wysokości 2.924,90 zł,
2. wyemitowane obligacje na kwotę 102.490.000,00 zł.

Miasto udzieliło poręczeń kredytów na ogólną kwotę 4.121.992,00 zł dla:

1. Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Ostrołęce w wysokości 3.970.500 zł,
2. Samodzielnego Koła Terenowego Nr 116 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce w wysokości 151.492,00 zł.

Zadłużenie miasta Ostrołęki z lat poprzednich:

Stan na 31 grudnia 2016 - 98.878.169,30 zł;
Stan na 31 grudnia 2015 - 102.662.588,86 zł;
Stan na 31 grudnia 2014 - 107.741.099,54 zł;
Stan na 31 grudnia 2013 - 81.623.066,97 zł;
Stan na 31 grudnia 2012 - 79.796.962,12 zł;
Stan na 31 grudnia 2011 - 58.424.311,90 zł;
Stan na 31 grudnia 2010 - 46.808.569,98 zł;
Stan na 31 grudnia 2006 - 29.104.250,00 zł;

Ostrołęka na szarym końcu @ 09:33, 01.11.2018

IP: 178.175...166

Ranking inwestycji pisma "Wspólnota". Ostrołęka na szarym końcu

Ostrołęka wypada – po raz kolejny – fatalnie. Innym miastom inwestycji możemy tylko pozazdrościć. „Wspólnota” przygotowuje swój ranking co roku, biorąc jednak pod uwagę dane z trzech lat. Aktualny ranking obejmuje więc inwestycje w latach 2015-2017. Wysokość inwestycji z trzech lat jest uśredniona i przeliczona na głowę mieszkańca. W rankingu miast powiatowych Ostrołęka znalazła się na szarym końcu – na 44. miejscu na 48 sklasyfikowanych miast na prawach powiatu. Ostrołęka zanotowała kolejny spadek – w rankingu za lata 2014-2016 była na 39. miejscu, w rankingu za lata 2013-2015 – na 37.

Pogardzają mieszkańcami @ 09:33, 01.11.2018

IP: 178.175...166

Pracownik Urzędu Miasta w Ostrołęce zamieścił na Facebooku dość osobliwe podziękowania dla wyborców. Swój wynik uznał za fatalny, wśród znajomych doszukiwał się "oszustów" i "kłamców", a mieszkańców nazwał "de bilami". Niewykluczone, że za swój wpis odpowie dyscyplinarnie.

Andrzej Bojarski kandydował do rady miasta Ostrołęki z list Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki. Zdobył tylko 26 głosów, nie miał szans na mandat radnego i postanowił w specyficzny sposób podziękować swoim wyborcom.

- No cóż. Co do wyników wyborów, to należy stwierdzić, że mój wynik nawet nie jest słaby, on jest po prostu fatalny.(chociaż jeszcze nie znam wyników ze wszystkich OKW). Co gorsza, muszę z wielką przykrością stwierdzić, że część ludzi których znam jest najzwyczajniej w świecie zwykłymi oszustami i kłamcami. I to jest jedyny plus tych wyborów, że mogłem się o tym przekonać. Co do wyborów na Prezydenta, to cóż... wygląda na to, że Ostrołęczanie są po prostu de bilami - napisał na Facebooku.


Co schowaliście swojego człowieka przed odpowiedzialnością i czekacie, aż wygracie wybory? Nie doczekanie, nie pozwolimy.

Wszyscy do wymiany @ 09:36, 01.11.2018

IP: 178.175...166

Wybrańcy pana KOTOWSKIEGO, im się należy, a Polacy za głodowe pensje lub miskę ryżu (w Grażyna Liżewska Agencja Ochrony Osób I Mienia "Tettsui") firma płaci pracującym głodowe pensje po 5 zł na godzinę, a pan komendant straży miejskiej Piotr Liżewski posiada majątek wyceniany na 4,8 miliona złotych

Piotr Liżewski z tytułu zatrudnienia w Straży Miejskiej w Ostrołęce (na stanowisku komendanta) uzyskał dochód w wysokości 93 tys. 301 zł, z najmu - 298 tys. 903 zł, natomiast funkcja radnego przyniosła mu 17 tys. 830 zł.

Piątkowski Bogdan – dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury, zarobił w ubiegłym roku łącznie 124 376,91 zł.

Chrostowski Ryszard – prezes MZK Ostrołęka, członek rady nadzorczej OTBS, zarobił w ubiegłym roku łącznie 250 078,73 zł.

Dobkowski Wojciech –dyrektor Parku Wodnego Aquarium w Ostrołęce, w ubiegłym roku zarobił łącznie 131 053,49 zł

Grzyb Andrzej – wiceprezes zarządu Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, radny powiatu ostrołęckiego w ubiegłym roku zarobił 217 739,81 zł (jako wiceprezes OPWiK) oraz 15 763,00 (dieta radnego).

Juchniewicz Robert – dyrektor Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. W zeszłym roku zarobił 158 915,86 zł oraz z tytułu najmu 8 150 zł.

Karczewski Jacek – dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych (w organizacji) – nie posiada żadnych oszczędności i nieruchomości. W ubiegłym roku zarobił łącznie 77 078 zł

Makowiecki Grzegorz – prezes zarządu Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego W ubiegłym roku zarobił 204 583,65 zł (jako prezes zarządu OTBS) oraz 9 600 zł (wynagrodzenie z Urzędu Miasta Ostrołęki)

Olkowski Dariusz – prezes zarządu Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Zarobił w ubiegłym roku łącznie 213 250,83 zł.


To koniec układu ostrołęckiego, tylko bezpartyjni.

mieszkaniec gminy @ 09:45, 01.11.2018

IP: 31.41...214

mozna głosowac ina Kotowskiego tylko poco 16 mineło a otrołeka nic sie nie zmieniła obwodnica kawalek została po preydencie z sld takze nauczyciel a po kotowskim pare sknoconych ulic mueum zołnierzy przekletych jak jch nazywają fontana i kumle co przejdli wszystkie pieniadze z naszych podatkow ale sukces dlakliki kumlitak dla miasta nie czyli dlanas miszeszkancow i co jeszcze 5lat bo zamal sie nachapali niemożemy do tego dopuscic

nie ufam ludziom z ostrołęckiego pis @ 09:45, 01.11.2018

IP: 31.0...57

Jak wyżej, PANOWIE W DUECIE WIADOMO JAKIM. CHYBA KAZDY MIESZKANIEC WIE O JAKI DUET CHODZI. PANOWIE NIE MACIE MOJEGO ZAUFANIA. ZA DUŻO TEGO. KONIEC 16 lat to zbyt dlugo na wasze rzadzenie. Ostrołęka to zapaść cywilizacyjna. Kto tylko tu siedzi tego nie widzi! dowidzenia dobranoc!

4 listopada obywatele głosuję za nowym lepszym miastem!,,,

Papik @ 09:53, 01.11.2018

IP: 157.25...23

"Prezydent miasta, dzięki któremu obejrzymy KLER w kinie czy Prezydent, który zapewni miastu przyszłość."

Ale wiesz, że to jedna i ta sama osoba?

Ogólnie lipa @ 10:04, 01.11.2018

IP: 83.28...144

Koty to paskudne zwierzęta. Precz z kotami.

eee @ 10:08, 01.11.2018

IP: 83.28...251

Wiecie dlaczego Kulig odpowiada po jednej odpowiedzi na pytanie bo więcej nie może się nauczyć

abc @ 10:18, 01.11.2018

IP: 31.11...20

Maciej Kleczkowski ciepla posadka w WORd ponad 127.000. + wynagrodzenie od wydawcy MO. Wstyd podać?

Haha @ 10:18, 01.11.2018

IP: 2a00:f41...c352

Podajesz kto ile zarobił, zrozum wreszcie że jak Kulik zostanie prezydentem i wsadzić swoich ludzi a to jest normalny proces, to cci ludzie dyrektorzy, prezesi i inni będą tyle samo zarabiali a może nawet więcej, więc nic się nie zmieni o może po za jednym Ostrołęka nie dostanie kasy z budżetu państwa.

realnie @ 10:22, 01.11.2018

IP: 5.173...230

czas na radykalne zmiany,oddajmy ster w nowe ręce,warto wreszcie zadbać o to miasto,

podatnik @ 10:23, 01.11.2018

IP: 185.99...135

Czytaj uważnie nie mogą więcej, mogą tylko mniej, a większość ich wynagrodzeń to nagrody. KULIK rozumie, że mieszkańcy na to nie pozwalają, dlatego pytał wielokrotnie o nagrody KOTOWSKIEGO, a ten nigdy nie odpowiedział, kto ile i za co. A teraz się dowiemy jak towarzystwo się bawiło za nasze pieniądze.

Sekretarz miasta Ostrołęki w 2017 roku zarobił 193 731,57 zł. To o blisko 70 tysięcy złotych więcej niż osoba na podobnym stanowisku w Łomży. Mało tego, Mariusz Prusaczyk zarobił więcej niż osoba na takim samym stanowisku w 700-tysięcznej Łodzi. Z kolei wiceprezydent Grzegorz Płocha zarobił 201 526,76 zł, a to zarobki dużo większe niż mają wiceprezydenci Wrocławia czy Gdańska. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

Zarobki sekretarza miasta określa regulamin wynagradzania pracowników zatrudnionych w Urzędzie Miasta Ostrołęki. Maksymalny poziom wynagrodzenia sekretarza miasta to 5.600 zł miesięcznie. Osoba przez wiele lat pracująca na tym stanowisku może liczyć także na 20-procentowy dodatek za wysługę lat - w tym przypadku 1.120 zł. Do tego dochodzi jeszcze dodatek funkcyjny, w tym przypadku w kwocie maksymalnej 2.100 zł. Łącznie daje to 8.820 zł miesięcznie. Urzędnicy dostają 13 pensji w roku, dlatego daje nam to łączną kwotę 114.660 zł. Jak nietrudno wyliczyć, sekretarz miasta w 2017 roku mógł otrzymać nawet około 79 tysięcy złotych nagród i dodatków specjalnych!

Cisza @ 10:32, 01.11.2018

IP: 31.11...20

CZY MOGLIBYŚCIE SIĘ ZAMKNĄĆ CHOCIAŻ W ŚWIĘTO ZMARŁYCH?! TROLLE TEŻ MAJĄ PRZODKÓW, IDŹCIE NA CMENTARZ, ZAPALCIE ŚWIECZKI I TROCHĘ OCHŁOŃCIE.

do Cisza @ 10:32 @ 10:47, 01.11.2018

IP: 185.99...135

A tu nie na cmentarzu? Tylko się udzielasz? tongue laughing

Wasaty Janusz @ 10:50, 01.11.2018

IP: 188.147...14

Do" skasowane pytanie" Kolego czy tam Koleżanko jeśli mówisz o Łomży i finansach to nawet jeśli to prawda co piszesz o finansach to rusz 4litery jedź do Łomży i zobacz jak te pieniądze zostały spozytkowane.Mozemy tylko zazdrościć i próbować też tak się rozwijać więc tylko nowa miotla i radykalna zmiana.Tylko Pan Kulik i nie martw się bo gorzej nie będzie bo niżej już nie można.Pozdrawiam Wszystkich zwolenników zmiany.✌

Do papi @ 10:53, 01.11.2018

IP: 5.173...199

Coś Ci się pozajączkowało, nie chodzi o to żeby dał nam coś obejrzeć tylko żeby nie zabraniał. Tak rodzi się dyktatura, władza wie lepiej. Kiedyś już to przerabialiśmy .

Yoko @ 11:26, 01.11.2018

IP: 178.235...129

Karma wraca jak się dowiedział że nie został zapłacony to miał prawo sobie zabrać by zarobić, żeby nie narzekał bo byłby stratny dał kasę ale cóż nie był uznany że zapłacił.

? @ 11:27, 01.11.2018

IP: 178.235...181

Jak można napisać że Ostrołęka nic się nie zmieniła? Czy aż taka złośliwość w Was jest czy macie tak krótką pamięć? Rozumiem inne poglądy z spojrzenie na świat, ale zakłamywanie rzeczywistości? Odpalcie google street view zobaczycie różnice. Za Kotowskiego wybudowano setki nowych ulic, chodników i ścieżek rowerowych, zagospodarowano dwa parki które straszyły, powstały dwa kina, dwie galerie oraz hala kupiecka, mamy najniższe podatki lokalne, dochodami przescignelismy Łomżę, ale widać niektórzy wolą mieć klapki na oczach :(

Bmw @ 11:28, 01.11.2018

IP: 78.152...104

Łudki będą podpływały pod klasztor i prosto do Torunia

Do ? @ 11:38, 01.11.2018

IP: 94.254...247

Masz poważny kłopot z psychiką!

Do skasowane pytanie do kulika @ 11:41, 01.11.2018

IP: 31.1...120

Kredyty i debety biorą się przeważnie z banku a nie z reklamówek jakby ktoś nie wiedział.Skoro po 4 latach w radzie jest kredyt i debet to znaczy człowiek z poza "układu ostrołęckiego".Czysty i uczciwy.Nie wiadomo czy będzie lepiej czy gorzej.Jedno wiadomo czas na zmiany,czas rozbić nasz rodzimy beton.

Ostrołęczanin @ 11:56, 01.11.2018

IP: 178.235...127

Hahahahahaha laughing Napisałem, że p. Kulik to nie mój kandydat i że w mojej ocenie to nieprzyjemny gość i zostało skasowane laughing

?? @ 12:02, 01.11.2018

IP: 185.166...70

Tylko trzeba przypomnieć sobie jak powstawała galeria ALius. Jak reagował Kotowski z radą na budowę marketu przy mleczarni. Ile problemów właścicielom Aliusa przyniósł duet rządzący w mieście. A przecież miał być park w miejscu bursztynowej . Nastał czas i się zmienił plan przestrzenny z możliwością budowania sklepów wielkopowierzchniowych. Co się mieniło panie Kotowski.

ewa @ 12:08, 01.11.2018

IP: 178.42...104

do
IP: 178.175...166
przepiękny przekaz
BRAWO aby przeczytało to najwięcej ludzi,
pozdrawiam

Anty PiS @ 12:28, 01.11.2018

IP: 31.135...59

Głosujcie na PiSiorów to do następnych wyborów Ostrołęki nie będzie......

oooo @ 12:28, 01.11.2018

IP: 78.31...114

myślę ze te dane powinny przekonać Pana ze ten prezydent i sprzyjający mu radni te cztery lata wykorzystali dla miasta Ostrołęki należycie żeby mogła się prawidłowo rozwijać i to dzięki rządowi w kraju:
Dochody w 2010 roku - 193.118.962 zł Dochody w 2017 roku-334.183.697,32 zł Dochody w 2018 roku - 364.577.202,90 zł
Wydatki w 2010 roku - 225.024.162 zł Wydatki w 2017 roku - 319.060.172,44 zł Wydatki w 2018 roku - 380.274.278,00 zł Wydatki inwestycyjne na 2010 rok - 52,5 min zł Wydatki inwestycyjne na 2017 rok - 17,9 min zł Wydatki inwestycyjne na 2018 rok - 83,3 min zł
Środki zewnętrzne na inwestycje i projekty - 230 milionów złotych
Kadencja 2014 - 2018 -159 milionów złotych
Wprowadziliśmy własny system gospodarki odpadami. Jesteśmy niezależni do prywatnych firm.
Zbudowaliśmy Samorządową Stację Segregacji Odpadów. Koszt - 40 min zł. Dotacja ze środków unijnych około 25,5 miliona złotych.
Powołaliśmy spółkę miejską - Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne. Sami odbieramy śmieci od mieszkańców.
Wybudowaliśmy 11 boisk ze sztuczną nawierzchnią za ok. 10 milionów złotych Powstał nowoczesny zespół basenowy przy ul. Witosa
50% środków finansowych uzyskało Miasto na modernizację i przebudowę hali sportowej w Wojciechowicach
325 tys. złotych dofinansowania ze środków rządowych trafiło na przebudowę kortów tenisowych przy ul. Hallera
205 tys. - tyle osób skorzystało z basenu w 2017 roku

to tylko nie które dziedziny którymi zajmowało się miasto i udało się to zrobić dla mieszkańców tego miasta jeśli Pan potrzebuje więcej informacji to służę sadze ze ta skala pracy która została zrobiona dla miasta to zasługa Prezydenta Miasta Janusza Kotowskiego i Radnych którzy pracowali dla mieszkańców a nie uprawiali polityki . to dzięki rządowi i wsparciu Ostrołęka się rozwija .
Ma Pan racje że potrzeba nam jeszcze więcej inwestycji remontów dróg, chodników, ścieżek rowerowych żeby miasto jeszcze bardziej piękniało ale to może tylko dokonać Prezydent Janusz Kotowski

ooooo @ 12:30, 01.11.2018

IP: 78.31...114

myślę ze te dane powinny przekonać Pana ze ten prezydent i sprzyjający mu radni te cztery lata wykorzystali dla miasta Ostrołęki należycie żeby mogła się prawidłowo rozwijać i to dzięki rządowi w kraju:
Dochody w 2010 roku - 193.118.962 zł Dochody w 2017 roku-334.183.697,32 zł Dochody w 2018 roku - 364.577.202,90 zł
Wydatki w 2010 roku - 225.024.162 zł Wydatki w 2017 roku - 319.060.172,44 zł Wydatki w 2018 roku - 380.274.278,00 zł Wydatki inwestycyjne na 2010 rok - 52,5 min zł Wydatki inwestycyjne na 2017 rok - 17,9 min zł Wydatki inwestycyjne na 2018 rok - 83,3 min zł
Środki zewnętrzne na inwestycje i projekty - 230 milionów złotych
Kadencja 2014 - 2018 -159 milionów złotych
Wprowadziliśmy własny system gospodarki odpadami. Jesteśmy niezależni do prywatnych firm.
Zbudowaliśmy Samorządową Stację Segregacji Odpadów. Koszt - 40 min zł. Dotacja ze środków unijnych około 25,5 miliona złotych.
Powołaliśmy spółkę miejską - Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne. Sami odbieramy śmieci od mieszkańców.
Wybudowaliśmy 11 boisk ze sztuczną nawierzchnią za ok. 10 milionów złotych Powstał nowoczesny zespół basenowy przy ul. Witosa
50% środków finansowych uzyskało Miasto na modernizację i przebudowę hali sportowej w Wojciechowicach
325 tys. złotych dofinansowania ze środków rządowych trafiło na przebudowę kortów tenisowych przy ul. Hallera
205 tys. - tyle osób skorzystało z basenu w 2017 roku

to tylko nie które dziedziny którymi zajmowało się miasto i udało się to zrobić dla mieszkańców tego miasta jeśli Pan potrzebuje więcej informacji to służę sadze ze ta skala pracy która została zrobiona dla miasta to zasługa Prezydenta Miasta Janusza Kotowskiego i Radnych którzy pracowali dla mieszkańców a nie uprawiali polityki . to dzięki rządowi i wsparciu Ostrołęka się rozwija .
Ma Pan racje że potrzeba nam jeszcze więcej inwestycji remontów dróg, chodników, ścieżek rowerowych żeby miasto jeszcze bardziej piękniało ale to może tylko dokonać Prezydent Janusz Kotowski

Niskie wydatki na inwestycje 2015-2017 @ 12:37, 01.11.2018

IP: 82.221...43

Ostrołęka. Sprawozdanie z wykonania budżetu.

Niskie wydatki na inwestycje, wysokie wydatki na premie i nagrody.

Tak jak rok wcześniej, tak i w 2017 roku główną przyczyną zamknięcia budżetu nadwyżką była słabe wykonanie zaplanowanych inwestycji.

W 2017 roku miasto na inwestycje wydało 17,9 mln zł. Z zaplanowanych inwestycji udało się zrealizować nieco ponad jedną trzecią – procent wykonania wydatków inwestycyjnych wobec planu wyniósł 38 proc. Trudno uznać 2017 rok za czas rozwoju miasta – wydatki inwestycyjne to było zaledwie 5,6 proc. wszystkich wydatków miasta.

Choć to i tak dużo lepiej niż w roku 2016, który był inwestycyjną katastrofą. Wówczas miasto wydało przez cały rok na inwestycje zaledwie 9,4 mln zł (72 proc. planu). Co większe gminy inwestują w ciągu roku na takim poziomie. A już zupełnie źle wyglądał udział inwestycji w wydatkach ogółem. W 2016 poziom wydatków inwestycyjnych wyniósł zaledwie 3,2 proc. wydatków.

Oczywiście przyszłoroczny budżet będzie już wyglądał inaczej. Miasto realizuje kilka dużych inwestycji. Pytanie tylko czy inwestycyjny boom na koniec kadencji wyrówna to co we wcześniejszych latach zaniedbano?

Dodać należy także, że dług miasta – mimo niewielkich inwestycji – systematycznie rośnie. Na koniec 2016 roku wynosił 98,9 mln zł, na koniec 2017 roku – 102,5 mln zł.

Boże nie grzmisz. @ 14:28, 01.11.2018

IP: 37.47...11

Wszystkich świętych a tu taka nienawiść. Pytam grzecznie czy Pan Panie kulik rzeczywiście obsadził już wszystkie stanowiska swoimi ludźmi bez przygotowania merytorycznego?
Pan Kleczkowski viceprezydent????
Pan Łuba dyrektor?????
Pan dręzek dyrektor????
Proszę o rozwagę w każdym stanowisku.

Straż miejska do likwidacji @ 14:48, 01.11.2018

IP: 2001:ac8...108d

Milionerzy

Po parlamentarzystach, szefach miejskich spółek, prezydencie Ostrołęki, jego zastępcach oraz radnych miejskich przyszedł czas by pod lupę wziąć oświadczenia majątkowe starosty, wicestarosty oraz radnych zasiadających w Radzie Powiatu. Okazuje się, że jest wśród nich pięciu milionerów.

Liderem pod względem majątku od kilku lat pozostaje radny Piotr Liżewski, będący także Komendantem Straży Miejskiej. Jak wynika z oświadczenia za ubiegły rok jego majątek to ponad 4,8 mln zł.

Radny Piotr Liżewski w ubiegłym roku zgromadził 178 tys. zł oszczędności. Jest współwłaścicielem domu o pow. 180 m kw. o wartości 400 tys. zł, a także gruntów rolnych o pow. 3 ha o wartości ok. 60 tys. zł, z tytułu których osiągnął dochód w wysokości ok. 1 tys. zł (środki unijne). Ponadto posiada:
- działkę budowlaną o pow. 235 m kw. o wartości 235 tys. zł (współwłasność małżeńska Liżewskich w ½ części),
- działkę budowlaną o pow. 12 m kw. o wartości 12 tys. zł (współwłasność),
- działkę budowlaną o pow. 235 m kw. o wartości 235 tys. zł (współwłasność),
- działkę budowlaną o pow. 4 m kw. o wartości 5 tys. zł (współwłasność),
- działkę budowlaną o pow. 39 m kw. o wartości 48 tys. 750 zł (współwłasność),
- budynek gospodarczy o pow. ok. 145 m kw. o wartości 50 tys. zł (współwłasność),
- budynek usługowo-mieszkalny o pow. 560 m kw. o wartości ponad 1 mln zł (współwłasność małżeńska Liżewskich w ½ części),
- budynek usługowo-mieszkalny o pow. 640 m kw. o wartości 2 mln 830 tys. 899 zł (współwłasność),
- udział współwłasności działki zakupiony w 2015 r. za kwotę 35 tys. 227 zł (współwłasność).

Piotr Liżewski z tytułu zatrudnienia w Straży Miejskiej w Ostrołęce (na stanowisku komendanta) uzyskał dochód w wysokości 93 tys. 301 zł, z najmu - 298 tys. 903 zł, natomiast funkcja radnego przyniosła mu 17 tys. 830 zł. Posiada audi A4 z 2007 r. o wartości 35 tys. zł.

Przedszkole miejskie dla pracujących mieszkańców zamiast straży miejskiej.

Państwowa inspekcja pracy @ 14:53, 01.11.2018

IP: 2001:ac8...108d

Milionerzy z PIS Łamią prawa pracowników i Polaków,

wykorzystują innych Polaków w trudnej sytuacji materialnej (najbiedniejsze rodziny), wiążące ledwo koniec z końcem,

wykorzystuj ludzi, którzy, aby utrzymać i wyżywić najbiedniejsze rodziny, zarzynają się pracując ponad normę, żerują na krzywdzie ludzkiej i nieszczęściu


pracownicy ochrony TETSUI pracują za miskę ryżu 5 złotych na godzinę

zastraszają ich, aby głosowali na KOTOWSKIEGO, bo stracą pracę

Grażyna Liżewska Agencja Ochrony Osób I Mienia "Tettsui"


Polskie prawo

Nowa minimalna stawka godzinowa 2018 (umowa o dzieło, zlecenie) Z początkiem 2018 r. podniesiono też minimalną stawkę godzinową. Osobom pracującym na podstawie umowy o dzieło, lub umowy zleceniu nie można zapłacić za godzinę pracy mniej niż 13,70 zł.

Na nich mamy głosować?

Protest w ostrołęckim szpitalu @ 15:05, 01.11.2018

IP: 2001:ac8...108d

Pacjent

Pana Kotowskiego bardziej interesują wybory i elektrownia węglowa, niż sytuacja w szpitalu, problemy personelu i los chorych pozostawianych bez rozwiązań. Czy wasze pieniądze są ważniejsze od naszego zdrowia?

Pielęgniarka

Pan Kotowski chyba nigdy nie interesował się szpitalem i cierpieniem ludzi, bardziej interesują go Kościoły. On woli debatować w TVP niż rozmawiać z mieszkańcami o ich potrzebach i problemach. Ten typ tak ma.

Wciąż brak jest porozumienia dyrekcji ostrołęckiego szpitala z protestującymi lekarzami. Funkcjonowanie czterech oddziałów wisi na włosku. Kolejne rozmowy nie przynoszą przełomowych rezultatów, a czasu jest coraz mniej. Dyrekcja szpitala pozytywnie przychyliła się do postulatów dotyczących czasu pracy, w kwestii wynagrodzenia lekarze pozostają jednak nieugięci.


Oddział zakaźny, neurologiczny, kardiologiczny i chorób wewnętrznych – to lekarze z tych oddziałów złożyli masowo wypowiedzenia umów o pracę. W proteście uczestniczy około 40 medyków.

W odpowiedzi od szpitala otrzymaliśmy informacje, że pensja zasadnicza dla starszej pielęgniarki i położnej obecnie wynosi 2 559 zł, a młodszej 2 307 zł.

Oni mają na was głosować?

racjonalista @ 16:39, 01.11.2018

IP: 178.42...220

zburzyć, posadzić drzewka, zrobić alejki i postawić pomnik jarosława

do cytat z innego forum @ 16:59, 01.11.2018

IP: 31.0...122

Biedron prezydent Slupska jakos ani nie byl z PO ani PiS i Slupsk jakos sie rozwinal za jego kadencji wiec nie pier..ol glupot. W reklamowke sobie wsadz tego kotowskiego

pracownik Tettsui @ 17:07, 01.11.2018

IP: 31.130...82

Wczoraj otrzymałem telefon od kierownictwa Tettsui (właściciele firmy rodzina L. w tym Komendant Straży Miejskiej), że w najbliższą niedzielę mam głosować na Kotowskiego i że moja obecność jest obowiązkowa pod groźbą zwolnienia z pracy. W tym jednym zdaniu jest cała prawda o słuchaniu i braniu pod uwagę przez PIS zdania swojego suwerena. Pamiętam jak dziś, jak 4 lata temu była również druga tura z tymi samymi kandydatami ale tylko jednego z nich Kotowskiego namaścił sam namiestnik państwa panujący nam bóg, król i car Jarosław Zbawiciel.

Zdjęcie z błogosławieństwa jest w archiwum wpisując: kotowski-kaczynski-mem-jpg_30_11_2014_21_39.


Wówczas również Kotowski dużo obiecał, też słuchanie mieszkańców Ostrołęki, ale co było i jak było przez ostatnie cztery lata mieszkańcy powinni wiedzieć sami.

Potwierdzam, że rodzina Liżewskich w firmie ochroniarskiej Tettsui płaci ludziom po 5zł na godzinę, ale wielu z nas nie ma wyboru i muszą za tyle pracować, aby skromnie utrzymać swoje rodziny. Przy pilnowaniu terenu elektrowni jak przyjechała inspekcja z elektrowni jak usłyszeli, że ludzie dostają po 5 zł to od razu z Tettsui przyjechali i powiedzieli, że nie mamy prawa mówić o zarobkach i dali nam po 6 zł.

Tacy to oni prawi i sprawiedliwi na pokaz.

wdwdww @ 17:49, 01.11.2018

IP: 31.41...90

Pozdrawiam tych który wierza, że kulik cos zmieni laughing laughing laughing

Propaganda MO @ 17:59, 01.11.2018

IP: 178.235...247

Tego można było się spodziewać...
MO czuwa... znów wklejają wypowiedzi wyimaginowanych rozmówców. Niestety w każdym wpisie ten sam styl.
I nawet jan kowalski zmienił dziś nicka... ale styl pisania pozostał.
Pozdrawiam jańcio wodnika:) pływasz chłopie..., pływasz.

Jesteście już posmiewiskiem w mieście z tymi swoimi gotowcami wstawianymi pod każdym pseudoartykułem.
Naprawdę jest to żenujące.

No cóż, taki styl MO.

Jeszcze nikt nie wygrał!!! @ 18:01, 01.11.2018

IP: 37.248...217

Często podkreślacie (moim zdaniem trochę niesłusznie bo wszelkie inwestycje wymagają czasu. Często przygotowanie dokumentacji trwa o wiele dłużej niż sama budową czy remont. Takie realia) że w ostatnim czasie kotowski jes bardzo aktywny wiążąc to z wyborami.( oczywiście w wielu przypadkach to prawda. Podobnie jak nigdy nie wcześniej nie widziałem Kulika rozmawiajacego z ludźmi - Ilu było postawionych to zostawiam tym którzy widzieli te spotkania.)
Obawiam się tylko czy Kulik dokończył te projekty które zaczął Kotowski bo te niezależnie od poglądów są potrzebne. Druga obawa to taka czy Kulik będzie potrafił pojechać do Warszawy żeby "wywalczyć  " kolejne wsparcie rządu. Szczerze wątpię. Kotowski ma lepsze kontakty z rządem.
I druga obawa: prezydent jest również  swoistą wizytówką miasta. Musi występować publicznie, przemawia itd. Niestety nie widziałem Kulika pod obstrzałem kamer, niewygodnych pytań itd. ( z powodu ucieczki przed debata) niestety występ na chodniku (Często szczegółowo zaaranżowanych) to nie to samo co publiczne wystąpienie przydrożnych uroczystościach, przy podejmowaniu ważnych osób goszczących w mieście. Od wizerunku prezydenta "na zewnątrz " również wiele zależy.
Niezależnie od upodobań politycznych..
Kotowski potrafi się zachować, przemówić (bez kartki i suflerów). 
Widać duże zachłysnięcie się Kulikiem. Tylko co on może zrobić? Pierwsze rok dwa będą czystki - ok, to również potrzebne w jakimś zakresie ( czy jego kolesie okażą się lepsi czas pokaże) tylko czy od tych niby rewolucji będzie w Ostrołęce żyło się lepiej? Czy przybędzie inwestorów? (To może i tak , bo niedawno miasto za Kotowskiego zostało dołączone do specjalnej strefy ekonomicznej). 
Mam wrażenie że program Kulika ma tylko jeden konkret i prawdziwy cel (Podobnie jak PO - Kleczkowski) oddepchnać pis od władz. I na tym kończy się program dla miasta.
Jak już pisałem, od samej wymiany na " swoich " przeciętnym mieszkańcom nie będzie żyło się lepiej, nawet nie odczujemy tych zmian w codziennym życiu. Ale brak inwestycji , wsparcia rządu...na pewno odczujemy.
Wybór należy do nas...I najgorsze co możemy sobie sami zrobić to głosować emocjami- bo tego czy tamtego nie lubię. Oczywiście możemy ale co nam to da i naszemu miastu???

Niech wygra Ostrołęka...
A może tak się stać gdy prezydentem zostanie Kotowski (choć nie do końca mi się to podoba)

Pływak @ 18:10, 01.11.2018

IP: 94.254...183

Z sentymentem wspominam zajęcia na starym basenie. Tylko wody sxum było słychać jak bite były rekordy. Dzisiaj ruina. Żal,ogromny żal.

Stary mieszkaniec @ 18:19, 01.11.2018

IP: 185.223...252

Szanowni mieszkańcy nie dajcie się podejść.

Prezydent KOTOWSKI zapomniał w swoich liścikach dodać, że niezbędne inwestycje dla Was nie powstały, ponieważ przez 16 lat rządów miastem Ostrołęka duet Czartoryski-Kotowski pożyczone pieniądze od banków na poczet budżetu miasta przeznaczyli na tworzenie często niepotrzebnych lub fikcyjnych miejsc pracy dla swojej kasty kolegów partyjnych, byłych policjantów, rodzin, znajomych.
Miasto pod rządami PIS prezydentów Czartoryskiego-Kotowskiego wypłaciło kilkadziesiąt milionów złotych nagród i premii dla "swoich" dlatego zaniedbano stary most, który mógłby do dziś funkcjonować, zaniedbano całe osiedla, zaniedbano infrastrukturę ulice i chodniki, place zabaw i zieleń. Zatrudniono kolesi na stanowiska, a Ci nie umieli ani prowadzić spółek miejskich, basenu, kina, które w tej chwili mają rekordowe zadłużenia, a w tym czasie prezydent zamiast inwestować i budować rozdawał nasze pieniądze rodzinom byłych policjantów, klerowi, umarzał podatki biznesmenom, wyprzedawał majątek miasta, nasyłał na mieszkańców straż miejską i policję, organizował łapanki na kierowców i kibiców, dezorganizował oświatę zatrudniając osoby z polecenia, wyeliminował konkurencję, aby zlecać przetargi znanej firmie budowlanej kolegi partyjnego z PIS za wygórowane ceny.
Nigdy nie brano pod uwagę dobra mieszkańców tylko interes "układu ostrołęckiego" (byłych policjantów, kleru, kolegów partyjnych, dyrektorów szkół i placówek oświatowych zatrudnionych przez p. ROSAKA).

Teraz wszyscy trzęsą się, że stracą władze i pieniądze. Będą musieli jak zwykli śmiertelnicy bez przywilejów zapracować na siebie i swoje rodziny jak my wszyscy.
Ci ludzie nigdy nie byli przyjezdni ani dla miasta, ani dla mieszkańców liczył się tylko ich interes. Teraz boją się, że zostaną przez nas rozliczeni i być może część odpowie za krzywdy, które wyrządzali miastu od lat. PIS i związane z nimi osoby od lat wykorzystywały nasze pieniądze dla siebie i swoich, nigdy nie interesowały ich losy i potrzeby czy problemy mieszkańców. Nie dajcie się zwieść, nasze pieniądze nie trafią do nas a trafią do tych cwaniaków partyjnych, w programie pana KOTOWSKIEGO nie ma nic o inwestycjach.

Pan Czartoryski-Mamątow-Kotowski nic dla miasta nie dostali od rządu. PIS nie ma sejmiku mazowieckiego należy do opozycji, Kotowski nie dostanie ani grosza od opozycji.

Nie zamierzają ubiegać się o nowy most, nie zamierzają naprawić skandalicznej sytuacji w szkołach i przedszkolach, nie zamierzają rewitalizacji osiedli, nie zamierzają budowy ulic, nie zamierzają budowy dworca PKS, nie zamierzają nowego rozkładu jazdy MZK, nie zamierzają likwidacji straży miejskiej, nie zamierzają likwidacji fikcyjnych miejsc pracy, nie zamierzają poprawienia funkcjonowania basenu miejskiego i kina.

Stary mieszkaniec @ 18:22, 01.11.2018

IP: 185.223...252

Zamierzają siedzieć na stołkach kolejne 5 lat i wyciągnięcie kolejnych kilkudziesięciu milionów złotych w wygórowanych wynagrodzeniach, premiach i nagrodach, a wszystko z naszych pieniędzy uczciwie pracujących POLAKÓW płacących podatki, składki, VAT 23%, cła, akcyzy i inne daniny. Mieszkańcy tylko wy możecie zmienić oblicze naszego miasta.

Rozliczcie duet Czartoryski-Kotowski, którzy stworzyli "układ ostrołęcki" i wykorzystali nas wszystkich przez 16 lat.

Urzędnicy, pracownicy miasta, pracownicy oświatę, pracownicy spółek miejskich i wszyscy podlegający rządom "układu ostrołęckiego". Wszyscy Ci gnębieni, prześladowani, upokarzani, zastraszani, poniżani w wyborach 04.11 możecie mieć wybór i odpłacić się swoim długoletnim prześladowcom z PIS-TPO, którzy Ostrołęczan otwarcie nazywają de bilami, bo nie wybrali jednej słusznej partii.
Wy jesteście jedyną grupą, która uczciwie pracuje dla naszego miasta, będziecie nam potrzebni, aby odbudować nasze kochane miasto z ruin, które zostawił duet Czartoryski-Kotowski rządzący Ostrołęką już 16 lat.

Niech partia PIS uderzy się w pierś i niezawistne sądy rozliczą tych kolesi za kumoterstwo, kolesiostwo, konflikt interesów, mobbing urzędników i pracowników, narażanie na ogromne straty miasta, mieszkańców, pracodawców, firmy, podatników.

Stary mieszkaniec @ 18:23, 01.11.2018

IP: 185.223...252

Kto z poza układu znajdzie pracę w elektrowni, w muzeum, w szkole, w biurze, w kinie?

Nic nie jesteśmy im winni! Oni nam zawdzięczają posady, tytuły, bogactwa i jak nas traktują od 12 lat?

Zastraszają, poniżają, upokarzają, inwigilują, indoktrynują, ograniczają, dyktują jak mamy żyć i gnoją...

Na nich mamy głosować?

Oni się nie zmienią są źli, chciwi, obłudni, nienawidzą innych Polaków.

Wybór jest oczywisty. Tylko bezpartyjny KULIK, on nie ma partii na utrzymaniu.

KtoKto @ 18:25, 01.11.2018

IP: 31.41...133

W Ostrołęce potrzebna nowa miotła by był porządek...stara drapaka tego porządku nie zrobi...

Głosuję na p. KULIKA

takie_moje_zdanie @ 18:41, 01.11.2018

IP: 188.146...33

do WKurzony @ 08:00, 01.11.2018 i innych :)
dziwisz się dlaczego nikt tam nie chce inwestować? zajrzyj do planu zagospodarowania przestrzennego gdzie opisane jest wyraźnie jakiego rodzaju inwestycje można tam realizować: "usługi sportu i rekreacji" - dalej dziwi Cię dlaczego żaden przedsiębiorca z kasą nie chce tam inwestować?
teraz pytanie dla wszystkich zwolenników obecnej władzy - kompetentnych ludzi, którzy rzekomo tak doskonale zarządzają miastem, potrafią dbać o rozwój: dlaczego ten plan nie zostanie zmieniony na optymalny pod względem inwestycji? wystarczyło by zmienić przeznaczenie tego terenu na: teren usługowo-handlowy, nie byłoby nierozstrzygniętych przetargów, a chętny znalazłby się od razu. Póki co plan jest jaki jest (od lat i nic się z tym nie dzieje) i żaden szanujący się przedsiębiorca się tym nie zainteresuje. w przypadku zmiany planu nawet istniejąca rudera nie stanowiłaby problemu bo podejrzewam, że sporo firm byłoby chętnych na rozbiórkę w cenie odzyskanego materiału.

Co zrobili właściciele galerii bursztynowej kiedy zabrakło im miejsca na dalsze inwestycje? - zmienili plan zagospodarowania przestrzennego i wykorzystali pozostały teren - tak to się robi, ale do tego trzeba mieć mentalność przedsiębiorcy-inwestora-dobrego zarządcy, a nie "poczciwego dobrodzieja".

druga sprawa odnośnie obecnego stanu starego basenu - urzędnicy dali się zrobić jak dzieci...po prostu - nie znają realiów i zasad tworzenia umów biznesowych, metod i rodzajów zabezpieczeń przed tego typu sytuacjami. Zajarali się, że ktoś chce coś zrobić, uwierzyli "na słowo" bez jakiejkolwiek weryfikacji wiarygodności czy kondycji finansowej firmy, a ta "firma" zamysł miała od początku tylko jeden. Do tego trzeba było biznesowego podejścia, którego niestety obecnej władzy brakuje, bo przecież nigdy się biznesem nie zajmowali, nie znają rynku i zasad nim rządzących.

Nie jestem za oponentem obecnego prezydenta, bo go nie znam, jestem jednak za zmianą

maciek @ 18:51, 01.11.2018

IP: 78.10...9

Uwaga jeden z prezesów oprócz choinych poborów ma do dyspozycji wypasiony samochód słuzbowy ford którym jeździ do pracy do koscioła na wczasy wszedzie .Forda mondeo koloru złotego można zobaczyć w niedzielę przy kościele zbawicielu.

Jeszcze nikt nie wygrał!!! @ 18:52, 01.11.2018

IP: 37.248...217

Często podkreślacie (moim zdaniem trochę niesłusznie bo wszelkie inwestycje wymagają czasu. Często przygotowanie dokumentacji trwa o wiele dłużej niż sama budową czy remont. Takie realia) że w ostatnim czasie kotowski jes bardzo aktywny wiążąc to z wyborami.( oczywiście w wielu przypadkach to prawda. Podobnie jak nigdy nie wcześniej nie widziałem Kulika rozmawiajacego z ludźmi - Ilu było podstawionych to zostawiam tym którzy widzieli te spotkania.)
Obawiam się tylko czy Kulik dokończy te projekty które zaczął Kotowski bo te niezależnie od poglądów są potrzebne. Druga obawa to taka czy Kulik będzie potrafił pojechać do Warszawy żeby "wywalczyć  " kolejne wsparcie rządu. Szczerze wątpię. Kotowski ma lepsze kontakty z rządem.
I druga obawa: prezydent jest również  swoistą wizytówką miasta. Musi występować publicznie, przemawia itd. Niestety nie widziałem Kulika pod obstrzałem kamer, niewygodnych pytań itd. ( z powodu ucieczki przed debata) niestety występ na chodniku (Często szczegółowo zaaranżowany) to nie to samo co publiczne wystąpienie przy różnych uroczystościach, przy podejmowaniu ważnych osób goszczących w mieście. Od wizerunku prezydenta "na zewnątrz " również wiele zależy.
Niezależnie od upodobań politycznych..
Kotowski potrafi się zachować, przemówić (bez kartki i suflerów). 
Widać duże zachłysnięcie się Kulikiem. Tylko co on może zrobić? Pierwszy rok, dwa lata będą czystki - ok, to również potrzebne w jakimś zakresie ( czy jego kolesie okażą się lepsi? czas pokaże) tylko czy od tych niby rewolucji będzie w Ostrołęce żyło się lepiej? Czy przybędzie inwestorów? (To może i tak , bo niedawno miasto za Kotowskiego zostało dołączone do specjalnej strefy ekonomicznej). 
Mam wrażenie że program Kulika ma tylko jeden konkret i prawdziwy cel (Podobnie jak PO - Kleczkowski) oddepchnać pis od władz. I na tym kończy się program dla miasta.
Jak już pisałem, od samej wymiany na " swoich " przeciętnym mieszkańcom nie będzie żyło się lepiej, nawet nie odczujemy tych zmian w codziennym życiu. Ale brak inwestycji , wsparcia rządu...na pewno odczujemy.
Wybór należy do nas...I najgorsze co możemy sobie sami zrobić to głosować emocjami- bo tego czy tamtego nie lubię. Oczywiście możemy ale co nam to da i naszemu miastu???

Niech wygra Ostrołęka... 
A może tak się stać tylko gdy prezydentem zostanie Kotowski (choć nie do końca mi się to podoba)

oszukani wyborcy @ 18:55, 01.11.2018

IP: 213.184...19

W poprzednich wyborach poparliśmy pana Kotowskiego, poparliśmy jego kandydatów do rady miasta, poparliśmy PIS w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Pan Kotowski miał wszystkie karty w rękach, aby odbudować miasto i co zrobił?

Przez trzy lata rozdawał stołki i miliony nagród. Okłamuje wyborców PIS wbrew zapowiedziom prezesa Kaczyńskiego wystawił do samorządu panią ROSAK, która zasiada w radzie spółki skarbu państwa.

W nadchodzących wyborach prezydenckich i do parlamentu nie poprzemy partii PIS, postępują gorzej jak poprzednicy. Świadomi, że mamy wpływ na naszą przyszłość my chodzimy na każde wybory.

Zapraszam wszystkich, którzy chcą wyrazić swoje niezadowolenie z sytuacji panującej w mieście.

Niech większość mieszkańców zdecyduje, a nie nieliczna grupa. Kochani mieszkańcy do zobaczenia przy urnach. Wspólnie możemy coś zmienić.

Do maciek @ 18:55, 01.11.2018

IP: 37.248...217

Samochód służbowy??? Nie no co ty?
Chłopie to standard na stanowiskach kierowniczych i wyższych w większości firm.
Jestem tylko przedstawicielem i mam auto do dyspozycji - wyjazd na wakacje w UE również.

Oszukani wyborcy 2 @ 19:01, 01.11.2018

IP: 178.235...247

Głosowaliśmy na Kulika bo chcieliśmy bezpartyjnego miasta i co?

Okazało się że Kulik (były szef lokalnych struktur SLD) wszedł już w koalicję z PO w osobie Kleczkowskiego.

Zawiedliśmy się... gdzie tu bezpartyjność?

Chcieliśmy prawdomównego prezydenta który dotrzyma obietnic i na którego słowu będziemy mogli polegać.
No ale jak się okazało : skazany przez sąd pierwszej instancji za pomówienia.

Przepraszam @ 19:07, 01.11.2018

IP: 2a0d:5600...1064

W radiu nadzieja podczas debaty mówili, że KULIK to kandydat bezpartyjny.

Do takie moje zdanie @ 19:07, 01.11.2018

IP: 37.248...217

Wg słów Kotowskiego z debaty z... nikim, padły słowa że miasto chce aby pozostał sportowy charakter tego obiektu z tym że już nie basen oczywiście. Takich inwestorów szukano.
Pomysł ok bo przydałoby się coś poza siłowniami itd.
Może squosh, ścianka itd.
Dlatego brak zmiany zagospodarowania.
Radzę słuchać obu stron
"Audiatur et altera pars"

Do przepraszam @ 19:08, 01.11.2018

IP: 178.235...247

Tak teraz startuje jako bezpartyjny
Podobnie jak w 2014 - tyle tylko że z poparciem SLD i jak i szef ostrołęckich struktur SLD.

Farbowanie dozwolone

Do stary mieszkaniec @ 19:12, 01.11.2018

IP: 178.235...247

Obrażasz mnóstwo osób pracujących w różnych instytucjach miasta twierdząc że tylko z układu tam pracują.

Znam wiele osób bez żadnego "zaplecza ".
Stosujesz zbyt duże uogólnienie.

takie_moje_zdanie @ 19:14, 01.11.2018

IP: 188.146...33

w porządku.. może nie słuchałem drugiej strony, co nie znaczy że to jej zdanie jest rozsądne - niech sobie mają taki zamysł, fajnie - niech ten teren taki pozostanie tylko czy takie myślenie sprzyja inwestycjom i rozwojowi? obiekty o których piszesz mogą powstać tak na prawdę wszędzie - na zwykłym terenie usług, a na tere usług sportu - tylko takie, zrozum, że poszerzenie spektrum możliwości daje szanse na zagospodarowanie tego terenu, a tak...no cóż, niech sobie mają dalej swoje "widzimisię" i wierzą, że ktoś za parę baniek wybuduje obiekt, w którym będzie "squosh czy ścianka".. żyj dalej w bajce, w tej samej, w której żyją obecni włodarze, ale nie dziw się że jest jak jest

Do takie jest moje zdanie @ 19:23, 01.11.2018

IP: 178.235...247

Proponuję sprawdzić w jakich obszarach miasta inwestorzy są zainteresowani czymkolwiek!.

Najtaniej budynek badenu można zagospodarować nie zmieniając jego charakteru usługowo-sportowego.

Szanuję twoje zdanie ale moim zdaniem to bardzo dobry pomysł bo tego w mieście nie ma. wiem również że tego typu obiekty w innych miastach (podobnych do Ostrołęki) przynosi dochody (niewielkie ale jednak) A przede wszystkim slużą mieszkańcom

Ja @ 19:28, 01.11.2018

IP: 5.173...133

Aby do niedzieli...aby do niedzieli...aby do niedzieli...

Ostrołęka @ 19:35, 01.11.2018

IP: 176.109...86

Kolega wyżej pisał: "niech wygra Ostrołęka" i niech się tak właśnie stanie. Tyle, że 12 ostatnich lat to na pewno nie było jej zwycięstwo. Nawet tłumaczenie, że rząd przeszkadzał tego nie zmieni. Dwa lata rządu PIS również nie pomogły Ostrołęce. Trzeba zmienić prezydenta żeby się przekonać, że może być lepiej

pb @ 19:42, 01.11.2018

IP: 37.47...55

Pamiętam komentarze sprzed 4 lat typu "Kulik jeszcze nie teraz, za cztery lata może, teraz lepszym wyborem jest Kotowski". Minęły więc te 4 lata, prezydent Kotowski przeprasza, że nie wyszło i obiecuje poprawę. Może więc sprawdźmy nowego, a Kotowski niech spróbuje sił w kolejnych wyborach.

X @ 19:52, 01.11.2018

IP: 188.147...193

Ciekawe gdzie ten katecheta się złapie po przegranej i cała jego sitwa ciekawe jakby żyli za najniższą pensję cały ten PiS to sciema ludzie otwórzcie wreszcie oczy

Do Ostrołęka @ 20:19, 01.11.2018

IP: 178.235...247

Kotowski twierdzi że pozyskał 158 mln zł. ( co chyba widać na ulicach)

Jeśli kłamie to P. Kulik ma ogromną szansę wykazać kłamstwo - proces w trybie wyborczym.
Nie słyszałem żeby coś w tej kwestii się działo.

Jeden z mądrzejszych komentarzy @ 20:21, 01.11.2018

IP: 31.41...75

Jeśli ktoś się kieruje rozumem a nie złością i zemstą to zrozumie:

Cytat.
"Często podkreślacie (moim zdaniem trochę niesłusznie bo wszelkie inwestycje wymagają czasu. Często przygotowanie dokumentacji trwa o wiele dłużej niż sama budową czy remont. Takie realia) że w ostatnim czasie kotowski jes bardzo aktywny wiążąc to z wyborami.( oczywiście w wielu przypadkach to prawda. Podobnie jak nigdy wcześniej nie widziałem Kulika rozmawiajacego z ludźmi - Ilu było podstawionych to zostawiam tym którzy widzieli te spotkania.)
Obawiam się tylko czy Kulik dokończy te projekty które zaczął Kotowski bo te niezależnie od poglądów są potrzebne. Druga obawa to taka czy Kulik będzie potrafił pojechać do Warszawy żeby "wywalczyć " kolejne wsparcie rządu. Szczerze wątpię. Kotowski ma lepsze kontakty z rządem.
I druga obawa: prezydent jest również swoistą wizytówką miasta. Musi występować publicznie, przemawia itd. Niestety nie widziałem Kulika pod obstrzałem kamer, niewygodnych pytań itd. ( z powodu ucieczki przed debata) niestety występ na chodniku (Często szczegółowo zaaranżowany) to nie to samo co publiczne wystąpienie przy różnych uroczystościach, przy podejmowaniu ważnych osób goszczących w mieście. Od wizerunku prezydenta "na zewnątrz " również wiele zależy.
Niezależnie od upodobań politycznych..
Kotowski potrafi się zachować, przemówić (bez kartki i suflerów).
Widać duże zachłysnięcie się Kulikiem. Tylko co on może zrobić? Pierwszy rok czy dwa lata będą czystki - ok, to również potrzebne w jakimś zakresie ( czy jego kolesie okażą się lepsi czas pokaże) tylko czy od tych niby rewolucji będzie w Ostrołęce żyło się lepiej? Czy przybędzie inwestorów? (To może i tak , bo niedawno miasto za Kotowskiego zostało dołączone do specjalnej strefy ekonomicznej).
Mam wrażenie że program Kulika ma tylko jeden cel (Podobnie jak PO - Kleczkowski) odepchnąć pis od władz.
I na tym kończy się realny program dla miasta. A to trochę za mało...
Jak już pisałem, od samej wymiany na " swoich " nam, mieszkańcom nie będzie żyło się lepiej, nawet nie odczujemy tych zmian w codziennym życiu. Ale brak inwestycji , wsparcia rządu...na pewno odczujemy.
Wybór należy do nas...I najgorsze co możemy sobie sami zrobić to głosować emocjami - tego czy tamtego nie lubię (nieważny rozwój miasta)
Oczywiście możemy ale co nam to da i naszemu miastu???"

Do pb @ 20:28, 01.11.2018

IP: 178.235...247

A jak nowy nie da rady dokończyć tego co Kotowski zaczął. A przyznasz że sporo się dzieje.

Jeśli nie zapuka do odpowiednich drzwi w rządzie o kasę i nic nie zrobi w Ostrołęce?

To co?

Ja daję szansę kotowskiemu.
Fakt że np o porcie słyszymy co wybory. Jednak wcześniej nic tam się nie działo. Teraz są prace. Polskie Wody również się zaangażowały.

Ma teraz wsparcie rządu. Wszystkie sondaże są dla pis bardzo dobre.

Nie będzie mógł złożyć że rząd nieprzychylny itd. I jeśli nic nie zrobi to na taczkę...

Oddam głos na Kotowskiego, będę się bacznie przyglądał co się dzieje w mieście...A na wszelki wypadek kupię taczkę

Dolek @ 20:44, 01.11.2018

IP: 5.172...79

A Ja moi mili myślę, że Kotowski już miał swoją szansę. Dajmy ją teraz komu Innemu.

Ostrołęczanie rozum nad emocje @ 20:50, 01.11.2018

IP: 37.248...85

Cieszy mnie że oprócz jednostronnych komentarzy są i te napisane z głową. To jeden z nich: POLECAM!!!

Cytat.
"Często podkreślacie (moim zdaniem trochę niesłusznie bo wszelkie inwestycje wymagają czasu. Często przygotowanie dokumentacji trwa o wiele dłużej niż sama budową czy remont. Takie realia) że w ostatnim czasie kotowski jes bardzo aktywny wiążąc to z wyborami.( oczywiście w wielu przypadkach to prawda. Podobnie jak nigdy wcześniej nie widziałem Kulika rozmawiajacego z ludźmi - Ilu było podstawionych to zostawiam tym którzy widzieli te spotkania.)
Obawiam się tylko czy Kulik dokończy te projekty które zaczął Kotowski bo te niezależnie od poglądów są potrzebne. Druga obawa to taka czy Kulik będzie potrafił pojechać do Warszawy żeby "wywalczyć " kolejne wsparcie rządu. Szczerze wątpię. Kotowski ma lepsze kontakty z rządem.
druga obawa: prezydent jest również swoistą wizytówką miasta. Musi występować publicznie, przemawia itd. Niestety nie widziałem Kulika pod obstrzałem kamer, niewygodnych pytań itd. ( z powodu ucieczki przed debata) niestety występ na chodniku (Często szczegółowo zaaranżowany) to nie to samo co publiczne wystąpienie przy różnych uroczystościach, przy podejmowaniu ważnych osób goszczących w mieście. Od wizerunku prezydenta "na zewnątrz " również wiele zależy.
Niezależnie od upodobań politycznych..
Kotowski potrafi się zachować, przemówić (bez kartki i suflerów).
Widać duże zachłysnięcie się Kulikiem. Tylko co on może zrobić? Pierwszy rok czy dwa lata będą czystki - ok, to również potrzebne w jakimś zakresie ( czy jego kolesie okażą się lepsi czas pokaże) tylko czy od tych niby rewolucji będzie w Ostrołęce żyło się lepiej? Czy przybędzie inwestorów? (To może i tak , bo niedawno miasto za Kotowskiego zostało dołączone do specjalnej strefy ekonomicznej).
Mam wrażenie że program Kulika ma tylko jeden cel (Podobnie jak PO - Kleczkowski) odepchnąć pis od władz.
I na tym kończy się realny program dla miasta. A to trochę za mało...
Jak już pisałem, od samej wymiany na " swoich " nam, mieszkańcom nie będzie żyło się lepiej, nawet nie odczujemy tych zmian w codziennym życiu. Ale brak inwestycji , wsparcia rządu...na pewno odczujemy.
Wybór należy do nas...I najgorsze co możemy sobie sami zrobić to głosować emocjami - tego czy tamtego nie lubię (nieważny rozwój miasta)
Oczywiście możemy ale co nam to da i naszemu miastu???"
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Emocje i wspólne nakręcanie się na bok!!!
>>>> Rozum mówi KOTOWSKI <<<<

Do dolek @ 20:55, 01.11.2018

IP: 178.235...247

Tu nie chodzi o dawanie szans komuś!
Chodzi o realne możliwości działania poparte wsparciem z zewnątrz. O szansę dla Ostrołęki.

Jeśli ten ktoś inny (O którym piszesz) jest w stanie dogadać się z rządem to ok. Tylko czy stać nas ostrołęczan na takie ryzyko???
Wolałbym nie eksperymentować.

Brzydal @ 20:56, 01.11.2018

IP: 37.47...88

Ruina...
Ile w porównaniu do tego parcha na końcu Sienkiewicza gdzie ponoć składuje się śmieci nie mam sentymentu, tak do starej pływalni myślę że jak w większości.... Płakać się chce jak widzę te zdjęcia.

Do IP178.235...247 @ 21:02, 01.11.2018

IP: 176.109...86

Nie wiem czy Kotowski pozyskał 158 mln. Ale widzę, że w mieście poza drogami tuż przed wyborami dzieje się niewiele. To z pewnością Kulik dokończy. Ja jednak liczę na więcej, więc zmiana jest konieczna.

heh @ 21:06, 01.11.2018

IP: 31.0...80

To nie zachłystnięcie tylko społeczeństwo w demokratycznych wyborach wybiera kandydata. Ale co wy wiecoe o demokracji i konstytucji. Powyższa wypowiedz jest nieobiektywna i nakierowana na jednego kandydata. Prawda jest taka ze pis rzadzi od niedawna i nie pamietam zeby przez 12lat lacznie z duetem cos zalatwiono. Wasze straszenie ludzi Kulikiem skonczy się ja straszenie trzaskowskim w warszawie i w innych miastach czyli nokautem. Drugie to Kulik i ktokolwiek poważny nie bedzie się poniżał do wystepowania w telewizji rządowej rodem z Koreii Polnocnej. Zresztą nie tylko on ostatni przyklad to kandydat na prezydenta Gdańska. Trzecie partia moherowych beretow się niestety konczy i nowe pokolenie postanowilo w wyborach zmienic obecną bylejakość i kolesiostwo. Po czwarte Sorry ale Kulik prezentuje się o niebo lepiej niż jego przeciwnik... to nie tylko moje zdanie. Po piatę to mamy dość wszelkich afer, skandali, kolegów, cenzury, chcemy normalnosci a ta zaczyna się już 4Listopada!!!!! Drodzy Mieszkańcy Naprawdę Bierzemy sprawy w swoje ręce!!!Idziemy glosować na Łukasza Kulika. !!!! Nie warto glosować na to co mamy od 16 lat czyli nic!!!!

Do IP178.235...247cd @ 21:07, 01.11.2018

IP: 176.109...86

Dlaczego Kulik miałby się nie dogadać z rządem? Rząd jest dla ludzi, a nie dla partii, jeśli jest inaczej trzeba ich zmienić.

Do ip170.109...86 @ 21:21, 01.11.2018

IP: 178.235...247

Zgadzam się ze rzad jest dla ludzi...
I bardzo chciałbym żeby tak było.

Jednak prawda jest trochę bardziej brutalna o czym Ostrołęka mogła przekonać się przez 8 lat rządów PO.
Oczywiście dawali...Ale w porównaniu do miast w których rządziła PO to były ochłapy.

Pazoo @ 21:21, 01.11.2018

IP: 37.248...242

wynajem? - więc i kaucja - kaucji nie było? ,nadzoru nie było? to może dla odpowiedzialnego po str miasta PROKURATOR

Do heh @ 21:30, 01.11.2018

IP: 178.235...247

"Prawda jest taka ze pis rzadzi od niedawna i nie pamietam zeby przez 12lat lacznie z duetem cos zalatwiono."

Nie bardzo rozumiem o co chodzi w powyższym zdaniu.
Skoro pis rządzi od niedawna to dlaczego opisujesz 12 lat że nic nie zrobiono?
Z tych 12 lat 8 lat to rządy PO i PSL.

Co do debat...to kulik miał również inne zaproszenia. Nie tylko tvp i...również nie przyszedł.

"Kulik prezentuje się o niebo lepiej niż jego przeciwnik.."

Nie wiem jak się prezentuje kulik. Co innego audiencja z ekranu w komfortowej atmosferze z niezliczoną ilością możliwych poprawek (dubli) czy spotkania z przechodniami gdy nie ma możliwości dłuższego wywodu z przyczyn obiektywnych.

Wolę pewne niż niepewne...

do Do ip170.109...86 @ 21:36, 01.11.2018

IP: 2a01:110f...e0cf

chodzi o to , że nie brali , nie potrafili wypełnić podstawowych dokumentów , ot PISowscy fachowcy , kierowca ochrony rządu w wieku 21 lat miał 7 lat stażu ,młody człowiek za kierownicą potężnego samochodu , gdzie trzeba jechać na zderzaku , on jeszcze hulajnogę powinien docierać , niedługo Olszewo - Borki będą tak wyglądały , jak przystankowa panna zacznie wprowadzać swoich popychaczy , pytam za czyje pieniądze te ryje psują wizerunek komunikacji miejskiej

kolego @ 21:59, 01.11.2018

IP: 31.0...80

Za Twoje, moje i nasze bo rząd nie ma swoich pieniędzy tak sam miasto. to są nasze pieniądze z podatków

Do IP178.235...247 @ 22:05, 01.11.2018

IP: 176.109...86

Jeśli jest jak mówisz, nie głosujmy na p. Kotowskiego i na PIS za rok. Jeśli nie służą ludziom trzeba ich pogonić.

Hmm @ 22:12, 01.11.2018

IP: 176.109...99

Piszecie, że Kulik (w razie wygranej oczywiście) nie dogada się z Rządem, nie pozyska dofinansowań itd. Słuchajcie, przecież prezydent nawet i ten obecny ma ludzi od pisania papierków. W urzędzie są specjaliści od środków unijnych itd. Da sobie radę..
Poza tym teraz w każdym dużym mieście przegrał PiS (albo w znacznej większości). I co, taka Warszawa czy Łódź mają już finito z kasą z zewnątrz? Taaa... Nikt w to nie uwierzy.
Pan Kotowski dobry człowiek, ale pora dać wykazać się komuś nowemu.

blah @ 22:42, 01.11.2018

IP: 95.41...121

P.Kotowski jest tak wspaniały, że za każdy prawdziwy post blokuje ludzi na fb, także gratulacje i mam nadzieję, że spakuje Pan już manatki i przekaże posłusznie pałeczkę komuś lepszemu. Z obiecywania i malowania pasów przed wyborami nie wskóra Pan nic. Ostrołęka miała być innowacyjna 12 lat temu a dalej nic się nie zmienia, miasto renesansu i kamienia łupanego, a najgorsze jest to, że bierze prezydent pieniądze i jeszcze nie umie nimi gospodarować, no tak najlepiej swojej d*pie dogodzić.. Czas na prawdziwe zmiany, Panie Kotowski, każdy wie jak jest, nie ma co ukrywać.

Ostrołęka to nasze miasto @ 23:06, 01.11.2018

IP: 185.174...38

Rzygać się chce wszędzie KOTOWSKI na każdym skrzyżowaniu, na każdym przystanku, w szkołach, w dzienniku elektronicznym, w skrzynkach mieszkańców, dodatkowo doszło spędzanie młodzieży przez ROSAKA i pranie mózgu,

Ten facet jest żałosny. Gdyby był dobrym prezydentem to wygrałby bez takich cyrków, a wie, że tylko kolesie i mohery na niego głosują. Tyle milionów złotych wydoić z miasta i tak uprzykrzać życie mieszkańcom to trzeba mieć tupet. Za te rozdane pieniądze to Ostrołęka powinna być piękna, a mieszkańcy zadowoleni. Widać, że kasa trafia do cwaniaków z "układu ostrołęckiego", a dawno most by stał, ulice powstały, w szkołach byłoby więcej środków, dworce PKS i PKP można byłoby wyremontować i skomunikować z rozkładem jazdy MZK, rozkład jazdy pozostałby ten sam. Niestety jak odbiera się mieszkańcom pieniądze z budżetu z inwestycji na wynagrodzenia , nagrody i premie dla "układu ostrołęckiego, a nie inwestuje to mamy biedę z nędzą.

Takich wypłat i nagród, zgromadzonych bogactw jak w Ostrołęce rządzący nie mają, ani w Warszawie, ani we Wrocławiu, ani w Szczecinie, ani w Łodzi, ani w Poznaniu.

Sam komendant straży miejskiej około 5 milionów złotych, kilka milionów złotych zgromadzili dyrektor oświaty z radną, wiceprezydenci, prezesi spółek, dyrektorzy basenu, OCK, wielu byłych emerytowanych policjantów, całe rodziny i znajomi posady fikcyjne w UM i podległych spółkach, wszystko zadłużone

Niech zarabiają, tylko oni nic dla nas nie zrobili. Inne miasta rozwijają się, a oni od banków na wypłaty i nagrody pożyczają miliony złotych. 16 lat przy władzy i brak pomysłów. Ostatnie trzy lata za rządów PIS nic od rządu nie dostali. Jedynie jakieś muzeum dla kolesia. W programie pana KOTOWSKIEGO rozdawnictwo i brak pieniedzy rządowych na inwestycje. Nie mają przebicia w partii PIS. Na elektrownie nie ma pieniedzy wciąż brakuje 3 miliardy złotych. Kto na nich głosuje? Pójdę głosować, bo mam dość tych starych dziadów i ich pomysłów jak nas obrobić z kasy. Na dodatek czego się nie dotkną to s(p)ierdolą partacze.
(przeprawa tymczasowa, ul. Dobrzańskiego, 3 lata bez inwestycji i rozkopania miasta w roku wyborczym, nasłanie policji na piłkarzy, kibiców i młodzież, wyprzedaż mienia i terenów inwestycyjnych miasta zaprzyjaźnionym bogatym biznesmenom, reforma oświaty w mieście, ankieta w SP 6, cenzurowanie kina, rozkład jazdy MZK, brak komunikacji z regionem PKP i PKS, miasto nie jest właścicielem dworca PKS na dodatek dworce są w ruinie)
W programie pana Kotowskiego ani słowa na temat pilnych rozwiązania dla utrudnień i problemów mieszkańców. Będą Nam utrudniać życie kolejne 5 lat. Wszyscy inny tylko nie Ci z "układu ostrołęckiego"

Mieszkańcy tylko duża frekwencja w wyborach może zmienić przyszłość miasta, a każdy głos jest ważny. Głosować, rozliczać i odsuwać od koryta +, Wam się wszystkim cela + należy i do obozów pracy darmozjady, aby Polakom zwrócić pieniądze

Ostrołęka to nasze miasto @ 23:07, 01.11.2018

IP: 185.174...38

Kto z poza układu znajdzie pracę w elektrowni, w muzeum, w szkole, w biurze, w kinie?

Nic nie jesteśmy im winni! Oni nam zawdzięczają posady, tytuły, bogactwa i jak nas traktują od 12 lat?

Zastraszają, poniżają, upokarzają, inwigilują, indoktrynują, ograniczają, dyktują jak mamy żyć i gnoją...

Na nich mamy głosować?

Oni się nie zmienią są źli, chciwi, obłudni, nienawidzą innych Polaków.

Wybór jest oczywisty. Tylko bezpartyjny KULIK, on nie ma partii na utrzymaniu.

Do kolego @ 23:08, 01.11.2018

IP: 178.235...247

To że rząd dysponuje "naszymi " pieniędzmi nie znaczy że musi dawać wszędzie po równo.
Przykładem jest 8 lat rządów PO PSL I dawanie tam gdzie władzę były z PO.

Nie chcę żeby z powodu wyboru na PREZYDENTA człowieka bez kontaktów i dobrej współpracy z rządem Ostrołęka usłyszała...jak to mówił Rostowski: "piniendzy nie ma "

Do 176.109...86 @ 23:12, 01.11.2018

IP: 178.235...247

Problem w tym że pis ma bardzo dobre poparcie i wszystko wskazuje na to że będzie drugą kadencja.
Sprawdź sondaże. Np na eurowybory sondaże

Do hmm @ 23:14, 01.11.2018

IP: 37.248...221

Można i tak do tego podejść.

Ja jednak wolę oddać głos na osobę która wie do jakich drzwi zapukać.

Do Ostrołęka to nasze miasto @ 23:16, 01.11.2018

IP: 37.248...221

Więcej znajduję ulotek i plakatów Kulika, ale nie uważam że jest z tego powodu żałosny. Tak samo Kotowski.
Takie prawa kampanii

Do blah @ 23:19, 01.11.2018

IP: 37.248...221

Nie słyszałem o blokowaniu komentarzy na FB Kotowskiego.

Jest tam dużo negatywnych komentarzy pochodzących z fikcyjnych profili (bez zdjęć, bez znajomych itd).

Do IP178.235...247 @ 23:58, 01.11.2018

IP: 176.109...86

Czy zatem rozsądnie głosowałeś na p. Popielarza 4 lata temu jak rządziło PO, czy zwyczajnie udajesz teraz, że zależy Ci na interesie Ostrołęki. Pytanie retoryczne.

Blah @ 00:50, 02.11.2018

IP: 95.41...121

Nikt z fikcyjnego konta nie dodał komentarza, nie widać nigdy nic z tych rzeczy więc skończ wymyślać. Pan Kotowski zablokował mnie gdzie jestem żywym przykładem.

do Blah @ 06:45, 02.11.2018

IP: 31.0...80

cyt”Blah @ 00:50, 02.11.201895.41...121
Nikt z fikcyjnego konta nie dodał komentarza, nie widać nigdy nic z tych rzeczy więc skończ wymyślać. Pan Kotowski zablokował mnie gdzie jestem żywym przykładem.
Dodaj komentarz”.

KOLEGO PROPAGANDA RODEM Z RUSSIA TODAY LUB KURSKITVP TODAY CZY KOREA PÓŁNOCNA. TEN UKŁAD NIGDY PRAWDY NIE POWIE. NIBY OPARTY NA WIERZE KATOLICKIEJ, NA PIERWSZEJ ŁAWCE W KOŚCIELE SIEDZI, Z KLERU WYSZEDŁ A CO ROBIĄ? RESZTĘ DOPOWIEDZ SOBIE SAM.

NIE UFAM PISOWI. NIE MA MOJEGO GŁOSU.

AHA DO TYCH PISIORÓW CO STRASZĄ LUDZI. KULIK I TAK WYGRA PRZECIEŻ JUŻ TO WIECIE BO W WASZYCH SZEREGACH NIKT JUZ NIE WIERZY W WYGRANĄ WASZEGO CZLOWIEKA. NIE KASUJCIE KOMENTARZY NA FB , ODPOWIADAJCIE LUDZIOM MERYTORYCZNIE I NA KAŻDE PYTANIE NAWET NA TE NIEWYGODNE PANIE RUMIANY. PRZYPOMINA MI TOWCZORAJSZY ARTYKUL ONETU O AGITACJ PIS NA CMENTARZACH GDZIE KANDYDAT PIS POJAWIŁ SIĘ NA ZAPAŁKACH. KOMENTARZE TYPU „PIS IDZIE PO TRUPACH , BRAK SZACUNKU DLA ZMARLYCH „I TYM PODOBNE DOMINOWAŁY. LUDZIE BYLI W SZOKU.... SZACUNEK DO TYCH KTORZY JUŻ WAS NIE CHCĄ A WCZESNIEJ WAS POPIERALI SIĘ NALEŻY. TO WASAZ WINA ŻE WAS NIE CHCĄ...POPROSTU 16 lat DUETU NIEWIWLE DAŁ ZWYKŁYM LUDZIOM I MIASTU I TAK WYGLĄDA WERYFIKACJA WASZYCH DZIALAN. CHYBA NIE SĄDZICIE ŻE WASI BYLI WYBORCY SĄ JAK KTOS ZE STARCUJĄCYCH TAK NAPISAŁ” DEBI..LAMI”?TO NORMALNE JEST DEMOKRACJA, MUSICIE USZANOWAĆ WYBOR MIESZKANCOW KTORZY JUŻ WYBRALI KULIKA

GLOSUJEMY ZA NOWYM MŁODYM POKOLENIEM , 4 LISTOPADA GLOSUJEMY NA KULIKA!

Rebeliant Remek @ 06:58, 02.11.2018

IP: 188.146...22

Ja jestem kolejnym przykładem. Mam profil na FB od kilku lat, ze zdjęciem z imieniem i nazwiskiem. Wystarczyło jedno pytanie do pana Kotowskiego nie okraszone cukrem i wazeliną i zostałem zablokowany, a komentarz usuniety. To samo zrobil rumiany poseł. Tak ma wyglądać kontakt z obywatelem zdaniem PiS? Do Kulika mogę pisać bez żadnych problemów.

do RR @ 07:31, 02.11.2018

IP: 31.0...80

to nowy rodzaj cenzury! prowadzonej przez pisuarów. mojego glosu nie macie!

Do 178.235...247 @ 08:01, 02.11.2018

IP: 176.109...99

Sondaże są mało wiarygodnym źródłem informacji, co pokazały wybory :)
A rząd w kolano sobie nie strzeli, jak zablokuje kasę dla tych spoza partii to wybory na bank przegra.

Jeszcze pytanie: nie we wszystkich miastach rządzi PiS, a jednak rozwijają się. Tak samo gminy, nawet te obok. Brak dotacji to argumeny wyssany z palca :)

Znów Ci sami z PIS @ 08:20, 02.11.2018

IP: 2001:ac8...1098

Wybrańcy Kotowskiego, znowu Ci sami w radzie miasta kolejną kadencję.

żadnych młodych ludzi z PIS


Ryszard Żukowski (Prawo i Sprawiedliwość)

- emeryt, otrzymał emeryturę w wysokości 75 277,88 zł
- z tytułu stosunku pracy w SP nr 1 otrzymał wynagrodzenie w wysokości 2 456,36 zł
- umowa zlecenie 25 230,80 zł
- otrzymał dietę radnego w wysokości 15 950 zł

Radna Ewa Żebrowska-Rosak:
- zatrudniona w Energa Elektrownie jako członek rady nadzorczej, gdzie zarobiła 33 382,14;
- otrzymała wynagrodzenie z tytułu wykonywanej pracy w wysokości 127 532,77 zł;
- otrzymała dietę radnego w wysokości 15 805 zł;
- z tytułu najmu 7 200 zł;
- z tytułu działalności wykonywanej osobiście otrzymała 6 043 zł;
- inne źródła: 300 zł;
- prawa autorskie: 33,00 zł;
- prowadziła działalność gospodarczą z tytułu której uzyskała przychód w wysokości 261 702,91 zł (dochód: 4 330,87 zł);
Posiada:
- oszczędności 410 850 zł;

Grzegorz Płocha – w ubiegłym roku zarobił aż o 40 tysięcy więcej od swojego szefa (201 526,76 zł – pensja z UM oraz dodatkowo 3 360 zł z innej działalności wykonanej osobiście i 400 zł z tytułu najmu).

Grażyna Sosnowska:
- emerytka, otrzymała emeryturę w wysokości 37 050 zł;
- otrzymała dietę radnego w wysokości 9 835 zł;

Jerzy Grabowski:
- zatrudniony w Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce jaki kierownik, gdzie zarobił 76 812,72 zł;
- otrzymał dietę radnego w wysokości 21 780 zł;

Henryk Gut:
- zatrudniony w Liceum Klasycznym na stanowisku dyrektora, gdzie zarobił łącznie 100 185,05 zł;
- otrzymał dietę radnego w łącznej wysokości 11 445 zł;

Grzegorz Milewski
- zatrudniony w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego jako egzaminator, gdzie zarobił 77 173,04 zł;
- otrzymał dietę radnego w wysokości 9 483 zł;

Ostrołęka to nasze miasto @ 08:51, 02.11.2018

IP: 2001:ac8...10e2

Szanowny panie KULIK.

Po tych wszystkich szokujących informacjach, ukrywanych skrupulatnie od lat przed mieszkańcami jesteśmy bardzo poruszeni i oburzeni. Sytuacja w oświacie jest przerażająca. W związku z doniesieniami przez nauczycieli o aferze korupcyjnej w urzędzie miasta pod okiem prezydenta Kotowskiego, bardzo proszę, o konsultacje ze środowiskiem nauczycielskim, aby wyznaczyć dyrektora oświaty, który cieszy się zaufaniem większości środowiska nauczycielskiego. Przeprowadzenie audytu z okresu działalności pana ROSAKA, spotkania się ze wszystkimi zatrudnionymi w tym okresie, wyjaśnienia okoliczności zatrudnienia. W razie stwierdzenia łamania prawa proszę te osoby o zgłaszanie się do policji i prokuratury, aby pan ROSAK w razie stwierdzenia jego winy, zastał pociągnięty do odpowiedzialności. Tyle się mówi o sprawiedliwości i przestrzeganiu prawa, a tu mamy pod nosem urzędników, którzy wykorzystują system do własnych celów.

Koniec z zatrudnianiem przypadkowych osób na odpowiedzialne stanowiska, nie do pomyślenia jest aby emerytowany policjant zarządzał oświatą w Ostrołęce.

Proszę zatrudniać tylko osoby z kwalifikacjami, kontrolować spółki miejskie i instytucje podlegające miastu, stawiać im zadania i rozliczać. Oczywiście ich wynagrodzenia powinny odpowiadać sytuacji finansowej miasta, nie ma mowy, ani zgody mieszkańców, aby rozdawać setki tysięcy nagród prezesom, dyrektorom, kierownikom, gdy te spółki i instytucje miejskie generują straty.

Panie KULIK doskonale pan wie jak jest ciężko normalnym pracującym Polakom to oni właśnie składają się na wynagrodzenia urzędników, w zamian oczekują uczciwej pracy, zrozumienia i pomocy. Nam są potrzebni urzędnicy, ale mu jesteśmy potrzebni im.

Razem możemy stworzyć wspaniale miasto, w którym będzie żyło nas się wszystkim lepiej.

Wszystkich mieszkańców zapraszam na wybory. Wszyscy już doskonale wiemy jak wygląda sytuacja w Ostrołęce, doskonale wiemy kto ponosi za tę sytuacje winę.

Te osoby powinny zostać odsunięte definitywnie od publicznych pieniędzy, naszych pieniędzy. Powinny zostać rozliczone oraz winni ukarani.

Widząc jak silnie duet Czartoryski Kotowski walczy o utrzymanie układu i władzy, jakie metody stosują i do czego są zdolni, gorąco proszę o pójście na wybory, nasze miasto, nasza przyszłość w naszych rękach.

Proszę o mobilizację. Tak nie wiele nam brakuję. Razem wygramy z układem, aby zmienić nasze miasto.. Nie dajmy się pokonać przez układ 4 listopada.

Życzę miłego dnia wszystkim kochanym mieszkańcom.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:07, 02.11.2018

IP: 78.152...14

PiSiory, tymi wPiSami, jakoby przeciwko Kulikowi, tylko się kompromitujecie - kłamiecie, insynuujecie, spotwarzacie, wymyślacie jakieś chore historie - generalnie rzecz ujmując, pieprzycie, jak Kazio w gorączce, ale z drugiej strony trudno się dziwić, 12 letni, lekki chlebek się dla Was kończy, mało tego, może być tak, że za swoje czyny lub ich brak, odpowiecie przed wymiarem sprawiedliwości i nie pomogą Wam, wbijane sobie do głowy tłumaczenia, że wykonywaliście tylko polecenia przełożonych, bo na decyzjach są Wasze podpisy, a nie Waszych przełożonych - to Wam, ludzie wypomną Wasze decyzje.

miś @ 09:23, 02.11.2018

IP: 95.49...105

Sytuacja w Ostrołęce jest bardzo podobna do sytuacji w Polsce. Z tylnego siedzenia rządzi miastem człowiek który z powodu niewybieralności nie może zostać prezydentem, a może nie chce bo woli rządzić i nie ponosić za to żadnych konsekwencji, na kierownicze stanowiska wybiera się ludzi niekompetentnych bez odpowiedniego doświadczenia i umiejętności ale za to wiernych i lojalnych. Z powodu złego zarządzania wszystko powoli zaczyna się sypać , władza wtedy szuka winnych , oczywiście na zewnątrz , wrogami którzy są winni tej sytuacji jest każdy kto krytykuje władzę, mając wroga można już wszystko zrzucić na niego i dalej ludziom mydlić oczy........................................

Fala hejtu ludzi z układu @ 09:33, 02.11.2018

IP: 194.99...123

Kochani wyborcy.

Proszę poczytać komentarze jak zachowują się ci popierający obecnego Prezydenta, a ci popierający Pana Kulika. Sami dojdziecie do wniosku, w której grupie wolicie być.

Wczoraj ze znajomymi czytaliśmy komentarze - podejrzewam jednej osoby, bo są dodawane co kilka minut i wszystkie w jednym stylu i z podobnymi błędami.
Zgodnie doszliśmy do wniosku, ze gorszej reklamy nie mogą robić swojemu kandydatowi panu Kotowskiemu.

Ten fanatyzm aż bije po oczach. Wierzę, że obecny Prezydent nie ma z tym nic wspólnego, ale ktoś robi mu niezłą "siarę" pisząc takie brednie w Internecie, włączając w to pomówienia o sytuacji rodzinnej. Lepsza antyreklama niż zakaz Kleru. Róbcie to dalej.

Na razie to wszyscy niezdecydowani, którzy wahali się na kogo głosować, po przeczytaniu tej lektury na dwóch portalach na pewno oddadzą głos na Pana Kulika. I ja również!

Działajcie i ujadajcie dalej, przewaga rośnie. Mieszkańcy nie są de biliami jak twierdzą wasi ludzie.

4 listopada dniem zmian dla Ostrołęki. Ludzie spoza układu wspólnie zdecydujmy o przyszłości naszego miasta.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 09:35, 02.11.2018

IP: 78.152...14

Z tym basenem, to myk, godny podziwu - po co gostek, miał ryzykować i pod osłoną nocy kraść, to, co ukraść się dało, skoro podpisał umowę z miastem i mógł to robić, w biały dzień, całkowicie jawnie, przez nikogo nie niepokojony.

do IP: 37.47...137 @ 10:14, 02.11.2018

IP: 194.99...123

To fala hejtu oszczerstw i pomówień ludzi z układu.

Danil @ 10:23, 02.11.2018

IP: 85.128...66

Cztery lata temu, mieszkańcy wybrali Kotowskiego na trzecią kadencję - przyznam się że w drugiej turze nie głosowałem, ale jak się okazuje nie żałuję. Mamy jakąś dziwną tendencję, że wybieramy władzę na przekór rządom w Polsce, i zawsze dostajemy po.. Wtedy jeszcze rządziło PO i Komorowski - jednak dziwnym zrządzeniem losu, w kolejnym roku wszystko się zmieniło - wygrał Pis, i muszę przyznać że po raz pierwszy zacząłem odczuwać wpływ dofinansowania dla naszego miasta. Tak, wiele się zmieniło, i nadal zmienia (wystarczy zrobić rundkę po mieście) - może to wpływ koniunktury a może jednak w końcu dopasowania politycznego. Wiemy już że pis znów wygrał wybory, sytuacja w sejmiku też mu się polepszyła, nie wiem jak za rok, ale przez nabliższy to on będzie rozdawał karty. Rozsądek podpowiada żeby głosować na Kotowskiego.

Dolek @ 11:22, 02.11.2018

IP: 5.172...62

Oczywiście to fala nienawistnych komentarzy i internetowego hejtu wobec pana prezydenta Kotowskiego bo On jak zwykle jest NieWinny i o Niczym nie wiedział. Jacy to podli Ci ludzie, że tak obsmarowują wielokrotnie odznaczanego aktywistę jedynej słusznej opcji.

Jozin @ 13:24, 02.11.2018

IP: 144.4...70

Jestem zwolennikiem PIS pomimo wpadek /najgorsza to 500+/, ale w wyborach zagłosuję na p. Kulika. Było tyle lat na wykazywanie się, a to co się działo przez ostatnie 2 tygodnie to komedia. Niektóre stanowiska tak obsadzone, że sam nie wiem jak można to godzić z takim prawym sumieniem. Wynik jest przesądzony.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:39, 02.11.2018

IP: 78.152...14

Cyt.:
"sytuacja w sejmiku też mu się polepszyła"

Mógłbyś naPiSać, w jaki sposób "polepszyła się" sytuacja w sejmiku - jak mniemam, PiSałeś o mazowieckim, bo co nas obchodzą pozostałe.

Biedni ludzie @ 13:41, 02.11.2018

IP: 31.171...134

Mamy niskie pensję, pracujemy ciężko jak wszyscy, trudno nam jest. Jak widzę jakie mają zarobki osoby zatrudnione w urzędach na wysokich stanowiskach i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za stan miasta to straciliśmy wiarę w tych ludzi i instytucje zarządzane przez tak zwany układ ostrołęcki. Te skompromitowane osoby pod wodzą posła Czartoryskiego i prezydenta Kotowskiego muszą odejść definitywnie z lokalnej polityki. Niech pracują jak my, a może zrozumieją jak nam ciężko.

Głosujemy na KULIKA.

Kotowskiego wina @ 16:35, 02.11.2018

IP: 37.47...197

To wszystko przez kotowskiego wydzierzawil jakiemuś znajomemu katechecie teraz płacz i lament bo pół basenu na złom wywieźli 😂

dlaczego @ 20:14, 02.11.2018

IP: 31.0...168

Kulik wygrał te wybory 2 tyg temu.

Jak to mowi sam rząd. Buta i arogancja kroczy przed upadkiem...... zapamiętajcie.

4 listopada głosujemy za Kulikiem !

Do kaswazagryczana nyi @ 20:42, 02.11.2018

IP: 31.0...183

Uliku powiekaczu

Prezydent zdobył pieniądze na budowę ulic

Słonecznej
PAdlewskiego
Sierakowskiego
Pomian
Goworowska
Robi projekt ma
Rondo Stach a Konwy
Ul Ciepliński
To wszystko będzie w przyszłym roku bo są już dotacje

Marcin @ 16:14, 03.11.2018

IP: 86.56...211

Do Pracownik Tettsuii..nie dodałeś że część wypłaty idzie w kopertach pod stołem dla pracowników z obiektów o których wspomniałeś tak "sycie " wynagradzanych, co za tym idzie nie odprowadzanie podatku,plus część stawki uzgodnionej z zleceniodawcą na dany obiekt idzie do kieszeni "uczciwych " pracodawców.. Cóż Liżewski dobrze Liże Kota..