wtorek, 16 lipca 2019 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Aktualności

Żenującego kabaretu w oświacie ciąg dalszy. Dyrektor SP nr 6 o ankiecie "nic nie wiedziała". Ukarała nauczycieli, ale nie powie kogo i ilu

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce Dorota Kupis o bulwersującej ankiecie przeprowadzonej wśród dzieci rzekomo nie wiedziała. Dyrektor nie ma sobie nic do zarzucenia, a winą obarcza anonimowych nauczycieli. Nie mówi jednak kogo konkretnie, za co, ani ile osób.

Kontrola kuratorium po ogólnopolskim skandalu wykazała liczne nieprawidłowości m.in. naruszenie praw dziecka i rodziców do prywatności czy wątpliwe wartości diagnostyczne ankiety.

Reklama Radio Dla Ciebie zapytało dyrektor Dorotę Kupis jakie konsekwencje i wobec kogo zostały wyciągnięte. Radiowi dziennikarze przytaczają wypowiedź dyrektorki, według której "kary będą porządkowe, czyli upomnienia i nagany". Dyrektor SP nr 6 nie chciała powiedzieć wobec kogo zostały wyciągnięte konsekwencje, ani ile osób zostało lub zostanie ukaranych.

Od początku afery z Dorota Kupis twierdzi, że o ankiecie nic nie wiedziała z racji przebywania na krótkim urlopie i nie ma sobie nic do zarzucenia. Winą obarczyła nauczycieli, anonimowo.

Winni zostali więc "schowani do szuflady", a rodzice dzieci nigdy nie dowiedzą się kto stoi za bulwersującą ankietą. Dyrektor wykręciła się urlopem.

Reklama Skandaliczne ankiety nie były anonimowe. Dzieci musiały podpisać się imieniem i nazwiskiem. Pytania były bardzo szczegółowe. Pytano o warunki mieszkaniowe, np. o bieżącą wodę w domu, łazienkę; źródła dochodów całej rodziny (praca, zasiłki, gospodarstwo rolne, renta lub emerytura); stopień zainteresowania rodziców osiągnięciami dzieci w nauce. W ankiecie zawarto także pytania o to, z kim dzieci rozmawiają o swoich problemach, czy ich rodzice palą papierosy i jak często piją alkohol. Uczniowie podstawówki odpowiadali także czy rodzice stosują kary cielesne, krzyczą lub stosują kary, a być może są wyrozumiali i cierpliwi. Pytano także o kieszonkowe oraz na co dzieci je wydają.

- Skandal w SP nr 6. Będzie afera na całą Polskę!
- Dyrekcja SP nr 6 wycofuje się z kontrowersyjnej ankiety i przeprasza rodziców
- Echa ankiety w SP nr 6. Kontrola kuratorium wykazała szereg nieprawidłowości
Wyświetleń: 19706 komentarze: 148 Wrzuć na Facebooka 02.11.2018, 10:19r. Drukuj
Powrót


Polak @ 10:24, 02.11.2018

IP: 5.173...25

Bez wiedzy dyrektor nic się nie dzieje więc kto winny,,

Gość @ 10:24, 02.11.2018

IP: 2a01:110f...4354

Tak czy siak dyrekcja powinna ponieść konsekwencje. Nie wie co się w szkole dzieje?

Krzyś @ 10:26, 02.11.2018

IP: 31.0...109

"Kowal zawinił Cygana powiesili" a Rosak rządzi.To już nie kabaret to jak dzik lub trzoda chlewna na polu ziemniaków,zostaną tylko uschnięte łęciny.

Ryba psuje się od głowy @ 10:28, 02.11.2018

IP: 2001:ac8...1073

Pan Kotowski również zawsze niewinny, to nie on. Co to za prezydent. Ile błędów popełnił przez 12 lat, ile ludzi skrzywdził. Nigdy nie przyznał się do błędu, nigdy nie przeprosił.

Utrudnienia na przeprawie tymczasowej - tłumaczenie to było zaplanowane
Ankieta w szkole - to nie ja. A pani dyrektor żadnych konsekwencji.
Cenzura w kinie - to nie ja. A pan dyrektor żadnych konsekwencji.
Wypadek na basenie - to nie ja. A pan dyrektor żadnych konsekwencji.
Tragiczna reforma oświaty w szkołach - to nie ja. A pan dyrektor żadnych konsekwencji, a promocja 2 stanowisko.
Tragiczny rozkład jazdy MZK. - to nie ja. A prezes żadnych konsekwencji, a wręcz przeciwnie najwyższe wynagrodzenia i nagrody ćwierć miliona złotych na rok.
Rozkopanie miasta w roku wyborczym i jeden wykonawca Ostrada ciągłe opóźnienia. - to nie ja, A nie obciąża firmy żadnymi karami , za przeciąganie utrudnień na drogach.
Radni z PIS, którzy poprzegrywali sprawy i pobierali niezgodnie z prawem pieniądze nigdy nie zwrócili ich miastu. A prezydent nic nie zrobił. Nawet nie przeprosił za ich zachowanie.
Urzędnik zatrudniony przez pana Kotowskiego, publicznie nazwał Ostrołęczan de bilami, krótki komunikat pod presją mieszkańców, a winnego schowano na czas wyborów, a jak pan prezydent wygra to sprawa ucichnie.

Pan Kotowski nigdy, nigdy nie powiedział mieszkańcom przepraszam. Przez kolejne lata się nie zmieni. Czas zmienić prezydenta.

Pan Kotowski wielokrotnie pokazał dla kogo właściwie pracuje, na pewno nie dla mieszkańców, a dla swojej partii. Partia PIS to ich religia.

do "Ryba psuje się od głowy" @ 10:31, 02.11.2018

IP: 5.173...32

W punkt! Niestety to wszystko prawda angry

oszukany wyborca @ 10:32, 02.11.2018

IP: 178.175...162

Po tych wszystkich szokujących informacjach, ukrywanych skrupulatnie od lat przed mieszkańcami jesteśmy bardzo poruszeni i oburzeni. Sytuacja w oświacie jest przerażająca. W związku z doniesieniami przez nauczycieli o aferze korupcyjnej w urzędzie miasta pod okiem prezydenta Kotowskiego, bardzo proszę, o konsultacje ze środowiskiem nauczycielskim, aby wyznaczyć dyrektora oświaty, który cieszy się zaufaniem większości środowiska nauczycielskiego. Przeprowadzenie audytu z okresu działalności pana ROSAKA, spotkania się ze wszystkimi zatrudnionymi w tym okresie, wyjaśnienia okoliczności zatrudnienia. W razie stwierdzenia łamania prawa proszę te osoby o zgłaszanie się do policji i prokuratury, aby pan ROSAK w razie stwierdzenia jego winy, zastał pociągnięty do odpowiedzialności. Tyle się mówi o sprawiedliwości i przestrzeganiu prawa, a tu mamy pod nosem urzędników, którzy wykorzystują system do własnych celów.

Koniec z zatrudnianiem przypadkowych osób na odpowiedzialne stanowiska, nie do pomyślenia jest aby emerytowany policjant zarządzał oświatą w Ostrołęce.

Proszę zatrudniać tylko osoby z kwalifikacjami, kontrolować spółki miejskie i instytucje podlegające miastu, stawiać im zadania i rozliczać. Oczywiście ich wynagrodzenia powinny odpowiadać sytuacji finansowej miasta, nie ma mowy, ani zgody mieszkańców, aby rozdawać setki tysięcy nagród prezesom, dyrektorom, kierownikom, gdy te spółki i instytucje miejskie generują straty.

Panie KULIK doskonale pan wie jak jest ciężko normalnym pracującym Polakom to oni właśnie składają się na wynagrodzenia urzędników, w zamian oczekują uczciwej pracy, zrozumienia i pomocy. Nam są potrzebni urzędnicy, ale mu jesteśmy potrzebni im.

Razem możemy stworzyć wspaniale miasto, w którym będzie żyło nas się wszystkim lepiej.

Wszystkich mieszkańców zapraszam na wybory. Wszyscy już doskonale wiemy jak wygląda sytuacja w Ostrołęce, doskonale wiemy kto ponosi za tę sytuacje winę.

Te osoby powinny zostać odsunięte definitywnie od publicznych pieniędzy, naszych pieniędzy. Powinny zostać rozliczone oraz winni ukarani.

Widząc jak silnie duet Czartoryski Kotowski walczy o utrzymanie układu i władzy, jakie metody stosują i do czego są zdolni, gorąco proszę o pójście na wybory, nasze miasto, nasza przyszłość w naszych rękach.

Proszę o mobilizację. Tak nie wiele nam brakuję. Razem wygramy z układem, aby zmienić nasze miasto.. Nie dajmy się pokonać przez układ 4 listopada.

Życzę miłego dnia wszystkim kochanym mieszkańcom.

Nauczyciel @ 10:39, 02.11.2018

IP: 2001:ac8...107c

Sprawa ankiet w szkole SP6 jest już pozamiatana pod dywan.

Nikt nie będzie ukarany, kuratorium zaleciło jedynie "większy nadzór nad nauczycielami".

Czyli po łbie dostanie nauczycielka, która na polecenie wicedyrektorki kserowała ankiety.

To co piszą nauczyciele to sama prawda.

O zatrudnieniu w szkołach i przedszkolach decydowali nie ich dyrektorzy, ale dyrektor oświaty. I to do stanowiska sprzątaczki włącznie.

Nauczyciele musieli w sierpniu i wrześniu stać w upokarzających kolejkach pod biurem pana ROSAKA, a wszystkiemu od lat przygląda się pan KOTOWSKI

Oni na pewno nie zagłosują na obecne mafijne układy.

mieszkaniec @ 10:41, 02.11.2018

IP: 178.235...190

Tak zachowuje się łotr!!!
Kotowski nigdy nie był PREZYDENTEM OSTROŁĘKI dla wszystkich mieszkańców, tylko dla partyjnych PiS- owskich wybrańców. Człowiek, który niszczy innego człowieka nie ma kwalifikacji do zarządzania miastem. Pytam Go wprost jaką wyznaje religię i komu służy?

Nauczyciel @ 10:42, 02.11.2018

IP: 2001:ac8...107c

Koleżanki i Koledzy Nauczyciele - prawie we wszystkich ostrołęckich szkołach dyrektorzy są z nadania pisowskiego ( 12 lat rządu układu który Rosakowi dał władzę absolutną w oświacie). Odbierając telefon z Wydziału Oświaty wstają z fotela i słychać co pewien czas: "Tak jest panie dyrektorze". Ci ludzie nie są w stanie pokierować oświatą. Mamy "kwiatki" . Zrobili pseudoreformę oświaty. Budynek po gimnazjum nr 2 a wcześniej Sp nr 8 w połowie pusty a w szkołach podstawowych przepełnienie i nauka do późnych godzin wieczornych. Gdzie byli dyrektorzy szkół, którzy na to pozwolili?! Gdzie byli dyrektorzy ostrołęckich szkół średnich, którzy na polecenie z góry zerwali zajęcia szkolne by starszą młodzież ( potencjalnych wyborców) spędzić do OCK na przedwyborcze pranie mózgów, agitację przedwyborczą. Zimą, bez względu na pogodę, także przy dużym mrozie spędza się młodzież na " orszak Trzech Króli" i nakazuje dzieciom śpiewać kolędy na mrozie, a kto się sprzeciwi - przepadł.

Koleżanki i Koledzy Nauczyciele myślący i poniewierani możecie swoją sytuację zmienić 4 listopada. Nie bójcie się. Gorzej już nie będzie.

Jeden @ 10:51, 02.11.2018

IP: 37.47...157

Jeden człowiek 4 imiona 4 wpisy jedno IP KOMPUTERA. brawo sztab wyborczy i nieczysta gra. Ludzie ludziom ......ten los. POpamietacie moje słowa. Na ludzkiej krzywdzie nikt się nie dorobił.

przemyślenia @ 10:51, 02.11.2018

IP: 5.172...26

We wszystkich zakładach rządzonych przez układ A.Cz i Kotowski ludzie mówią: tak źle to jeszcze nie było! Takiego niezadowolenia ludzi i takiego draństwa rządzących, ukazanych po zaledwie 3-ch latach ich władzy, nie było od lat.
Układ tych ludzi z księżmi jest wielkim obciążeniem dla ludzi. To Bóg obdarzył nas rozumem (zdolność rozeznawania dobra i zła) i sumieniem, dlatego wsparcie tej partii przez duchowieństwo jest nie do przyjęcia. Zrobili selekcje ludzi na swoich i nieswoich i my zignorowani będziemy głosować zgodnie z rozumem i sumieniem.
Młodym z pisu należy pogratulować postawy. Oni widząc to draństwo betonu partyjnego zachowali się właściwie i twierdzą, że zmiany są konieczna. jeden w mądrych kapłanów powiedział: parodia wiary będzie cechowała wielu. I mamy tego dowody.

mieszkaniec niekochany @ 10:54, 02.11.2018

IP: 176.109...221

LUDZIE BADZCIE OBIEKTYWNI, GLOSUJCIE JAK WAM NAKAZUJE WASZE SUMIENIE ALE ODPUSCIE SOBIE WZAJEMNE OPLUWANIE SIE, CHOCIAZ W TAKIE DNIE JAK 1 CZY 2 LISTOPADA CZY WY MYSLICIE,ZE BEDZIECIE WIECZNI.MOZE WCZESNIEJ NIZ SIE SPODZIEWAMY BEDZIEMY ROZLICZENI PRZEZ NAJWYZSZEGO SEDZIEGO. ZASTANOWCIE SIE

mieszkaniec @ 10:54, 02.11.2018

IP: 178.235...190

Tak zachowuje się łotr!!!
Kotowski nigdy nie był PREZYDENTEM OSTROŁĘKI dla wszystkich mieszkańców, tylko dla partyjnych PiS- owskich wybrańców. Człowiek, który niszczy innego człowieka nie ma kwalifikacji do zarządzania miastem. Pytam Go wprost jaką wyznaje religię i komu służy?

Co się dzieje w oświacie? @ 10:54, 02.11.2018

IP: 2a00:1a28...10d8

W urzędzie miasta pod okiem prezydenta w biurze dyrektora oświaty handlowano miejscami pracy tyle lat? Gdzie my żyjemy? Kto na to pozwolił?

Przecież tam był zatrudniony były komendant ostrołęckiej policji, Janusz Pawelczyk, wszystko widział i nie reagował na łamanie prawa?

Wszyscy się temu przyglądali w urzędzie miasta i w oświacie?

Dyrektorzy szkół? Co to ma wszystko znaczyć?

Ta sprawa pilnie musi trafić do CBA i prokuratury.

nie do wiary @ 10:59, 02.11.2018

IP: 2a03:6300...10e0

Mieszkańcy na wybory poprzyjcie nauczycieli, bo zobaczcie jak kwitnie korupcja w mieście. Oni niszczą oświatę, wasze dzieci, naszą przyszłość.

Zobaczcie co się dzieje w szkołach i kto za tym stoi emerytowany policjant? Co to za układ?

Pan KOTOWSKI o wszystkim wie i chroni pana ROSAKA, o co tu chodzi?

Co pan Kotowski ma do ukrycia? Czemu tak panicznie się boją przegranej?

Dlaczego na zatrudniano tyle byłych policjantów i ich rodziny?

Tym procederem muszą zająć się organy ścigania jak najszybciej.

Do oburzonego autora wielu wpisów @ 10:59, 02.11.2018

IP: 178.235...62

Jestem pełen podziwu... ledwie artykuł się ukazał a Ty już zdążyłeś wkleić tyle swoich gotowców.
Ale z Ciebie sprinter :)

Proszę o odp @ 11:01, 02.11.2018

IP: 37.47...162

Panie Łukaszu kilka chwil temu w wieluinternetoqyxh portalach czytam ze sponsoruje pana prywatna firma śmieciowa pana S. Na jego stacji paliw na każdym dystrybutorze jest pana plakat!! CY to przypadek? Nie sadze. Czy starczy Panu odwagi aby potwierdzić tę informacje ????
Dodam ze na Pana profilu pytająca odpowiedzi nie uzyskała.

pater @ 11:02, 02.11.2018

IP: 5.184...12

to ta Pani jeszcze pracuje?

Skąd taka panika w szeregach MO. @ 11:03, 02.11.2018

IP: 37.248...106

Skąd taka panika w redakcji MO?
czyżbyście mieli jakieś badania ukazujące że Kotowski wygra?

Wyborca @ 11:04, 02.11.2018

IP: 178.235...62

Moi drodzy Ostrołęczanie, zanim zrozumiecie sens decyzji z którą przyjdzie się wam mierzyć w wyborach zrozumcie proszę jak działa Polityka, otóż nikt tego nie powie wprost ale logiczną konsekwencją braku kolejnej kadencji dla JK będzie odsunięcie na 5 lat jakichkolwiek większych inwestycji w tym mieście być może nawet z elektrownią włącznie. To oczywisty fakt, nikt z rządzących nie pozwoli sobie na to aby ciężko wychodzona także przez JK nowa elektrownia, która planowo ma powstać w 2023 roku była otwierana przez kandydata ŁK i aby takowy przecinał wstęgę. Skądinąd nie znam człowieka ale nie słyszałem jednej wypowiedzi czy choćby śladu konstruktywnych planów dla tego miasta z jego strony. PROSZE was więc o rozwagę, postraszyliscie JK w pierwszej turze i dobrze, ale kandydat ŁK nie docenił waszej inteligencji pokazując się dzień później z Panem z PO ręka w rękę zadając tym samym kłam swojej apartyjności. Mamy więc creme de la creme funkcjonowania Koalicji Obywatelskiej (PO/N.) i Pana ŁK w jej strefie wpływów; więc osobiście APELUJE raz jeszcze o rozsądek i życzę dobrej niedzieli już za 3dni.

Dolek @ 11:06, 02.11.2018

IP: 5.172...62

Te pytania to zwykłe kapownictwo, donosicielstwo i inwigilacja przeprowadzana rękami dzieci wobec swoich rodziców i rodzin. Za takie coś osoba odpowiedzialna powinna dawno wylecieć z pracy jako pedagog. Wszystko w temacie.

Nikt jeszcze nie wygrał @ 11:08, 02.11.2018

IP: 37.248...106

Często podkreślacie (moim zdaniem trochę niesłusznie bo wszelkie inwestycje wymagają czasu. Często przygotowanie dokumentacji trwa o wiele dłużej niż sama budową czy remont. Takie realia) że w ostatnim czasie kotowski jes bardzo aktywny wiążąc to z wyborami.( oczywiście w wielu przypadkach to prawda. Podobnie jak nigdy nie wcześniej nie widziałem Kulika rozmawiajacego z ludźmi - Ilu było podstawionych to zostawiam tym którzy widzieli te spotkania.)
Obawiam się tylko czy Kulik dokończy te projekty które zaczął Kotowski bo te niezależnie od poglądów są potrzebne. Druga obawa to taka czy Kulik będzie potrafił pojechać do Warszawy żeby "wywalczyć  " kolejne wsparcie rządu. Szczerze wątpię. Kotowski ma lepsze kontakty z rządem.
I druga obawa: prezydent jest również  swoistą wizytówką miasta. Musi występować publicznie, przemawia itd. Niestety nie widziałem Kulika pod obstrzałem kamer, niewygodnych pytań itd. ( z powodu ucieczki przed debata) niestety występ na chodniku (Często szczegółowo zaaranżowanych) to nie to samo co publiczne wystąpienie przy różnych  uroczystościach, przy podejmowaniu ważnych osób goszczących w mieście. Od wizerunku prezydenta "na zewnątrz " również wiele zależy.
Niezależnie od upodobań politycznych..
Kotowski potrafi się zachować, przemówić (bez kartki i suflerów). 
Widać duże zachłysnięcie się Kulikiem. Tylko co on może zrobić? Pierwszy rok, dwa lata będą czystki - ok, to również potrzebne w jakimś zakresie ( czy jego kolesie okażą się lepsi czas pokaże) tylko czy od tych niby rewolucji będzie w Ostrołęce żyło się lepiej? Czy przybędzie inwestorów? (To może i tak , bo niedawno miasto za Kotowskiego zostało dołączone do specjalnej strefy ekonomicznej). 
Mam wrażenie że program Kulika ma tylko jeden konkret i prawdziwy cel (Podobnie jak PO - Kleczkowski) oddepchnać pis od władz. I na tym kończy się program dla miasta.
Jak już pisałem, od samej wymiany na " swoich " przeciętnym mieszkańcom nie będzie żyło się lepiej, nawet nie odczujemy tych zmian w codziennym życiu. Ale brak inwestycji , wsparcia rządu...na pewno odczujemy.
Wybór należy do nas...I najgorsze co możemy sobie sami zrobić to głosować emocjami- bo tego czy tamtego nie lubię. Oczywiście możemy ale co nam to da i naszemu miastu???

sprawa dla reportera @ 11:08, 02.11.2018

IP: 31.130...88

Policja powinna przesłuchać wszystkich nauczycieli i osoby zatrudnione w oświacie w sprawie pana ROSAKa, gdyż proceder najwidoczniej trwa od lat.

Pan KOTOWSKI również powinien zostać przesłuchany jak najszybciej.

Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję.

Co to jest korupcja @ 11:09, 02.11.2018

IP: 31.130...88

Art. 229. Przekupstwo

§ 1. Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa, aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 4. Kto osobie pełniącej funkcję publiczną, w związku z pełnieniem tej funkcji, udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej znacznej wartości,
podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 5. Karom określonym w § 1-4 podlega odpowiednio także ten, kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w państwie obcym lub w organizacji międzynarodowej, w związku z pełnieniem tej funkcji.


§ 6. Nie podlega karze sprawca przestępstwa określonego w § 1-5, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

Tylko jedno wyjście @ 11:10, 02.11.2018

IP: 31.0...29

Dyrektorka powinna wylecieć na zbity....... z wpisem do akt.

Wszyscy równie wobec prawa @ 11:12, 02.11.2018

IP: 31.130...88

Proponuje wszystkim zamieszanym w proceder złożyć jak najszybciej zawiadomienie o przestępstwie, Ci co zawiadomią nie podlegają karze, dyrektorzy szkół, którzy o tym wiedzieli i ukrywali złamali prawo i muszą odpowiedzieć. Nauczyciele, którzy zostaną skazani nie mogą uczyć w szkołach.

Rodzice nie można dopuszczać, aby stanowiska publiczne wykorzystywano do korupcji.

mieszkaniec @ 11:13, 02.11.2018

IP: 178.235...190

Bardzo proszę nauczycieli i innych pracowników szkół, by odzywali się w sprawie załatwiania pracy w szkole przez urzędnika oświaty.

do wykorzystanych nauczycieli @ 11:13, 02.11.2018

IP: 31.130...88

Dyrektor szkoły nie może zatrudnić nauczyciela skazanego w sprawie karnej.

Karta Nauczyciela wskazuje, że w przypadku skazania prawomocnym wyrokiem za przestępstwo popełnione umyślnie stosunek pracy nauczyciela wygasa z mocy prawa.

Decyzja o zwolnieniu nauczyciela skazanego prawomocnym wyrokiem za umyślne popełnienie przestępstwa nie należy do dyrektora szkoły. W takiej sytuacji dyrektor szkoły ma obowiązek stwierdzenia, że stosunek pracy z nauczycielem wygasł na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 3 ustawy Karta Nauczyciela.

Dolek @ 11:16, 02.11.2018

IP: 5.172...62

Jakość rządów, organizację i tempo pracy ekipy pana Kotowskiego idealnie odzwierciedla remont ulicy Ostrowskiej. Zaczęto jako kiełbasa przedwyborcza. Ślamazarne wykonanie i końca nie widać bo wszystko w lesie. Nie pomylę się jeżeli powiem, że aby do końca marca ( jak zima pozwoli ) zakończyli roboty na tej ulicy.

Kotek @ 11:31, 02.11.2018

IP: 83.28...248

Ludzie czy po wczorajszym dniu opary ze zniczy wam rozum uszkodziły ?
Co wy chcecie od tej ankiety , co ona złego zrobiła ,że takim jadem tryskacie ?
Przecież nikt nie miał złych intencji.
Jestem rodzicem i mam dziecko w tej szkole i nie jestem związany z nikim i niczym i naprawdę nie przeszkadzała mi ona.

Co do przypuszczeń związanych ze zmianą prezydenta i idącymi za tym konsekwencjami to jestem w 1000% przekonany ,że nic się nie zmieni - będzie tak jak teraz - czyli dobrze .
Trzeba latami pracować by mieć długą "ławkę" ludzi do tego by poobsadzać stanowiska . A gwarantuje ,że taki nie jest.
Ktoś ,kto jest choć trochę inteligentny wie ,że tylko ten kto nie ma odpowiedniego przygotowania nie pcha się do debaty - tak jest i w tym przypadku.

Opamiętajcie się z jadem w stosunku do dyrekcji, nauczycieli i włodarzy.
Dzisiaj wielkie święto Naszych zmarłych.
Dzień Zaduszny .
Spokoju i refleksji nad przemijaniem życzę Wszystkim komentującym.

Z Bogiem
smile

oburzony rodzic @ 11:39, 02.11.2018

IP: 185.174...43

Czyli można krzywdzić nauczycieli, dzieci, mieszkańców, ale skoro mamy dzień zaduszny to cicho sza?

Szkoły są od nauczania, a opieka społeczna od niesienia pomocy i wywiadów środowiskowych. Pani dyrektor przekroczyła swoje uprawnienia, a to, że jednym się podoba, nie znaczy, że większości.

Nawet w TVP info byli oburzeni, więc dokładnie widać jak bardzo dyrektor szkoły przekroczył swoje uprawnienia i nie poniósł żadnych konsekwencji.

Rodzice nie wyrażają zgody na inwigilacje, nadzoru swojego prywatnego życia przez instytucje kierowane przez emerytowanego policjanta.

123 @ 11:41, 02.11.2018

IP: 188.147...206

do Wyborca @ 11:04, 02.11.2018IP: 178.235...62

Czyli najkrócej mówiąc, Polska jest tylko dla popierających PiS, reszta się nie liczy.

PiS pokazał już co myśli o obywatelach w Łomży. Łomża miała prezydenta z PiS, ale działał on ponad podziałami dla dobra miasta, a nie tak jak chciał PiS tylko dla partii, więc na następną kadencję został wystawiony inny kandydat posłuszny woli partii, a obecny prezydent wystartował z własnego komitetu i łomżynianie go poparli i poprą też w 2 turze.

przemyślenia cd. @ 11:43, 02.11.2018

IP: 5.172...26

Hasła obiegowe w pis-e - "jesteśmy jedną drużyną" oznaczał zaplanowany głęboki podział społeczeństwa i został on zrealizowany perfekcyjnie.
Obecne nowe hasło to "pojednanie" społeczeństwa. Naczelnik podaje wzór Luxenburga, który odniósł sukces gospodarczy, bo nastąpiło pojednanie z partią wodzowską. Proponuje członkom partii głoszenie niebotycznych sukcesów pis-u i wskazuje społeczeństwu przyjąć zachwyt nad tymi sukcesami i pojednać się pod wodzą obecnie rządzących.
Widzimy jak to jest łykane i realizowane przez wyznawców tej ideologii.
Jak dobrze jest w naszym mieście tak jest w całym kraju. Prawda o rzeczywistej sytuacji jest ukrywana.
Jeden z Księży w piśmie skierowanym do rządzących pisał: "za to, co robicie w ukryciu, będziecie sądzeni oddzielnie". A co robi a w ukryciu? Jak twierdzą znawcy sprawy jest przygotowany nowy ustrój a partia pis jest globalistyczna więc zatwierdza politykę uznania jednego pana świata i wiemy o co chodzi.
Wiemy, że beton pisu donosi do Wa-wy o nastrojach społecznych. Zatem powiedzcie tam; wiemy o co chodzi!

Cytat powyższej osoby mneui przekonał @ 11:44, 02.11.2018

IP: 62.134...132

przemyślenia @ 10:51, 02.11.2018
IP: 5.172...26

We wszystkich zakładach rządzonych przez układ A.Cz i Kotowski ludzie mówią: tak źle to jeszcze nie było! Takiego niezadowolenia ludzi i takiego draństwa rządzących, ukazanych po zaledwie 3-ch latach ich władzy, nie było od lat.
Układ tych ludzi z księżmi jest wielkim obciążeniem dla ludzi. To Bóg obdarzył nas rozumem (zdolność rozeznawania dobra i zła) i sumieniem, dlatego wsparcie tej partii przez duchowieństwo jest nie do przyjęcia. Zrobili selekcje ludzi na swoich i nieswoich i my zignorowani będziemy głosować zgodnie z rozumem i sumieniem.
Młodym z pisu należy pogratulować postawy. Oni widząc to draństwo betonu partyjnego zachowali się właściwie i twierdzą, że zmiany są konieczna. jeden w mądrych kapłanów powiedział: parodia wiary będzie cechowała wielu. I mamy tego dowody.


NIE GŁOSOWAĆ NA PIS!!

Łomża nie dla PIS @ 11:52, 02.11.2018

IP: 2001:ac8...10be

Wybory samorządowe 2018. W Łomży dogrywka. Między prezydentem i byłą zastępczynią

Wybory samorządowe 2018. Ciekawa sytuacja jest w Łomży.

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się urzędujący prezydent, startujący z własnego bezpartyjnego komitetu, Mariusz Chrzanowski (wcześniej PiS) i jego była zastępczyni, obecna kandydatka PiS - Agnieszka Muzyk.

Według danych opublikowanych przez PKW

Mariusz Chrzanowski uzyskał 44,19 proc. głosów, a Agnieszka Muzyk – 23,07 proc.

Ja @ 11:52, 02.11.2018

IP: 37.248...222

Nic nie rozumiem. Chcecie konsekwencji to doniesienie do prokuratury i GIODO a nie na portalach pienić się.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:00, 02.11.2018

IP: 78.152...14

Czyli mamy kolejną, bardzo ważną sprawę do wyjaśnienie, po wypędzeniu z ratusza PiSiorów.

Przetargi @ 12:07, 02.11.2018

IP: 31.0...80

Przetargi i nagrody do przegladu. Sprawdzić każdego cwaniaka na.

Glos mojej rodziny i mój na Łukasza Kulika. Wygra na 100%%%

Halinka @ 12:11, 02.11.2018

IP: 5.149...187

Pan Rosak proponuje spotkania i randki w zamian za prace w szkole! Wystarczy sie ubrac w mini spodniczke i szpilki a panu rosakowi cieknie slinka, praca od razu sie znjadzie! Sama tego doswiadczylam i wiele innych moich znajomych. Powinien odpowiadac przed prokuratuta! A pan Kotowski razem z nim bo to on odsylal ludzi do kolegi Rosaka. Trzeba bylo zawsze mowic kogo sie zna zeby prace dostac, prosic mimo kwalifikacji i dobrego przygotowania, ''panie prezydencie pan mnie uczyl w szkole... itp''. Trzeba bylo wyjechac z miasta.....

Praca za względy @ 12:19, 02.11.2018

IP: 87.239...36

Zboczeńcy, rozpustnicy, a może i pedofile. Łapy precz od naszych kobiet i dzieci.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 12:31, 02.11.2018

IP: 78.152...14

Oj, wychodzą na jaw sprawki z tych 12 lat, oj wychodzą laughing

Wygląda na to, że niejeden będzie szukał kumpli "pod celą" tongue

Tak @ 12:36, 02.11.2018

IP: 94.254...247

Zmieńmy coś wreszcie dla dobra mieszkańców,a nie koleżków

kobieta @ 12:40, 02.11.2018

IP: 185.108...232

Wysyłanie młodych kobiet do starego dziada, który proponuje pracę za seks innym prace za łapówy, a wszystko w urzędzie miejskim. To nic jak stręczycielstwo, wykorzystywanie, upokarzanie kobiet. Te kobiety są ofiarami zwyrodnialców, tego nie wolno odpuścić.

Winni muszą być surowo ukarani. Ktoś musi tym kobietom pomóc.

matka @ 12:55, 02.11.2018

IP: 185.99...57

Jaki pan taki kram.

Poseł Czartoryski dla "Super Expressu" o gwałtach i ciąży

Ostrołęcki poseł Arkadiusz Czartoryski chce, by gwałcone w Polsce kobiety rodziły tak samo jak Polki gwałcone przez Niemców w czasie drugiej wojny światowej.

Taki to oni mają szacunek dla cierpień kobiet.

pytanie @ 13:04, 02.11.2018

IP: 31.130...89

Czy w innych instytucjach miejskich wykorzystywano kobiety? Jakie to podłe?
Jak to odbija się na psychice skrzywdzonych kobiet? Ktoś im musi pomóc.

#JaTeż @ 13:18, 02.11.2018

IP: 213.184...21

Jak się molestuje w Polsce

W Sejmie, show-biznesie, w szkole, na ulicy. Okazało się, ze polskie kobiety są masowo molestowane. Tylko wcześniej o tym nie mówiły.

Martyna Wojciechowska, dziennikarka i podróżniczka, doświadczyła różnych form molestowania, i to wiele razy. Zarówno w podróży, choćby w Indiach, gdzie dotykanie pośladków czy piersi zdarza się nagminnie, jak i w Polsce, gdzie sposoby molestowania bywają bardziej wyrafinowane. – Jestem na tyle silna, ze potrafię strącić rękę z kolana, odbić lepkie spojrzenie, jednak nie każda kobieta ma siłę i pozycje wobec mężczyzny, by się na to zdobyć – mówi”.


Kochane kobiety i dziewczyny jesteście ofiarami tych podłych świń, trzeba to ukrócić.

Każda z nas zasługuję na godność i szacunek, i na wspaniałego kochającego mężczyznę.

To nie wasza wina. Jesteście ofiarami tych bydlaków.

Musimy się bronic same przed zboczeńcami. Bądźmy silne. Trzeba wszystkie takie przypadki zgłaszać, bo nasi prześladowcy nabierają pewności i krzywdzą inne kobiety. Nie pozwólmy na to.

Fred @ 13:20, 02.11.2018

IP: 188.146...133

Ona jest skompromitowa, musi odejść.

olo1 @ 13:39, 02.11.2018

IP: 2a00:f41...bef4

Ludzie opamietajcie się.
Jeśli byly jakieś nadurzycia w Urzędzie to dlaczego nie bylo zgłoszeń do prokuratury??? Przez poprzednie 8 lat w kraju rządziła PO i można było śmiało takie sytuacje kierować do sadu/zresztą teraz też można/
Pytam!!!!!
Kto z komentujących tu mając wiedzę o korupcji i molestowaniu zgłosił to organom scigania??? Ile było z tego powodu spraw w sadzie? Ile było wyrokow skazujacych???
Odpowiem. Żadnego zgloszenia, zadnego procesu, zadnego wyroku!!
Dlatego uważam że ci co piszą te paszkwile robią to za wiedzą a może i na zlecenie redakcji MO i kandydata L.K.

Trzeba to wyjaśnić @ 13:44, 02.11.2018

IP: 31.171...134

Zastraszyliście ludzi, teraz wszyscy widzą, że jest szansa na zmiany i przestają się bać.

Czas na zamiany.

Jan Kowalski z Ostrołęki @ 13:45, 02.11.2018

IP: 78.152...14

Cyt.:
"Przez poprzednie 8 lat w kraju rządziła PO"

A, co to ma do rzeczy?

Gdyby walka z łapownictwem była tak łatwa, jak PiSzesz, to by go, po prostu nie było - ktoś chce pracować, żeby utrzymać rodzinę, to myśli głownie o tym, a nie o tym, czy można rozwalić panujący w mieście układ, bo nie można - dopiero w wyborach pojawiła się taka możliwość, po której należy to wszystko rozliczyć.

Pryncypia są dobre, ale pryncypiami dzieci nie nakarmisz.

do olo1 @ 13:39 @ 13:53, 02.11.2018

IP: 2a0d:5600...1046

A ty na czyje zlecenie piszesz? Po pytaj nauczycieli to zobaczysz gdzie jest prawda.

Ochyda @ 14:02, 02.11.2018

IP: 2a00:1a28...10b1

A pani ROSAK o niczym nie wiedziała? Kto temu panu rękę poda? Niech się nie pokazuje w biurze wyborczym, bo ludzie go wyniosą.

WKurzony @ 14:33, 02.11.2018

IP: 5.184...98

LZE JAK PIES!!!!,OBOWIĄZKIEM DYREKTOR JEST WIEDZIEĆ CO SIĘ DZIEJE W ZAKŁADZIE PRACY!!!! MAMY TU DO CZYNIENIA ZE ZWYKLYM TCHORZOSTWEM!!!

suweren44 @ 14:46, 02.11.2018

IP: 78.152...224

I kto by to pomyślał? Czerwoni dawno odeszli od rządów a dziś nami rządzą tzw czarni bolszewicy. Wszystko to co się dzieje za KC PIS, już mieliśmy w PRL. Wtedy był KC PZPR. Dodam, że ceny towarów za rządów PIS poszły średni o około 20%, a niektóre i więcej. Ropa już zbliża się do 6 zł. Dziś nie widzę, aby Jarosław latał po sejmie z karnistrem. Dostałem ostatnio informację o tym co zrobił do tej pory przez 12 lat pan Kotowski i co planuje. Zapomniał dodać , że za te plany my wszyscy zapłacimy jak i zapłaciliśmy w podatkach i cenach różnych towarów. Nic nie ma w przyrodzie za darmo. Za wszystko trzeba płacić. Za głupotę również. Kiedys za PRL znałem takie powiedzenie" Nie cieszcie się osły, że wam pensje wzrosły, ja to wszystko podwyższę i potroję i tak wyjdę na swoje". To dziś wciąż jest aktualne.

mieszkaniec gminy @ 14:48, 02.11.2018

IP: 31.41...214

ajakie to Kotowski zaczol inwestycjie maszpoczucie humoru NIKT NIE WYGRAŁ iwestycjie kture nawet skonczyl trzeba poprawic Dobrzanskiego 11listopada witosa iobciazyc Kotowskiego bo jak niemawinych to musi byc on muzeum przeletych wykasowac a zrobic cos pożytecznego dla mieszkanców a muzeum pomiesci sie na bema 1dene pomieszczenie wystarczy i nietrzeba budowac kladki same oszczędnosci wkinie zacząc wyswietlac filmy kture chcaogladac mieszkancy bedzie przynosiło dochód nie bedzie trzeba dotowac my nie znamy Pana KULIKA i nie piszemy na czyjes zlecenie sami widzimy cozrobionoi jak

Policja w urzędach @ 14:53, 02.11.2018

IP: 46.183...181

Kto akceptuje, aby jego kobieta, żona, córka, wnuczka sypiała lub winny sposób spełniała zachcianki seksualne starego dziada za otrzymanie miejsca pracy.

Co w tym mieście się dzieje? Co ci byli policjanci pozatrudniani przez prezydenta Kotowskiego robią w urzędach na wysokich stanowiskach? To chyba nie przypadek.

O ile w straży miejskie zatrudnienie policjanta nie zaskakuje, ale w oświacie lub jako doradcę prezydenta? a syn komendanta policji na prezesa spółki miejskiej?

Pan KULIK musi to wyjaśnić.

do halinka @ 15:22, 02.11.2018

IP: 188.146...208

Jeśli to prawda, to zgłoś sprawę do prokuratury bo to przecież Ciebie dotyczyło, to wtedy o wyroku prawomocnym napiszesz, a tak to pomówienia upubliczniasz

Xxx @ 15:23, 02.11.2018

IP: 5.173...140

Czy to prawda rzadzacy z PISu w Ostrołece że prawie 100 policjantow poszło w Ostrolece na zwolnienie lekarskie. Tak strajkują.
Nie ma kryminalnych, ruchu drogowego, dzielnicowych i wielu innych.
Maja dość. Zarabiaja 2,5 do 3 tyś a mówi sie za zarabiają 5 tyś. Ryzykuja zycie przewaznie pracuja w nocy i wieczorem nie mowiac o świętach.

A ile zarabia prezydent Ostrołęki albo prezes muzelum żołnierzy wyklętych albo sam komendant?

no właśnie @ 15:46, 02.11.2018

IP: 188.147...22

Pan Kulik dzień po 1 turze wyborów pokazał się publicznie ręka w rękę z panem z PO, a wszyscy mówią że jest bezpartyjny?

Do no właśnie @ 16:07, 02.11.2018

IP: 176.109...171

A ty jeśli pojawisz się w sklepie monopolowym to już jesteś alkoholikiem?
Pogodzcie się z wygraną Kulika!

As @ 16:11, 02.11.2018

IP: 95.49...33

Gdyby ta pani miała trochę honoru to by sama odeszła. Tu chodzi o kase , a nie o dzieci.

Mieszkańcy @ 16:35, 02.11.2018

IP: 177.67...165

W końcu jest szansa na wyjaśnienie wielu spraw. Czas na zmiany.

Mieszkańcy pełna mobilizacja, aby tego nie przegrać. Tak niewiele nam brakuje.

Idźmy razem po zwycięstwo. Odzyskać nasze miasto.

jan @ 16:42, 02.11.2018

IP: 2a00:f41...bef4

Mili WYBORCY
Starszym przypominam młodszych informuję.
Na povzatku lat 70tych ubieglego wieku Ostroleka byla miasteczkiem takim samym jak Maków Maz, Przasnysz, Ostrów Maz.
W 1975r Ostroleka została miastem wojewodzkim i od tego momentu zaczął się wspaniały rozwój. Dziś jest ponad 5razy wiekszym miastem od Makowa który ma ok. 9tys mieszkańców.
Teraz jezeli na prezydenta wybierzemy p. Kotowskiego sytuacja z rozwojem miasta może się powtórzyć
PAMIETAJMY
ani PIS ani PO ani SLD ani żadna inna partia ktora rządzi w kraju nie będziepomagała tam gdzie nie jest mile widziana i gdzie jej kandydat w wyborach na Prezydenta został przez mieszkancow w wyborach odrzucony.
Takie jest życie.
Dlatego w niedzielę przy urnie zastanówcie się poważnie co chcecie zagotować sobie i swoim dzieciom na następne dziesięciolecia.
ROZWÓJ czy STAGNACJE?

Nauczycielka @ 16:43, 02.11.2018

IP: 188.146...25

Gorszych bzdur o dyrektorze Rosaku nie słyszałam. Ktoś kto pisze takie oszczerstwa odpowie przed sądem. Pan Rosak to poukładany i porządny człowiek. Nie dziwne, że ta pani nie dostała pracy, skoro na rozmowę kwalifikacyjną poszła w miniówce!!!! A teraz mnie zalejecie hejtem ludzie Kulika....

hoho @ 16:49, 02.11.2018

IP: 77.112...52

Ilu nauczycieli emerytów, pan Rosak "poprosił" żeby odeszli z pracy, bo trzeba prace młodym zapewnić, a sam co?

do jan @ @ 16:52, 02.11.2018

IP: 177.67...165

Nie mów nic o rozwoju miasta za panowania pana Kotowskiego. Zagłodził całe osiedla, wszystko umarło co kochałem w mieście. Wyprzedawał majątek, ziemię biznesmenom, niszczył lokalnych małych przedsiębiorców, nie dopuścimy, aby rządził kolejne 5 lat.

Jak ja chodziłem po ulicach mojego uroczego miasta to pan Kotowski przyjechał tu z głębokiej prowincji. Nawet za komuny to miasto tętniło życiem, ludzie się szanowali i sobie pomagali. Życie w tym mieście zamiera, mieszkańcy cierpią, a pan Kotowski, Czartoryski, Rosak i inni się bawią, dzielą i niszczą miasto i mieszkańców.

W końcu jest realna szansa Was rozliczyć. Mieszkańcy zróbmy to dla nas wszystkich.

Proszę Was odsuńmy tych ludzi od władzy raz na zawsze.

MO power @ 16:54, 02.11.2018

IP: 185.149...148

MO dajcie spokój już z tymi komentarzami poniżej krytyki, teraz przyjdzie czas na pedofilie czy zoofilie?

do do Jan @ 17:05, 02.11.2018

IP: 2a00:f41...bef4

Jestem pewien że dluzej znam Ostroleke niż Ty bo jeszcze z czasów gdy nie byla wojewodztwem i jak sie zmieniła tylko dzieki temu że została tym wojewodztwem. I powiem szczerze ze wtedyskorzystalo miasto z tej okazji. Jak bedzie teraz nikt nie wie. Ale to tylko od nas mieszkancow zależy czy skorzystamy z tej ogromnej okazji czy też nie? I to przy urnie. Nigdy tak wiele od nas nie zależało.
A samo hasło: odsunmy Pisiorow od wladzy nic nam w obecnej chwili/no oprócz stagnacji/ nie da.
Dzieki za uwagę

olo1 @ 17:12, 02.11.2018

IP: 2a00:f41...bef4

Jesli ktoś uważa że Ostrołęka zamiera to proszę jechać do Makowa, Przasnysza, Ostrowi. Przed 40 laty były wielkością i rozwojem gospodarczym takim jak nasze miasto. Porozmawiajcie z mieszkancami tych mias a zobaczycie jak nam zazdroszczą. Szczegolnie tych ostatnich lat.

Nie wiarygodne @ 17:16, 02.11.2018

IP: 194.34...95

Sprawa tych wszystkich molestowanych kobiet przez urzędnika / urzędników musi się wyjaśnić.

mieszkaniec gminy @ 17:37, 02.11.2018

IP: 31.41...214

nie piszcie bzdur że pis nam cos da niedał przez 16 lat ale dał rosakom chrostowskim ireszcie swoich kumpli a nas chce zasztaszac wprowadził cenzure a miasto zakorkowane i nic nie robi a jakas obwodnica olszewoborek to pomoze jak umarłemu kadzidło korki jak były takak będoi musimygłsowac borzadzi pis wOstrołece nie musi jak niema nikogo na stanowisko prezydenta poczytajcie co wiekszosc pisze jakie to rzady nierzadu i niegospodarnosci jak ktos nic nie zrobił 16 lat to i 5 mu nie pomoże taka prawda każdy byle nieKotowski

Maria @ 17:54, 02.11.2018

IP: 178.235...137

Niedługo Ostrołęka będzie wyglądała jak stary basen,stary szpital,stare budynki po policji.
A najlepszą wizytówka miasta jest
DWORZEC PKS.
No naprawdę wszyscy nam zazdroszczą.KOMPROMITACJA W XXI Wieku.

xx1 @ 18:05, 02.11.2018

IP: 37.47...240

Przeczytałem tu ciekawy i myślę że prawdziwy komentarz.
Ze nikt; żaden rząd który by nie rządził w kraju /niezależnie od barw politycznych/ nie bedzie wspierał miast które w wyborach na Prezydenta odrzucą ich kandydata.
I to jest ta bolesna prawda ale PRAWDA.
I dlatego w najbliższą niedzielę nie powinniśmy kierować się emocjami, ale zdrowym rozsądkiem. Powinniśmy pomyśleć nie tylko o sobie ale i o naszych dzieciach.
1 Co się stanie jeśli wybierzemy p. Kulika
Czy my i nasze dzieci mają szansę na szybki i skuteczny rozwój naszego miasta?
Odpowiedz: NIE!!
Czy na tym nam zależy?
Odpowiedz: Nie
Czy puszczenie w kinie filmu Kler poprawi poziom naszego życia ?
Odpowiedz: Nie
Czy chcemy karuzerli na stanowiskach w UM i chaosu z tym związanego?
odpowiedz: Nie
A jeśli przy urnie wybierzemy p. Kotowskiego?
To napewo Rząd się od takich mieszkańców nie odwróci. Zważywszy na to że ten rząd aż tak wielu swoich Prezydentów miast w Polsce nie ma tym większa szansa że więcej środków do nas trafi.
I tak na koniec myślę, że przed Ostrołęką teraz stoi podobna szansa na rozwój jak w 1975 roku gdy zostawała miastem wojewódzkim.
Z tą tylko róznicą że wtedy to nie my w wyborach o tym decydowaliśmy a teraz tylko od nas to zależy
NIE ZMARNUJMY TEJ SZANSY bo druga to nawet w najbliższych dziesięcioleciach może się pojawić
Same odsunięcie Pisiorów od władzy korzyści miastu nie przyniesie

xx1 @ 18:22, 02.11.2018

IP: 37.47...240

Mam jeszcze tylko jedno pytanko.
Dlaczego tu komentujący zwolennicy Pana Kulika są tak niemili?
Dlaczego bez żadnych dowodów ubliżają innym, dlaczego pomawiają o czyny do których zapewne nie mają żadnych dowodów że ktoś je popełnił?
Takie oszczerstwa to jest po prostu brudna kampania.
Panie Kulik czy tylko taki elektorat Pan posiada?
Myślę że gdyby Pan tylko zechciał i poprosił swoich zwolenników tu piszących o trochę kultury w komentarzach to ta kampannia była by czystrza i przyjemniejsza.
Czy Pan wie że takie komentarze to Pana obciążają.
WSTYD oni przynoszą innym Pana zwolennikom którzy napewno są na poziomnie

przemyślenia @ 18:28, 02.11.2018

IP: 5.172...88

Program prezydenta 300+ dla uczących się 18-latków to wg mnie demoralizacja młodzieży na progu wejścia w dorosłość. Pochwalił go premier, który przyjechał ratować tonących. Prezydent miasta-katolik, premier-nie. Pierwszego obowiązuje dekalog i moralność zgodna z Ewangelią. Przekupowanie kogoś dla osobistych i partyjnych korzyści, tej moralności przeczy. Postawa tych panów w ocenie moralnej jednakowa.
Pis w Ostrołęce i w całym kraju wyrzucił tysiące ludzi przypinając im łatkę "komucha" lub "po"-wca. Powiększył dotychczasowe etaty w budżecie i sp-łkach państwowych tworząc etaty pod nazwiska, fachowcami zrobił swoich po przyśpieszonych kursach. W normalnych warunkach awansowani byli ludzie po wieloletniej pracy w danej branży, znani w zakładzie i wyróżniający się ponad przeciętnych.
Słychać było wtedy bardzo poniżające komentarze o treściach - "tak kwiczą ś... oderwane od koryta". Wyzwisko "ś....e" było odnoszone do tych, co jedzą wiepszowinę (mówiono: co jesz tym jesteś). Ciekawym jest fakt, że obecnie wśrod wystawiających krytyczną opinię tej władzy nie pojawia się to haniebne wyzwisko.
Taka buta, chamstwo, kosmiczne kłamstwa, podstęp, manipulacje.... - to droga do upadku nie tylko partii ale społeczeńtwa. Komu na tym zależy?

ojojojjjj @ 18:29, 02.11.2018

IP: 31.0...168

cytat” do jan @ @ 16:52, 02.11.2018177.67...165
Nie mów nic o rozwoju miasta za panowania pana Kotowskiego. Zagłodził całe osiedla, wszystko umarło co kochałem w mieście. Wyprzedawał majątek, ziemię biznesmenom, niszczył lokalnych małych przedsiębiorców, nie dopuścimy, aby rządził kolejne 5 lat.

Jak ja chodziłem po ulicach mojego uroczego miasta to pan Kotowski przyjechał tu z głębokiej prowincji. Nawet za komuny to miasto tętniło życiem, ludzie się szanowali i sobie pomagali. Życie w tym mieście zamiera, mieszkańcy cierpią, a pan Kotowski, Czartoryski, Rosak i inni się bawią, dzielą i niszczą miasto i mieszkańców.

W końcu jest realna szansa Was rozliczyć. Mieszkańcy zróbmy to dla nas wszystkich.

Proszę Was odsuńmy tych ludzi od władzy raz na zawsze.


POPIERAM PRZEDMÓWCĘ. TEN UKŁAD MA NAS JAK TO JEDEN ICH CZLONKOW JAWNIE POWIEDZIAL ZA DEB.... ILI!!!! JUŻ WY TYCH DEB...ILI POCZUJECIE PRZY URNACH. KONIECCCCCC! !

ROZLICZYMY SIĘ 4 LISTOPADA!,

GLOSUJĘ NA KULIKA! PANIE KULIK WSZYSCY MOI ZMAJOMI I RODZINA SĄ ZA PANEM!!!

Ostrołęka to nasze miasto @ 18:30, 02.11.2018

IP: 2a04:9dc0...1010

Pan Kotowski nigdy nic wam nie dał, a odebrał wam i waszym dzieciom, wnukom wiele możliwości, czasu, nerwów.

Ten prezydent nigdy nie przyznał się do błędu, nigdy nie przeprosił, a tak wielu ludzi krzywdzi od lat swoimi decyzjami. Wybierani i powoływani przez niego ludzie na stanowiska nie posiadają cech ludzkich takich jak honor, szacunek, moralność, empatia, miłość to bezduszni karierowicze, którzy nie zawahają się poświęcić dobra mieszkańców, pracowników, urzędników, nauczycieli dla kasy. Znacie tych złych, zepsutych ludzi i wiecie, że trzeba ich odsunąć od władzy bo będzie coraz gorzej.

Trzeba wyjaśnić przypadki korupcji i molestowania. Ofiary nie mogą żyć w ciągłym strachu przed oprawcą. Należy im pomóc.

Nie dopuście ich ponownie do możliwości bezkarnego odbierania wam wolności, poniżania, gnębienia, zastraszania, prześladowania mieszkańców, pracowników, urzędników, nauczycieli, pracodawców.

Mieszkańcy w wyborach rozwalcie ten "układ ostrołęcki", bo za 5 lat nie będzie czego zbierać w naszym rodzinnym mieście. Miasto powinno być na obraz swoich mieszkańców, a u nas mamy obraz nędzy i rozpaczy. Układ ostrołęcki każdego dnia dyktuje nam jak musimy żyć i tylko się bogacą, nic nie robiąc, gdy normalni ludzie ciężko pracują na swoje rodziny, aby móc żyć godnie i dać lepszą przyszłość swoim rodzinom.

PIS musi ten bałagan w Ostrołęce uprzątnąć, a prezes Kaczyński rozliczyć za kompromitowanie, okłamywanie partii PIS przez ten układ ostrołęcki i za działanie na szkodę miasta i okradanie pracujących za bardzo niskie pensję POLAKÓW.

Głosuję na bezpartyjnego KULIKA, on nie ma całego układu na utrzymaniu.

Ostrołęka to nasze miasto @ 18:47, 02.11.2018

IP: 2a04:9dc0...1010

Kto z poza układu znajdzie pracę w elektrowni, w muzeum, w szkole, w biurze, w kinie?

Nic nie jesteśmy im winni! Oni nam zawdzięczają posady, tytuły, bogactwa i jak nas traktują od 12 lat?

Zastraszają, poniżają, upokarzają, inwigilują, indoktrynują, ograniczają, dyktują jak mamy żyć i gnoją...

Na nich mamy głosować?

Oni się nie zmienią są źli, chciwi, obłudni, nienawidzą innych Polaków.

Wybór jest oczywisty. Tylko bezpartyjny KULIK.

popieram @ 18:49, 02.11.2018

IP: 31.0...168

Popieram przedmówcę. Znam kilku cwaniaków ktorzy bez przygotowania zawodowego, bez doświadczenia stali się najpierw wice dyrektorami a po chwili dyrektorami. Nic sobą nie reprezentują to zwykłe bu..raki z koziej wólki co przyjechali do naszego miasta i tu się panoszą. wynochaaa!

Znów Ci sami z PIS @ 18:50, 02.11.2018

IP: 2a04:9dc0...1010

Wybrańcy Kotowskiego, znowu Ci sami uprzywilejowani w radzie miasta kolejną kadencję.

żadnych młodych ludzi z PIS (nawet im nie dajecie szans)


Ryszard Żukowski (Prawo i Sprawiedliwość)

- emeryt, otrzymał emeryturę w wysokości 75 277,88 zł
- z tytułu stosunku pracy w SP nr 1 otrzymał wynagrodzenie w wysokości 2 456,36 zł
- umowa zlecenie 25 230,80 zł
- otrzymał dietę radnego w wysokości 15 950 zł

Radna Ewa Żebrowska-Rosak:
- zatrudniona w Energa Elektrownie jako członek rady nadzorczej, gdzie zarobiła 33 382,14;
- otrzymała wynagrodzenie z tytułu wykonywanej pracy w wysokości 127 532,77 zł;
- otrzymała dietę radnego w wysokości 15 805 zł;
- z tytułu najmu 7 200 zł;
- z tytułu działalności wykonywanej osobiście otrzymała 6 043 zł;
- inne źródła: 300 zł;
- prawa autorskie: 33,00 zł;
- prowadziła działalność gospodarczą z tytułu której uzyskała przychód w wysokości 261 702,91 zł (dochód: 4 330,87 zł);
Posiada:
- oszczędności 410 850 zł;

Grzegorz Płocha – w ubiegłym roku zarobił aż o 40 tysięcy więcej od swojego szefa (201 526,76 zł – pensja z UM oraz dodatkowo 3 360 zł z innej działalności wykonanej osobiście i 400 zł z tytułu najmu).

Grażyna Sosnowska:
- emerytka, otrzymała emeryturę w wysokości 37 050 zł;
- otrzymała dietę radnego w wysokości 9 835 zł;

Jerzy Grabowski:
- zatrudniony w Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce jaki kierownik, gdzie zarobił 76 812,72 zł;
- otrzymał dietę radnego w wysokości 21 780 zł;

Henryk Gut:
- zatrudniony w Liceum Klasycznym na stanowisku dyrektora, gdzie zarobił łącznie 100 185,05 zł;
- otrzymał dietę radnego w łącznej wysokości 11 445 zł;

Grzegorz Milewski
- zatrudniony w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego jako egzaminator, gdzie zarobił 77 173,04 zł;
- otrzymał dietę radnego w wysokości 9 483 zł;

UB @ 19:13, 02.11.2018

IP: 95.49...159

mam pomysła!
Niech zamkną tę szkołę do czasu rozwiązania sprawy (ale tak do maja/czerwca), dzieci odpoczną, nauczyciele. wszyscy będą szczęslii smile

Ona @ 19:13, 02.11.2018

IP: 185.149...148

Do tych wszystkich, którzy tak krytykują pana Kotowskiego i jego rządy niech sobie przypomną jak to miasto wyglądało 20 lat temu - pipidówka z 25tys mieszkańców przez która przejezdzałam w rodzinne strony, w której tylko zapach celulozy był.
Teraz to miasto ma 2x tyle mieszkańców i rozwinęło się dużo szybciej niż pozostałe.
Popieram pana Kotowskiego i na niego oddam swój głos!

a o co w tym chodzi ? @ 19:13, 02.11.2018

IP: 147.135...228

Z czego ta afera tak naprawdę ?

jan @ 19:38, 02.11.2018

IP: 188.146...139

A ja jestem optymistą i wiem że mieszkancy naszego kochanego miasta są rozsadni i wybiorą sprawdzonego już Prezydenta. Optymizm czerpię z tego że głosować mogą wszyscy a nie tylko komentujący i czytający komentarze na MO. WYBORCY TO RÓWNIEŻ ludzie starsi i Ci którzy z roznych powodów nie wchodzą tu.
Wierzę że Kurpie to rozumny i patriotyczny lud i nie dadzą się zmanipulować przez brudną kampanię MO. Pan Kotowski wygra i tyle

miwszkaniec @ 19:39, 02.11.2018

IP: 83.28...248

Oskarzrenia jake spadają na Pana Rej reakcosaka widocznie są prawdziwe , skoro niema żadnej reakcji zestrony P. Rosaka

zenek zielony @ 19:39, 02.11.2018

IP: 2a00:f41...c339

Pan Kotowski i tak wygra a kto nie chce uwierzyć w to w niedziele sie przekonasz o tym bogactwo miasta zależy od budżetu miasta tak więc do roboty ostrołęckie pracusie płacić podatki

Wietnamski długopis @ 19:46, 02.11.2018

IP: 192.162...10

A teraz po zmianie ip posty bez problemu wchodza

otto @ 19:49, 02.11.2018

IP: 5.173...122

pan Kotowski za pana rosomaka i razem z nim powinien iść siedzieć, a już na pewno nie zasiadać na urzędzie. A to tylko jedna z licznych niechlubnych sprawa pana Kotowskiego.....
Nie(ch) żyje układ!!!!!?????
Do wyborów! Wygramy!!!
To co słyszę ostatnio o rosomaku to dech zapiera.

do miwszkaniec @ 19:52, 02.11.2018

IP: 188.146...82

zapewne nie siedzi na portalu MO, na którym to jego pracownicy jak pewnie i TY wypisują bzdury - wiadomo jak to jest - nie wygrasz, sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem

Ostrołęka to nasze miasto @ 19:59, 02.11.2018

IP: 85.10...129

Rzygać się chce wszędzie KOTOWSKI na każdym skrzyżowaniu, na każdym przystanku, w szkołach, w dzienniku elektronicznym, w skrzynkach mieszkańców, dodatkowo doszło spędzanie młodzieży przez ROSAKA i pranie mózgu,

Ten facet jest żałosny. Gdyby był dobrym prezydentem to wygrałby bez takich cyrków, a wie, że tylko kolesie i mohery na niego głosują. Tyle milionów złotych wydoić z miasta i tak uprzykrzać życie mieszkańcom to trzeba mieć tupet. Za te rozdane pieniądze to Ostrołęka powinna być piękna, a mieszkańcy zadowoleni. Widać, że kasa trafia do cwaniaków z "układu ostrołęckiego", a dawno most by stał, ulice powstały, w szkołach byłoby więcej środków, dworce PKS i PKP można byłoby wyremontować i skomunikować z rozkładem jazdy MZK, rozkład jazdy pozostałby ten sam. Niestety jak odbiera się mieszkańcom pieniądze z budżetu z inwestycji na wynagrodzenia , nagrody i premie dla "układu ostrołęckiego, a nie inwestuje to mamy biedę z nędzą.

Takich wypłat i nagród, zgromadzonych bogactw jak w Ostrołęce rządzący nie mają, ani w Warszawie, ani we Wrocławiu, ani w Szczecinie, ani w Łodzi, ani w Poznaniu.

Sam komendant straży miejskiej około 5 milionów złotych, kilka milionów złotych zgromadzili dyrektor oświaty z radną, wiceprezydenci, prezesi spółek, dyrektorzy basenu, OCK, wielu byłych emerytowanych policjantów, całe rodziny i znajomi posady fikcyjne w UM i podległych spółkach, wszystko zadłużone

Niech zarabiają, tylko oni nic dla nas nie zrobili. Inne miasta rozwijają się, a oni od banków na wypłaty i nagrody pożyczają miliony złotych. 16 lat przy władzy i brak pomysłów. Ostatnie trzy lata za rządów PIS nic od rządu nie dostali. Jedynie jakieś muzeum dla kolesia. W programie pana KOTOWSKIEGO rozdawnictwo i brak pieniedzy rządowych na inwestycje. Nie mają przebicia w partii PIS. Na elektrownie nie ma pieniedzy wciąż brakuje 3 miliardy złotych. Kto na nich głosuje? Pójdę głosować, bo mam dość tych starych dziadów i ich pomysłów jak nas obrobić z kasy. Na dodatek czego się nie dotkną to s(p)ierdolą partacze.
(przeprawa tymczasowa, ul. Dobrzańskiego, 3 lata bez inwestycji i rozkopania miasta w roku wyborczym, nasłanie policji na piłkarzy, kibiców i młodzież, wyprzedaż mienia i terenów inwestycyjnych miasta zaprzyjaźnionym bogatym biznesmenom, reforma oświaty w mieście, ankieta w SP 6, cenzurowanie kina, rozkład jazdy MZK, brak komunikacji z regionem PKP i PKS, miasto nie jest właścicielem dworca PKS na dodatek dworce są w ruinie)
W programie pana Kotowskiego ani słowa na temat pilnych rozwiązania dla utrudnień i problemów mieszkańców. Będą Nam utrudniać życie kolejne 5 lat. Wszyscy inny tylko nie Ci z "układu ostrołęckiego"

Mieszkańcy tylko duża frekwencja w wyborach może zmienić przyszłość miasta, a każdy głos jest ważny. Głosować, rozliczać i odsuwać od koryta +, Wam się wszystkim cela + należy i do obozów pracy darmozjady, aby Polakom zwrócić pieniądze

Oszukują prezesa Kaczyńskiego @ 20:00, 02.11.2018

IP: 85.10...129

Duet Czartoryjski Kotowski z "układu ostrołęckiego" niewiele mają wspólnego z PIS poza książeczkami partyjnymi.


Kaczyński: do polityki nie idzie się dla pieniędzy

Osoby, które funkcjonują w spółkach Skarbu Państwa, nie będą kandydowały z list PiS na żadnym szczeblu samorządu - poinformował w piątek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Taką decyzję podął Komitet Polityczny PiS.

- Zapadła decyzja, zgodnie z naszymi deklaracjami, które składaliśmy już niejednokrotnie i które ja składałem. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Ci, którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeżeli dobrze wykonują swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. To znaczy, że te osoby nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu - powiedział szef PiS w przerwie obrad władz partii.


Pani EWA ŻEBROWSKA ROSAK zasiada w radzie spółki skarbu państwa i została radną miasta z listy KOTOWSKIEGO (oszukał was mieszkańcy i oszukał PIS)

Ewa Żebrowska-Rosak:
- zatrudniona w Energa Elektrownie jako członek rady nadzorczej, gdzie zarobiła 33 382,14;
- otrzymała wynagrodzenie z tytułu wykonywanej pracy w wysokości 127 532,77 zł;
- otrzymała dietę radnego w wysokości 15 805 zł;


Okłamujecie prezesa Kaczyńskiego, ośmieszacie i kompromitujecie partię PIS.

Po przegranych wyborach , PIS rozliczy "układ ostrołęcki" i pod sąd.
PIS ma szanse opróżnić i oczyścić te bagno w Ostrołęce.

Nasze dzieci, nasza przyszłość @ 20:01, 02.11.2018

IP: 85.10...129

Oświata w mieście to totalna porażka (dezorganizacja, brak higieny i porządku, niezdrowa żywność, przyjmowanie do szkół dzieci "uprzywilejowanych" spoza miasta prowadząca do przeludnienia, podziały na dzieci tych uprzywilejowanych i reszty obywateli, tragiczna i krzywdząca rejonizacja, plany lekcji dla najmłodszych dzieci, nauka dzieci na holach i korytarzach, lekcje wf na korytarzach, doszła inwigilacja, ankieta w szkole SP6 i indoktrynacja, brak przedszkoli i żłobków, handlowanie w oświacie miejscami pracy, a zawdzięczamy to panu KOTOWSKIEMU oraz jego podwładnemu dyrektorowi oświaty (byłemu policjantowi)

Mirosław Rosak dwa etaty: 1. dyrektor wydziału oświaty 2. koordynator projektów 3. emerytura policyjna. Na drzwiach urzędu pod tabliczką dyr. oświaty wisi tabliczka koordynatora.

Rosak Mirosław – dyrektor wydziału oświaty
- wynagrodzenie: 146 077,29 zł
- z tytułu najmu: 7 200 zł
- dieta przewodniczącego Rady Osiedla: 3 960 zł
- emerytura: 45 134,88 zł
- działalność wykonywana osobiście: 7 290 zł
- inne źródła: 875 zł

Ewa Żebrowska-Rosak:
- zatrudniona w Energa Elektrownie jako członek rady nadzorczej, gdzie zarobiła 33 382,14;
- otrzymała wynagrodzenie z tytułu wykonywanej pracy w wysokości 127 532,77 zł;
- otrzymała dietę radnego w wysokości 15 805 zł;
- z tytułu najmu 7 200 zł;
- z tytułu działalności wykonywanej osobiście otrzymała 6 043 zł;
- inne źródła: 300 zł;
- prawa autorskie: 33,00 zł;
- prowadziła działalność gospodarczą z tytułu której uzyskała przychód w wysokości 261 702,91 zł (dochód: 4 330,87 zł);
Posiada:
- oszczędności 410 850 zł;
- mieszkanie o powierzchni 41 m2 i wartości 94 100,25 zł (współwłasność małżeńska);
- mieszkanie o powierzchni 49 m2 i wartości 412 768,25 (współwłasność małżeńska);
- działkę rolną o powierzchni 0,41 ha i wartości 2 000 zł
- działkę rolną o powierzchni 0,15 ha i wartości 1 000 zł
- działkę budowlaną o powierzchni 0,15 ha i wartości 5 000 zł
- samochód osobowy citroen c5 o wartości 45 000 zł
- samochód osobowy citroen c3 o wartości 56 000 zł

Szokujące jest, że ludzie w wyborach głosują na tych samych, którzy żyją za pieniądze podatnika (nasze) i z nas pogrywają od lat. Nie dajcie sobą pomiatać i idźcie głosować, gdyż Ci sami ludzie lub ich bliscy będą pomiatać waszymi dziećmi i wnukami. Szkoła to miejsce, gdzie wszyscy Polacy powinni być równo i sprawiedliwie traktowani. Zawalczmy w wyborach o równość w szkole i o lepszą przyszłość dla naszych dzieci, wnuków. Szkoła ponad układami. Twój głos w wyborach poprawi warunki twojego dziecka, wnuka. Twoje dzieci i wnuki mają prawo żyć w sprawiedliwym kraju dla wszystkich, dla nich pracujemy całe życie.

Wietnamski długopis @ 20:01, 02.11.2018

IP: 192.162...10

po zmianie adresu ip posty bez problemu wchodza

Rozdają miliony nagród i milczą @ 20:02, 02.11.2018

IP: 85.10...129

Gigantyczne nagrody dla wiceprezydenta i sekretarza. Prezydent nie ujawnia, my liczymy!

Prezydent Janusz Kotowski wzbraniał się, jak mógł, przed opublikowaniem listy nagród przyznanych urzędnikom z Ostrołęki w 2017 roku. Mimo próśb opozycyjnych radnych, nie poznaliśmy skali hojności prezydenta w stosunku do jego zastępcy i sekretarza. Postanowiliśmy więc sami wyliczyć nagrody. Ich zarobki są na naprawdę wysokim poziomie.

Sekretarz miasta Ostrołęki w 2017 roku zarobił 193 731,57 zł. To o blisko 70 tysięcy złotych więcej niż osoba na podobnym stanowisku w Łomży. Mało tego, Mariusz Prusaczyk zarobił więcej niż osoba na takim samym stanowisku w 700-tysięcznej Łodzi. Z kolei wiceprezydent Grzegorz Płocha zarobił 201 526,76 zł, a to zarobki dużo większe niż mają wiceprezydenci Wrocławia czy Gdańska. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

Prezydent Janusz Kotowski nie chciał ujawnić wysokości nagród, jakie zostały udzielone pracownikom Urzędu Miasta - o tym mogliście przeczytać tutaj. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jaki wymiar mogą mieć nagrody sekretarza miasta i wiceprezydenta Ostrołęki.

Zarobki sekretarza miasta określa regulamin wynagradzania pracowników zatrudnionych w Urzędzie Miasta Ostrołęki. Maksymalny poziom wynagrodzenia sekretarza miasta to 5.600 zł miesięcznie. Osoba przez wiele lat pracująca na tym stanowisku może liczyć także na 20-procentowy dodatek za wysługę lat - w tym przypadku 1.120 zł. Do tego dochodzi jeszcze dodatek funkcyjny, w tym przypadku w kwocie maksymalnej 2.100 zł. Łącznie daje to 8.820 zł miesięcznie. Urzędnicy dostają 13 pensji w roku, dlatego daje nam to łączną kwotę 114.660 zł. Jak nietrudno wyliczyć, sekretarz miasta w 2017 roku mógł otrzymać nawet około 79 tysięcy złotych nagród i dodatków specjalnych!

Pobory wiceprezydenta miasta określa rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Maksymalny poziom wynagrodzenie zasadniczego to 5.600 zł miesięcznie, do tego dochodzi dodatek za wieloletnią pracę - pensja może więc wzrastać do 6.720 zł. Do tego dochodzi dodatek funkcyjny - w tym przypadku nawet do 250 procent średniej krajowej miesięcznie. Średnia krajowa netto w 2017 roku wyniosła 1459,48 zł, dlatego dodatek mógł wynieść nawet 3648,70 zł miesięcznie. Załóżmy, że tak mogło być. Łączna pensja wiceprezydenta Ostrołęki to maksymalnie 10.368.70 zł na miesiąc. Mnożąc to przez 13 pensji w roku otrzymujemy 134.793,10 zł. Tyle maksymalnie mógł zarobić Grzegorz Płocha w 2017 roku. Zarobił ponad 200 tysięcy złotych, a więc ponad 66 tysięcy złotych mógł uzyskać z nagród i dodatków specjalnych.

W latach 2016-2017 po 5% na inwestycje, reszta 95% poszła na przeżarcie i nagrody.

Nagrody dla wybrańców @ 20:02, 02.11.2018

IP: 85.10...129

Tragiczną sytuacje komunikacji miejskiej zawdzięczamy panu prezydentowi KOTOWSKIEMU i prezesowi MZK

bezpłatna komunikacja miejska to pomysł radnego KULIKA, bardzo dobry pomysł, gdyż za komunikację płaci budżet miasta czyli mieszkańcy.

Niestety nawet najlepszy pomysł może być tragedią, prezydent chcąc zaoszczędzić w budżecie na nagrody i premie zlikwidował większość kursów i zdezorganizował komunikację miejską, wprowadzając chaos. Pracujący ludzie, uczące się dzieci i młodzież teraz codziennie ponoszą konsekwencję tych błędnych i krzywdzących decyzji pana prezydenta i prezesa

Chrostowski Ryszard – prezes MZK Ostrołęka, członek rady nadzorczej OTBS, zarobił w ubiegłym roku łącznie 250 078,73 zł. Zdołał zaoszczędzić 343 197,39 zł, 939 euro i 480 dolarów. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni 135 m2 i wartości około 500 000 złotych oraz działki o powierzchni 709 2 i wartości około 80 000 zł. Posiada także 164 akcje PKS Ostrołęka o łącznej wartości około 10 złotych. Prezes Chrostowski przekazał w ubiegłym roku darowiznę w wysokości 50 000 zł na rzecz syna.

Po mimo, że MZK przynosi straty wynagrodzenie, premie i nagrody prezesa MZK rosną. Czyżby to był powód, aby zdezorganizować i zlikwidować większość połączeń?
Nikt do dnia dzisiejszego nie pochylił się, aby rozwiązać ten problem i pomóc mieszkańcom. Od momentu wprowadzenia nowego rozkładu MZK mieszkańcy mają ogromne utrudnienia i skomplikowane życie, ale pan prezydent nie zamierzał, ani nie zamierza nic z tym zrobić. Liczy się tylko komfort prezesa MZK.

Tak wygląda ta patologiczna sytuacja od lat

W 2011 roku pan prezydent stawiał prezesa ponad interesem mieszkańców i dbał o jego finanse.

Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski obdarował dwóch miejskich urzędników premiami o łącznej wartości ponad 30 tysięcy złotych. Jednym ze szczęściarzy okazał się prezes MZK - Ryszard Chrostowski. Wydaje się to dziwne zważywszy na fakt, że spółka w ubiegłym roku przyniosła straty, a ostatnio na dodatek wzrosły ceny biletów.

Czy prezes MZK za zgotowanie mieszkańcom takiego rozkładu jazdy powinien otrzymywać ćwierć miliona złotych na rok z odebranych Polakom pieniędzy?

Prezes MZK przez 4 lata kadencji otrzymał w prezencie 1.000.000 (milion) złotych, co dał mieszkańcom w zamian, a my się składamy na ich wynagrodzenia i nagrody?

Idź i zdecyduj w wyborach. Wyraź swoje niezadowolenie, tylko głosując możesz zmienić komunikacje w naszym mieście. Raz na 5 lat możesz rozliczyć tych uprzywilejowanych, którzy zgotowali nam mieszkańcom taki los. Nie głosując popierasz tych, którzy zawiedli wiele razy.

Zadłużają, nic nie inwestują @ 20:03, 02.11.2018

IP: 85.10...129

Miasto Ostrołęka opublikowało najnowsze dane dotyczące obecnego zadłużenia. W porównaniu z poprzednim rokiem, odnotowaliśmy wzrost długu o prawie 4 miliony złotych. Jest jednak bardziej stabilnie jak w latach poprzednich. Zobaczcie, ile wynosi obecnie dług Ostrołęki.

Według najnowszych danych, liczba mieszkańców Ostrołęki wynosi 51 619. Dług miasta w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosi 1985,50 zł.

Zadłużenie miasta jest mniejsze niż w 2014 roku, kiedy wynosiło ponad 107 milionów złotych. Zanotowano jednak wzrost zadłużenia w porównaniu z poprzednim rokiem - o prawie 4 miliony. W poprzednich latach bywało jednak lepiej. Przed 12 laty dług wynosił niespełna 30 milionów złotych.

Rządzącym udało się w ostatnich latach opanować znaczące skoki długu, jakie miały miejsce w latach poprzednich. Spójrzmy przykładowo na rok wyborczy - przed czterema laty, z 2013 na 2014 rok (kiedy to odbyły się wybory samorządowe), dług wzrósł z 81 milionów do rekordowych 107 milionów.

Poniżej dane o obecnym długu miasta Ostrołęki. Urząd Miasta opublikował je w sprawozdaniu rocznym z wykonania budżetu miasta.

Dług Miasta Ostrołęki wg stanu na dzień 31 grudnia 2017 roku wynosi ogółem 102.492.924,90 zł, z czego:

1. zobowiązania z tytułu długoterminowych pożyczek zaciągniętych w WFOŚiGW w wysokości 2.924,90 zł,
2. wyemitowane obligacje na kwotę 102.490.000,00 zł.

Miasto udzieliło poręczeń kredytów na ogólną kwotę 4.121.992,00 zł dla:

1. Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Ostrołęce w wysokości 3.970.500 zł,
2. Samodzielnego Koła Terenowego Nr 116 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce w wysokości 151.492,00 zł.

Zadłużenie miasta Ostrołęki z lat poprzednich:

Stan na 31 grudnia 2016 - 98.878.169,30 zł;
Stan na 31 grudnia 2015 - 102.662.588,86 zł;
Stan na 31 grudnia 2014 - 107.741.099,54 zł;
Stan na 31 grudnia 2013 - 81.623.066,97 zł;
Stan na 31 grudnia 2012 - 79.796.962,12 zł;
Stan na 31 grudnia 2011 - 58.424.311,90 zł;
Stan na 31 grudnia 2010 - 46.808.569,98 zł;
Stan na 31 grudnia 2006 - 29.104.250,00 zł;

Ostrołęka na szarym końcu @ 20:04, 02.11.2018

IP: 85.10...129

Ranking inwestycji pisma "Wspólnota". Ostrołęka na szarym końcu

Ostrołęka wypada – po raz kolejny – fatalnie. Innym miastom inwestycji możemy tylko pozazdrościć. „Wspólnota” przygotowuje swój ranking co roku, biorąc jednak pod uwagę dane z trzech lat. Aktualny ranking obejmuje więc inwestycje w latach 2015-2017. Wysokość inwestycji z trzech lat jest uśredniona i przeliczona na głowę mieszkańca. W rankingu miast powiatowych Ostrołęka znalazła się na szarym końcu – na 44. miejscu na 48 sklasyfikowanych miast na prawach powiatu. Ostrołęka zanotowała kolejny spadek – w rankingu za lata 2014-2016 była na 39. miejscu, w rankingu za lata 2013-2015 – na 37.

Pogardzają mieszkańcami @ 20:04, 02.11.2018

IP: 85.10...129

Pracownik Urzędu Miasta w Ostrołęce zamieścił na Facebooku dość osobliwe podziękowania dla wyborców. Swój wynik uznał za fatalny, wśród znajomych doszukiwał się "oszustów" i "kłamców", a mieszkańców nazwał "de bilami". Niewykluczone, że za swój wpis odpowie dyscyplinarnie.

Andrzej Bojarski kandydował do rady miasta Ostrołęki z list Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki. Zdobył tylko 26 głosów, nie miał szans na mandat radnego i postanowił w specyficzny sposób podziękować swoim wyborcom.

- No cóż. Co do wyników wyborów, to należy stwierdzić, że mój wynik nawet nie jest słaby, on jest po prostu fatalny.(chociaż jeszcze nie znam wyników ze wszystkich OKW). Co gorsza, muszę z wielką przykrością stwierdzić, że część ludzi których znam jest najzwyczajniej w świecie zwykłymi oszustami i kłamcami. I to jest jedyny plus tych wyborów, że mogłem się o tym przekonać. Co do wyborów na Prezydenta, to cóż... wygląda na to, że Ostrołęczanie są po prostu de bilami - napisał na Facebooku.


Co schowaliście swojego człowieka przed odpowiedzialnością i czekacie, aż wygracie wybory? Nie doczekanie, nie pozwolimy.

Wszyscy do wymiany @ 20:05, 02.11.2018

IP: 85.10...129

Wybrańcy pana KOTOWSKIEGO, im się należy, a Polacy za głodowe pensje lub miskę ryżu (w Grażyna Liżewska Agencja Ochrony Osób I Mienia "Tettsui") firma płaci pracującym głodowe pensje po 5 zł na godzinę, a pan komendant straży miejskiej Piotr Liżewski posiada majątek wyceniany na 4,8 miliona złotych

Piotr Liżewski z tytułu zatrudnienia w Straży Miejskiej w Ostrołęce (na stanowisku komendanta) uzyskał dochód w wysokości 93 tys. 301 zł, z najmu - 298 tys. 903 zł, natomiast funkcja radnego przyniosła mu 17 tys. 830 zł.

Piątkowski Bogdan – dyrektor Ostrołęckiego Centrum Kultury, zarobił w ubiegłym roku łącznie 124 376,91 zł.

Chrostowski Ryszard – prezes MZK Ostrołęka, członek rady nadzorczej OTBS, zarobił w ubiegłym roku łącznie 250 078,73 zł.

Dobkowski Wojciech –dyrektor Parku Wodnego Aquarium w Ostrołęce, w ubiegłym roku zarobił łącznie 131 053,49 zł

Grzyb Andrzej – wiceprezes zarządu Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, radny powiatu ostrołęckiego w ubiegłym roku zarobił 217 739,81 zł (jako wiceprezes OPWiK) oraz 15 763,00 (dieta radnego).

Juchniewicz Robert – dyrektor Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. W zeszłym roku zarobił 158 915,86 zł oraz z tytułu najmu 8 150 zł.

Karczewski Jacek – dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych (w organizacji) – nie posiada żadnych oszczędności i nieruchomości. W ubiegłym roku zarobił łącznie 77 078 zł

Makowiecki Grzegorz – prezes zarządu Ostrołęckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego W ubiegłym roku zarobił 204 583,65 zł (jako prezes zarządu OTBS) oraz 9 600 zł (wynagrodzenie z Urzędu Miasta Ostrołęki)

Olkowski Dariusz – prezes zarządu Ostrołęckiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Zarobił w ubiegłym roku łącznie 213 250,83 zł.


To koniec układu ostrołęckiego, tylko bezpartyjni.

Ostrołęka to nasze miasto @ 20:06, 02.11.2018

IP: 85.10...129

Kto z poza układu znajdzie pracę w elektrowni, w muzeum, w szkole, w biurze, w kinie?

Nic nie jesteśmy im winni! Oni nam zawdzięczają posady, tytuły, bogactwa i jak nas traktują od 12 lat?

Zastraszają, poniżają, upokarzają, inwigilują, indoktrynują, ograniczają, dyktują jak mamy żyć i gnoją...

Na nich mamy głosować?

Oni się nie zmienią są źli, chciwi, obłudni, nienawidzą innych Polaków.

Wybór jest oczywisty. Tylko bezpartyjny KULIK.

SUPER EXTRA @ 20:22, 02.11.2018

IP: 31.0...168

A Pan Makówka dopiero uczyl nauk przedmałżenskich w klasztorze a teraz zarabia 204 tys rocznie jako prezes?. jak to możliwe? jak to możliwe? jak to możliwe? jak to możliwe?

Panie Kulik wygraj pan i zrób przegląd i ponowne konkursy na te stanowiska!

Arogancja i buta kroczy przed upadkiem!

We @ 20:32, 02.11.2018

IP: 37.47...105

Tej pani dyr. Nie znam ale po wypowiedziach jej to przypuszczam że jest z do..nej zmiany

Do ulika @ 20:39, 02.11.2018

IP: 31.0...183

Uliku powiekaczu

Prezydent zdobył pieniądze na budowę ulic

Słonecznej
PAdlewskiego
Sierakowskiego
Pomian
Goworowska
Robi projekt ma
Rondo Stach a Konwy
Ul Ciepliński
To wszystko będzie w przyszłym roku bo są już dotacje

Straż miejska do likwidacji @ 20:47, 02.11.2018

IP: 85.10...129

Milionerzy

Po parlamentarzystach, szefach miejskich spółek, prezydencie Ostrołęki, jego zastępcach oraz radnych miejskich przyszedł czas by pod lupę wziąć oświadczenia majątkowe starosty, wicestarosty oraz radnych zasiadających w Radzie Powiatu. Okazuje się, że jest wśród nich pięciu milionerów.

Liderem pod względem majątku od kilku lat pozostaje radny Piotr Liżewski, będący także Komendantem Straży Miejskiej. Jak wynika z oświadczenia za ubiegły rok jego majątek to ponad 4,8 mln zł.

Radny Piotr Liżewski w ubiegłym roku zgromadził 178 tys. zł oszczędności. Jest współwłaścicielem domu o pow. 180 m kw. o wartości 400 tys. zł, a także gruntów rolnych o pow. 3 ha o wartości ok. 60 tys. zł, z tytułu których osiągnął dochód w wysokości ok. 1 tys. zł (środki unijne). Ponadto posiada:
- działkę budowlaną o pow. 235 m kw. o wartości 235 tys. zł (współwłasność małżeńska Liżewskich w ½ części),
- działkę budowlaną o pow. 12 m kw. o wartości 12 tys. zł (współwłasność),
- działkę budowlaną o pow. 235 m kw. o wartości 235 tys. zł (współwłasność),
- działkę budowlaną o pow. 4 m kw. o wartości 5 tys. zł (współwłasność),
- działkę budowlaną o pow. 39 m kw. o wartości 48 tys. 750 zł (współwłasność),
- budynek gospodarczy o pow. ok. 145 m kw. o wartości 50 tys. zł (współwłasność),
- budynek usługowo-mieszkalny o pow. 560 m kw. o wartości ponad 1 mln zł (współwłasność małżeńska Liżewskich w ½ części),
- budynek usługowo-mieszkalny o pow. 640 m kw. o wartości 2 mln 830 tys. 899 zł (współwłasność),
- udział współwłasności działki zakupiony w 2015 r. za kwotę 35 tys. 227 zł (współwłasność).

Piotr Liżewski z tytułu zatrudnienia w Straży Miejskiej w Ostrołęce (na stanowisku komendanta) uzyskał dochód w wysokości 93 tys. 301 zł, z najmu - 298 tys. 903 zł, natomiast funkcja radnego przyniosła mu 17 tys. 830 zł.

Przedszkole miejskie dla pracujących mieszkańców zamiast straży miejskiej.

Krzyś @ 20:47, 02.11.2018

IP: 5.172...137

Ostatnie godziny przed wyborami i pisdzielskie trole zmieniły ton już nie plują jadem na wszystko co ich uwiera i czego przeskoczyć nie mogą.Próbują łagodnie dotrzeć domumiarkowanego wyborcy.Nijaki jan śni o powrocie komuny"Dobro Partii dobrem Narodu" i chwali pana pierwszego sekretarza KW PZPR za łaski okazywane naszemu miastu.Inny Kotek zatrudnił już Boga do swoich tez,następny o nicku wymyśli"Nikt jeszcze nie wygrał twierdzi że przygotowanie inwestycji musi trwać może i musi ale czy aż 12 lat a może i 17 a na dodatek nie mógł spotkać Łukasza Kulika podczas rozmów z mieszkańcami a ja się na niego natknąłem 5 razy ostatni raz we wtorek w Feniksie.Z taką troską o dobro mieszkańców piszą na tym znienawidzonym przez pisdzielców portalu.Czyżby powoli tracili wiarę w możliwość wygrania 4 kadencji dla prezydeńciunia,strach ich obleciał,Kotowski za zasługi dostanie pewnie jakąś radę nadzorczą w spółce skarbu państwa a reszta zacznie pielgrzymki na kolanach w obronie miejsca dla siebie przy korycie do Kulika.

Państwowa inspekcja pracy @ 20:47, 02.11.2018

IP: 85.10...129

Milionerzy z PIS Łamią prawa pracowników i Polaków,

wykorzystują innych Polaków w trudnej sytuacji materialnej (najbiedniejsze rodziny), wiążące ledwo koniec z końcem,

wykorzystuj ludzi, którzy, aby utrzymać i wyżywić najbiedniejsze rodziny, zarzynają się pracując ponad normę, żerują na krzywdzie ludzkiej i nieszczęściu


pracownicy ochrony TETSUI pracują za miskę ryżu 5 złotych na godzinę

zastraszają ich, aby głosowali na KOTOWSKIEGO, bo stracą pracę

Grażyna Liżewska Agencja Ochrony Osób I Mienia "Tettsui"


Polskie prawo

Nowa minimalna stawka godzinowa 2018 (umowa o dzieło, zlecenie) Z początkiem 2018 r. podniesiono też minimalną stawkę godzinową. Osobom pracującym na podstawie umowy o dzieło, lub umowy zleceniu nie można zapłacić za godzinę pracy mniej niż 13,70 zł.

Na nich mamy głosować?

zastraszanie pracowników Tettsui @ 20:48, 02.11.2018

IP: 85.10...129

Wczoraj otrzymałem telefon od kierownictwa Tettsui (właściciele firmy rodzina L. w tym Komendant Straży Miejskiej), że w najbliższą niedzielę mam głosować na Kotowskiego i że moja obecność jest obowiązkowa pod groźbą zwolnienia z pracy. W tym jednym zdaniu jest cała prawda o słuchaniu i braniu pod uwagę przez PIS zdania swojego suwerena. Pamiętam jak dziś, jak 4 lata temu była również druga tura z tymi samymi kandydatami ale tylko jednego z nich Kotowskiego namaścił sam namiestnik państwa panujący nam bóg, król i car Jarosław Zbawiciel.

Zdjęcie z błogosławieństwa jest w archiwum wpisując: kotowski-kaczynski-mem-jpg_30_11_2014_21_39.Wówczas również Kotowski dużo obiecał, też słuchanie mieszkańców Ostrołęki, ale co było i jak było przez ostatnie cztery lata mieszkańcy powinni wiedzieć sami.

Potwierdzam, że rodzina Liżewskich w firmie ochroniarskiej Tettsui płaci ludziom po 5zł na godzinę, ale wielu z nas nie ma wyboru i muszą za tyle pracować, aby skromnie utrzymać swoje rodziny. Przy pilnowaniu terenu elektrowni jak przyjechała inspekcja z elektrowni jak usłyszeli, że ludzie dostają po 5 zł to od razu z Tettsui przyjechali i powiedzieli, że nie mamy prawa mówić o zarobkach i dali nam po 6 zł.

Tacy to oni prawi i sprawiedliwi na pokaz.

BOŻKA @ 20:54, 02.11.2018

IP: 178.235...137

Myślę że młodzi ludzie wybiorą.
Nikt nie powinien być obecnie pewny na 100 %.
Ostatnio Ci sami panowie grali.
I co?
Wszyscy musimy iść i zagłosować .
Takie nasze prawo.
Korzystajmy z niego.
Wybierzmy lepszego.

otto @ 21:36, 02.11.2018

IP: 5.173...122

czas zrobić wietrzenie,
prezydent Kotowski zrobił przez ostatnie 12 lat to co mógł najlepszego. Zakładam, że na tyle było go stać. Dziwne, jak piszą i mówią, oświatą kieruje emerytowany policjant. Dyrektorzy nie zatrudniają nauczycieli tylko decyduje o tym dyrektor kuratorium Rosak. I w jaki sposób prowadzi rekrutację, piszą i mówią już głośno. Fakt, która nauczycielka oficjalnie przyzna się, że pracę dostała w sposób ........ ????? Jest matką, żoną i co ma powiedzieć.
Awanse i konkursy na dyrektorów szkół to farsa. Idzie wszytko z nadania. Nikt nie liczy się z opinią kadry pedagogicznej, przygotowaniem zawodowym i poziomem potencjalnych dobrych kandydatów. Wsadza się kogoś na wice i hop, trampolina.....
Agencja ochrony tetsui to kolejny kąsek elit pisowskich. Płaca 5 zeta/h. Hmmm.
Reklamówki....
Most i odcięcie Ostrołęki od świata....
Przecież większość, jak nie prawie wszystkie miasta na mazurach mają obwodnice....
Ustawianie kolesi na stołkach i tworzenie fikcyjnych stanowisk....
Ankieta w SP nr 6 i nie ma winnego......
Pytam, jak to jest zarządzane???
Film Kler??? I też NIKT go nie zabronił w Ostrołęce oglądać...
Prezydent powinien mieć odwagę powiedzieć czasem NIE i nie bać się, że straci, że to się nie spodoba proboszczowi.
Kiedyś panie w urzędzie komunikacji po latach dramatu, zaczęły chodzić i obsługiwać normalnie. A nawet lepiej niż normalnie. Ostatnie lata znowu państwo w państwie. No, chyba, że miałem takie dwa zbiegi okoliczności..... i miały złe dni.
ELEKTROWNIA. Cały czas obiecują i NIC. Nawet nikt łopaty nie wbił. Można tak w nieskończoność. Chociaż prezydent NIC tu nie jest winien, bo nie ma na to wpływu. Jedynie to, że obiecuje, wiedząc, że to nie od niego zależy i pis może jeszcze 20 lat obiecywać elektrownię, zwłaszcza przed wyborami.
Muzeum wyklętych???? pomysł co najmniej wątpliwy. Przecież ci (prze)klęci to mordowali Polaków bez sądu i chcieli kolejnej wojny. Zabili Polaków więcej niż całe Podziemie Niemców w czasie wojny. Nie mówię, nie wszyscy byli bandytami. Ale sporo tych dzisiejszych bohaterów ma niewinną krew ludzką na rękach. I nie ma powodów w tak deprawujący sposób uczyć dzieci i młodzież patriotyzmu. Przecież ta młodzież prędzej czy później dowie się jacy z tych bohaterów bandyci i zbrodniarze. I czar patriotyzmu pryśnie.
Nie wiem, czy Kulik jest coś w stanie zmienić, ale miejmy nadzieję.

jan @ 21:43, 02.11.2018

IP: 188.146...139

Oj i tak wygra Kotowski.
Ostroleczanie to mądrzy iodpowiedzalni ludzie.

yo fafluchta banditen @ 21:47, 02.11.2018

IP: 37.248...66

ktoś napisał że Ostrołęka 20 lat temu liczyła 25 tys mieszkańców "i przyszedł towarzysz Lenin ups.... przepraszam Kotowski plus i nastało dobro" (odsyłam do prozy M.Hłaski - żyda) i samojeden (ups.... z przyjacielem) uczynił z nas 50 tysięczne "mniasto" . Chwatki gość jeden z drugim , taka potencja! teraz też zmobilizował parę setek "zieśniaków"coby wpisani - jego przecież decyzją do list wyborczych- wsparli zdychającą w regionie partię "pe i s" . Dzięki Łyse, Myszyniec, Rzekuń i pozostałe gminy
A TERAZ takie skojarzenie:
lipiec 1410 piętnasty - czarne (jedyniechrześcijańskie) krzyże na płaszczach ściągają tzw.kwiat rycerstwa (np. kandydat na wójta gminy ościennej) na bój, hałłakując "gott mit unsch" i... biorą łomot srogi od liczniejszych, wspartych przez pułki smoleńskie (a fe- ruskie) wojsk TUTEJSZYCH (ideowo wewnętrznie różnych) myślących jednakowoż o dobrze miejscowym w rzędzie pierwszym - NASZYM - dowodzonym przez dopiero co ochrzczonego Jogaiłę wodza mało-popularnego w Watykanie - jedynej do dziś w Europie monarchii absolutnej.

Czas na zmianę - tak mówili WSZYSCY KANDYDACI na prezydenta oprócz tego (no właśnie jakiego?)

Takiej zmiany chce nauczycielka i woźna (co cztery lata na kolejne wybory podwyżka 150 ziko na etat) i ich dyrektor (terz obes... lany ze strachu) a w prywatności marzący o krótszym łańcuchu i żeby w pas się nie kłaniać przed oberdyrektorem.
Takiej zmiany chce młodzież - Rokołęka zamiast rekolekcji na "gołasiu".

Zastanów się internauto czy Ty też nie chcesz oddychać głębiej szerzej - "wypłyń na głębię" znaczy co innego niż "płyń głąbie"
Myślta ludziska to nie boli.
Kulik nie jest ideałem - jest zaledwie nadzieją i aż nadzieją.
Pójdźcie głosować na zmianę, albo wyjedzcie w Bieszczady, a jak kogo stać na Malediwy

yo fafluchta banditen @ 22:01, 02.11.2018

IP: 37.248...66

25 tys mieszkańców miała Ostrołęka w 1973 a jak została miastem wojewódzkim to nastąpił znaczący przyrost.
Od 2000 r zaczął się spadek, ale to ani wina a ni zasługa władz - chociaż zbiega się z urzędowaniem J. Kotowskiego w samorządzie.
W tym samym roku Ostrołęka straciła znaczenie.
Sprawdźcie kto głosował na tzw reformę samorządową.

Anonim @ 22:32, 02.11.2018

IP: 37.248...85

NIE BLOKUJCIE WPISÓW!!!
TO NIE UCZCIWE!!!

POZDRAWIAM KOTOWSKIEGO!!!

WYGRASZ !!!

Ściema @ 22:39, 02.11.2018

IP: 178.235...144

Na MO wielka ściema !!!
Blokują niektórych piszacych !!!

To żenada!!!

Próbujecie nakręcić mądrych ostrołeczan że tylko Kulik😂


TYLKO KOTOWSKI !!!

KOTOWSKI NA PREZYDENTA!!!

Bloom @ 22:59, 02.11.2018

IP: 31.0...100

Wy nadal macie nas za D.E.B.I.L.l?
Jakby to rzekł wasz człowiek B-ski.
CZAS NA ZMIAMY!!!
A psik 😻

Anonim @ 23:08, 02.11.2018

IP: 178.235...144

Współczuję wam-ile w Was nienawiści na tym portalu!!!
Jak lewica dojdzie do władzy to tym bardziej wam współczuję.
Nie daj Boże!!!

Stary mieszkaniec @ 23:09, 02.11.2018

IP: 2001:ac8...10b8

Szanowni mieszkańcy nie dajcie się podejść.

Prezydent KOTOWSKI zapomniał w swoich liścikach dodać, że niezbędne inwestycje dla Was nie powstały, ponieważ przez 16 lat rządów miastem Ostrołęka duet Czartoryski-Kotowski pożyczone pieniądze od banków na poczet budżetu miasta przeznaczyli na tworzenie często niepotrzebnych lub fikcyjnych miejsc pracy dla swojej kasty kolegów partyjnych, byłych policjantów, rodzin, znajomych.
Miasto pod rządami PIS prezydentów Czartoryskiego-Kotowskiego wypłaciło kilkadziesiąt milionów złotych nagród i premii dla "swoich" dlatego zaniedbano stary most, który mógłby do dziś funkcjonować, zaniedbano całe osiedla, zaniedbano infrastrukturę ulice i chodniki, place zabaw i zieleń. Zatrudniono kolesi na stanowiska, a Ci nie umieli ani prowadzić spółek miejskich, basenu, kina, które w tej chwili mają rekordowe zadłużenia, a w tym czasie prezydent zamiast inwestować i budować rozdawał nasze pieniądze rodzinom byłych policjantów, klerowi, umarzał podatki biznesmenom, wyprzedawał majątek miasta, nasyłał na mieszkańców straż miejską i policję, organizował łapanki na kierowców i kibiców, dezorganizował oświatę zatrudniając osoby z polecenia, wyeliminował konkurencję, aby zlecać przetargi znanej firmie budowlanej kolegi partyjnego z PIS za wygórowane ceny.
Nigdy nie brano pod uwagę dobra mieszkańców tylko interes "układu ostrołęckiego" (byłych policjantów, kleru, kolegów partyjnych, dyrektorów szkół i placówek oświatowych zatrudnionych przez p. ROSAKA).

Teraz wszyscy trzęsą się, że stracą władze i pieniądze. Będą musieli jak zwykli śmiertelnicy bez przywilejów zapracować na siebie i swoje rodziny jak my wszyscy.
Ci ludzie nigdy nie byli przyjezdni ani dla miasta, ani dla mieszkańców liczył się tylko ich interes. Teraz boją się, że zostaną przez nas rozliczeni i być może część odpowie za krzywdy, które wyrządzali miastu od lat. PIS i związane z nimi osoby od lat wykorzystywały nasze pieniądze dla siebie i swoich, nigdy nie interesowały ich losy i potrzeby czy problemy mieszkańców. Nie dajcie się zwieść, nasze pieniądze nie trafią do nas a trafią do tych cwaniaków partyjnych, w programie pana KOTOWSKIEGO nie ma nic o inwestycjach.

Pan Czartoryski-Mamątow-Kotowski nic dla miasta nie dostali od rządu. PIS nie ma sejmiku mazowieckiego należy do opozycji, Kotowski nie dostanie ani grosza od opozycji.

Nie zamierzają ubiegać się o nowy most, nie zamierzają naprawić skandalicznej sytuacji w szkołach i przedszkolach, nie zamierzają rewitalizacji osiedli, nie zamierzają budowy ulic, nie zamierzają budowy dworca PKS, nie zamierzają nowego rozkładu jazdy MZK, nie zamierzają likwidacji straży miejskiej, nie zamierzają likwidacji fikcyjnych miejsc pracy, nie zamierzają poprawienia funkcjonowania basenu miejskiego i kina.

Stary mieszkaniec @ 23:10, 02.11.2018

IP: 2001:ac8...10b8

Zamierzają siedzieć na stołkach kolejne 5 lat i wyciągnięcie kolejnych kilkudziesięciu milionów złotych w wygórowanych wynagrodzeniach, premiach i nagrodach, a wszystko z naszych pieniędzy uczciwie pracujących POLAKÓW płacących podatki, składki, VAT 23%, cła, akcyzy i inne daniny. Mieszkańcy tylko wy możecie zmienić oblicze naszego miasta.

Rozliczcie duet Czartoryski-Kotowski, którzy stworzyli "układ ostrołęcki" i wykorzystali nas wszystkich przez 16 lat.

Urzędnicy, pracownicy miasta, pracownicy oświatę, pracownicy spółek miejskich i wszyscy podlegający rządom "układu ostrołęckiego". Wszyscy Ci gnębieni, prześladowani, upokarzani, zastraszani, poniżani w wyborach 04.11 możecie mieć wybór i odpłacić się swoim długoletnim prześladowcom z PIS-TPO, którzy Ostrołęczan otwarcie nazywają de bilami, bo nie wybrali jednej słusznej partii.
Wy jesteście jedyną grupą, która uczciwie pracuje dla naszego miasta, będziecie nam potrzebni, aby odbudować nasze kochane miasto z ruin, które zostawił duet Czartoryski-Kotowski rządzący Ostrołęką już 16 lat.

Niech partia PIS uderzy się w pierś i niezawistne sądy rozliczą tych kolesi za kumoterstwo, kolesiostwo, konflikt interesów, mobbing urzędników i pracowników, narażanie na ogromne straty miasta, mieszkańców, pracodawców, firmy, podatników.

Mysz kościelna @ 23:56, 02.11.2018

IP: 176.109...11

Typowe.
Dla gangu katechetów.

Kurs @ 07:29, 03.11.2018

IP: 176.109...229

To w takiej Ostrołęce się takie grube pieniądze zarabia????!!!!!!!!! Wooooon z cwaniakami !!!!!!!!!

WKurzony @ 07:30, 03.11.2018

IP: 5.184...98

JAK W TETTSUI DAJĄ 5 ZŁOTYCH NA GODZ. I MÓWIĄ JESZCZE NA KOGO GŁOSOWAĆ, TO ICH PRZYSZLOSC MALUJE SIĘ W CZARNYCH BARWACH!!!!!! I BARDZO DOBRZE!!!!!!

Obserwator @ 08:17, 03.11.2018

IP: 2a01:110f...9a74

Ludzie zamiast bić pianę najzwyczajniej pójdźcie na wybory i oddajcie swój głos zgódnie z rozsądkiem. Za słowo pisane można ponieść odpowiedzialność zarówno karną, jak i cywilną. Spójrzcie tylko na zaplecze p. Kulika i jego możliwości pozyskiwania środków dla miasta - ja mam duże wątpliwości. Z tego wszystkiego racjonalnie należałoby wybrać należałoby wybrać "zło lepsze" -dlatego ja zagłosowałbym jednak mimo wszystko na p. Kotowskiego, który mimo wielu wad jest bardziej obliczalny i przewidywalny. P. Kulik to jedna wielka.niewiadoma???????

do Obserwator @ 08:17 @ 08:40, 03.11.2018

IP: 185.99...135

Agitujesz i łamiesz prawo. Przed niczym się nie cofniecie.

Za naruszenie ciszy wyborczej grozi kara grzywny. Standardowo wynosi ona od 20 do 5 tys. zł. W przypadku opublikowania nieoficjalnych wyników sondaży w trakcie jej trwania, grzywna może wynieść od 500 tys. zł do nawet 1 mln zł.

REX @ 08:43, 03.11.2018

IP: 83.28...85

Lubię wielkie niewiadome, to co widzę mnie powala!

Hiob @ 09:10, 03.11.2018

IP: 178.42...11

Twórcy tych hejtow ustawionych na wsparcie kandydata MO jak sam artykuł krzywdzący wielu uczciwych ostrołęczan i prżede wszystkim dzieci
Pamiętajcie ze karma wraca ze zdwojona siła jesli uważacie ze opluwańiem hejtem arogancja i bezpodstawnymi atakami wygracie i będziecie mogli bezkarnie niszczyć ludzi to się srodze zawiedziecie.ostroleczanie uwazajmy na tych którzy
Budują swój elektorat na krzywdzie i hejcie ,zastanówcie się czy ludzie o takich cechach charakteru pozbawieni elementarnej przyzwoitości będą uczciwi wobec Was dzisiaj pracownicy urzędu jutro WY.Czy wiarygodni sa ludzie którzy bezpardonowo niszczą innych to pytanie na jutro🤡🤡🤡🤡

molestowanie kobiet @ 09:26, 03.11.2018

IP: 185.174...42

Spowiedź molestowanej: "Usiądź, zaraz mi stanie"

"Oblizuje usta języczkiem, gdy patrzy na mnie, twierdzi, że coś przyczepiło mi się do pupy i to zdejmuje, pisze do mnie sprośne SMS-y" – takich historii o chorych relacjach w pracy nie brakuje. Z danych ONZ wynika, że molestowania seksualnego w miejscu pracy może doświadczać aż 40 do 50 procent Europejek. Wiele z nich boi się o tym komukolwiek powiedzieć. Co je powstrzymuje? Jakie historie je spotkały?

Z molestowaniem seksualnym można spotkać się niemal wszędzie, także w pracy. Ofiarami tego typu mobbingu są zwykle kobiety, choć coraz częściej mówi się w tym kontekście także o mężczyznach.

Musimy pamiętać o tym, że molestowanie seksualne to nie tylko gwałt lub ukradkowe łapanie za pupę, ale także:

– sprośne uwagi

– wysyłanie dziwnych e-maili i SMS-ów,

– natarczywe wydzwanianie i dziwne żarty na temat naszego ciała czy zachowania.

Jak należy reagować na takie zachowanie? Czy należy samemu upominać osobę, która dopuszcza się molestowania, czy może lepiej zgłosić to do przełożonych tej osoby? A może lepiej nic nie robić, bo szef się obrazi i wyrzuci z pracy? A przecież w kryzysie trudno znaleźć nową posadę. Niektóre kobiety dzielą się swoimi problemami na forach. Co budzi ich największe wątpliwości? Jakie historie je spotkały? Gdzie szukały rady i czy w ogóle ją znalazły?

Przejrzeliśmy największe fora, na których molestowane kobiety szczerze rozmawiały o swoich problemach. Co powstrzymywało je przed zgłoszeniem tego?

molestowanie kobiet @ 09:26, 03.11.2018

IP: 185.174...42

Wysokie stanowisko oprawcy

Wiele kobiet nie zgłasza swojego problemu, uznając, że jeśli są w pracy na niższym stanowisku niż oprawca (który przecież często jest ich bezpośrednim przełożonym), to i tak nie mają żadnych szans na udowodnienie mu winy. Między podwładnymi a przełożonymi istnieje dysproporcja władzy. Dlatego też potrzebne są procedury, które chronią słabszych w tej relacji i jednocześnie dają szansę silniejszym na oczyszczenie z fałszywych zarzutów. W ten sposób sparaliżowane strachem kobiety ukrywają swoje kłopoty przed światem, opowiadając o nich jedynie najbliższej przyjaciółce lub zwierzając się na anonimowym forum. Jedna z uczestniczek popularnego forum dla kobiet podzieliła się właśnie taką historią:

„– Mogę powiedzieć, że od jakiegoś czasu jestem prześladowana przez pewnego kolegę z pracy. Obecnie jest to już molestowanie. Nie wystarczą mu bowiem zaczepki słowne, komplementy w stylu: ale jesteś piękna, seksowna, mam ochotę na ciebie, wziąłbym cię... i wysłał do krainy rozkoszy itp. Pozwala sobie na więcej, ociera się o mnie, dotknie mojej ręki, obejmie w pasie,a nawet klepnie w tyłek. Nie wiem, co mam robić, jak postąpić? Nie mogę iść na skargę, bo jestem przegrana. To zaufany człowiek prezesa. Z pewnie dostałby słowna reprymendę,a ja zostałabym napiętnowana,a z czasem pewnie wyleciałabym z pracy,a tego nie chcę, bo pracuję w dobrej spółce i zarabiam fajne pieniądze, a kredyt trzeba płacić. Jestem na przegranej pozycji również dlatego, że wszyscy wiedzą o tym, że prawie od dwóch lat mój mąż jest na kontrakcie w USA. Sami rozumiecie, jak męskie towarzystwo oceniłoby sytuację. Kiedyś pozwolił sobie na więcej, gdy jechaliśmy do pracy windą. Zatrzymał ją i zaczął mnie atakować słownie i fizycznie. Wystraszyłam się, bo powiedział, że mnie tu weźmie i z pewnością mi się to spodoba, i że sama tego pragnę. Przydusił mnie do ściany windy i zaczął szeptać świństewka do ucha. Byłam przerażona i bezbronna. Poczułam jego dłonie na swych biodrach,a później na pośladkach. Wyrywałam się, ale był zdecydowany i silny. Na szczęście winda ruszyła i wsiedli inni ludzie. Byłam uratowana. Długo nie mogłam dojść do siebie. Opowiedziałam o tym koleżance w pracy, bo ta zauważyła, że jestem cała roztrzęsiona. Nie pomogła mi. Wszystko obróciła w żart i powiedziała, że trzeba był dać mu w gębę albo pozwolić działać dalej. To niestety nie koniec moich kłopotów, bo facet nie dawał za wygraną –” zdradziła jedna z ofiar.

molestowanie kobiet @ 09:28, 03.11.2018

IP: 185.174...42

Obawa przed awanturą

Lęk przed zmianą i nieznanym oraz przywiązanie do dotychczasowej sytuacji i trybu życia często hamują ofiary przed zgłoszeniem swojej sprawy. Niekiedy kobiety boją się awantury i nie chcą wywoływać szumu wokół swojej osoby. Taką historią podzieliła się inna forumowiczka:

„– Przytoczę 2 sytuacje z ostatnich dwóch dni... podszedł do mojego biurka [jeden z pracowników] i złapał mnie za nogę i przesunął , bo niby chciał coś wyjąć z szafki, którą zastawiłam... dzisiaj pakowałam towar i przechodził, i kiedy stałam, on złapał mnie za tyłek, udając, że jest za ciasno... a miejsca było dużo!! To już nie pierwszy raz taka sytuacja... każe mi siadać na swoich kolanach i w żartach mówi (albo lepiej nie, bo mi stanie...), no paranoja... zwracałam uwagę i mówiłam, wujek przestań, ale nie rozumie... powiedziałabym mamie, ale wstyd mi i później wszyscy się poobrażają... już raz tak było... myślą, że przychodzę do pracy, aby kapować... co mam robić dziewczyny?, a może ja przesadzam!?!?” – opisuje historię jedna z kobiet.

Trzeba jakoś zarabiać

Polaków do pracy najbardziej motywuje regularna pensja. Dlatego wiele ofiar boi się mówić o nadużyciach seksualnych, uznając, że pensja, której często znaczna część już pierwszego dnia wypłaty idzie na rachunki i raty na kredyt, jest ważniejsza niż własne bezpieczeństwo.

„ – Tak mi się zebrało na wspominki, bo oglądam na TVP 1 dyskusję o molestowaniu w pracy. Też byłam molestowana 20 lat temu. Przez bezpośredniego przełożonego. Bardzo mnie to męczyło, mówiłam mężowi, ale ten nie reagował jakoś... Musiałam pracować, bo mąż mało zarabiał. Teraz mnie to śmieszy, ale zastanawiam się, czy ktoś coś podejrzewał i jaka mogła być o mnie opinia. Teraz podałabym świnię do sadu. Ale i tak nie miałabym świadka. Bo mąż to nie świadek –” zdradziła jedna z forumowiczek.

molestowanie kobiet @ 09:28, 03.11.2018

IP: 185.174...42

Przerażające statystki

Szacuje się, że w Polsce dochodzi codziennie do 200 gwałtów na kobietach, z czego jedynie 1/5 jest zgłaszana na policję. Jeszcze mniej spraw związanych z przemocą słowną znajduje swój finał w sądzie. Wiele kobiet godzi się na molestowanie, bo boi się utraty pensji, straty pracy lub afery związanej z ujawnieniem prawdy.

Co robić w takiej sytuacji?

Pamiętajmy jednak, że każdy przejaw molestowania warto zgłosić inspekcji pracy lub policji. Warto porozmawiać też o tym z bliską osobą i psychologiem. Jeśli obraźliwie komentarze i maile się powtarzają, należy udać się do działu HR i zgłosić takie zachowanie. Zawsze też trzeba sprawdzić w regulaminie pracy lub w dziale HR, czy firma ma procedury zgłaszania takich sytuacji i jak są one rozwiązywane. Jeśli tego typu zachowania spotykają nas ze strony przełożonego, udajemy się do jego przełożonego lub właśnie do działu HR.

Molestowanie seksualne w Kodeksie karnym @ 09:37, 03.11.2018

IP: 185.174...42

Kodeks karny w art. 197 §1- 4 stanowi, że „Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”. Karze pozbawienia wolności podlega także sprawca, który, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności lub dopuszcza się zgwałcenia wspólnie z inną osobą.

Molestowanie seksualne w miejscu pracy może mieć również znamiona przestępstwa określonego w art. 199 § 1 Kodeksu karnego. Doprowadzenie danej osoby – przez nadużycie stosunku zależności(np. służbowego) lub wykorzystanie krytycznego położenia – do obcowania płciowego lub do poddania się innej czynności seksualnej albo do wykonania takiej czynności, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Molestowanie seksualne w Kodeksie karnym @ 09:37, 03.11.2018

IP: 185.174...42

Skierowanie sprawy na drogę sądową
Jeżeli szukanie pomocy u przełożonego, pracodawcy czy w Państwowej Inspekcji Pracy nie przyniosło efektu, należy pomyśleć o zwróceniu się do
prokuratora z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa lub złożeniu pozew do sądu.

Przysługuje ci prawo wystąpienia na drogę sądową zarówno w procesie karnym, jak i cywilnym. Roszczeń z zakresu prawa pracy możesz dochodzić przed sądem pracy.

Pozew składasz do sądu rejonowego właściwego siedzibie miejsca pracy pozwanego (czyli sprawcy), lub do sądu w okręgu, gdzie znajduje się zakład pracy.

Pozew składa się bez konieczności płacenia kosztów sądowych. Jeśli cię nie stać na swojego pełnomocnika, możesz starać się o nieodpłatne ustanowienie adwokata lub
radcy prawnego, który ci pomoże przed sądem. Pozew składasz w 3 egzemplarzach.

Pozew możesz zanieść osobiście lub wysłać listem poleconym zachowując dowód nadania. Załącz zgromadzone dowody.

Zobacz również: Kobieta ofiarą mobbingu

Występując do sądu – pamiętaj:
1. W sądzie prawo jest po stronie molestowanego pracownika.

2. To pracodawca i sprawca muszą wykazać, że nie doszło do sytuacji noszącej znamiona molestowania lub że skutecznie zareagował na skargi pracownika.

Pracodawca ponosi odpowiedzialność karną również wtedy, gdy to nie on molestował, ale dopuścił do tego rodzaju patologii w podległym sobie miejscu pracy. W świetle art. 218 § 1 kodeksu karnego osobie wykonującej czynności w sprawach z prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, która złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika, grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat. Uporczywym, a nawet złośliwym naruszeniem prawa pracownika jest np. tolerowanie w firmie oznak dyskryminacji ze względu na płeć czy przymykanie oczu na molestowanie seksualne.

Miki @ 10:47, 03.11.2018

IP: 31.178...146

Moim zdaniem nie do konca wszyscy powinni byc oburzeni. Otoz dlaczego? Pracuje w oswiacie 30 lat. To co sie dzieje w ostatnich latach wola o pomste do nieba. Od nauczycieli oczekuje sie ze beda wiedzieli WSZYSTKO nt swoich wychowankow? Pytanie skad? Z plotek, z tego co jedna pani drugiej pani? Mysle ze stad ta ankieta. W piersi niech sie uderza wszyscy!!! Dyrekcja, Kuratorium ktore sprawdza papierki!!!!!, media itd. Szkola to po prostu dzisiaj cyrk. Kti w niej rzadzi? Rodzice!!!! Czy jak idziemy do lekarza to mu mowimy jak ma nas leczyc? Do prawnika jak ma nam pomoc? Nie. Szkola i nauczyciel to takie miejdce gdzie gdzie sfrustrowani i zapracowani rodzice wyzywaja sie bo nie radza sobid z dziecmi.

REX @ 11:31, 03.11.2018

IP: 83.28...85

Zmień zawód, z tym nastawieniem do uczniów i rodziców- porażka.

janusz @ 12:38, 03.11.2018

IP: 178.42...11

ja już wybrałem
uczciwość, kulturę osobista ,szacunek dla człowieka

nie POpieram
hejtu , arogancji , szczucia , wyzwisk, obrażania
pozdrowienia dla MO

katarzyna @ 12:51, 03.11.2018

IP: 2003:c8...ee75

Cos jest ze mna nie tak lub jestem beznadziejnie pokraczna - zaden mnie nie chcial molestowac. 👗

Olek @ 12:51, 03.11.2018

IP: 31.0...5

Do janusz a gdzie Ty tej kultury szukasz ......

do janusza biznesu @ 12:38 @ 13:14, 03.11.2018

IP: 82.102...188

Nie ma mowy o kłamstwach wyborczych. Prawda sama się obroni.

Wasi prawnicy nie mogą zdjąć niewygodnej prawdy w trybie wyborczym.


Kwestię tą reguluje art.111 Kodeksu wyborczego (który wszedł w życie 1 sierpnia 2011 roku).

Zgodnie z jego treścią, jeżeli rozpowszechniane materiały wyborcze, w szczególności plakaty, ulotki i hasła, a także wypowiedzi lub inne formy prowadzonej agitacji wyborczej, zawierają informacje nieprawdziwe, kandydat lub pełnomocnik wyborczy zainteresowanego komitetu wyborczego ma prawo wnieść do sądu okręgowego wniosek o wydanie orzeczenia:

zakazu rozpowszechniania takich informacji;
przepadku materiałów wyborczych zawierających takie informacje;
nakazania sprostowania takich informacji;
nakazania publikacji odpowiedzi na stwierdzenia naruszające dobra osobiste;
nakazania przeproszenia osoby, której dobra osobiste zostały naruszone;
nakazania uczestnikowi postępowania wpłacenia kwoty do 100 000 złotych na rzecz organizacji pożytku publicznego.


Dodatkowo, łamiecie prawo i agitujecie w okresie ciszy wyborczej.

Ragnar @ 16:43, 03.11.2018

IP: 188.146...154

A co wam pacany przeszkadza szóstka, leży w takim rejonie a nie w innym, uczą element i dobrze sobie z tym radzą... Szacunek dla nauczycieli.... Za cierpliwość do Ga.... Oni....

do nauczycielka 16.43 @ 17:19, 03.11.2018

IP: 83.28...55

Ty chyba nie jednego klapsa na dziąsło przyjęłaś...….wstydź się ..!!!

Zainteresowany @ 17:32, 03.11.2018

IP: 176.109...121

W obecnych czasach wielu nauczycieli nie nadąża za swoimi wychowankami. Nie rozumie ich zainteresowań, zachowań, a najważniejsze nie ma dla nich tyle czasu ile ten uczeń od nas/sam jestem nauczycielem/ wymaga. To nie jest problem "Szóstki", ale całego "systemu" edukacji. Znam wielu nauczycieli z tej szkoły, wspaniali ludzie i wielcy "fachowcy" w swojej dziedzinie! Proszę więc dla potrzeb korzyści osobistych, doraźnych preferencji wyborczych nie oczerniać szkoły, nauczycieli, a także uczniów!!

zainteresowany 17.32 @ 17:48, 03.11.2018

IP: 83.28...55

popieram …..ludzie którzy nie pracują w szkole nie mają pojęcia ,,,,,ankieta była robiona dla dobra ucznia ,żeby gamoń dostał darmowy obiad i inne świadczenia....to co tu się wyprawia to żenada ….pozdrawiam i nie przepraszam że tak napisałem :)

Paweł2 @ 18:34, 03.11.2018

IP: 77.253...84

Komentarze naruszają jawnie ciszę wyborczą kara dla portalu pewna.

rodzic @ 19:23, 03.11.2018

IP: 5.184...82

Zawsze stroniłem od polityki i mieszania do tego dzieci, szkoły, nauczycieli itp. Nigdy nie interesowało mnie, z jakiej opcji politycznej jest dyrektor. Od szkoły wymaga się sprawiedliwego traktowania wszystkich uczniów. Ale niestety ostatnie lata uczęszczania mojego dziecka do tej szkoły wykazują jak niewłaściwe osoby kierują tak dużą placówką – sp.nr 6. Gdyby nie fakt, że mój syn kończy w tym roku klasę 8, rozważałbym przeniesienie dziecka do innej szkoły w mieście.
1. Poprawianie ocen na koniec roku szkolnego. Bardzo głośno o tym ostatnio na szkolnych korytarzach. Dzieci „wszystkich znajomych” doznają na koniec roku szkolnego cudownego olśnienia. Ich oceny z 1, 2, 3 podnoszą się jakimś cudem na 5 i 6, żeby tylko mieć czerwony pasek. Uczniowie przynoszą na klasówki „gotowce”. Ich rodzice wyczekują na szkolnych korytarzach w kolejkach do nauczycieli. Co tam reszta klasy, która musi wkuwać po nocach. Liczą się znajomości. Dzieci nie są głupie, widzą kto i jak się uczy w ciągu roku szkolnego.
2. Przygotowywanie do konkursów. To jest dopiero farsa. Szkoła na bieżąco ogłasza dla dzieci konkursy. Tylko szkoda, że to sam uczeń musi się do nich przygotować. Niestety nauczyciele nie dają żadnych wskazówek, poza ogłoszeniem. Ale to nauczyciel odbierze dyplom za osiągnięcia ucznia. Ha, ha. Pani dyrektor proszę popytać jak uczniowie z innych szkół są przygotowywani do konkursów. To nauczyciele pracują i przygotowują dzieci, a nie ich rodzice i sami uczniowie. Sukces, jaki odniesie uczeń w tej szkole jest tylko jego sukcesem. Nie przypisujcie tego nauczycielom.
3. Zachowanie dzieci w klasach. Tu problemu też dyrekcja nie widzi. Przecież takie czasy, przecież to jest uczeń, znajomy nauczycielki, po co rodzice, którzy szukają pomocy u dyrekcji? Nauczyciele męczą się na lekcjach, dzieci nie przyswajają materiału. Szkoda, tracą naprawdę zdolne i inteligentne dzieci. Prośby do dyrekcji o interwencję, o spotkanie bez skutku. Ale pewnie za mało w szkole jest wicedyrektorów, którzy nie mogą od kilku lat pojawić się na zebraniach z rodzicami. Rodzice kłóćcie się dalej. Problem sam się rozwiąże.

rodzic @ 19:24, 03.11.2018

IP: 5.184...82

4. Przedstawienia i uroczystości szkolne. Idiotami są ci, którzy myślą, że ich dziecko nauczy się w szkole śpiewać, występować, tańczyć, pokonać tremę podczas występów. To również zarezerwowane jest tylko dla wybrańców. Od lat występują te same osoby, które i tak rozwijają swoje zdolności poza szkołą. Te dzieci sobie i tak poradzą. Uczniowie, którzy słabiej się uczą, są mniej zdolni, nie mają szans. Pani dyrektor, uroczystość szkolna to nie konkurs talentów i pokaz najlepszych. Gdzie te dzieci mniej zdolne mają zdobywać te wszystkie umiejętności? Jak są pomijane na każdym etapie. Nie oczekujcie w związku z tym ich dobrego zachowania. Bo po co. Pokażą się i tak najlepsi. Niedługo w szkole bardzo ważna uroczystość z okazji 11 listopada. Kto wystąpi? Wiadomo. Proszę bacznie obserwować. Rada dla pani dyrektor, proszę przestać traktować rodziców jak idiotów, którzy przyjmą wszystko co pani im przekaże. Nie potrafi pani rozwiązać najprostszych problemów, które są w klasach zarówno pomiędzy dziećmi jak i ich rodzicami. I nie pomaga pani w tym aż 3 wicedyrektorów. Wszystkie sprawy rozwiązują sami rodzice, kłócąc się na zebraniach, a dzieci na korytarzach szkolnych. Nauczyciele oczywiście niczego nie widzą, nie słyszą itd. Postępuje pani tak dalej, a niedługo w szkole zostaną tylko dzieci pracowników szkoły i dzieci z „pekinu”. To nie te czasy, że rodzice zgadzają się na wszystko. Więcej szacunku i pokory. Gdyby pani dyrektor tak zawzięcie nie broniła sprawy ankiet, tylko uczciwie wyjaśniła całą sprawę, byłoby ok. A tak ten „smród” będzie się ciągnął za panią do samego końca. A przy okazji wyjdą inne jeszcze ciekawsze sprawy i przekręty. Ps. W tym roku szkolnym nie płacę na radę rodziców.

Danuta @ 21:35, 03.11.2018

IP: 31.0...72

A na wycieczkę do Barcelony też jadą dzieci nauczycieli i obsługi szkoły to jest sprawiedliwość.

Do Danuta @ 08:51, 04.11.2018

IP: 188.146...154

Moje dziecko też jedzie bo zasłużyło osiągnięciami A że ty masz pierdziela w domu to nie znaczy że możesz wypisywać takie bzdury, zastanów się kobieto.

jola @ 15:00, 04.11.2018

IP: 194.50...115

Moja córka też była ostatnio gnębiona w klasie, dzieci się do niej nie odzywały, płakała po powrocie do domu. Dzwoniłam do rodziców z prośbą o pomoc. Do szkoły też zwracałam się o wsparcie. Nikt jej nie pomógł. Tylko dlatego, że ma same szóstki i jest ambitną uczennicą i chce coś osiągnąć.

Nauczyciel @ 19:58, 04.11.2018

IP: 37.47...128

Temat benefitów, projektów, wycieczek czy też innych nagród dla uczniów zawsze budził dużo emocji wśród nie tylko w śród rodziców, ale i nauczycieli. Rekomendacja, że pierwszeństwo w nagrodach mają dzieci pracowników SP6 jest odgórna i nauczyciel odpowiadający za dany temat nie wiele ma tu do powiedzenia, wstydzi się i tłumaczy przed rodzicami, tak było i jest nadal. Całe szczęście, że aż tyle uczniów nauczycieli, znajomych nauczycieli, sponsorów nie uczy się w tej szkole, dzięki temu nagrody otrzymują również zdolne dzieci za osiągnięcia w nauce (szkoda tylko, że to nie jedyne kryterium), w tej grupie są też niektóre dzieci nauczycieli, którzy również osiągają ponadprzeciętne wyniki w nauce i nagrody im się należą. Nie ma co się dopatrywać sprawiedliwości w tym rozdawnictwie nagród, to uznaniowość, przykra prawda.

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

Ynet.pl
Hydraulika
Sklep Enter
NestBank