środa, 21 listopada 2018 r., imieniny Janusza, Marii, Konrada

Aktualności

Ruszają jesienne warsztaty nauki dialektu kurpiowskiego

Związek Kurpiów w Ostrołęce zaprasza na bezpłatne zajęcia z dialektu kurpiowskiego. Prowadzenie lekcji możliwe jest dzięki dofinansowaniu z Samorządu Województwa Mazowieckiego. To nie pierwsze tego typu spotkania, na których mieszkańcy mogą zgłębiać naszą rodzimą mowę kurpiowską.

Jak zapowiadają organizatorzy, zajęcia poprowadzą uznani regionaliści oraz rodowici Kurpie, posługujący się gwarą z dziada pradziada.

Reklama- Zapraszamy na warsztaty do Wykrotu i Baranowa. Przygotowujemy też zajęcia dla grup w Myszyńcu, Kadzidle i Ostrołęce - trwa jeszcze ustalanie terminów. Wszystkich, którzy chcą jeszcze do nas dołączyć - zapraszamy serdecznie. Zgłoszenia pod numerem tel. (29) 764-58-30 lub e-mail: biuro@kurpie.org. Dziękujemy za współpracę i otwarte serce dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej im. Brata Zenona Żebrowskiego w Wykrocie oraz Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Baranowie - informuje Związek Kurpiów.

Warsztaty będą prowadzone w Wykrocie (gm. Myszyniec), w dniach 5-10 listopada br. oraz w Baranowie w dniach 19-24 listopada br.

Odsłon: 885 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 10:41, 02.11.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót