poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r., imieniny Marii, Natalii, Sandry

Aktualności

Ruszają jesienne warsztaty nauki dialektu kurpiowskiego

Związek Kurpiów w Ostrołęce zaprasza na bezpłatne zajęcia z dialektu kurpiowskiego. Prowadzenie lekcji możliwe jest dzięki dofinansowaniu z Samorządu Województwa Mazowieckiego. To nie pierwsze tego typu spotkania, na których mieszkańcy mogą zgłębiać naszą rodzimą mowę kurpiowską.

Jak zapowiadają organizatorzy, zajęcia poprowadzą uznani regionaliści oraz rodowici Kurpie, posługujący się gwarą z dziada pradziada.

Reklama - Zapraszamy na warsztaty do Wykrotu i Baranowa. Przygotowujemy też zajęcia dla grup w Myszyńcu, Kadzidle i Ostrołęce - trwa jeszcze ustalanie terminów. Wszystkich, którzy chcą jeszcze do nas dołączyć - zapraszamy serdecznie. Zgłoszenia pod numerem tel. (29) 764-58-30 lub e-mail: biuro@kurpie.org. Dziękujemy za współpracę i otwarte serce dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej im. Brata Zenona Żebrowskiego w Wykrocie oraz Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Baranowie - informuje Związek Kurpiów.

Warsztaty będą prowadzone w Wykrocie (gm. Myszyniec), w dniach 5-10 listopada br. oraz w Baranowie w dniach 19-24 listopada br.
Wyświetleń: 1035 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 02.11.2018, 10:41r. Drukuj
Powrót