sobota, 15 grudnia 2018 r., imieniny Niny, Celiny, Krystiany

Renault

Aktualności

Akcja profilaktyczna pn. "Nie zmarnuj swojego życia" w SP nr 1 (zdjęcia)

Fot. KMP OstrołękaW Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrołęce odbyła się "Ostrołęcka Noc Profilaktyki" pod hasłem "Nie zmarnuj swojego życia". W akcji wzięło udział wielu ciekawych gości, a przede wszystkim młodzież, która chce promować modę na życie wolne od uzależnień.

Szkoła Podstawowa nr 1, jako pierwsza w Ostrołęce, zadebiutowała w organizacji "Nocy Profilaktyki". Do tej pory, w akcjach tego typu brały udział grupy szkolne z powiatu ostrołęckiego, tj. Kadzidła, Obierwi, Chudka, Dylewa i Rzekunia. Młodzież wzajemnie zapraszała się na akcje profilaktyczne organizowane na ich terenie.

Reklama Tym razem to Szkoła Podstawowa nr 1 zaprosiła do Ostrołęki młodzież z miasta i powiatu ostrołęckiego. Pomimo czasu wolnego, jaki rozpoczął się w piątek po zajęciach lekcyjnych, nie zabrakło młodzieży i przedstawicieli kadry pedagogicznej.

- Na uczestników tego wydarzenia czekało uroczyste jego otwarcie przez dyrektora Zbigniewa Milewskiego. Następnie koordynatorzy tego wydarzenia - psycholog Hanna Sagała i pedagog Magdalena Wasyk zaprosiły przybyłą młodzież do połączenia się we wspólnym tańcu - belgijce - mówi asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Reklama Na młodzież czekała również pogadanka profilaktyczna przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, spotkanie z przedstawicielami ostrołęckiego Stowarzyszenia Promocji Zdrowia i Trzeźwości "Arkadia", dietetykiem, strażnikiem miejskim, fryzjerką, kosmetyczką, instruktorką fitness i pielęgniarką szkolną.

- Gwiazdami wieczoru był zespół hip-hopowy RYMcerze z Wrocławia, Piotr Prusaczyk i Aleksander Waszkiewicz (kalistenika - breakdance) oraz sierż. Daniel Zaręba - policjant z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, który wielokrotnie zdobywał medale na różnego rodzaju imprezach sportów walki (m. in. zdobywca złotego medalu w Pucharze Europy). Zaprezentował on młodzieży pewne elementy samoobrony - informuje asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Akcja odbyła się w piątek 9 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrołęce.

Zdjęcia dostępne na stronie ostrołęckiej komendy.

Wyświetleń: 923 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 14.11.2018, 10:40r. Drukuj
Powrót