czwartek, 13 grudnia 2018 r., imieniny Łucji, Otylii, Włodzisławy

Renault

Aktualności

O przemocy w rodzinie na kursie "Bądź Bezpieczna" (zdjęcia)

Fot. KMP w Ostrołęce W Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyło się kolejne spotkanie uczestniczek kursu "Bądź Bezpieczna". Tym razem jego tematem była przemoc w rodzinie. Panie miały okazję poznać odpowiedzi na nurtujące je pytania w zakresie tego zjawiska.

Wykład poprowadził podkom. Tomasz Chrzanowski, kierownik II Rewiru Dzielnicowych w Wydziale Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Objął tę funkcję po wielu latach służby na stanowisku dzielnicowego. Problematyka przemocy w rodzinie jest mu więc bliska. Prócz posiadanej w tym zakresie wiedzy, bogaty jest również w doświadczenie nabyte na przestrzeni wielu lat służby.

Reklama- Uczestniczki kursu "Bądź Bezpieczna", w ramach tego spotkania, dowiedziały się czym jest przemoc w rodzinie i poznały cykle tego zjawiska. Funkcjonariusz przekazał również informacje na temat procedury postępowania w przypadku podejrzenia stosowania przemocy w rodzinie, wskazał instytucje, które współpracują ze sobą w tym zakresie oraz poinformował o tym, jak może wyglądać plan pomocy rodzinie. Zaznaczył również rolę dzielnicowego oraz poszczególnych instytucji w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie - informuje asp. Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Zajęcia odbyły się we wtorek 13 listopada w ostrołęckiej komendzie. Zdjęcia dostępne są na stronie Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Odsłon: 1357 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 15:23, 14.11.2018r. Drukuj
Powrót


Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia Regulaminu.

Redakcja Mojej Ostrołęki nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów.
Należą one do osób, które je zamieściły.

Powrót