poniedziałek, 24 lutego 2020 r., imieniny Macieja, Bogusza, Jaśminy

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Nowy prezydent zarobi tyle, żeby nie musieć trzymać pieniędzy w reklamówce

Radni ustalili pensję nowemu prezydentowi Ostrołęki - Łukaszowi Kulikowi. Dyskusja była długa i burzliwa, ale ostatecznie samorządowcy jednogłośnie poparli proponowaną wysokość wynagrodzenia. Włodarz natomiast podkreślił, że ma zamiar "skończyć z patologią" zarabiania w urzędzie.

Wynagrodzenia polityków zawsze budzą wiele emocji. Tak było również podczas pierwszej sesji Rady Miasta Ostrołęki, podczas której radni musieli ustalić wysokość pensji prezydenta Łukasza Kulika. Rozmowa na ten temat była bardzo gorąca.

Reklama Dyskusję jako pierwszy rozpoczął Mariusz Popielarz.
- Uważam, że podjęcie tej uchwały jest konieczne. Natomiast zarówno w przypadku tej uchwały, jak i innych prosiłbym, żeby uzasadnienie było rzeczywistym uzasadnieniem projektu, a nie tylko wpisaniem podstawy prawnej i jak powinno być. Chciałbym prosić wnioskodawców o informacje czym się kierowali, że proponują takie, a nie inne stawki wynagrodzenia nowo wybranemu prezydentowi. To powinno - w mojej ocenie - zawierać uzasadnienie. W przypadku kilku składników, stawki są widełkowe, czyli od do. Prosiłbym wnioskodawców o uzasadnienie tych wysokości - powiedział Popielarz.

Z kolei Jerzy Grabowski nawiązał do oszczędności zapowiadanych przez Łukasza Kulika, jakie - jego zdaniem - widniały na hasłach wyborczych.

- Idąc na sesję ósmej kadencji rady miasta miałem gdzieś hasła wyborcze prezydenta Łukasza Kulika i oszczędności, które ewentualnie lub na pierwszym miejscu się pokażą. Jest moje zdziwienie, kiedy patrzę na projekt podpisany przez wielu radnych, a w uzasadnieniu są podane cyferki i tam jest na przykład 3 tys. 805 zł pensji zasadniczej. Myślę, że jakby ta oszczędność zapowiadana w kampanii wyborczej była zachowana, dzisiaj mielibyśmy te pobory dużo niższe i to by się państwu, mieszańcom w tym pierwszym dniu, przy pierwszej uchwale, należało. Moje pytanie jest takie, czy prezydent Łukasz Kulik będzie oszczędności dalej wprowadzał, jeśli nie wprowadza od siebie? - zapytał Grabowski.

Prezydent elekt odpowiedział, że jego wynagrodzenie wyniesie 7 tys. 395 zł netto (tzw. na rękę). Nawiązując zaś do oszczędności zapowiedział, że "skończymy z taką patologią, że wiceprezydenci zarabiają więcej od prezydenta, że skarbnik zarabia więcej od prezydenta i wiceprezydenta".

- Wskaźniki są podawane, tak jak to było możliwie dopuszczalne. Natomiast jeżeli chodzi o kwestie mojego wynagrodzenia, to państwo na zakończenie kadencji możecie przeczytać moje oświadczenie o dochodach. Z racji piastowania funkcji prezydenta na rękę będzie to 7 tys. 395 zł, czyli formalnie będę zarabiał o 1 tys. 400 złotych więcej niż dotychczas - poinformował Kulik. - Jeżeli chodzi o oszczędności, o które pan Grabowski pyta, to na pewno skończymy z taką patologią, że wiceprezydenci zarabiają więcej od prezydenta, że skarbnik zarabia więcej od prezydenta i wiceprezydenta. To będą realne oszczędności, które planujemy w naszym mieście. Jednocześnie chcę pana zapewnić, jeśli chodzi o te wynagrodzenia i tę przejrzystość, że w ciągu tygodnia będziemy w stanie opublikować pełną kwotę nagród przyznawanych w ciągu ostatnich czterech lat w naszym mieście wraz z uzasadnieniem formalnym, z czego to wynikało. Mieszkańcy mogą już oczekiwać tego ruchu z mojej strony, do czego się zobowiązałem - dodał.

Reklama W obronie Kulika stanął Maciej Kleczkowski, podkreślając, że wynagrodzenie nowego prezydenta i tak będzie niższe od tego, które otrzymywał były włodarz Janusz Kotowski.

- Warto pamiętać, jakie było wynagrodzenie prezydenta przez wiele, wiele lat. Zdecydowanie wyższe od tego, które jest dzisiaj przedstawione. Jakoś nigdy nie złożył pan Grabowski projektu uchwały czy nie powiedział najmniejszego słowa, żeby prezydent Janusz Kotowski zarabiał mniej - powiedział stanowczo Kleczkowski. - Dopiero zarabiał mniej, kiedy było Rozporządzenie Rady Ministrów w maju tego roku w sprawie wynagrodzenia pracowników i musiała z ustawy być obniżona pensja. Prezydent Łukasz Kuliki i tak będzie zarabiał mniej od prezydenta Kotowskiego.

Ewa Żebrowska-Rosak zmartwiła się, że maksymalna możliwa wysokość wynagrodzenia dla nowego prezydenta może zostać źle odebrana przez mieszkańców.

- Zaproponowane wynagrodzenie dla nowego prezydenta obejmuje stawki najwyższe, maksymalne. Myślę, że różnie może to być odebrane przez mieszkańców. Jest to osoba nowo obejmująca urząd, a my proponujemy od razu najwyższe stawki z możliwych proponowanych. Jaki będzie odbiór społeczny? - zaniepokoiła się Ewa Żebrowska-Rosak, która sama przez długi czas okryta była złą sławą.

- O wynagrodzenie pyta mnie radna Żebrowska-Rosak, pyta mnie o odbiór społeczny. Niech pani zapyta o odbiór społeczny dotyczący zmiany referatu w wydział w zeszłym tygodniu, proponuje od tego zacząć. Wtedy pani usłyszy co to znaczy odbiór społeczny - odpowiedział Łukasz Kulik. - Mieszkańcy, którzy na mnie zagłosowali, zagłosowali za zmianą. Myślę, że tu akurat oni nie będą kontestować wysokości mojego wynagrodzenia, chociażby jeszcze z jednego powodu. Żeby po mieście nie krążyły informacje o jakichś reklamówkach czy tego typu rzeczach. Proszę się nie bać, ja za pięć lat zostanę zweryfikowany. Gwarantuje państwu, że będzie pełna transparentność - zapewnił.

Radna Żebrowska-Rosak nie wspomniała o swojej "przygodzie" z utratą mandatu w 2012 roku. Radna pełniła wówczas funkcję dyrektora ostrołęckiego oddziału Banku Polskiej Spółdzielczości, w którym miasto miało rachunek. Było to niezgodne z prawem. Radna Żebrowska-Rosak nie zrezygnowała jednak mandatu, pomimo wezwania wojewody oraz opinii prawników pracujących w ratuszu (!). Koledzy z proprezydenckiej koalicji bronili jej do samego końca. Sprawa trafiła do sądu w 2009 roku. Dopiero wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego, zmusił radną do zdania mandatu. Walka o stołek w radzie miasta trwała długie miesiące i kosztowała podatników wiele tysięcy złotych.

Ile zarobi nowy prezydent
Dyskusja na ten temat wysokości wynagrodzenia prezydenta elekta trwała bardzo długo. Ostatecznie zaś, po wielu sporach, radni zagłosowali jednomyślnie za ustaleniem pensji prezydentowi na proponowanym poziomie.

Wynagrodzenie Łukasza Kulika wyniesie 10 tys. 590 zł (brutto). Będzie składało się z czterech składników:
- wynagrodzenia zasadniczego - 5 tys. zł,
- dodatku funkcyjnego - 2 tys. 100 zł,
- dodatku specjalnego w wysokości 40 proc. łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w wysokości - 2 tys. 840 zł.

Do tej kwoty będzie mu się należał dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 13 procent wynagrodzenia zasadniczego, czyli 650 złotych.

Reklama Startowa pensja Kulika niższa od Kotowskiego
Porównując pensje Łukasza Kulika i Janusza Kotowskiego należy wspomnieć, że w 2010 roku Kotowski, jako prezydent Ostrołęki zarabiał 11 tys. 580 zł. Wysokość jego pensji została jednak szybko podniesiona. W grudniu tego samego roku na jednej z sesji grupa pięciu radnych (Wiesław Szczubełek, Dariusz Maciak, Piotr Antośkiewicz, Dariusz Bralski i Ewa Żebrowska-Rosak) zaproponowała podwyżkę zarobków włodarza miasta do 12 tys. 777 zł czyli o 1 tys. 197 zł więcej. Pomysł wyższego wynagrodzenia dla prezydenta został przyjęty większością głosów.

Okazało się, że Kotowski zarabiał najwyższą możliwą stawkę, porównywalną do tej, którą uzyskiwała np. Hanna Gronkiewicz-Waltz, była prezydent Warszawy czy obecny włodarz stolicy - Rafał Trzaskowski (12 tys. 500 złotych).

Wynagrodzenie Kotowskiego zmniejszono w tym roku, gdy Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. Jego pensja z 12 tys. 362 złotych została zmniejszona do 10 tys. 940 zł czyli o 1 tys. 422 zł. Nowa pensja obowiązywała od 1 lipca 2018 r. Wszystkie kwoty zostały podane brutto.

Wyświetleń: 21124 komentarze: 110
24.11.2018, 11:44r. Drukuj
Powrót


mieszkaniec @ 11:52, 24.11.2018

IP: 178.235...181

jak to dobrze ze juz nie ma kotowskiego

NORBERT @ 12:02, 24.11.2018

IP: 2a00:f41...1557

Taka pensja to minimum za takie stanowisko

Janina @ 12:19, 24.11.2018

IP: 5.173...85

Jestem pewna ze nowy prezydent będzie pracował ponad to.

Ostrołęczanin @ 12:28, 24.11.2018

IP: 2a01:110f...43d8

Nooo nareszcie .... wolność...równość ....braterstwooooo.... tęczowe homo parady....

Jurek @ 12:28, 24.11.2018

IP: 5.173...65

Wypowiedź Grabowskiego cyt. " (...) jeśli nie wprowadza od siebie " w znaczeniu jak mniemam "jeśli nie zaczyna na własnym przykładzie " to dno składniowe - poziom przedszkolaka . Lokomotywa czeka.

Ostrołęczanin @ 12:39, 24.11.2018

IP: 2a01:110f...43d8

Pan Panie Prezydencie niech się nie da podpuścić za bardzo pseudoliberałom, bo wieme jak się skończyła rewolucja francuska - a hasła byłu szczytne. Ody na kacjach typu "kler" i wymiana kadr się nie skończyło. Zmiana warty w ratuszu była jak najbardziej wskazana i oby to nie były jedyne działania nowego prezydenta. Niech pan pokaże że potrafi pan i chce zadbać o nasze miaso i jego mieszkańców. To ędzie prawdziwy sprawdzian pańskich kompetencji i celów.

Gosc @ 12:41, 24.11.2018

IP: 185.166...165

Już widać, że Pan Prezydent bedzie sprawiedliwy. Życzę wytrwałości i dużo....cierpliwości.

Ostraloleka nie dla manipulatorow @ 12:43, 24.11.2018

IP: 77.58...65

Nie sluchac tych bredni. Kazdy artykul jest manipulowany.

Warto obejrzec wideo z posiedzenia rady miasta.

Wynagrodzenie nowego prezydenta jest najwyzsze jakie moze on otrzymac.

Pan Kotowski mial wyzsze, ale wyniklo to z lat pracy, a wiec nowy Pan Pezydent bierze na maxa ile moze

Nie wierzcie co wam te media tu podaja.

Świetny ten Kulik!!! @ 12:44, 24.11.2018

IP: 5.173...65

Kapitalna odp do Pani Rosak, znakomity język, riposta godna mistrza, czasem trzeba odsunąć dyplomację na bok, gdy ma się tego typu rozmówcę. Brawo za konsekwencję i decyzojność.

Kazik @ 12:45, 24.11.2018

IP: 194.99...121

A to czy będą reklamówki lub koperty to się okaże z biegiem czasu. Zobaczymy? Oby nie.

Rys @ 12:46, 24.11.2018

IP: 46.134...140

Jak niewiadomo w czym rzecz to w pieniądzach .Kredyt trzeba spłacić zaciągnięty na kampanie .Takie pieniądze nie wystarczą na spłatę kredytu przez 5 lat .Więc co dalej za co żyć za marne prawie 11 tysięcy .Na waciki nie wystarczy

Pensja prezydenta @ 12:58, 24.11.2018

IP: 31.63...210

Uważam że ta pensja jest stanowczo za niska. Przy tak wielkiej odpowiedzialności zarabiać poniżej 10 tys to ŻENADA. A ktoś jeszcze zastanawiać się nad odbiorem społecznym ?
To społeczeństwo mówi -> proszę podwyższyć pensję prezydenta. Koniec kropka.

Kulik i Kleczkowski @ 13:03, 24.11.2018

IP: 188.147...210

Przydałoby się teraz oświadczenie o stanie majątku prezydenta i rady, za rok obliczył bym różnicę.

maniek @ 13:13, 24.11.2018

IP: 31.0...113

W porównaniu do wynagrodzenia szefów w spółkach miejskich - Rada niezbyt hojna ! zwłaszcza w obliczu ogromnych zadań jakie czekają na nowego włodarza.
Wytłumaczeniem jest to, że jest to najwyższe z możliwych wynagrodzeń dla Prezydenta.

Jeee @ 13:18, 24.11.2018

IP: 178.235...173

Rosakowa niech sie pochwali ile ma w elektrowni i reszta pseudoprezesikow wcisnietych na stanowiskach wymyslonych zeby kase brac a nie robiac NIC

🐕 @ 13:31, 24.11.2018

IP: 5.184...68

Fajna robota sami sobie wyliczają zarobki 😁

SLD @ 13:54, 24.11.2018

IP: 83.14...201

SLD

Michal @ 13:56, 24.11.2018

IP: 31.0...150

Powinien Prezydent zarabiac okolo
20_000 zl.
Moje zdanie

Moja @ 14:06, 24.11.2018

IP: 185.166...145

Faktycznie jego pensja do reklamówki chciałby tyle ???? Ale do torebki śniadaniowej??? bardziej pasuje.

Ja @ 14:19, 24.11.2018

IP: 37.47...24

Na miejscu Rosaków to bym się z miasta wyprowadziła ..... ale to trzeba mieć honor.

ja @ 14:26, 24.11.2018

IP: 176.109...165

Bardzo niska pensja, Prezydent Kulik powinien zarabiać stanowczo więcej.

Do Michał @ 15:15, 24.11.2018

IP: 178.235...12

To daj mu, jak masz??

Gość @ 15:25, 24.11.2018

IP: 5.173...105

Oświadczenia majątkowe na stronie Urzędu Miasta zamieszczone w BIP za rok 2017:
146077,29 zł Dyrektor oświaty z tytułu zatrudnienia w UM,
127532,77 zł oraz Pani Radna co tak się przejęła tym co ludzie powiedzą na zarobki obecnego Prezydenta. Trzeba nie mieć wstydu wypowiadać się w tej kwestii. Widząc te zarobki to obecny Prezydent będzie zarabiał śmieszne pieniądze.

Urzędnik @ 15:32, 24.11.2018

IP: 94.254...3

.
.
.
.Skandal!!

Ja pracuję 9 lat w Urzędzie i zarabiam 2100zł netto!!

Myślicie, że to sprawiedliwe, żeby "nowicjusz" zarabiał aż 7 400zł netto?

Myślę, że to skandalicznie wysokie pobory. Przypomnijmy, że Pan Kulik nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu na kierowniczym stanowisku w urzędzie. Może tak posypać głowę popiołem i na początek zacząć od najniższej stawki, a w miarę lat doświadczenia sukcesywnie pobory sobie zwiększać?

Gość @ 15:33, 24.11.2018

IP: 5.173...105

To ja z żoną razem nie osiągamy takiego dochodu jak Radna Królowa Życia. To świadczy jak duża jest skala patologi płacy. Tylko do okoła podwyżki a w kieszeni pusto bo dyrektorom, prezesów i zarządom trzeba płacić sowie pensje. Czas skończyć z patologią zatrudnienia i płacy.

on @ 15:35, 24.11.2018

IP: 83.28...176

wuja mu dać w łapy i miotłę i wycinać robaczki z krzewiczków

Józef @ 15:36, 24.11.2018

IP: 144.4...70

Przecież prezydent nie odpowiada za nic, ile zrobi tyle zrobi. Odpowiedzialność żadna, 3 tysiące za dużo za to stanowisko. Czy słyszeliście, aby któregokolwiek prezydenta rozliczano. Kpina takie zarobki. Ludzie, Ci w mieście za nic nie odpowiadają jak czegoś nie zrobią to nie będzie zrobione i tyle.

Urzędnik @ 15:39, 24.11.2018

IP: 94.254...3

Zarobki na poziomie zarobków prazydentów dużych miast takich jak Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław jest nie na miejscu Panie Łukaszu.

Zaczynasz oszczędzać, zacznij od siebie! Pamiętaj, że ludzie to widzą i zapamiętają.

Oszczędzanie na ludziach zamiast również na sobie to czysta hipokryzja.
Razem będziemy współpracować, więc życzę powodzenia i prosto patrz ludziom w oczy. Ludziom, którzy zarabiają ok. 2tys zł w Twoim Urzędzie (jak to na spotkaniu podczas negocjacji z PO śmiałeś powiedzieć). Twój urząd? Ty tylko pełnisz funkcję tam... Głos mój był na Ciebie, bo potrzebna nam zmiana w Ostrołęce i skończyć z korupcją. Pamiętaj to i pamiętaj o współpracownikach (wieloletnich pracownikach urzędu). My też chcemy godnie żyć!

Do Urzędnik @ 15:41, 24.11.2018

IP: 5.173...105

Mało zarabiasz bo Sekretarz Cię nie lubił. Nie byłeś od nikogo z Rasy Panów i dlatego odsunięty zostałeś na margines płacy. Mam nadzieję, że Pan Prezydent zrównać wszystkim zarobki bo sam powiedział, że koniec z patologią płacy. Widać, że rozumie problem jaki jest wewnętrznie w urzędzie.

o @ 15:43, 24.11.2018

IP: 178.42...218

panie Prezydencie jest Pan naprawdę nadzwyczajny. Pański rodzaj humoru przypomina mi Nikodema Dyzmę : nieruchoma maska znakomicie...

Ja @ 16:00, 24.11.2018

IP: 94.254...13

Dla mnie pensja prezydenta Łukasza jest jak najbardziej wskazana. Pozdrawiam zazdrosników ;)

Urzędnik @ 16:21, 24.11.2018

IP: 94.254...3

Pensja prezydenta Ostrołęki - zarobki na poziomie zarobków prezydentów dużych miast takich jak Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław.

Czy to jest jak najbardziej na miejscu? W dodatki to osoba bez doświadczenia w zarządzaniu na stanowisku kierowniczym w Urzędzie.

geos @ 16:45, 24.11.2018

IP: 178.235...8

Obserwowałem i słuchałem, w duchu podziwiałem wylewające się, oczywiście w przenośni, potoki wazeliny w wystąpieniu zachwalającym walory osobowościowe kontrkandydata na fotel przewodniczącego Rady, zgłoszonego z zaskoczenia oczywiście, podziwiałem także dramatycznie obecny serwilizm resztek poprzedniej ekipy, ale szczęka mi opadła, gdy po szarpaninie słownej, w której żadne prawne aspekty i argumenty nie były akceptowane przez oponentów projektu uchwały "wynagrodzeniowej", tenże projekt stał się uchwałą podjętą 23 : 0 !!! Jasna cho..lera, to była tylko zgrywa ?, takie "demokratyczne" naparzanie, żeby zachować twarz? Jak się Polacy napyszczyli , to się pogodzili ????

Krzyś @ 16:46, 24.11.2018

IP: 37.248...209

A od kąd to Rosaki i GraboWsik się martwią o opinię mieszkańców,których przez 12 lat mieli w du.pie.Ile Rosomakowa przytula w elektrowni?

~~Ostr @ 16:52, 24.11.2018

IP: 178.235...225

To nie jest moj prezydent .Nie nadaje sie na prezydenta

Paweł G @ 16:56, 24.11.2018

IP: 31.41...134

Odnośnie projektu dotyczącego wynagrodzenia prezydenta to wystarczyłoby dodać do przepisów wykonawczych regulujących uposażenia wszystkich osób i organów wybieralnych w Polsce jeden zapis, że po wygranych wyborach pobierane uposażenie jest równe lub o kilkanaście procent wyższe od ostatnio pobieranego i wtedy na to całe tałatajstwo i nieudacznictwo, które pcha się do rządzenia trzeba by robić łapanki, tak jak za okupacji. Zresztą to i tak bidaki. Wybory do parlamentu europejskiego to będzie jazda. Tam dopiero wszelkie gołodupstwo będzie się mogło się obłowić.

Anka RumiAnka @ 16:58, 24.11.2018

IP: 185.24...167

Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. Ostrołęka wychodzi z klęcznika. Czekamy na kolejne odważne decyzje. 65% ostrołęczan za tym głosowało.Bez zaklinania rzeczywistości.

okrasa @ 17:00, 24.11.2018

IP: 157.25...130

Panie Prezydencie teraz czas zeby zajac sie ksieciem Rossi ten to dopiero ma za kołnierzem wstyd

geos @ 17:08, 24.11.2018

IP: 178.235...8

A jakie doświadczenie zawodowe , zwłaszcza w kierowaniu zespołami pracowniczymi, urzędami itp. mieli takie tuzy zarządzania , jak Czartoryski w 1998 roku lub Kotowski w 2006 ? Był wicemarszałkiem Sejmiku ? To polityka makro, pionek nie ma nic do gadania. Niemoralne jest bredzenie o pensji prezydenckiej na poziomie minimalnej lub najniższej krajowej. Zanim te androny napiszecie wysadźcie głowę na balkon, albo kubasa zimnej wody łyknijcie , przejdzie jak ręką odjął !!! Zawistnicy !!! Psy ogrodnika, co to sam nie zje, a drugiemu nie da !!! Polska zawiść i umysłowa bieda !

AnkaRumiAnka @ 17:12, 24.11.2018

IP: 178.235...12

A z czym Ci tak dobrze??Że Kler obejrzysz,?Otwórz szeroko oczy juz niedługo będziesz oglądała Ostrołęka?? jak będzie? Żal mi Ciebie?

Mural @ 17:17, 24.11.2018

IP: 89.65...225

Z racji piastowania funkcji prezydenta na rękę będzie to 7 tys. 395 zł, czyli formalnie będę zarabiał o 1 tys. 400 złotych więcej niż dotychczas - poinformował Kulik.//

takich pieniędzy @ 17:29, 24.11.2018

IP: 5.173...215

nie trzyma się w reklamówce, a co najwyżej w skarpecie. tongue

Rogaś z Doliny Roztoki @ 17:32, 24.11.2018

IP: 178.235...219

do Kulik i Kleczkowski @ 13:03, 24.11.2018IP: 188.147...210

''Przydałoby się teraz oświadczenie o stanie majątku prezydenta i rady, za rok obliczył bym różnicę.''

Prezydent i Radni są zobowiązani prawem złożyć oświadczenia po objęciu urzędu, mandatów....Tylko Ty nieuku o tym nie wiesz...liczyś pewnie też nie umiesz.... tongue

WO do URZĘDNIK @ 17:47, 24.11.2018

IP: 2a01:110f...9fe6

Jak ci nie pasuje to się zwolnij i wypie.rdalaj z kraju !!! Zawistna PiSdo 😡

xxx @ 17:51, 24.11.2018

IP: 5.172...247

I ta bidulka żona siedzi za stołem prezydialnym i rzęsami macha :) :)

Do WO @ 17:56, 24.11.2018

IP: 178.235...12

Uważaj sobie , Urzędnik bardzo dobrze i prawdę napisał,to Tobie jak nie pasuje to zrób to co napisałes,inni w butach mają lepiej niż Ty w swojej niewyparzonej mor.dzie..?

zzx @ 18:14, 24.11.2018

IP: 188.147...97

Dlaczego wypowiedź pana przewodniczącego Grabowskiego została ucięta? Nie można wysłuchać w całości.

Janusz @ 18:15, 24.11.2018

IP: 194.50...27

Właśnie stanowiska od niczego polikwidować, a podnieść tym co na prawdę mają zajęcie w urzędzie czy jego jego samorządowe miejsca pracy. Bo ludzie młodzi przychodzący z werwą uciekają przez taką jałmużnę za granicę. Tyle lat studiów, płacenia na rzecz państwa i co 2-tysiące, z czego godnie żyć, utrzymać rodzinę?? To się nigdy nie skończy, za te układy mają pieniądze, a ludzie dla urzędu miasta i Ostrołęki nawet w weekendy pracują i co, za 2tys. żenada.....

do "Kulik i Kleczkowski" @ 18:18, 24.11.2018

IP: 37.47...83

Na początku kadencji będą składali lub już złożyli oświadczenie majątkowe to sobie sprawdź. A z tym wynagrodzeniem to średnio wyszło, może nie jest jakieś za duże ale jest bardzo mała różnica w porównaniu z Kotowskim. Wójt gminy Goworowo ma pensję o prawie 3 tys. mniejszą od poprzedniczki (wyniesie 7tys 305 zł brutto)- to jest dobry przykład.

Urzędnik @ 18:38, 24.11.2018

IP: 94.254...3

Po pierwsze nie jestem z PiS! W urzędzie prawie nikt nie jest związany z żadną partią polityczną. Uważam, że urzędnicy powinni być apolityczni i sumiennie wykonywać swoje obowiązki.

Uważam, że zarobki prezydenta miasta powinny być adekwatne do jego doświadczenia oraz adekwatne do wielkości miasta, w którym pełniona będzie ta funkcja. To nie ja, ale Pan Kulik notabene wypowiadał się o oszczędnościach i o ograniczeniu zarobków (jak widać nie wszystkich). Siebie nie uwzględnił, co słusznie uważam za hipokryzję...

Chciałbym doczekać czasów, kiedy radni oraz prezydent będą pracować dla miasta za przysłowiową złotówkę. Takich ludzi nam trzeba, a nie pazernych.

Pan Kulik ma u mnie wielki plus za odcięcie się od złodziejskiej partii PO. Pan Mariusz Popielarz nigdy się nie przyzna jaka u niego w urzędzie panuje patologia. Wszędzie na bezczela pozatrudniani małżonkowie działaczy Platformy...

Anka RumiAnka @ 19:02, 24.11.2018

IP: 185.24...167

Do rumianki z 17.12. Nic tak nie śmieszy jak analiza dwudniowej prezydentury w porównaniu do 12 lat twoich idoli.

do Urzędnik @ 19:23, 24.11.2018

IP: 37.47...83

Żeby pracować za "przysłowiową złotówkę" musieli by odżywiać się "przysłowiowym tlenem". Najczęściej Prezydenci nie mają innego źródła zarobku, rezygnują z dotychczasowej pracy, raczej trudno było by im być Prezydentem i pracować na pełen etat gdzieś indziej aby godnie żyć.
Po drugie nawet jeśli urzędnicy nie należą do żadnej partii to na pewno są związane z osobami które do niej należą. Chyba nie powiesz że w jakimkolwiek Urzędzie w Polsce jest osoba nie zatrudniona po znajomości. Nie bądź śmieszny- i to najczęściej przynależność do jakiejś partii ułatwia szybki awans.

Mania @ 19:39, 24.11.2018

IP: 185.166...237

Brawo za zgodę na wysokość wynagrodzenia Panie WÓJCIE gminy Goworowo.
Oby Panu tej skromności i rzetelności starczyło do końca kadencji.
Nigdy nie śniło nam się nawet, że TAKIEGO WÓJTA doczekamy.
Szczęśliwych jest aż 2401 osób, a tych ujawnionych nieszczęśliwców 966.
O czymś to chyba świadczy. Panie Piotrku!
Wielu z nas pracowało ciężko na ten sukces ale się opłaciło. Oby tak do końca
i jedną kadencję dłużej.Pozdrawiam !

do Mania @ 19:49, 24.11.2018

IP: 37.47...83

Mam nadzieję tylko że ten ogłoszony przed czasem konkurs na kierownika GOPS nie ma na celu wrócić do poprzedniej obsady, bo to będzie trochę nie fair.

Do Mania @ 19:52, 24.11.2018

IP: 185.166...237

Podzielam Twój entuzjazm. Obyśmy się tylko nie zahłysnęli.
Na razie jednak wszystko wskazuje na to, że złe czasy minęły.
Nawet społeczeństwo gminy Goworowo zaczynało między sobą miewać trudne relacje. Ale jak to mówią ryba psuje się od głowy . Dużo złego Pani Wójt nas nauczyła
(twierdzi że jest dobrą nauczycielką), dużo złego ludziom zrobiła a za to wszystko brała takie wielkie pieniądze. A jakie wynagrodzenia płaciła swoim pracownikom, ile przez swoje kadencje dała im podwyżek (szczególnie tym niepokornym ) ? Umiała się ustawić ale o pracownikach nigdy nie pamiętała . Więc czas na skromniejsze rządy .
Jeśli Pan WÓJT będzie dalej tak robił to społeczeństwo odpowiednio Go wynagrodzi
po pierwszej kadencji (nie za pracę 24 godziny na dobę) lecz za rzetelność.
KŁAMCZUCHOM DOŚĆ !

Kulik i Kleczkowski @ 19:54, 24.11.2018

IP: 188.147...210

Anka RumiAnka, no faktycznie śmieszne jest dyktowanie przez prezydenta, co ma być w kinie wyświetlane, oraz nakazanie urzędnikom, by zajęli się organizacją prywatnej zbiórki pieniędzy.

pamiętamy! @ 19:55, 24.11.2018

IP: 2a01:110f...b677

A za panią Rosak ile miasto płaciło za prawników kilka lat temu?? Ona nie zrezygnowała tylko była radną i dyrektorem banku co jest niezgodne z prawem.
Radni bronili koleżanki, kasa szła niepotrzebnie na sprawy sądowe i prawników a prawnicy kosztują !!!
Pani radna miała to w głębokim poważaniu. Nie patrzyła na to co powie opinia społeczna.
Teraz ma czelność wypominać wysokość wynagrodzenia prezydentowi???
O sobie proszę powiedzieć!!!!!
Uważam, że wynagrodzenie prezydenta Kulika jest w normie.

Ktoś wyżej napisał, że prezydent nie odpowiada ....... - to może tam postawić takiego bezrobotnego co został zatrudniony w ramach prac publicznych. co??
I zmieniać ich co pół roku. Taniej będzie. O to chodzi ???!!! Chore rozumowanie!!

dan @ 20:18, 24.11.2018

IP: 5.172...58

Żadne piękne słowa niczego nie zmienią.
Większość normalnych ludzi postrzega polityków z każdej opcji podobnie i mają rację.


Powiedzenie "byle dorwać się do koryta" nic nie straciło na aktualności.

klamca @ 21:02, 24.11.2018

IP: 178.42...105

to babsko co siedzi za tym stołem to jakie bzdurne kręcące dookoła gębą jak krowa

Ten @ 22:47, 24.11.2018

IP: 31.41...104

10500 za pierdzenie w stołek. No trzymajcie mnie.

biedni i mimo wszystko mało uważni forumowic ... @ 22:49, 24.11.2018

IP: 37.248...209

nikt z WAS nie zauważył, że całą akcję rozpoczął niezadowolony (a powinien się cieszyć, że koalicja psl-po (celowo minuskułą) utrzymała się na Mazowszu i nadal ma posadkę) radny - potem pogaduszki, sprawozdawca,który nie potrafi sklecić zdania: duże miasto, pensja według stawek poprzednika - i uciąć bicie piany.
Z założenia - taka kasa należy się Prezydentowi - temu czy owemu. Pierwsza sesja była "macaniem" kto komu słownie do-pieprzy.Świeżaki trzeba wysłać na szkolenie inaczej wygi z pe i es ich zjedzą.
Ciekawe kto będzie przewodniczącym komisji oświaty - Kotowski, Gut czy Żukowski? bo po stronie koalicji nie widać nikogo.
Jeśli dyrektorem WO zostanie ten, o którym myślę (to jedyny rozsądny kandydat, na dokładkę popierany przez środowisko) to poukłada się ze swoim byłym kolegą z metalówy, ewentualnie zmarginalizuje go.
mocny jest, taka cicha woda - wielu się zdziwi. Po latach doceniam dystans swojego sora i jego cytat z z Kolumbów rocznik 20 - ja panie podchorąży czytać i pisać nie bardzo, ale jak komu prz-dolić to z chęcią. i jeszcze to " nie pękaj maleńka jak cienka
tasiemka, niech lęk cię o jutro nie rani .... potem było coś ... przybyło łobuzów i drani.
myślcie to nie boli wspierajcie dobrych (pier-dołowatych ludzi)

Obserwator @ 00:24, 25.11.2018

IP: 151.37...83

Prowadze działalność gospodarczą (2-osobowa firma) zarabiam od 8.000 do 12.000 zł.na miesiac więc uważam że jako pensja dla prezydenta 10.000 zł.to nie jest zbyt dużo

Czytelnik @ 00:50, 25.11.2018

IP: 5.172...23

Do urzędnika.
Jest was dużo, prezydent tylko jeden. Powinien zarabiać 10x więcej od Ciebie.
Jak Ci się to nie podoba możesz startować na prezydenta albo poszukać innej roboty.

Głos rozsądku @ 01:38, 25.11.2018

IP: 83.28...130

Pracuje w jednym z oddziałów banku i 5 netto to wyciągam na miękko. Odpowiedzialność moja a prezydenta hmm na pewno bym się z nim nie zamienił. Chyba że ludzie darowali by mi reklamówki.

Urzędnik @ 03:46, 25.11.2018

IP: 94.254...3

W takim razie poszukam innej roboty...gdzie rządzić będą honorowe osoby, Prezydentowi radzę to samo...

Koryto plus tylko dla prezydenta i zastępcy Kleczkoskiego widzę.

@ @ 07:01, 25.11.2018

IP: 37.47...193

Tak czy siak -miastem ktoś musi rządzić a czy komu się podoba czy nie taki jest stan rzeczy a zarobki jak zarobki . trudno żeby prezydent miał najniższą krajową a ta kwota tak mi się wydaje nie jest ani mała ani tez wygórowana

Leszek @ 07:25, 25.11.2018

IP: 5.60...163

Obrzydliwa wypowiedź prezia Ostrołęki,tylko dzieci w piaskownicy żalą się na poprzedników.

Dona @ 07:57, 25.11.2018

IP: 83.24...129

Wynagrodzenie jest optymalne - ani za wysokie ani za niskie. Nie wydaje mi się, żeby ktoś się podjął takiej funkcji za mniejsze pieniądze. Byle handlowiec - dobry tyle zarabia. Proszę pamiętać że to wynagrodzenie podstawowe, bez premii i nagród, które pewnie są.

Dona @ 08:21, 25.11.2018

IP: 83.24...129

Jak czytam komentarze urzędników to się zastanawiam- co Wy tam jeszcze robicie za te 2 tys. Jest tyle innych możliwości. Zawsze jak jestem w jakimś urzędzie to osoba tam pracująca odsyła mnie od pokoju do pokoju, od okienka do okienka, a w końcu robi wielkie oczy i z byle czego jest problem. Kasa czynna przez pół dnia, jak nie zdążysz to zapierniczasz 3 razy do urzędu, bo nic na e-maila, średniowiecze mentalne i systemowe. Czy za taką pracę należy się więcej niż 2 tys?

Obiekt @ 08:35, 25.11.2018

IP: 178.235...172

Moja Ostrołęka,=mój kulik

Bolo @ 09:46, 25.11.2018

IP: 2a00:f41...3dae

Nic by się nie stało jak by prezydent odpuścił tysiąc od wynagrodzenia maksymalnego. Sam na Kulika głosowałem i już się zawiodlem

R @ 09:57, 25.11.2018

IP: 5.173...16

Prezydent musi zarabiać dobrze. Dyskusja rozpoczęta przez radnego P. poniżej krytyki. Inni radni ci z PiS niech się nie odzywają. Rosakowie to bonzowie ostrołęccy. Tylko sxkoda że ta kasa idzie z naszych podatków. Powinni zarabiać z własnej działalności tacy mądrzy i wykształceni a na miejskim garnuszku. Ci radni którzy tak dyskutowali pokazali że to miasto ich nie interesuje. Dostali mandat ale to wszystko co ich interesowało.

szarancza @ 10:47, 25.11.2018

IP: 37.248...232

wyplenić tą szarańcze i tych lojalnych dachowcowi i rumianemu i bez wlasnego zdania zatrudnianych na telefon niekompetentnych dyrektorow i wice z naszego miasta

ci radni z p.i.s.d.u @ 10:54, 25.11.2018

IP: 37.248...232

maja mandat ale nie sa merytoryczni, to nawet nie opozycja ! kto ch wybrał? ciemnota ?

Urzędnik @ 11:00, 25.11.2018

IP: 94.254...3

Dona @ 08:21, 25.11.2018
IP: 83.24...129

Ilorazem inteligencji nie grzeszysz... Jak masz przeszło 40 lat, dzieci, kredyt hipoteczny, to sama się zwolnij i szukaj innej pracy. W takim wypadku trzeba mieć pracę w miarę pewną i stałą, a nie na 3 miesiące...

Odnośnie Kulika, to gdyby widełki były od 3700 do 40 000zł, to gwarantuję, że suma 40 000 była by głosowana. Takie osoby idą dla pieniędzy, nie dla idei. Za długo w urzędach pracuję, by nie widzieć co się dzieje. Urzędy traktuje się jak prywatne folwarki, gdzie pieniądze rozdaje się ile wlezie.

Paweł 2 @ 11:30, 25.11.2018

IP: 159.205...246

O ile rozumiem reklamówki u ogrodnika odpadają.Jest proekologiczny.Preferuje opakowania papierowe.Może worki ,albo kartony ze Story.Złośliwy ten były pracownik ogrodniczego.Nieradiomaryjny lewacki zarobi tyle co Kotowski ,którego tak poniża i krytykuje.

Paweł 2 @ 11:32, 25.11.2018

IP: 159.205...246

Pozdrawiam pracowników portalu Mój kulik

karma @ 11:49, 25.11.2018

IP: 178.42...105

nie pozdrowienia dla kolesi portaliku kulig a paszli do obory

mieszkaniec @ 12:19, 25.11.2018

IP: 178.213...122

Kotowski 10940,. Kulik 10590,. to poważne oszczędności smile

Kulik i Kleczkowski @ 12:33, 25.11.2018

IP: 188.146...38

Mieszkaniec, masz rację, to propaganda z tym tytułem:

"Nowy prezydent zarobi tyle, żeby nie musieć trzymać pieniędzy w reklamówce"

A miał być taki "amerykański". I stary i nowy musi używać reklamówki, by wypłatę do domu przynieść. I po co było bić pianę o tym, że będzie o wiele taniej?

Moja @ 12:54, 25.11.2018

IP: 5.173...58

Mieszkańcy też powinni zarabiać od pieciu tysięcy w górę a co źle by było???? I po co komuś robić dobrze jak nikt o nas nie pamięta!!!!???

Urzędnik @ 13:00, 25.11.2018

IP: 94.254...3

10 590 zł pensji dla Prezydenta miasta Ostrołęka to aż nadto. Przypomnijmy, że Prezydentowi miasta przysługują dodatkowe bonifikaty jako pracownikowi urzędu - 13 stka raz w roku, "wczasy pod gruszą" czyli 1250 zł za urlop, dwa razy do roku "talony" na święta (2 x 450zł).

Tak przedstawiają się faktyczne dochody dla zajmowanego stanowiska Prezydenta miasta Ostrołęka. Przypominam, że są to PUBLICZNE pieniądze! Nie traktujcie urzędu jak prywatny folwark! Wystarczy, że Kotowski lekką ręką rozdawał PUBLICZNY pieniądz. Nie raz z naruszeniem prawa. Pracownicy w urzędzie wiedzą i widzą dużo. Powoli ta bańka pęka i języki zaczynają się rozwiązywać. A jest o czym opowiadać, bo patologia jaka do tej pory panowała była nadspodziewana i na granicy prawa. Zawiadomienia do prokuratury są już kierowane, bo czasy bycia zastraszanym i przykazu trzymania języka za zębami się skończyły.

Powiedzieć mogę tylko, że takiej patologii jaką Pi$ wprowadziło, to chyba w żadnym mieście nie ma.

reklamowka @ 15:05, 25.11.2018

IP: 37.248...232

ta reklamowka slynna i pseudokato kolesiostwo, chamstwo bo te kolesie to od lopaty oderwane przyczynilo sie do tego ze was juz niema . sami sie zalatwiliscie.

PISZA O NAS NA WP @ 15:10, 25.11.2018

IP: 37.248...232

„Mieszkańcy odwołali prezydenta z PiS-u i dzieje się rewolucja. "Jakby runął Mur Berliński"
W Ostrołęce będzie jednak można obejrzeć firm "Kler". Do miasta powróci nawet lokalny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serwis "Moja Ostrołęka" donosi o upadku muru ideologicznego, po tym jak mieszkańcy pożegnali w ostatnich wyborach wieloletniego prezydenta Janusza Kotowskiego, katechetę i członka PiS.”


brawo nigdy wiecej tych ludzi u nas w miescie!

emma @ 16:34, 25.11.2018

IP: 31.11...20

Ludzie ,toż to normalne że kto się do władzy dopcha to swoimi obsadza, kredyty spłaca i musi się nachapać na zaś bo nie wiadomo co potem będzie.Dziwne , że tego nie rozumiecie. Prosta zasada. A ogrodnik ma jeszcze problemy innego typu . Działanie jego szybsze niż myśli więc będzie się działo....

Do emma @ 18:46, 25.11.2018

IP: 178.235...137

Daj nowemu prezydentowi szansę.
Wszystko wiesz najlepiej ?.
Czy jesteś jasnowidzem ?
Przestań straszyć ludzi.
Dobrze , że wywalono stary układ.
Ludzie wierzą że będzie lepiej.
I dlaczego piszesz że normalne jest że " gdy ktoś dopcha się do władzy......itd :
Dla mnie to nie jest normalne , chyba że dla ciebie.

Bella @ 19:00, 25.11.2018

IP: 31.11...20

Chlopcy ale śmieszni jesteście😀Niech żyje król wszystkich ogrodów, wolność i swoboda i jego dziewczyna młoda.Wolna miłość bez ślubów oczywiście jak piękne jesienne liście😀😀😀

mieszkaniec @ 19:40, 25.11.2018

IP: 178.213...122

straszenie od lat jest na topie laughing

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów: @ 20:05, 25.11.2018

IP: 2001:67c...6e1

Skrzynka skarg:
Napisał do nas czytelnik Janusz, który skarży się, iż mimo że już od kilku dni mamy nowego prezydenta, to efektów nadal nie widać.
- Parkingi na mieście i przy szpitalu nadal są płatne.
- Miejsca parkingowe nie zostały poszerzone i komfortowo można na nich zaparkować jedynie maluchem lub tico.
- Smog nadal dusi wieczorami.
- Kursy autobusów komunikacji miejskiej nie wróciły jeszcze do dawnych tras i godzin.
Przekazaliśmy uwagi do urzędu miasta, lecz do dnia publikacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi.
Do sprawy na pewno będziemy wracać.

Do portalu Mój Ogrodnik @ 20:06, 25.11.2018

IP: 31.11...20

Mam tanią wazelinę w każdej ilości.

Gosc @ 20:18, 25.11.2018

IP: 188.146...251

Pensja jak u Kotowskiego po 12 latach rządów . Pluli na Kotowskiego , że za dużo zarabia , a Kulikowi już na starcie dają to samo. Hipokryzja nowej władzy.

Do Gość @ 20:47, 25.11.2018

IP: 178.235...137

A ile wg Ciebie ma zarabiać ?
Tyle co poprzednik 12 lat temu?
A może tyle co jeszcze wczesniejsi zarabiali?
Zastanów się co za głupoty wypisujesz.! Przeczytaj też tytuł artykułu !!!!!!

Gosc @ 21:01, 25.11.2018

IP: 188.146...251

Zarabia dokładnie tyle co Kotowski. Jedyną różnicą wynika z tego , że Kotowski miał ponad 20 lat stażu pracy i dodatek miał 20%, a Kulik tylko 13 dlatego 13 %. Reszta jest na tym samym poziomie . Już zapomniałeś jak pluli na Kotowskiego że za dużo ?

aa @ 21:07, 25.11.2018

IP: 37.248...190

Panie Grabowski żal czy zazdrość przemawia przez Pana ale pan potrafi przystosować się do innego Pana

urzędnik @ 21:14, 25.11.2018

IP: 94.254...3

Pierwszy dekret nowego Prezydenta:

- Zagospodarowanie terenów zielonych po przez ukwiecenie i nasadzenie drzewkami z rodzimej firmy ogrodniczej

, laughing laughing laughing laughing laughing

do urzędnik @ 21:48, 25.11.2018

IP: 159.205...246

Weź przestań .Ogrodnik aż taki głupi nie jest .Wie że jest zima i mu nie urośnie ,albo mu koty zasrają.Pamietasz co się zawsze po stopnieniu sniegu najpierw na trawnikach ukazuje?A koty mamy w Ostrołece coraz bardziej inteligentne i jak zobaczą świeżą trawkę w kulikowie to bedą robić rano i wieczorem aż do wyborów.Pozdrawiam kotki.

Anna @ 22:08, 25.11.2018

IP: 84.40...49

Co na zarobki Kulika powie Koń-Walski, któren krytykował zarobki Kotowskiego aż ze złości popuszczał w portki. Teraz okazuje się, że Kulik zarabiał będzie praktycznie tyle samo co Kotowski.

Mały @ 01:15, 26.11.2018

IP: 77.255...247

Pana Grabowskiego zapytam o 1.12 w nocy , czy był taki mądry jak dla siebie w kuluarach gainetów ustawiał pobory,nie wspominając o jego Syneczku.
Mógł już dawno dać przykład oszczędności i dobrego gospodarowania funduszami Miasta. Nachapałeś dla sienie i całej rodzinki to teraz odpocznij.Zacznij OSZCZĘDZAĆ, tak jak my wszyscy mieszkańcy tego Miasta.

Mały @ 01:22, 26.11.2018

IP: 77.255...247

Taki z Ciebie URZĘDNIK jak z koziej d...y trąba. Jesteś beznadziejny patrząc,czytając,na twój punkt widzenia. A może Ty jesteś niewidomy ?

czesław @ 03:09, 26.11.2018

IP: 5.172...36

No i po igrzyskach ,zróbcie rachunek sumienia ,popiół na głowy i wory pokutne ,a tyle pisałem ,rozliczajcie do bólu ,a co zrobiliście ,dalej nie wiecie ,czyj jest parking pod szpitalem ,bo powinien być szpitalny ,a pieniądze powinny iść na potrzeby chorych ,,,,,,,,,,,,,,KURPIE,gdzie wasza wiara,,,,,,,,,,róbcie tak dalej ,a kolejne 30 lat ,będziecie chodzić na kolanach ,,,,,U siebie ,ale na kolanach,,,,,,,,,,CZY TAK CHCECIE? Pamiętajcie też ,o miłosierdziu ,ono naprawdę istnieje ,,,,,,,,,,,wy tez o tym pamiętajcie,,,Pozdrawiam wszystkich chorych i dziękuję paniom salowym ,za ich prace i pokorę ,,,NFZ,,,do likwidacji to obiecano ,lekarzy należy ściągnąć ze wschodu ,chory niesie krzyż swój i lekarza który się od niego odwraca koniec z tym do szpitali muszą wrócić siostry zakonne dopilnujcie tego ,,,,a nowi wasi wybrańcy do roboty ,dopilnujcie tego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,,,W starym szpitalu umierali nasi najbliżsi ,pamiętajcie o TYM ,i pilnujcie ,w czyje ręce on pójdzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zenek @ 03:25, 26.11.2018

IP: 5.172...36

, nowy prezydencie 6.000 tysięcy ,wystarczy ci z pocałowaniem ,bo inaczej wchodzisz w stare buty ,co wy na to ,kurpie ktoś was robi w jaja,co wy na to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!

Rebeliant Remek @ 04:04, 26.11.2018

IP: 188.147...67

Zeneki, Czesławy, Seby, Emmy, Ogrodniki i inne trolle.

Kocie pupile: 250.000 rocznie w MZK, 200.000 sekretarz miejski itd. itp. Nowemu prezydentowi 6.000/mc😁 A może zechce zostać wolontariuszem? Co wy na to PISowcy?😁 Przez 12 lat byliście przecież wzorcowym przykładem wolontariatu 😁😁😁

Urzędnik @ 07:27, 26.11.2018

IP: 94.254...3

Zaraz zaraz przecież to Kulik mówił o wprowadzeniu oszczędności oraz o zmniejszeniu wynagrodzenia... Komu? Innym? Dlaczego chcąc być transparentnym i wiarygodnym nie zacznie od siebie?

Ot hipokryta. To najbardziej boli mieszkańców. Bo czy kwota 11 000 brutto to dużo czy mało na takim stanowisku to rzecz względna. Ale zaczynając z najwyższych widełek dobrze o nim nie świadczy,

Kadzidlak @ 07:27, 26.11.2018

IP: 83.24...217

Kiedy MO napiszę o pupilku z wsi Kadzidło, któremu ucięcięto połowę pensji ?

Mój Ogród @ 08:09, 26.11.2018

IP: 188.146...210

Chlopcy z MO zachowajcie chociaz cień obiektywizmu, bo że nie wiecie czym jest wolne dziennikarstwo to widzimy. Wazelina opływa z was.

Anka RumiAnka @ 08:28, 26.11.2018

IP: 185.24...167

Wolne dziennikarstwo to uprawiała pisanka w gadzinóce pt,: Ostrołęka Samorzadowa i tępy w Wiadomościach Ostrołęckich dopóki PiS nie wygrał z Załuską. Skleroza?

Mój Ogród @ 08:46, 26.11.2018

IP: 188.146...210

Nie wybronisz się. Przeczytaj tylko tytuł który komentujesz i starczy, mózgi wam się lasują jak się przypodobać Kulikowi. Żałosne.

do Rebeliant Remek @ 08:52, 26.11.2018

IP: 188.146...190

Nie odwracaj kota ogonem bo z ciebie też jest trol. To ile zarabiają inni oraz ile warte jest stanowisko prezydenta Ostrołęki to sprawy drugorzędne. Dyskusja jest o tym, co było mówione przed wyborami (obniżenie zarobków prezydenta) a co jest po wyborach (pensja maksymalna).

Do kota ogonem @ 09:50, 26.11.2018

IP: 79.137...85

Ja słyszałem o obniżeniu kosztów pracy urzędu. Nie widzę powodu by prezydent elekt był opłacany gorzej od starego nieroba.

Ewelina @ 19:05, 27.11.2018

IP: 5.173...46

Co tam robi jeszcze Pani Rosak? Nie piszcie, że Pan Rosak specjalista od gęsi też się uchował jeszcze w urzedzie?