poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Dalubo

Aktualności

Styczeń w Ostrołęckim Centrum Kultury

Ostrołęckie Centrum Kultury przygotowało dla nas w styczniu wiele ciekawych atrakcji. Tradycyjnie, jak co roku ulicami Ostrołęki przejdzie "Orszak Trzech Króli", nie zabraknie również koncertu kolęd, a w ramach cyklu Nastroje we Dwoje wystąpi Kabaret Old Spice Girl.

4 stycznia (piątek)
Orkiestra gra
wernisaż wystawy fotografii Pawła Krupki
Autor jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Zawodowo związany od lat z firmą telekomunikacyjną, w której jako elektronik zajmuje się konserwacją urządzeń nadawczych. Były basista w jednym z ostrołęckich zespołów. Z zamiłowania fotograf. W kręgu jego zainteresowań fotograficznych są głównie koncerty, chociaż nie unika innych tematów. Od wielu lat fotografuje festiwal "Przystanek Woodstock" oraz Finały WOŚP.
Zdjęcia zaprezentowane na wystawie będzie można wylicytować 13 stycznia br. na 27 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrołęce.
- Ostrołęckie Centrum Kultury (hol), godz. 18.00.

Reklama 6 stycznia (niedziela)
Orszak Trzech Króli 2019
Jasełka uliczne to inicjatywa ponad podziałami, skupiająca różne środowiska i osoby zaangażowane w działania społeczne, religijne i kulturalne. Każdy może wziąć w nim udział, a organizatorzy szczególnie zachęcają do udziału rodziców z dziećmi. Hasło tegorocznego Orszaku to "Odnowi oblicze ziemi". Początek godz. 12.30 przy kościele Zbawiciela Świata. Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnego kolędowania i uczestnictwa w jasełkach. Orszak ruszy spod Kościoła pw. Zbawiciela Świata, przejdzie ulicami miasta aż do hali widowiskowo-sportowej im. Arkadiusza Gołasia. Po raz kolejny z okazji święta Trzech Króli OCK organizuje konkurs fotograficzny pn. "Ostrołęcki Orszak Trzech Króli 2019". Szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia na stronie OCK.

6 stycznia (niedziela)
Pierwsza kolęda 2019
Kantata Johna Petersona w wykonaniu Ostrołęckiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Bożeny Harasimowicz-Pęzy.
"Pierwsza kolęda" to jedna z 35 religijnych kantat Johna W.Petersona. Skomponowana niemal pięćdziesiąt lat temu przez adepta chicagowskiego Konserwatorium Muzycznego, nawiązuje do tradycji bożonarodzeniowego misterium. Z jednej strony opowiada o narodzinach Chrystusa, z drugiej skłania do duchowej refleksji nad tajemnicą zesłania Syna Bożego na Ziemię. Ujęta w formie suity jest hołdem złożonym starej tradycji kolędowania.
- kościół p.w. Św. Franciszka z Asyżu, godz. 16.45.

Reklama 13 stycznia (niedziela)
Dziadek do Orzechów
Spektakl baletowy.
Balet ten to niewątpliwie najsłynniejsze przedstawienie zimowe znane zarówno dorosłym jak i dzieciom na całym świecie. To historia małej Klary oraz tytułowego Dziadka do Orzechów. Bohaterowie za sprawą Drosselmayera przenoszą się do Krainy Zabawek i Króla Myszy. Oprócz wdzięcznych popisów baletowych i "niewdzięcznych" podskoków myszy, widzowie z pomocą Czarodzieja przeżywają niepowtarzalną, magiczną przygodę. Wielkie tańczące pierniki, walki na sery, taniec Wróżki Cukrowej i małych cukiereczków, to zaledwie namiastka tego co możemy zobaczyć. Całość uzupełniają barwne kostiumy i wzruszająca ponadczasowa muzyka Piotra Czajkowskiego. Wystąpi grupa taneczna i soliści Młodego Baletu Polskiego pod kierownictwem Anny Davies - choreografa, reżysera, tancerki, pedagoga baletu i założycielki Szkoły Baletowej i Zespołu "Młody Balet Polski"
muzyka: Piotr Czajkowski, choreografia: Anna Davies.
- sala OCK bilety: 7 zł (dla dziecka) i 15 zł (dla osoby dorosłej), godz. 12.00.

16 stycznia (środa)
Dźwięki, szepty, zgrzyty
Spotkania z muzyką.
Młodych melomanów zabierzemy w barwną podróż po naszym kraju, podczas której odwiedzimy bałtyckie plaże, mazowieckie wsie, góralskie chaty i śląskie fabryki. Oprócz dźwięków, rytmów i melodii w utworach pojawią się charakterystyczne dla muzyki najnowszej zgrzyty, szepty, trzaski i inne zaskakujące efekty. Grać będą: fortepian, skrzypce i wiolonczela.
- sala OCK, bilet 5 zł, godz. 13.15.

Reklama 18 stycznia (piątek)
Ostrołęcki Orszak Trzech Króli 2019 w fotografii
Wernisaż pokonkursowej wystawy.
Podczas wernisażu przedstawiony zostanie werdykt jury tegorocznej edycji konkursu. Na wystawie zostaną zaprezentowane nagrodzone i wyróżnione w konkursie fotogramy oraz te, które komisja konkursowa zakwalifikuje do wystawy.
- hol OCK, godz. 18.00.

23 stycznia (środa)
Porozmawiajmy przy herbacie
To nowa propozycja OCK na rodzinne spędzenie czasu. Podczas comiesięcznych spotkań będziemy rozmawiać z ciekawymi ludźmi, którzy opowiedzą nam o swojej pracy czy pasji, a także podzielą się nią w sposób praktyczny. Informacje o temacie kolejnych spotkań znajdziecie państwo na facebookowym profilu Cooltowni.
- Kultownia, al. Wojska Polskiego 40, godz. 17.00.

Reklama 26 stycznia (sobota)
Kabaret Old Spice Girl
Nastroje we Dwoje.
Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt! Porcję szczerego śmiechu zapewnia spektakl kabaretowy "Old Spice Girls" czyli Babski Kabaret. To kabaret z kobietami, dla kobiet i o kobietach, ale panowie również nie będą się nudzić. W rolach głównych występują: Lidia Stanisławska, Emilia Krakowska i Barbara Wrzesińska. Program obfituje w zabawne monologi, dowcipy, piosenki i improwizacje oraz w świetne dialogi autorstwa Marii Czubaszek, naczelnej satyryczki naszego kraju. Skecze uzupełniają teksty Zbigniewa Korpolewskiego (autora tekstów m.in. dla Hanki Bielickiej i kabaretu "Dudek") i Krzysztofa Jaroszyńskiego (satyryka i scenarzysty piszącego m.in. dla Krystyny Sienkiewicz, Jana Kobuszewskiego). Dwugodzinny program jest znakomitym pomysłem na spędzenie wspaniałego wieczoru, zwłaszcza że nawiązuje do tradycji klasycznego literackiego kabaretu, gdzie skecz i monolog przeplatany jest piosenką - czasem gorzką, częściej dowcipną, i gdzie zawsze można liczyć na dobrą puentę.
- sala OCK, bilet 30 zł, godz. 17.00.

31 stycznia (czwartek)
Ostrołęcki Przegląd Twórczości plastycznej 2019
Ostrołęcki Przegląd Twórczości Plastycznej to próba zaprezentowania mieszkańcom naszego miasta aktualnego stanu ostrołęckiej plastyki. Przegląd ma formułę otwartą, o prezentacji swojego dorobku artystycznego decydują sami twórcy, choć organizatorzy zostawiają sobie prawo zadecydowania o dopuszczeniu prac do wystawy. Do uczestnictwa w przeglądzie „Galeria Ostrołęka” zaprasza dorosłych mieszkańców Ostrołęki, którzy mają chęć i potrzebę dzielenia się z innymi swoją twórczością, mają jednocześnie odwagę zaprezentować swoje prace na wystawie. Przegląd to okazja do konfrontacji własnej twórczości amatorskiej z pracami innych, także z twórczością profesjonalnych artystów. Prace przyjmowane będą w dniach 7-11 stycznia 2019 roku w Galerii Ostrołęka. Regulamin i karta zgłoszenia - na stronie www.ock-ostroleka.pl
- Galeria Ostrołęka, godz. 19.00.
Wyświetleń: 2984 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 28.12.2018, 13:25r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
Hiszpański
Sklep Enter
NestBank