czwartek, 23 stycznia 2020 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursu dotyczącego KMZB (zdjęcia)

Fot. KMP w OstrołęceW Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu ściśle związanego z "Dniem z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa". Laureatami konkursu zostało osiem osób z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

Ostrołęccy policjanci zaprosili do udziału w konkursie dotyczącym Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu ostrołęckiego. Trzeba było udzielić odpowiedzi na przygotowane w tym zakresie pytania, m.in. jaki jest maksymalny czas trwania weryfikacji zagrożenia czy jaki kolor ma status zagrożenia "Potwierdzone".

Reklama Początkowo w konkursie przewidziano pięć nagród za udzielenie prawidłowych odpowiedzi. Z uwagi na duże zainteresowanie konkursem, ostatecznie nagrodzono osiem osób.

Podczas spotkania w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, pierwszy zastępca komendanta policji w Ostrołęce, kom. Andrzej Dziadak wręczył laureatom dyplomy gratulacyjne oraz nagrody.

- Kom. Andrzej Dziadak przede wszystkim podziękował za udział w konkursie oraz pogratulował uczestnikom oraz członkom ich rodzin. Wyraził nadzieję, że narzędzie internetowe, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa będzie wykorzystywane w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania - mówi asp. Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce.

Reklama Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie, a także przedstawienie skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Identyfikacja ta powinna przebiegać z uwzględnienia oczekiwań społecznych czemu odpowiada Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jest ona istotnym elementem procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym.

Fot. KMP w OstrołęceFot. KMP w Ostrołęce
Wyświetleń: 643 komentarze: 0
02.01.2019, 09:24r. Drukuj
Powrót