czwartek, 23 stycznia 2020 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Gość "Mojej Ostrołęki": Aleksandra Boruch o finale WOŚP, sprzyjającym urzędzie i wielu niespodziankach

Aleksandra Boruch, szefowa sztabu WOŚP w OstrołęcePo kilku latach nieobecności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrołęce i braku przychylności władz miasta dla inicjatywy Jurka Owsiaka, sztab powraca w wielkim stylu. Na kilka dni przed 27 finałem spotkaliśmy się z Aleksandrą Boruch, główną koordynatorką akcji w naszym mieście.

Ostatni finał akcji, wraz z koncertami i światełkiem do nieba, odbył się hucznie w Ostrołęce w 2014 roku. Później była tylko równia pochyła. Z roku na rok, ze względu na nieprzychylność władz oraz fakt, że ówczesnemu prezydentowi nigdy nie było po drodze z ideologią lansowaną przez Owsiaka, było coraz gorzej. Teraz mamy szansę powrócić na właściwy tor.

Reklama Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraca do Ostrołęki w wielkim stylu
Ostrołęczanie zawsze chętnie włączali się w akcję, nawet wówczas, gdy Ostrołęka nie rejestrowała sztabu. Mieszkańcy jednoczyli się i jakimś sposobem zawsze udało się wrzucić datek do "wośpowej" puszki. W styczniu 2019 roku Ostrołęka wraca do korzeni. Po latach przerwy, w naszym mieście znów zarejestrowano sztab, a w niedzielę 13 stycznia na ulice wyjdą wolontariusze z charakterystycznymi puszkami. Przez niemal cały dzień trwały będą imprezy towarzyszące, a wieczorem koncerty zespołów muzycznych i światełko do nieba. Na ulice wyjdzie niemal 250 wolontariuszy.

Zawiązanie sztabu wiąże się ze zmianą władzy w miejskim ratuszu. Nowy prezydent Łukasz Kulik szybko i pozytywnie odpowiedział na pomysł ostrołęczan, aby zorganizować akcję. Inicjatorkami były Natalia Matuszewska Kulik oraz Aleksandra Nowak. Szefową ostrołęckiego sztabu została Aleksandra Boruch, która koordynuje i organizuje całą akcję. Wolontariuszka działa w ostrołęckich sztabach WOŚP od niemal 15 lat.

- Przez kilka lat ciężko było cokolwiek zorganizować, natomiast w tej chwili bardzo sprzyja nam władza, chętnie się włącza, pomaga, także urzędnicy chętnie wspierają naszą inicjatywę, dlatego działanie jest łatwiejsze i przyjemne - mówiła nam Aleksandra Boruch.

Reklama Będą koncerty, imprezy towarzyszące i licytacje przedmiotów
Od lat nieodłącznym elementem finałów WOŚP są koncerty muzyczne. Artyści chętnie włączają się w akcję i grają charytatywnie na rzecz orkiestry i oczywiście osób potrzebujących. W tym roku, w myśl hasła 27 edycji finału WOŚP "Gramy dla dzieci małych i bez focha", na scenie przy "Kupcu" wystąpią muzycy z m.in. z Ostrołęki, Warszawy czy Spychowa.

- W tym roku zagra dla nas dużo zespołów ostrołęckich i nie tylko. Na scenie przy "Kupcu" wystąpią m.in. Karrakan, Aterra, Mad Bee, Droga na Ostrołękę, Strefa 51, RY, Manchild oraz Biuro Rzeczy Znalezionych. Chętnych było nawet więcej niż mogliśmy przyjąć. W trakcie dnia, w hali targowej Feniks będzie też występował Piotr Grzyb czy wokalistki Studia Piosenki - mówiła Aleksandra.

Nie zabraknie też szeregu imprez towarzyszących, będzie m.in. przegląd talentów dla dzieci, nauka nurkowania na ostrołęckim basenie, bieg "Policz się z cukrzycą" czy wystawa zdjęć.

- W parku wodnym będzie nauka nurkowania. Zasada jest taka, że na basen wchodzimy normalnie, wykupując wejściówkę. Na strefę wodną zabieramy ze sobą pieniądze, jakie wrzucimy tam do puszki i wówczas będzie można wziąć udział w kursie nurkowania z wykwalifikowanym instruktorem. Dodatkowo w hali targowej Feniks będzie przegląd młodych talentów. Pomiędzy prezentacjami dzieci zaśpiewa i zagra także Piotr Grzyb oraz wystąpią wokaliści Studia Piosenki klubu "Oczko". Dzieci cały czas się zgłaszają i nie wiemy ile ostatecznie ich wystąpi. Obok hali będzie też pokaz ratownictwa - wylicza Ola.

To nie wszystko. W parku miejskim o godz. 11.00 wystartuje bieg "Policz się z cukrzycą", a w hali sportowej im. A. Gołasia będzie turniej piłki nożnej, pokaz trampolin, trening sztuk walk i maraton fitness. Nie zabraknie też licytacji przedmiotów. W tym roku chętnych do przekazania rzeczy czy usług było wielu.

- Z rzeczy najbardziej wartościowych możemy wyliczyć m.in. voucher na prawo jazdy, vouchery od dwóch ostrołęckich tatuażystów, są sesje zdjęciowe od lokalnych fotografów, usługi od salonów fryzjerskich oraz salonów urody. Jeden z salonów urody na osiedlu Łęczysk, cały niedzielny dochód przeznaczy na orkiestrę. Będzie też wyjątkowe zdjęcie autorstwa Pawła Krupki - to fotografia okładkowa płyty zespołu Wilki, podpisana przez Roberta Gawlińskiego - podaje Aleksandra.

Dzień wcześniej kwestować będą wychowankowie Zakładu Poprawczego w Laskowcu
W akcję WOŚP od lat włącza się Zakład Poprawczy w Laskowcu. Wychowankowie oraz pracownicy ośrodka grali na rzecz orkiestry nawet wtedy, gdy w Ostrołęce nie było zarejestrowanego sztabu. Swojej tradycji nie zaniechają także w tym roku. Wylatkowo, bo w sobotę 12 stycznia, młodzież będzie kwestowała na terenie Galerii Bursztynowej. Na odstępstwo od reguły zgodę wyraziła zarówno galeria jak i stowarzyszenie.

Rokrocznie chłopcy z "poprawczaka" przygotowywali stoisko pełne upominków dla darczyńców i zbierali do puszek pieniądze na rzecz potrzebujących. Swojej tradycji nie zaniechają też w tym roku. Każdy, kto nie będzie mógł włączyć się w niedzielny finał, może odwiedzić stoisko Zakładu Poprawczego z Laskowca w Galerii Bursztynowej. W sobotę 12 stycznia wychowankowie ośrodka będą kwestować na rzecz chorych i potrzebujących dzieci.

Do ostrołęckiego sztabu dołączą w tym roku jeszcze dwie gminy - to Lelis i Czarnia, gdzie na ulicach miejscowości pojawią się wolontariusze z puszkami. Pieniądze zebrane będą liczone łącznie z Ostrołęką i zbiórką prowadzoną przez wychowanków z Laskowca. Swoje sztaby zarejestrowały natomiast Myszyniec, Kadzidło, Baranowo, Zawady czy Goworowo.

Reklama Zakończymy światełkiem do nieba, które pozostaje niespodzianką
Ola nie chciała nam zdradzić wszystkich szczegółów tegorocznego światełka do nieba, które zwyczajowo kończy finał orkiestry w każdej miejscowości. Enigmatycznie mówi, że, jeśli warunki pogodowe dopiszą, będzie to światełko inne od wszystkich dotychczasowych i każdy znajdzie tam coś dla siebie.

- Mamy do wykorzystania kilka możliwości i chcemy, aby każdy był zadowolony. Chcemy zrobić coś innego i testujemy różne możliwości. Mamy nadzieję, że pomysł się uda i być może zdradzimy coś tuż przed finałem - mówi tajemniczo Ola.

Szczegóły wydarzenia oraz poszczególnych imprez znajdziecie na facebookowym profilu WOŚP Ostrołęka. Warto też śledzić nasz portal, na którym będziemy relacjonować tegoroczny, 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Liczymy, że wspólnymi siłami pobijemy niegdysiejszy rekord Ostrołęki, który w 2012 roku osiągnął kwotę ponad 80 tys. zł. Szefowa sztabu ma nadzieję, że uda się przekroczyć 100 tys. zł.

Pamiętajcie, "Gramy dla dzieci małych i bez focha"! 27 finał WOŚP już w niedzielę 13 stycznia 2019 roku.
Wyświetleń: 10001 komentarze: 138
05.01.2019, 08:28r. Drukuj
Powrót


WIESŁAW @ 08:59, 05.01.2019

IP: 5.60...78

Wszędzie gdzie trzeba zapłacić , dać kasę , stracić kasę to spotykam same sympatyczne dziewczęta . Tu i cel szczytny i i szefowa OK . Ponieważ wydaję pieniądze moich spadkobierców to ...postaram się

Mmm @ 09:19, 05.01.2019

IP: 5.173...110

Brawo Ola ;-) super że się za to wzięłaś!

Super wiadomość @ 09:19, 05.01.2019

IP: 5.172...251

Cieszymy się z rodziną!!!!! Brawo Pstrołęczanie . Brawo panie prezydencie.

Lena @ 09:19, 05.01.2019

IP: 95.49...181

Super że będzie u nas finał. Nawet jeśli ktoś jest przeciwko, to najważniejsze że mieszkańcy mają wolny wybór a nie ktoś decyduje z góry co jest dobre a co złe.

Sut @ 09:23, 05.01.2019

IP: 5.173...113

Światełko do nieba to będą jakieś kocie oczy, tak jak na sylwestra.
Aaaa, zapomniałem, pieski się denerwują.

Gość @ 09:30, 05.01.2019

IP: 2a01:110f...8e41

Pieski boją się strzałów tylko w sylwestra.

Rebeliant Remek @ 09:42, 05.01.2019

IP: 188.147...117

Brawo! Szkoda, że Olszewo Borki i Rzekuń w biedzie. Ale cóż. Niektórzy parafianie gardzą miłosierdziem i niewymuszoną jałmużną..

asd @ 09:47, 05.01.2019

IP: 83.24...99

z artykułu widać - czują biznes, będzie się działo laughing

Jędrek @ 10:07, 05.01.2019

IP: 37.109...165

"Sut" i "Gość" jak nie potraficie się bawić bez robienia hałasu to może skoczcie np. na Krym tam będziecie mogli sobie postrzelać do... woli. Obie walczące strony szukają najemników czyli jeszcze zarobicie na tym kasę zamiast wydawać. Rozważcie to jak macie czym?
"... jak dajesz dary miłosierdzia nie dmij przed sobą w trąbę aby ciebie ludzie podziwiali..."

Milka @ 10:15, 05.01.2019

IP: 5.173...15

Gdzie odbędzie się licytacja?

Darek @ 10:15, 05.01.2019

IP: 5.173...160

Brawo Ostrołęka! Brawo WOŚP!

Emerytka @ 10:23, 05.01.2019

IP: 176.109...117

Super, super, super! Brawo, WOŚP ponownie witaj w Ostrołęce smile smile smile Niech PISowcom mina zrzednie. tongue

Aleksandra Nowak @ 10:42, 05.01.2019

IP: 83.6...172

SPROSTOWANIE do postu – ponieważ nie lubię i nie muszę, bo jeszcze wiem co i jak robię, otóż nie lubię być ubierana w cudze piórka, i dlatego proszę o przyjęcie do wiadomości, że nie byłam i nie jestem „inicjatorką” WOŚP w Ostrołęce. Tak jak pisałam już w felietonie w TO „moim zdaniem” jedynym znanym mi, bardzo konsekwentnym inicjatorem tegorocznego Finału WOŚP w Ostrołęce był i jest Roman Filipowicz. To do czego mogę się przyznać to do uczestnictwa w dwóch rozmowach w tej sprawie z Panem Łukaszem Kulikiem. Po raz pierwszy, o potrzebie utworzenia sztabu WOŚP w Ostrołęce wraz z Bożeną Jeruzalską rozmawiałyśmy z Panem Łukaszem Kulikiem jako kandydatem na prezydenta tuż przed drugą turą, a po raz drugi tuż po wyborze Pana Łukasza Kulika na prezydenta rozmawialiśmy Roman Filipowicz i ja, już o warunkach utworzenia sztabu „przy UM Ostrołęka”. Faktem jest, że Pan Prezydent była zdecydowanie za tym działaniem i to On na szefa sztabu wyznaczył Panią Boruch. To tyle i aż tyle z mojej strony w kwestii inspiracji powstania sztabu WOŚP w Ostrołęce.
A przy okazji …
Miło mi było gościć w siedzibie PIE ED pierwsze spotkania ludzi zainteresowanych graniem w Ostrołęce Orkiestry dyrygowanej przez Jurka Owsiaka.
Natomiast bardzo chcę podkreślić, że dla mnie wielką, największą jak do tej pory frajdą były spotkania w siedzibie Punktu informacji Europejskiej Europe Direct – Ostrołęka z pierwszą turą (200) kandydatów na wolontariuszy pobierających i zwracających ankiety wolontariacie oraz opiekunami grup pracującymi nad imprezami zamkniętymi w wielu szkołach.
Dla mnie szczególną bohaterką jest Pani Małgorzata Lechmańska za wykonaną benedyktyńską pracę w pozyskiwaniu sponsorów, którym niezależnie od formy i wartości należą się wielkie podziękowania.
MŁODZI JESTEŚCIE GENIALNI I BARDZO, BARDZO WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ ZA WASZ ZAPAŁ I ENTUZJAZM.
Osobiście jestem przekonana, że to do czego się zobowiązałam – tj. prowadzenia rejestracji wolontariuszy – zrobiłam porządnie i ze sporym nakładem czasu, materiałów i udostępniania siedziby.
Teraz tylko od nas wszystkich i od każdego z osobna zależy jak nam ta gorąca zadyma w środku zimy uda się.

Rebeliant Remek @ 11:25, 05.01.2019

IP: 188.147...117

PIE i ED. No cóż. Jest okazja. Nikt nie chwali. Sama się pochwalę. Kołtuńskie to trochę, ale nasze, kurpiowskie, tradycyjne i przaśne 😀👍

Judym @ 11:33, 05.01.2019

IP: 188.146...11

Oby sam cel akcji nie przyćmił co niektórym motyw „odegrania „się poprzedniej władzy ,bo już sam artykuł (poza oczywiście merytoryczną treścią ) dość tendencyjny.Ale czego się spodziewać po MO

Paweł @ 11:36, 05.01.2019

IP: 77.254...160

Czy to ten Filipowicz co uczył miłosci do komunizmu w ZSZ nr2? KODZIASZ i napisik Konstytucja?

wielki styl @ 11:46, 05.01.2019

IP: 185.166...169

Moze warto poczekac z odtrabieniem sukcesu Wielkiej Swiatecznej Orkiestry w Ostrolece .Podobnie wspaniale zapowiadano Miejska Wigilie czy Powitanie Nowego Roku a co wyszlo to chyba wszyscy wiedza , obawiam sie,ze moze byc podobnie i wtym przypadku.

ketuks @ 11:52, 05.01.2019

IP: 37.47...224

Pawełek a Ty do czego uczysz miłości? do wolności i demokracji? No to opisz nam jakąż to mamy wolność i demokrację? bo mi wychodzi że tylko dla bogatych.

vi @ 11:55, 05.01.2019

IP: 5.173...170

Napluć !!! na sługusa czarnuchów co zakazywał pomagania dzieciom w Ostrołęce.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 12:09, 05.01.2019

IP: 188.146...124

Brawo! Przydałoby się więcej niedziel z Orkiestrą, rząd potrzeb ma dużo i dużo jest chcących pomagać rządowi.

Mam nadzieję, że kasa samorządowa nie idzie na to oraz ludzie z samorządu pomagają tylko po godzinach pracy. Nie są zagonieni do organizacji WOŚP przez władze. To jest prywatna zbiórka na potrzeby publicznych szpitali.

Rebeliant Remek @ 12:20, 05.01.2019

IP: 188.147...117

Obowiązkowe spędy tępy to były pod wroną. Na udział w WOŚP przymusu nie ma?

wyborca21 @ 12:44, 05.01.2019

IP: 188.146...17

do Rebeliant Remek @ 12:20, 05.01.2019
teraz jest "róbta co chceta" byleby nie chwalić innych akcji charytatywnych a zwłaszcza tych organizowanych przez kościół .Pomaganie dzieciom i wspieranie aborcji przebiega tą samą drogą, .Masz krótką pamięć ,nie pamiętasz pochodów na 1 maja lub tego ,żeby być kierownikiem lub brygadzistą musiałeś być członkiem jedynie słusznej partii.

OSTROLEKA @ 12:47, 05.01.2019

IP: 178.235...227

A ja nie dam ani grosza jak i cala moja rodzina.Daje kupuje wszystko dla Caritasa bo jest uczciwo pomagajaco A kodziarstwu nie dam

Rebeliant Remek @ 12:49, 05.01.2019

IP: 188.147...117

Wyborca21. Mam dobrą pamięć. 1 Maja powiadasz. Ok. Bywało tak jak i z wroną za PiS, ale jak mawiają : co było , a nie jest nie pisze się w rejestr. Przypomnij mi które z katolickich akcji podobnego typu jak WOŚP były w Ostrołęce krytykowane wręcz obrzydzane. Tego akurat nie pamiętam.

wyborca 21 @ 12:59, 05.01.2019

IP: 188.146...17

Rebeliant Remek
pomnik, który upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego podziemia zbrojnego oraz cywilnych mieszkańców ziemi ostrołęckiej, którzy w latach 1945 - 1953 padli ofiarą terroru komunistycznego.-Ty określasz wroną -a rozumiem poglądy na temat Polski.

smok @ 12:59, 05.01.2019

IP: 178.235...103

z ciekawości - ile pieniędzy z budżetu miasta zostało przeznaczonych na organizację tej prywatnej imprezy? (wliczając w to użyczenia, odstąpienia itp.).

Remik @ 13:16, 05.01.2019

IP: 5.173...139

Wreszcie miasto wraca do normalności

Pipi @ 13:40, 05.01.2019

IP: 176.109...245

nam katolom w zupełnosci wystarcza niezastąpiony Caritas a nie lewackie miłosierdzie resortowego nygusa,które to nam od zawsze zwisa

Hmmm @ 13:47, 05.01.2019

IP: 5.173...30

Zaraz zaraz !
A jak miasto pomaga ????

Nurkowaniem????

Zapłać wejściówkę na basen która idzie do miasta a dopiero w środku pomóż orkiestrze???

Paweł @ 13:59, 05.01.2019

IP: 77.254...160

Czyli to ten filipowicz z ZSZ nr2 Kodziarz ,protestujący pod sądami miłośnik Marksa i Engelsa w ZSZ nr2. Wzorowy komunista wspierajacy resortowe dziecko owsika.Znam go dobrze z czasów szkolnych i nie wiele dobrego można o nim powiedzieć. Cel nie uświęca środków. Komuchowi złotówki nie dam.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 14:02, 05.01.2019

IP: 188.146...34

Hmmm, to dobrze, że pieniądze z budżetu miasta nie idą na wsparcie rządu poprzez prywatnego pośrednika. Mam nadzieję, że tak dzieje się nie tylko na basenie.

Chciałbyś, by basen pozwolił wejść ludziom za darmo, a potem miasto zapłaciłoby za te bilety?

Qwert @ 14:56, 05.01.2019

IP: 37.248...100

I dobrze! Niech będzie WOŚP w Ostrołęce! Kto chce to pójdzie, kto nie chce niech nie idzie. Po co ten hejt? Boli samodzielne podejmowanie decyzji?

Mam pytanie @ 15:01, 05.01.2019

IP: 78.152...224

Mam Pytanie do PISobolszewików. To co wy robicie to było za PRL w latach 44-55. Dlaczego innych opluwacie od komunistów a sami pracujecie jak kundle obszczekując innych? Ile wam płaci PIS za chamstwo,szczucie,sianie nienawiści, wyzywanie innych od czerwonych, a sami kim jesteście czarnymi komuchami?

Mieszkaniec do luźnego rebelka @ 15:34, 05.01.2019

IP: 188.147...59

Luźny luźny Pan wzywa! Odbiór! Ustaliłeś już kiedy będzie nowy, wspaniały most!? Kiedy cudowna, wspaniała przeprawa Tymczasowa!? Kiedy w końcu wyborcy obejrzą Kler, który podobno jest bardzo wartościowym filmem? I kolejne pytanie dotyczy transparentnosci doboru dyrektorów spółek, urzędów itd.w naszym mieście. Podobno Pan Prezydent obiecywał transparentność i przejrzystość w takich sytuacjach, a chyba rozmach w rozdawaniu stołków jest większy niż za poprzedników.

Paweł @ 15:37, 05.01.2019

IP: 95.49...240

No tak wolny wybór ale jakoś dziwne ? Lewactwo wróciło mb a stołek to i lewackie pseudo imprezy na topie!!!!. złodzieja i oszusta ktoś musi utrzymać przecież to wszystko hareytatywnie za darmo z dobroci serca 😂😂😂😂😂
;

Paweł @ 15:38, 05.01.2019

IP: 95.49...240

No tak wolny wybór ale jakoś dziwne ? Lewactwo wróciło mb a stołek to i lewackie pseudo imprezy na topie!!!!. złodzieja i oszusta ktoś musi utrzymać przecież to wszystko hareytatywnie za darmo z dobroci serca 😂😂😂😂😂
;
;
;
;

Mieszkaniec @ 15:46, 05.01.2019

IP: 188.147...59

Luźny luźny zgłoś się! Januszek komuszek, januszek komuszek zgłoś się! Pan mówi! Moje małe komuszki już są?! No to słuchać bo J-23 znowu nadaje! Słuchać mnie moje małe parówy. Na jutro ustalić dlaczego Pan Prezydent oszukał mieszkańców co do transparentnosci swoich wyborów i doboru kadry!?! Druga sprawa-kiedy Kler kur......a!!! Miał być i ma być! Jasne! Janek Kotowski mnie zawiódł to chociaż wy tego nie róbcie. Brać się za robotę, a nie za obsadzanie stołków "swoimi" i rozliczyć poprzedników, ale może zacząć od komuchów przez których nasz kraj pogrążony był w gó...nie od 1945. Najpierw wysiepać komuchów, potem rozliczyć pisiaków, POwiaków, SLDesiaków, a potem wziąć się za uczciwą pracę na rzecz miasta żeby za 5 lat was nie rozliczano.

ketuks @ 15:47, 05.01.2019

IP: 37.47...224

brunatni są na równi pochyłej drugiej ściemy z solidarnością i zstąpieniem ducha do odnowy Kościelnego skarbca już nikt nie łyknie.

Mieszkaniec @ 15:52, 05.01.2019

IP: 188.147...59

Mieszkaniec do Wiesława odbiór! Wiesław z Ciebie to jednak dobry chłop! Ja mimo że obwołałeś mnie anką pisanką ostrołęcką dziewicą też dołożę się do tej akcji (jak co roku zresztą) mimo, iż wiem że na bank 1/3 zebranych środków trafi w prywatne ręce. Ale u nas złodziejstwo i chęć posiadania jest olbrzymia czy u lewych czy prawych, księży i lekarzy więc nie ma co na to patrzeć tylko się dokładamy! A cooooo!

Do Paweł @ 16:04, 05.01.2019

IP: 176.109...117

A co Ci ukradł, i w czym Cię oszukał. Mam nadzieję, że jesteś honorowy i nigdy nie skorzystasz z urządzeń medycznych zakupionych przez WOŚP, jeśli zajdzie taka potrzeba. A tak na marginesie to życzę Ci zdrowia do samej śmierci.

Polak @ 16:13, 05.01.2019

IP: 176.109...182

Kwota zadeklarowana na zakończenie 26. Finału WOŚP: 81 423 542 PLN . Zgodnie z przedstawionym planem budżet Funduszu NFZ w 2018 roku wyniósł 77 400 000 000 zł. i kto tu ratuje służbę zdrowia ile % zostaje w kieszenie tego nie chcą ujawnić tacy uczciwi !!! WOŚP ma ledwo ponad 0,1% tego co daje NFZ dla szpitali więc nie pisać że Owsiak ratuje służbę zdrowia . To są fakty można to sprawdzić w necie .

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 16:21, 05.01.2019

IP: 188.146...127

Do Paweł, wymaganie, by ktoś nie skorzystał ze sprzętu znajdującego się w publicznych szpitalach jest zaprzeczeniem tej akcji.

Polak, dobra i taką pomoc dla NFZ a więc rządu. 100 mln mniej rząd ma do wydania, bo ludzie chcą mu pomóc. Takie zbiórki powinny odbywać się co niedziela, potrzeb rząd ma dużo. Np. gdyby zbierać na pomoc rządowi w walce ze smogiem? Czyli na wymianę pieców lub termomodernizację domów?

WIESŁAW @ 16:37, 05.01.2019

IP: 37.7...151

Do wyborca 21 . Kiedyś żeby być brygadzistą trzeba było być w tej jednej słusznej . ( nie zawsze )Teraz jeśli jesteś w tej jedynej słusznej toś prezes albo musisz dobrze robić i być płci przeciwnej toś pomagierką prezesa za 65 tysiaków miesięcznie . Możesz tylko dobrze robić odpowiedniemu z tej jedynej to nad tobą wojskowi parasol poniosą .

Dolek @ 16:38, 05.01.2019

IP: 31.0...71

Po pierwsze to nikt nikogo nie zmusza do do dawania datków na WOŚP. Po drugie, to obecne służby skarbowe za rządów PiS-u tak dokładnie sprawdzają finansową działalność Jurka Owsiaka, że gdyby było coś nie tak to rządowa tuba TVP-Info zmieszała by go z błotem. Uwierzcie mi.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 17:02, 05.01.2019

IP: 188.146...127

Dolek, masz rację, nikt nikogo nie zmusza do wspierania rządu poprzez WOŚP. Co do sprawdzania finansów, to rząd się cieszy z każdego miliona wsparcia dla publicznych szpitali.

wyborca 21 @ 17:05, 05.01.2019

IP: 188.146...93

do WIESŁAW @ 16:37, 05.01.2019
niestety 4 lata temu to za 6,500zł pracował tylko złodziej albo idiota tak powiedziała bardzo mądra pani u sowy i jak dowiedziała się ,że szef msw zlecił podpalić budkę przy ambasadzie zareagował wspaniale "ale jaja...ale jaja" a państwo istniało tylko teoretycznie

WIESŁAW @ 17:13, 05.01.2019

IP: 37.7...151

Do wyborca 21 . OK . Wy macie swoich i...tów my swoich . Poddaję się . Wasi lepsi .

Paweł @ 17:40, 05.01.2019

IP: 87.205...107

I co mam sprawdzać co kupił owsik ,a co jest państwowym sprzętem.Puknij sie w czółko facet.Rocznie płacę ponad 30 tys. Zus-u i chrzanię co jest czyje. Nalezy mi sie jak psu buda. Nawet jak nie dam 10 zł na tego oszołoma w czerwonych spodniach.

ostrołeczanka @ 18:12, 05.01.2019

IP: 37.249...188

Brawo organizatorzy i młodzież oraz osoby które włączają się w akcje niesienia pomocy innym a szczególnie dzieciakom. Cieszę się że Orkiestra po wielu latach wraca do Ostrołęki i my też będziemy mieli swój wkład w tę akcję.Nieważne czy ktoś wspomaga Caritas czy Orkiestrę ważne że pomaga innym. Na pewno będę tam z wami bo aż serce rośnie czytając że w Ostrołęce 250 wolontariuszy w tym dzieci i młodzież wyjdą z puszkami na ulicę .Jestem z was dumna -nauczycielka.

Regon @ 19:00, 05.01.2019

IP: 188.146...140

iwnam nic do Owsiaka, ale że lgnie do niego wszelkie lewactwo to fakt. Nawet u nas starszawe pokolenie pospezetpererowskie szczyci się wośp. Komuchy won.

do WIESŁAW @ @ 19:14, 05.01.2019

IP: 2a01:110f...f553

Widzisz jak teraz banki dobrze stoją,ze stac na takie wyplaty...
A za poprzedniej wladzy LOT na sprzedaz...bo na skraju bankructwa..
Lotos na sprzedaz,bo tylko mafie paliwowe dobrze zarabialy...
VAT wyciekal na prawo i lewo...
Jak to mowil rostowski minister finansow..."na 500+ pinindzy nima i nie bedzie"...
laughing
A na faceta w czerwonych portkach nie daje,bo go nie lubie,miesza sie do polityli,i udaje swietego,a zyje z tych pieniedzy.
Jedyne,kto tam za darmo pracuje,to te dzieci z puszkami na mrozie...
Wole dac na schronisko dla zwierzat,tam przynajmiej wiem,ze pomoge.....

sara @ 19:53, 05.01.2019

IP: 31.0...66

Brawo Panie Prezydencie!! Nareszcie Ostrołęka na właściwym torze. Kto ma ochotę niech idzie nabijać kabzę czarnym sukienkom, biskup wymieni sobie auto na nowe, kto chce niech daje na Caritas czy inne akcje, a kto chce dla WOŚP to jego wola. Jest demokracja, ja zawsze przekazywałam dla WOŚP, nawet jak nie grała w Ostrołęce orkiestra. Zawsze można było zrobić przelew na konto, ale teraz na pewno wrzucę do puszki. Pozdrawiam wszystkich zwolenników WOŚP i wolontariuszy.

Maniek @ 19:56, 05.01.2019

IP: 5.184...36

Do ip 188.147...59a ja ci napisze eu nuchu jesteś pisanka tylko ciut glupsza to że zmieniłeś nick to nie znaczy że z kogoś będziesz robić idiotę skoro sam nim jesteś won z tego portalu nie rób syfu pisdz...lcu.

pracuś @ 20:07, 05.01.2019

IP: 5.184...10

Mam propozycję dla chętnych do pomocy WOŚP. Przyjdziecie do mnie do pracy, a wynagrodzenie przekażemy na WOŚP. Jakie to szczytne i miłe. prawda ? I jeszcze jedna sprawa, niech Owsiak ujawni rozliczenia swoich spólek i spólek związanych z jego rodziną.Ale jak ktoś chętny popracować i oddać zarobioną kasę na szczytny cel zapraszam.

pracuś @ 20:19, 05.01.2019

IP: 5.184...10

Dzieci byłych komuchów i wysoko postawionych funkcjonaruszy MO.I dziś mają się dobrze i żyja na koszt szarego człowieka.

Do Maniek @ 20:49, 05.01.2019

IP: 87.205...107

Maniek nie denerwuj się bo ci zyłka strzeli.albo koszulka z napisem konstytucja ci się wygniecie.Portal jest dla wszystkich nawet jak się nie jest ciulnientym kodziarzem.

Rafał @ 20:49, 05.01.2019

IP: 176.109...206

I znowu do kieszonki Owiska tongue On tylko ręce zaciera, żeby sprzęt WYDZIERŻAWIĆ szpitalom. Jak mu się coś nie spodoba w dyrektorze to zabiera laughing A wy dalej finansujcie jego całą rodzinkę.

Paweł 2 @ 21:04, 05.01.2019

IP: 87.205...107

Potem ten sprzęt szpitalny trzeba serwisować u żony owsika i kupować tam materiały eksploatacyjne.Taki to myk. Sprzęt ma nalepkę owsika i jest własnością owsika.Jest tylko w dzierżawie.WIEDZIELIŚCIE O TYM dojeni ludzie? Szkoda tylko tych zaangażowanych dzieciaków ,które pracują dla rodziny Owsików.

za @ 21:12, 05.01.2019

IP: 31.11...20

Akcja , jak akcja tylko mówmy wszystko. to ze rodzina J.O. robi przy tym interesy to fakt, to że do wośp przylepili się komuchy to fakt , nawet u nas w Ostrołęce lewacy kręcą sie przy orkiestrze to fakt. to że orkiestra nie płaci za wsparcie samorządowych firm to fakt itd. itp.

Mieszkaniec do Wiesława @ 21:15, 05.01.2019

IP: 188.146...126

Oj WIESŁAWIE WIESŁAWIE nie idź tą drogą. Raz piszesz, że nie interesuje Cię czy z lewa czy z prawa byle mądrze rządzili, a dwa dni później jasno deklarujesz do kogo Ci bliżej. Chu.. j...a Tyś apolityczny! Tak jak twierdziłwm, krzyczysz na każdego bez wyjątku jak akurat Ci pasuje. Określ się jasno Żeś POwy i Pluj oficjalnie na PiS to chociaż udowodnisz Żeś prawdziwy mężczyzna ;).
A teraz do Maniek!

Maniek jak z Panem rozmawiasz to bez wulgaryzmów i krzyków bo takich czerwonych paróweczek to ja się nie boję. Kiedyś to wy może i w Polsce rzadziliscie i ludzie się was bali (tych wspaniałych i "uczciwych " sędziów,prokuratorów,ślwdczych z obcęgami w ręku itp.) dziś natomiast to tylko możecie poszczekać i to nie za głośno. Tak więc czerwona pawróweczko won mnie z tego portalu!! Rozumisz!? Sio mnie! Uciekaj! Jesteś peeee! Sio, Sio, sioooo!😁😁😁😁&
#128513;😁. Nie rozśmieszaj mnie czerwona mała parówko bo piękne ze śmiechu 😁😁😁😁😁
;😁.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 21:16, 05.01.2019

IP: 188.146...127

Sara, i po co ta nienawiść? Po co te szyderstwa?

małpa @ 21:22, 05.01.2019

IP: 83.28...250

Im bardziej leziecie w 4 litery J.O. tym lepiej dl jego finansów smile smile smile

Mieszkaniec do Mańka @ 21:23, 05.01.2019

IP: 188.146...126

Maniek maniek zgłoś się! Pan wzywa! Maniek słuchaj mnie teraz! Ubierasz teraz paltko, szał na szyję i lecisz mnie ustalić czy Kler dla gawiedzi będzie grany w OCK. Bo gawiedź chce wolności! A jak będziesz wracał to przejdziesz się wałem i ustalisz czy most już zbudowany, czy korków nie ma i dziur na przeprawie tymczasowej! Jasne?! I mnie się tu nie gniewać, nie tenerwować, nie boczyć. Pan i tak was wszystkie paróweczki lubi. I ciebie i Januszka Kowal.komuszka i luźnego Remka. A im więcej jęczycie tym większa jest radość Pana ;). No! A tym czasem leć do OCK i za 15 min.meldunek na łamach M. O

Paweł 2 @ 22:18, 05.01.2019

IP: 87.205...107

Proszę pana prezydenta o podanie kwoty jakie miasto poniesie w zwiazku ze zbiórką prywatną rodziny owsikow

anty @ 22:56, 05.01.2019

IP: 2a01:110f...7bcb

Jak istnieje to coś to jeszcze nie dałem grosza i nie dam. Jak dla mnie to sztuczne pompowanie nikomu nie potrzebnej inicjatywy. Jak widzę przy wejściu do szpitala wielką tablicę WOŚP obok malutkiej NFZ to mnie aż szlak trafia. Kto tu utrzymuje ową placówkę. Jak widzę jednorazową akcję tzw. pomocy przez WOŚP i porównam do działalności CARITAS to widzę cały absurd WOŚP.
Współczuję ludziom uczestniczącym w tej akcji.
Jak myślę, ze placówki medyczne cierpią na brak pielęgniarek, specjalistów, salowych, sanitariuszy, terapeutów, i te potrzeby porównam do pseudo pomocy jaką niesie WOŚP to widzę jej bezsens. Pomoc WOŚP nikogo nie uratuje. Takie jest moje zdanie. I zapewniam wiem co piszę.
Ale każdy może poddać się populizmowi w najczystszej postaci. Wolny wybór.

mieszkaniec gminy @ 23:24, 05.01.2019

IP: 31.41...214

najwieksza pomoc to idzie na owsika i jego rodzine do7dmego pokolenia

ketuks @ 23:55, 05.01.2019

IP: 37.47...224

brunatni jutro niedziela, macie swoją orkiestrę co tydzień żeby dokarmiać, zajmijcie się swoimi pupilkami.

~~Ostr @ 00:16, 06.01.2019

IP: 178.235...117

A ja nie dam ani grosza dla WOSP nie wierze i nie ufam w to akcje .Byl juz taki Warszawie co do puszki zbieral .Daje na Carytas bo im wierze i wiem ile pomaga.

ketuks @ 00:26, 06.01.2019

IP: 37.47...224

brunatni nie macie się czego czepiać, jesli ktoś chce pomagać to ma nie pomagać bo statystyki mówią że pomaga tylko w jednym promilu w stosunku do tego co daje NFZ? co obchodzą statystyki pojedyncze przypadki chorych którzy czekają na każdą nawet najmniejszą partię sprzętu do leczenia? statystyki dla przeciętnego obywatela to istny matrix. jeśli według statystyk bogaci jedzą mięso a biedni kapuste to czy wszyscy średnio jemy gołąbki?

ketuks @ 00:52, 06.01.2019

IP: 37.47...224

takie mniej więcej ma znaczenie np. średnia krajowa w zarobkach jak na podanym przykładzie.

WIESŁAW @ 02:42, 06.01.2019

IP: 37.7...151

To że przyznałem że PiS - owcy mają lepszych idi... ów to przejście na ich stronę ? To że Komorowski nie wpuścił paru Rosyjskich motocyklistów ( my tam jeżdzimy ) i pojechałem po nich tom PiS - owiec ? Śmieszy mnie wypowiedż że jak NBP ma kasę to może dwom dziewczętom od reklamy majtek płacić po 65 tys. i jest OK ( tam NASZA kasa ). Śmieszy mnie solidarność motłochu że z naszych pieniędzy wypłacamy po 500 + ( przeważnie tym co nie zasługują ) bo i manel i bogaty w jednym szeregu po NASZĄ kasę łapkę wyciąga . Owsiakowi nie muszę dać a tu muszę . Taka drobna różnica . To że nad Misiewiczem oficer trzyma parasolkę to też OK ? Będąc szeregowcem nigdy nie splamiłem munduru a tu oficerowie ...Itd itp .Owsiak i 7 pokolenie ... no odloty . Powyłaziły kakrocie ze szpar i atakują wszystko co w ludziach najlepsze . POMOC w tej czy innej postaci . Nie " pomoc" za naszą kasę w imię polityki .

zenek @ 04:43, 06.01.2019

IP: 5.172...199

No i brawo ,czas hrabiów,książąt powinien już się skończył w tym mieście ,czas wrócić do normalności ,wszystko , powinno być czysto przejrzyście ,ale coś dalej idzie po staremu ,pytajcie o wszystko i każdego ,myśleć tylko o mieszkańcach i im służyć ,tak jak obiecaliście ,w końcu może też się dowiem ,CZYJ JEST PARKING POD nowym SZPITALEM i gdzie idzie kasa ,bo powinien być szpitalny ,a kasa powinna iść na potrzeby chorych ,co wy KURPIE na to!!!!!!!!!!!!!!

Krowa w pomidorach @ 05:38, 06.01.2019

IP: 2a01:110f...a150

Nie wspieram tej organizacji ale i nie przeszkadzam.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 07:40, 06.01.2019

IP: 188.146...153

Należy pomagać, minister zdrowia czeka na każdą złotówkę. Oby był znowu rekord, ministerstwo będzie mogło wydać pieniądze na inne cele niż na sprzęt. Dlaczego jest tylko jedna taka niedziela w roku? Ludzie chcą się dodatkowo dobrowolnie opodatkować, potrzeb rząd ma dużo, więc trzeba w inne niedziele zbierać na pomoc rządowi. Np. NBP potrzebuje naszej kasy na dziewczyny od reklamy majtek.

Mieszkaniec @ 08:31, 06.01.2019

IP: 188.146...58

Cenzura! Cenzura! Ludzie!!! Uciekajcie z miasta! Kurłaaaaaa! Cenzuraaaa! Wołać prezydenta! Zwalniać dyrektora ock, pck, MZK i PKP! Cenzura w łostrołęce! Ludzie eeee! Babelbiego w łostrołęce nie grają! Raz nam kleru nie puścili! A teraz bambelbego! Ratuj się kto może, chcą nam odebrać wolność PiS po 12 latach rządów, a obecne rządziciele po 1 miesiącu! Ludziiiiiieeee! Wołać mi Januszka Kowal.komuszka,luźnego Remka i Wiesława! Szybko niech wyjaśniają sprawę! Tylko oni nas uratują! Chcemy chleba, wolności, Kleru i bambelbiegooo! 😁😁😁😁😁
;😁

wyborca21 @ 09:08, 06.01.2019

IP: 188.146...93

do.zenek @ 04:43, 06.01.2019
Nie zauważyłeś ,że powoli w kraju wszystko staje się normalne , skończą się przekręty na paliwie ,rafinerie mają zyski ,okradaniu NFZ i to zrobi ten "najgorszy m,innimi z tego powodu"rząd .Już wprowadzono e zwolnienia ,a będą e skierowania i e recepty.
Te działania umożliwią kontrolę ,ile -jakich leków zużywa dany pacjent .
Wszystko będzie rejestrowane w karcie zdrowia pacjenta jednej w całym systemie, skończą się i takie możliwości opisane na tym portalu "Ostrołęka: cztery osoby oskarżone o popełnienie oszustw na szkodę NFZ"

xx @ 09:13, 06.01.2019

IP: 178.235...173

Mieszkaniec- z tobą wszystko ok?

Do xx @ 09:32, 06.01.2019

IP: 188.146...58

Wszystko ok nie martw się. A jak redakcja co 15 min.zamieszczała jakiś "news" na temat nie wyświetlono Kler to pytałeś czy u nich wszystko ok? Podobno cała Polska się z nas śmiała, cała Europa baaa nawet cały świat. A jak ock nie puszcza Bumbelbee to już z nas się nie śmieją?? Na juto ma być mi zwolniony dyrektor ock, a Prezydent niech się z tego wytłumaczy. Kto go naciskał żeby ostrołeczanie nie obejrzeli tego filmu?! Kto odpowie za miliardowe straty z powodu braku seansu?!?! Wyjaśnić mnie to!

Demo @ 10:44, 06.01.2019

IP: 185.166...85

No szkoda że tym razem nie do Torunia spłynie ale co zrobić laughing laughing

Demo @ 11:09, 06.01.2019

IP: 185.166...85

Mam nadzieję że nie jesteście hipokrytami i twardo odmawiacie leczenia sprzętem zakupionym dzięki akcji Owsiaka

Mieszkaniec @ 11:13, 06.01.2019

IP: 188.146...58

Zobaczcie co się dzieje na ostrołeckiej giełdzie! Importerzy z Ostrołęki przenieśli się do Łomży, Ciechanowa, Dylewa, New Yorku, Londynu, Amsterdamu...., i znowu z Ostrołęki wpłynęły miliony dolarów podobnie jak było z Kler i Bubelebee

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 11:32, 06.01.2019

IP: 188.146...0

Demo, to spłynie do ministra zdrowia jak zawsze, a że trochę do biznesmena to nie szkodzi, ludzie przecież chcą wspierać rząd.

Sprzęt znajduje się w publicznym, a nie prywatnym szpitalu więc nie można odmówić leczenia. Taki tekst psuje zbiórkę. To nie podatki, że musisz. To jest róbta co chceta.

Do radiimaryjny @ 11:53, 06.01.2019

IP: 5.173...99

Chodzi o to że pierdaczą w tej Kuligołęce że wielki dobrodziej pomaga orkiestrze. Tak pomaga że ja pier dziu !!;)

Niech przeznaczy 70% swojej pensji + charytatywnie wyjdzie z puszką wtedy przeprosze i powiem "to dobry człowiek!".

Wielka mi łaska że "pozwolił" zarejestrować sztab...

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 12:08, 06.01.2019

IP: 188.146...0

Do radiimaryjny, ja uważam, że władze miasta nie powinny się lansować za pieniądze samorządu przy okazji zbiórki. To powinni robić tylko prywatni, a nie podwładni władz, za swoje i za swój czas. Nie rozumiem, dlaczego samorząd ma pomagać rządowi poprzez prywatnego biznesmena pośrednika? Po co pchać tam politykę? Ludzie chcą pomagać rządowi, a polityka przeszkadza.

do demo @ 12:11, 06.01.2019

IP: 159.205...98

A ja sobie nie zyczę UŻYCZONEGO sprzetu Owsika w Ostrołeckim szpitalu, na którym żeruje rodzina owsika[SERWIS<MATERIAŁY }Chce sprzetu z NFZ.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 12:16, 06.01.2019

IP: 188.146...138

"- Przez kilka lat ciężko było cokolwiek zorganizować, natomiast w tej chwili bardzo sprzyja nam władza, chętnie się włącza, pomaga, także urzędnicy chętnie wspierają naszą inicjatywę, dlatego działanie jest łatwiejsze i przyjemne - mówiła nam Aleksandra Boruch."

Samorząd nie jest od organizacji prywatnych zbiórek.

Mam pytanie, na czym polegało to "sprzyjanie" i ile to będzie kosztować samorząd?

Paweł2 @ 12:23, 06.01.2019

IP: 159.205...98

Koszt organizacji tej napompowanej żebraniny jest zapewne wiekszy niż pieniądze zebrane. A potem Owsik ogłasza sukces.Oczywiscie dla jego rodziny do trzeciego pokolenia włącznie. Łyka w majestacie prawa i z godnie z ich chorym statutem.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 12:23, 06.01.2019

IP: 188.146...138

do demo, ten sprzęt jest własnością szpitala i nikt nie ma prawa odmówić leczenia nim. Ludzie po to wspierają rząd poprzez WOŚP, by sprzęt był dla wszystkich. Na tym sprzęcie nie ma puszki WOŚP, że gdy wrzucisz to dopiero skorzystasz.
Takie teksty są chore:

"Mam nadzieję że nie jesteście hipokrytami i twardo odmawiacie leczenia sprzętem zakupionym dzięki akcji Owsiaka"

Cieszy mnie poparcie dla rządu wrzucających do puszki.

Rebeliant Remek @ 12:24, 06.01.2019

IP: 188.147...117

Dobrze, tępy! Przestań wyć. Nie dawaj do puszki, jak zalegniesz nie używaj sprzętu od WOŚP, a jak masz coś do samorządu to złóż zawiadomienie do prokuratury. Po co tu jęczysz i biadolisz. Nikt twojej łaski nie potrzebuje. Będziesz droższy o 5 zeta.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 12:31, 06.01.2019

IP: 188.146...198

Takie zbiórki powinny być co niedziela, potrzeb rząd ma dużo, dużo jest chętnych do zbierania i wrzucania pieniądzy na potrzeby rządu.

Powinno być więcej dni zbiórki, a to na dopłaty do ceny prądu, a to na dopłatę do zbrojenia na moście, a to na naprawę murawy na boisku....

Do rebeliant remek @ 12:37, 06.01.2019

IP: 159.205...98

Na twoje leczenie trzeba zbierać ,bo nie rozumiesz ,że każdy ma prawo leczyć się bo płaci ZUS.Śmieszny facet w czerwonych spodniach nie bedzie mi mówił czy mogę sie leczyć czy nie! A z ciebie to popapraniec aż przykro to czytać.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 12:46, 06.01.2019

IP: 188.146...22

Do rebeliant remek, chodzi o to, że on mówi, że sprzęt jest dla wszystkich. A tylko tacy głupio mądrzy psują akcję takimi tekstami:

" Nie dawaj do puszki, jak zalegniesz nie używaj sprzętu od WOŚP, "

Organizator mówi coś takiego: czy daliśta czy nie, korzystajta i nie zabraniajta. Róbta co chceta.

sara @ 12:49, 06.01.2019

IP: 37.248...156

do wszystkich przeciwników WOŚP -" Sądzicie Owsiaka wg siebie"???
Do Mieszkańca i jemu podobnych pasuje jak ulał pewne powiedzenie: " na zachodzie jak jeden z wieśniaków ma jedną krowę a drugi pięć, to ten co ma jedną modli się żeby też mieć pięć, a u nas żeby temu drugiemu cztery zdechły" Jak czytam te zajadłe wpisy anty WOŚP to tylko taka konkluzja przychodzi mi do głowy. Niech się zes...am z przeżarcia a drugiemu nic nie dam, bo jestem przekonany na 100% że jest oszustem tak jak ja.
Żałosne to mało powiedziane, macie możliwość zademonstrować swoją odmienność nie wrzucając, zadeklarować, że pójdziecie do kościoła i dacie na tacę, że przekażecie na Caritas czy dla Radia Maryja nikt was nie zmusza, żeby uczestniczyć w WOŚP, ale wy bez obrażania ani rusz. Jak nie plujecie jadem to jesteście chorzy.

Rebeliant Remek @ 13:04, 06.01.2019

IP: 188.147...117

Widzisz tępy durniu. O to właśnie chodzi, że tobie i tobie podobnym durniom nikt nie zabrania korzystania ze sprzętu WOŚP. Ale jak was to mierzi bądź obraża to możecie odmówić na własne zyczenie. Co ciekawe nie słyszałem by ktoś odmówił 😀😀😀

A ty wcześniejszy durniu nie wyjeżdżaj mi tu z ZUS em, tylko naucz się czytać ze zrozumieniem.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 13:13, 06.01.2019

IP: 188.146...22

sara, ja też nie rozumiem przeciwników, przecież ta kasa idzie w większości dla szpitala, wspiera rząd, i jeśli ludzie chcą to niech rząd wspierają, dlaczego nie?

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 13:37, 06.01.2019

IP: 188.146...255

Że strony WOŚP:

"Warunki na jakich przekazywany jest sprzęt od WOŚP

Każde urządzenie medyczne przekazywane jest szpitalom w darze. Jako darczyńca, Fundacja zastrzega sobie jednak prawo kontrolowania obdarowanego (klauzule w umowie darowizny). Ponadto nakłada na obdarowanego, zgodnie z art. 893 k.c., obowiązek wykonania szeregu poleceń. Polecenia Fundacji zawarte w umowie darowizny są następujące:


przedmiot darowizny nie może być używany do celów komercyjnych

przedmiot darowizny musi być wykorzystywany w sposób ciągły w leczeniu osób, dla których został przeznaczony

przedmiot darowizny musi być wykorzystywany wyłącznie w leczeniu osób, dla których został przeznaczony

przedmiot darowizny powinien pozostawać na oddziale, dla którego został przekazany i nie może bez zgody Fundacji zmieniać miejsca swego pierwotnego przeznaczenia,

bez zgody Fundacji, przedmiot darowizny nie może zostać przekazany w jakiejkolwiek formie osobie trzeciej (np. innemu szpitalowi)"

To jest taki sam sprzęt jak każdy inny.

Dolek @ 13:40, 06.01.2019

IP: 5.172...142

Otóż ludzie chcą nieść pomoc innym ludziom, a nie rządowi. Rząd rozbija się dosłownie drogimi, Niemieckimi limuzynami i pomocy Nie Potrzebuje. My chcemy pomóc potrzebującym bliźnim. To wszystko.

Mieszkaniec do sara @ 13:54, 06.01.2019

IP: 188.147...59

Po pierwsze laleczko nigdzie nie krytykuje WOŚP i od zawsze się włączam w większość zbiórek, o której Ty nie masz zielonego pojęcia. Jak trzeba to daje na kościół na wschodzie, jak trzeba to na Caritas, a jak trzeba to na wośp i tyle w tym temacie Saro Miastkowa dziewko z metropolii Ostrołęka.

A tym czasem zapytuję! Kiedy Kler, kiedy Bumbelbee? I kiedy nowy most i przeprawa tymczasowa i kiedy śnieg zniknie z chodników i kiedy na giełdę wrócą samochody!?! Kto za to odpowie, kto pytam?! Kto odpowie za straty ock? Kto oczyścić dobre imię Ostrołęki w oczach świata za cenzurę z Bumbelbee?!? Kto odpowie za miliony rubli, dolarów i euro, które nie trafiły do kasy Ock? Dlaczego my mieszkańcy musimy jeździć do Łomży, Sypniewa, Bydgoszczy, Tokyo, Wiednia żeby obejrzeć Bumbelbee?! Kto za tą kompromitację w oczach Słowaków, Węgrów, Romów, Etiopczyków, Nigeryjczyków i Malezyjczyków odpowie?!? Ostrołęka znowu na ustach całego świata! Redakcjo zrób coś z tym, zawsze stoisz na straży wolności słowa, na straży rzetelnego dziennikarstwa i prawdy! Kler nam wywalczyliscie (co prawda na krótko), a co z Bumbelbee??

Mieszkaniec do sara @ 14:01, 06.01.2019

IP: 188.147...59

I mówiąc o jadzie itd.to raz jeszcze proponuję przeczytać to co napisałaś. I nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Piszę o tych głupotach bo mam takie prawo- przed wyborami identycznych bredni wysłuchiwałem i czytałem na łamach M. O non stop. I nie obrażaj tych co dają na Caritas czy tacę. Chcą to dają i wierz mi, że nie wszyscy muszą szczekać tak jak niktórzy jacy to oni dobrzy bo raz w roku wrzucą do puszki. Wrzucaj codziennie do tych puszek, pomagaj innym i tym się nie afiszuj. Wtedy może uznam, że faktycznie dobra z Ciebie osoba. A tym czasem wszystkiego! Wszystkiegoooo! Wszystkiegoooo! No wszyscy razem...!

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 14:09, 06.01.2019

IP: 188.146...121

Dolek, to jest pomoc rządowi w wyposażeniu w sprzęt dla szpitali. To nie jest dla kogoś innego tylko jest przeznaczony tam, gdzie rząd wskaże.

Do rebeliant remek @ 14:15, 06.01.2019

IP: 159.205...98

Tępy rebeliancie do leczenia w Polsce potrzebne są opłaty ZUS a nie pajacyk w czerwonych portkach. i Zaden patafian remek tego nie zmieni.

Rebeliant Remek @ 14:22, 06.01.2019

IP: 188.147...117

Tępy, a kto ci to powiedział? Rząd? Rząd to robi wszystko by zdusić WOŚP. Darczyńcy mają w d rząd i opinię takich de**li jak ty. Ale jak będzie zbiórka na psychiatryki to korzystaj. Nie żałuj sobie. Moze ci się poleszy.😀

do do rebeliant @ 14:25, 06.01.2019

IP: 188.147...117

Nie rozmawiamy o ZUS, a o sprzęcie z WOŚP. Nie uświadamiaj mnie o sprawach oczywistych. Nie jestem z PiS.

Mieszkaniec do luźnego rebelka @ 14:43, 06.01.2019

IP: 188.147...59

Luźny luźny Pan mówi! Zabroniłem obrażać mieszkańców Janowi komuchowi i tobie też zabraniam. Czy naprawdę nie rozumiesz tego, że szczekać to wy możecie, ale tylko z ukrycia??? Ty lepiej ustal co z tą cenzurą na Bumbelbee. Czekam na maldunki od was moje parówy.

Rebeliant to ty? @ 14:43, 06.01.2019

IP: 159.205...98

Sam do siebie piszesz .Lecz się i popatrz na IP chłopczyku.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 14:49, 06.01.2019

IP: 188.146...163

Darczyńcy dobrze wiedzą, że pomagają rządowi, a nie np. Owsiakowi. Większość zbiórki przecież trafia tam gdzie rząd wskaże. Fundacja pomaga rządowi wyposażać szpitale w sprzęt.

Rebeliant Remek @ 14:58, 06.01.2019

IP: 188.147...117

Darczyńcy to od 28 lat wiedzą, że rządy się zmieniają, a tępy de**l zawsze nie pomaga bo jest de**lem.

A ty zasraniec milcz przygłupie 😀

Rebeliant Remek @ 15:02, 06.01.2019

IP: 188.147...117

IP 159.... Do ciebie pisalem i jak widać dotarło, więc nie rób z siebie głupszego niż jesteś. Limit wykorzystałeś już dawno temu.

Mieszkaniec do luźnego rebelka @ 15:05, 06.01.2019

IP: 188.147...59

Luźny luźny Pan mówi! Nie obrażaj nikogo czerwona paróweczko bo ktoś kiedyś naprawdę klapsów ci nałoży ;). I będzie wtedy jęk i zgrzytanie żółtymi zębami. Więc wykonuj polecenia i nie dyskutuj!

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 15:12, 06.01.2019

IP: 188.146...73

Od początku Orkiestra pomagała rządowi w wyposażeniu szpitali w sprzęt. Do tej pory pomogła rządowi na sumę 950 mln. Z każdej wrzuconej złotówki fundacja przeznacza większą część na sprzęt dla publicznych szpitali. Głupotą jest zaprzeczanie. Darczyńcy dobrze wiedzą, że nie pomagają tylko organizatorom, a pomagają fundacji wspierać rząd w temacie służby zdrowia.

Dzięki wszystkim za wsparcie dla rządu. Czekam na rekord.

Rebeliant Remek @ 15:38, 06.01.2019

IP: 188.147...117

Dobra tępy durniu😀 Widzę płyta ci się zacięła. Ja odpuszczam, ale zasraniec chętnie z tobą pogada. Nie zapomnij za tydzień pomóc swojemu pisowskiej rządowi przygłupie 😀😀😀

Mieszkaniec do luźnego rebelka @ 15:51, 06.01.2019

IP: 188.147...227

Luźny luźny odbiór! Luuuźne Remak do mnie! Pan woła! REMEK naprawdę proszę cię paróweczko moja bez wulgaryzmów i wyzwisk! Przecież wiemy wszyscy o twoim zamiłowaniu do analu, orgiach z mężczyznami itd.a miomo to cie nikt nie obraża a luźny to że względu na opinie twoich kolegów, którzy mówia że to już nie jest ten ciasny Remek co kiedyś. No ale nie przejmuj się dziś chirurgia jest na wysokim poziomie, coś co podszyją, tu łatkę jakąś wstawią i będziesz mógł normalnie prukać. No a teraz do łatania dziur na przeprawie tymczasowej leć-nie bez powodu dałem ci takie zadanie, wiem że lubisz dziury ;)

Silas @ 16:44, 06.01.2019

IP: 217.99...98

Zwolenników Pisu, którzy czytają moje posty pytam jak tam w dzióbku? Prawdziwy dług wzrósł z 1 biliona do 6 /sześciu / bilionów w ciągu 3 lat rządów Kaczyńskiego. Strategiczne spółki Skarbu Państwa straciły od 40 do 70 % swojej wartości na giełdzie. Paliwo tańsze jest w...Niemczech niż w Polsce. Ceny wzrosły o około 70 %, przepraszam nie wszystkie, potaniały lokomotywy. Sprowadzamy miliony ton węgla z Rosji .Dzieci w wielu szkołach w tym roku będą uczyły się w sobotę. I wiele , wiele więcej.....
Tego oczekiwaliście ! Takiego wstawania z kolan i walnięcia na pysk. To macie.
Do zdecydowanie większej grupy przeciwników niszczycieli Polski daję kolejny sygnał, tylko zjednoczeni pokonamy ich w najbliższych wyborach.

Demo @ 17:14, 06.01.2019

IP: 185.166...85

Tępy nikt Cię nie wstrzyma przed opuszczeniem szpitala jeśli postanowisz nie korzystać ze sprzętu i nie pisz o wspieraniu rządu bo ta akcja akurat zastępuje jego nieudolne działanie jest stworzona w trosce o ludzi a nie by pomagać twojej grupie partyjnej ciulu

Rebeliant Remek @ 17:18, 06.01.2019

IP: 188.147...117

Zasraniec, kurpiowska panno. Nawet być chamem to trzeba umieć 😀😀😀, a twoje docinki są tak sieroce, że aż żałosne😀 Tak więc cielusio😀😀😀

asd @ 17:21, 06.01.2019

IP: 83.24...244

Dziś "Polska pomaga" na rzecz Syrii. Pięknie, godnie, bez wrzasków. wieczorem koncert w tvp2, światowej klasy artyści. Przyłączyć się można sms.

do Silas @ 17:23, 06.01.2019

IP: 37.248...11

Popieram w 100%. Wyborcy, jesienią musimy się zmobilizować, bo za rok lub dwa ceny za produkty podstawowe wzrosną o 100 %, żeby starczyło na rozdawnictwo i przepieprzanie z takim trudem zarobionej w poprzednich kadencjach kasy. Cofamy się lat 60-tych, kiedy każdemu równo, czyli g...no i nacjonalizacja majątków, tych którzy pracowali przez ostatnie ćwierćwiecze, a nieroby jak leżały do góry wentylem tak dalej będą leżeć i krzyczeć "nam też się należy, mamy takie same żołądki". Szkoda tylko, że pracować się chce tylko na pół lub ćwierć gwizdka.

Mieszkaniec @ 18:22, 06.01.2019

IP: 188.146...8

Ciekaw jestem z czego wy wszyscy chcecie podwyżki wypłat? Niestety żeby dobrze zarabiać to albo muszą być wyższe ceny, a tym samym podatki, albo musimy mieć ropę, której nie mamy. Nie chwale rządu PiS bo jest tam wielu poparańców, ale za PO jak paliwo było po 6 zł/litr i podniesiono "czasowo" VAT z 22 do 23% to było dobrze? Nic nie drożało??? Nawet szanowna Pani minister się z nas i z was śmiała (że za 6 tys zł to....). Więc zamknijcie te ryjeee i jechać do Niemiec na sz.m.atę, albo do Anglii na zmywak.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 19:08, 06.01.2019

IP: 188.147...6

Silas, jeśli jest tak kiepsko z rządem, to trzeba mu pomóc poprzez WOŚP. Im więcej wrzucicie to tym mniej z budżetu będzie potrzeba. Przydałoby się więcej niedziel z WOŚP, potrzeb rząd ma dużo.

Liczę na rekord.

WIESŁAW @ 20:06, 06.01.2019

IP: 37.7...151

Rząd tymczasowy a ludzie stali . Takich rządów czy nierządów już kilka mieliśmy . Prezydenci przyjdą nowi a ci odejdą w cień a ludzie przez nich narzekać będą albo chwalić jacy dobrzy byli . W tej chwili jako jedyny , najwspanialszy to ten któremu Wawel załatwili . No cóż. Rząd ma inne wydatki jak np ławki niepodległe , pomniki chwalebne , Misiewiczów na utrzymaniu , naprawy taboru a i ośmiorniczki też zamówili . A jakie wykształcone dziewczęta w NBP . 65 koła zarabiają te co niedawno majtki pokazywały . A może wzrosły ich umiejętności i rzeczywiście tego warte ? Nie nam to oceniać . My tylko płakać i płacić . Rząd się wyżywi .Było , jest i będzie .

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 20:29, 06.01.2019

IP: 188.147...6

Nie zważaj na marudzenie, że ławki niepodległe, że pomniki chwalebne, że Misiewiczów na utrzymaniu, naprawy taboru i że ośmiorniczki zamówili, tylko wspomóż rząd poprzez WOŚP. Od Ciebie zależy czy pomoc dla rządu będzie znowu rekordowa. Potrzeb rząd ma dużo. Liczy na Ciebie.

Komar @ 20:42, 06.01.2019

IP: 178.213...74

Do zapatrzonych bezrefleksyjnie w WOŚP, policzcie sobie moi drodzy koszty : służb porządkowych przy obsłudze tej akcji( policja itp) policzcie koszty samorządów czyli udostępniane lokale, sceny, prąd, infrastruktura często też techniczna, policzcie koszty które na szczęście już za obecnej władzy są znikome takie jak zaangażowanie wojska ( pamietam przeloty helikopterem) udostępnianie czasu antenowego za free , to wyjdzie wam pustaki jedne kwota o wiele wyższa od zebranej przez tego pajaca w czerwonych spodniach. I ta kwota idzie z naszych podatków po to żeby wykreować akcje która jak głębiej pogrzebiecie to fajnie ustawiła kilka firm powiązanych z fundacjami Jureczka. Więc pytam kogo tu wspieramy ?

Komar @ 20:51, 06.01.2019

IP: 178.213...74

Wspieranie nieudolnych działań rzadu poprzez WOŚP - wow, szacun stary powinieneś z tym odkryciem ruszyć w świat bo ciężko będzie cię kumuś przebić gorszymi głupotami . Wysil się trochę i poszukaj kwot które dotyczą kwestii o których piszesz.

Paweł 2 @ 20:58, 06.01.2019

IP: 159.205...98

Masz rację Komar wkładamy do kieszeni Jurusiowi i promujemy organizatora Filipowicza z PZPR.Kodziarza ,obrońce sadów,marnego nauczyciela PO ,który propagował miłosc do armii czerwonej. Liczę.że nasz SLD-owski prezydent przedstawi uczciwie koszty poniesione przez miasto, a jak nie to zajmie sie tym opozycja.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 21:34, 06.01.2019

IP: 188.147...6

Komar, chodzi mi o to, by jak najwięcej ludzi wsparło rząd przy okazji WOŚP ze swoich kieszeni, przy jak najmniejszym wsparciu rządu i samorządu.

Należy jak najmniej wydać publicznych pieniędzy na WOŚP, by jak największy był w tym udział prywatnych pieniedzy. Ludzie chcą zbierać i dawać pieniądze wspierając rząd w temacie służby zdrowia.

Komar @ 22:19, 06.01.2019

IP: 178.213...74

Ale nie da się uniknąć większości kosztów o których pisałem. Policz tylko jeden patrol policji przy każdej imprezie masowej w skali całego kraju , a gdzie reszta. Dodajmy do tego iż na sprzęt idzie tylko cześć pieniędzy ze zbiórek , wiec gdyby kasa publiczna która jest trwoniona od tylu lat na tą imprezę była przeznaczona na NFZ dało by to lepszy rezultat. A tak jedynym plusem jest fakt zaangażowania młodych ludzi w pozytywną ideę, szkoda tylko że jej twórca przy tej okazji promuje siebie i swoje ideologie.

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 22:32, 06.01.2019

IP: 188.146...150

Komar, ja też to zauważyłem, że bez kasy z samorządu nie było sztabu. Ciekawe jaka kasa pójdzie z kasy miasta na organizację. Czy się zwróci zbiórka? Uważam, że to powinno być organizowane bez udziału samorządu, by kasa samorządowa nie szła na pomoc rządowi.

Franek Kimono @ 22:44, 06.01.2019

IP: 188.146...0

Brawo dla tej Pani i władz miasta...Trochę to dziwne,ale trzeba sie cieszyć z tego ,że jest wreszcie normalnie.Ciekawe co sobie teraz myśli "Wąsaty Janusz"😁

Romek @ 22:54, 06.01.2019

IP: 178.213...74

Komar zgadzam się w 100 %. Kolo wymyślił ( a raczej jemu wymyślili) jeden z lepszych przekrętów w PL. No bo kto rzeknie złe słowo jak tu pieniądze na chore dzieci zbierane.

Taaa @ 22:57, 06.01.2019

IP: 213.205...85

Zbiorowy onanizm

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 23:06, 06.01.2019

IP: 188.147...78

Franek Kimono, normalnie to by było, gdyby ta pani organizowała zbiórkę bez uszczuplania kasy miasta. Czyli ludzie się organizują sami i działają na rzecz rządu.

Romek, niech idzie na chore dzieci ale tylko z prywatnej kieszeni.

asd @ 23:30, 06.01.2019

IP: 83.24...244

u nas kiedyś był sztab - zostawili taki chlew ze szkoda gadać wink

Rebeliant Remek @ 23:42, 06.01.2019

IP: 188.147...117

Łonuca proszę łonucy dzisiaj robi za komara czytam😁

Mieszkaniec @ 01:08, 07.01.2019

IP: 188.146...59

Luźny, luźny Pan wzywa! Ja to nie wiem że ty w ogole tu jeszcze wchodzisz. Tyle zadań ci nazlecałem komuszku, a ty zamiast działać to się na forum udzielasz. A potem to płacz, że Pan krzyczy! Ustal co z cenzurą w Ock, rozdawaniem etatów komuchom, likwidacją straży miejskiej itd. Ja ci tego parówo nie odpuszczę!

Rebeliant Remek @ 06:48, 07.01.2019

IP: 188.147...117

Co tak cuchnie?
Już widzę. Mieszaniec zasraniec skończył już lizać jaja i chce się bawić. Aport kundlu! 😁

Ja @ 08:20, 07.01.2019

IP: 5.173...17

Poza tym, że jest to zbiórka pieniędzy, jest to również wydarzenie kulturalne i sportowe. W Ostrołęce w końcu coś się dzieje.

asd @ 09:15, 07.01.2019

IP: 83.31...137

wydarzenie to by było, jak by sam Owsiak stanął z puszką i organizatorzy też. laughing

XXXdo Ostrołeka i Pawła @ 10:06, 08.01.2019

IP: 87.205...42

Dobrze, że masz swoje zmanipulowane zdanie na ten temat . A ja mam takie zdanie, że wolę wyrzucić 1000 zł niż dać 1 zł. caritasowi. Każdy może myśleć jak uważa i ma do tego prawo.