poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Dalubo

Aktualności

Zima trudnym czasem dla osób bezdomnych

Fot. KMP w OstrołęceZima w pełni, o czym świadczą obfite opady śniegu i temperatura powietrza spadająca dość mocno poniżej zera. Jest to czas szczególnie trudny dla osób uzależnionych od alkoholu, mieszkających samotnie, a przede wszystkim dla bezdomnych.

Ostrołęccy policjanci apelują o wrażliwość społeczną w tym zakresie.

Reklama - Dzielmy się posiadaną wiedzą na temat takich osób z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Szczególnie w przypadkach, gdy osoba znajduje się na zewnątrz. Wykonanie jednego telefonu może uratować życie. Nie wahajmy się, więc przed wykonaniem telefonu na jeden z numerów alarmowych: 112, 999, 998 czy 997. Dzwoniąc możemy realnie pomóc drugiej osobie - mówi asp. Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce.

Telefonujmy do służb i instytucji pomocowych, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach czy też zamieszkujące pustostany.

Reklama - To właśnie dzięki państwa reakcji skuteczność działań służb i instytucji pomocowych może być jeszcze większa. Pamiętajmy, że osoby będące pod wpływem alkoholu nie odczuwają w pełni niskich temperatur. Są bardziej narażone na wychłodzenie. Ostrołęccy policjanci dziękują za wszelkie informacje dotyczące tej problematyki. Zapewniamy, że każde przekazane zgłoszenie będzie przez nas natychmiast sprawdzane - zaznacza asp. Kolator.
Wyświetleń: 947 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 10.01.2019, 09:24r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
Hiszpański
Sklep Enter
NestBank