poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Dalubo

Aktualności

ZUS: z nowej ulgi skorzystało ponad 18 tysięcy przedsiębiorców z Mazowsza

Z nowej ulgi, niższych składek uzależnionych od przychodu, skorzystało 18,5 tys. przedsiębiorców z województwa mazowieckiego. W całej Polsce Zakład Ubezpieczeń Społecznych odnotował 127,5 tys. zgłoszeń. Termin składania deklaracji minął we wtorek 8 stycznia.

W regionie najwięcej chętnych było w Warszawie i przyległych miejscowościach - przeszło 12 tys. Płocki oddział ZUS (północna część województwa) odnotował 2,9 tys. zgłoszeń, radomski oddział (południowa część) - 1,95 tys., a siedlecki oddział (wschodnia część) - prawie 1,6 tys.

Reklama - Przedsiębiorcy mogli zgłaszać się do 8 stycznia. Jest to 7-dniowy termin ustawowy liczony od 1 stycznia danego roku kalendarzowego. Są jednak wyjątki. Zamiast 1 stycznia początek biegu terminu może rozpocząć także inny moment. Są to pierwszy dzień rozpoczęcia lub wznowienia działalności w danym roku kalendarzowym lub pierwszy dzień spełniania warunków do ustalania podstawy wymiaru składek (np. pierwszy dzień zaprzestania wykonywania działalności na rzecz byłego pracodawcy, czy też pierwszy dzień zaprzestania korzystania z preferencyjnych składek) - wyjaśnia Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa mazowieckiego.

Reklama Mały ZUS to już trzecia ulga dla przedsiębiorców - pozostałe to ulga na start i tzw. preferencyjna podstawa opłacania składek. Dotyczy przedsiębiorców zarejestrowanych w CEIDG, prowadzących działalność gospodarczą przez co najmniej 60 dni w poprzednim roku kalendarzowym, nie korzystających ze zwolnienia sprzedaży od podatku VAT i nie rozliczających się w formie karty podatkowej. Mogą z niej korzystać osoby, których przychód za ubiegły rok z działalności gospodarczej, prowadzonej przez cały ten rok, nie przekroczy trzydziestokrotności minimalnego wynagrodzenia (w 2018 r. jest to 63 tys. zł). Przedsiębiorca może zrezygnować z korzystania z małego ZUS w każdym czasie.
Wyświetleń: 775 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 11.01.2019, 11:26r. Drukuj
Powrót


Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
Hiszpański
Sklep Enter
NestBank