poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., imieniny Jana, Danuty, Janiny

Dalubo

Aktualności

Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas WOŚP

Fot. Komenda Główna PolicjiPolicjanci w całym kraju będą czuwać nad bezpieczeństwem podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed oficjalnym rozpoczęciem finału funkcjonariusze szkolili wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów.

- Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracać będą na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, dbać będą o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci, a także cały czas prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych - informują policjanci.

Reklama Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza. Dodatkowo identyfikator musi mieć serduszkowe logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:
- każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu,
- skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP, na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze,
- nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane serduszkowe naklejki.

Reklama - Jeśli zaistnieje podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z policją lub strażą miejską/gminną - zaznaczają mundurowi. - Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy
Zbiórki pieniędzy należy prowadzić w bezpiecznych miejscach: centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony, głównych ciągach komunikacyjnych, miejscach dobrze oświetlonych, miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych, miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Reklama - Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne. Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej. Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych. Szczególnie ważne jest, abyście wracając do waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy waszych znajomych, bliskich. Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów o to, jak przebiega wasza kwesta. Nie obawiajcie się, to z troski o wasze bezpieczeństwo - apelują funkcjonariusze.

Policjanci przypominają o tym, by w każdej sytuacji wymagającej interwencji alarmować służby dzwoniąc pod bezpłatne numery alarmowe 997 i 112.
Wyświetleń: 915 komentarze: 4 Wrzuć na Facebooka 11.01.2019, 12:06r. Drukuj
Powrót


?? @ 14:33, 11.01.2019

IP: 2a00:f41...4077

Brawo dla policji za działania a jak tam strazaki będą czy nie będą na wosp?

nieradiomaryjny jest tańszy o 350 zł miesięc ... @ 22:11, 11.01.2019

IP: 188.146...199

??, straż jest od innych spraw niż prywatna zbiórka. Należy jak najmniej wydać publicznych pieniędzy na WOŚP, by jak największy był w tym udział prywatnych pieniedzy. Ludzie chcą zbierać i dawać pieniądze wspierając rząd w temacie służby zdrowia.

Rebeliant Remek @ 08:05, 12.01.2019

IP: 188.147...117

Tępy ty lepiej zbieraj drobne, by z prywatnej zbiórki wesprzeć swój rząd bo cię Jarek karze publicznie wychłostać.😁

WIESŁAW @ 08:06, 12.01.2019

IP: 37.7...151

Miło byłoby spotkać księdza , żołnierza , strażaka , policjanta i polityka z puszką . Jeśli nie jest na służbie to ... Dwóch sędziów którzy u Owsiaka wystąpili mieli taką odwagę . Ciekawe czy znajdzie się z jeden z tych wymienionych profesji z puszką . Ciekawe czy są w tym zawodzie ludzie z nabiałem . Kiedyś w jednym zakładzie była moda na brygady pracy socjalistycznej . Ponieważ nie należę do pracowitych - powiedziałem - nie . Przenieśli na inny wydział . Dzisiaj też nie muszę podlizywać się nikomu a jeśli jestem po tej czy innej stronie to z przekonań a nie z myślą o korzyściach . Naprawdę warto być sobą .

Reklama

Polbram
LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Forum

Reklama

MarketPozyczkowy.pl
Ynet.pl
Spaja
Hydraulika
KurpiaArte
Hiszpański
Sklep Enter
NestBank