piątek, 7 sierpnia 2020 r., imieniny Doroty, Kajetana, Donata

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Wszystkie ministerstwa działają w ramach portalu gov.pl

Fot. Ministerstwo CyfryzacjiOd 2019 roku strony internetowe 19 ministerstw funkcjonują w ramach portalu administracji rządowej - gov.pl. W jednym miejscu znalazły się informatory, poradniki oraz wygodna wyszukiwarka usług dla obywateli, przedsiębiorców i urzędników.

Portal w grudniu 2018 roku odwiedziło blisko 900 tysięcy osób.

Reklama - Połączenie zasobów rządowych serwisów to wyjście naprzeciw oczekiwaniom obywateli i przedsiębiorców. Internauci na www.gov.pl znajdą nie tylko informacje o działalności poszczególnych ministerstw i ich ofercie dla obywateli, ale również możliwość załatwienia wybranych spraw urzędowych przez internet. Prosto, szybko, a co najważniejsze w dowolnym czasie - mówi Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Na www.gov.pl - np. z pomocą wyszukiwarki - można odnaleźć informacje o poszczególnych usługach administracji publicznej. Poza wskazówkami, jak załatwić daną sprawę w urzędzie, obywatele będą mogli skorzystać z także formularza internetowego. Ten pozwoli na załatwienie sprawy online - obecnie www.gov.pl oferuje 1347 usług.

Reklama jak informuje ministerstwo, to nie wszystko - www.gov.pl to także miejsce, gdzie obywatele znajdą niezbędne informacje o działalności poszczególnych ministerstw, informatory, poradniki, efekty prac grup roboczych, informacje dotyczące prac legislacyjnych, czy aktualnie prowadzonych projektów. Serwisy działające w ramach portalu mają spójną szatę graficzną, co wyraźnie sugeruje odwiedzającym, że znajdują się na stronach państwowych. Wszystkie utrzymywane są w bezpiecznym centrum danych NASK.

Kolejnym ważnym krokiem przy rozbudowie portalu gov.pl będzie włączenie zasobów serwisu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W dalszych etapach rządowa strona wzbogacona zostanie o serwisy Urzędów Marszałkowskich, czy wybrane Biuletyny Informacji Publicznej. Jednocześnie zespół projektowy przygotowuje się do wdrożenia nowej szaty graficznej, która znacznie ułatwi nawigację, prezentację zasobów, a przede wszystkim ich dostępność dla osób niedowidzących i niewidomych.

Reklama Docelowo platforma będzie zawierać kompletne informacje związane z administracją rządową i sprawami publicznymi.

Gov.pl to:
- 19 serwisów rządowych,
- połączenie z serwisami usługowymi takimi jak: www.Obywatel.gov.pl i www.Biznes.gov.pl,
- serwisy dedykowane jak: www.Pacjent.gov.pl czy www.gov.pl/krmc
- niebawem 300 stron ambasad.
Wyświetleń: 451 komentarze: 0
12.01.2019, 05:20r. Drukuj
Powrót