czwartek, 23 stycznia 2020 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Nowe drogi na terenie powiatu ostrołęckiego

Na terenie powiatu ostrołęckiego wykonano kolejną inwestycję. Zadanie polegało na rozbudowie odcinka drogi powiatowej Myszyniec-Wolkowe-Krysiaki-Dudy Puszczańskie-Zalas o długości 6550 m. Wartość wykonanych prac wyniosła 6 mln 298 tys. 983 złotych.

Zadanie zostało zrealizowane przez powiat ostrołęcki w 2018 roku w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wartość zadania wyniosła 6 mln 298 tys. 983 złotych (w tym: środki z budżetu państwa - 3 mln złotych, pomoc finansowa urzędu miasta i gminy Myszyniec - 1 mln 681 tys. złotych, środki własne powiatu - 1 mln 617 tys. 983 złotych). Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Ostrada z Ostrołęki.

Reklama - Dzięki zrealizowanej inwestycji przebudowano nawierzchnię na odcinku o długości 6550 mb i szerokości 6 m przy szerokości pasa ruchu, który wynosi 3 m. Wykonano ścieżkę rowerową o długości 6571,5 m i szerokości 2 m - 2,5 m. Inwestor przebudował 3 skrzyżowania oraz wykonał dwie zatoki autobusowe z rampami. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników drogi zamontowano 2 komplety aktywnego oznakowania przejść dla pieszych i oznakowanie A7 zasilane panelami fotowoltaicznymi. Zbudowano wyspę dzielącą jezdni z odgięciem toru jazdy na wjeździe. Dodatkowo wykonano 3 przejścia dla pieszych i ustawiono bariery ochronne SP05 na długości 120 m oraz 24 m barierek typu olsztyńskiego. Odtworzono pobocza gruntowe o długości 6550 mb i szerokości 1 m (obustronnie) oraz przebudowano 5 sztuk przepustów pod koroną drogi - informuje Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Reklama Realizacja projektu i zastosowane rozwiązania techniczne poprawiły warunki bezpieczeństwa ruchu drogowego pieszych, rowerzystów i kierowców. Projekt zmniejszy ryzyko wystąpienia wypadków drogowych. Nastąpiła poprawa warunków przejezdności na odcinku przebudowanej drogi poprzez zwiększenie średniej prędkości ruchu na drodze. Zastosowane rozwiązania wpłynęły na spójność komunikacyjną i przestrzenną zarówno powiatu, jak i województwa. Inwestycja wpłynie na poprawę konkurencyjności regionu.
Wyświetleń: 2262 komentarze: 2
15.01.2019, 10:34r. Drukuj
Powrót


Ścieżki ... gdzie tam są? @ 12:08, 15.01.2019

IP: 83.17...138

Za informowanie, ze pobocze to niezgodna z przepisami "ścieżka rowerowa", mam nadzieję ze jak kiedyś będzie wypadek, to osoba promującą tę informację, weźmie wine na swój bark.

KAROLCIA @ 14:02, 15.01.2019

IP: 185.166...166

Czy droga, którą chwali się Starostwo Powiatowe w Ostrołęce jest wykonana w 100% czy tak jak droga przez Pasieki, którą zrobiono przed czterema laty (tuż przed wyborami) i do dziś nie ukończono. W ciągu 2 lat naprawiano błędy w ramach reklamacji po to tylko, żeby do dziś nic już z tym bublem nie zrobić. Starostwu chyba zabrakło finansów i w ten sposób nie poparło w wyborach dotychczasowej Pani Wójt. A co jeszcze trzeba zrobić? Znawcy tematu wiedzą. Studzienki nie mogą odebrać spływającej wody bo nie są w gdzie trzeba, wjazdy na posesje nie zrobione, chodnik dla pieszych nie tam gdzie chodzą ludzie (może to i mądre bo po co ma się zużywać?),stare,suche drzewa zaznaczone przed co najmniej 4-laty do wycinki dalej straszą ( a może odżyją?). Podejrzewam, że właściciel tej drogi już nie zrobi nic bo punkty trzeba łapać w innym miejscu a tę drogę przekaże gminie i nowy właściciel niech się z tym buja.Bo przecież gdy zostanie oddany następny bubel (skrót omijający Pasieki) to droga ta stanie się deptakiem czy drogą wewnętrzną Pasiek. Dobre pomysły na ilość ale nijak ma się to do jakości.Ważna jest ilość imprez z okazji budowy czy rozbudowy dróg niż pochwały za dobrą jakość która przecież kosztuje . Lepiej zrobić byle jak ale więcej niż dobrze a mniej . To są właśnie pomysły dobrej zmiany chociaż u nas rządzi się po staremu i aby do emerytury .