poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r., imieniny Marii, Natalii, Sandry

Aktualności

Złodzieje pilarki odpowiedzą przed sądem

Dwóch młodych mężczyzn dokonało kradzieży pilarki mechanicznej, którą następnie zastawili w jednym z ostrołęckich lombardów. Policjanci odzyskali mienie, ustalili i zatrzymali sprawców, a następnie przedstawili im zarzuty. Złodziejom grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży pilarki doszło w piątek 11 stycznia br. w jednym z tartaków na terenie powiatu ostrołęckiego.

Reklama - Właścicielka zgłosiła, iż została jej skradziona pilarka mechaniczna marki Husqvarna o wartości 1 tys. 749 złotych, prawdopodobnie przez mężczyznę, który wcześniej dokonywał zakupu drewna. Szybkie i zdecydowane działania policjantów pozwoliły na ustalenie sprawców kradzieży - mieszkańców powiatu ostrołęckiego w wieku 20 i 28 lat. Po dokonaniu kradzieży jeden z nich, zastawił pilarkę w ostrołęckim lombardzie. Została ona odzyskana przez funkcjonariuszy. Obydwaj sprawcy byli nietrzeźwi, zostali osadzeni w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych - informuje mł. asp. Aneta Waracka z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Po zgromadzeniu materiałów, funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawili mężczyznom zarzuty z art. 278 § 1 kodeksu karnego, czyli kradzieży, za które grozi kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.
Wyświetleń: 2078 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 15.01.2019, 14:39r. Drukuj
Powrót