poniedziałek, 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Aktualności

Karol Samsel i jego gość Kazimierz Brakoniecki

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki w Ostrołęce zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Karol Samsel i jego gość" w klubie "Przy Studziennej". Gościem najbliższego spotkania będzie Kazimierz Brakoniecki.

Spotkanie tradycyjnie poprowadzi Karol Samsel. Podczas wydarzenia Kazimierz Brakoniecki zaprezentuje nową książkę poetyckiej pt. "Erodotyki".

Reklama Kazimierz Brakoniecki - poeta, eseista, krytyk literacki, redaktor, tłumacz literatury francuskiej, autor antologii literackich, animator kultury, kurator wystaw plastycznych. Mieszka w Olsztynie. Jako poeta debiutował w prasie literackiej w 1975 roku. Wydał dziewięć książek poetyckich. Jego utwory tłumaczono na wiele języków, głównie na niemiecki, francuski i litewski. Twórczość Brakonieckiego obecna jest w licznych antologiach polskiej poezji współczesnej w kraju i za granicą. Współzałożyciel i współtwórca olsztyńskiego stowarzyszenia Wspólnota Kulturowa "Borussia" oraz Fundacji "Borussia". Współzałożyciel i pierwszy redaktor naczelny pisma "Borussia. Kultura. Historia. Literatura".

Spotkanie z cyklu Karol Samsel i jego gość odbędzie się w klubie "Przy Studziennej" (ul. Gomulickiego 13) we wtorek 22 stycznia br. Początek o godz. 18.00.

Wyświetleń: 508 komentarze: 0 Wrzuć na Facebooka 18.01.2019, 09:44r. Drukuj
Powrót