piątek, 3 lipca 2020 r., imieniny Anatola, Jacka, Ottona

Reklama   |   Kontakt
FatBike

Aktualności

Skrzynka skarg: rodzice pytają o problemy w SP nr 6, dyrekcja odpowiada

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Co dla dyrekcji naszej szkoły oznacza system zmianowy? Kiedy dzieci z IV klas będą miały zapewnione w szkole miejsce do pozostawiania książek i dlaczego zastępstwem zajmuje się kilku nauczycieli?

Pytania o problemy w placówce oraz prośbę o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących m.in. systemu zmianowego w szkole, dopytuje jeden z rodziców ucznia szkoły Podstawowej nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce:

Reklama 1. Co oznacza system zmianowy w szkole?
Sądziłam, że zmiany powinny polegać na tym, że uczniowie jeden semestr chodzą do szkoły na pierwszą zmianę - poranną, a drugi semestr na drugą zmianę - popołudniową, bądź w odwrotnej kolejności. I tak to się zazwyczaj odbywa, ale nie w "szóstce".

Wszystko wskazuje na to, że moje dziecko w IV klasie, kolejny semestr będzie chodzić na popołudniową zmianę i kończyć lekcje o 16.45. Czy pani dyrektor zdaje sobie sprawę, że w ten sposób stwarza nierówne szanse dla dzieci będących w tym samym wieku? Czy dziecko piszące sprawdzian o godzinie 16.00 napisze go tak samo jak rówieśnik o godzinie 12.00? Czy dziecko wracające po 17.00 do domu ma taką samą możliwość nauki na kolejny dzień, na rozwijanie pasji i umiejętności jak rówieśnicy kończący lekcje o 13.00?

Proszę nie tłumaczyć, że ma na to czas rano przed lekcjami. To 9-letnie dzieci, które często potrzebują pomocy rodziców, bo w IV klasie już kończy się czas nauki przez zabawę. Przypuszczam, że większość rodziców rano wychodzi do pracy i nie ma możliwości poświęcić wtedy czasu dziecku i lekcjom. Tłumaczenie się warunkami lokalowymi nie jest zadowalające. Skoro nasze dzieci cały rok chodzą na popołudnie, to inne klasy cały rok chodzą na rano. Tak samo jak to, że klasy sportowe muszą mieć zajęcia na poranną zmianę. Nie wszyscy rodzice mają możliwość, aby po rozpoczęciu roku szkolnego i poznaniu planu lekcji, przenieść dziecko do klasy sportowej, mimo, iż nie zakwalifikowało się ono do niej w wyniku czerwcowej rekrutacji.

Z tego co zdążyłam się zorientować, istnieje duże prawdopodobieństwo, że także w drugim semestrze nasze dzieci będą chodzić na drugą zmianę. Już teraz są zmęczone i zniechęcone, a co będzie po kolejnych semestrach? Dlaczego nikt nie poinformował nas wcześniej, że zapisujemy dzieci do szkoły wieczorowej, bo inaczej chyba tego nie można nazwać? Dzieci zupełnie będą miały dość szkoły i to na tak wczesnym etapie edukacji. I proszę nie sugerować zmiany szkoły, bo może wystarczyłoby od początku przestrzegać należycie rejonizacji.

Reklama 2. Kiedy dzieci z IV klas będą miały zapewnione w szkole miejsce do pozostawiania książek i innych pomocy dydaktycznych?
W tej chwili starsze klasy są zaopatrywane w szafki szkolne, w których mogą zostawiać swoje rzeczy. Dzieci 9-letnie dźwigają na ostatnie piętro plecaki tak ciężkie, że nawet dorosłej osobie nie jest łatwo je unieść. Kiedy o nich ktoś pomyśli?

3. Czy klasie nie można przydzielić jednego nauczyciela języka angielskiego w ramach długotrwałego zastępstwa?
Z końcem października nauczyciel prowadzący język angielski poszedł na zwolnienie. Uczniowie IV klasy aktualnie mają lekcje z czterema różnymi nauczycielami. Przez kilka pierwszych tygodni było dwóch nauczycieli zastępujących, ale teraz jest czterech. Język angielski jest trzy razy w tygodniu - każdego dnia z innym nauczycielem. Na pewno nie jest to z korzyścią dla dzieci.

Reklama Odpowiada Dorota Kupis, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce
Ad. 1.
System zmianowy dotyczy oddziałów przedszkolnych i klas I-III (pierwszy semestr rano, drugi semestr po południu lub odwrotnie). Klasy IV-V, które mają najmniej lekcji, rozpoczynają zajęcia o godz. 11.35 lub 12.40. Rano rozpoczynają zajęcia klasy VI-VIII oraz oddziały sportowe, ponieważ mają najwięcej godzin dydaktycznych. Aktualnie pracujemy nad zmianą planu lekcji w drugim semestrze tak, aby był korzystniejszy dla uczniów kl. IV i V. Nadmieniam, iż podczas rekrutacji obecnych klas IV, szkoła nasza była sześcioletnią, obecnie jest ośmioklasową (przybyły klasy VII i VIII), w związku z czym zmieniły się warunki.

Ad. 2. Obecnie w szkole szafki posiadają uczniowie klas sportowych oraz VI - VIII. W miarę pozyskiwania środków finansowych będziemy uzupełniać szafki dla pozostałych uczniów.

Ad. 3. Zwolnienie nauczyciela nie jest długotrwałe. Jednak dla dobra uczniów, zajęcia języka angielskiego od 14 stycznia br. prowadzi jeden nauczyciel.

Wyświetleń: 6928 komentarze: 42
19.01.2019, 06:20r. Drukuj
Powrót


Mieszkaniec @ 08:14, 19.01.2019

IP: 188.147...97

Ludzie, ludzie! Co się stało z Janem Kowalskim?! Od wczoraj go nie widziano na łamach M.O. Nie wypowiadał się w żadnym istotnym dla świata, Polski czy Ostrołęki temacie. Ktoś wie co się z nim dzieje??? Jedni mówią, że w Choroszcz, inni że pobity, inni że zgwałcona, jeszcze inni że popełnił sepuku inni że samogwałtu! Aż strach pomyśleć co my biedne sieroty bez niego poczniemy :(:(:(

Sk/mUTEK @ 08:36, 19.01.2019

IP: 194.50...34

Ja myślę, że pan Jan, normalnie, wróci do swojej pracy po urlopie lub po delegacji. W końcu za coś tam podatnicy płacą tym naszym wybrańcom demokracji.

Haha @ 09:24, 19.01.2019

IP: 94.254...76

Sp 6 jest teraz najgorsza szkołą w Ostrołęce a ilos

Hava @ 09:26, 19.01.2019

IP: 94.254...76

Ilość dyrektorów w tej szkole to tragedia prezydent powinien zrobić tam porządek a obok szkoła 8 jest w połowie pusta i większa od 6

Rodzic @ 09:45, 19.01.2019

IP: 176.109...246

Komuś bardzo zależy na tym,żeby Ostrołęka tak myślała,że to najgorsza szkoła ... jestem przekonana że większość rodziców nie życzy sobie takich artykułów na Mojej Ostrołęce, skarżąca mama nie potrafi po prostu załatwić sprawy w inny sposób i zrozumieć dlaczego tak się dzieje, Pani Kupis nie raz wyjaśniała te problemy ...

Rodzic @ 09:53, 19.01.2019

IP: 188.147...174

dzieci wyszły na głąby z matmy dot. Egzamjn dla ósmoklasisty. I nie mówię tylko o szkole nr 6 średnia zdobytych punktów przez szkoły to ocena mierna. Pytam się jak szkoły chcą pomóc dzieciom zdać ten egzamin. Czy tylko rodzice mają płacić za korepetycje. Czy lekcje dodatkowe z matematyki powinna prowadzić osoba z języka angielskiego, i rozdawać ksero zadań i róbcie co chcecie ? Czy te egzaminy są odpowiednie dla naszych dzieci?

Do Rodzic @ 10:17, 19.01.2019

IP: 46.77...123

Zaręczam, że te egzaminy nie są poziomem dostosowane do dzieci, chyba, że tylko do tych najlepszych, a w społeczeństwie jest cały przekrój jeśli chodzi o poziom inteligencji i zdolności matematyczne.

Do autorki @ 10:45, 19.01.2019

IP: 37.47...7

A czy mamuśka nie może z tym problemem iść prosto do dyrekcji tylko leci ze skargą do MO ? Opanuj się kobieto i załatwiaj takie sprawy osobiście 🙄.

Mama @ 10:48, 19.01.2019

IP: 2a01:110f...b94d

Oprócz opisanych ww problemow z którymi w tej szkole również borykamy sie od kilku lat, katastrofą jest też jakość jedzenia na stołówce i stan toalet. Z jednego i drugiego nie da się normalnie korzystac. Stołówka zatłoczona wieczne kolejki ze nie ma sznas aby wszyscy placący uczniowe pobrali i zdążyli zjeść obiad. Oprocz tego dziecko stale informuje o coraz bardziej ochydnym jedzeniu i prosi aby go nie zapisywac bo tego nie da się jeść. Brud w łazienkach i niedomykające się drzwi i inni dokuczający przy korzystaniu z toalet to kolejny problem który lekceważy dyrekcja. Szkoła i szatnie są przetłczone a obok dawna 8ka ma luz. Nie lubię tej szkoły. Jedynie odległość nas tu trzyma.

Skdueb @ 11:30, 19.01.2019

IP: 37.248...173

Urząd miasta mógłby zająć się tą szkołą, bo tam od lat są problemy a współpraca dyrekcji z rodzicami jest kiepska. Tym bardziej, że jest nowa dyrektor oświaty. Jak było wcześniej, wiele osób wie.

Ktoś @ 11:50, 19.01.2019

IP: 5.173...109

Podziękujcie Pani Minister Zalewskiej!!!

Rodzic @ 11:52, 19.01.2019

IP: 2a00:f41...ab3a

Przypominam tylko,że zgodnie z nowelizacją rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 października 2018 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (par. 4a) zapewnienie miejsca do pozostawienia podręczników i przyborów szkolnych jest obowiązkiem dyrektora, a nie dobrą wolą w stylu "w miarę pozyskania środków finansowych".

Ridzice @ 12:01, 19.01.2019

IP: 2a00:f41...71f7

Ta szkoła o jeden wielki bajzel potrzeba tylko jeszcze 3 dyrektorów zatrudnić i mamy taki aquapark bez wody :)))

Skutek @ 12:48, 19.01.2019

IP: 5.173...231

Ludzie, dajcie już spokój tej szkole i Dyrektorce. W każdej szkole są podobne problemy, ale jak widać tylko w SP nr. 6 jest problem chyba z rodzicami. Od zawsze były zmiany w szkołach, bo jak Szanowni Państwo sobie wyobrażacie naukę w salach bez tych zmian. Przecież ściany się nie rozciągną. Zamiast iść z problemem do Dyrekcji, wylewacie szambo na nią na łamach MO. Jeżeli nie pasują Wam zmiany, nauczyciele i jedzenie na stołówce, przepiszczcie dzieci do innej szkoły, ale jak napisałam wyżej w każdej szkole są podobne problemy. Według mojej oceny to chyba ktoś się uwziął na Dyrekcję. Opamiętajcie się ludzie, bo zło wraca i to ze zdwojoną siłą.

obiektywny @ 13:23, 19.01.2019

IP: 178.235...140

Panie Prezydencie, - ma Pan wiele spraw zabałaganionych przez poprzednią ekipę. Pan Rosak pozostawił w spadku skandaliczne rozwiązanie zwane "reformą" oddając wielki obiekt szkolny po byłej SP nr 8 a potem Gimnazjum nr2 - maleńkiej szkółce zawodowej, która w części tylko wykorzystuje ten wielki obiekt a po odejściu w tym roku ostatniej klasy Gimnazjum z tego obiektu wolnych pomieszczeń będzie jeszcze więcej. Gdzie byli radni poprzedniej kadencji, którzy zgodzili się na takie rozwiązanie ?!. Komisja Oświaty obecnej Rady Miasta powinna odbyć wizję lokalną, by śię przekonać na własne oczy, że utrzymywanie dalej skandalicznej sytuacji ciasnoty lokalowej SP nr 6 i nie wykorzystania pobliskiego obiektu szkolnego po byłej SP nr 8 i Gimnazjum nr2 wymaga natychmiastowego rozwiązania. Dla małej szkółki zawodowej obiekt po byłym Gimnazjum nr 2 jest zbyt wielki a zatem i kosztowny.

jan @ 13:33, 19.01.2019

IP: 185.166...49

rodzice dzieci w szkole nr 6 są wyjątkowi. Zobaczcie że w innych szkołach jest cisza, i nie dlatego że jest super , tylko że nie s...ają we własne gniazdo. A wy dajecie zły przykłąd dzieciom przede wszysttkim.

Anna @ 17:02, 19.01.2019

IP: 178.235...183

Zgadzam się z autorem postu. Moje dziecko kończy lekcje np.o godzinie 18.00 (wliczając w to dodatkową godzinę jez angielskiego). To jest jakiś absurd. Potem zajęcia dodatkowe, a kiedy odrabianie lekcji??
Plecaki IV klasisty są tak ciężkie, że sama mam problem z uniesieniem go. Jednego dnia tygodnia plecak waży ok. 5 kg! Ważylam specjalnie. Już teraz dzieciaki są zniechęcone tą sytuacją i odrabianiem lekcji o godzinie 20.00.

Anna @ 17:05, 19.01.2019

IP: 178.235...183

Ta godzina dodatkowa lekcji jez angielskiego zorganizowana jest przez szkołę. Ale to akurat dobry pomysł, dzieciaki po lekcjach mają zajęcia na zasadzie wyrównawcze. A często później swoje zajęcia dodatkowe- taniec, piłka.

Do wyżej @ 17:53, 19.01.2019

IP: 94.254...24

Cała ta głupia reforma to chory wymysł rządzących. Zobaczcie co się dzieje w szkołach w gminach gdzie w oddziale jest lub 4 uczniów i nic nie można z tym zrobić a rodzice trochę miejcie oleju w głowach bo wasze roszczenia są chore ....

hmm @ 19:38, 19.01.2019

IP: 176.109...192

A może by tak po prostu dyrekcje w tej szkole wymienić? Dlaczego czwarte klasy maja cały rok mieć na drugą zmianę a inne klasy nie? Czy to jest gorszy sort? Normalnie powinna być zmiana po półroczu. Dlaczego sportowe klasy mają cały rok na rano? Ilość godzin nie jest żadnym argumentem. Dzieci kończące późno mają mniejsze możliwości co do rozwijania swoich zainteresowań pozaszkolnych. Czy szanowna dyrekcja jest w stanie ogarnąć to swoim umysłem? Najwyraźniej nie - zresztą niedawne ankiety potwierdzają, że zarządzanie tą szkołą przerasta znacznie możliwości pani Kupis. Pomijam już fakt braku szafek dla najmłodszych ale wystarczy zobaczyć co dzieje się w szatni po ostatniej przerwie. Pani dyżurująca ma kompletnie w d. to co się tam dzieje. Proponuję zmianę całęj dyrekcji idać szansę komuś kto ogarnie ten bałagan - jakoś inne szkoły w mieście dogadały się z rodzicami tylko pani Kupis rodziców ma głęboko w d.

hmm @ 19:47, 19.01.2019

IP: 176.109...192

No dalej - gdzie obrońcy pani Kupis?
Gdzie sztab zagorzałych fanatyków bojących się o swoje godziny? Czyżbym samą prawdę napisał? A może przeklinająca szatniarka i dzieci palące papierosy w szkole to już norma dla pani dyrektor?

Rodzic @ 20:32, 19.01.2019

IP: 176.109...246

hmm... powiem tylko hmm... gdziekolwiek pracujesz to bym ciebie wymieniła... jestem absolwentem tej szkoły i widzę ile zmieniło się w tej szkole na dobre i ile się zmienia , widać że to chyba kogoś bardzo boli

hmm do Rodzic @ 20:49, 19.01.2019

IP: 176.109...192

Jeszcze długa droga przed Tobą zanim zaczniesz kogokolwiek wymieniać a tym bardziej mnie. Akurat ja też jestem absolwentem tej szkoły i też widzę, że dużo się zmieniło, ale ja dostrzegam też te gorsze zmiany a ty jesteś zaślepiona - no właśnie nie wiem czym?
ps. Nie przyznawaj się publicznie, że jesteś "absolwentem" tej szkoły, bo to godzi w dobre imię innych. Nie wiem kto Cie uczył jęz. polskiego - powinnaś napisać "absolwentką" :)

Michalina @ 21:10, 19.01.2019

IP: 95.49...217

POWINNA ODEJSC SAMA.JA NIE WIDZE JEJ NA TYM STANOWISKU DLUZEJ.JEST NIEPORADNA.

Nadia @ 21:26, 19.01.2019

IP: 5.173...128

Człowieku skoro tak Ci wszystko przeszkadza w tej szkole i Dyrekcja i nauczyciele i szatniarka to po co puszczasz dziecko do tej szkoły ?. Przepisz do innej i przestań ubliżać tym co tam pracują, bo boli to również rodziców, którym akurat wszystko tam pasuje .

Xx @ 21:37, 19.01.2019

IP: 5.173...229

Ta szkoła to najgorsze dziadostwo jakie może być tą cała dyrekcję do szkół trzeba wysłać. Są obrzydliwi

hmm do Nadia @ 21:38, 19.01.2019

IP: 176.109...192

Ja nie "puszczam" dziecka do szkoły - to jest szkoła do której w ramach rejonizacji moje dziecko należy - dlaczego miałbym wybierać inna szkołę? Niech ta szkoła dostosuje się do moich i większości potrzeb a nie do potrzeb dyrektorki. A jak innych rodziców boli to czemu nie mówią o tym na oficjalnych zebraniach?
Nadia sądząc po imieniu to raczej ty nie pasujesz do społeczności ostrołęczan - to imię raczej mocno wschodnie - białoruś??

Nadia @ 21:50, 19.01.2019

IP: 5.173...128

Patrzę, że trafiłam na mądralę. Współczuję dziecku tak głupio-mądrego tatusia. Biedne dziecko, przez nieracjonalnie roszczeniowego tatusia z chorymi ambicjami i wyśnionymi wymysłami będzie cierpiało przez całe życie. Nie wspomnę już o małżonce, jeśli Pan posiada, bo w zasadzie, która by wytrzymała z takim wszystko wiedzącym, mądralującym i głupio komentującym osobnikiem, któremu nawet moje wschodnio- brzmiące imię przeszkadza.

mhm @ 21:57, 19.01.2019

IP: 176.109...67

i to byłoby na tyle jeśli chodzi na temat stop mowie nienawiści

Lkj @ 22:02, 19.01.2019

IP: 37.248...90

Logicznym jest, że dzieci z klas sportowych powinny mieć na II zmianę, bo ich zainteresowania już są realizowane w ramach planu lekcji (za publiczne pieniądze). Inne dzieci muszą rozwijać się poza szkołą, a takie zajęcia odbywają się w godzinach wieczornych.
Nie rozumiem, aż tak nierównego traktowania dzieci😓

hmm do Nadia @ 23:08, 19.01.2019

IP: 176.109...192

Nadio - co prawda nie najbardziej mi przeszkadza twoje imię tylko twoja głupota ale mój syn nie jest biednym dzieckiem - jest najlepszym uczniem w swojej klasie - mój syn nie cierpi - on się uczy (tego Tobie najwyraźniej zabrakło). Moja żona jakoś ze mna wytrzymuje czego nie można powiedzieć o Twoim mężu niestety..
ps. imię mi przeszkadza bo jest ruskie

Nadia @ 23:38, 19.01.2019

IP: 5.173...128

Pani Dyrektor proszę się nie martwić komentarzami Pana hmm. Kopie pod Panią dołki. Musi jednak pamiętać, że kto pod kim dołki kopie, sam w nie wpada. Nie jest, aż tak źle w tej szkole, skoro dziecko tego Pana jest najlepszym uczniem w klasie. Znaczy, że dobrze dobraną ma Pani kadrę nauczycielską, a i popołudniowa zmiana jak widać, źle na przyswajanie wiadomości na lekcji dziecku nie szkodzi. Jak widać Pan ten nie tylko nienawidzi Pani, ale również i mnie za moje " ruskie" imię hahaha.....

XXX @ 00:08, 20.01.2019

IP: 185.166...62

Kiedyś również się nosiło plecaki, które ważyły ok.5kg i jakoś nikt na to aż tak bardzo nie narzekał, na stołówce da radę zjeść w określonym czasie, jeśli dzieci są sprytne i umieją odpowiednio zagospodarować swój czas. Nie dziwmy się, że nie smakuje im stołówkowe jedzenie, jeśli są przywyczajeni do fast-foodów i słodyczy. Tak naprawdę to my ludzie stajemy się coraz bardziej wygodni, przez co kiedyś naturalne dla nas rzeczy teraz są wielkimi problemami.

Pakk @ 07:44, 20.01.2019

IP: 5.173...66

Pani Dorota super babka . Zawsze w pomocy i naprawdę dba o szkole pozdrawiam

Pakk @ 07:44, 20.01.2019

IP: 5.173...66

Pani Dorota super babka . Zawsze w pomocy i naprawdę dba o szkole pozdrawiam

@1 @ 10:30, 20.01.2019

IP: 79.184...12

Szkoły Podstawowej nr 6 nie znam, więc na jej temat się nie wypowiadam. Wydaje mi się jednak, że problem przepełnienia szkół podstawowych jest dość prosty do rozwiązania.
Otóż do szkoły w pierwszej kolejności powinny być przymowane dzieci z rejonu tej szkoły. Inne tylko wted, gdy nie pogoszy to warunków pracy dzieci z własnego obwodu szkoły. Oczywiście rodzice mają prawo wysyłać dzieci poza swó obwód szkolny ale tylko do tych placówek, które posiadają odopwiednią bazę.
Takie rozwiązanie można wprowadzić od nowego roku szkolnego - oczywiście tylko dla nowych uczniów.

Mm @ 13:43, 20.01.2019

IP: 188.147...252

Jeśli ktoś uważa że szafka rozwiązuje problem ciężkiego plecaka to jest w błędzie. Moja córka jest uczennicą klasy VI i musi dźwigać wszystko do domu żeby odrobić lekcje i przygotować się na następny dzień. W szafce zostawia tylko podręcznik do plastyki.

Gucio @ 19:32, 20.01.2019

IP: 188.146...222

Żal mi was stulejarze w trójce moje dziecko nie miało chemii 2 miesiące baba na polskim wychodzi mężnie do niby pani dyrektor kurzy faje jak szalona nawet dzieci rozprawki nie nauczy napisać tym się zajmijcie gamonie a nie szóstka jak nie afera bananowa to sranie w banie,, jak tak dalej będzie to ja aferę rozkręcę na temat trójki i innych pseudo szkół pozdrawiam miłego wieczoru trole....

Gucio @ 19:47, 20.01.2019

IP: 188.146...222

To jest jednak stronniczy portal... Nowy prezydent źle robi że sugeruje się komentarzami gamoni z butlą w ręku jak tak dalej będzie to skończy jak niebiedroń... Pozdrawiam :)

Gucio @ 19:57, 20.01.2019

IP: 188.146...222

A odnośnie 3 to się nie oprze na
szanowanej przez troli mojej ostrołęce i TVP będzie grubiej.... Miłego.... Hahaha

Rodzic @ 20:08, 20.01.2019

IP: 31.0...172

Nie rozumiem ludzi którzy w internecie wylewają wszystkie swoje żale, a nie potrafią tego załatwić w 4 oczy z Dyrekcją.
Ja też jestem Absolwentką tej szkoły i do żadnej innej bym dzieci nie wysłała.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak wyobrażacie sobie chodzenie dzieci z klas sportowych na popołudniową zmianę skoro mają codziennie po 7-8 lekcji.
I też do prac domowych i nauki siadają o godz. 20.00 bo jak wszystkie inne mają jeszcze zajęcia pozalekcyjne.

Waldemar @ 11:17, 21.01.2019

IP: 178.42...203

Ale tu się dzieje …..

Reklama

LUSAR
Carpexim
Bowling
Foton

Ogłoszenia

Portal gov.pl

Forum

Reklama

Ynet.pl
Sklep Enter