czwartek, 23 stycznia 2020 r., imieniny Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Klub podróżnika: Arun Milcarz

Fot. MBP w OstrołęceMiejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zaprasza na kolejne wydarzenie z cyklu Klub podróżnika. Tym razem będzie to multimedialne spotkanie z podróżnikiem i autorem książki pt. "Czad" - Arunem Milcarzem. Od wielu lat podróżuje z kamerą, chcąc dowiedzieć się, jak rzeczy mają się naprawdę.

Arun Milcarz - niezależny reporter, podróżnik-eksperymentator, autor książki o "Czadzie", reportaży publikowanych w pismach podróżniczych i filmów dokumentalnych z podróży emitowanych m.in. w TVP1 i TVN.

Reklama Odbył podróże do Ekwadoru, Indonezji, Papui - Nowej Gwinei, Mongolii, Czadu, Madagaskaru i na Syberię, a także podróż autostopem z RPA do Libii. Za książkę o "Czadzie" otrzymał Nagrodę Magellana w kategorii najlepsza książka reportażowa. Twórca autorskiego Kabaretu Podróżniczego.

- Od wielu lat podróżuję z kamerą próbując dowiedzieć się, jak rzeczy mają się naprawdę. Działam przeważnie w pojedynkę, wnikając w życie ludzi. Dzięki odbytym podróżom wiem, że tylko przez doświadczenie pracy i wspólnego jedzenia można wejść w szczerą relację z drugim, odległym nam kulturowo człowiekiem. Poprzez pracę i mieszkanie z tubylcami, poznaję ich rodziny, codzienne życie i rytuały - stwierdza Arun Milcarz.

Klub podróżnika odbędzie się w czwartek 24 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce, ul. Głowackiego 42. Początek o godz. 18.00. Podczas spotkania będzie można zakupić książki z autografem autora.
Wyświetleń: 511 komentarze: 1
21.01.2019, 10:30r. Drukuj
Powrót


Tapatik @ 21:58, 24.01.2019

IP: 157.25...21

Jedno z najlepszych spotkań w bibliotece, na których byłem.
Mam nadzieję, że Arun przyjedzie jeszcze raz.
Europa ma zegarki.
Afryka ma czas.