poniedziałek, 20 maja 2019 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Aktualności

Kierowcy pod wpływem alkoholu sprawcami kilku zdarzeń drogowych w Ostrołęce i powiecie

W minionym tygodniu, w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim doszło do kilku zdarzeń drogowych, w których brali udział nietrzeźwi kierujący. Policja podsumowuje ostatni tydzień i przypomina o karze, która grozi za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Policyjne podsumowanie minionego tygodnia:

Reklama - 25 stycznia tuż po godzinie 15.00, w miejscowości Dęby miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem ciągnika rolniczego marki Ursus. Kierujący nim 48-latek z powiatu ostrołęckiego, jadąc od strony Łysych w kierunku Myszyńca, na prostym odcinku drogi wjechał do przydrożnego rowu, gdzie pojazd przewrócił się na bok. Mężczyzna nie mógł wydostać się sam z jego wnętrza. Okazało się, że jest nietrzeźwy, a policyjny alkomat wykazał aż 1,50 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

- 25 stycznia przed godziną 19.00, w miejscowości Gąski doszło do nietypowego zdarzenia. 65-latek z powiatu ostrołęckiego wjechał osobowym volvo na jedną z posesji, gdzie uderzył w zaparkowany pojazd. Okazało się, że znajduje się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania to 0,62 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

- 25 stycznia po godzinie 23.00, policjanci z Posterunku Policji w Łysych, na terenie tej miejscowości, zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej samochód osobowy marki Volkswagen. Kierował nim 25-latek z powiatu ostrołęckiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało aż 1,35 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Reklama - 30 stycznia, przed godziną 8.00, w miejscowości Borowce (gmina Troszyn), policjanci wydziału ruchu drogowego z ostrołęckiej policji zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Fiat Punto. Okazało się, że mieszkaniec naszego powiatu kierujący tym pojazdem ma orzeczony przez Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Ostrołęce.

- 30 stycznia, dzięki zasługującej na pochwałę reakcji mieszkanki naszego miasta, na terenie Ostrołęki, około godziny 22.30 policjanci zatrzymali osobową skodę. Okazało się, że 38-latek z powiatu ostrołęckiego kierował tym pojazdem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. Dodatkowo znajdował się on w stanie nietrzeźwości. Wynika badania policyjny alkomatem to 0,36 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Samochód został zholowany, a mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

- 31 stycznia, tuż przed godziną 17.00, w Ostrołęce, na rondzie im. Edwarda Kupiszewskiego doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 40-letni mieszkaniec naszego miasta, kierując samochodem marki Peugeot Boxer nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go pojazdu marki Skoda Octavia i uderzył w jego tył. Okazało się, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości. Policyjny alkomat wskazał 1,27 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci obsługujący to zdarzenie zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, tj. jazdę samochodem po alkoholu, a także spowodowanie tzw. kolizji drogowej odpowie on przed sądem. W wyniku tego zdarzenia, do szpitala trafił pasażer Skody, któremu na szczęście nic poważniejszego się nie stało.

Reklama - 31 stycznia tuż po godzinie 17.00, w Kadzidle, policjanci z miejscowego Posterunku Policji, dokonali zatrzymania do kontroli drogowej samochodu osobowego marki Audi A4. 29-letni kierowca z naszego powiatu kierował tym pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości, a wynik badania to 0,88 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

- Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zarówno dla samego kierującego jak i innych uczestników ruchu drogowego. Za popełnienie tego przestępstwa grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz wysoka nawiązka - apeluje asp. Krzysztof Kolator z KMP w Ostrołęce.

Wyświetleń: 2264 komentarze: 1 Wrzuć na Facebooka 01.02.2019, 12:06r. Drukuj
Powrót


Wicek @ 14:36, 01.02.2019

IP: 85.221...132

To teraz będą znowu wzmożone akcje policji. Dobrze, że takie, bo bezpieczeństwo wzrośnie, a na resztę jest Yanosik